Zijdeveld: locatie is geen enkel probleem k Gemeenten pakken vakantie activiteiten verschillend aan Bacolod vraagt om veroordeling iilllllliS ÖAGB1AB SOHif OAMSCBE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Bewoners Delflandseweg: geen woonwagenkamp en op de bodemWouter van Dommele: de reserve stapt in tobbe Schiedam ldaar voor tobbedansen Dat is snel... Vrachtwagen gekanteld op rijksweg 20 Jas vergeten: checques weg, Politie zoekt getuigen Schiedam jubelt Vlaardingen en Maassluis tevrèdeni Rijnmondband: weer in Breda Engelsman blijkt Duitser Hond dagen opgesloten DINSDAG 15 JUU 1986 Regionale redactie:-Brede-Havenstraat 6. 313ffv;AC VI aard in g en Post bus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 'f DOOR CHRiS WOERTS Schiedam Wouter van Dom mele moet nog even bijkomen van de schrik. De Schiedammer stapt morgenmiddag als twaalf de deelnemer samen met stad genoot Gerard Jansson in een zelfgemaakte tobbe om tijdens het tobbedansen een prijs in de wacht te slepen, Maar het was helemaal niet de bedoeling dat Wouter aan de wedstrijd mee zou doen. Zijn broer Richard had immers het initiatief geno men om aan de Tros-wedstrijd mee te doen. Een onverwacht snelle oproep voor militairte dienst gooide echter roet in het eten. Wouter, die eerst als hulp je zou optreden, moet nu plaats nemen in de tobbe. „Ik had dat natuurlijk helemaal niet venvacht", aldus Wouter van Dommele. „Gerard en Ri chard hebben het voertuig ge bouwd en ik hielp af en toe wel eens mee. Ik vond het wel leuk allemaal, maar zag mezelf niet van die glijbaan gaan. Nu gaat het wel gebeuren en eigenlijk is het best leuk," Maanden hebben Richard van Dommele en Gerard Jansson gewerkt aan hun vaartuig. „Al het werk is in de vrije tijd ver richt", weet broer Wouter. „Veel geld om materialen te ko pen was er niet Daarom is van alles bij eikaar geraapt. De jon gens zijn een hele tijd bezig ge weest om de tobbe in elkaar te zetten. De tobbe heeft een door snede van twee meter en het is te hopen dat alles tijdens de wedstrijd heel blijft. Anders is alles voor niets geweest" Spannend Het wordt morgen aan de Lan ge Haven in Schiedam een ui terst spannende strijd. Liefst 65 deelnemers doen mee aan het tobbedansen. Het is een secon- denspel. Wie het snelst naar be neden komt en de bel Iaat rin kelen mag zich tobbedanser van het jaar noemen. Het televisieprogramma Te land, ter zee en in de lucht mag zich nu al jarenlang in een stij gende populariteit verheugen. De presentatoren Jack van Gel der en Tom Blom zullen de kandidaten de nodige nieuwtjes ontfutselen. Wouter van Dom mele en Gerard Jansson zijn de enige deelnemers die uit Schie dam afkomstig zijn. Wouter van Dommele: „Dus we moeten de eer van de stad ook nog hoog houden. We zien wel waar we uitkomen. Als we het water maar in komen. Er is zolang aan de tobbe gewerkt, dat het zonde zou zijn als alles na een paar se conden kapot zou zijn," De Schiedammers hebben met hun tobbe niet kunnen oefenen. Het is dus maar afwachten of het materiaal stevig genoeg is. „Het is wel jammer dat we niet hebben kunnen oefenen," aldus Wouter van Dommele. „Je heb dan wat meer zekerheid. Nu wordt de eerste tocht gelijk onze vuurdoop. Ach, het meedoen is al leuk genoeg. Het gaat ons he lemaal niet om het winnen van een prijs. Nu de wedstrijd in Schiedam wordt gehouden is het helemaal geinig om mee te doen. In je eigen stad het water in, dat is leuk." Kazerne Richard van Dommele zal daar vermoedelijk dus niet bij aan wezig zijn. In de kazerne zal hij zich verbijten. „Of een vriende lijke sergeant moet hem alsnog vrijgeven