WATERWEG SPORT 9Wat weten ambtenaren nu van wat er in Schiedam gebeurt 9 Gemeente: beroep op huisadvocaat SVV: ALLES BIJ HET OUDE Y Mustang komt met 9kanjer van single9 25.995.- GARAGE VAN DALEN Rob Middendorp: 'Gophers moet opnieuw beginnen' THUIS VER WEIJ: 'CLUBS MOETEN HET NIET PIKKEN' SG uitgehold: fp, einde aan particulier {'5 initiatief John Scheerstra: 'Krachtiger protest bij minister' SUBARU COUPÉ .everbaar als 1600, 1800 injektie en 1800 .Turbo 4 WD v.a. Buys Ballotlaan 4 - Tel. 010-4348790 VLAARDINGEN O WIK enDWS bij elkaar Rotterdams Nieuwsblad 1 woensdag 16 juli 1986 .VERVOLG VAN ■PAGINA KATERNFRONT. ;Jo Ouwens, vroeger bekend -als PvdA-raadslid en nog steeds bestuurslid van de Schiedamse Gemeenschap, is ^evenmin gelukkig met het ".'•stopzetten van de subsidie en ;Jde overname van het werk door CSJ. J f 03 :.;Ik ben van mening dat dit -g 'gwerk niet door de ambtenaren x 2 kan worden gedaan. Wat heb- J "bén ze voor contact met het pu- bliek? Wat weten ze nou van TjVkt er in Schiedam gebeurt? Ik vrees dat de animo bij de men-' sen zal verflauwen. Ik zie niet "dat de bestuurders in de kleine verenigingen weten hoe de ge meentelijke regelingen in el- - kaar zitten en hoe ze daar zo goed mogelijk gebruik van kunnen maken. Dan komen de gemeenschapsgelden terecht .waar ze niet horen. In een tijd van toenemende werkloosheid en in dit gebied waar je veel werklozen hebt en weinig re creatieve voorzieningen, daar -moet de overheid steun geven jaan het particulier initiatief. Ik 'kan de uitholling van de SG maar geen PvdA-standpunt „vinden! Het zal mij benieuwen of'de hele wijziging zoals nu is Ouwens:... als de verenigingen behoefte hebben, zijn we voorgesteld niet meer geld gaat kosten." „Die trend om particulier initia tief naar de overheid over te he velen vind ik een enge ontwik keling. Want de SG is particulier initiatief. Dat de gemeente con trole heeft over de gelden die aan cultuur worden besteed, okee. Maar nu wordt de gemeente het rechtstreeks uitvoerend orgaan; dat zie ik niet zitten. Nu het in ge meentelijke handen is, zie ik een hogere drempel komen. Straks moeten de verenigingen de con tributies nog verhogen en dan worden hun activiteiten weer on bereikbaar voor de mensen die het zo hard nodig hebben. Ik ben ervan overtuigd, dat dat spannin gen geeft in gezinnen, vooral ge zinnen met een uitkering die weinig geld aan cultuur te beste den hebben." Jan Pels Rijcken, tot 1974 voorzit ter van de SG, bij zijn verhuizing naar Amsterdam beloond met de erepenning van de stad Schie dam, vindt het ontzettend jam mer dat er van 'zijn* SG weinig meer over is. „Ik geloof dat de gemeente een fout begaat door het particulier initiatief uit te sluiten. Je moet het werk niet alleen aan ambte naren overlaten, dan gaat het le vende element eruit, het wordt zo afstandelijk. Dat particulier initi atief heeft toch voor ongelooflijk leuke dingen gezorgd, zoals de Molenstichting, de Historische Vereniging, theater De Teerstoof, de Ziekenomroep Schiedam; noem maar op. En de sporthal is destijds een initiatief van de SG geweest: we hebben het skelet ge kocht en dat aan de gemeente aangeboden. Op ambtelijk niveau zullen zulke activiteiten toch minder worden ontplooid, vrees ik", aldus Pels Rijcken. Lastig Truus Verweij-de Graaff, van 1966 tot 1974 wethouder voor on derwijs, cultuur en sport, had veel contacten met de SG. „Dat werk naar een secretarie-afde ling, daar ben ik niet voor", zegt de oud-PvdA-wethouder. „Je moet een platform hebben waar je als overheid overleg met de burgers voert, zelfs al zouden die burgers lastig zijn. Ik vond als wethouder: als je tegenspel krijgt, dat is alleen maar goed, dat scherpt je gedachten aan. Als wethouder heb ik veel bewonde ring gekregen voor die mensen in de verenigingen. Die sjouwen wat af, dat vind ik enorm boei end. En ik ging ook, als ik enigs zins kon, naar hun uitvoeringen." „Wat komt er nu voor de SG in de plaats? Het is mij niet duidelijk als