De groene long zit vol gaten Kunstmarkt in de binnenstad MAGNEFIEK GESTYLEERD GRENEN r HET WAAIGAT SPORT 21 UITSLAGEN12345G78 'Kramer versus Kramer' Éi 1 Parken Het lint door Schiedam Jade ging onsvoor Een bank in rasta-kleuren Tien jaar bouwen Club van Honderd betaalt amateurs Uitbreiding bestuur DWS/ SPORTAGENDA 'DOOR AAD RIETVELD ^Schiedam Welke stad in het ^Rijnmondgebied kan bogen op het bezit van wat in modieuze •taal een groene long heet, een wandelroute dwars door de stad, die leidt langs parken en vaar ten? Schiedam? Wethouder Chris Zijdeveld meent van web Zijn -'ambtenaren zijn het met hem ~-eens. Zij zijn daar wat trots op. En zoals altijd kijkt Schiedam met een" scheef oog naar buurstad Vlaardingen. „Wij hebben zo'n ..groene wandelroute, dat kunnen ze daar niet zeggen". De groene long, die begint bij het tunneltje onder het spoor, dat van het Beatrixpark naar park Bij dorp voert Van die smalle groen strook voert de wandeling langs de Poldervaart naar volkstuin complex Vijfsluizen en dan gaat het van het Volkspark, met een uitstapje in het Julianapark, naar de Maasboulevard. Daar eindigt de wandeling op een gladgescho- 2 ren gazon met uitzicht op de |j Eemha veneen stukje van het in- dustriële hart van Holland. Ove- rigens, een long is niet langge- rekt. Laten ..wij dus voorlopig spreken van een groene lucnt- PÖP- Cool man In park Bijdorp staat een bank. Niks bijzondere, er staan er wel meer, maar deze springt eruit Is netjes geschilderd in de rasta kleuren rood, geel en groen. Mis schien daardoor is de bank niet helemaal volgekalkt met mede delingen in de trant van Bojo was here. De enige graffiti op de bank is in stijl: Cool man, staat er, ge schreven met een dikke zwarte viltstïf. Streep eronder. Naast het bankje ligt tussen het onkruid 20'n klein plastic zakje met afbeelding van een marihua- nablad. Rasta en marihuana, dat hoort bij elkaar. De twee hove niers, die op het bankje met een zakmes hun appeltje schillen, zijn zich daarvan vast niet bewust. Zij zijn even de zon ontvlucht, net klaar met hun inspectieronde. De twee hebben gekeken of er ge snoeid moet worden. De paden in park Bijdorp worden voorzien van een nieuwe slijtlaag en daar voor moeten alle overhangende takken verdwijnen. Er gaat meer veranderen in dat malle strookje groen tussen spoorlijn en rijksweg. Het gras zal dit jaar weer gemaaid worden. - Omdat de gemeente Schiedam het geld liever aan andere zaken besteedde is dat de afgelopen drie 1 jaar niet gebeurd. Distels, brand netels, dovenetels en paarse kla- .ver hadden er vrij spel. ïn Vlaar dingen is dat sinds een paar jaar bon ton: laat maar groeien die handel, de natuur zorgt wel voor zichzelf. In Schiedam hebben burgers zich eraan geërgerd en de gemeente wil die ergernis "wegnemen: Het park moet weer cultuurgrond worden. De zeis en vde maaimachine gaan erover heen. De groene long van Schie dam, daarover gaat ons tweede verhaal in de serie over de parken in het Wa terweg-gebied. De nogal pretentieuze naam vooreen wandelroute van park Bij dorp naar de Maasboule vard is in zwang bij wet houder Chris Zijdeveld en zijn ambtenaren. Verslag gever Aad Rietveld ging op pad en stuitte op de geasfal teerde onderbrekingen van de route. Het Julianapark, geschenk van Wilton. Slechte vering De oudste, de meest spraakzame van de twee tuinmannen, is blij dat hij met