Eens wordt de grens bereikt' Dulfer wacht op kans Koekoekslaan: heet hangijzer E Jaap de Nie hekelt onderwijsbeleid overheid Tuinlaan verliest Fietscrossbaan krijgt internationale allure Spaanse avond hoogtepunt TSF| DIIS zet licht op groen 'SSSN mikt op thuisblijvers A. Dirkzwager Oranjepolder geschikt als windmolenpark Wandelen met jubilaris Jongejan waarschuwt de leden John Reintlerg weg bij Holy Promotie Brekehnans SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 25 juni 1986 DOOR CHRIS WOESTS Maassluis Jaap de Nie is ;er de man niet naar om om te zien in wrok. Toch neemt -hij na twintig jaar met ge lengde gevoelens afscheid '.van het onderwijs. Niet dat rhij er helemaal uitstapt, imaar voor 90 procent zet hij .een punt achter zijn werk zaamheden voor de Onder wijs Begeleidings Dienst ;(OBD) Nieuwe Waterweg- Noord. Alleen de schoolleiderstrainih- gen blijft hij verzorgen. Voor de rest is het over en sluiten. ;De Maassluizer gaat zich bezig houden met reclame, advies en ^organisatie. 1 Jaap de Nie: „Ik heb in al die ja- ;ren het werk van een school- Ühoofd zwaarder en zwaarder zien ^worden. Het werk wordt onge looflijk onderschat". ^Hij kan het weten: jarenlang was yjaap de Nie als schoolhoofd ver- bonden aan de Goeman Borgesi- i'usschool in de Anthonie Muys- ,'straat in Schiedam-West een op en top volksbuurt, volgens hem. „Op die school bouwden we ille- ;gaal douches, omdat er kinderen op school zaten die zo verschrik- kelijk vuil op school kwamen dat - het voor de rest van de klas niet uit te houden was. Het gevolg van slecht gemeentelijk beleid, want in de huizen in de wijk wa- ren geen douches. En om nu vier of meer kinderen iedere ochtend onder de kraan te wassen, dat kwam er gewoon niet van". .Na zijn werk als 'hoofd ener school' ging Jaap de Nie werken bij de OBD. „In al die twintig jaar die ik werkzaam ben geweest in het onderwijs heb ik bijna geen schoolhoofd meegemaakt die normaal zijn pensioen heeft ge haald. Ik geloof dat alleen Wes terhof uit Maassluis en Lawalata uit Vlaardingen hebben doorge- werkt tot hun pensioen. Meestal instapt men met 45, 55 jaar eruit, -overspannen, ziek". ^Frustrerend •v* <De kritiek van Jaap de Nie op de overheid is fel en gemeend. „Wie wordt er nu directeur van een 5* school? Meestal een goede onder- ij wijzer zonder enige extra oplei- 'ding, terwijl het zo'n intensieve, 1; moeilijke baan is. Ik neem dat de overheid kwalijk. Schoolleiders worden misbruikt, de werkdruk «'is veel te groot. Alleen omdat de meeste schooldirecteuren en on- derwijzers zeer gemotiveerd wer- fken, blijft de situatie zoals die nu t! is voortbestaan. Misbruik van - mensen, dat is zeer frustrerend". -*Het functioneren van de OBD Z.stemt Jaap de Nie tot tevreden- heid. Hij weet als geen ander dat "de roep om bezuinigingen ook niet aan zijn dienst voorbij is ge- gaan. „Dat probleem speelt voor- a} in Vlaardingen. Laat ik wel - duidelijk stellen: de scholen staan pal achter ons. Het zijn vaak mensen die het werk niet hele- maal kunnen inschatten die zeg gen: daar kunnen we nog wel op beknibbelen. De werksitutie op de scholen wordt steeds proble- matischer. De baan is zo ingewik keld geworden; je kunt het alleen niet meer ai Daar heb je hulp bii nodig. Het is ondoenlijk om 500 a 600 uitgaven per jaar bij te hou den. Bij ons op de dienst is een on- derwijswerkplaats. Daar