I Parkeergarage Afrol: twee hoofduitgangen Avalance in strij d om Europees kampioenschap Subsidie niet, wel garantie voor omroep Jubilerend Jeugd land vraagt KNMI cadeautje 'Hoe later het wordthoe dommer zijn de besluiten MUSKS OAfiBlAD SGIlfBftlSEHI COURANT NfFDWE WfllEBWES COURANT ia Bulva 's nachtfilm:7Cut!' Natuurcentram van KNNV heet nu De Boshoek Voorzichtig met veldje Eendenkooi tegen wind beschermen Vlag uit voorDrees Zere kaak 'En waait hetdan gaan we windmolens maken Festival op terrein VFC Inbreker wordt glazenwasser Vlaardingse raad speelt Tweede Kamertje VRIJDAG 27 JUNr J 986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Slechts ten dele kwam de Vlaardingse gemeen teraad vanochtend in alle vroegte toe aan het voorstel van burgemeester en wethouders om de lokale omroep met 36.750 gulden te subsidiëren en garant te staan voor85.000 gulden. Omwille van de tijd het was op dat moment half vjjfwerd alleen de garantiestelling door de raad afgewerkt Aan hetsub- sidievoorste! zitten immers te veel haken en ogen, door de op richting van een tweede stich ting naast de omroep. De subsi die komt later aan de orde: in oktober pas, omdat burgemees ter Van Lier eerst nog op reis wil naar Tunesië. Alleen de SP en de SGP/RPF/GPV waren tegen de garantstelling, de laatste vooral wegens het late tijdstip en de onzorgvuldigheid die daardoor zou kunnen ontstaan. Remi Poppe (SP) deed een laat ste poging om de raadsleden te overtuigen van het feit, dat via de steunverlening aan de Om roep Vlaardingen indirect de tweede stichting in het leven wordt gehouden. Want Omroep Vlaardingen is afhankelijk van de stichting Omroep Facilitei ten, die aan fondswerving doet en apparatuur beschikbaar stelt. Poppe: „Wie subsidiëren wil dan eigenlijk? Het is helemaal niet nodig om een tweede stich ting in het leven te roepen, waar mensen in zitten die ook nog eens deel uitmaken van Omroep Vlaardingen. Omroep Vlaardingen kan zelf ook aan fondswerving doen; daar is die stichting Omroep Faciliteiten helemaal niet voor nodig. Ik vind het een vermenging van belangen en daar werken wij niet aan mee. De gemeente is de controle kwijt en als het fout gaat kunnen wij weer voor de gevolgen opdraaien". Burgemeester Fred van Lier: „We hebben bij WVC geïnfor meerd of deze constructie kon. Het ministerie zag geen enkel probleem. In de stichting Om roep Faciliteiten zullen andere bestuursleden dan in de Om roep Vlaardingen zitting ne men. Dat wil ik toezeggen. Er gebeuren geen rare dingen; al les gaat volgens de wet". Cor de Jonge (klein rechts): „Deze materie vraagt om veel meer aandacht Daarom had den wij liever gezien dat het van de agenda zou zijn afge voerd. Wij stemmen tegen, het is allemaal veel te onduidelijk". Zijn fractiegenoot .Lensvelt was toen al naar bed. In de maand oktober komt het subsidieverzoek aan de orde. De verwachting is dat dat voorstel op meer verzet zal stuiten in de raad. WD, CDA, klein'rechts en SP hebben gesteld niet zon der meer akkoord te kunnen gaan. „En zeker niet met een jaarlijkse subsidie", zoals Jan van Hemert (WD) dreigend zei. Als sluitstuk van het nachtelijk debat deelde Van Lier mee, dat de lokale omroep op maandag 4 augustus 's middags om vier uur een programma van twintig mi nuten over Vlaardingen zal uit zenden op Hilversum 5. Schiedam De regio Nieuwe Waterweg-Noord biedt zulke fraaie plekjes, dat de Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging (KNNV) doorgaat met haar cursus 'Natuur dichter bij'. Hierin probeert de KNNV planten, vogels, ïnsekten, padde stoelen en schelpen, die in dit ge bied voorkomen, onder de aan dacht te brengen. Liefst zou KNNV-voorzitter Wout van der Schalie zien, dat iedere inwoner van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Maasland of Hoek van Holland de cursus gaat volgen. Eenmaal per maand zal deze ook in het volgende seizoen weer ge geven worden in het natuurcen- trum in de bosjes ten noordoosten van het Bachplein, dat, zoals uit het KNNV-orgaan Struinen