grasveldjes niets meer •- .te maken heeft Hij zat een paar jaar op een grasmaaier, zorgde ..dat de gazonnen er piekfijn bijla gen, maar kreeg het daar lelijk „van aan zijn rug. „De vering op -'die maaimacbines is niet best, je voelt elk hribbehje", moppert hij. Na het «ppeltje verdwijnt een si naasappel in het blozende hoofd onder de alpino. Het sap druipt i langs zijn kin, dat veegt hij weg met de rug van zijn hand. De schillen gooit hij in de bosjes. Or ganisch materiaal, vdat kan geen kwaad. Dan gaan de hoveniers verder, op naar Poldervaart 5. „Poldervaart 5, da's vaktaal", grinnikt de tuinman. „Zo heeft elk plekje bij ons een aparte naam". De Poldervaart, die hoort bij 'de groene luchtpijp'. De wandelaar mo^t eerst door Bijdorp, maar dat wijkje past uitstekend in een wandelroute. Het is er gezellig. Als het weer het toelaat zitten de mensen buiten voor de deur en babbelen met de buren. Dan het pleintje achter sporthal Margriet overgestoken, en het stedelijk leed is weer geleden. De vaart, met overal groot hoefblad aan de oevers, loopt verder. Kijk, een vissende vrouw! Het verschijnsel is nog altijd vreemd genoeg om de aandacht te trek ken. Zij heeft ook een vreemd plekje gezocht- achter een hek, bij een duiker. Een klein, eendelig hengeltje hangt boven het water. Zij kijkt er niet naar, zit met haar rug naar het water en rolt een bolletje katoen op. De mannen zitten een stukje verderop, die hebben langere hengels, een pa rasol of een strooien hoed be schermt hun kalende hoofden voor de zon. De niet-visssers, ook op visstoeltjes, zijn verre in de meerderheid. „Ik heb hem 's morgens al in de kamer en 's avonds heb ik hem in de slaapkamer", zegt er één, ter wijl hij zich het zweet van het voorhoofd wist „Ik heb hem 's morgens al in de slaapkamer", zegt een ander ..Nou, je stikt wel de moord, hoor". Sums duurt het even voor je weet waar een ge sprek over gaat De zon dus, in dit geval. Die brandt ongenadig, dus het ligt voor de hand. Het aow'tje wordt ook druk besproken. En de vangst natuurlijk, die mager is. Een zwaan glijdt door de plom- penbladen naar een rustig plekje aan de oever en knabbelt wat aan het riet Prinsessenbonen Volkstuincomplex Vijfsluizen sluit aan op de Poldervaart en is een twijfelachtig onderdeel van de long'. Andijvie en stokprin- sessen zijn weliswaar groen, maar om nou te zeggen dat het tussen al die zomerhuisjes met tuintjes zo gezellig wandelen is... De na men die de huisges hebben gekre gen zijn veelzeggend. Aan de Lo beliastraat staan Ons Buiten, Peu Repos, De Toevlucht Zo vergaat het de stadsmens. Hij zoekt zijn rust in een dorp vol huizen, hek ken en kaarsrechte paden. Met dit warme weer wordt er niet ge tuinierd. Jonge vrouwen liggen in bikini bruin te bakken, oudere vrouwen hebben de rok opge schort tot boven de knie en drin ken een kopje thee. Even uitpuffen op een bankje in het Volkspark. Een stevige wan deling, die groene long. Waarin, wij zojuist weer een gat gepas seerd zijn: de Vlaardingerdijk bij de werf van Wilton. Een strak geasfalteerde weg, waar de wan delaar niet omheen kan. Net of de long door stug roken is aange tast Maar één ding zal de Schiedam mers die prat gaan op het groene lint van noord naar zuid goed doen: niet alleen op het stadskan toor is die long bekend. Er is ie mand die zich Jade noemt en die naam staat op nagenoeg alle tankjes in park