Hoera, 3 foto's extra! Max»! ANWB-prijs dankzij brede aanpak verkeer Wm 559,- FQKfl ULAARDINBS BASS1A0 SCRKDAMSCM CGSBAJir i M WATERWEG CIRIMNT .Tachtig kansen om te starten op arbeidsmarkt KGB zet Centrum .V* °P stelten Canon TOP SHOT Computer cursus gehandicapten Tros filmt: Lange Haven even dicht PKO-laan klaagt over ongelukken Velig Verkeer baalt bakzeil Dodelijk ongeval Meerjarenbegroting onderuitgehaald Sport krijgt voorrang Opheffen kredietbank stuit op weerstand In heel Europa verkrijgbaar. AGFA O ■WATERWEG Rg^re^B^Havensiraat 6, 3130 AC Vardingen. Posibus 110. 3131 BC Vierdingen. Tetefoon: 010-4343229. 4352066. 4350557 sportredactie: 4345P~ DONDERDAG 26 JUNI 1986 Eerste BKE-diploma's in zaal Irene Schiedam „Nee, ze kunnen natuurlijk niet meteen allemaal aan de slag, maar de mensen die nu een diploma krijgen hebben hun kans op een 'baan 'aanzien lijk vergroot". Ina ten Wolde, coördina tor van het Schiedamse BKE-project, ziet in de cursussen beroepskwalificerende edudatie alleen maar voordelen. Burge meester Reinier Scheeres, in zijn functie van voorzitter van het arbeidsbureau, was minder enthousiast, want hij erken- de dat zelfs de meest gedegen opleiding geen garantie op werk geeft. Aan het samengepakte publiek in zaal Irene gingen de wijze woorden van de burgemeester grotendeels voorbij. De hitte, het rumoer en de ontoereikende feluidsinstallatie verknalden het effect van de raaie rethoriek. Bij de tachtig afgestudeerden zaten de feestzenuwen te hoog om naar de beschaafde popmuziek van The Plectrums of naar welke rede voering dan ook te luisteren. Wie er ondanks het gedruis toch i in slaagde enkele woorden op te - vangen kon regionaal coördina- tor Noor Samkalden horen ver- tellen dat dit een bijzondere avond was. De eerste lich ting van om-, her-, en bijgeschoolden uït de regio Waterweg-Noord kan zich nu met een nieuwe uitrus- j ting op de arbeidsmarkt begeven. Burgemeester Scheeres legde uit dat vraag en aanbod op de ar- i beidsmarkt vaak niet goed aan- sluiten en dat juist de BKE-cur- - sussen daar iets aan doen. Tachtig jongeren kregen gister- l avond een diploma uit handen I van hun belangrijkste vakdocent. „Er zijn er al bij die dankzij de BKE een baan hebben gevonden l en de rest komt ook wel", voor- i spelde Ina. Er werden diploma's gegeven voor electro- en auto-' techniek, voor computer- en de- tailhandel en voor de opleiding tot bejaardenhelpster. Volgend seizoen wil men het aantal cursussen aanzienlijk uit breiden. In Schiedam is het M.C.M. de Groothuis thuisbasis voor de BKE-cursussen, in Vlaardingen het FEC en in Maassluis vormingscentrum De Maaskant - VlaardingenDe Provinci ale Revalidatie Stichting (PRS) gaat samen met het Vlaardïngse Plaatselijk Edu catief Centrum (PEC) cur sussen verzorgen voor ge handicapten. In het kader van het BKE-project (be- roepskwalificerende educa tie) zijn voor dit doel twee opleidingen opgenomen. Beide cursussen zijn bestemd voor mensen van 25 jaar. De eerste is een opleiding in de basisvaardigheden van de moderne kantoorpraktijk en de tweede is een cursus com- puterboekhouden. Mensen met een handicap ondervinden niet alleen van wege hun verminderde in zetbaarheid moeilijkheden bij het vinden van een baan, maar gebrek aan werkerva ring of verouderde diploma's maken de drempel soms nog hoger. Voor beide cursussen zal de eigen bijdrage vermoe delijk 60 gulden bedragen. Voor nadere