FNV'ers laten het afweten Plantsoenendienst zoekt Vogelbevrij dingsfront' Gouma loopt weg bij napraatje Botsing eist mensenleven i Zwaar gaas weggeknipt wiSSÊÊtm. VLAARBINGS DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Begroting vol onzekerheden Kléin Links zit in vrijwel alle commissies Anton Bij tenhoorn: Andere opzet noodzakelijk* 8#issSlil#S Files verwacht op ri jksweg 20 m 90 STUKS' WOENSDAG 28 MEI 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen, Telefoon: 010-4343229, 4352066. 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Volgens de giste ren door het nieuwe Fvd A-colle ge van burgemeester en wethou ders gepresenteerde meerjaren begroting heeft de gemeente Vlaardingen volgend jaar. een overschot van een ton op de be groting. Voor alle volgende jaren zijn. te korten geraamd, die van 1988" tot 1990 oplopen van 1,1 tot 3,7 mil joen gulden. Maar zelfs yoor 1987 zit- de begroting nog vol'ohzeker- h'édenl Wethouder IJsbrand van der Velden was met vakantie, maar verder trad het PvdA-minder- heidscollege op oorlogssterkte aah oni de begroting voorde ko mende iaren te presenteren. Ge meentelijke investeringen zijn in dé. plannen nog steeds het belang rijkst Daar wordt de komende ja ren weer meer geld aan uitgege ven. ^Dan hou je de werkgele genheid in stand", aldus burge meester Van Lier. Maar of de cijfertjes nog kloppen als in november de begroting voor 1987 uitkomt daar zétten burgemeester en wethouders de nodige vraagtekens bij. Mede. on der druk van de Socialist]ese Par tij-heeft het minderheidscollege besloten de overschotten van de gemeentelijke energie- en water leidingbedrijven terug te drin gen. Dat gaat de gemeente geld kosten, maar in de meerjarenbe groting is daar nog geen rekening mee gehouden. „Je hoeft geen profeet te rijn", zegt de burgemeester, „om te voorspellen dat ons aan bezuini gingen van' het rijk nog iets te wachten staat. Er komen nog wel onaangename verrassingen". Maar in de meerjarenplannen is met 'nieuwe kortingen van het rijk geen rekening gehouden. De begroting voor de jaren 1987 tot 1990 is bovendien nog groten deels gemaakt door het vorige PvdA/VVD-coUege. De PvdA- wethouders komen aan het einde van de week met een nieuw be leidsprogramma en dat is ook nog niet in de begroting verwerkt. Iri politiek Vlaardingen wordt er van uitgegaan, dat de behande ling van de meerjarenbegroting de eerste serieuze krachtmeting wordt; van de Pvd A-minderheid met de getergde oppositiepartijen CDA er. WD en de lastige SP. Schiedam Als in de komende vier jaar de namen Bruseker, De L'eede, Reijnhout en Van Doorn veel in het politieke nieuws op duiken, dan komt dat vooral om dat de vier vertegenwoordigers van klein links in vrijwel alle commissies uit de gemeenteraad ritting hebben, terwijl de grotere fracties al het werk verdelen over meer mensen. De PvdA neemt in de meeste commissies' genoegen met twee vertegenwoordigers, de voorzit ter dan niet meegeteld en dat is in vier van de vijf gevallen ook een PvdA'er. In de commissie van WD-wethouder Hafkamp, -welzijn en cultuur, neemt de PvdA echter drie zetels in. 'Het CDA is overal met twee le- dèn vertegenwoordigd, de VVD rhet één en klein links met drie. -Nu er nieuwe wethouders rijn 1( Wiegman en Van Kleef) en er dientengevolge ook een andere 'taakverdeling is, hebben de meeste commissies een andere haam gekregen. Burgemeester Scheeres leidt de commissie voor algemene en be stuurlijke zaken (ABZ) en econo mische aangelegenheden (EA). Aad Wiegman leidt de commissie voor financiën en openbare nuts bedrijven. Hans van Kleef leidt de commissie stadsvernieuwing 'en volkshuisvesting (SV) en de onderwijscommissie. Chris Zijde veld leidt de commissie stadsont wikkeling en milieuzaken (SOM) en de commissie sociale