voor het tobbedan sen", stelt broer Wouter. „Ik hoop voor Richard dat het lukt. maar we hebben er maar wei nig vertrouwen in. Het is voor hem te hopen dat de sergeant een. toffe kerel is die hem alsnog naar Schiedam laat vertrekken. Treft hij een zuurpruim, dan kun je het wel schudden na tuurlijk. Als Richard wel komt, dan zal ik gewoon als hulpje op treden. Niet meer dan logisch, Gerard en Richard hebben er tenslotte de meeste uren inge stoken." De smaak hebben de inwoners van de jeneverstad in ieder ge val wel te pakken. Wouter van Dommele. „Als het bevalt, dan doen we volgend jaar weer mee. Dan heb je ook meer tijd om een beter voertuig te bouwen. Als het deze keer niets wordt ten minste. want dat moeten we eerst afwachten." Opvallen zal de tobbe zeker. Te land, ter zee en op de bodem', staat op een groot bord dat eveneens mee naar beneden gaat te lezen'. Schiedam Schiedam is klaar voor de opnames van het popu laire Tros-televisieprogramma Te land, ter zee en m de lucht. Aan de Lange Haven worden vanaf 13.30 uur opnamen ge maakt van het onderdeel tobbedansen. Liefst 65 deelnemers doen mee in de categorie Tobbedansen normaal en twaalf deelnemers wagen zich aan het Tobbedan sen speciaal Wat dat precies om het lijf heeft, blijft nog even een geheim tot woensdagmiddag. Een uit Denemarken afkom stige popgroep zorgt tussen de opnames door voor een muzikaal intermezzo De presentatie van het voor Schiedam unieke festijn is in han den van Jack van Gelder en Tom Blom. Het resultaat van de opnamen van het het hele gebeuren is op 21 juli op de televisie te zien. Uniek is ook de deelname van twee Duitsers. Speciaal voor hen komt een ploeg van de Duitse televisie opnamen maken. Gezien de goede weersverwachtingen verwacht men enkele duizenden toeschouwers bij het Tobbedansen. Schiedam Dat is snel. Die van de STER-reclame bekende kreet slaakte eer« 26-jarige Schiedam mer gisteren op het politiebu reau. Hij kwam daar om aangifte te doen van een vernieling aan zijn auto toen op hetzelfde mo ment een rechercheur met de 14- jarige dader binnen kwam. De wagen had zondagavond en kele krassen opgelopen. De auto mobilist wachtte bij NS-station NieuwJand In zijn auto toen hij daar drie knapen een fiets zag stelen. Hij achtervolgde het trio, reed ben klem en dwong hen de fiets terug te zetten. Pas later ont dekte hij dat één van de jongens zijn auto bij die actie bad bescha digd. De jongen bleek van dat voorval weinig te hebben geleerd. De re chercheur betrapte hem maan dag op... een fietsendiefstal Maasland Een vrachtwagen met twintig ton kunsthars is gis teren op rijksweg 20 even voorbij de afslag Maasluis gekanteld. Daardoor is de rechterrijbaan voor auto's in de richting Rotter dam tot *s avonds acht uur ge blokkeerd geweest. De chauffeur, die net uit Hoek van Holland was vertrokken, verklaarde tegenover de politie dat hij last had van een klappe rend gordijntje in zijn cabine. Bij het op zijn plaats brengen daar van raakte het voertuig in de berm. De wagen met oplegger schaarde toen en kantelde. De Gorinehemse bestuurder schoot door de klap via de voor ruit naar buiten, maar liep daar bij geen verwondingen op. De po litie spreekt van een wonder dat de container met de lading kunst hars niet kapot is gegaan. Daar door is een nog grotere ravage op rijksweg 20 voorkomen. Om acht uur kon het gevaarte van de weg worden getakeld. Tot die tijd heeft de politie het ver keer om het obstakel heen ge loodst. Maassluis De eigenaar van een motorbootje vergat, nadat hij een tochtje had gemaakt, zijn jas van boord mee te nemen. Toen hij zijn vergissing