if on iaïebihs sourant Excelsior'20 op heilige grond Museum toont eigen bezit Postagentschap voor Holiërhoek Hardnekkige overtreders Kinderkamp Boxtel: zeebenen vereiste Ouders vangen bot bij college Schrik is in de benen geslagen9 'Begraaf dode vis' Kinderen verkennen boerderij Minder werkloze mannen in Schiedam HMIIINSS BAG81A0 SGIilflMSfiHt SflURANT Winnaars... Computer gestolen Hafkamp even voorzitter Cheques en biefstukken ontvreemd i!ll!lllllllillli!ljlllilll!lllllllllll]|||!lll!llllllllllllllllllllllllll^ Aanrijding met slok op Vier breuken WftlïRWEfi Regionale retürtle: Brede Havenstraat 5. 3130 AC Waardijen. Poslbus 110, 3131 BC Vlaardinaen. Telefoon: DINSDAG 8 JULI 1986 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Dat Argentinië in Mexico wereldkampioen voetbal zou worden, was ook voor Schie- damse bibliotheek bezoekers vooraf geen vanzelfsprekende zaak. Dat blijkt uit de wedstrijd die de openbare bibliotheek had uitgeschreven. Van de bijna 200 inzendingen hadden 26 het bij het rechte eind. Drie van hen hebben daarmee een abonnement op een voetbal weekblad gewonnen. De wedstrijd was gekoppeld aan een fototentoonstelling over de wereldkampioenschappen. Tijdens het toernooi waren de fo to's in de Blauwe Brug te zien. Schiedam De ouders van leer lingen van de St. Jozefschool hebben maar ten dele hun zin ge- Zes leden van Excelsior'20 vlak voor hun vertrek naar Engeland. Gelet op de tekst op het spandoek zien zij de sportieve krachtmeting vol vertrouwen tegemoet. DOOR CHRIS WOERTS Schiedam/Londen Regen op Lord's, waar sir Jack Oosterholt, zijn vrouw Netty, bondsumpire Wim Bruning en de vele andere aanhan gers van de Schiedamse trots en hoofdklasser Excelsior'20 zich lopen te verbijten bij zoveel tegenslag, In de ochtenduren slechts regen, regen en nog eens regen en dat na weken lang prachtig weer. Uitgerekend op de dag van de finale van de ICC- Trophy tussen Nederland en Zim babwe, het reisdoel van de doorge winterde cricketliefhebbers, liet de zon zich slechts sporadisch zien. Een Hollandse invasie op de heilige grond in Londen, waar de Schie damse delegatie prominent aanwe zig was. Niet alleen in woord, maar ook in beeld, want de bijna ?5-jarige Koos Oosterholt werd, als nu al le gendarisch cricketter uitgebreid voor de televisiecamera's geïnter viewd. De spandoeken spraken ook boek delen. 'Excelsior is weer aanwezig' en 'Lord's here we come' lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. De roep om spinner Eric Dulfer was luidruchtig te horen aan boord van- Olau Hollandia. De Schiedamse bowler was tot op dit moment nog niet aan bod gekomen tijdens de wedstrijden. Alleen in enkele hob bels, niets betekenende oefenwed strijd kon Dulfer aan zijn vorm schaven. „Maar i k had het voor geen goud willen missen", aldus de Schie damse speler. „Natuurlijk, het is heel wat om vijf weken lang op toemee te zijn, de verveling begint ook al een beetje toe te slaan, maar door de bijzonder goede resultaten is het al lemaal erg meegevallen," Het bereiken van de finale betekent een gigantische impuls voor het Ne derlandse cricket. „Daarom ben ik ook niet teleurgesteld dat ik nog niet zoveel wedstrijden heb meege speeld", blikt Eric Dulfer nu alvast terug, In de finale tegen Zimbabwe kreeg hij onverwacht zijn sportieve revan che. Ron Elferink ging door zijn knie bij het fielden rn als vervanger maakte Eric Duller ..jn debuut op Lord's. En juist op e i moment be trad de Excelsior -delegatie, na een vertraging van ruim anderhalf uur, het schitterend gelegen complex: _,,Waar is MacDuff, met zijn stuff', viel op een levensgroot spandoek te lezen. Toen Elferink zich weer fit voelde moest Dulfer echter weer plaatsmaken. Maar toch, zijn debuut op Lord's kon niemand hem meer ontnemen en toen