Cor de Jonge: 'College moet voorstel intrekken' MARBINSS DASBLAD i SGHHAMSCHEOGURANI NIEUWE WATERWEG COURANT Ginjaar- Maas weigert vwo 'Openbaar ministerie maakt vieze vingers' EHBO-affaire: bezwaar zieke vrouw gegrond 'Infokab van kabel' Riolen lopen over in Vlaardingse vijvers PvdA vraagt opheldering Advocaat vindt politie slordig Directeuren aangehouden Slapers bestolen WATERWEG WOENSDAG 25 RJNI 1996 torenstraat 6. 3130 AC Viaardingen. Postbus 110. 3131 BC Viaardingen. Telefoon: 010-4343529, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Subsidie Omroep Viaardingen op de helling DOOR CHRIS WOERTS Viaardingen Het lijkt zeer twijfelach tig dat de gemeenteraad van Viaardin gen tijdens de raadsvergadering van vandaag of morgen met het voorstel ak- Ikoord gaat, om Omroep Viaardingen een 'subsidie te verlenen van 36,750 gulden en een garantie te geven voor een lening ;van ruim 83.000 gulden. ■„Wij zijn tegen subsidie op basis van de huidige ar gumentatie van de gemeente", heeft Remi Poppe (SP) al laten weten. Ook de andere politieke partij en in de raad laten zich zeer kritisch uit over het collegevoorstel, dat moet worden verdedigd door burgemeester A.AJ.M. van Lier. „Het is zo'n ingewikkelde materie, laat het college het voorstel maar terugnemen. Er bestaat te veel onduidelijkheid en het college moet maar met nieuwe en betere argumentatie op tafel komen. Op deze manier voelen wij er niets voor", maakt Cor de Jonge (SGP/RPF/GPV) duidelijk. Het CDA liet al tijdens de verga dering van de commissie algeme ne zaken van enkele weken gele den weten zeer terughoudend te staan tegenover het voorstel van het college. „Wij voelen er eigen lijk heel weinig voor", laat woordvoerder Chris van Roon weten. „Wij dragen de omroep best een goed hart toe, maar om er nu zoveel geld in te steken, daar zet ik vraagtekens bij". Jan Madem (WD) heeft in zijn frac tie uitvoerig over de kwestie ge praat „Ik laat nog niet het ach- terste van mijn tong zien, maar 'zonder meer akkoord gaan we zeker niet". De voormalige liberale wethou der heeft toen hij nog deel uit maakte van het college over sub- sidie gesproken. Afgesproken' werd toen om maximaal 25.000 gulden subsidie te verstrekken. „Dat klopt", stelt Madem nu.Jk weet echt niet waarom het nu plotseling 36.750 gulden is gewor den'*. Remi Poppe cynisch: „Zo zie je maar, een nieuw college en er wordt direct 11.650 gulden extra subsidie gegeven. Een absurde zaak". De oprichting van de tweede stichting Omroep Faciliteiten naast de stichting Omroep Viaar dingen stuit ook op verzet bij de woordvoerders van de verschil lende politieke partijen. Vooral de geheimhouding is velen in het verkeerde keelgat geschoten. Pas via een brief, gedateerd op 23 juni en gericht aan de raadsleden, geeft het bestuur van de omroep op zeer summiere wijze informa tie over de nieuwe stichting. „Vlak voor een raadsvergadering moeten we er kermis van nemen en dan vrolijk ja zeggen tegen het voorstel- dat kan niet en mag ook niet gebeuren", is Remi Pop pe furieus in zijn betoog. „Als blijkt dat de burgemeester al veel langer op.de hoogte is ge weest van de ontwikkelingen, dan heeft hij informatie aan de raadsleden achtergehouden. Dat nemen wij hem zeer kwalijk en daar zal hij verantwoording over moeten afleggen in de raad". Poppe" stelt nog eens dat de op richting van een tweede stichting totaal overbodig is. ,Jtk ziet het nog steeds als een brievenbus formule. De noodlijdende tak vraagt geld. terwijl een andere stichting die verwant is aan de Omroep Viaardingen en waar de gemeente niets mee te maken heeft, bulkt van het geld". Ook over de garantiestelling van 85.000 wil Poppe duidelijkheid. „Omroep Viaardingen heeft geen geld. Omroep Faciliteiten wel en juist die tweede stichting stelt alle middelen beschikbaar, zoals zendapparatuur. Er is dus totaal geen onderpand; wij geven ga rantie op vier muren van een ge bouw, dat is alles. De stichting Omroep Faciliteiten hoeft aan niemand verantwoording af te leggen. Als de gemeente vraagt de boekhouding