inlichtingen en voor opgave kan men con tact opnemen mét de PRS in Den Haag, telefoon 070- 200 of met het BKE-pro ject in Vlaardingen, 010- 4600859. Schiedam De Lange Haven is van maandag 14 tot en met don- derdag 17 juli voor de scheep vaart gestremd. Dat gebeurt in verband met televisie-opnamen die daar dan voor het Tros-pro gramma Te land, ter zee en In de lucht'worden gemaakt. Eveneens vanaf 14 juli zal de scheepvaart bij de Buitensluis re kening moeten houden met een oponthoud van soms enkele urea Gedurende een periode van twee weken worden aan de Komngmhebrug onderhouds werkzaamheden uitgevoerd. •Schiedam Fraai geasfalteerd lijkt de Pro fessor Kamerlingh Onneslaan wel een race baan. De bewoners hebben 'nu 164 handte keningen verzameld om de gemeente Schie dam duidelijk te maken, dat er maatregelen moeten worden getroffen. Er gebeuren te vaak ongelukken. De PKO-laan is een van de belangrijkste routes voor het doorgaand verkeer in Schie- dam-Oost De gemeente heeft enkele ideeën onderzocht om de verkeersoverlast terug te dringen, zoals het afsluiten van de oprit bij het station naar de Horvathweg en het om leiden van vrachtverkeer. Maar aan plan nen hebben de bewoners niets, zeker niet als er, zoals vorige week, een meisje van twaalf jaar wordt aangereden en met een gebroken sleutelbeen in het ziekenhuis belandt Leuke vakantie. De bewoners klagen al jaren over de gevaar lijke situatie op de PKO-laan, vroeger een keurige avenue, tegenwoordig een bijna Zandvoorts circuit Volgens een verklaring hebben veel bewoners uit de zijstraten hun sympathie betuigd met de handtekeninge nactie. «Schiedam De ANWB-ver- keersveiligheidsprijs, die gisteren door hoofddirecteur ir.J. Barkhof aan wethouder Chris Zijdeveld werd uitgereikt heeft Schiedam vooral te danken aan het inte graal beleid dat op dat punt is ge voerd. In het juryrapport worden behalve concrete verkeersmaat regelen ook de activiteiten van politie en verkeerseducatie op scholen geroemd. De wisselprijs wordt eenmaal per twee jaar toegekend aan de stad die het meest actief de verkeer sonveiligheid heeft bestreden. De nuchtere cijfers in Schiedam heb ben bij de ANWB diepe indruk gemaakt Na reconstructie van vijf onveilige gebieden, zoge naamde black spots, daalde het aantal ongevallen daar ïn zeven 5 jaar van 368 tot 191. Q Als tastbaar blijk van waardering werd in de hal van het stadskan toor een 125 centimeter hoog en 70 kilo zwaar bronsplastiek ont huld. Het kunstwerk is gemaakt door Bert van Zanten. Hij heeft aan de hand van vier wielen, die recht tot zeer schuin zijn aange bracht, de veilige en onveilige kanten van het verkeer gesym boliseerd. Zijdeveld toonde zich verheugd met de prijs. Vooral omdat bij de jurering allerlei computergege vens zijn gebruikt, _die een zo hoog mogelijke "objectiviteit waarborgen. „Dat komt ons voortreffelijk uit", vertrouwde Zijdeveld zijn gasten van de ANWB toe. Met die woor den doelde de portefeuillehouder op de vaak grote weerstanden die verkeersmaatregelen oproepen. Als sprekend voorbeeld noemde hij de beleidswijziging om ver keerslichten niet langer 24 uur in bedrijf te houden. „Direct na die maatregelen gebeurden er op twee kruispunten ernstige onge lukken. De burgerij schreef het aan de veranderde situatie met de lichten toe. Juist dit soort ob jectieve gegevens tonen aan dat een dergelijk verband niet kan worden gelegd". Zijdeveld kan nu ook de