Eikelenboom nog steeds voorbeeld WATERWEG Hermes DVS: meer aandacht voor jeugd Ook lange hete r zomer voor S VVf HVO timmert aan de weg Receptie SVDPW Karperconcours in Beatrixpark- SPORTAGENDA- Ballet Akademie brengt 'Alice in Wonderland' Voorproefje van juijtbreiding in Visserijmuseum Korps Reconstructie van Holysingel Toerfietsers in de duinen Bus ramt auto STAN VAN DAM: EEN NEUS VOOR SUIKEROOMPJES door Tuindorp DOOR SIMON VAN ZUILEN Vlaardingen Twee jaar terug dacht Peter Eike lenboom even over het beëindigen van zijn car rière. Zwaluwen was naar de derde klasse gedegra deerd en de doelman had zijn bedenkingen om nog door te gaan. Eikelen boom bleef toch. De bij een Amerikaanse multi national werkzame keeper laat er inmiddels geen twijfel over bestaan ook volgend seizoen weer on der de Vlaardïngse lat te zullen staan. Met zijn 39 jaar is Peter Eikelen boom in de regio bijkans een le vende legende. Als jong broekje van Zeventien jaar kwam hij bij Fortuna Vlaardingen in het eer ste. Om 22 jaar later een plaatsje in de hoofdmacht, zij het na di verse omzwervingen nu bij Zwa luwen, nog altijd niet te willen af staan. „Waarom zou ik?", geeft Eikelen boom meteen antwoord op de vraag of hij het na zo'n lange pe riode van ballen stoppen en uit het net halen nog niet zat is. „Ik vind het nog steeds leuk en het gaat nog steeds lekker. Al bekijk ik het nu wel per seizoen:" Komend seizoen kan Zwaluwen in ieder geval op de nog immer sterk keepende Eikelenboom re kenen. „Die afspraak heb ik met de nieuwe trainer Jan van der Hoek gemaakt Hij heeft veel vertrouwen in me", is de beschei den doelman toch wel een tikje gevleid. „Bovendien wil hij graag routine achterin." Of het nu echt zijn laatste seizoen gaat worden, laat Peter Eikelen boom in het midden. Volgend jaar kijkt hij wel verder. Hij voelt zich voorlopig nog lang niet te oud om te stoppen. „Er zijn toch immers zat keepers van veertig jaar en ouder die het nog goed de den", wijst hij op onder anderen Jan Jongbloed, Pim Doesburg en Eddie Treytel. Trainer Eikelenboom begint na drie jaar Cor Nieuwenhuizen en twee jaar Arnold Lobman, bij Zwaluwen alweer aan zijn derde trainer. H;j betreurt het, dat zijn ploeg het af gelopen seizoen geen rol van be tekenis kon spelen. „De lol ging er af na die 1-0 nederlaag bij Groote Lindt", weet hij nog exact het begin van het afglijden. Met 22 punten uit 22 wedstrijden klas seerde Zwaluwen zich alsnog als vierde. De sluitpost, die bij FC Vlaardin gen, Feyenoord en FC Den Haag betaald voetbal speelde, wil nog wekelijks een goede prestatie neerzetten. „In de wedstrijd en op de training probeer ik nog steeds een voorbeeld te zijn, vooral voor de jeugd." Met de instelling van de jonge garde heeft hij het wel eens moeilijk. „Ze vragen tegen woordig eerst wat ze kunnen ver dienen. Pas daarna denken ze aan prestaties." Zoals bij iedere voetballer en trai ner, zijn ook bij Peter Eïkelen- boom de verwachtingen voor het nieuwe seizoen hoog gespannen. Hij verwacht er in ieder geval meer van dan het afgelopen sei zoen, al laat Zwaluwen door het vertrek van Ulrich Purperhart (naar Zwart Wit'28) en Bas van der Leije (naar HBSS terug) wei een aderlating. Trainer Jan van der Hoek brengt echter Peter van Veelen en Henk Sïgmond mee van Excelsior Per nis. „Met hen erbij en Leen Pij pers, Ernest Kegel en mezelf, be; zitten we dan veel routine", kijkt Eikelenboom op rijn 23e seizoen vooruit. Ernest Kegel, de zoon van voorzitter Arie, gaat er na zijn langdurige dijbeenblessure van uit weer mee te