burger van Schiedam. Als elke club apart overleg moet ple gen met de secretarie... dat moe ten ze niet pikken! Er is kans dat ze tegen elkaar worden uitge speeld door tie gemeente. Als de gemeente met voor een overle gorgaan zorgt, moeten de clubs dat zelf doen." Truus Verweij vindt het niet zo onlogisch dat de SG als particu liere instelling wordt opgeheven, omdat zij meent dat de overheid er toch al veel bemoeienis mee had. .Maar", zegt zij, „het komt bij mij wel vreemd over dat je een orgaan, dat al zolang bestaan heeft, wilt opheffen omdat je vindt dat het niet helemaal goed functioneert. Dat lijkt mij niet netjes, je moet er samen wat aan doen, niet zo'n stichting opzij schuiven." Niet leuk Bijval vanuit het verenigingsle ven: „Tot nu toe niet zo'n leuke gang van zaken", zegt mevrouw A. van Dijk van Toneelgroep '71. „Het liep prima, we hadden goe de contacten en nauw overleg met de SG, je kon je projecten goed doorspreken, je wist precies wat de andere clubs elk jaar de den en daar kon je rekening mee houden. De SG heeft ook inder tijd het straattoneel georgani seerd. Ze regelde de subsidies heel goed en was onpartijdig. Het is nog niet gebleken dat dit werk door anderen wordt overgeno men." De Schiedamse Gemeenschap zit dus zonder geld, maar opgeheven is de stichting niet. „In het najaar praten we verder," zegt Jo Ou wens. „Als de verenigingen be hoefte zouden hebben aan een tussenschakel en een beroep op ons doen, dan zijn we er nog. We zien dan wel in welke vorm dat kan gebeuren." Schiedam Het «is echt weer een kanjer van een single, waar de formatie Mustang deze zomer mee komt, vindt Bob van Vliet. Nu is Van Vliet niet onbe vooroordeeld; hij is de leider van het Schiedamse kwar tet. Mustang speelt met de nieuwe single in op de nog immer voortwoedende surf-rage; Jij en ik op een surfplank, heet het werkje. David Lee Both heeft ermee geseoord, de Be ach Boys proberen het weer, dus waarom zou Mustang geen succes hebben met een lied over surfen, moet Van Vliet hebben gedacht. Hij schreef de tekst, het melodietje leende hij. Oorspronkelijk heette het nummer 'Jij en ik in een boot je' Vorig jaar deed Mustang een mis lukte gooi naar een zomerhit met de singleWie gaat er mee va ren?' Bij de nieuwe plaat is een video clip gemaakt, waarin Van Vliet en zijn makkers Frans Put, John Anisimov en Jan Papaiouianuou zich op een vierpersoons surf board wagen. „Dolle pret", vond Bob. Mustang doet weer een gooi naar de hitlijsten. doorCHRIS WOERTS Maassluis Nu de aansprake lijkheidsstellingen van de be woners van de gifwijk Steen- dijkpolder bij de gemeente Maassluis blijven binnendrup pelen, heeft het college van burgemeester en wethouders de gemeente-advocaat mr.P, Duijsens ingeschakeld. Hij moet de gemeente van advies gaan dienen, want vermoedelijk al in de maand oktober zal de eerste rechtzaak, aangespannen door bewoners van de Steendijkpol- der, voorde Rotterdamse recht bank plaatsvinden. Momenteel hebben als zo'n 860 bewoners van de gifwijk de ge meente aansprakelijk gesteld voor de bodemverontreiniging in de wijk. „Op zich zegt zoiets na tuurlijk niets. Het is zekerheids- steling voor de rechten ïn een la ter stadium", aldus Ruurd Veen- hoven van de gemeente Maas sluis. De commissie bodemonderzoek Steendijkpolder is momenteel een proces aan het voorbereiden tegen de gemeente Maassluis. De kosten die de gemeente Maas sluis nu extra moet maken door het inschakelen van de advocaat, zullen vermoedelijk worden ver haald op het bodemverontreini gingsfonds. Dat is speciaal in het leven geroepen om de gevolgen van de de bodemverontreiniging te bestrijden. De gemeente gaat nu uit het door de gemeenteraad ingestelde potje zelf geld putten om de eigen advocaat te betalen. „Het is een algemeen fonds en ze ker geen krepeerfonds". Iaat Ruurd Veenhoven weten. „De indruk bestaat bij veel mensen dat het wél een fonds is voor pro bleemgevallen, maar dat is zeker niet zo. Het is een algemeen fonds, waar