bemerkte was het al te laat. Terug aan boord kon hij slechts constateren dat het jasje, waarin een bankpas en tien chec ques zaten, was verdwenen. Onverwacht bezoek kreeg ook het gebouw van wijkvereniging De Flat in de Steendijkpolder. De dieven namen bier, sterke drank en enkele dozen bitterballen en kroketten weg uit het wijkge- bouw. De schade loopt in de hon derden guldens. MaassluisDe politie van Maas sluis is op zoek naar twee mensen die getuige zijn geweest van een aanrijding zondagavond rond 19.00 op de Westlandseweg, waarbij de 62-jarige Comelis Mos om het leven kwam. Zijn vrouw werd met een verbrijzelde bo venarm naar het ziekenhuis ver voerd. Het echtpaar stak de weg over toe het werd aangereden. De bestuurder van de auto bleek onder invloed van alcohol. Zeker twee mensen moeten het ongeluk hebben zien gebeuren. Zij zaten, zo weet de politie, in het bushokje op de bus te wachten. De politie heeft die mensen ech ter niet meer kunnen achterha len, maar wiL er wel graag mee in contact komen. Ook eventuele -andere getuigen kunnen contact opnemen met de politie. Tele foon: 01899-134.44. Schiedam Wethouder Chris Zijdeveld is zich van geen kwaad bewust. Hij heeft zich weliswaar de woede op de hals gehaald van de bewoners commissie van de Delflandseweg, maar de socia list begrijpt-die uitbarsting gericht tegen zijn per soon niet. Het gaat allemaal om de plaats van een woonwagenkamp, direct in de omgeving van de flats aan de Delflandseweg. De locatie, die officieel te boek staat als Overscb iesewegleek definitief van de baan, maar de gemeente en de provincie heb ben besloten om alsnog een haal baarheidsonderzoek te doen. Dat nu maakt de bewoners zo boos. Al jaren vechten zij tegen de eventuele vestiging van een woonwagenkamp in de wijk. Zij vinden het ongepast dat de ge meente Schiedam liet plan heeft Jeugdland deed gisteren Schiedam-Zuid s aan. Bij 'i \Zuiderkwartier verzorgde Theater <2 Amsterdam een kindermusical. a Schi ed am/Vlaardingen Maass luis In de regio wordt nogal verschillend gedacht over de meest wenselijke vakantieacti viteiten voor de schooljeugd. Schiedam bièdt onder de, noe mer 'Jeugdland' van de drie Waterweg-gemeenten \het meest uitgebreide pakket aan. De deelnemertjes kunnen kie zen uit de meest uiteenlopende activiteiten zoals sport, spel, to neel, film en allerlei kreatieve bezigheden. Jeugdland is giste ren alweer aan de derde en laat ste week van de tiende editie begonnen. Het aanbod in Vlaar dingen is beperkter. „Dat kan ook moeilijk andere", meent een woordvoerster van het bu reau Sportieve Recreatie. „Van uit onze invalshoek zitten wij vooral aan sportieve activiteiten vast." De sport- en speldagen zijn vorige week begonnen. Deze week wordt een toer door de verschillende wijken ge maakt om, na een week rust, van 28 juli tot en met I augustus de sportdagen af te ronden. Maassluis pakt het weer anders aan. De piek van de activiteiten ligt daar in de laatste weken van de zomervakantie. Voorlo pig wordt slechts op maandag op het sportveld van de Merel laan en op donderdag op het speelveld op de hoek mgr. Bek- kerslaan/Bilderdijklaan aan sport en spel gedaan. Op het Vlaardmgse kinderen kunnen voor spelplezier ook terecht op de bouw speelplaats in programma staan nog drie ver schillende activiteiten: sport in en rond de wethouder Smithal (22 en 29 juli en 5 augustus), kin derfilms in De Schuurkerk (23 en 30 juli en 6 augustus) en crea tiviteit in De Koningshof (24 en 31 juli en 7 augustus). Bij het opmaken van een tus sentijdse balans zijn de organi satoren in alle drie gemeenten tevreden