tegenstanders van de veranderingen aan de BK-laan en de Rotterdamsedijk met con- Centrum De voetgangersover steekplaats bij metrostation Blaak wordt niet veiliger ingericht. Het college van burgemeester en wethouders heeft Veilig Verkeer Nederland, dat in opdracht van een koopman van de centrum- markt een verzoek indiende, la ten weten een extra beveiliging niet nodig te vinden. Of in officiële bewoordingen: „Daar het ongevallenbeeld geen indicatie oplevert, dat deze over steek in objectieve zin onveilig is, is er volgens de directeur van de verkeersdienst geen aanleiding om voor de korte tijd, dat de hui dige situatie gehandhaafd blijft, kosten te maken voor een wijzi- gïng" Hoofddirecteur ir J. Barkhof van de ANWB (links) en wethou der Chris Zijdeveld onthullen de wisselprijs. crete cijfers om de oren slaan. De kans dat de wisselprijs langer dan twee jaar in Schiedam blijft, acht Zijdeveld uiterst kleinHet is vrijwel ondenkbaar dat het aan tal ongevallen tussen nu en 1988 wederom zo spectaculair daalt Toch kondigde de portefeuille houder aan ook dan een gooi te doen naar de prijs. Die poging moet ondermeer gestalte krijgen door opnieuw een aantal "black spots' aan te pakken. Schiedam Een ongeluk de BK-laan, ter hoogte va het Sint Liduinaplein, hee gistermiddag het leven g kost aan de 92-jarige Schi damse C.J.W, visser. De jaarde vrouw was al halve wege de oversteekplaa toen zij werd aangerede door de auto van een 69-iar ge inwoner van Schiedam De man had detvrouw te laa opgemerkt en kon haar nie meer ontwijken. Met ernstig hoofdletsel wer de 92-jarige vervolgens naar het ziekenhuis overgebraeh In de loop van de dag over leed zij aan haarverwondin gen,- De politie van Schiedam op zoek naar getuigen van het dodelijke ongeval. Men sen die inlichtingen kunne verschaffen worden ver zocht contact op te neme met de politie van Schiedam Telefoon: 010-4260,760, toe stel 315. Linies dreigt PvdA-college De KGB op de aanhangwagen van CDA-raadsIId Aad van Lingen brengt het feest aanvankelijk moei zaam op gang. 'Schiedam Bewonersvereni ging Schiedam-Centrum viert haar tienjarig bestaan. Gisteren werd een terras gebouwd op het kastanjeplein, het hartje van de nieuwbouw in de binnenstad. De stoelen van de omwonende buurtbewoners kwamen naar buiten en iedereen genoot was het niet van het mooie weer of m Canon's nieuwste compactcamera heeft een opvallende Colani- achtige vormgeving. ligt uitet Mooi om te zien en functioneel: de camera ligt uitermate goed in de hand. Naast automatische filminleg, film transport voor- en achteruit beschikt de TOP SHOT over automatische belichtingsregeling en automatische scherp- stelling. Diverse LED's voor flitsklaar, onder-/ overbelichting, te dichtbij, zelfontspanner, DX-fi/minslelllng en autottash (uilschakclbaar) worden gevoed door een fithiumcel. De lichtsterke 2.8/38 mm asferische lens is afsluitbaar. D.m.v. een verdraaibare knop kan voor tijdopnamen de camera 16,5achter- of voorover hellen. Nog meer extra's: vanaf 55 cm scherp, automatische tegenlichJcorrectie, flftsinterval 1,2 sec., pretocus, digitale film- teller en batterijcontroie. inclusief fuxeetuf. FOKA PRIMEUR PRIJS ROTTERDAM Admiraliteiisstraat 8, tel. 010 A 130 180 /rir\ Vlakbij metrostation Oostplein. - 2e Middeliandstraat 23, tel. 010-4772117 Geopend: dl. t/m vr. 9.00 -18.00, za. 9.00- 17.00, vrijdag koopavond. Inruil altijd mogelijk. een buurpraatje, dan