Geringe animo v< Molendagen Landjuweel krijgt geld l\ou komt de polka,dat is echt leuk Rustig afscheid van wethouder Posthoorn Vlaardingen vaart met grote en kleine boten F ietsvierdaagse trekt door regio Minister waarschuwt 1 lolme VLAARBINGS OIGBIAO 1 SCliOMSGM CQUflANT NIEUWE WATERWEG C8UAANT - gjg 55S S5SS SS Man valt in paling Van Hoeven (RPF): leuzen verwijderen en mn Balletschool in Stadsgehoorzaal 5 Diefstallen op kermis Jongen gooit ruiten in De Klinker lid van VOO Brochure over Woudhoek- Noord Affiches als souvenir V np Caravan uitgebrand WATERWEG MAANDAG 26 MEI 1986 Schiedam Een 62-jarige Schiedammer zorgde er zaterdag tijdens de Molendag voor dat een partijtje paung van ongeveer 200 gulden niet meer geschikt was voor consumptie. De man wilde bij een kraampje op het Spinhuispad een vis eten, raakte onwel en viel voorover in het zeebanket, Vlaardïngen De stichting Landjuweel, die in juni 1987 een groot cultureel volksfeest in de Vlaardxng- se binnenstad wil houden, krijgt van de gemeente vijfduizend gulden subsidie. De stichting had het dubbele ge vraagd. Burgemeester en wethouders hebben waardering voor de plan nen van de stichting Landjuweel. Alle mogelijke vormen van cul tuur, zoals dans, dichtkunst, volksmuziek, pop en straatthea- Maassluis De gemeente Maas sluis gaat racistische leuzen die in de stad op muren zijn gekalkt verwijderen. Herman van Hoe ven (RPF) informeerde bij wet houder Izaak van der Knaap waarom een leuze op het voor malige bowlingcentrum nog niet was verwijderd. Op de gevel van het pand staat de kreet: 'Maakt het communisme kapot, stem Centrumpartij*. Van Hoeven: „Kan de gemeente er niet voor zorgen dat zulke kreten van de gebouwen verdwijnen. Het is een kwalijke zaak dat zul ke uitspattingen op gebouwen staan." Izaak van der Knaap zegde toe het probleem aan te pakken en aan de orde te stellen. Probleem is echter wel dat de de gemeente niet zomaar de leuzen op het voormalige bowlingcentrum mag verwijderen. Eric de Lanee (PPR/PSP): „Het pand is in p£- ticuliere handen en daarom mag de gemeente niet zomaar leuzen verwijderen. De eigenaar moet toestemming verlenen Izaak van der Knaap: „Onze stel regel is altijd geweest dat meldin gen direct in behandeling wor den genomen. Op dit punt zijn we uiterst waakzaam." dat feest driekwart ton nodig te hebben, waarvan het grootste deel door sponsors moet worden opgebracht De vijfduizend gulden die Ben W hebben toegezegd komt uit het potje 'cultuur-initiatieven'. Mocht daar aan het einde van het jaar nog wat geld inzitten, dan gaat dat ook naar de stichting Landju weel. Verder wij het college nog bezien of tn de ontwerp-begro- ting voor 1987 geld voor de stich ting kan worden vrijgemaakt Bedrijvig heid op de 2 Noordvest. Op de s achtergrond de 5 Noordmolen. s. Het lelijke jonge eendje is een mooie zwaan geworden. Vlaardingen De Stadsgehoorzaal zat vrijdag- en zaterdagavond vol familie en- vrienden van leerlingen van de Vlaardingse balletschool Die school twee jaar geleden door danspedagoge Annabel Judels overgenomen van haar moeder, verzorgde daar de 26ste uitvoering in de 28 jaar van het bestaan. Getuige de geluiden uit de zaal was het ballet niet aan iedereen besteed: „Nou krijgen we de polka, dat is écht leuk." Maassluis Een kermisexploi tant mist na een bezoek van in brekers twee boormachines, drie radio-cassetterecorders en 27 zonnebrillen. Wanneer de diefstal op het ker misterrein in Maassluis is ge pleegd, kon de eigenaar niet aar. de politie vertellen. Hij bemerkte pas dat spullen uil zijn stand waren verdwenen toen hij ze nodig had. De schade loopt in de honderden guldens. Aan het Da Costaplein werd door onbekenden een caravan gesto len. Het voertuig stond langs de kant van de weg geparkeerd en hoefde alleen maar aangekop peld te worden. Vlaardingen Een 17-jarige Vlaardinger is in de nacht van zaterdag