later Elferink de finitief uitviel, speelde Dulfer de rest van de wedstrijd gewoon mee. Liefst 17 uur waren de Excelsior- supporters onderweg om getuigeje-EcHte paniek "brak zijn van de verrichtingen yarrhun clubgenoot en het Nederlandse cric ketteam. Een trio met hindemissen want Old Skip-Wim Bruning zorgde direct al bij-het vertrek op het cen traal station van Rotterdam voor de nodige commotie, toen hij zeer haas tig kwam aangezet Bij het wisselen -van geld werd de skipper aange sproken door een vermoedelijk ver slaafde man, waarna de licht grij zende umpire zich direct uit de voe ten maakte. De door sponsor Wang georgani seerde trip naar Londen leverde voor het uitgelezen gezelschap nog meer hobbels op. En weer was Wim Bruning de aanleiding. Want direct na het inschepen raakte hij zijn col bert met paspoort kwijt. Toen hef kledingstuk na lang zoeken einde lijk gevonden was keerde ook de rust terug aan boord van de Hollan dia. De disco-rap van Ton de Leede zorgde ervoor dat het ook in de dis cotheek tot in de late uurtjes aange naam bleef. Toen waren Koos en Netty Oosterholt echter allang yer- trokkennaarhun slaapcabinC k uit toen na het inchecken in hotel Wembley de En gelse buschauffeur hopeloos in de knel raakte in de Londense och tendspits. Een heksentoer was het om via de veel te nauwe straatjes Lord's te be reiken. De stemming in de bus werd eerst balorig, maar paniek ontstond toen bleek dat het begin van de wedstrijd nooit zou worden gehaald. Rob en Ton de Leede moesten Wim Bruning er zelfs van weerhouden om uit de bus te stappen om via een taxi de rit te vervolgen naar het cric ket-heiligdom. Zover kwam het echter niet, de delegatie kwam juist op tijd om clubgenoot Eric Dulfer te zien debuteren op Lord's. En daar was het uiteindelijk allemaal om be gonnen. Het verzoek van de ouderraad om in de Nassaulaan op het ge- deel te tussen de Westerkade en de Willem de Zwijgerlaan- /Schoolstraat éénrichtingver- keer in te stellen is door het ge meentebestuur gen egeerd. De ouders hadden daar op aange drongen vanwege de gevaarlijke verkeerssituaties die zich regel matig bij de school voordoen. Het college van B W heeft zich ongevoelig getoond voor de argu menten van de ouders. Gemeentewerken heeft opdracht gekregen drie hekken te plaatsen bij de uitgangen van de school. Schiedam Een homecomputer met toebehoren was de buit, die een dief gisteren haalde uit een woning aan de Singel in Schie dam. De inbreker kwam door de tuin, sloeg een ruit in en opende de achterdeur. De waarde van de gestolen goederen bedroeg onge veer drieduizend gulden. Vij ftig iepen sneuvelen •Schiedam De iepziekte die vorige week bij een aantal bomen in het Prinses Beatrixpark is vastgesteld, blijkt de sastreuzer vormen aan te nemen dan aanvankelijk werd gedacht. Eerst werd vari een bescheiden ziektebeeld uitge gaan. Gemeentewerken dacht te kun nen volstaan met het rooien van twintig aangetaste iepen. Mo menteel is het al zeker dat ten minste vijftig iepen moeten sneu velen. De helft daarvan is inmid dels gerooid. De rest volgt deze week. „De schrik is in de benen gesla gen", geeft een woordvoerder van gemeentewerken toe. „We hadden ons bewakingssysteem zo ver doorgevoerd dat we dachten 'Schiedam Het Stedelijk Mu seum grijpt de zomermaanden aan om een deel van de eigen col lectie aan het publiek te tonen. De nadruk van de expositie, die gedurende juli en augustus te be zichtigen valt, ligt op de na-oor- logse schilderkunst uit de CO- BRA-collectie. In de verzameling van 130 wer ken ontbreken 22 werken van Comeille die het Stedelijk in bruikleen heeft gehad, maar die onlangs aan de eigenaar zijn te ruggegeven. Over het ontstaan van de Schiedamse COBRA-col- lectie, de trots van het museum, is een catalogus samengesteld, die