Bsn W m pimhmi m iPflfe imiiiss oagilac PT\ l BHiBB l BIlHll I schieoamsciie courant kv I lIBVf 11 rKVIBBwFmm himwateuwer cioe.w de sanering Iflpp Onderzoek naar vrouwen in de gezondheidszorg Jeugdhuip krijgt niets extra's EJ ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Harm Woudsi t "Nu af «\firfcj» \oeren TOUWTREKKEN OVER BESCHERMENDE WOONVORMEN Reinigen GTR-grond gaat jaar duren Werk aan Havendijk Drentse toestanden Cocaïne gestolen Creatief in Konings hof Auto gekraakt De Waardt speelt Van Es Ambassadors in Schiedam Stuntrijder valt van Pettendijk Een fijnschrijvend cadeau voor u... m Prijs Sint Joris is te hoog Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis De GGD Nieuwe Waterweg Noord gaat de problematiek rond vrouw, gezondheid en ge zondheidszorg in de regio in kaart brengen. Dat gebeurt zodra de drie Waterweg-ge meenten extra geld beschik baar stellen voor de gezond heidsvoorlichting en opvoe ding. De subsidieaanvraag ligt op de gemeentehuizen en zal in augustus of septem ber door de gemeenteraden worden besproken. Marja van Houten, hoofd van de afdeling, zegt extra mensen nodig te hebben om dat onder deel van de gezondheidsvoor lichting te kunnen uitvoeren. In een later stadium denkt zij dat de GGD ook aan de Aïds- problematiek volop aandacht kan schenken. Het idee van voorlichting toege spitst op vrouwen is afkomstig van Vlaardingse vrouwenorgani saties, maar werd al snel daarna door collega's in Schiedam en Maassluis overgenomen.. De sug gestie om een informatiecentrum voor vrouwen op te zetten, werd toen door Van Houten van de hand gewezen. „Ik denk niet dat het goed is dergelijke informatie ten aanzien van volksgezondheid te isoleren van andere", meent zij. Het oriënterend onderzoek is vooral bedoeld de grootste knel punten te in ventarisëren. Vlaardingen Een onbe kende hoeveelheid cocaïne en palfium heeft een inbre ker ontvreemd uit de apo theek van het Vlaardingse Holyziekenhuis. De diefstal van de pijnstil lers werd gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. De inbreker kwam in de apotheek door een ruit en twee deuren te vernielen en koos vervol gens trefzeker de twee kas ten, waarin de opiaten zijn opgeborgen. Ook die wer den opengebroken. Hij richtte een schade aan van zo'n tweeduizend gulden. Schiedam ïn het najaar wordt op het terrein aan de Nieuwe Waterwegstraat begonnen met het schoon maken van de veront reinigde grond, die afkomstig is van het voormalig GTR-terrein in Schiedam-Zuid. Momenteel is men nog druk doende met de in richting van het terrein. Ge meentewerken verwacht in sep tember of oktober te kunnen be ginnen met de opbouw van de in stallatie, die de grond thermisch moet reinigen. Dan ook begint het proefdraaien. Het hele reini gingsproces neemt tenminste een jaar in w Gemeentewerken vindt dat de direct betrokkenen op de hoogte moeten zijn van de vorderingen. Daarom zijn de bewonersvereni gingen van Zuid en West uitge nodigd om samen met wethouder Chris Zijdeveld op 4 augustus een kijkje te nemen op het terrein. In maart hehben bewoners, raadsleden en pers in Amster dam al een kijkje genomen bij een proefinstallatie waar even eens grond volgens een identiek reinigingsproces wordt behan deld. De vakantiepret is voor de Maassluisse scholieren rijke lijk iaat op gang gekomen/ Terwijl leeftijdgenootjes in verschillende omringende gemeenten al weer op hun eigen inventiviteit zijn terug geworpen, zijn de van hoger hand gedicteerde vakanfie- activteiten in Maassluis pas deze week