op zondag rond vier uur door de politie aangehouden, om dat hij twee ruiten van de Stads gehoorzaal aan de Schiedamse- weg had ingegooid. Getuigen hadden dat gezien. Bij zijn aan houding bleek, dat de jongen wurgstokjes bij zich droeg. Hij werd voor verhoor door de re cherche naar het bureau ge bracht en ingesloten. SchiedamDe jonge basisschool De Klinker wordt opgenomen in de Vereniging Openbaar Onder wijs. De ouderraad en de mede zeggenschapsraad zijn door B en W van Schiedam lid. t Schiedam aangemeld als In de prachtige, kleurige kostuums van de Vlaar dingse Tiny de Braak lieten de danseressen van de school twee avonden achter elkaar zien wat zij kon den. Er was klassiek ballet, modern ballet en jazz- ballet te 2ien, er werden een tapdance en een Spaanse dans over het voetlicht gebracht en de kin deren dansten het verhaal van het lelijke jonge een dje, dat een zwaan blijkt te zijn. Sommige danseressen zwierden onbevangen over het podium, maar de meesten keken gespannen naar elkaar, om te zien of zij nog wel in de pas wa ren. Het publiek zat er ook weieens naast, zette aar zelend het applaus in, om geschrokken weer op te houden als de geknielde danseressen plots weer tot leven kwamen. Uit de zaal klonken commentaren als: „Hé, er loopt er eentje weg, die is zeker boos omdat de anderen het niet goed deden." Moeders vertelden elkaar, dat zij het toch best wel eng vonden en fluisterden hun man toe: „Hou jij nou je fototoestel klaar, straks komt ze op." In de gang van het theater werd na afloop trots opge merkt, dat er bijna geen zichtbare fouten waren ge maakt. En dat vooral het kinderballet met die als don2ige eendjes verkleedde kleuters, zo vertederend was. Schiedam Sterke drank pleegt bij te dragen tot feestvreugde. In Schiedam, dat er prat op gaat de ba kermat van het Nederlands gedistilleerd te zijn, kunnen ze nog steeds moeilijk met die stelregel uit de voeten. De traditionele Molendag had za terdag twee grote pré's, waaron der de geruststellende weten schap dat het inspirerend vocht, samen met de Schiedamse mo lens, centraal stond tijdens de feestelijkheden. Daarnaast wa ren de weergoden de organisato ren gunstig gezind. Toch trok het evenement beduidend minder publiek dan vorig jaar. Rara. Het organisatiecomité zal zich moeten herbezinnen, zodat Schiedam vooreen volgende edi tie wel warm zal lopen en de ja loerse blik niet langer naar buur man Vlaardingen hoeft te wor den gericht Daar heeft het jaar lijkse Haring- en Bierfeest zelden onder gebrekkige belangstelling te lijden. Dat Schiedammers geen feesttra ditie zouden hebben is een xe ge makkelijk argument om de ge ringe animo mee af te doen. Ver schillende bezoekers hielden het liever op organisatorische onef fenheden. De als spectaculair aangekondigde touwtrekwed strijden over de Noordvest moes ten bijvoorbeeld worden ge schrapt, omdat uiteindelijk on voldoende sportievelingen de Noordmolen-wisselbokaal be geerden. Ook bij het optreden van de Een- ige Echte Hasseltsche Stoopkes, toch als klapper naar voren ge schoven, ging het fout De drie heren, die zich voluit laten aan spreken als de Sociëteit Ter On dersteuning Onzer Plaatselijke Kroegen En Staminees, brachten weliswaar aanstekelijke 'jenever- folk\ maar deden dat voor een handjevol bezoekers in het Stede lijk Museum. Het luisterrijk pro gramma van drink- en borrellie deren had buiten ongetwijfeld op meer bijval kunnen rekenen. Op die locatie hadden de zuiderbu ren volgens het programmaboek je ook recht Publiekstrekkers Het was niet allemaal kommer en kwel. De visafslag aan de Vis markt was een. regelrechte publiekstrekker. Enkele honder den mensen waren ernaartoe ge komen om van handelaren in traditionele kledij een goedkoop maaltje te kopen. Veel animo was er ook voor de telkens afgeladen rondvaartboten, liedjeszanger Nico Haak die vanaf het bordes van het oude