kunnen onderwijzers' op een heel snelle manier informatie krijgen over projecten, over wat voor lesstof voor bepaalde leerlingen van be lang kan zijn. Per jaar worden door de OBD zo'n duizend kinde ren individueel geholpen". De leerkrachten in het basison derwijs drijven veelal voort op de wil om kinderen iets te leren en over te brengen. Jaap de Nie met een cynische ondertoon: „En dan worden ze door de overheid met kreten om de oren geslagen als innovatieve cyclus. Daar wordt ik misselijk van. De ideologische inzet is zo groot bij de onderwij zers, ze zijn zo serieus en gemoti veerd, dat er keihard wordt ge werkt Het lijkt wel of ze dat bij de overheid niet beseffen. Maar eens wordt natuurlijk wel de grens bereikt Eens valt het doek voor de mensen en dan is het over. We zitten heel dicht tegen die grens aan, vergis je daar niet in. Ik constateer nu al demotiva tie bij mensen en dat is erg jam mer". Een KQV-onderzoek onder 1200 leerkrachten onderstreept nog eens de kritiek van Jaap de Nie: de leerkrachten zijn aan het ein de van hun Iatijn. Onredelijk Wat Jaap de Nie ook steekt is de onredelijkheid in betaling van medewerkers bij de OBD. Hij is hoog ingeschaald, was tenslotte schoolhoofd. Liliane SchSffers, een naaste medewerker die pre cies hetzelfde werk doet, krijgt evenwel veel minder salaris. „Onredelijk", noemt Jaap de Nie dat. „Zij is gestart als kleuterleid ster en ook zo ingeschaald. Ik be grijp die ongelijkheid niet Ieder een heeft het over gelijke rechten voor man en vrouw, nu, waarom in het onderwijs dan niet? Je net het ook met vrouwelijke school hoofden. Die verdienen minder dan de mannen. De hoeveelheid werk is gelijk, maar er is onge lijkheid in betaling. Onbegrijpe lijk". Jaap de Nie is ervan overtuigd dat de kwaliteit van het onder wijs door de jaren heen vooruit is gegaan. Klachten over kinderen die nauwelijks kunnen lezen en schrijven als ze van de basisscho len afkomen, daar kan hij slechts om lachen: „De kinderen worden nu veel zelfstandiger en kriti scher afgeleverd. Alleen zijn de veranderingen in het basisonder wijs niet opgepikt door het voort gezet onderwijs. Die leerkrachten komen nu plotseling met mondi ge en kritische leerlingen te zit ten en dat vinden ze vaak hele maal niet prettig. Met dat lezen en schrijven valt het wel mee. Je Jaap de Nie heeft het werk van een schoolhoofd door de jaren heen alleen maar zwaar der zien worden. moet eens een onderzoek houden naar mensen die vijftien jaar ge leden van de basisschool kwa men en vragen om een brief te schrijven. Het niveau zal niet af wijken van de kinderen die nu van school komen. Het is van: waar leg je de prioriteiten? Steeds meer vakken komen er bij. En gels, gezondheidszorg. Het moet allemaal in dezelfde uren als vroeger. Logisch dat er dan min der tijd overblijft voor andere dingen". Hij neemt nu afscheid, zal van de zijfijn de ontwikkelingen blijven volgen: „Want het onderwijs is een deel van het leven en ik kan er niet zomaar afstand van doen- besluit Jaap de Nie. Schiedam De Stichting Sa menlevingsopbouw Schiedam Noord (SSSN) richt zich de ko mende maanden met een reeks activiteiten op de thuisblijvers. Jongeren kunnen tot 12 juli nog terecht op de bouwspeelplaats, die ten noorden van het Bach- plein wordt gehouden, Een van de belangrijkste evene menten is het zomerfeest dat voor donderdagavond 