openbaar te ma ken, dan zullen ze dat echt niet doen. Ze hebben immers niets met de gemeente maken. Als de lening niet betaald kan worden, draaien wij weer voor het verlies op. Ja, zo kan ik er een paar meer verzinnen". Viaardingen Aan de proefperiode van kabel krant-exploitant Infokab op het Vlaardingse ka belnet moet direct een einde komen. Dat is de mening van SP-raadslid Remi Poppe. In Viaardingen kunnen kijkers landelijk en re gionaal nieuws volgen via de kabel. Infoeab zorgt voor het landelijke nieuws en medewerkers van de lokale omroep zorgen voor de plaatselijke nieuwtjes. Het CAI-bedrijf heeft zelf het besluit genomen om Infokab op de kabel toe te laten,, toen die firma een aanbod deed. Poppe: „De gemeenteraad is over deze zaak hele maal niet geïnformeerd. Niet alleen nieuws staat op de kabel, ook reklame. Ik neem aan dat win keliers daarvoor moeten betalen. Waar blijft dat geld?" De bordjes met de tekst 'Kemwapenvrije gemeente', die aan de invals-v wegen van Viaardingen staan, zijn herhaaldelijk het doelwit van verfspuï- ters. De borden worden zo dikwijls ondergespoten, dat de medewerkers van gemeentewerken het zat 2ijn ze steeds schoon te moeten maken: Vooral het woordje 'vrije' wordt vaak weggemoffeld onder een laagje verf? en dan slaat op de borden precies het tegengestelde van wat de gemeen^ teraad bedoelde, toen zij Viaardingen uitriep tot kemwapenvrije stad. önr spuiters te ontmoedigen en misschien op de schoonmaakkosten te be sparen heeft gemeentewerken op het bord bij de afrit van de A 20 naar Holy er een regel bij geplakt. „U kunt wel deze tekst, maar niet het raadsbesluit wegspuiten- staat er. Donderbui oorzaak massale vissterfte Viaardingen Bij honderden dreven de dode vis sen gisteren in de stinkende vijvers en singels van Viaardingen. Karpers en voorntjes zwommen met hun bek boven water, driftig happend naar lucht. De vissers waren er het eerst bij, maar later liepen ook anderen langs de oevers, hoofdschuddend over zoveel dierenleed. De korte maar hevige donderbui van maandagavond heeft de vissen de das om ge daan. De brandweer spoot schoon water in de vijvers om de zieltogende vissen weer wat lucht te geven. Viaardingen De fractie van de PvdA in Viaardingen wil eerst meer opheldering over het functioneren van de stich ting Omroep Faciliteiten, al vorens een standpunt wordt ingenomen over het subsidie- voorstel van het college van burgemeester en wethouders om de lokale omroep te subsi diëren. „Er zijn een aantal nieuwe feiten aan het licht ge komen en daar wil ik eerst duidelijkheid over", stelt frac tievoorzitter John Ranshuy- sen. „Het moge wel duidelijk zijn dat we voorstander zijn van een subsidie, dat zal nie mand verbazen. Vooral willen wij nu opheldering, dan pas bepalen wij ons standpunt". Maassluis De uitbreiding van de openbare scholengemeen schap Koningin Juliana uit Maassluis met een vwo-afdeling is definitief van de baan. In een gesprek met staatssecretaris Nel Ginjaar-Maas werd wethouder Liesbeth. Snoeck duidelijk ge maakt dat een uitbreiding er de finitief niet in zit „Een vwo-vleugel zou teveel ge volgen hebben voor de openbare scholen in de naaste omgeving. Niet alleen voor Viaardingen, maarook een Snoeck. A1 jaren stelt de gemeente pogin gen in het werk om voor de school, die nu alleen een mavo- en een havo-afdeling telt een vwo-afdeling te krijgen. Alle In spanningen liepen spaak en het ziet er niet naar uit dat het er nu ooit nog van komt Dat de school uitbreiding behoeft vanwege het hoge aantal leerlingen is ook nog aan de orde geweest „Volgens berekeningen op het ministerie zal het aantal leerlingen in de toekomst afnemen en daarom is uitbreiding ook'niet gewenst Het is allemaal heel triest". Het schoolbestuur van de scho lengemeenschap is inmiddels op de hoogte gebracht van het nega tieve besluit van de staatssecreta ris. De Maassluisse school komt vermoedelijk wel in aanmerking voor een lyceum-experiment Maar ook dat zullen we moeten afwachten", aldus Liesbeth Snoeck. ook voor Spijkenisse", aldus