kunnen spe len. Vertrouwen Zwaluwen heeft volgens Eik&- lenboom voldoende spelers,jn huis, om rond die routiniers een uitgebalanceerd elftal neer te zet ten ,Jk heb er wel vertrouwen in", zegt hij, „dat we hoog kunnen meedraaien." Voor de nog altijd ambitieuze Er- kelenboom is dat alleen echter niet voldoende. „Een veremgi'bg als Zwaluwen kan niet blijven le ven met wat het was", wijst hijïip de voorbije eerste en tweede kla- ses-slatus van de Vogels. „Als'je écht mee wilt draaien, zal er lötfh versterking van buite-af moeten komen." Iedere keeper die zich aaiï'&e Zwaluwenlaan meldt, lijkt voor alsnog echter weinig kans te heb ben... r."7 VlaardingenIn het bejaarden centrum De Meerpaal te Vlaar dingen houdt de schaakvereni ging HVO zaterdag een groot toernooi, waaraan wordt deelge nomen door vijftien verenigin gen. Volgens het zogeheten Zwit serse systeem zullen vijf spelers van elk team in vijf ronden uit maken wie de sterkste is. Het toernooi begint om 1Q.Q0 uur. Het doel van dit toernooi is de schaaksport in Vlaardingen te stimuleren. In de Haringstad is de belangstelling voor deze tak van sport, afgewogen tegen het landelijk gemiddelde, minimaal. HVO (Havenbedrijven Vlaardin gen Oost) probeert hierin veran dering te brengen door het orga niseren van andere activiteiten als simultaanscéances en een zo meravondcompetitie. Schiedam Hermes DVS gaat nog meer aandacht aan de jeugd besteden. In overleg met Hans Kostense is een trainersstaf aan getrokken, die er voor moet zor gen dat de aanpak in iedere leef tijdsgroep op elkaar wordt afge stemd. Dat moet uiteindelijk re sulteren in een kwalitatief en kwantitatief goede doorstroming naar de selectie van de Sehie- damse eersteklasser. Joop van der Heide zal in deze opzet optreden als coördinator tussen de jeugdtrainer en de voor het eerste elftal verantwoordelij ke oefenmees ter Hans Kostense. Die jeugdtrainers zijn Ad die Bijl (A-junioren), Co Goudriaan (B- ju moren J en Adrie Hordijk (C-ju- nioren). Voor. de D-pupLUen hoopt de technische leiding van Hermes DVS binnenkort een speler van de selectie te kunnen strikken. Hermes DVS, dat dit seizoen twee A-, drie B- en twee C-elftal- len had, zal trachten voor de hoogste jeugdselecties zo veel mo gelijk buitenlandse toernooien te regelen. Bovendien is het de be doeling dat spelers die er in een bepaalde categorie uitspringen een kans wordt geboden in een oudere groep. Voorwaarde daar bij is uiteraard dat detrainingsop- bouw in die groepen parallel loopt Schiedam Het bestuur «van SVDPW viert vrijdag nogmaals het kampioenschap van het eer ste elftal en de daaraan verbon den promotie naar de hoofdklas se van de afdeling Rotterdam. In het clubgebouw op sportpark Harga wordt die avond van 20.60 tot 22 00 een receptie gegeven"'s Schiedam De hengelsportver eniging Schiedam en Omstreken heeft voor zaterdag 6 juni -een groot karperconcours uitgeschre ven in het Beatrixpark. Deze wedstrijd, waaraan geen voortn- senrijving is verbonden, wordtin de ochtenduren van 5 tot 10 uur gehouden. De prijsuitreiking heeft om ongeveer 11.30 uyr plaats De deelnemers kunnen op een aantal plaatsen in het park hun gevangen vis laten meten. Naast het gebruikelijke prijzen pakket voor de beste tien ig.Éjr ook een prijs voor degene die de grootste karper op het droge haalt. WOENSDAG 28 MEI Voetbal: 19.30 SW 2—Feyencoró 2, 19.00 Finale Schiedams kampioen schap voor A-junioren lussen Hermes DVS en SVV (terrein Martina); Korf bal: 19.15 ODI—Spirit; Honk&fll: 19.00 Gophers—VUC, Atletiek: Pr$s- tatlelopen AV Fortuna In Broekpolder (start Watersportweg): 19.00 jeugd- loop over 2 km. 19.15 Tien Engelse Mijlen en lopen over 6. 