een ieder, dus ook de gemeente, een beroep op kan doen." John Scheerstra, de fractievoor zitter van de WD in de raad, on derschrijft de woorden van Ruurd Veenhoven. Op initiatief van de liberalen is vorig jaar be sloten tot de instelling van een bodemverontreinigingsfonds. Veertig procent van het fonds bij zondere doeleinden, dat onge veer 1 miljoen gulden telt, is in het bodemverontreinigingsfonds gestort Scheerstra: „Toen het fonds werd ingesteld hebben wij er geen bepalingen aan willen verbinden. Het is een fonds om alle gevolgen van de bodemver- ontreining Dp te vangen, Ook za ken betreffende de Verto-wijk zijn uit het potje gefinancierd en ook de gemeente kan er inder daad een beroep op doen. Het in huren van een advocaat voor het behandelen van de aansprake lijkheidsstellingen is een direct gevolg van de bodemverontreini ging. Vandaar dat de gemeente ook geld uit het potje mag vra gen." Problemen De liberale voorman ziet echter ook direct problemen opduiken: Jk denk dat we binnen afzienba re tijd kunnen vaststellen dat het geld uit bodemverontreinigings- fonds op is. Indertijd hebben wij al voorgesteld om al het geld uit het fonds *bijzondere doeleinden' te blokkeren en ten goede te la ten komen om de gevolgen van de bodemverontreiniging op te vangen. De raad wilde daar niet aan. Beter een half ei, dan een lege dop hebben wij toen gedacht en we zijn uitgekomen op 40 pro cent van 1 miljoen gulden. Dat zal te weinig zijn, zo vrees ik nu." In de meenarenbegroting is evenwel 200.000 gulden structu reel opgenomen. Vorig jaar was dat nog 100.000 gulden. „Een hele vooruitgang". meent Jonh Scheerstra. „Zo stijg je jaarlijks ook harder. Nu nog eén ton, maar dat zijn er volgend jaar al weer drie. Zo loopt het aardig op. Al lo pen de overschotten bij de ge meente natuurlijk wel terug. Je moet maar afwachten of de 1 mil joen gulden van het fonds bijzon dere doeleinden uiteindelijk 1 miljoen gulden blijft. Wordt dat minder, dan loop het bedrag dat wordt gestort in het fonds bodemverontreiniging terug." Al beseft Scheerstra wel dat de bedragen lang niet toereikend genoeg zijn als de sanering van de grootst bewoonde gifwijk tussen de 100 en 300 miljoen gulden gaat kosten. De gemeente Maassluis moet voor 10 procent van de kos ten opdraaien. „Dat is dus niet te doen stelt John Scheerstra. „Ik ben wel gelukkig met het feit dat gedeputeerde Bekkelman heeft gezegd dat Maassluis door de bodemverontreiniging niet zal vervallen tot de artikel 12 status. We zullen de hoogte van de kos ten van een sanering moeten af wachten." Flauw Nu de gemeente volgens de mi nister ook moet opdraaien voor een regeling vrije woonkeuze, is er een extra probleem bijgeko men voor het college van burge meester en wethouders De Inte- rimwet Bodemsanering voorziet volgens de minister met in een regeling vrije woonkeuze en daarom kan de landelijke over heid nietsdoen. „Een beetje flauw van de minis ter", aldus John Scheerstra. „Wij weten ook wel dat de Interimwet Bodemsanering niet voorziet in een regeling vrije woonkeuze. We hebben hem juist op dat hiaat gewezen en gevraagd om met een oplossing voor de dag te ko men.' Moet de gemeente Maassluis ook nog geld uittrekken voor een re geling vrije woonkeuze, dan zou den de financiële gevolgen nog rampzaliger zijn. John Scheerstra beseft dat: „De gemeente en de provincie moeten meer druk op de minister gaan uitoefenen. Er mag wat mij betreft een nog krachtiger brief naar de minister worden gestuurd. Misschien is het zelfs mogelijk om via de juri dische weg een regeling af te dwingen." SVV's nieuwelingen Ardy Oosterlee (links) en Edwin Wildenberg (rechts) rekkende spieren op. Ir» het midden Glenn SonnevilJe, die op de valreep accord ging met het hem aangeboden contract en" dit seizoen hoopt er weer flink op los te scoren. door DONALD BAX EN PETER VAN DE STADT Schiedam Nieuwe oefenstof heeft Dick Buitelaar blijkbaar niet op gedaan in Mexico. De trainer van SVV werkte gisteravond