teleurgestelde Liesbeth Getuigen bankoverval in Schiedam spreken elkaar tegen RotterdamEen 21-jarige Rotterdammer, die gisteren voor de recht bank moest verschijnen voor een gewapende overval op 25 maart op de Rabobank op de hoek van Broersvest en Korte Singelstraat in Schiedam, stond presidente mr.R.C. Lensmk-Bosman afwisselend huilend, vloekend en diep verslagen te woord. „Ik heb het niet ge daan, ik ben daar niet geweest". Hij zei het zeker tien keer. Direct nadat de officier van justi tie een gefaseerd vonnis had ver langd (eerst bewezenverklaring en aansluitend een onderzoek naar de- persoonlijkheidsstruc tuur van de verdachte) haalde raadsman mr G. Szegedi fel uit over de 'flinterdunne' zaak die tegen zijn cliënt was aangespan nen. 1 „De bewijslast rust slechts op drie getuigenverklaringen, die elkaar ook nog eens op essentiële punten tegenspreken. Geen wapen, geen vingerafdrukken, geen buit en geen details ten aanzien van het signalement". Tijdens een schor sing vertrouwde hij omstanders toe niet te begrijpen hoe het openbaar ministerie het aandurft 'vieze vingers' te maken aan een dergelijke zaak. Of de Rotterdammer die bewuste middag om vier uur inderdaad onder bedreiging van een vuur wapen de beheerder en twee ba liemedewerksters van de bank 40.000 gulden afhandig maakte, bleef tijdens de zitting in nevelen gehuld. De getuigen spraken elkaar, na dat verdachte twee weken later op basis van een compositiefoto door de spoorwegpolitie op het Centraal Station van Rotterdam werd aangehouden, ondermeer tegen op het punt van de kleding. De een zei overtuigd te zijn dat de Rotterdammer een lange zwarte jas droeg, de ander had een kort groen regenjack gezien. Ook de verklaringen over zijn stem weerspraken elkaar. Hij sprak plat Rotterdams, meende een bankmedewerkster. Nee, het was duidelijk ABN, beweerde de an der met stelligheid. MrJSzegedi begreep evenmin waarom geen van de drie getui gen de duidelijke tatoeages op de hand van verdachte was opge vallen. Voorts wees hij de recht bank op een recent wetenschap pelijk onderzoek, waaruit blijkt dat zelfs als getuigen absoluut ze ker zijn van hun zaak, dertig pro cent het toch mis heeft Al die as pecten maakten de bewijzen vol gens hem zo mager dat slechts vrijspraak kon volgen. De recht bank negeerde dat verzoek. Teleurgesteld was Szegedi ook in de spoorwegpolitie, die na zijn aanhouding direct met een foto van de verdachte naar de getui gen stapte. Het zou volgens hem zorgvuldiger zijn geweest wan neer de getuigen een keuzemoge lijkheid was gegeven. „De politie heeft verzuimd haar recherche werk naar behoren uit te voe ren", hekelde hij die werkwijze. De rechtbank moet nog bepalen wanneer uitspraak wordt ge daan. MriLensink-Bosman zei eerst duidelijkheid te willen heb ben over de manier waarop de compositiefoto tot stand is geko men. „Oi'ts gemengde rioolstelsel is de oorzaak yan de massale vissterf te", legt een woordvoerder van de plantsoenendienst uit „Daar komt het hemelwater, maar ook het afvalwater van de huizen in terecht, en daar zitten allerlei gif tige stoffen in. Als het riool, bij zo'n hevige regenbui, het niet meer kan verwerken loopt het afvalwater in de vijvers en sin- gris. Overstorten, noemen wij dat Waren die er niet, dan zou het rioolwater uit de putten om hoog komen". De vissers die langs de InsuUnde- singel liepen hadden daar geen boodschap aan. „Die riolering, daar klopt geen hol van", mop perden zij. Tot hun verbazing leg den zelfs de palingen het loodje. „Dat zijn toch de sterksten". Er waren jongens die met schepne tjes de zieltogende voorntjes uit het water haalden en in emmers naar een andere singel brachten, waar geen dode vissen te zien waren. Anderen liepen alleen maar langs de oever en mompel den: „Zonde, 't is toch zonde". Er werden plannen gesmeed: „Als jij nou bakken met schoon water haalt, dan kunnen wij ze overzetten", zei een man. Maar de ander beweerde, dat er maar één oplossing was: „Ze moeten het gewoon goed laten doorstro men. Het is zuiver zuurstofge