3 juli ge pland staat Vanaf zeven uur worden recordwedstrijden ge houden. Iedereen die een vreemd record denkt te kunnen vestigen (taart eten, zand happen) is die avond op het Bachplein welkom. De records worden genoteerd in het 'Northern Records Book'. De wedstrijden worden in het najaar herhaald. Voor de kleineren be gint om negen uur een lampion- ndnoptocht Verder liggen een talentenshow (22 augustus) en welzijnsmarkt (13 september) in het verschiet Die dag houdt De Blauwe Brug tevens open huis. zaterdag 28 juni: Clubhuis De Doele sluit seizoen at met rommelmarkt, modeshow en diverse wedstrijden. zaterdag 28 Juni: Dave en Lenny Anderson in jazzclub The Ditch, 20.00 donderdag 25 juni: lunchconcert Aad Zoutendijk in Grote Kerk, 12.45 uur. zaterdag 28 Juni: wandelconceri in GrotB Kerk, 15.00 uur. donderdag 26 juni: film 'Ordinary people' in Theater De SchuurKerk, 14.00 uur. vrijdag 27 juni: bingo in Koningshof, 20.30 uur. zaterdag 28 juni: Vertomars wan delen over 5 tot en met 50 kilometer) vanat Margriethal, 8.00 uur. zaterdag 26 juni: waterspektakel in De Vlieten10.00 uur. zatBrdag 28 Juni: orgelconcert Jan J. v. d. Berg tn Grote Kerk, 20 uur. zaterdag 28 juni: variathon (sportief on recreatief evenement) bij wijkge- bouw De Hoekstee. Schiedam Op vijf punten zijn de gemeente Schiedam en de provincie Zuid-Holland het eens geworden over het woonwagenbeleid, maar in een door B en W uitgegteven verklaring wordt met geen woord gerept over de locatie- Koekoekslaan. Gedeputeerde staten lieten in een brief van 13 mei weten nog steeds aan een woonwagencentrum aan de Koekoekslaan te hechten, maar de gemeente Schiedam hikt aan tegen 653 bezwaarschriften uit Kethel-Oost Ongetwijfeld zijn B en W en GS er nog niet in geslaagd op dit punt overeen stemming te bereiken. ■Volgens de gemeente verliep het overleg tussen zware delegaties, naar aanleiding van de in op spraak gekomen brief van 13 mei, 'in een uitstekende sfeer' en men hoopt op handhaving van die situatie. Namens de gemeente namen burgemeester Schee res en de wethouders Zijdeveld en Hafkamp aan het gesprek deel, namens de provincie waren dat de gedeputeerden Borgman en Günther. Van de vijf punten, waarop men tot elkaar kwam, is het opval lendste dat naar de locatie-Schie (tussen rijksweg 20 en de spoor lijn) een nieuw onderzoek zal worden ingesteld. De geluidshin der, waarmee de woonwagenbe woners geconfronteerd zouden worden, leek een onoverkome lijk probleem. Toch wordt nu de haalbaarheid nader getoetst De andere punten van overeen stemming zijm beide partijen hebben een ge meenschappelijk doel en willen een snelle oplossing. het project-Schuttersveld is voor een aantal woonwagenbe woners, die nu aan de Schtekade zitten, een aantrekkelijke oplos sing op korte termijn. het plan voor de locatie-Spa- land zal verder worden ontwik keld. de provinciale brief van 13 mei, die B en W niet ter kennis brach ten van de gemeenteraad, zal verder buiten behandeling blij ven, zolang het overleg vrucht baar doorloopt Schiedam De vestigingsver gunningen voor stichting Lente feest en A.M. van Adriehem wor den niet ingetrokken. Bezwaren, die bewoners van de Tuinlaan hadden tegen het ontmoetings centrum van Lentefeest op num mer 64 en het partycentrum van Van Adriehem op nummer 50, zijn door burgemeester en wet houders ongegrond verklaard. Daarmee geven B en