aan de balie verkrijgbaar is. De eigen tentoonstelling omvat verder een reeks Schiedamse stadsgezichten door de eeuwen heen en archeologische en histo rische voorwerpen. Tegelijkertijd met de COBRA- verzameling is ook werk uit de jaren vijftig van de schrijver- /dichter Jan G. Elburg te zien. Onder de titel 'Vroeger komt la ter' worden monotypes, gouaches en publicaties getoond. Dankzij een subsidie van het mi nisterie van wve heeft het mu seum vorig jaar een groot aantal werken kunnen kopen. Naast materie-schilderijen, abstract-ex- pressionistische en figuratieve werken zijn ook schilderijen van Schiedamse kunstenaars aan het museum bezit toegevoegd. De werken van Marjo van Soest, Sjef Henderickx, Henny van Leeu wen en Martin Moesman zijn de komende maanden in het Stede lijk te zien. De expositie wordt gecomple teerd met een serie van elf lino- drukken van de Argentijnse kunstenaar Ruben Herrera. De verzameling is geschonken door het Paraguay Komittee Neder land. Vlaardingen Op aandringen heeft de PTT besloten een posta gentschap te openen in het win kelcentrum Holiërhoek. Onderhandelingen met een le vensmiddelenwinkel en een siga renzaak in het centrum zijn gaande. Directeur drs. W. de Beet van de PTT verwacht, dat bin nenkort met een van beide het gesprek kan worden afgerond. Na een verbouwing van de win kel zou het agentschap rond de jaarwisseling kunnen worden ge opend. De posterijen kregen het laatste half jaar steeds meer verzoeken om in de Holiërhoek een agent schap te openen. De Beet kan dat wel begrijpen. „Het is een vergrij zende wijk. Het is voor die men sen prettig als zij ookeen post kantoor in de buurt hebben." Het komt de PTT niet slecht uit een agentschap te 'openen in de Holiërhoek. Het kantoor in het andere winkelcentrum in Holy, De Loper, kan de drukte bijna niet meer aan. „Door een nieuw agentschap te openen, hopen wij daar de druk wat weg te nemen", aldus De Beet Het bijkantoor van de PTT in De Winkelhoeve in JBely-Noord wordt waarschijnlijk in 1990 ge sloten en vervangen door een postagentschap. De klandizie in dat kantoor is ver achtergebleven bij de verwachtingen. Bij hon derdduizend lokethandelingen per jaar is een bijkantoor lonend. Het bijkantoor in De Winkelhoe ve komt echter niet verder dan zestigduizend lokethandelingen per jaar. het lek boven water te hebben. Dat de ziekte ondanks die contro le toch de kop opstak, is een fikse tegenvaller. We hebben kenne lijk één boom niet goed genoeg gecontroleerd. Het onheil waar mee we zijn geconfronteerd, is in één seizoen aangericht." In Schiedam is men trots op de zorgvuldige manier waarop de laatste jaren met het iepenbe stand is omgesprongen. Sinds de epidemie onder iepen van enkele jaren terug zijn in de stad nog slechts 'gekloonde' bomen ge plant, waarvan werd aangeno men dat ze resistent waren tegen de vernietigende schimmelziek te. De onverwachte tegenvaller be tekent niet, dat Schiedam de zo gevoelige iep uit bet stadsbeeld gaat weren. „We zullen zo moge- hjk nog voorzichtiger met de boom omspringen, maar voor de differentiatie van het bomenbe- stand is de iep onontbeerlijk. Veel mensen denken dat een boom soort meer of minder niets uit maakt, maar dat vind ik onjuist Het aantal hoofdsoorten is name lijk nogal beperkt. Behalve de iep hebben we alleen de kastanje, po pulier, wilg, plataan, esdoorn en es en dan nog enkele kleinere soorten. Een duidelijk verschil met vroeger is, dat we niet langer rijtjes iepen zullen planten. Door ze van soortgenoten te isoleren wordt de kans op besmetting ver minderd." De meeste zieke bomen staan langs de Parkweg. Daarnaast is in een groter gebied een aantal verspreid liggende iepen aange tast Deze bevinden zich in het volkstuinencomplex Thurlede en het sportcomplex van