met een, op Rob Koevermans en Marcel van Buuren (beiden met vakantie) na, complete selectie een schema af, dat nagenoeg hetzelfde was als vorig jaar tijdens de eerste training. Twaalf kilometer lopen; gesplitst in acht 'etappes' van 1.500 meter, en wat lichte baltraining, omdat dat voetbal lers, hoe groot of klein ook, nu eenmaal het meeste bekoort. Ook Glenn Sonneville liet zich de 2eker niet malse opdrachten van Buitelaar welgevallen. Na mens de topscorer had WCS- eontaetman Rob Jansen het be stuur van de Schiedamse eerste divisieclub laten weten, dat Son neville alsnog accoord ging met de aanbieding. Zijn late terug keer heeft het aantal contractspe lers op zestien gebracht, wat het minimaal vereiste quorum is. Veel is er dus niet veranderd op Harga, dat in Ardy Oosterlee (ARC) en Edwin Wildenberg (SHO) de enige nieuwe gezichten telt. „Ik had het echt niet meer ver wacht", aldus Sonneville. „Ik had mijn overschrijvingsformulier naar DSO al ingeleverd. Vorige week heb ik zelfs al even ge traind met die jongens in het Van Tuyllsportpark. Maar opeens werd ik gebeld door de trainer van SVV, Dick Buitelaar, die te rug was van het WK in Mexico. 'Wat maak je me nou Glenn', zei hij. Hij wilde me er volgend sei zoen graag weer bij hebben. Ik heb hem uitgelegd dat ik niet met SVV tot overeenstemming kon komen." „Met het aanbod van SW", ver volgt de schutter, „kon ik mij echt niet verenigen. Ik heb de club vervolgens keurig schrifte lijk meegedeeld dat ik op hun aanbod met inging Daarna heb ik niets meer gehoord. Tot de trainer mij dus belde. We zijn, met secretaris Frans Eijken- broek. nogmaals om de tafel gaan zitlen. En het gekke is: nu waren we het binnen een half uur eens. Ik kreeg een dusdanig aantrek kelijk aanbod dat ik zeg: daar wil ik graag voor voetballen. Nee, zo'n aanbieding hadden ze me eerder nog met gedaan, Jan Mulder Over Jan Mulder, de offensief in gestelde linksback, lijken nog de nodige vraagtekens te bestaan. Hoewel secretaris Eijkenbroek meedeelde, dat Mulder hem vlak voor de eerste training z'n 'ja woord* had gegeven, vertelde de speler zelf nog niet te hebben ge tekend. Mulder gokt wellicht op Excelsior, dat na een mogelijk vertrek van Eddie Ridderhof naar Sparta in hem geïnteres seerd zou kunnen zijn. Hans Loo- vens, voor wie zijn oude club De Graafschap nog serieuze belang stelling heeft getoond, blijft bij SVV. De A-selectie, waarin gister avond ook elubarts Peter van der Hoek van de partij was, wordt in ieder geval tot de start van de cum petitie (zaterdag 16 augustus thuis tegen MVV) aangevuld met de amateurs John Rietveld (Ex celsior R) en Jan Kuyt (RBC). De laatste heeft geruime tijd gesuk keld met een ernstige knieblessu re, maar kan, indien helemaal fit, best eens een serieuze bedreiging* vormen voor de eigenlijke semi--- profs Het oefenprogramma voor de A~ selectie is op de valreep met een; wedstrijd uitgebreid. SVV speelt woensdagavond 23 juli in Ooster-j hout legen camping 't Haasje^ Voorts heeft Eijkenbroek despeP Iers verteld, dat het bestuur be-; taald voetbal komend seizoen ie dere maandag tussen. 17 en 20 uur beschikbaar is om vragen en pro-; blemen te beantwoorden of op te lossen. Tevens heeft het bestuur dan contact met de technische en med ische staf. _V Vlaardingen De gedevalueer de veldhandbalcompetitie plaatst komend seizoen in de se mi lande lijke eerste klasse de damesteams van het Vlaardingse WIK en DWS uit Schiedam tegenover el kaar. Bij de heren zijn WIK en UVG (Schiedam) in dezelfde klasse ondergebracht. Ook de af deling Rotterdam van het NHV heeft de competitie-indeling vrij gegeven. De volledige indelingen zien er als volgt uit: Regio F: Dames eerst» klaas®: WIK. DWS, Actief, Van der Voort/Qumtus, Westiandla, ODlS, An- core, Viros; Heren eerste klasse: WIK. Rijnstreek, UVG, Treiters, Mer- casol/Saturnus. Saiurnus. 