WATERWEG Steden moeten front naar Den Haag vormen' 25 SPIRIT DE BESTE F,Ik halfjaar nieuwe zachte contactlenzen, inclusief vloeistoffen, voor maar f225,,-* Streekmuziekschool gaat samenwerken met buurthuis Charles komt toch ARBITER VOELT ZICH BEDREIGD Deling Nassau SPORTAGENDA; HANS VAN KLEEF OVER STADSVERNIEUWING: Zangers geven toon aan Zwem vierdaagse met extra's Topdammers in Maassluis Ambtenaren voetballen v* ZACHTE CONTACTLENZEN... ER GAAT EEN WERELD VOOR JE OPEN Van Hoeven? terug naar Excelsior M - ^Vlaardmen De stxeekmuziek- Cschool Nieuw Waterweg Noord k wïl in samenwerking met buurt- huis De Haven kinderen in de -j leeftijd van 12 en 13 jaar enthou- 3 v siast maken voor het leren spelen van popmuziek. Het project moet in het nieuwe seizoen van start Het idee om zo'n project te reali seren is afkomstig van muziek school directeur Hans Mulder. Samen met Erna van Lohmann van buurthuis De Haven ontwik kelde hij de plannen. Het is de be doeling dat de jongens en meiges in de gelegenheid worden gesteld om gitaar en keyboard te leren spelen. Na ongeveer zes lessen gaat de groep samenspelen. Op die manier kan een echt pop bandje ontstaan. De muziekschool wil op deze ma nier ook de overige bezoekers van het buurthuis bereiken en daarom worden de bijeenkom sten niet in het gebouw aan de Willem Beukelszstraat gehouden, maar in D e Haven. Twee docenten van de school, Kees van Kralingen (gitaar) en Anke Pol (keyboard) zullen aan het project medewerking verle nen. De instrumenten worden door de streekmuziekschool be schikbaar gesteld. Wie meer informatie wil kan contact opnemen met de Muziek school. Telefoon: 010-434.92.46. Kinderen die belangstelling heb ben voor het project kunnen op maandag 16 juni in het buurthuis terecht voor een demonstratie- middag. Kees van Kralingen en Auke Ploeg geven dan uitleg over de instrumenten en de opzet van de lessen. Ook de ouders kunnen dan kermis nemen van de cursus. In augustus kunnen 12 kinderen worden geplaatst 2n to taal worden 20 lessen gegeven, die op maandagmiddag tussen 16 uur en 17 uur wordpn gegeven. De kosten voor iedere les bedra gen drie gulden. DOOR HANS GEURENS Schiedam De humor van Hans van Kleef heeft niet geleden onder de tegenval- lende verkiezingsuitslag. Zijn werkkamer aan de I oostzijde van het Schiedam- 1 se stadskantoor biedt uit- zicht op Rotterdam. „Ik kijk richting beloofde land, zeg - ïk hier wel eens om te pes- - ten". 1 De 35-jarige Van Kleef voelt zich - hog steeds Rotterdammer, het- geen hij ook niet onder stoelen of banken steekt „Dat van dat be- loofde land is een geintje natuur- - lijk; de werkelijke reden dat ik I tevreden ben met deze kamer is l dat je hier alleen 's morgens de zon hebt", aldus de kersverse wethouder van onderwijs, volks- - huisvesting en stadsvernieuwing. ,-,Aan de andere kant", vervolgt hij, „is het natuurlijk wèl zo dat Rotterdam uniek is op het gebied .van stadsvernieuwing. Die stad is I wat dat betreft niet alleen een i/oorlojper in Nederland, maar in Kde hele wereld. Het is daarom ^iaak dat we het beleid daar I< nauwgezet volgen en moeten 'proberen de goede dingen over te l- nemen en de fopten te vermij- f den". -* Van Kleefs verbondenheid met ij Rotterdam is makkelijk ver- klaard. Hij woonde tot zijn twin- higste in de Maasstad, Werd er, zoals hij het zelf zegt, gevormd. Ik ;Kwam er bovendien na zijn reeh- 'tenstudie op de Erasmus twee 'rjjaar geleden in aanraking met het C ^stadsvernieuwingsbeleid als ju- g^jnst op de afdeling huur- en subs idiebeleid van de dienst volks- •.n^huisvesting. ^Druk Z Van één ding is hij overtuigd. De grote en middelgrote steden zul- 's%len één gezicht moeten tonen richting Den Haag. Van Kleef: C ,,X)p het moment werken alle ge- Z jmeenten elkaar tegen en probe- - ren zij ieder voor zich zo veel mo- Z ;gelijk subsidie voor stadsvemieu- f -.wing binnen te krijgen, wetend dat dat ten koste gaat van een an- - dere stad. Die verdeeldheid komt Z Den Haag natuurlijk prima uit De steden maken elkaar af. Vooral de grote steden hebben 'r die neiging. Ik heb dat van dicht- i -bij meegemaakt, sterker nog; ik heb er zelf noodgedwongen aan meegedaan, wetende dat ik rae- zelf tegenwerkte. Op mijn werk - ;probeerde ik overdags subsidie Z voor Rotterdam binnen te slepen - "en 's avonds in de Schiedamse Z .