blijkt, een naam heeft gekregen. Het natuurcentrum is De Bos hoek gedoopt. In september start de cursus 'Natuur dichterbij', die plaatsvindt op donderdagavon den van acht tot tien uur. Deelna me kost, inclusief het cursuspak ket, vijftien gulden. Informatie geeft Annie den Hollander, tele foon 4736876. Wie deze zomer op het strand ligt en beseft meer over schelpen te willen weten, kan terecht op een andere KNNV-cursus, waarin Aart van de Berg (4710850) en Wim de Ruiter (4350813) gedu rende zes bijeenkomsten de grondbeginselen van de determi natie uiteenzetten. Deze cursus is kosteloos. Maassluis De afdeling plant soenen van de gemeente Maas sluis begint volgende week met de aanleg van een trap- en speel veld in de Vertowijk, Het gras veld komt aan de Touwslagerij en vervangt het speelveld, dat moest wijken voor woningbouw. Het duurt enige maanden, voor dat een stevige grasmat is ont wikkeld, Vooral bij het aanhou dende droge weer duurt het lan ger. De bewoners van de wijk worden dan ook gevraagd vooral niet op het ingezaaide terrein te lopen of hun hond daar uit te la ten. Vlaardingen De eendenkooi langs rijksweg 20 moet, door er extra geboomte rondom te plan ten, meer beschut worden tegen weer en wind. Vorig jaar heeft de storm danig huisgehouden in de eendenkooi. Veel planten en bo men moesten het ontgelden en in de groene haag rondom werden nogal wat gaten geslagen. Voorzitter Ton Verhagen van het bureau van uitvoering voor de reconstructie van Midden-Delf land heeft de eigenaar van de eendenkooi gevraagd mee te werken aan het bijplanten. Vlaardingen Burgemeester en wethouders hebben besloten op zaterdag 5 juli de rood-wit-blau- we vlag te laten wapperen voor het Vlaardingse stadhuis. Het ge baar geldt als een eerbetoon aan de 'wethouder van Nederland', Drees, die dan honderd jaar wordt. SchiedamEen 48-jarige Schie dammer heeft zijn woedeuitbar sting in een snackhar aan de Groenelaan gisteravond met een gescheurde kaak moeten beko pen. De man werd kwaad door een minzame opmerking van de verkoper. Hij pakte een afvalemmer en smeet die tegen de vitrine. Door de vechtpartij die daarop volgde raakte hij gewond aan rijn kaak. 'Schiedam Zo'n openingsdag, daar maakt Jeugdland Schiedam alr tijd wat meer werk van. Maandag, als Jeugdland voor de tiende keer van start gaat volgens de De kans is klein dat Schie dams-scheefste gebouw voor sloop behoed kan blijven. Het pand ernaast heeft weinig te vrezen, al moet er voor het hele gebiedje rond de Eerste en Tweede Tuinsingel nog een stadsvernieuwingsplan worden gemaakt. Sloop van meer pandjes is niet uitgesloten. In het schuin staande gebouw huist studio Soundhouse. DOOR CHRIS WOERTS Vlaardingen Marco Burgers is dezer dagen een druk bezet man. De corps di rector van het Vlaardingse drum- en buglecorps Avalance en zijn naaste me dewerkers staan dit weekeinde voor een zware opgave. Het Europees drum- corpskam p ioenschap wordt morgen, zaterdag 28 juni, in Vlaardingen gehou den op het sportcomplex van voetbal vereniging VFC aan de Sportlaan. Mu ziekbands uit Engeland, Duitsland en Nederland doen aan het festival mee, „Het is echt een gekkenhuis", aldus Burgers, alweer tien jaar praeses van de vereniging die jarenlang door het le ven ging als De Pijpers, maar een tijdje terug de naam veranderde in Avalan ce. Van fanfareband stapte Avalance later over naar het drumcorps Holland. „Die tak is komen overwaaien uit Amerika. Ook in Canada is het razend populair. Een drum- buglecorps is heel anders dan een fanfareorkest. Er zijn geen majorettes, maar vlaggendra gers, het instrumentarium is ook an ders, uitgebreider en 'het gaat bij ons ook om de show die wordt opgevoerd. Het is veel meer spektakel, waar het publiek geboeid naar kan kijken". Vorig jaar werd het Europees kampi oenschap in Engeland gehouden en toen eindigde Avalance in de midden moot Dit jaar gaat het tijdens de Neder landse wedstrijden om het nationaal kampioenschap nog niet naar wens. In tegendeel. De juryleden