Bijdorp, langs de Poldervaart, in het Volkspark, het Julianapark en aan de Maas boulevard. Die is die weg dus ook Het Volkspark is overigens niet veel zaaks. Struiken, bomen, ga zonnen, banken en een greppel met drabbig water alle ingre diënten zijn er wel, maar ze staan en liggen wat hulpeloos door el kaar. Twee vrouwen in Geurige oranje t-shirts en halflange korte broeken lopen in sukkeldraf over het knerpende grint Een blik op het horloge en zij lopen weer ge woon. Het park is heel geschikt voor trimmers. Er zijn ovale gras velden, waar de paden als renba nen omheen liggen. Daar komen zij alweer. Een blik op het horlo ge en hup, daar gaat het weer in sukkeldraf. In het gras zitten een man en een vrouw zo dicht bij él- kaar, dat het net één lichaam met twee hoofden is. Hij leest een boek, zij krabt haar scheen en jaagt de muggen weg. Genoegdoening Nee, dan het Julianapark, dat heeft tenminste allure. Een ge schenk van Wilton-Fijenoord aan de stad, een soort genoegdoe ning voor het groen dat in de ja ren twintig moest wijken voor de werf. Er staan statige toegangs hekken, er is een heuveltje met een muziektent, waar een paar oudere patiënten van het Schie- landziekenhuis met een broeder en een zuster op bankjes zitten en kijken naar het fontein in de vij ver beneden. De kranigste van de oudjes vraagt met een beleefde buiging aan een vrouw in een rolstoel: „Zal ik u meenemen?" Hij wacht het antwoord niet af. De broeder in zijn propere witte pak neemt de andere rolstoelpa tiënt voor zijn rekening. Heuvel af, dat gaat gemakkelijk. De zus ter loopt met twee kromgegroei de vrouwtjes terug naar het zie kenhuis. Die twee gaan zo lang zaam, dat het lijkt of zij voortge sleept worden. Het Julianapark is een echt park, met borders vol afrikaantjes, ge knipte heggen, robuuste bomen, stenen muurtjes, een monument voor de gevallenen en brede pa den, waar een man en een vrouw jeu-de-boule spelen. Wilton was bepaald niet krenterig. Maar als gezegd, het ligt niet in de route van de groene long. Het is een uitstapje en wie de wandeling wil afmaken moet terug naar het Volkspark. De Westfrankelandsedijk is al de derde onderbreking. Een groene long, het mocht wat! Daar komen we, bij clubhuis De Dijk, warem pel weer die rasta-kleuren tegen. Op de gevel zijn leeuwen geschil derd, met kroontjes op de kop en rood-geel-groene vlaggen in de voorpoten. Buiten zitten meisges in het gras en trappen jongens el kaar een bal toe. Rasta, wat hoor de daar ook alweer bij? De havens aan de overkant van de Nieuwe Maas komen in zicht, de schepen, de kranen. De wan deling zit erop. Het gazon langs de rivier is een romantisch plek je. Daar wandelen paartjes, daar liggen er te vrijen in het gras. Er zijn ook drie jochies van een jaar of den. Die spelen op het een of andere sculptuur en bluffen te gen elkaar: „Ik durf mijn onder broek wel te laten zien, maar niet mijn piemel". Nou ja, bluffen. zaterdag 21 juni: zomerfeest In mu ziekcafé Podium, met de uit dertig mensen bestaarde, Rotterdamse for matie De «weekbak, 22.00 uur. zondag 22 juni: buitenconcert van de Kethalse harmonie Sint Radboud op het kerkplein van zaal De Noord In Kethel, 13.30 uur. zaterdag 21 juni: excursie in de Heemtuin In de Westwijk, georgani seerd door de afdeling Waterweg- Noord van de koninklijke nederlandse natuurvriendenvereniging, 09.00 uur. zaterdag 21 