brek". De plantsoenendienst zat onder tussen niet stiL Uit de Vaart werd zuurstofrijk water in de vijvers gebracht. Om dat proces nog een beetje te versnellen werd ook de brandweer erbij gehaald, om schoon water in de singels te spuiten. Secretaris L,J. Nugteren van de Hengelaarsbond ziet in de vis sterfte een nieuw argument om meer planten in de vijvers te zet ten. „Onze bond pleit daar al ja ren voor. Riet en gele lis zorgen voor zuurstof in het water. Maar de gemeente wil dat niet, omdat het brandvïjvers zijn". Nugteren wil namens zijn bond opnieuw in overleg treden met de gemeente. Het water zou ook vaker ververst moeten worden, vindt hij. Nugteren heeft zijn hoop gevestigd op de nieuwe sportraad van de gemeente, waarin vanaf oktober weer raadsleden plaatsnemen. „Daar kunnen wij rechtstreeks met de politiek praten. Dat gaat toch wat gemakkelijker dan in brieven je standpunt naar varen brengen". SchiedamEen commissie van geneeskundigen van het Schie- landziekenhuis heeft het bezwaar, dat een EHBO-medewerk- ster aantekende tegen een verklaring van GGD-arts F.J. Veen- land, gegrond verklaard. Algemeen Schieland-directeur irJLG.W. Peters heeft de medewerkster daarvan schriftelijk op de hoogte gesteld. De vrouw is één van de vijf EHBO-medewerksters, die in con flict raakten met het hoofd van hun afdeling, omdat deze niet foed zou functioneren. De directie nam geen maatregelen legen et hoofd, maar de vijf medewerksters werden achtereenvol gens met ontslag en daarna met overplaatsing bedreigd, of schoon zij zich ziek gemeld hadden. GGD-arts Veenland uit Viaardingen trok van één van de vijf het arbeidsongeschikt zijn in twijfel. Hij zou vermoed hebben dat de vrouw slechts taknsch overspannen was. De huisarts van de vrouw dacht er echter andere over en indirect heeft hij nu ge lijk gekregen. T\vee weken geleden oordeelde de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, dat het hoofd van de EHBO inderdaad handelingen heeft verricht die 'niet des ver pleegkundige' zijn. Nadat de vijf medewerksters aan de bel trok ken, zou dat niet meer voorgekomen zijn. Schieland-directeur H.F.P. Terpstra zegt het oordeel van de geneeskundig inspec teur niet te kennen. Hij heeft gevraagd om een kopietje: „Dan hoor ik ook eens wat". De EHBO-medewerksters procederen nog tegen het besluit tot overplaatsing. In het ziekenhuis gaan steeds meer stemmen op om die maatregel terug te draaien, ,3eter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald". Er zou een commissie van wijze mensen moeten komen om het conflict zo op te lossen, dat niemand, dus ook de directie niet, gezichtsverlies lijdt. De patiënten-belangenvereniging Schiedam heeft naar verluidt het ziekenhuis onder de aandacht gebracht, dat er scholen en sportclubs zouden zijn, die tegenwoordig liever gebruikmaken van de EHBO-afdeling van het Holyziekenhuis in "Viaardingen. Dit is overigens Holy-directeur Trommel niet bekend. GGD-di- recteur E.H.E. Wolfs zegt uit te gaan van een absoluut gelijk waardige kwaliteit van de EHBO s in de Schiedamse en Vlaar dingse ziekenhuizen. Maassluis De twee directeuren van het Maassluisse bedrijf GOP Holland zijn door de politie aan gehouden. Uit een gerechtelijk vooronderzoek is gebleken dat ae 44-jarige en 47-jarige mannen vlak voor het faillissement van het bedrijf 200.000 gulden aan. de firma hebben onttrokken. Na het bankroet ging het duo gewoon verder met de werkzaamheden. Gebleken is ook dat de sociale dienst voor een bedrag van ruim 100.000 gulden Is opgelicht Enke le weken terug werd al de admi nistratie van het bedrijf in beslag genomen. Viaardingen In twee huizen aan de Rotterdamse weg in Viaar dingen is in de nacht van maan dag op dinsdag ingebroken, ter wijl de bewoners lagen te slapen. Uit het ene huis nam de dief twee portemonnees mee met 565 gul den. Uit het andere huis werd 245 gul den gestolen. De bewoners ver moeden, dat de inbreker een sleutel heeft gevonden, die zij voor de deur hebben laten vallen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1