weten.de aan pak van de Vlaardingers nog niet op de juiste waarde te schatten. Marco Bur gers: „Het is heel gek. We staan natio naal gezien nu op een elfde plek en zo laag hebben we nog nooit gestaan. De afgelopen winter hebben we keihard aan een nieuw programma gewerkt Het is beter, moeilijker ook, maar de waardering zie je van de juryleden niet terug. Dat is ontzettend jammer. Het vreemde is dat ook de jury niet precies kan aangeven wat er nu precies mis gaat Het is een raadsel. De sfeer heelt er echter niet onder te lijden, want ie dereen binnen de club is even enthou siast". Het is eigenlijk een unieke vereniging, Avalance: onderdeel van de christelij ke jongerenvereniging Liefde Vre de. De dub timmert al jaren aan de weg en wordt met argusogen bekeken door verenigingen die niet gekozen hebben voor vernieuwing en zijn blijven vast houden aan het traditionele fanfarege- beuren. „Het vreemde is dat de anderen kriti- ken leeft, de leden rijn er constant mee bezig, want geloof me, het is zeker niel eenvoudig om alles goed ingespeeld te krijgen". De resultaten in de wedstrijden mogen dan tegenvallen, gebrek aan belang stelling voor het corps is er zeker niet „We zijn wekelijks bezet en vaak ren nen we van het ene optreden naar hei. andere. Als club zijn we echt bezig met jeugdwerk, de leden 2ijn constant bezig. Ze zijn gek van muziek en vinden het heerlijk om voor publiek te spelen", al dus de voorzitter. scher naar ons kijken dan wij naar hun. Alleen de h uisvestmg, daar klaagt Mar- Wij laten iedereen in de eigen waarde. Met Thalita uit Vlaardingen hebben wij gelukkig een uitstekend contact. Dat waarderen wij zeer". Zeer intensief heeft Avalance rich voorbereid op het komende Europese kampioenschap. „Al zullen wij nooit kampioen worden", weet Marco Bur- ooK te klein voor. Wij hebben bö men sen en er zijn bands met bijna 100 muzi kanten. Dat maakt natuurlijk veel meer indruk, het is ook veel spectacu lairder om naar te kijken. Een kleine groep is gewoon een nadeel". Trots is Marco Burgers op het feit dat twee 17-jarigen, Edwin Beers en Jack Buitendijk, de hele show in elkaar heb ben gezet „Twee talentvolle jongens. Ik denk dat het uniek is dat die man nen op zo'n jonge leeftijd een hele show in elkaar zetten. Als vereniging rijn we daar erg blij mee. Avalance is toch al een heel hechte dub. Het muziek ma- co Burgers steen en been over: „Het on derkomen in het Weeshuis is te krap. Het staat ook nog eens op de nominatie om gesloopt te worden en de toekomst is dus erg onzeker. In het Weeshuis kunnen we eigenlijk ook niet uit de voeten. In Holy huren we vaak een on derkomen en we repeteren ook vaak in de ruimte van Obadja. Het liefst had den we alles in eigen huis. We denken aan een oud schoolgebouw dat niet meer wordt gebruikt. Dat zou voor ons ideaal zijn". Het wordt zaterdag een druk dagje. Naast het internationale gezelschap spelen ook Jong Avalance en de Oude Pijpers op het hoofdveld van VFC. Om 14.30 uur beginnen de wedstrijden pas in de avonduren, rond de klok van tien uur is de winnaar bekend. Het festival wordt afgesloten met een zogenaamde Olympic Retreat Alle korpsen treden dan gezamenlijk op. Schiedam Kennelijk met de bedoe ling op een eerzamer beroep over te stappen, heeft een inbreker uit een pand aan de Korte Haven een complete glazenwassersuitrusting gestolen. Na de deur te hebben geforceerd ging hij met ladders, een aannangwagen en toe behoren aan de haal. De heuse glazen wasser werd voor 8.300 gulden gedu peerd. Uit de kantine van voetbalvereniging Ursus werd een electronische kassa ter waarde van 2,800 ontvreemd. Vlaardingen De parkeer garage aan de Afrol zal via een loopbrug met de Hoog straat worden verbonden, indien wethouder Bas Gou- driaan daar financiële en technische mogelijkheden toe ziet. Hij wil het in ieder geval onderzoeken. Het duurde vannacht lange tijd, voordat de Pvd A-wethouder met die toezegging kwam. Er was een broeierig steekspel met Jan Bul- va aan voorafgegaan, dat zo hoog