-raad oefende ik druk uit op mijn <- "voorganger (Cor van Til borg *HG) om Den Haag meer geld Z voor Schiedam te vragen. Ik zeg Z dat niet opeens omdat ik nu wet houder ben. Ik had daar echt pro blemen mee". Hiermee licht Van Kleef zijn mo tivatie *op de wethouderszetel plaats te nemen al een beetje toe. „Het trekt me om nu eens aan de andere kant van de tafel te zitten. Of ik er wel eens over gedacht heb geen wethouder te worden? Nou "nee, de laatste tijd in ieder geval niet. Toen ik benaderd werd heb ik me afgevraagd of ik vanuit deze stoel wat toe te voe gen heb aan het beleid in Schie dam. En die vraag kon ik voor mezelf met ja beantwoorden. Hier kan ik me de hele dag met Schiedamse problemen bezig houden". Wat denkt hij Schiedam op het gebied van stadsvernieuwing dan zoal te kunnen bieden? „Ach, het zal duidelijk zijn dat ik vanuit mijn PvdA-achtergrond een aan tal zaken anders ga aanpakken dan mijn voorganger Van Til- borg. Neem bijvoorbeeld de kwestie van de bewonersdeskun digen. Ik heb de indruk dat Van Tilborg van plan was in dat bud get behoorlijk te gaan snijden. Nou, dat ben ik dus niet van plan". Computers Bovenaan zijn lijstje van actie punten in het onderwijs staat het doorvoeren van automatisering Hans van Kleef: „Rotterdam is een voorloper op het gebied van stadsvernieuwing. We moeten proberen van het be leid daar de goede dingen over te nemen". op de basisscholen. Niet zo ver wonderlijk, want naast de natuur en muziek zijn computers zijn grote hobby. „Automatisering op de lagere school is ontzettend be langrijk. Ernaar streven om de kinderen vertrouwd te maken met computers. De angst ervoor wegnemen. Als ze de basis ken nen, is dat genoeg. Net zoals bij rekenen en taal. De rest komt la ter weL Je leert op een lagere school ook niet de boeken van Wolkers te analyseren. Gewoon de beginselen. Als je dat niet doet, ontneem je de kinderen in de toe komst een hoop kansen. Trou wens, mijn voorganger op onder wijs Herman Posthoorn is ook al bezig geweest met automatisering op school, maar hij heeft de tijd niet gehad zich te profileren". Van Kleef heeft meer pijlen op zijn boog. Het huisvestingsbeleid moet flexibeler worden. „Ik denk hierbij in leegstandswïjken de grens voor een woonvergunning te verlagen. Bij koopwoningen tot 75.000 gulden en bij huurwo ningen tot 500 gulden. Dat heeft twee voordelen. Je valt de men sen die net op de grens zitten niet lastig. Ik bedoel: die woonver gunning krijgen ze toch wel, al leen het duurt onnodig lang. Op die manier bezorg je de ambtena ren ook minder werk, zodat ze zich bezig kunnen houden met de echte probleemgevallen. Daar zit ik tenslotte voor. Niet om mensen die een ton per jaar verdienen een goedkope woning te bezor gen". Waakhonden Van Kleef nam op het terrein van de volkshuisvesting de helft van de portefeuille van Chris Zij develd over. Deze hield Schieno- ko, de binnenstad en de gebieden boven de spoorlijn over. Waar mee het gesprek op de "Brouwer- wil-later-theorie' aanlandt Deze luidt dat Hans van Kleef en de andere nieuweling in het college, Aad Wiegman, door de PvdA- iractie als waakhonden van Zij develd zijn geposteerd. Mocht de kritiek op Zijdeveld te groot wor den, dan is over een jaar ineens Gé Brouwer beschikbaar. Brou wer werd na de verkiezingen door velen getipt als nieuwe wet houder, omdat hij had aangekon digd te zullen stoppen met het voorzitten van de PvdA-fractie. Op het laatste moment echter be sloot Brouwer zijn voorzitter schap