van start gegaan. Anders danin voorgaande jaren worden de activiteiten dit keer op verschillende lo caties afgewerkt. De dinsda gen staan de komende we ken in het teken van sport in de Wethouder Smithal. Op woensdagen kunnen de jon geren in de Schuurkerk te recht voor kinderfilms. In de Koningshof werd gisteren begonnen met het derde programma-onderdeel. Tientallen kinderen ver maakten zich met de uiteen lopende mogelijkheden, die decreativiteitsfniddag bood. Vlaardingen Een autokraker heeft in de nachtelijke uren een personenauto van schildersbe drijf Bouman in de Verheijsiraai lelijk beschadigd. De inbraak le verde een radio-cassetterecorder van achthonderd gulden op, maar de schade aan het voertuig bedroeg maar liefst vijftienhon derd gulden. Sehiedam/Vlaardingen- /Maassluis Het Sint Joris Gasthuis en de gemeenten Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zijn het nog niet eens over het opzetten van beschermende woonvor men in Schiedam en Vlaar dingen. Het psychiatrisch ziekenhuis in Delft wil met dat plan, dat circa 45 plaat sen omvat, tegemoet komen aan de 'aanzienlijke behoef te' in de regio die voor die woonvorm is aangetoond. De behoefte is gebleken uit een onderzoek van de Stich ting Eben Haezer uit Maas sluis. Hoewel de drie gemeenten be hulpzaam willen zijn met het opzetten van de extra voorzie ningen, zeggen ze in een brief bezwaar te maken tegen de constructie die Sint Joris daar bij voor ogen heeft. Het Delftse gasthuis wil de voorzieningen in eigen beheer gaan exploite ren, maar de gemeenten zeg gen slechts steun toe wanneer de woningen te zijner tijd naar een onafhankelijke stichting worden overgeheveld. De Wa terweggemeenten scharen zich daarmee achter de opvatting van het rjjk. Volgens Hans Spee van de GGD Nieuwe Waterweg-Noord is er nóg een aanzienlijk probleem, dat de plannen voor 'beschermend wonen' in de regio kan doorkrui sen. De regering vindt dat een dergelijke nieuwe voorziening gevolgen moet hebben voor psy chiatrische ziekenhuizen, Spee: „Sint Joris moet in dat geval bed den en dus ook personeel afsto ten. Begrijpelijk dat men daar niet happig op is. De gemeenten kiezen uiteraard voor het patien- tenperspectief. Het maakt ons in feite niet uit wie de exploitatie op zich neemt. Wij hebben slechts rekening te houden met het gege ven, dat er in hel algemeen een tekort is aan pyschiatrische voor zieningen. Als Sint Joris bereid is het beschermd wonen aan een onafhankelijke stichting af te sto ten, valt er van de kant van Vlaardingen en Schiedam uit sluitend medewerking te ver wachten". Schiedam Vanaf maandag is de Havendijk tussen de Jachtha venlaan en de Havenstraat voor ongeveer twee maanden afgeslo ten voor verkeer. Die tijd ge bruikt gemeentewerken om ver der te gaan met de reconstructie en asfaltering van het wegdek. Het doorgaande verkeer vanaf de Wesifrankelandsedijk wordt omgeleid via de Willem de Zwij gerlaan, Schoolstraat, Nieuwe Haven, Oranjestraat, Koemarkt en Rotterdamsedijk. Het lokale verkeer wordt omgeleid via de Stadhouderslaan, Rozenburger- straat, Nieuwe Maasstraat en Lekstraat. De routes worden met oranje verwijsborden aangege- Nee, dit is geen Drente, maar ge woon Westland. De Maaslandse boer Doelman op stap met zijn tientallen schapen. Geen toeris tisch vakantie-uitje echter. Doel man moest zijn wollige viervoeters van het ene weiland naar het ande re brengen. Een echte schaaps hond heeft hij niet. Dus wat doe je dan? Gewapend mei een ramme lende pan is hij aan de wandel ge