opliep dat de WD'er bij herha ling het verwijt kreeg voor rijn eigen belangen op te komen. Bul- va is namelijk winkelier in het deel van de Hoogstraat, dat vol gens hem en 110 collega's op dit stukje geïsoleerd zou komen te liggen als de parkeergarage al leen een hoofduitgang krijgt rich ting Korte Hoogstraat. Zeer geëmotioneerd vloog Bulva op: „Er wordt getwijfeld aan mijn integriteit als raadslid". Furieus was hij. Drukwerk van de be trokken winkeliers werd door Goudriaan bestempeld als 'een pamflet van Bulva'. Er stond in dat zo'n honderd zaken op de tweede rang komen en zullen verkrotten. Goudriaan: „Ik begrijp die flau wekul niet Tot dusver konden er aan het eind van de Hoogstraat honderd wagens in de blubber worden geparkeerd. Nu komt er veel dichterbij een garage voor 460 auto's en dan zul je het bele ven dat de winkeliers zeggen dat wij hen de nek omdraaien! Ik hoop toch niet dat de VVD die mening deelt". Om drie uur was Bulva nog vol goede moed. Gewapend met een tetekende plattegrond banjerde ij naar het spreekgestoelte om rijn zaak te bepleiten. ,,Bulva's nachtfilm", grinnikte wethouder IJsbrand van der Velden. De VVD-winkelier diende een mo tie in, die in de loop van de dis cussie een paar tekstwijzigingen onderging, omdat de noodzaak van de loopbrug er te expliciet in werd uitgesproken. En uiteinde lijk, na de toezegging van Gou driaan dat er een onderzoek zal komen, vond niemand die motie nog nodig, Niemand, behalve Bulva. „Ik zal er morgen met een fris hoofd nog eens over naden ken", zei- hij, mokkend over het 'cutten' in zijn 'nachtfilm'. Naast de meerjarenbegroting, die door de kleinst mogelijke meer derheid in de raad verworpen werd, en de parkeergarage vorm de ook de toekomstige bestem ming van het Veerplein een tij drovend gespreksthema. Tegen de stellingname van WD'er George Neijssel, CDA'er Chris van Roon en SP'er Remi Poppe in hield Goudriaan maar vol dat er al allerlei besluiten rijn geno men en dat de raad geen vrij spel meer heeft bij het realiseren van een 'zuidwand' van het Veer plein. „Hoe kom je daar nou bij, joh", riep Van Roon, „ik daag je uit aan te tonen welke besluiten dan". Aan het welles-nietes maakte burgemeester Van Lier resoluut een eind. Hij dwong Goudriaan ertoe voor de eerstvolgende ver gadering van de commissie stads ontwikkeling in beeld te brengen wat er de afgelopen zes jaar zoal over het Veerplein gezegd is. Aan de hand daarvan praat de raad in september verder. Jan Bulva: film uit. wijkge richte formule, dan zijn er extra' activiteiten op het Stadserf, tus sen hei stadskantoor en het Prd^ veniershuis. Toen in 1976 het idee verlaten werd om alle activiteiten een' paar weken lang in de Margriet hal te houden, werd Jeugdland uiteraard meer afhankelijk van het weer. Och, 't viel meestal nog mee ook, maar die openingsdag, juist als het zo druk beloofde te worden, dan regende het, soms goot het. „Wij vinden dat wij nu wel een jubileumcadeautje van het KNMI hebben verdiend", grijnst Joop' van Broekhoven, coordinator van Jeugdland. „Wij vinden dat' het deze keer wel eens mooi weeg. mag worden". Maar we kennen Van Broekhof ven. Als het water met bakken uit de hemel komt, is hij nog nie,t uit het lood geslagen. Die man heeft een onverbeterlijk enthou siasme. „Jeugdland moet het heb ben van improvisaiietalem, al staan er natuurlijk enkele actm?*' teiten vast Wij nebben spontane medewerkers, die creatief zijn, al' is het natuurlijk zo dat je het bij'- zonneschijn makkelijker hebt want de kinderen vermaken zicferi dan toch wei met allerlei leuke', dingen. Ach, en als het waait, dao; gaan we windmolens makend' Dan wordt het toch nog aardig". 1 Jeugdland staat maandag bii dë opening om 's ochtends half elf in het teken van de middeleeuwen, met spelletjes als kruisboogschlo ten en een pop die in de schand-. paal staat (tomaten meenemen).