3 en 11,2 km. VRIJDAG 30 MEI Voetbal: 20-00-22.00 Kampioensi'e- ceptie SVDPW Sn clubgebouw" op sportpark Harga te Schiedam. DOOR DONALD BAX Schiedam Het belooft de komende weken niet alleen in Mexico een lange hete zomer te worden. Hoewel bij SW de contractbesprekingen eigenlijk pas vorige week goed op gang zijn gekomen, is er nog geen enkele aanwijzing dat trainer Dick Buitelaar nog voor zijn ver trek naar Midden-Amerika (vrijdag nacht) enig inzicht heeft in de selectie die hij bij terugkeer van de WK ïn Schiedam aantreft. N- Alles staat of valt met de financiële mogelijkheden van de Schiedamse eerste divisieclub. „Alle spe lers", aldus Buitelaar, „hebben van het bestuur een aanbieding gehad en hebben daarop een tegenbod gedaan. Het zit er dik in dat SW niet tegemoet kan komen aan sommige eisen." En voorzitter betaald voetbal Martin de Jagen „Zoals het er naar uitziet, sluiten we dit seizoen met een tekort af." Buitelaar zal er bij het bestuur op aandringen om zo veel mogelijk zekerheid te verkrijgen voor hij met echtgenote Ilse op kosten van shirtsponsor Hans van Heelsbergen naar Mexico afreist De oefen- meester heeft ziin bestuur ook gevraagd na te gaan Rotterdams Nieuwsblad I woensdag H j SW2d melisse |U of het aantrekken van een spelbepalende middel velder, in casu RKC'er Marcel Brands, een haalbare zaak is. "Het bestuur van SW, dat de contacten met kandij daat-sponsor GOM op niets zag uitlopen, is inmïcF dels driftig in de weer om nieuwe sponsors aan rich" te binden. Slechts op die manier lijken de Schier dammers zich zeer bescheidenop de transfer markt te kunnen storten, terwijl die bijdragen even» eens -aangegrepen zullen worden om eventueel de huidige kern enigszins tevreden te stellen. 77; De vorig jaar nog op het verlanglijstje van Buitelaar voorkomende Wim van der Steene (dit seizoen doof DS'79 aan RBC uitgeleend en zich ïn Roosendaal vooral in deze fase sterk manifesterend) lijkt wel* Jicht het beste alternatief als regisseur in de midden- linie. Van der Steene mag maximaal 25.000 gulden kosten en heeft met RBC nog geen accoord berëiCt over een nieuwe overeenkomst 7 Peter Eik&J lenbdom 'JS: voorkomt -op nieuw een doelpunt. P$r ter Romeijn - heeft het duet met een aan valler van Lyra al verlo'- ren, maar del bijkans on-...; verslfjtbare~ - doelman van: Zwaluwen zaï weer geen „„J krimp geven-.-' Vlaardingen Ongeveer 175-leerlingen van de Vlaardingse Ballet Akademie zul len donderdagavond in de Stadsgehoor zaal hun beste beentje voorzetten. De pu pillen van Rita Vogel-Verdijsseldonk, in leeftijd variërend van 4 tot 35 jaar, bren gen deze keer het overbekende werk Ali ce in Wonderland als hoofdgerecht tij dens de jaarlijkse leerlingenpresentatie. Er staat echter nog meer op het menu. Na 'Alice', maar nog voor de pauze, showen enkele leerlingen van de Akademie dan send op de tonen van Ravels Bolero en de muziek Van de James Bond-films, de nieuwste mode van breiwinkel Potsier lijk in Schiedam. Er zijn onder meer trui en, ontworpen en vervaardigd door Willy Ate ma, te zien. Na de pauze is het de beurt aan de para- depaardjes van de Vlaardingse Ballet Akademie, de Flardingha Dansers. De negen leden van deze groep, die regelma tig optredens verzorgt, dansen op num mers als 'Dancing in the street', Heaven', 'Flash-dance', en What a feeling'. De choreografieën van de uitvoering zijn In handen van Rita Vogel-Verdijsseldonk en Marianne Vogel; Het programma begint om 20.00 uur. Kaarten a tien gulden zijn verkrijgbaar aan de kassa van de Stadsgehoorzaal. 