zaken. Luub Hafkamp heeft de commis sies welzijn en cultuur (WC) en 'volksgezondheid, alsmede de commissie voor personeelszaken. Alleen aan de onderwijscommis sie komt D66 niet toe, daarente gen wel weer aan de sportraad in tegenstelling tot WD, CPN en "^"P/PPR. DOOR CHRIS WOERTS Maassluis Het bestuur van de Industriebond-FNV afdeling Maassluis stónd er wat beteuterd bij. Organir seert de vakorganisatie een bijeenkomst voor de bij de bond aangesloten uitke ringsgerechtigden, komt er van de 150 uitgenodigde le den maar een handjevol op dagen. En Anion Bijtenhoorn had de mensen nog wel zoveel moge lijk persoonlijk benaderd. Het was dan ook akelig stil in het FNV-gebouw.De Kern, waar een forum van deskundigen, onder leiding van districtsbestuurder Carel Verhappen klaar stond om vragen van uitkeringsgerechtig den te beantwoorden. Een verlo ren middag werd het echter geenszins. De wei aanwezige le- der» hadden heel wat op hun le ver. Hans Ploeg, de adjunct-directeur van het gemeentelijk woningbe drijf, kon direct uitleggen waar om nog niets is gedaan' aan de vöditproblemen in de Verto- wijk. „Nu krijg ik een spuitbus in handen gedrukt en móet zelf de ladder opklimmen. Het spul is ge vaarlijk, ik doe het niet", hield een gepensioneerde FNV'er Ploeg voor. „Ik weet het, het rijn lapmiddeltjes! Een oplossing voor het probleem is echter in zicht Woensdag word' In de raad voor de volkshuisvesting een voorstel besproken om de vloeren te isole ren. Daar komt het probleem vandaan. In augustus kunnen we dan met de werkzaamheden be ginnen", De vakbondsman had maar weinig vertrouwen in het antwoord van Ploeg, „Het zal wel weer een jaar of twee duren, dat zijn we van .de gemeente Maas sluis gewend". Aan de orde kwamen ook vragen over huursubsidies, pensioenen, de nieuwe ziektekostenregeling en de vernieuwing van het stelsel sociale voorzieningen. Eric Im merhuizen, sociaal deskundige van de bond, en Theo Jonkman, adjunct-directeur van de sociale dienst Maassluis, konden de vra gensteliers veelal een bevredi gend antwoord geven. Zwembad Eén aanwezige moest echter worden teleurgesteld. Ome Cor, 92 jaar, kwam niet in aanmer king voor een taxivergoeding, om de ritjes van en naar het zwembad te vergoeden. „Ik heb een drempel van duizend gulden. Als ik dat bedrag op heb verre den, krijg ik van de sociale dienst pas een vergoeding en dat red ik natuurlijk nooit", hield de krasse bejaarde Theo Jonkman voor. „Maar het geeft niet hoor. Ik kan nog wei op de fiets naar het zwembad. Het moet alleen niet te hard waaien, want dan lukt het niet meer". Theo Jonkman: „Als u een drem pel heeft van duizend gulden, dan is dat aan de ene kant plezie rig, omdat u dan kennelijk een hoog. inkomen heeft. Aan de an dere kant is het misschien ook wel heel vervelend, maar wij moeten ons als sociale dienst ook aan de richtlijnen houden". Het bestuur van de Industrie bond is vast van plan om na de zomer verder te gaan met de bij eenkomsten voor uitkeringsge rechtigden. ..Alleen de opzet zal anders moeten", realiseerde ook Anten Bijtenhoorn zich. ,,Be- stuurderen nemen speciaal een vrije dag om aanwezig te zijn en dan laten juist de mensen met een uitkering ons zitten. Je hoort ontzettend veel kritiek van men sen met een uitkering, maar nu ze de kans krijgen om die kritiek naar buiten te brengen zie je en hoor je ze niet. Toch denk ik dat zulke bijeenkomsten nut hebben. Daarom moeten we ook door gaan. alleen over de opzet moeten wc ons intern beraden". De organiserende FNV'ers kre gen echter bij het afscheid een compliment. Een aanwezige: „Ik ben blij dat de bond ons nu einde lijk eens voor een bijeenkomst uitnodigt. Dat is in het verleden nog nooit gebeurd. Het is jammer dat er nu niet zoveel mensen zijn, maar ik hoop dat ze op deze weg