stadhuis een grote meute toezong en de doorlopende muzikale optredens vanaf een grote schuit die voor molen De Noord lag afgemeerd. Speciaal voor het jongere publiek propageerde de bank met de S met succes een stukje branche vervaging met trapautowedstrij den op de Grote Markt. Alle fragmentarisch door de stad verspreide activiteiten werden moeiteloos bij elkaar gehouden door het lange braderie-lint dat door het centrum was getrokken. De bezoekers konden voor uit eenlopende zaken in de kraamp jes terecht. Behalve neringdoen den dongen ook plaatselijke vere nigingen, ideële instellingen en beoefenaars van oude ambachten naar de gunsten van het publiek. Uiteraard was het propagandaap- paraat van de diverse politieke partijen, dat de laatste weken op volle toeren had gewerkt, rust ge gund. De CPN was daarop een uitzondering. Gemeenteraadslid Ulferd Bruseker wilde iedereen laten weten dat het vertrek van de communisten uit de Tweede Kamer geen consequenties heeft voor de daadkracht van de partij. „We vechten door," schreeuwde een spandoek het publiek toe. De organisatoren van de Schiedamse Molendagen zullen dat ook moe-' ten doen om de feestelijkheden volgend jaar een massaler karak ter te kunnen geven. Schiedam De ruime aula van het Stedelijk Mu seum hield vrijdagmiddag haar deuren wagenwijd open. Konderden mensen kwamen langs. In een lange rij moesten zij wachten vo/i zij de wethouder konden bedanken met wie zij ;'n de afgelopen tien jaar te maken hebben gehad' j erman Posthoorn. De 42-jarige PvdA'er vierde zijn afscheid als wet houder van onderwijs, cultuur en sociale zaken. Dat Schiedam een dorp is, b'.eek al gauw: politici, ambtenaren, welzijnswerkers en kunstenaars groepten samen onder het genot van een hapje en een drankje en de meeste mensen kenden elkaar wel, was het niet van gezicht dan wel van naam. Oud-burgemeester Arie Lems was uit Zaanstad ge komen om Posthoorn geluk te wensen. Er vonden in de stoet der genodigden zelfs transac ties plaats. „Ik heb gelijk nog even een paar duizend gulden voorschot geregeld," zei vergenoegd de pen ningmeester van een stichting die subsidie was toe gezegd. Pianomuziek zorgde voor een sfeervolle on dertoon; het was een jazztrio dat ook wel eens in de Tender optrad, het door Posthoorn gepropageerde Passage-café. Er werden geen toespraken 1 '.oden. Dat was op verzoek van de scheidende w uder zelf. De gro te afwezigen op zijn afscheia waren opmerkelijk veel vooraanstaande PvdA'ers en raadsleden van andere partijen, leden van de culturele stichting Schiedamse Gemeenschap en vrij veel kunstenaars; tevens waren maatschappelijke organisaties onvol doende vertegenwoordigd. Gebrek aan visie, ge- brek aan beleid, hebben zij de wethouder geregeld verweten. Ondanks hun afwezigheid, of misschien, zoals ie mand zei, „dankzij hun afwezigheid", werd het een gemoedelijke bijeenkomst en was de aula niet te klein. Herman Posthoorn verdwijnt niet uit de Schiedam se politiek. Hij heeft opnieuw zitting genomen in de gemeenteraad en zal deel gaan uitmaken van de commissies ruimtelijke ordening en stadsvernieu wing: iets heei anders dus dan hij de laatste jaren deed. Vlaardingen Van groot tot klein, motorjacht tot zeilschip en Rio Grande tot Rebel II. Watersport- liefhébbers van verschillend pluimage gaven za terdag gehoor aan de oproep van de jubilerende vereniging Bommeer om het vijftigjarig beslaan te vieren met een grote vaartocht. Weliswaar had de vereniging niet de beoogde 250 boten te water ge kregen voor een zeven kilometer lange water- Het begin van de stoet boten van de jubilerende watersport vereniging Bommeer zet zich in gang. sport-promotietocht, het schouwspel was er Riet minder kleurrijk op. De boottocht voerde van de Vlaardingsevaart, via het Bommeer naar de Maas- landse vlieten. Het was ook bij Bommeer een beetje vlaggetjesdag. Alle deelnemers