gaan langs de paraileweg van rijks weg 20 bij Maasland. En zoals het een echte kudde betaamt, sjokken de schapen daar braaf achteraan. Maassluis Op het programma voor het concert, dat vanavond wordt gegeven op het carillon van de Grote Kerk van Maas sluis, prijkt temidden van de na men van beroemde componisten ook die van burgemeestersvrouw Van Es. Van haar hand speelt stadsbeiaardier Gerard de Waardt het 'Lied van Maassluis'. Het lied wordt voorafgegaan door werken van Sweelinck, Tfijaikowsky, Schubert en Gersh win. Het programma wordt geo pend met een compositie van een andere Maassluizen P. Möhrin- ger schreef carillon muziek voor de Zwolse Peperbusse. Het con cert begint om half zeven. Opnieuw bestaat de mogelijkheid om de toren van de Grote Kerk te beklimmen. Mensen, die van die mogelijkheid gebruik willen maken, dienen een half uurtje voor aanvang van het concert aanwezig te zijn bij de ingang van de toren. Zij kunnen De Waardt dan ook aan het werk zien. Vlaardingen De jeugdhulp verlening moet niet op extra geld van Vlaardingen rekenen. Dat heeft de gemeente duidelijk ge maakt aan een werkgroep, die sa menwerking voorbereid van in stellingen die zich bezig houden Schiedam De Engelse Musical Ambassadors brengen morgen hun traditionele bezoek aan Schiedam. Was in voorgaande ja ren hei podium in de Plantage het decor voor die muzikale hap pening, deze keer is het oude stadhuis op de Markt als achter grond gekozen. De Ambassadors besluiten elk jaar hun toemee over hel Euro pese vasteland met een concert in Schiedam. Het orkest bestaat uit 85 studenten en staat volgens de organisatoren, de Rijnmondband en de Schiedamse Gemeenschap, garant, voor een groot spektakel. Het concert begint om half vier en duurt ongeveer een uur. met hulp aan jongeren. Zo'n sa menwerking is best, vindt de ge meente. maar zij heeft er niet meer geld voor over. Het samenwerkingsverband, waarin desociaJe diensten, het al gemeen maatschappelijk werk, Pro Juventute en het regionaal instituut voor de ambulante gees telijke gezondheidszorg zitting zullen nemen, gaat zich bezig houden met uithuisplaatsing van jongeren in Vlaardingen, Schie dam en Maassluis en met het ad viseren van de beleidsmakers over die zaak. Om de vrijwillige* uithuisplaat singen wat te stroomlijnen, wil len die instellingen een bureau met secretaris instellen. Dat kost extra geld en dat heeft althans de gemeente Vlaardingen er niet voor over. Verder heeft de ge meente geen bezwaar tegen de ontwerp- samenwerkingso vereen komst, die zij onlangs kreeg toegestuurd. Maar aan een lid in het algemeen bestuur van het samenwerkings verband heeft de gemeente ook al geen behoefte. Zij wil alleen de directeur van de GSD als waar nemer afvaa rdigen. Maasdijk Een 21-jarige motorrijder uit Maassluis heeft gisteravond fikse ver wondingen opgelopen bij een val van de voormalige Pettendijk onder Maasdijk. De oude Pettendijk is hier en daar afgegraven om be woners in de buurt een ge mak kei ij ke doorgang te verlenen. Het zijn openin gen in de dijk van zo'n tien meter breedte. De man was daar met zijn motor aan het stunten en probeerde met zijn voertuig de tien meter brede openingen op volle snelheid te overbruggen. Bij één van de openingen ging hot mis. De mart smakte vier meter naar be neden. De stuntrijder brak daarbij zijn kaak en liep bonst- en rugletsel op. Hij is overgebracht naar het Ho lyziekenhuis in Vlaardin- gen. deze Parker Roller-ballpen is voor u als u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En... de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken "ratisl Noteer als nieuwe abonnee: I naam adres postcode plaats I telefoon (voor controle bezorging)I maand kwartaal. J j stuur als dank de Parker Roller ballpen naar i naam.voorl - - adres postcode i plaatS- -huisno - wv*'-'"40 open enwtlop-fooder pouuBel-|e«4;e*se.