W gehoor aan een advies van de Axob-be- zwaarschriftencommissi e. Bezwaar was aangetekend door de bewonersvereniging Schie- dam-Zuid namens de werkgroep Plantage en twee Tuinlaan-be- woonsters, M.J. Maliepaard- Rang en M. van Hattum. Anita Dirkzwager-van Zoelen heeft haar bestuurstaken bij de vereniging van ouders van gees telijk gehandicapten (Vogg) neer gelegd. Zij is tien jaar bestuurslid geweest, waarvan zeven voorzit ter. Voorlopig blijft zij wél actief in het vrijetijdswerk. Zij zet ook haar werk voort als secretaresse van de stichting Zwakzinnigen zorg Nieuwe Waterweg, het zoge naamde Nolet-initiatief, dat beoogt een kleinschalig instituut 'op te richten met moderne woon vormen voor geestelijk gehandi capten, die verzorging behoeven Anita Dirkzwager zat enkele ja ren voor de VVD in de gemeen teraad, tot 1974. Maassluis/Hoek van Hofland De Oranjepolder blijft in aanmer king komen voor de vestiging van een windkrachtcentrale. Een aantal bezwaren die tegen deze locatie zijn ingediend, worden door de provincie van de hand Een combinatie van een wind molenpark met glastuinbouw en een attractiepark (Sun City) vindt de provincie zeer wel denkbaar. De bezwaren die zijn gemaakt in verband met de vogelbewegin gen tussen de Oranjeplasjes en Hoek van Holland vindt de pro vincie niet relevant Er zou geen sprake zijn van een belangl Ijk# fourageer- en trekbeweging tus sen deze twee gebieden. Wel wordt gesteld dat er een afstand van enkele bondesden meters in acht genomen mnset worden tus sen de windmolenis en de Oranje plasjes, Schiedam/Vlaardingen In au gustus wordt in sportpark Harga in Schiedam officieel de fiets crossbaan geopend, die op het middenterrein van de al bestaan de wielerbaan wordt aangelegd. Hoewel men met eenvoudige, re creatieve crosswedstrijden wil beginnen, denkt Jeugdland-coör dinator Joop van Broekhoven dat de fietscrossbaan op den duur internationale allure kan krijgen. Van Broekhoven zei dat gister middag bij de bekendmaking van het Jeugdland-programma, dat vanaf 30 juni weer drie weken vakantieplezier meldt Jeugdland en de fietscrossvereni- ging Olympia, zoals de club zich gedoopt heeft naar de Olympia- weg die door het Har gap ark loopt, hebben officieel niets met elkaar van doen, al komt het ini tiatief wel uit Jeugdland voort Achter Olympia staan mensen, die ook voor Jeugdland actief rijn geweest, aldus Van Broekhoven. Olympia is te beschouwen als een zelfstandige poot van de stichting Wielerbaan Schiedam. Gemeen tewerken heeft de aanleg van de crossbaan begeleid, volgens wet houder Luub Hafkamp loopt al les goed en komt het geheel er mooi uit te zien, en hij prijst het feit dat de vereniging ruim 30.000 gulden heeft weten op te brengen om de baan in eigen beheer aan te leggen. Aan de gemeente Schiedam en ook aan de gemeen te Vlaardingen, omdat de fiets crossbaan bijna op de gemeente grens ligt, rijn subsidieverzoeken gedaan. De gemeenten zijn ge vraagd elk 5000 gulden bij te dra gen als eenmalige subsidie. Hafkamp en Van Broekhoven denken dat er veel animo zal zijn voor de fietscrossbaan, waarvan, ten gevolge van een zekere door stroming, ook de wielersport en de stichting Wielerbaan Schie dam zullen profiteren. Maassluis Met alweer de der tigste Vertomars sluit wandel sportvereniging VTM zaterdag haar jubileumactiviteiten af. Le den en andere geïnteresseerden