hadden hun boot opgetuigd en gingen vrolijk toeterend op weg. Schie^^m De gemeente Schie dam heeft een vouwblad uitgege ven met informatie over Woud- hoek-Noord. De brochure bevat een over zichtskaart, waarop de verschil lende bestemmingen in beeld zijn gebracht. Verder wordt beschreven welke voorzieningen er in de wijk zijn o£ komen, de verkeersverbindin gen en de woningbouw. Het informatiebulletin is ver krijgbaar aan de balie van het stadskantoor, kantoorgebouw 's- Graveland en wijkcentrum Blau we Brug. SchiedamSouveniijagers hebben kort na de verkiezingen toegesla gen. Vanaf het Van 't Hofplein werden twee borden die waren volge plakt met politieke affiches gestolen. De gemeente, die eigenaar is van de borden, werd voor 900 gulden gedupeerd. Schiedam De Schiedamse fietsvierdaag se start dit jaar op maandag 9 juni. Per dag moet 25 kilometer worden afgelegd. De routes zijn door het organiserende comité aangepast aan de wensen na de deelne mers. Zo is de route door het Lïckebaertbos en de Zuidbuurt van Vlaardingen naar Maassluis gehandhaafd en wordt wederom gebruyik gemaakt van het veer Vlaardin- gen-Pemïs. Door het inzetten van een tweede veerboot worden de wachttijden aanzienlijk verkort Op de eerste avond trekken de fietsers via de Vlaardingse Zuidbuurt naar Maassluis en op dinsdaggaan de fietsers met het veer naar Pemis. De derde avond, in afstand de langste, zal de deelnemers naar een voor veel fietsers vrijwel onbekend gebied voe ren. Ten oosten van Rijksweg 13 wordt ge fietst naar Delft, naar het nieuwe fietspad door de polder richting Berkel en Roden rijs. De laatste avond staat geheel in het teken van het overhandigen van bloemen door vrienden, familie en bekenden. Op ver schillende plaatsen langs de route kunnen de bloemen worden uitgereikt. Inschrijven kan bij de filialen van de Bondsspaarbank, het WV-kantoor in Schiedam en de rijwielhandel van Hans Damme, zowel in winkelcentrum Kethel als in G roenoord. Tussen 18.30 uur en 19 uur wordt gestart vanaf de wielerbaan in sportpark Harga. De feestelijkheden krijgen za terdag een vervolg met een fa- miliedagin de jachthaven. Aan de andere kant van Vlaardingen hielden liefheb bers van modeibootjes zich met kleinere vaartuigen bezig. In de vijver aan de George Stephensonweg hielden leden van de plaatselijke modelboot- club een behendigheïdswed- strijd met radiografisch be stuurbare bootjes. De bedoe ling was zo snel mogelijk een kort parcours af te leggen. Daarbij moesten allerlei obsta kels worden omzeild. Ook was er een demonstratie met duw boten, sleepboten en vissers vaartuigen. De wedstrijd gold als generale repetitie voor de Nederlandse kampioenschappen scheeps- modelsport op 13 en 14 sep tember bij de vereniging wor den gehouden. Vlaardingen Het in het Botlekgebied gevestigde chemische bedrijf Tiofine BV moet voor 15 juni een saneringsplan voor haar afvalwaterlozingen indie nen. Blijft het bedrijf in gebreke, dan zal ministei Smit-Kroes na 1987 geen lozingsvergunning meei verstrekken. Do minister schrijft dat aan het college van burge meester en wethouders van Vlaardingen. De mi lieuorganisatie Greenpeace kwam tegen het bedrijf in opstand wegens milieu-schadelijke lozingen. De actievoerders vrezen dat door lozing van aan zienlijke hoeveelheden schadelijk stoffen, waaron der zwavelzuur, ijzerzoulen en zware metalen, het afvalwater wordt vervuild. Dst zal een negatieve invloed hebben op de kwali teit van bet havenslib in Vlaardingen en de omlig gende gemeenten. Schiedam Een caravan die stond geparkeerd achter het gemaal op de Sehiedamseweg is in de nacht van zaterdag en zondag volledig uitgebrand. De politie vermoedt dat de brand, die voor 10.000 gulden schade aanrichtte, is aangestoken. Ook twee auto's die in de buurt stonden werden door de vlam menzee licht beschadigd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1