over de getoonde ani mo. De eerste vijf dagen in Vlaardingen leverden 190 deel nemers op. „Veel meer dan zo'n 40 kinderen per dag kunnen we ook niet hebben", verklaart de woordvoerster uit Vlaardingen. De indianendag op donderdag en de waterrecreatiedag op vrij dag bleken het meest in trek. Joop van Broekhoven, de man die al jaren Jeugdland bestiert, is dolenthousiast over de tweede jubileum editie. „Alles zit mee. Het weer is prima en ik heb een te gekke ploeg medewerkers. Dit jaar is weer eens bewezen dat het wijkgericht concept pri ma klopt Je merkt dat veel kin deren, vooral Turkse, de wijk. niet uitkomen. Voor hen is deze aanpak een uitkomst." Hoewel hij over bezoekersaan tallen absoluut niet mag kla genCircus Bongo trok vorige week jnaar liefst 400 kinde renzegt hij de kwantiteit van enigszins ondergeschikt belang te vinden. „Dit jaar hebben we bij wijze proef ook nieuwe pleinen erbij betrokken die helemaal rich ting Kethel liggen. Ook de ver grijsde wijken laten we niet val len. Oké, je trekt dan misschien maar 35 kinderen tegen een ze kere 80 op het Wibautplein, maar het zou verkeerd zijn slechts in aantallen te denken. Van Broekhoven acht het grote voordeel van Jeugdland dat het evenement zelfs enkele rege nachtige dagen kan hebben. „We komen in die drie weken verschillende malen in de wij ken terug. De kans dat het al die keren regent is dus erg klein. Tijdens het groie slotfeest vrij dag moet het wel droog zijn, Dat middeleeuwse spektakel staat of valt bij de stemming van de weergoden. Hopelijk krijgen we van die kant een leuk jubüeum- gesehenk in de vorm van droog weer." In Maassluis is de animo in Oost tamelijk groot. Daar trekken de activiteiten per keer zo'n 70 be zoekers. In Maassluis-West is de Qnose van 25 kinderen ge- J. „We hadden dat ingecal culeerd", zegt een woordvoer der. .Ais je door de Steendijk polder loopt zie je dat de wijk bijna is uitgestorven. Niet zo vreemd dus, dat er maar enkele tientallen op de vakantieactivi- teiten afkomen." Vlaardingen „Stuur een pro testbrief aan president Aquino van de Filippijnen." Dat verzoek heeft de stichting Vlaardingen voor ontwikkelingssamenwer king (Vlos) gekregen uit de stad Schiedam Het Schiedamse tamboer- en trompetterkorps De Rijn mondband zal ook dit jaar weer deelnemen aan de Taptoe van Breda. Het gebeuren is uniek in Nederland. De Riinmondband is het enige burgerkorps dat zal optreden naast de vele, prominente, militaire korpsen. Om de Schiedamse bevolking ook te laten genieten van de verrichtin gen van De Rijnmondband rijden er op vrijdag 29 augustus speciale supportersbussen naar Breda. De kosten bedragen 35 gulden per per soon. Een plaats op de overdekte hoofdtribune is hierbij inbegrepen- Wie mee wil kan zich opgeven bij H. de Groot, Dr. Wibautplein 87. Te lefoon: 010-470.34.21. Hoek van Holland Via de politie in Den Haag kreeg de Hoekse politie een Engelsman aan het bureau die vertelde geen geld meer te hebben voor de overtocht naar Engeland. Het is dan de gewoonte dat de politie zo'n man geld leent op een schuldbekentenis. Veelal wordt dat geld niet terug be taald. In dit geval kreeg een politie man echter argwaan omdat de Engelsman verschillende uit drukkingen van zijn 'eigen' taal niet begreep. Bij nader verhoor bleek het dan ook geen Engelsman, maar een Duitser te zijn. Het resultaat was dan ook een en kele reis Duitse grens. Bacalod op het eiland Negros. Vlaardingen heeft een vriend schapsband met die stad. De Vlos zou de militaire operaties togen het volksleger in het zui den van het eiland moeten ver oordelen en de president verzoe ken