1 1 j Vlaardingen Het Vlaardingse Vxsserij- imuseum geeft de komende maanden een ivoorproefje van de expositie, die het pu- bliek in een uitgebreid museum kan ver- ri wachten. De stichting Jubileumgeschenk wil vol- genti jaar, ter gelegenheid van het 25-ja- rig testa an, het museum nieuwbouw op - de binnenplaats aanbieden. Om het geld daarvoor bij elkaar te krijgen wordt een inzamelingsactie gehouden. De directie wil de nieuwbouw benutten om een expositie in te richten over bedrij ven, die met de zeevisserij te maken heb ben. De collectie heeft het museum daar wel voor, maar de ruimte ontbreekt In de afslagzaal naast de binnenplaats wordt de komende tijd met foto's en maquettes getoond, wat de bedoeling is van de jubi leumactie. Nieuw in het museum is ook een exposi tie over de visserij in Zeeland. Van die ge legenheid wordt meteen gebruik ge maakt om geld voor het jubileumfonds bijeen te brengen. De Vlaardingse Elisa beth Veldheer-Bom heeft twee poppen gemaakt, in Amemuidense klederdracht gestoken en aan het museum ter beschik- kinggesteld. Die poppen worden verloot De loten rijn voor twee gulden te koop bij het museum aan de Westhavenkade en de trekking van de loterij vindt vrijdag plaats. J 5 Schiedam In het artikel over de werving van buiten landers door de Schiedamse politie stond abusievelijk vermeld, dat de Marokkaan se NajiaArrihani na haar op leiding in Amsterdam tot het Schiedamse korps zou toetre den. Dit moet zijn: het Am sterdamse korps. Vlaardingen Het autoverkeer krijgt vanaf volgende week in Vlaardingen-Holy te maken met omleidingen, in verband met re constructie van de Holysingel tussen de Dillenburgsingel en het viaduct van rijksweg 20. Het werk begint in de week van 2 tot 6juni. Eerst wordt de oostelijke rijbaan onder handen genomen, daarna de westelijke. Het autoverkeer kan de Holywïjk slechts in via de Lepelaarsingel, behalve voertui gen uit de richting Rotterdam die van rijksweg 20 komen. Auto's die de wijk uitrijden, kunnen be halve van de Lepelaarsingel nog wèl gebruik maken van de Holy singel. De omleiding wordt aangegeven door oranje borden met zwart op schrift De werkzaamheden aan de Holysingel zullen ongeveer een halfjaar in beslag nemen. Schiedam Fietsers met een goed doorzettingsvermogen kun nen hun sportieve hart ophalen tijdens de Wesüand-duinentocht van fietstoerclub Rijnmond uit Schiedam. Op zondag 8 juni vertrekken de fietsers in alle vroegte van de wielerbaan in sportpark Harga. Ongeveer zal 25 kilometer per uur worden afgelegd. De tocht gaat naar Maassluis, Hoek van Holland en Kijkduin. In die laat ste plaats zal ook worden gerust Op de terugtocht rijdt men door het Westland. Om 10.00 uur wordt gestart en om 13.00 uur worden de deelne mers terug ïn Schiedam ver wacht Inschrijven kan op het startadres. Wie meer inlichtingen wil kan contact opnemen met Aad van der Zalm. Telefoon: 010- 435.72.66. Vlaardingen Een automobilis te is gisteravond op de afrit van rijksweg 20 bij de Westlandseweg gewond geraakt toen baar voer tuig van achteren door een bus werd aangereden. Ze werd door de GGD overgebracht naar het Holyziekenhuis. De vrouw stond te wachten voor het stoplicht. De auto werd bij de botsing enkele tientallen meters naar voren geschoven. De bus zal door de politie technisch worden onderzocht. j DOOR KOR KEGEL Schiedam Horen we wei eens wat uit Tuin dorp? Dat er een' auto- step gebotst is tegen de