juni: fietstochten van 25 en 50 kilometer door Midden-Delf land, georganiseerd door de stichting Sportief Aklief. Start bij moten Aeolus aan de Kortedijk, tussen 10.00 en 14.00 uur, Inschrijfgetd 2,00. zaterdag 21 juni: vaardag model- bootclub Vlaardingen In vijver bij George Stephensonweg, 10.00 tot 16.00 uur. zondag 22 juni: fietstochten door da natuur van 30, 45 of 75 kilometer, ult- 'gestippBid door het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardin gen. Start tussen 10.00 en 12.00 uur bij het paviljoen van het Kolpabed. Deelnemers betalen 2.50. a dinsdag 24 tot en met vrijdag 27 juni: avond fietsvierdaagse, 18.30 uur. MaassluisHet 25-jarig bestaan van Amnesty International gaat ook aan Maassluis niet voorbij. De landenmarkt die al op veel plaatsen in de regio is gehouden, staat voor zaterdag 21 juni op de Markt in Maas sluis op het programma. Burgemeester Hans van Es zal de markt van Amnesty door het ontsteken van een kaars in de och ten uren officieel openen. Bij tien opgestelde kraampjes, gericht op ondermeer de Filippijnen en Indonesië, kunnen belangstellenden zich laten informeren over de werkwijze van Amnesty International. Ook is er toneel, zang en dans. Bezoekers van de landenmarkt kunnen hapjes en drankjes nuttigen afkomstig uit verschillende landen. In de binnenstad van Maassluis is zaterdag nog veel meer te beleven. Zo is er eveneens een kunstmarkt met Frankrijk als centraal land. Vijftien kunstenaars zijn in de binnenstad aanwezig om hun werk aan te bieden. Caroline Wagner, een jonge violiste, zal enkele optredens verzorgen. Bijzondere volksmuziek op oude instrumenten, zoals de schalmei, de draailier en de doedelzak, wordt verzorgd door Peter Mo- ree en Kees Wagenaar. De activiteiten vinden de gehele dag plaats. Schiedam Bouwspeelplaats Schiedam Zuid be staat tien jaar. He den voor feest Dat gebeurt woensdag, als kinderen kun nen meedoen aan een spelcircult en zich kunnen uitle ven op een spring- matras. Het feest begint om één uur en duurt tot vijf uur. De jubileumviering begint maandag met een fototen toonstelling op de bouwspeelplaats aan het Hoofd- plein. De expositie, verschaft inzicht in tien jaar bouwen, timmeren, slopen en afbranden. Ook wordt aandacht be steed aan de ver schillende fasen uit de geschiedenis van de speelplaats, die eerder bekend stond onder namen als huttendorp, timmerkamp en Dukstad. Over het toekomst perspectief is het Klubhuiswerk Zuid optimistisch gestemd. „Het blijft echter afwachten of die torenhoge flat met die gouden rand er nu wel of niet komt," vraagt het clubhuis zich af. Deze beschrijving past geheel bij onze kollektie Hirtshals meubelen, waar deze eethoek een typerend voorbeeld van is. Niet alleen mooi maar ook oersterk door de blokveriijm- methode afkomstig uit de bouwindustrie, bovendien is het onderhoud van Hirtshals meubelen een makkie! Doordat de bovenlaag van deze meubelen grondig met kalk en zeep ge schuurd is, verwijdert u vuil en vlekken eenvoudig met een schoonmaakmiddel dat wel schuurt maar niet krast en uw meubel ziet er weer uit als nieuw! nWij zijn in ieder geval heel en- /-p. thousiast over Hirtshals meu- Vavy I f y%l beien, wie weet, misschien RRlfü „„„u CC □0 BBS 086BB nmnncnunl wordt u het ook. grenen meubelen Markt 57 - Vlaardingen - Telefoon 010-4343685 I Rotterdams Nieuwsblad vnjdog RW 20 juni 1986- DOOR