daar een emde aan te maken. Die operaues zouden volgens nog onbevestigde berichten al hon derd slachtoffers hebben geeist. Dirk van Campenhout, coordina tor van het Filippijnen-project van de Vlos, heeft de gevolgen van het militaire ingrijpen op Ne gros aan den lijve ondervonden. Hij heeft meer dan een maand op het eiland rondgereisd. „Na de eerste dagen van de nieuwe rege ring van Aquino wordt de atmo sfeer op Negros grimmiger Hel Vlos-bestuur zal zich op het verzoek uit Bacaiod beraden. Eerder stuurde de stichting al brieven aan de vorige president 'van de Filippijnen, Marcos, waar in de armoede en onderdrukking op het eiland aan de kaak wer den gesteld. opgevat om in de naaste omge ving een woonwagenkamp te si tueren. De bewoners vinden dat een kamp niet in de wijk thuis hoort. De gemiddelde leeftijd van de bewoners is ruim 70 jaar. „Het kan nooit goed gaan", liet de be wonerscommissie vorig jaar al in een verklaring weten. „Van inte gratie kan geen sprake zijn. de verschillen in leeftijd zijn te groot. Nu wonen we hier heerlijk rustig, maar hoe gaat het straks als mensen langs de flats naar het kamp moeten?" Wethouder Luub Hafkamp, die in het vorige college woonwage naangelegenheden in zijn prote- fcuille had, nam al eens een peti tie aan en hij heeft collega Chris Zijdeveld, die de zaken betreffen de het woonwagenbeleid heeft overgenomen, van de bezwaren op de hoogte gesteld. Bezwaren - - i L. „Voor mij zijn er geen proble men", Iaat Chris Zijdeveld weten. „Als wij vooraf ook maar enig be letsel hadden gezien, dan hadden we natuurlijk nooit een haalbaar heidsonderzoek laten houden. Ik heb van collega Hafkamp wel vernomen dat er bezwaren zijn tegen de locatie en dat de mensen nogal emotioneel reageren." De bewoners hebben inmiddels acne ondernomen en een open brief geschreven aan de leden van de gemeenteraad. De bewo nerecommissie is vastberaden orn alles in het werk te stellen om de vestiging van een woonwagen kamp tegen te houden. De strijdbijl leek begraven, toen de provincie de locatie als niet wenselijk kwalificeerde, maar nu er alsnog een haalbaarheidsonde- zoek komt, zijn de bewoners strijdlustiger dan ooit tevoren. „Hetgaat om hooguit 15 lot 18 ge zinnen. Die moeten eenvoudig en zonder problemen in te passen zijn in welke wijk dan ook. Van overlast zal heus geen sprake zijn. De bewoners reageren emotio neel, blazen nu stoom af, maar we moeten eerst de resultaten van het onderzoek maar afwachten", stelt de PvdA-wethouder. De problematiek van het woon wagenkamp speelt nu al jaren in Schiedam. Diverse locaties zijn door de gemeente en de provincie aangedragen, maar telkens kwa men de bewoners in opstand. Met succes, want een definitieve loca tie is nog steeds niet uit de bus ge komen, terwijl het nieuwe kamp er al had moeten zijn, „Een definitieve locatie is er niet. "Uit het nu te houden onderzoek kan wel blijken dat het niet haal baar is om aan de locatie Over- schieseweg een woonwagen kamp te maken. Dan is alle ru moer voor niets geweest. Als de mensen problemen hebben, dan heeft de gemeente altijd een ge willig oor. Er zal worden geluis terd. Op basis van redelijkheid komen we er heus wel uit." Schiedam Politieagenten heb ben gisteren in een kelderruimte aan de Boerhaavelaan een totaal verwaarloosde bastaard herders hond aangetroffen. Het sterk vervuilde en vermagerde dier stenk zo erg dat omwonenden op het bureau hadden geklaagd. De eigenaar is vermoedelijk op va kantie. De hond is naar het asiel in Rot terdam overgebracht om daar weer aan te sterken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1