derde heg van de Kam- perfoelielaan, of iets van dien aard? Dat er een bejaarde aan de Se- ringenhof is geslipt over geschubde inkt- zwammen linksachter zijn tuinhek? Nee, nooit. Nergens zo'n wijk als Tuindorp, We denken j wel eens: was heel Schiedam maar zo, dan konden wij van de krant gauw naar huis. Het I is een oase! Een oord van zoete dromen middenin wakker Schiedam, Kuuroord een woelig zenuwcen trum. Of, zoals Stanley van Dam zegt: „Het is een duf, doods dorp. Tijd voor een frisse wind!" Tuindorp. Ja, op sporadische momenten leken hebben het dan over komkommer tijd was er wat over de Tuindorpers te melden. Ze wilden een bruggetje, om van de Molensingel sneller bij de bus te komen en ze kregen er twee. Hun huizen werden geïsoleerd, 2odat het nog idyllischer werd. En de buren van wethouder Zijde veld kregen eens de smoor in, toen meneer een mooie boom liet omhakken. Was snel rechtgezet In Tuindorp duren schermutselingen nooit lang, ook niet aan de rand. De laatste keer dat er nieuws uit de wijk was, was afgelopen winter. Toen be zemde Zijdeveld zijn stoepje aan de Schiedamseweg vrij van sneeuw. En Gerard Joling en Anita Meijer dan? Inderdaad, die zijn beroemd. Schooltje Joling en Meijer zijn de mar* motten, waarmee Gerrit van de Windt en Stan van Dam op de geraniummarkl stonden. Was een van de tv afgekeken spelletje, om geld in te zamelen voor de wijk. Honderden Schiedammers deden mee aan de marmot- tenrace. Gerrit was schor, die had de hele dag publiek staan lokken met z'n Gerard Jóóólïng en z'n Anita Meij- eij-eijer. Wat deden ze met dat geld? Dat werd gestoken in wal in middels de hobby van een flink aantal actieve dorpsbe woners is. In 't schooltje aan de lepenlaan, hoek Peren- laan, hebben zij een alleraar digst pand met eenvoudige goochelmiddelen als verf, behang en hout weten om te toveren tot een wijkcentrum dat er zijn mag zó ge slaagd, dat de gemeente met een dacht: dat mogen de Tuindorpers zelf beheren. De gemeente wil er niets eens zeggenschap over en dat is toch een teken aan de wand. Doods dorp, vindt Stanley van Dam (Stan zegt ïe zelf, Stanley noemen ze 'm). En echt waar, de merendeels ou dere bewoners van Tuindorp zouden nooit naar de krant stappen om hun reilen en zeilen aan de grote klok te hangen. Maar dan moet je net een paar vitale zielen in je buurt krijgen. Gerrit van de Windt, we kennen hem nog van de Bakkershaven, waar hij zo lieflijk woonde en één der slachtoffers was van het ge meentelijk saneringsbeleid, dermate dat hij het verzet aanvoerde vergeefs, maar de ervaring telt, dat zie je nu. Gerrit is voorzitter geworden van de nog jonge wijk- en bewoners vereniging Tuin dorp. Nog zo'n druk baasje: Stan van Dam, ex-chauffeur van Eurotax, gewezen melkboer van Schiedam-West. Hij had er 1200 klanten, onder wie Ria Coppenhagen van het Schiedams Nieuwsblad. Tja, dat is al de helft van de pu bliciteit. Goudvinkje Van Dam, die is wat je noemt prettig gestoord. Die ruikt waar de Dagobert Ducks van Schiedam wonen. Hij is een enorme kwek, ie mand die compleet maar dan ook comcompleet zijn en thousiasme wil overdragen en die daar, goudvinkje, dat 't is, wonderwel in slaagt. Waar lees je dat een bewo nersvereniging aan sponsors komt voor wijkactiviteiten? Nota bene in Tuindorp al leen, En wel nü. Die klets majoor uit duf Tuindorp presteert het toch maar eventjes om de ene na de an dere firma warm te krijgen voor allerlei bijdragen, zoals aan de rommelmarkt en bra derie var» zaterdag 9 augus tus, als B en W 's ochtends om half tien het