- Zanger Ivo Franklin, balleU schooi Feem. The Flying MeatJ- balls en Les Diaboliques geven er een professioneel tintje aan. Ook is er kermisachtig vermaak. DOOR KOR KEGEL Vlaardingen Het moet voor late voorbijgangers een onwezenlijke erva ring zijn geweest: om drie uur vannacht schalde door de open ramen van het Vlaardingse stadhuis nog de stem van Jan Bulva over de Markt. De vergade ring was toen nog lang niet afgelopen. Het wekt verbazing, dat niemand de po litie belde wegens nachtelijke ordever storing en geluidshinder van de Vlaar dingse gemeenteraad. Tien voor vijf: de vogels Goten al, het werd licht, de raadsleden die het stad huis uit stoven op weg naar hun bed kwamen de bezorger van de ochtend bladen al tegen. De toeschouwers waren verstandiger geweest dan hun stadsbe stuur en hadden al veel eerder aan hun stutten getrokken. Enkele raadsleden hielden het ook niet vol, na ruim negen uur vergaderen. Na zijn tirade over de parkeergarage aan de Afrol pakte Bulva zijn koffers, de win kel ging immers om negen uur alweer open. George Neijssel, anders zo wakker in rijn gedragingen, was om tien over vier als eerste vertrokken, nadat hij op een bankje bijna in slaap was gevallen, De derde, die het voorgezien hield, was briesende Rien Lensvelt. „De dokter heeft legen me gezegd: kijk uit voor je hart, ga vroeg naar bed. Nee, dan moet je dit clubje meemaken..." Kwaad liep hij de vergaderzaal uit, „Ik heb maar één hart en straks staat het stil". Gezondheid CDA'er Chris van Roon pikte het niet, dat burgemeester Van Lier en de vier PvdA-wethouders zo'n agenda hadden samengesteld, waarvan iedereen van te voren had kunnen weten dat er wel eens drie of vier avonden voor nodig zouden rijn. Het was nog erger dan bij een gewone begrotingsbehandeling, waarbij tenminste nog spreektijd beper king bestaat Nu ging het om de meerja renbegroting en een agenda met tegen de vijftig punten. Van Roon: „Zo wil ik het niet meer. Dit is niet gezond. Dit moeten we aankaarten in de commissie voor volksgezondheid. Voortaan uiter lijk twaalf uur, dan stoppen we". De boosheid richtte zich tegen h-'it feil. dat B en W geen derde avond hadden vrijgehouden voor de vergadering „Een bestuurlijke blunder"*. De opposi tie oordeelde tijdens de vele schorsin gen, die er ook nog eens waren, dat de PvdA hei opzettelijk zo geregeld had orn een heet hangijzer zoals subsidie voor de lokale omroep er doorheen te jakkeren op een moment dat de mees ten niet zo fris meer waren. Toen orn één uur nog altijd vergaderd werd over de meerjarenbegroting, riep PSP'er Ar nold van Kalken: „Wilt u mij wekken als het zeven uur is, want dan moet ik naar mijn. werk". Leo de Snaijer (CDA): „Ik moet om tien uur al in Maastricht zijn". De Vlaardingse raad speelde Tweede Kamertje. Van Kalken: „Sinds we dit Pvd A-college hebben, praalde oppositie tweemaal zolang met evenveel inhoud. Prachtig, Maar hoe later het wordt, hoe dommer zijn de besluiten". Prompt daarop liet wethouder Maarleveld van de slaap?een glas kapot vallen. Jan Madern (VVD) klaagde over een te veel aan interrupties, maar het werd ook uitgelokt door de lange spreektijd van sommige wethouders: IJsbrand van der Velden 80 minuten achtereen, Bas Goudriaan 85 minuten. Rond midder nacht, toen het bar en boos was, ging burgemeester Van Lier ertoe over het 'censuurknopje' te bedienen waarmee hij de microfoons van interrumperende raadsleden kon uitschakelen een technisch foefje dat ook door burge meester Wim Kieboom werd geïntro duceerd. Van Lier werd even toornig. „Laat nu de heer wethouder uitspre ken!" sommeerde hij, CDA'er Van Roon, bij diens zoveelste interruptie: „Laat de voorzitter nu eens van dat knopje afblijven". Éénmaal was er een time-out. Om tien over elf was er een schorsing van een half uur en toen ging een grote ploeg pilzen hijsen in 't Scheele Hoekje. SGP'er Lensvelt ging niet mee; die werd dus ook dorstig. Om half twee klaagde hij over de matige bediening, na twee kopjes koffie en een jus d'oran- ge. Lensvelt „In de gevangenis nemen ze dit niet Zes uur zitten en dan nog maar één sapjel"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1