PPSC/SFC, bij de Fokkerstraat in Groenoord en langs de Woud weg en Harre weg. Ook het jonge iepenbestand ten noorden van het Beatrixpark blijkt aangetast Over de toe komst van de zieke exemplaren die langs rijksweg 20 zijn aange troffen wordt overleg gevoerd met Rijkswaterstaat Gemeentewerken is blij dat de ie pen in het centrum en het zuiden van de stad tot heden niet door de gevreesde ziekte zijn aangetast Schiedam Net als Vlaardingen kampt buurstad Schiedam met vissterfte in stilstaand water. Desastreus voor de kwaliteit van het water, meent de dienst ge meentewerken, die daarom alle Schiedammers verzoekt om mee te helpen bij het opruimen van de dode vis. De gemeente en de leden van hengelsportverenigingen doen' hun uiterste best om alle ontziel de vissen uit het water te halen.' „Maar het is voor ons een onmo gelijke opgave om alle singels erC sloten na te lopen", klinkt de; noodkreet van gemeentewerken." „Help ons d aaro m een handje." Het warme weer van de laatste dagen onttrekt veel zuurstof aan' het water van vijvers en singels. Vissen komen in ademnood, gaan dood en door de warmte gaan zij snel tot ontbinding over. Gemeentewerken - adviseert mensen de dode vis uit het water te scheppen en te begraven. Wie daar geen zin in heeft mag de dode vissen in de vuilniszak stoppen en aan de wegzetten. Schiedam Wethouder Luub Hafkamp treedt tot 25 augustus op als interim-voorzitter van het bestuur van 'de Stichting Schïe-. damse Theaters, Die dag treedt hij af, omdat dan de gemeente raad de nieuwe bestuursleden be noemt Het college van B W heeft wet houder Aad Wiegman aangewe zen als plaatsvervangend lid van de ledenraad van de Brandweer gemeenschap Noordelijke Delta. Een bokje dacht, dat het vragen- formulier wel zou smaken. Vlaardingen Tientallen Vlaardingertjes deden gisteren mee aan een speurtocht op de kinderboerderij in het wijkpark in Holy. Zij maakten de eerste dag mee van de vakantie-activitei ten voor de jeugd, die de gemeente verzorgt. De meesten kwa men met stro in hun haar thuis. De speurtocht begon 's middag. De kinderen kregen een for mulier met vragen over de dieren op de kinderboerderij: de koeien, de geiten, de varkens en de bijen. Vooral in de hooiberg was het dolle pret De gemeente zorgt nog de hele week voor sport en speldagen aan de Vlaardingse Vaart en op grasveldjes in de wijk Holy. Volgende week doet de spelletjeskaravaan verschillende wij ken aan. Vlaardingen Wie dit jaar met het kinderkamp van de buurt huizen West en De Haven mee wil naar Boxtel, moet in ieder ge val zeebenen hebben. Veel meer wil de organisatie niet kwijt over de reis. Zoals elk jaar wordt er in de vakantieweek een verhaal gespeeld, maar wat dat Vlaardingen Een inbreker heeft uit bistro d'Artagnan aan de Ke- thelweg in Vlaardingen betaalcheques en twintig biefstukken meege nomen. De inbraak werd gepleegd in de nacht van zondag op maan dag. De dief is vermoedelijk door een openstaand raam naar binnen geklommen. J voor verhaal is moet een verras sing blijven. Zo'n vijftig kinderen kunnen mee naar de boerderij in het Bra bantse Boxtel. De vakantieweek van de buurthuizen is vooral be doeld voor kinderen, van wie de ouders zelf niet op vakantie gaan. Twee koks en een heel stel bege leiders gaan mee om de vakantie in goede banen te leiden. Voor de begeleiders zijn de kam pen heel wat vermoeiender dan voor de kinderen, weet Anneke Hagebond uit ervaring. „Zeker de eerste avonden wordt er tot twaalf uur keet geschopt in de slaapzalen. En toen zijn de kinde ren voor dag en dauw alweer op." Vorig jaar, toen de reis nog naar het Drentse Beilen ging, was zij er bij. Haar zoontje ging ook mee. „Toen wij terugkwamen in Vlaardingen ben ik moe onderuit gezakt op de bank, maar mijn zoon ging gelijk weer buiten spe