verbouwde schooltje komen openen. Wat heeft die Van Dam nog meer voor mekaar gebokst? Een schuur vol attributen, prijzen blijken het te zijn, de negende augustus uit te rei ken aan winnaars van aller hande wedstrijden, als ook de Bondsspaarbank komt showen, als tientallen cafés en videotheken bijdragen tot verhoging van de feest vreugde, als Slavenburg een podiumpje bouwt en ais Wil lem 'Broersveld' Nijs tapijten legt. Verder regelde Van Dam een op-en-top* ui trusting voor de voetbalploeg, door de jeugd van Tuindorp ge vormd. Die club loopt daar namelijk in volledig gespon sorde outfit: niet misselijk, voor een onderafdelinkie van zomaar een bewoners- verenigingetje. Nee, die Van Dam weet v/aar de suikeroompjes zit ten. Zijn vrouw werkt bij de snackbar van Joh. Weerheim op de Rotterdamsedijk en haar baas heeft gezorgd voor de tenues. Zelf gaat Stanley wel eens tanken bij garage Nooteboom op de Zwaluw laan, aan de 'overkant' van Tuindorp. Mooi dat het niet bij tanken bleef. Gevolg: Nooteboom zorgde voor de professioneel aandoende sporttassen. De twee spon sors hebben zich voor twee Geheel in stijl, namelijk staand en de helft gehurkt, presenteert zich het bestuur van Tuindorp. Op de achter grond het schooltje, waar de voetbalclub van Weerheim en Nooteboom een balletje trapt. jaar aan Tuindorp verplicht, daartegenover staat dat Tuindorp hun belangen zal behartigen. Eenmaal in het jaar gaan de voetballers lek ker 'dineren' bij Weerheim. En heel 't dorp rijdt nu via de Zwaluwlaan,. „Ik zou hier wel miin hele leven willen wonenzegt Stan van Dam over dat doodse dorp, „Ik zit hier als een god in Frankrijk". De twee burgemeesters van Tuindorp, Gerrit en Stan, hebben zo onderhand wat wethouders om zich heen verzameld. Hun wijk- en be wonersvereniging is in volle bloei en er wordt al gekla verjast, ingestuifd, bierge- hapt en beatgedanst; en de sportclub 'foebalt' niet alleen maar doét ook aan tafelten nis, zwemmen, volleybal, handbal en zaalvoetbal (eind juni, in de Margriethal, met Koos Albers en André Ha- zes). Duf, doods? Pakweg 250 le den hebben ze al van de on geveer 700 Tuindorpers. Daar is natuurlijk een flink bestuur voor nodig en daarin vinden we Leo Pieters, se cretaris; Yvonne Alewijnse, penningmeester; Jan Peters, schilder; Domna Wintrop, Stans assistente als coordina tor; en Hans Pieterse, redac teur. „Ik zou niet meer terugwil len naar de Bakkershaven", zegt Gerrit van de Windt Nee, dat is niet helemaal waar. Hij zegt het namelijk niet. Maar toen hij tien jaar geleden gedwongen uit zijn paradijs moest verhuizen, hoopten we dat hij nog er gens zou aarden. Gelukt, gemeenteraad. Er is nog iemand in de stad geble ven. vrijdag 30 mei: James en Marjanne Long m jazzclub The Dllcb, 20.00 uur, zaterdag 31 mei: Feaport Quartet In jazzclub The Ditch, 20.00 uur, zondag 1 juni: speldag van jubile rende Van Lleflandschool. Beatnx- taan. woensdag 26 mei: zang-, kap- en modeshow met Theo Koetsier, Wally Preyfl en de kappers Karei en Peler, zaal Triangel, Fransen straat. 20-00 uur. vrijdag 30 er zaterdag 31 mei: film 'Maccaroni', Filmhuis Harmonie, 21.30 uur. zaterdag 31 mei: lunchconcert, Ge rard Habraken op orgel en Ua Ugt- hart, mezzo-spraan. Grote Kerk, 15.00 uur. vrijdag 30 mei: muziek en dans met Pandora, theater De Schuurkerk, 20.30 uur. vrijdag 30 mei: bingo, Koningshof. 20.30 uur. zaterdag 31 mei; orgelconcert Jaap Kroonenburg, Grote Kerk, 20.15 uur, zondag 1 Juni: kamermuziek In thea ter De Schuurkerk. 15.00 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2