een jaar te verlengen. Van Kleef: „Ach, die waakhond theorie is grappig, maar wèl vol strekte onzin. Brouwer had al wethouder kunnen worden bij de opvolging van Scheeres. En je ge looft toch zeker niet dat iemand als Aad Wiegman zich zou lenen om Zijdeveld eruit te werken? Dat hij daarvoor een uitstekende baan bij de TMW (Technische Maatschappij Warmtemeter HG) zou opgeven? Nee, ik kan er maar één ding op zeggen. De 'Brouwer-wO-later-theorie' be staat echt niet". Vertrouwen: dat woord is uit gangspunt van het denken en handelen van wethouder Van Kleef. Vertrouwen zowel in zich zelf als in zijn 'onderdanen', de ambtenaren. Van Kleef: „Als je geen vertrouwen in mensen hebt, moet je niet aan het wet houdersschap beginnen. Als je op die stoel denkt dat iedereen je probeert te belazeren, dan kun nen ze je binnen twee weken af voeren. Dan word je gek, wantje kunt niet alles in de gaten hou den. Ik ga er van uit dat de amb tenaren hun werk zo goed moge lijk doen. Waarom? Ik heb zelf aan de andere kant gezeten en probeerde daar ook niet de poten onder de stoel van de wethouder vandaan te zagen. Bovendien heeft iedereen er belang bij dat de tent goed draait". Vertrouwen dus, maar, zoals hij het zelf zegt, geen blind vertrou wen. Van Kleef: „Als je echt het gevoel hebt dat er iets fout gaat, dan moet je ingrijpen. Dat is je taak". Maassluis Zangers geven de toon aan tijdens de Open Podi umavond op woensdag 4 juni in theater De Schuurkerk in Maas sluis. De Rotterdamse Hetty Fe- te ris staat als eerste op het podi um. Zij brengt vier nummers, -waaronder*111 Survive van Glo ria Gaynor. Marc Otto en Floris van Raay, eveneens afkomstig uit Rotter dam, spelen gitaar en orgel en brengen korte, amusante versjes. Tets heel anders wordt gebracht door het drietal Alfons Hayes, Per Severin en Fer MÜllen- bmch. Vrolijke sketches, geba seerd op de strips van Jules Pfeif fer. Zij hebben al eerder met veel succes in het theater opgetreden. Ook het toneelfeuilleton Pontjes Polder zal niet ontbreken en ook wordt, nu voor de laatste maal, een smartlap ten gehore bracht De laatste Open Podiumavond voor dit seizoen staat gepland voor woensdag 18 juni. Liefheb bers die willen optreden kunnen zich aanmelden bij het secretari aat, telefoon 01899-19111. Het programma begint om 20.30 uur. VIaardingen De elfde Natio nale Zwemvïerdaagse, die van 16 tot en met 19 juni in het Kolpabad wordt gehouden, krijgt* dit een extra feestelijk tintje. Dat ge beurt omdat de Viaardingse Zwemdub 60 jaar bestaat. Alle avonden wordt er tussen en negen uur gezwommen, De jongsten tot 10 jaar leggen per avond 250 meter af; de ouderen zwemmen de dubbele afstand. Daarnaast zijn er kermisactivitei- ten, een pottenbakker en op don derdag een optreden van Joepi de Clown. Tot 2 juni kan men inschrijven bij de kassa van het bad, het VVV kantoor en alle kantoren van de Bondsspaarbank Vlaardingen. Het Kolpabad verwacht voor deze editie meer dan 2500 bezoe kers. Maassluis Drie dammers van wereldformaat maken hun opwachting in Maassluis. De excentrieke, eigenzinnige Groninger Jannes van der Wal en ex-wereldkampioenen Ton Sybrands en Harm Wiers- ma spélen op zaterdag 7 juni in het oude centrum van Maas sluis. De dammers, uitgeno digd door koopcentrum De Binnenstad, zullen het opne men tegen damlustige Maas- sluizers. Liefst 48 dammers treden te gelijk aan tegen de topspelers. De damvereniging Maeslants- luys heeft de wedstrijdleiding in handen. Schiedam Dertig ploegen doen vrijdag en zaterdag mee aan het 34ste Nationale Ambtenaren Voetbaltoernooi. Het toernooi wordt gehouden in sportpark Thurlede en op de velden van Excelsior '20 en Martin it. Uit de regio doen teams van Schiedamse en Viaardingse amb tenaren mee. Schiedam reikte vorig jaar niet verder dan een 21ste plaats. Wethouder Luub Hafkamp van sportzaken verricht vrijdag om 9.15 uur de opening bij de kantine van Excelsior '20. Een kwartier later verricht hij de aftrap voor de eerste wedstrijd Rotterdams Nieuwsblad donderdag KV.' 29 „ei 1986 Schiedam Het cricket- team van hoofdklasser Excelsior ziet dit weekein de het dubbelprogramma tegen Bloemendaal (uit) en VOC (thuis) met ver trouwen tegemoet. Niet alleen door de knappe overwinning op kampi oenskandidaat Quick, maar ook door de verras sende komst van all roun der Garfield Charles, die vanmiddag door captain Koos Gouka van luchtha ven Schiphol is afgehaald. Charles zou eerst dit seizoen niet van de partij zijn, omdat iedereen ervan uitging dat de KNCB vol gens de nieuwe regels de boom lange Westindiër geen dispensa tie zou verlenen. Nadat het bondsbureau aan het begin van de competitie alsnog haar fiat had gegeven aan het meespelen van Charles, was het voor beide par tijen eigenlijk al te laat Druk telefoonverkeer tussen huize Gouka en huize Charles le verde toch een 'verbintenis' voor het lopende seizoen op. Zaterdag en zondag zullen de niet gering' kwaliteiten van Charles al te wonderen zijn. Koos Gouka (kist van een oude blessure) wijkt voor hem, waardoor Eric Duffer we derom als captain zal optreden- Hermes DVS De commissie van beroep van de Koninklijke Nederlandse Cric ket Bond {KNCB} zal Hermes DVS voor dit weekeinde uitsluit sel geven over de affaire Hans Gouka. Een vier man sterke de legatie van de Schiedamse eerste klasser (Wim van der Sloot, John Beijer, -Wil van Wijk en Pieter van Noord) heeft deze commissie gisteravond getracht met tal van argumenten duidelijk te maken dat het met het aantrekken van Gouka te goeder trouw heeft ge handeld. Garlield Charles Champagne en bloemenruikers maakten het kampioenschap van Spirit tot een bruisend feestje. Staan geheel links trainer-coach Kees van der Kooij. Schiedam -Een betere afronding van zijn eerste jaar als trainer bij korfbal vereniging Spirit had Kees van der Kooij zich niet kunnen wensen. Ver speelden de Vlaardingers in de allerlaatste competi tiewedstrijd het kampi oenschap, deze keer ver liep in de 'play-offs' wel alles wel naar wens. Door de 8-10 overwinning op ODI stelden de korfbal lers gisteravond zowel de eerste plaats als de promo tie naar de eerste klasse van de afdeling Rotter dam veilig. Met kop en schouders stak Spirit deze veld competitie bo ven de rest uit. „Wij hebben één misstap gemaakt tegen Reeuwijk en dat hebben we in de nacompetitie recht gezet", aldus een tevreden Van der Kooij. Omdat in de tweede klasse van de afdeling Rotter dam slechts zes standaard teams tegen elkaar uitkwa men, laste de korfbalbond een nacompetitie in. De bovenste drie speelden voor promotie, de onderste drie speelden om degradatie te ontlopen. In de ontmoeting met het Schiedamse ODI liet Spirit pas in de tweede helft haar ware gezicht zien. Voor rust geloof den de Vlaardi, gers het na een 0-2 voorsprong wel en zo kon het gebeuren dat de thuis ploeg bij de pauze verrassend, maar verdiend met 7-4 voor stond. Van der Kooij: „Na rust ge bruikte iedereen zijn koppie weer. De eerste helft voerden ze de opdrachten niet uit en daarom waren we niet gevaar lijk genoeg." ODl-trainer Hen- me Nieman over het verlies: „We hebben verloren, omdat we veel te veel balverlies le den waardoor de bal steeds, in ons verdedigingsvak terug kwam. Dat kon niet goed blij ven gaan". Scores Spirit: Hans Bakker (3x), Joost Viegen (2x), Martin Lokker, Rob Moerman, Agnes Vos, Robert Hogerwerf en Jolanda van der Velde (elk 1x), Scores ODI: Hana Selp, Mariene van Otterloo en Imke vatT der Honing (elk 2x), Roland de. Kruijff en Erna van dBr Fliert (elk' 1x>. j Maassluis Arbiter Pieke maakte gisteravond al in de zesde inning bij de stand 8-8 een einde aan de honkbalwedstrijd Gop hers—-VUC. De Zeeuwse V* Zh - Dit lij kt onmogelijk - Klasse-opticien Argus doet weer van zich spreken: deze keer met een wel zeer bijzonder aanbod voor zachte contacilenzen... Argus introduceert: Het Zachte Contactlens Plan Een uniek plan dat u enerzijds veel geld bespaart en anderzijds de zekerheid biedt van een con stante kwaliteit. Hoe werkt het Zachte Contactlens Plan? U maakt met Argus een afspraak. Elk halfjaar wordt u automatisch opgeroepen vooreen con trole. En elke keer worden uw lenzen vervangen voor nieuwe al of niet in een nieuwe sierkie). Bovendien ontvangt u daarbij de vloeistoffen waar u een halfjaar meévooruil kunt. Het klinkt ongelofelijk, maar Argus rekent voor dit complete pakket (dus nieuwe lenzen plus vloei stoffen) slechts F. 225.