kunnen kiezen uit verschillende afstanden. De vroege vogels moe ten al om acht uur starten voor hun 30, 40 of 50 kilometer. Min der fanatieke wandelaars begin nen. twee uur later aan de 5,10 of 20 kilometer. De start is voor alle wandelaars bij de Margriethal. Men kan rich nog tot en met vrij dag aanmelden bij de WV in het stadskantoor. De plaatselijke EHBO-afdeling heeft een team beschikbaar om blaren en andere verwondingen te verzorgen. Schiedam Tennis en gezelligheid vormen de twee belangrijkste pilaren, waarop TSF (The Smashing Fellow) al sinds mensenheugenis steun heeft gevonden. Het mag derhalve geen verbazing wekken dat het traditionele open toernooi, dat zondag op de banen van het Schiedamse tennispark Van Vliet z'n ontkno ping beleeft, iedere avond iets anders te bieden heeft aan de deelnemers. Traditiegetrouw zijn dat de meest uiteenlopen de maaltijden die door de verschillende mede werkers in culinaire hoogstandjes worden om getoverd. Maandag stond de Indische keuken centraal, gisteren de Poolse kookkunst en van daag is er een oer-Hoflandse haringavond. Don derdag komen de liefhebbers van Italiaans eten aan hun trekken, vrijdag staat een barbecue op het programma en zaterdag vormen muziek, drank en eten de bestanddelen van de Spaanse avond. Het tennis voert niettemin de boventoon bij TSF. waar de uit Bep Gouweleeuw, Geert 01- thof, Ernst Huisman en Peter de Leede be staande wedstrijdleidng de zaakjes prima voor elkaar heeft. Zij hebben de verschillende cate gorieën (B, C en D) niet gesplitst, waardoor voor het Rotterdams Nieuwsblad tenniscircuit slechts punten ziin te verdienen in de klassen BI, Cl 'en Dl. In totaal moeten ongeveer 35$; partijen worden afgewerkt. ~r*T Veel concurrentie van de dlstrictskampioesri- schappen, die deze week in Blijdorp worden; verspeeld, ondervindt men bij TSF niet. Alleen in de B-categorie heeft een enkeling voor deië" titelstrijd gekozen, maar het merendeel geeft-dë- voorkeur aan het toernooitennis. De onbetwiste favoriet bij dd B-heren is de Schiedammer Wouter Gerlag, terwijl bij de B-dames de van stadgenoot KSVV afkomstige Lucïénne Sig-'. mond als nummer één op de plaatsingslijst staat. Ds eerste vier geplaatsten per categorie zijn: Oamen B: 1. Luciënne Slgmond, 2. Ingrid Koppe, 3. Monique Veldhb- ven, 4. Bianca Sakker; Heren B: l. Wouter Gerlag, 2. An dreas de With, 3. A. Roolink, 4. flené Koppe; Dames C: 1. M. van dar Mark. 2. S. Rosrrtan. 3. N. Knijnenburg, 4.'H, Meeldijk; Heren C: 1. F. van der Plas, 2. P. de Kramer. 3, R. van der Pias, 4. Max Docters-Van Leeuwen; Da mee D: 1. A. Windhorst, 2. B. Bakkers. 3. W. Odijk, 4. J. Etman; Heren D: 1. H. Bel, 2. H. Verstraten, 3. M. Hasselüerth, 4. W, Bok kers. DOOR DONALD BAX Birmingham/Schiedam U moet de groeten heb ben van Erik Dulfer. De 'spinner' van Excelsior'20 geniet met volle teugen van het ICC-toernooi, waar Oranje tot nu toe vol overtuiging het ene B- land na het andere met 'veel' voor 'weinig' aan de kant zet. Hoewel de Schiedamse cricketer al leen tegen Israël mocht proberen de wickets om ver te mikken en voorts in enkele omlijstende 'hobbel wedstrijdjes' aan z'n vorm werkte, kan hij volledig begrip opbrengen voor de keuze van de bondscoaches. „Er is nog geen behoefte ge weest aan mijn soort bowling", meldt Dulfer vanuit het Me- tropole Hotel in het National Exhibition Centre van Bir