MARTIN VERMEULEN Schiedam De derde editie van de Vlaardingse triathlon, die morgen om elf uur in de Vlaardingse Vaart van start gaat, kent in de tweevoudige win naar Michel de Maat en de Bleiswijkse Ad Over- devest de grootste kans hebbers voor de zege. Het zou een uitstekende pres tatie van de Vlaardinger De Maat zijn, als hij er in slaagt om voor de derde maal in succesie als snel ste vijftienhonderd meter te zwemmen, 71.3 kilome ter te fietsen en 16.4 kilo meter te lopen. Minstens even interessant is het echter om na te gaan in hoeverre andere regionale tri-atleten zich in de pe riode van één jaar hebben ontwikkeld. De 20-jarige Richard Kramer bijvoorbeeld trad vorig jaar in Vlaardingen op de voorgrond door als tiende te finishen, waarmee hij zich tevens tot de beste junior bombardeerde. De Schiedammer, die nu in de se niorenklasse uitkomt, is er van overtuigd, dat hij niet zal mee dingen naar de overwinning. Zoals zovelen in deze tak van sport is hij op zoek naar de grenzen van zijn kunnen. Tel- kens weer levert hij een ge vecht met zichzelf en het vol- 1 brengen van de uitputtende opgave, is de voldoening die het duel 'Kramer versus Kra mer' hem iedere keer weer schenkt Pas enkele jaren geleden raak te Kramer geobsedeerd door het fenomeen triathlon, waar na de liefde voor de sport al leen maar is toegenomen, „Ik was vijftien toen ik voor het eerst over de triahlon hoorde. Pas een jaar later, toen ik een racefiets had gekregen, ben ik me met meer sporten gaan be zighouden. Voor die tijd name lijk besteedde ik mijn meeste vrije tijd aan waterpolo bij SZC, maar naarmate de triath lon uitvoeriger in de diverse media werd belicht, raakte ik meer en meer gefascineerd door de sport. Op een gegeven moment beoefende ik dus niet alleen waterpolo, maar trok ik er ook vaak op uit met mijn racefiets of ging ik hardlo pen". Duwtje De MTS-scholier ging pas echt overstag, toen hij in een sport programma op de televisie ga desloeg hoe een vrouwelijke tri-atleet aan het eind van haar kunnen alles in het werk stelde om de resterende tien meter tot de eindstreep te be reiken. Het beeld van de tel kens in elkaar stortende atlete, die louter op wilskracht en de steun van het massaal meele vende publiek, uiteindelijk de finish wist te passeren, deed velen spreken van sportverd- wazing, maar was voor de fa natieke Kramer juist het duw tje in de rug, dat hij nodig had om zich geheel aan de triath lon te gaan wijden. „Na die uitzending mocht ik er eerst niet aan beginnen van mijn moeder", kijkt hij la chend terug naar het tijdstip, waarop hii zijn beslissing ken baar maakte, „maar nu is zij mijn grootste fan, Ik begrijp de angst van destijds wel. Er zijn heel veel mensen, die op een gegeven moment in de ban ra ken van een sport als de mara thon of de triathlon, die echter menen, dat het binnen een kort tijdsbestek mogelijk is een Richard Kramer,..'Voor de eerste plaats doe ik niet mee'... dergelijke krachtsinspanning te leveren." Opvoeren „Ik ben zo niet te werk ge gaan. Op mijn zeventiende ben ik begonnen met trainen, op mijn achttiende heb ik mijn eerste triathlon volbracht en sindsdien voer ik de hoeveel heid wedstrijden geleidelijk op. Het plan is om er dit jaar nog zo'n stuk of negen te doen. Mijn tijd, die ik vorig jaar in Vlaardingen neerzette, vier uur en vijf minuten, denk ik morgen met tien a vijftien