6DH, DES; Dames tweede klasse A: HW, Snel- wick. VELO, De Hollandlaan, DWS. 2. MMO, HEC; Dsmes tweede klasse B: Oase, Sollco/Hermes, UVG. Olym- pia'72. HVK. Meeuwen. HVOS; Heren tweede klasse A: HW. DWS, Actief, De Hollandlaan. Wesilandia, Kwiek Sport, Roda; Afdeling Rotterdam: Dames 110: Afomium. ADO, MOK, Ancora 2, Indus. Saiurnus, Unitas, DES: Dames 12th Valerius. Spirit. Oll- veo, Treiters, Spartaan, Sprongschot, Roda; Heren 320: Cosmos, TOGB, Oliveo. Valerius, Indus, Sporong- schot, Hellus, Unitas. e Rob Middendorp (rechts) in gesprek met zijn collega van DWO. „Gophers", zegt de coach, „moet de prioriteiten niet langer bij het eerste negental leggen." door DONALD BAX Maassluis Het 'huwelijk* tussen Rob Middendorp en Gophers is van modieuze want korte duur geweest. De rijzige coach met het sonore stemgeluid, die vorig jaar als redder in nood de Maassluise honkbalformatie behoedde voor een definitieve afdaling naar de anonimiteit van het rayon, houdt aan het einde van dit seizoen de eer aan zich zelf. Hoewel Middendorp vol goede moed was en dacht dat Gophers voldoende kwaliteit had om te solliciteren naar een plaatsje In de top van de districtsklasse, wijst de posi tie op de ranglijst het tegen deel uit. Wie Middendorp een beetje kent, weet dat dergelijke magere klas seringen bij hem een misselijk makend gevoel losmaken. Mid dendorp, twee jaar geleden sa men met de Amerikaan Tim Donnelly coach van tweedeklas ser Holy, wil overal en altijd pres tatiegericht te werk gaan. In eer ste aanleg bad die aanpak bij Gophers succes, was zijn voor ie dereen goed verstaanbare grote mond afdoende om alle neuzen in dezelfde richting te krijgen, maar nu hij het in de Steendijk polder vanaf het begin van een jaargang voor het zeggen heeft, lijkt hij te verdrinken in het pre tentieloze dat Gophers eigen is. Gezellig „Ik vind het wel voldoende", zegt Middendorp. „Ik heb het gevoel dat hier voor mij geen eer meer is te behalen. Ik had verwacht dat we dit jaar hoge ogen zouden gooien. Dat heeft er ook een tijdje ingezeten, maar het is er toch niet uitgekomen. Gophers is een hele gezellige vereniging en die ge dachte vind je terug in deselectie. Ik wil zelf met prestatie! gericht honkbal bezig zijn, dus heb ik geen zin om er nog een jaartje aan vast te plakken. Ik denk, dat zo'n grote vereniging als Gophers de komende jaren de prioriteiten er gens anders moet leggen en niet meer op het eerste negen tal." „Ik had dit seizoen voor het eer ste team twaalf, dertien spelers tot m'n beschikking, maar daar achter zit helemaal mets", schetst hij de huidige situatie, die voor successen op korte termijn inder daad niets te bieden lijkt te heb ben. „En er is ook niets voor de nabije toekomst. Er is een gigan tisch gat tussen de senioren en ju nioren Om dat te overbruggen, heeft men echt een periode van jaren nodig. De afgelopen ander half jaar heeft het eerste team alle aandacht gehad. De dub heeft er werkelijk alles aan ge- daan om het zo goed mogelijk te laten verlopen, maar het ver wachte succes is uitgebleven." Jcugdplan In de ogen van Middendorp doet Gophers er goed aan een jeugd plan op poten te zetten, waardoor het eigen talent de kans krijgt zich goed te ontwikkelen. „Want", denkt Middendorp, „een aantal spelers uit het eerste team stopt aan heleinde van deze com petitie of gaat softballen. Dan houd je echt niets over. Er moet een plan worden opgezet en hoe jammer het misschien is, maar ik voel me daartoe niet geroepen. Dat is een taak voor voorzitter Piet Bouts, die op dat punt genoeg ervaring heeft en precies weet wat er moet gebeuren. Gophers moet opnieuw beginnen en van onderaf naar boven gaan wer ken." Middendorp houdt zich nog niet met z'n eigen toekomst bezig. „Be ga eerst op vakantie en daarna spelen we met Gophers nog vie): wedstrijden. Dat gaan we zo goed mogelijk doen", weet ook Mid dendorp dat Gophers volgend jaar door de nieuwe competitië- opzet moet terugkeren naar het rayon. „Ik heb wat ideëen, maar wat daarvan terecht komt, dat zie .ik op den duur wel..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2