Ambassadors wasknijpers mee nemen Vrijwilligers al vijf jaar'nood oplossing' mm Niet kamperen na inbraak En toen was I iedereen jarig. /fe'/ Hulpverlening buiten kantoortijd: WAARSiNGS BAGBIAD SGHIEBAMSCHE COURANT KIEUWWATERWEG CBURANT E3 ROTTERDAMS NliUWSBLAB Cor de Zwart: een bestuurder van formaat GiJlmisschool uitgebrand Tipsy man rijdt door Verloren, gevonden, gestolen Hooibergen branden af Een alarmerend cadeau voor u zf 'm Itho levert afzuigkappen zonder motor Geen voorrang Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3130 AC WOTËRWEG Vlaardingen. Postbus 110. 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343529. 435«^T MAANDAG 28 JULI 4350557 - sportredactie: 4345209 Schiedam Aan stapels wasknijpers had den de leden van de Musical Ambassadors zaterdagmiddag nog niet genoeg om hun partituren op de standaards te houden. Donkere wolken bedekten de lucht, toen de studenten van high-schools uit meer dan twin tig Amerikaanse staten hun klapstoelen op de Grote Markt voor het stadhuis in Schiedam neerzetten en hun instrument aan de lippen zet ten. De organisatoren van het concert, leden van de Rijnmondhand, keken steeds angstig naar de drei- gende lucht, maar meer dan wat motregen viel er niet Een kleine honderd toeschouwers, sommigen gewapend met paraplu's, stonden in een halve kring om het orkest Een paar geluksvogels vond een plaatsje op de bank onder de plataan, waar voor de gelegenheid een geluidsinstallatie in was gehan gen. Een lid van de Rijnmondband heette de Ameri kaanse gasten 'welcome to Skidém'. Dirigent Foster bleef, hoewel hij de 'ch* niet over zijn lippen kon krijgen, dichter bij de oorspronkelijke plaatsnaam. Hij was bijzonder blij weer in 'Skidam' te zijn. Al ja ren doen de Ambassadors tot slot van hun Europese toemee de Jeneverstad aan; het is een traditie ge worden. Regen bleef uit, maar de wind speelde naar harte lust met de papieren. Toen de blazers op verzoek van Foster een toonladder ten beste gaven kletterde de eerste standaard al tegen de keien. De studenten moesten herhaaldelijk een hand vrijmaken om de papieren vast te houden. De wind sloeg voor de diri gent de bladen om, maar deed dat steevast te vroeg of te laat De Ambassadors boden die kleine problemen moe dig het hoofd en werden, misschien wel als dank daarvoor, door het toch niet al te talrijke publiek steeds met een klaterend applaus beloond. De twee wijkagenten, die het concert volgden, moesten zo waar ook nog in actie komen. Zij grepen een dron ken man in de morsige kraag, die wat al te dicht naar de musici waggelde. „Voor je het weet valt zo'n g] man en ligt ie tussen de muzikanten te spartelen", legde een van de agenten uit „En dat zou slordig Hl zijn." 01 De Ambassadors hadden de grootste moeite om de muziekpapieren op hun plaats te houden. Vlaardingen Het bla zoen van de Amsterdamse rederijkerskamer De Ege lantier verhuist op 7 okto ber twee maanden van Vlaardingen naar het His torisch Museum in de hoofdstad. Het museum heeft het bla zoen in bruikleen gevraagd voor een tentoonstelling over het culturele leven in vooraanstaande kringen in Amsterdam. Die expositie is er één van een serie over de geschiedenis van de zes tiende eeuw, die in een aan tal hoofdstedelijke musea Museum leent blazoen wordt gehouden. De eeuw van de beeldenstorm, is de titel van de serie exposities. Vlaardingen heeft een hele verzameling blazoenen van rederijkerskamers. De ge meente kreeg die verzame ling, waartoe het schild van de Amsterdams oudste dichterskring De Egelan tier behoort, van de rederij kerskamer die Vlaardin gen in de middeleeuwen rijk was: d'Akerboom. Vlaardingen Mensen met levenservaring en gevoel voor andermans problemen, die zoekt het interconfes sioneel centrum voor maatschappelijke dienstverle ning (ICMD) om de hulpverlening buiten kantooru ren in Vlaardingen in stand te houden. Dat gebeurt met vrijwilligers, al vijfjaar lang. Want van pro fessionele hulpverlening bui ten kantoortijd is, aUe gemeen telijke ijver ten spijt, nooit iets terechtgekomen. Ook als na vijf uur en in het weekeinde de kantoren gesloten zijn, moeten mensen in een