was het wel van de band die speelde. Die band was de KGB, voluit The Kielen GleïssBand, Schiedam se en Delftse heren, lieten mu ziek uit de jaren vijftig over het plein schallen. Toen er problemen kwamen met de versterker ging Koos Nesse, voorzitter van de bewonersvere niging Centrum, een andere ver sterker halen in het zusterhuis van de Noletstiehting, want daar is de oefenruimte van de band. Vervolgens openden de voorzit ter en de secretaris, Loes van Kampen, de dansvloer. Het feest was nog meer los geko men als niet op dat moment de halve finale van het wereldkam pioenschap voetballen een groot aantal bewoners aan de buis ge kluisterd hield. Ook vroegen ver schillende ouderen om Neder landse muziek: „André Hazes of zo". De KGB-band was niet de enige activiteit die bewonersvereni- gïngdie dag organiseerde, 's Mid dags1 was er kindertheater op het kastanjeplein en gemeenteraads lid Gerard Verhuisdonk (VVD) onthulde een bord, waarop staat Wezenplantsoen. Dat is de onoffi ciële naam waarmee een boqe wildgroei wordt aangegeven naast de nieuwbouwhuizen. Vo rig jaar plantten bewoners daar zelf wat groen bij. Bewoners vereniging Centrum beperkt zich overigens niet alleen, tot het organiseren van feesten. Er wordt hard gewerkt aan de re alisatie van een accommodatie voor de BVSC. ,Dat heeft onze vereniging hard nodig", zei voor zitter Koos Nesse. De leden van de werkgroepen in de bewoner vereniging verdiepen zich ook in alle bouwplannen die de laatste jaren in het Centrum worden ge lanceerd en waar ze dan ook ge regeld bezwaarschriften tegen indienen. Vlaardingen Het PvdA- minderheidscollege in "Vlaardingen is zijn leven niet zeker. Dat bleek gister avond tijdens de algemene beschouwingen over de meerjarenbegroting. De fracties van radicaal links, D66 en de SP lieten al met een dreigende taal horen bij deze eerste serieuze krachtmeting van burge meester en wethouders met de gemeenteraad. Van de gedoogsteun van die partij en moeten de vier PvdA- wethouders het nu juist hebben. „Ik benijd u niet", zei WD'er Jan Madern. De meest opmerkelijke uitlating kwam van Wil van Rijn, de fractievoorzitter van D66. Het beleidsprogramma van het colle ge wordt door zijn partij onderscbrevea Maar dat betekent niet dat hij wil dat de PvdA'ers de rit van vier jaar uitzitten. „Dit is voor ons een interim-college", zei hij nadrukkelijk. PSP'er Arnold van Kalken was teleurge steld, dat van bet beleidsprogramma dat door de progressieve partijen is samenge steld, nog niéts in de meerjarenbegroting is terug te vinden. „Dit is vleescb noch visch", was zijn harde oordeel- Daar moet snel verandering komen, vindt Van Kal ken. „Als dat niet gebeurt, dan haken wij af". SP'er Remi Poppe maakte de positie van het viermanschap van de PvdA nog zwakker. Hij kondigde aan, dat zijn fractie tegen de begroting over de jaren 1987 tot en met 1990 stemt „Dat hoeft voor de wet houders geen reden te zijn om op te stap pen. Wij wijzen deze begroting af, omdat hij de ongezonde sporen draagt van het vorige college, waar de WD nog in zat". De SP geeft de PvdA-minderheid in no vember een herkansing, als de begroting over 1987 aan de orde komt Speelbal Zoals verwacht hadden CDA, WD en SGP/RPF/GPV felle kritiek op het min derheidscollege, „De PvdA moet de SP naar de ogen kijken. Zij betaalt de tol voor de onbedwingbare drang naar macht", oordeelde CDA'er Aart Kool. VVD'er Jan Madem sprak