mi nuten te verbeteren.' „Zodoende hoop ik bij de eer ste tien te eindigen. Voor de eerste plaats doe ik niet mee. Daarvoor heb ik te weinig ge traind. Dat komt doordat ik het afgelopen jaar mijn exa mens heb moeten doen. Juist in de winter en het voorsei zoen doe je de meeste conditie op, die je in de zomermaanden op het juiste peil moet houden. Nu ik mijn examens heb afge rond, ga ik het aantal trai ningsuren weer opvoeren. Normaal trainde ik zo'n an derhalf uur per dag, maar in middels is dat al opgeschroefd tot vier. Als ik dadelijk ben gestopt met vakantiewerk, is het de bedoeling, dat ik zes uur per dag train". Zwaartepunt Het zwaartepunt zal bij die trainingen te komen liggen op de onderdelen fietsen en hard lopen. Van huis uit is Kramer bedreven in de zwemsport. Vandaar ook dat hij vorig jaar als tweede vanuit het water op de fiets stapte. Maar juist op de fiets en tijdens het hardlopen, ziet de ambitieuze sporter nog te veel mensen naar zijn zin passeren. Dat brengt dan ook weer een psychologisch nadeel met zich mee, daar het uiter mate frusterend is om op het laatste stuk op weg naar de fi nish voorbijgestreefd te wor den. Wat dat betreft zal de torenho ge favoriet Michel de Maai door de volgorde van de wed-^ strijd (zwemmen. fietsen.' hardlopen) beter in staat zijn zich zelf te blijven motiveren.' De Maat, die als één der beste lopers in het gezelschap van de triathlon-top doorgaat,, wint, doordat hij in het water anderen moet laten voorgaan! bij het fietsen en vooral bij het lopen steeds meer terrein. Hij wordt daardoor telkens ge,s(i-' muleerd door de aanblik van een collega voor hem. Tevreden De kracht en dadendrang, die zich daardoor meester van hem maken, is er in Vlaardij}- gen al twee keer de oorzaak van geweest, dat hij zonder, voorgangers arriveerde op het complex van de voetbalvereni ging Vlaardingen, dat o'ok' morgen de eindbestemming is van de ruim tweehonderdertig deelnemers. Eén van hen-is Richard Kramer en die noemt zich een tevreden mens als hij het presteert om evenals vorig jaar een plaats bij de beste tien af te dwingen... Schiedam Dank zij de fi nanciële steun van de Club van Honderd, onder de dy namische leiding van Gerrit Suttorp, heeft SVV de twee amateurs Edwin Wilden berg (SHO) en Ardy Ooster- lee (ARC) kunnen contrac teren. Martin de Jager, de voorzitter betaald voetbal van de Schiedamse eerste divisieclub, toonde zich bij zonder verguld met deze bijdrage. in de onderhandelingen met de overige spelers zit nog steeds geen schot. Van Glenn Sonneville bijvoor beeld heeft het bestuur de laatste wck«n niets meer vernomen, terwijl Marce' van Buuren en Henk Salari kennelijk veel tijd nodig hebben om hun aanbieding grondig te bestuderen. De Jager verwacht overigens op korte termijn alsnog overeenstemming te berei ken met Chris Treling. VOLLEYBAL Eindatanden district 17 Premotiekiaeae damea: DVO 2 22- 60, RoWiDo 22-44, Dé Blaakse/VCS 22-39, MVC 22-39, RVC/Ubanon 2 22-38, Vlaardingen 22-38, Petrecon- /TOP 22-35, Smash 22-30, WIK 21- 29, Flits 21-25, Alexandrla/A 22-14. Meteoor 22-2; Darde klasse F da- 1: Holy 23-39, Alexandrla/A 3 23- 37, MVC 4 22-30, Delta 2 22-24. VCO 2 22-2, Keyzer/V 2 21-17, Schollevaar 2 21-17, Schovocomca 3 22-17, Alca zar 3 20-13, Rabobank/Krimpen 5 22-15, Eksp/Jvo 6 22-10, Varel/CW3 22-10; D*rd klasse G dames: Va- rel/CW 2 22-41, VCO 3 