mingham. „Dat moet je kun nen accepteren. De pacers en de change bowlers hebben constant gespeeld en gezien de resultaten is dat terecht, Die- derik Visee en ik, beiden spin ners, zijn nog niet aan bod ge weest. Eigenlijk is dat een beetje een vreemde zaak, om dat je met dergelijke bowlers toch behoefte zou moeten heb ben aan minimaal één spin ner." De ervaringen die Dulfer in de voorbije tien dagen heeft opgedaan, kunnen uniek wor den genoemd. Bijna iedere dag zijn de weersomstandigheden anders geweest, waarbij een bowler 2ich ook telkens moet aanpassen, „Dan is het droog, dan weer nat, de pitches ver anderen constant. Als je op het complex komt, moei je meteen aan de groundsman vragen wat de wickets doen. De om standigheden wijzigen zelfs tij dens de wedstrijd. We hebben veel op zachte pitches gespeeld en dan komt een spinner niet zo tol z'n recht." Afwachten Dulfer hoopt in de belangrijk ste poulewedstrijd tegen Ber muda wèl z'n kwaliteiten te kunnen lonen. „Er zijn men sen naar Bermuda wezen kij ken en die hebben geconsta teerd, dat die jongens absoluut niet kunnen batten op spin ners. Afwachten dus maar. Natuurlijk vind ik het jammer dat ik er tijdens de groepswed strijden naast sta. Maar, je meet wel eerlijk zijn. Het team draait goed, dus is er geen en- UHte reden om de ploeg te wij- Erik Dulfer...'Geen behoefte aan mijn bowling'... zigen", blijft Dulfer het top punt van bescheidenheid. Over de kansen van het Ne derlands team in het verdere verloop durft hij zich eigenlijk niet goed uit te laten. De for matie van manager Willem van der Sloot is nog steeds on geslagen, heeft twee punten voorsprong op de Verenigde Staten en Bermuda en wil per sé eerste in de poule worden om in de kruisfinale het sterke Zimbabwe te ontlopen. Er wordt momenteel driftig gere kend in het Nederlandse kamp, omdat het heel goed mogelijk is dat zelfs een ne derlaag tegen Bermuda die eerste plaats niet in gevaar brengt. Zimbabwe Dulfer: „Dat heeft te maken met het overgemiddelde. De runs worden gedeeld door de overs. Het is zaak om vandaag tegen de Fuji-eilanden weer een grote score neer te zetten, zodat we dan eventueel van Bermuda mogen verliezen en loch nog eerste worden. Als al les volgens planning verloopt, treffen we Denemarken in de kruisfinale en Zimbabwe in de echte finale. Die ploeg is op papier te sterk. Het zal aan de vorm van de dag liggen en wij hebben natuurlijk wel een goeie batting line-up." Slaagt Nederland er in voor een klein wondertje te zorgen en het ICC-toernooi te win nen, dan treedt het volgend jaar aan tegen onbetwiste in ternationale toppers als Enge land, India en Pakistan. In In dia worden in 1987 'de wereld kampioenschappen gehouden en het zou voor de ontwikke ling en de populariteit van de cricketsport een uitstekende zaak zijn als Nederland zich voor die mondiale titelstrijd kwalificeert. „Maar zo ver is het nog lang niet", houdt Erik Dulfer de komende dagen vei ligheidshalve de vinger aan de pols. Schiedam De leden van DHS zijn gisteravond vrijwel una niem aceoord gegaan met de nieuwbouwplannen van de Schie damse derdeklasser. Tijdens een enorm druk bezochte ledenver gadering werden aan net bestuur alle volmachten verstrekt om de plannen verder uit te werken. Het is de bedoeling dat wordt begonnen met de aanleg van nieu we kleedgelegenheid. Als loeatie is gekozen voor een deel