crisis situatie mensen die mishan deld zijn, op straat gezet, mensen die het leven niet meer zien zit ten ergens terecht kunnen. Die mening verkondigde de ge meente al zo'n jaar of vijf geleden en het inmiddels opgeheven Vlaardings centrum voor wel zijnsplanning (VCW) zette de hulpverleners om de tafel. Zoiets moesten Vlaardingen, Maassluis en Schiedam toch samen voor el kaar kunnen boksen, dachten de ambtenaren. Maar er kwam niets van terecht. Avonden vergaderen zijn eraan verloren gegaan, nota's zijn er ge schreven, maar het resultaat was nul. Het VCW werd vervangen door de inmiddels ook al opgehe ven commissie voor democrati sche planning. Ook die zette zich tijdens haar kortstondig bestaan in voor 24-uurs bereikbaarheid van de hulpverleners. Met even weinig resultaat „Na drie jaar beloftes hebben wij het voor gezien gehouden", ver telt maatschappelijk werkster Linda Algra van het ICMD. Die instelling was wel enthousiast over het gemeentelijke plan. Net als het noodopvangcentrum. Maar die twee stonden alleen in hun enthousiasme. Het ICMD pakte de hulpverle ning tussen vijf en negen uur en in het weekeinde intussen daad werkelijk aan. Vrijwilligers zorg den ervoor, dat mensen in nood tot in de nachtelijke uren een wil lig oor konden vinden en dat er voor een opvangadres werd ge zorgd. De vrijwilligersorganisatie was alleen bedoeld voor een over gangsperiode. Als de professio nals het werk zouden overne men, waren de vrijwilligers niet meer nodig. Mislukt De 'overgangsperiode' duurt ech ter al vijf jaar en Lind? Algra denkt, dat dat nog wel wat jaar tjes zo voort zal duren. „Wij reke nen er helemaal niet meer op dat hulpverlening buiten kantooru ren door professionals binnen af zienbare tijd wordt geregeld", vertelt zij. „Dat is regionaal ge probeerd, dat is in Vlaardingen geprobeerd en het is allemaal mislukt Daarom zijn wij ook weer vrijwilligers aan het wer ven". Het ICMD heeft nog twaalf vrijwilligers. Om de organisatie gesmeerd te laten lopen zijn er vijftien nodig. De vrijwilligers worden opgeroe pen via de politie, die altijd als eerste met mensen in crisissitua ties te maken krijgt. Linda Algra: „De jxiïitie doet de eerste opvang. Maar agenten hebben een andere scholing, een andere status en hebben bovendien, zeker 's nachts en in het weekeinde, nog andere zaken aan hun hoofd. Onze vrijwilligers kunnen voor de mensen zo twee, drie uur uit trekken". De vrijwilligers worden ge schoold voordat zij met het werk beginnen. Bovendien wordt er één keer per maand over het werk gesproken en is er elk jaar een trainingsweekeinde. Het werk zelf kost de vrijwilligers twee avonden in de maand. Men sen met inzicht en levenserva ring zijn welkom. „Dat is in de praktijk van vijf jaar voldoende gebleken", aldus Linda Algra. Belangstellenden kunnen meer informatie krijgen bij het ICMD aan de Rotterdamseweg 58, tele foonnummer: 435.10.22. Maassluis/Schiedam Drie lo kalen van de dependance van de protestant-christelijke Gilhuis- school aan het Westemde in Maassluis zijn zaterdagnacht in vlammen opgegaan. De brand brak rond vijf uur uit Een uur later had de brandweer het vuur bedwongen, maar toen lagen drie lokalen in de as en hadden de andere ruimten enor me rook- en waterschade opgelo pen. Naar de oorzaak van de brand wordt nog een onderzoek ingesteld. Duidelijk is in teder ge val, dat er kort voor de brand in het schoolgebouw is ingebroken Grieks restaurant Korfoe aan de Lange Haven in Schiedam heeft afgelopen nacht aanzienlijke rookschade opgelopen. De eige naar had om half drie afgesloten. Toen hij toevallig even later te rugkeerde, zag hij rook uit het pand komen. De brandweer slaagde er in de schade beperkt te houden. De brand werd veroor zaakt door kortsluiting in een koelkast Vlaardingen Een 63-jarige man heeft zaterdag in beschon ken toestand op de kruising van de Dr. Wiardi Beekman singel, de Professor Mekelstraat en de Van Baeriestraat een aanrijding ver oorzaakt Hij schoof zijn auto ach terop die van een 24-jarige Vlaar- dinger, die voor de kruising stop te. Diens auto schoof door de klap tegen een verkeersbord. De man die de botsing