22-36, Alexandria/A 5 22-32, Van Winderv- /Börkei 2 2'-28, Alcazar 2 21-26, On derlinge/Ie <kerkerk 2 22-21, RVC/Lë baron 4 20-16, Holy 2 21-16, MVC 5 21-16, Hou Stand 4 20-14, National© Nederlanden 21-5, Shell 22-5. Promotk fclaaa* heren: Molenwiek 22-56, 'Jnderllnge/Lökkerkerk 21-49. WIK 21-35, MVC 21-31, Smash 22- 31. De Blaakse/VCS 2 22-29. RivO 22-29, Rabobank/Krimpen 2 21-28, ibis 20-27, Hou Stand 22-26, Schovo comca 21-23, Sliedrecht Sport 2 21- 14; Tweede klasse D heren: Vlaar dingen 3 22-39. Varel/CVV 3 22-33, Holy 21-20, Schovocomca 3 21-24, Hou Stand 2 22-24, Tenaco 21-23, Onderllnge/Lekkerkerk 2 22-21, VCO 21-17, MVC 2 22-16. Gauw© Ouwen 22-14, Alexandria/A 2 22-10, RVC/U banon 3 22-9; Derde klaase H heren: Keyzer/V 22-43, Schollevaar 22-35, Jong Pandrecht 2 21-29, Pollux 2 22- 27, Vlaardingen 4 21-23, RVC/Uba non 5 21-18, MVC 3 22-18, VCO 2 21-16, Sunlight 22-1$, HPV 2 22-12, Ervea 2. 22-11. Alcazar 4 22-10: He ren vierde klaase 1: Alexandrla/A 4 22-43, Shell 21-39, Keyzer3V 2 22-30, MVC 5 22-30, Alcazar 6 20-27, On derllnge/Lekkerkerk 4 21-23, Rabo bank/Krimpen 6 22-20. Sunlight 2 21- 11. VCO 5 22-11, Ervea 3 20-10, Schovocomca 5 22-4, Holy 4 21-2. Schiedam Het bestuur van de Schiedamse handbalverefti^ ging DWS is na de jongste?, le denvergadering op volle sterk te. De leden gingen zonder slag of stoot accoord met een wijziging in het organisatori sche en technische beleid, waardoor het bestuur werd uitgebreid van drie naar negen plaatsen 1 De samenstelling van het, nieuwe bestuur luidt: Huib' Zandwijk (voorzitter). Kees- van den Hoek (secretaris), Ali Hendriks (penningmeester), Adri van Dommele (tweede voorzitter), John Vendelóo (tweede secretaris), Elly Vier gever (tweede penningmees ter), Karin van de Brand (voorzitter TC), Marcel de Kort (voorzitter PR) en Yv'oh-' ne Martijn (algemeen). Het bestuur wordt in deze' nieuwe formatie bijgestaan door verschillende commissies, die elk een eigen afgevaardigd de in het bestuur hebben. Ret. grootste probleem dat neg; moet worden opgelost, behelst de levering van arbiters aan' de bond het niet voldoen hieraan, kan terugtrekking, van teams lui gevolg hcbbcr/f en het aanstellen van een' scheidsrechters kontakt pef-- soon (SKP), VRIJDAG 20 JUNI Tennis: Toernooi Sunlight Vlaardhv gen (Inviatio jublieumtoernool "PL Toernooi Maasland (invitatie C2, Dl, 18+, D2 18+): Cricket 19.00 Vetera nen £xce!sior'20—Newspaper 'A)l Stars (sportpark Thurlede, Sctile-' dam), ZATERDAG 21 JUNI Tennis: Toernooi Sunlight Vlaardin gen (inviatie jubileumtoernooi" O), Toernooi Maasland (Invitatie C2. D,1 16+, D2 18+); Atletiek: 11.00 Start Vlaardingse triathlon aan de VJaaf-J dingse Vaart (1.500 meter zwemrriéH, 71,3 km fietsen en 16.4 km hardlo pen); Honkbal: 14.30 Gelnoord-- Gophers; Damescricket: Excéfc. sior'20— KZKC: DameiaoftbaU 18.CCH Feyenoord—Gophers. 19.00 Holy— Datepolni/Braves. ZONDAG 22 JUNI Tannic Toernooi Sunlight Vlaardlm" gen (Inviatie Jublleumtoernool -b)! Toernooi Maasland (Invitatie C2/D1' 18+, D2 18+); Honkbal: 14.00 Schie dam—Holy; Damoaaottbai: 11.00, OIa/UW—-Schiedam (double-headef)-, Cricket: 11.00 Koninklijke UD-^Ëx-.- celstor*20, 11.00 Her mes DVS—Spar ta, 11.00 AsvlonHengelo; HenoeF ■port: 14.00-16.00 Wedstrijd Pffofe Hendrik In de vijver aan da HlUwegrfv plan Oost in Hoek van Holland.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2