-'4 éui. Rmterduru NicuwibUd, «fd. ibooncmentcft. Antwoordnummer 1379, 3000 VB Rotterdam. èM ffftl Vtt SB LU Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 8C Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 doorCHFISWOEHTS Maassluis De commissie bodemonderzoek Steendijkpol- der in Maassluis voorziet grote problemen als het volgend jaar tot een sanering komt van de grootste gifwijk van Ne derland. Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie: „Nog niets is geregeld. We komen siraks voor de meest on mogelijke problemen te staan. Denk alleen maar aan het feit dat de bewoners vermoedelijk hun woning uit moeten tijdens de sanering, hoe ga je dat oplossen". In Maassluis zijn maar 20 wissel woningen beschikbaar. Die worden ook gebruikt door mensen die wegens renovatie van dè woning'in een stadsvernieuwingsgebied tijdelijk ondergebracht moeten worden. Veel ruimte heeft de gemeente Maassluis dus niet om de bewoners een tijdelijk onderkomen te bieden, Harm Woudstra: „Eigenlijk moetje nu al overleg gaan voeren met de gemeente om de knelpunten alvast door te nemen. Een draaiboek ma ken zou helemaal geen kwaad kunnen. Wij hebben ooit een checklist bij de gemeente Ingediend, maar die is denk ik een Ia terecht gekomen en nooit meer gebruikt". Ook de bereikbaarheid van de wijk speelt een rol. Gaan de vrachtwa gens die de verontreinigde grond afvoeren door de wijk rijden, dan zijn extra maatregelen nodig, omdat de straten niet geschikt zijn voor het zware vrachtverkeer. Harm Woudstra: „Er ziin vier weeen die de oorpsronkelijke staat worden teruggebracht. Een vergoeding die gelijk is voor alle bewoners werkt denk ik niet. De een heeft er nu eenmaal meer aan gedaan dan de ander. De een zou er dan op verdie nen en de ander een flink verliezen. Daar komt bonje van, dat weet ik welzeker". Probleem is ook dat diverse bewoners van de gifwijk de woning heb ben aangepast of bijvoorbeeld een duivenhok in de tuin hebben neer gezet Wordt de grond weggehaald, dan is er een uiterst wankele basis voor de eigen bouwsels. „Die storten dan gelijk in", weet Harm Woud stra. „Er zijn natuurlijk geen heipalen geslagen voor die bouwwerken. Het zijn allemaal zaken die bij een sanering om de hoek komen kijken. Het saneringsonderzoek loopt nu, maar we krijgen nu heel wat klus sen op te knappen. We zijn ér nog lang niet". Zie verder pagina 13. toegang bieden tot de wijk. Veel te weinig naturlijk, maar de manier van bouwen was nu eenmaal zo enkele jaren geleden". Hit de eindrapportage van het nader onderzoek is gebleken dat de tui nen gesaneerd moeten worden. „Dus ook de straten," aldiis Harm Wouostra. „Je kunt niet de tuinen afgraven en de straat zó laten, lig gen". Geld Veel mensen hebben echter veel geld gestoken in de aanleg van hun tuin: De voorzitter van de commissie: „De mensen zullen schadever goeding krijgen, maar hoe het wordt geregeld, weet ik niet. Ik denk dat de mensen het beste foto's van hun tuin kunnen maken, een lijst aanleggen met alle planten en bloemen die voorkomen in de tuin. De gemeente moet dan na de sanering maar zorgen dat de tuinen weer in

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1