woorden van gelijke strek king: „U wordt de speelbal van de SP. De heer Poppe kennende voorzie ik dat die partij het u niet gemakkelijk maakt", zo hield hij de wethouders voor. „U bent af hankelijk van de steun van de SP. Je moet wel heel optimistisch zijn om daarop te vertrouwen". SGP'er Rien Lensvelt noemde de vorming van het PvdA-colle- ge 'een dieptepunt in onze democratie'. Cor de Jonge, de fractiegenoot van Lens- velt, sprak van 'hooghartige zelfverhef fing'. Eén ding is zeker, de vergaderingen duren lang en verlopen moeizaam in de nieuw- gekozen gemeenteraad van Vlaardingen. Gisteravond kwam alleen de eerste ronde van de algemene beschouwingen aan de orde. Toen burgemeester Fred van Lier om vijf voor twaalf de vergadering schors te had het college nog niet eens antwoord gegeven op de vragen die In die eerste ronde werden gesteld. Dat antwoord komt vanavond. Daarop volgt de tweede ronde, met opnieuw een reactie vanB en W. Ver volgens worden zeven moties en een amendement in stemming gebracht en dan ligt er nog een agenda van 46 punten die moet worden behandeld. Vlaardingen Bij alle verdeeldheid waren de politieke partijen in de Vlaardingse raad het gisteravond over één ding eens: de sport komt er in de meerjarenbegroting veel te be-1 kaaid vanaf. Een amendement van PvdA'er John Rans-' huijsen om de voetbalverenigingen DVO'32 en VFC versneld aan een betere accommo datie te helpen werd door WD, SP, D66 en radicaal links mede ondertekend. De houten was- en kleedlokalen van DVO moeten vol gens Ranshuijsen nog dit jaar worden ver vangen. De uitbreiding van de accommoda tie van VFC, die pas voor 1989 in de begro ting staat, willen de ondertekenaars van het amendement al volgend jaar laten aanpak ken. Voorzitter Schotel van DSS'26 hield in het spreekhalfuur een vergeefs pleidooi om ook zijn vereniging snel aan betere was- en kleedruimten te helpen. Het houten gebouw aan de Marathonweg, hield hij de raadsle den voor, voldoet aan geen enkele norm. Voor de 285 leden zijn er slechts zes douche koppen en één wc. „Dat is onaanvaardbaar en het siert een progressievegemeente niet", vond SchoteL De vervanging van het hou ten gebouw, die voor 1990 op de rol staat, komt echter in het amendement van Rans huijsen niet voor. Vlaardingen Het opheffen van de ge meentelijke kredietbank stuit in de gemeen teraad op veel weerstand. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen hebben een onderzoek aangekondigd naar de mogelijk heid om de taken van de kredietbank deels af te stoten naar de sociale dienst en deels naar de Bondsspaarbank. Het CDA is door die aankondiging 'onaangenaam verrast'. Ook de SP en radicaal links lieten weten, dat zij niet gelukkig zijn met zo'n onderzoek. Volgens de plannen van B en W zou de Bondsspaarbank de verstrekking van lenin gen van de kredietbank kunnen overne men. De sanering van schulden zou in de nieuwe constructie de taak van de GSD zijn. „Van ons mag de bank wel de markt op gaan, dus een commerciële tak krijgen", zei PSP'er Arnold van Kalken. „Maar de bank moet blijven voor de minder-draagkrachti- gen, die er leningen tegen een zo laag moge lijk tarief moeten krijgen". SP'er Poppe kwam met een zelfde plan en ook PvdA'er John Ranshuijsen pleitte voor een meer commerciële opstelling van de kredietbank. Zijn partij wees het onderzoek echter niet van de hand.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1