van het huidige trainingsveld, dat pal achter het hoofdveld is gele gen. In een later stadium zal het geheel worden gecompleteerd met een nieuw clubhuis. Vlaardingen Wim Jon gejan heeft de leden van Satelliet gisteravond nog eens duidelijk gemaakt dat de toekomst van de vereniging op het spel staal Een vrij grote ach terstand aan contributie en een groter wordend gebrek aan kader vorm den voor de voorzitter van de Vlaardingse vierde klasser voldoende rede nen een buitengewone le denvergadering uit te schrijven. Jongejan wees er op dat het niet tijdig betalen van contri buties grote gevolgen kan heb ben. „Het haakt allemaal in el kaar over", aldus Jongejan. „Niet betalen betekent schor sen, dus minder elftallen in schrijven, dus kleiner worden en minder inkomsten hebben. En dat kan weer inhouden dat je als vereniging op den duur niet meer aan je verplichtin gen kunt voldoen." Satelliet heeft een kleine ach terstand in betaling aan zowel de gemeente als de KNVB, maar Jongejan wil dat persé niet verder laten oplopen. Morgen heeft hij over deze problematiek een gesprek met Teun Goedknegt van de afde ling sportzaken van de ge meente. „Het is wel te over zien, maar als je leest wat er allemaal in Rotterdam ge beurt, dan vind ik dat Satelliet een beetje alert moet reage ren." Besloten werd om alle leden met contributie-achterstand een schrijven te doen toeko men, waarin wordt gemeld dat niet betalen onherroepelijk een schorsing tot gevolg heeft. Voor wat betreft de aanvulling van het kader, werd Jongejan (nog) niet veel wijzer. „We hebben nog een maand om daar aan te werken", zegt hij. „Het is een feit, dat nu te veel dingen niet worden gedaan omdat we er de mensen niet voor hebben." Vlaardingen John Reinders maakt niet langer deel uit vspt de selectie van Vlaardngen Holy. De derde honkman, dié een dikke week geleden in het duel met Squeeze werd ver vangen door de van een bles sure (gekneusde ribben) her-- stelde Ab Bruinekool, heeft in middels z'n spullen ingeleverd. Reinders (26) kan zich niet verenigen met het beleid v^n coach Jan de Vos. Deze meent echter dat Reinders genoeg kansen heeft gehad en dat hij hem zelfs als enige de hand boven het hoofd heeft gehóu den, hoewel de kille cijfers aangaven dat zijn prestaties ver onder de maat waren. Vlaardingen De voetbal-- scheidsrechter Rob Brek'el- mans is gepromoveerd ndar groep één van de KNVB. Dit betekent dat de Vlaardinger, in het dagelijks ambtenaar de PTT, in aanmerking komt voor het leiden van wedstrij den in de hoofdklasse van het zondagvoetbal en de landelijke jeugdcompetitie. Vooral dank zij zijn actieve loopbaan doelverdediger bij onder meer Excelsior M, Fortuna VI ;én VFC heeft Brekelmans sn£j earrière gemaakt. Aat Sijrike uit Maassluis en Herman Blea ker uit Vlaardingen zijn van de afdeling Rotterdam gepro moveerd naar de KNVB. WOENSDAG 25 JUNI «3 Tennis: Toernooi- Evergreen Maas sluis (Cl, C2, Dl, D2, Vel en Huis vrouwen); Toernooi TSF Schiedam (B. C. D18+). DONDERDAG 26 JUNI Tsnnia: Toernooi Evergreen Maas sluis (C1, C2, D1, D2, Vet 'en Huis vrouwen); Toernooi TSF SehiedamTB; C, D 18+); Herenaoftbal: 19.00 Selec tie Holy—Newspaper All Stars. VRIJDAG 27 JUNI - J Tannic Toernooi Evergreen Maast sluis (C1. C2. Dl, D2, Vel en Huis vrouwen); Toernooi TSF Schiedam (0, C, D 18+). -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2