doorgaan". VlaardingenZou er een vogdbevrijdingsfront zijn in Vlaardingen? Dat vraagt J.G. Davidse, hoofd van de plantsoe nendienst rich af, sinds in de nacht van zondag op maandag het zware gaas van volières in park 't Hof èii aan de Van Leij den Gaelstraat kapot werd geknipt. Tortelduiven, kippen en par kieten kregen de vrijheid. „Maar die vogels kunnen bui ten niet leven", zegt Davidse verontwaardigd. „Die hebben altijd in een kooi gezeten". Niemand heeft de verantwoorde lijkheid voor het vrijlaten van de vogels opgeëist, maar toch heeft Davidse sterke vermoedens dat achter de actie een of andere ideële groep rit. In het gaas van beide volières onder de torenspits aan de Van Leijden Gaelstraat en in 't Hof - werden in dezelfde nacht mooie, vierkante gaten van zestig bij tachtig centimeter geknipt/Om dat in het verleden het gaas wei eens kapot werd getrokken heeft dé plantsoenendienst extra dik gaas in de vogelhuizen gezet. „De mensen die dit gedaan hebben moeten een betonschaar bij zich hebben gehad", zegt Davidse. „Anders krijg je dat zware gaas niet kapot". Exotische exemplaren stopte de gemeente al niet meer in dékooi en, want die werden maar gesto len. „Het is gewoon voor ouders die met hun kinderen eens vogels van dichtbij willen bekijken. Dat vinden zij leuk. En dan hoeven het geen bijzondere vogels te zijn," legt Davidse uit „Het rijn heel eenvoudige beestjes". In de Van Leijden Gaelstraat worden de vogels al jaren ver zorgd door buurtbewoners. De plantsoenendienst houdt daar toezicht op. „Maar dit soort acties werkt natuurlijk heel demotive rend", zegt het hoofd van de dienst De schade is beperkt gebleven. Die bedraagt niet meer dan enke le honderden guldens. Maar niet aJle vogels zijn terug gevonden. .Dit hóeft maar een paar keer voor te komen, en dan houden wij ermee op," zegt Davidse. „Dan komen er geen vogels meer in de volières." Het is goed mogelijk, denkt Da vidse, dat de 'actievoerders' daar mee hun doel zouden hebben be reikt. „Maar liever zou ik daar met die mensen in redelijkheid over praten", verklaart het hoofd van de afdeling plantsoenen. Medewerkers van de plantsoenendienst zetten voorlopig een plaat tegen het gat in het gaas. Amsterdam doopt plein Dirk Durrer if Schiedam In het bijzijn ;j 'fi van vele bekendheden uit -1 de medische wereld doopt 8 prinses Juliana om half p. k negen vanavond in Am- 8 sterdam het Mincrvaplein om in Dirk Durrerplein. b: Prof.dr. Dirk Durrer, Schiedammer van ge- boorte, overleed iwee jaar if geleden op 64-jarige loef- glijd. i- Hij genotK internationale k P faam als hartspecialist en Instaat bekend als de grond- 'f\ legger van het hartcardio- Ingram. Na zijn studie aan •i «Je universiteit van Lei-fi 8 den vertrok Durrer naar Amsterdam, waar hij zich 8 jaren inzette voor de tot- 'J standkoming van het 'i ■<l Wilhelmina-gasthuis. Hij werd voor zijn werk tallo- ze malen onderscheiden. Schiedam Gedurende acht weken is de kans groot dat files ontstaan op rijksweg 20 voor de afslag Schiedam-Centrum. Ook is op de Burgemeester Van Haar- eniaan en op de 's-Gravelandse- weg filevorming te verwachten. Gemeentewerken begint name lijk maandag met de reconstruc tie en asfaltering van het wegge deelte tussen Plein 1940-1945 en de De Brauwweg (bij kantoorge bouw Klaverstede). Over die lengte zal alleen de westelijke rij baan van de 's-Gravelandseweg toegankelijk zijn voor het ver keer in beide richtingen. Ge meentewerken zal trachten de hierdoor te ontstane vertraging tot eén minimum te beperken. H. Bavinckschool bezoekt blindeninstituut Vlaardingen/Zeist Leerlingen van de Dr. H. Bavinckschool uit Vlaardingen hebben een bezoek gebracht aan het blindeninstituut Bartimeus in Zeist. Het uitstapje naar Delft beteken de de afsluiting, van het project Oogappèl. Kinderen