len." De kampweek, voor kinderen van 8 tot 12 jaar, duurt van 26 juli tot 2 augustus. Zoals altijd is er de laatste avond een groot feest met een een kampvuur en een barbe cue. De kosten per kind bedragen 125 gulden. Het tweede kind uit hetzelfde ge zin krijgt een tientje korting. Kinderen kunnen worden inge schreven bij buurthuis West en buurthuis De Haven. Vlaardingen Het kost de ge meente steeds meer geld, om bij station Vlaardingen-Oost auto mobilisten ervan te weerhouden de Schiedamseweg op te rijden. Voor bijna twintigduizend gul den willen burgemeester en wet houders amsterdammertjes plaat sen en struiken planten om hard nekkige overtreders de weg te versperren. Een valkuil heeft de weg zelf Schiedam Vlaardingen/Maass- luis— De werkloosheid in Schie dam is ten opzichte van februari met 70 gedaald. Vooral in de maand mei was er sprake van een positieve tendens. Het aantal werkloze mannen daalde toen met 40. De situatie in Schiedam sluit nauw aan bij die in de meeste andere Rijnmondge meenten. In Vlaardingen is een andere ten dens waarneembaar. Daar ging het werkloosheidscijfer onder mannen in mei zelfs enigszins omhoog: van 1925 naar 1941. Overigens is de situatie op de ar beidsmarkt in Schiedam met 2314 ingeschreven werkloze mannen nog altijd beduidend somberder dan in de buurge meente. Jongeren tot 19 jaar hebben niet van de daling over de gehele linie kunnen profiteren. Integendeel, in Schiedam steeg het aantal werklozen in die groep van 271 naar 315 en ïn Vlaardingen van 188 naar 216. Ook de werkloosheidscijfers on der de vrouwelijke beroepsbevol king vallen tegen. In Schiedam werd een lichte stijging van 1278 naar 1298 opgetekend. Vrouwen in Vlaardingen zagen het aantal werklozen oplopen van 1252 naar 1279. In Maassluis bleef het totaal aan tal werklozen stabiel op 1163, slechts één meer dan de maand ervoor. Vlaardingen Een 64-jarige Vlaardinger heeft, met een slokje teveel op, gistermiddag een aanrijding veroorzaakt op de Burgemeester Heusdenslaan. Hij botste achterop de auto van een stadgenoot, die voor een rood verkeerslicht stond te wachten. Bij het onderzoek van de po litie bleek, dat er alcohol in het spel was. De man werd meegenomen naar het politiebureau, waar bloed en urine werden afgenomen. Na dat proces-verbaal was opgemaakt mocht de Vlaardinger naar huis. voor andere voertuigen dan bus; sen onberijdbaar gemaakt, maar nu rijden ae auto's over de trot toirs, de fietspaden en zelfs door grasvelden om toch maar de kortste weg naar de binnenstad te kunnen nemen. Massa's klachten krijgt de ge^ meerite van omwonenden, dié vinden dat er door al die auto's op trottoirs en fietspaden levensge vaarlijke situaties ontstaan," „En het gras bij café Oost wordt aan gort gereden", vertelt René vari der Hoek, ambtenaar verkeersza ken van de gemeente. - De politie moet nog regelmatig processen-verbaal uitschrijven.^ Medewerkers van de dienst ge-" meentewerken hebben gepost bij de gewraakte afsluiting, om de klachten van omwonenden te controleren. Die omwonenden hebben gelijk, merkten zij al snel. Verkeersborden en een valkuil houden de automobilisten niet te gen. Om aan die gevaarlijke situ atie een einde te maken moeter. op fietspaden en troittoirs paaltjes worden geplaats. Struikgewas moet voorkomen, dat het gras nog verder kapot wordt gereden. Vlaardingen De 71-jarige Vlaardinger J. van der Schee ;s gistermiddag bij een aanrijding op de Oude Havenbrug met zijn fiets ten val gekomen. De man liep daarbij vier breuken, aan jukbeen, kaak en twee tenen, en een hersenschudding op. Hij werd opgenomen in het Holyzie- kenhuis. Het slachtoffer werd aangereden door een jS7-jange Vlaardingse automobiliste, die verzuimde hem voorrang te ver lenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1