-* per halfjaar! Een een voudig sommetje leert dat u met het Zachte Contactlens Plan vee! voordeliger uit bent. Dus doe u/elfeen plezieren koin er over praten bij Argus. Vooreen nieuwe kijk op contactlenzen... Aanbod geldt na de tersie aan ft haflaanpassuig .MERK Md Mn df vcicniginp OoemcrL-Opl Or N( II leidsman hield het, zoals hij na afloop op het wed strijdformulier aanteken de, voor gezien na weder zijdse aanmerkingen op z'n beslissingen. Boven dien voelde hij zich be dreigd. Pieke zal door de scheidsrech- terscommïssie zonder meer op het matje worden geroepen. In geval van staken, zeker als daar een vorm van bedreiging bij is betrokken, dient de scheidsrechter één team als schuldige aan te wijzen. Die vereniging wordt beschouwd als de reglementaire verliezer en vervolgens bestraft. Gophers-coach Rob Midden dorp was de eerste die werd gedupeerd door het optreden van Pieke. Middendorp maak te een 'trip' naar zijn werper Greg Neuhardt om hem de op dracht te geven de eerst vol gende slagman van VUC op zettelijk vierwijd te geven. Na dat Middendorp de heuvel had verlaten, maakte hij nog een opmerking en dat was voor Pieke aanleiding een tweede 'trip' af te roepen, waardoor Middendorp Neuhardt moest vervangen door Frank Rein- ders. Het summum van arbitrale zwakte etaleerde zich in de zesde slagbeurt van de Maas- sluizers. Jeroen de Rouw sloeg de bal over de Haagse midvel- der heen. Die liep hard achter de een keer stuiterende bal aan en zag tot zijn eigen ver bazing dat Pieke een vangbal afriep. Op die klap scoorde Gophers 8-8, maar VUC reagerde heel attent door een 'appèl' te spe len, omdat in hun ogen de Maassluise honklopers te vroeg zouden zijn vertrokken. Pieke meende verder echters niets onreglementairs ie heb ben gezien en toen na Midden dorp ook VUC ageerde, besloot hij lot inrukken. Vlaardingen Het korf baltwaalftal van Oranje Nassau reikte gisteravond tegen Sagïtta niet verder dan een 8-8 gelijkspel. Het was een gelijk opgaand duel, waarin Oranje Nas^ sau steeds het voortouwrt nam, maar geen moment^ echt los kon komen van- Sagittó. Aanvallend kwamJH er daarvoor te weinig uit- bij de thuisploeg. De rust--', stand was 3-4. Voor OranjerJ Nassau scoorden: Leo van der Bie (3x), Bram van' Zalm (2x), Antoinette Ka.-; mermans, Sjanie Bot en~ Marcel Voskamp (elk lx)T£ Maassluis Cor van Hoeven keert na een jaar Rozenburg te rug naar Excelsior Maassluis. De flegmatieke vieugelaanvallef volgde eind vorig seizoen op eiH gen initiatief z'n trainer Fer Groeneweg naar de andere kant van. de Waterweg, maar miste kennelijk toch de betere entoura ge en kwaliteit van de eerste klasse. Andere versterkingen voor Ex7 eelsior zijn Marcel IJspelder *erT_ Rens Gerrits, die beiden overko-^ men van 's-Gravenzandse SV, enT Martin van Gijzen (VDL-zondag)~ en Hans Buytenhek (CION). Aad- Moerman daarentegen houdt het na twee seizoenen in. Maassluis naar gezien. De horeca-exploi- tant keert terug naar 's-Graven^ zandse SV. Tweede doelman Ro bert van de Broecke heeft z n overschrijving naar PPSC inge-} trokken. s VRIJDAG 30 MEI "3 Voetbal: 20.00-22.00 Kamploensre- ceptïe SVDPW In clubgebouw op sportpark Harga te Schiedam: Brtd»- ge: 19,30 Gouden Florijn-toernooi Hermes DVS; Harensoltbal: 19.30- Schiedam—Euro Stars.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2