op verschil lende basisscholen hebben voor lichting gekregen van leden van de Nederlandse Vereniging voor Blinden en Slechtzienden. De or ganisatie van het project was in handen van de Tafelronde Vlaardingen. De groep 8/7 van de basisschool heeft met het project een prijs ge wonnen. De leerlingen maakten twee bijzonder fraai uitgevoerde voorlees/luister-voel en -kijkboe ken, geschikt voor ziende en vi sueel gehandicapte kinderen. Onder leiding van docent H. Blokland werd het project uitge voerd. Tijdens het bezoek aan het blindeninstituut hebben de Vlaardingse scholieren de gehele dag opgetrokken met hun blinde leeftijdgenootjes. Er werden spel letjes gedaan en lessen bijge woond, er werd gewandeld en gegeten. Maasland De eerste raadsverga dering van Maasland in de nieuwe samenstelling was gisteravond nog niet voorbij, of er ontstond meteen een opmerkelijk incident. Zoals vrijwel na alle raadsvergaderin gen vroeg burgemeester Bloemendaai de raadsleden nog even te willen blij ven voor een napraatje. Wiebe Gouma, het nieuwe PvdA-raads- lid, boycotte dat napraatje echter. Hij is van mening dat de aankondiging daarvan al aan het begin van de raadsvergadering moet worden gedaan. Gouma vindt dat duidelijker voor het publiek. De PvdA-vertegenwoordiger had trou wens al vóór zijn verkiezing aangekon digd zulks napraatjes als geheimzinnig voor het publiek te zien. „Het is toch een openbare raadsvergadering", aldus Gou ma. Toen Bloemendaai vertelde dergelij ke napraatjes niet vooraf te willen aan- kondigen, pakte Gouma zijn paperassen bij elkaar en verliet de raadszaal. De nieuwe raadsleden van de Open Groe pering hadden vóór hun verkiezing ook al verklaard dat zo'n besloten verlengstukje van een raadsvergadering op het publiek vreemd overkomt. Gouma kreeg in zijn kritiek gisteravond echter geen bijval van de dorpspartij. De leden daarvan bleven gewoon zitten. Beleidsprogramma Aan het begin van de raadsvergadering bad Gouma zich pok al laten gelden. „Hoelang moet hei nog duren voor we het beleidsprogramma te bespreken krijgen". Hij meende namelijk dat de vorige maand geïnstalleerde raad dit programma nu wel eens ter discussie wilde zien. Tijdens de wethoudersverkiezing had de eveneens niet in het college vertegen woordigde VVD-fractie ook al haar onge noegen over het uitblijven van de presen tatie van dat beleidsprogramma geuit. Gouma en de liberalen kunnen echter ge rust rijn. Het wethouders-duo Ke ijzer (CDAj/Houtenbos (Open Groepering) komt op korte termijn met dat program ma naar de raad. L- LUXURY LENGTH Een enorme chaos na het ongeluk op de kruising. Schiedam Een frontale botsing tussen twee personenau to's op de kruising van de Arie Prinslaan, Frankelandsedijk en Admiraal de Ruyterstraat heeft het leven gekost aan de 59-jarige mevrouw J.P.E. SchSfer uit Schiedam. De 30-jarige bestuurder van een Volvo verleende op de kruising aan een juist passerende auto, die werd bestuurd door een 59-jari- ge Schiedammer geen voorrang. De wagens botsten frontaal.' De klap was zo hard, dat do beide wagens worden weggeslingerd. De Volvo kwam 2estien meter verder tot stilstand tegen een verkeerzuii en de Datsun knalde 30 meter verder op een zandheuvel. De brandweer moest er aan te pas komen om de 59-jarige passagiere uit de Datsun te bevrijden. Met ernstige verwondingen werd zij over gebracht naar het Dijkzigtziekenhuis in Rotterdam. Daar overleed zij aan haar verwondingen. De bestuurder van de Volvo liep een p kneusde voet en enkele schaafwonden op. De politie van Schiedam is op zoek naar getuigen van het ongeval. Een ieder, die meer kan vertellen over het ongeluk, wordt verzocht con tact od te nemen inet het hoofdbureau, tel. 010-4.26.07.60. r .mm LENGTH

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1