veroor zaakte reed door, maar de 24-jart- ge automobilist noteerde het ken teken van de boosdoener. De man werd kort na de aanrijding door de politie in zijn woning aangehouden. Op het bureau bleek bij de bloedproef, dat er al cohol in het spel was. Schiedam/Vlaardingen Een bewoner van de Willem Pastoorestraat in Schiedam hoeft voorlopig niet aan kampe ren te denken. MaassluisEen 13-jarige jongen is zaterdag door de politie van Maassluis ernstig toegesproken. Hij had geld gestolen uit een por temonnee, die zijn moeder had gevonden en naar het politiebu reau gebracht. De vrouw vond de portemonnee, waar behalve het geld ook een rijbewijs in zat, in een telefooncel aan het Burgemeester Domlsse- plein. Een 26-jarige Deense toe- riste had de portemonnee daar per ongeluk laten liggen. Zij kon haar bezittingen even later op het politiebureau komen halen, maar toen was het geld verdwenen. Dat had, ontdekte de politie, het zoontje van de vindster zich toe- geeigend. Toert de politie hem aan de tand voelde bleek, dat de jongen het meeste geld al had uit gegeven. Maasland Tot drie keer toe moest de Maaslandse brandweer vrijdagavond en -nacht uitgerukt voor brandende hooibergen. Door hooibroei vloog rond haif acht een hooiberg aan de Kwa- kelweg in brand. De brandweer had er de handen vol aan en was pas om half drie 's nachts het •vuurmeester. De brandweerlui konden toen meteen doorrijden naar de Kluis- 'kade, waar eveneens een hooi berg vlam had gevat. Het vuur .leek snel bedwongen en de brandweer was al ingerukt, toen zij om kwart over vier weer gea larmeerd werd. Dezelfde hooi berg aan de Kluiskade had op nieuw vlam gevat De tweede 'keer werd de hardnekkige brand 'wei met succes bestreden. deze anti-diefstalsleutelhanger is voor u als u ons een nieuwe abonnee be zorgt. En...de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis! De mensen verdrongen zich om het podium, waar Tom Muider |T; zijn spelletje speelde. Noteer ais nieuwe abonnee- naam adres I postcode- voorl. I plaats I telefoon (voor controle bezorging) maand kwartaal I stuur als dank de anti-diefstal sleutelhanger naar naam-voorl. j adres i postcode huisno I plaats— ojsUteo meen open envelop Z&xUr geedremeerd m: Kotterdun» NtenwihUd, tij. «bonrmmenlee. AMwoorfnummtf 1579. 3000 VB RottcnUm. Maassluis Geen van de toeschouwers, die zaterdag in win- '{ét keicentrum Koningshoek samendromden rond het disco rd hoekje van Tros-presentator Tom Mulder, had ooit een prijsje '"v gewonnen. ■vx Dat was vreemd. Vreemder nog: bijna iedereen die in de buurt van het podium stond was jarigen alle meisps droegen fK grote oorbellen. 'Sj?' Ter verduidelijking: Mulder speelde in het overdekte win- 'fX keicentrum van Maassluis het populaire spelletje 'vijftig pop of een envelop'. Een promotie-stuntje, bedacht door de win keliers. Het was een schot in de roos: de mensen verdrongen zich voor het podium. En wat Mulder ook vroeg, er gingen honderden vingers om hoog, „Wie van u heeft nog nooit een prijs gewonnen?" Daar gingen de vingers. „Wie is er vandaag jarig?" En, oh wonder, toen was plotseling bijna iedereen jang. „We gaan weer eens een kandidaat zoeken. Wie heeft er grote oorbellen in?" En hop, daar gingen die vingers weer. Het spektakel zou buiten plaatsvinden, maar wegens het slechte weer zochten de Tros-medewerkers binnen een plaatsje. De belangstelling was zo groot, dat het winkelend publiek zich slechts met moeite door de massa kon wringen. Wie zijn handen vrij had stopte zijn oren dicht, want het ka baal was niet van de lucht Niet alleen stond de installatie kei hard; het publiek bracht ook nog eens een gejoel van jewelste voort. Het was ook niet voor niets, dat Mulder zich tegenover de winkeliers verontschuldigde voor het kabaal dat hij ver oorzaakte. Maar hij bracht ook klanten binnen, en daar ging het om. Afgelopen weekend raakte hij zijn complete campinguitrus ting kwijt. Tent, luchtbed en toebehoren werden uit zijn kelderbox gestolen. Ook zijn fiets werd ontvreemd. Uit een woning aan de Van Leeuwenhoeckstraat werden fotospullen, een horloge en che ques meegenomen. De bewoner werd voor 1.500 gulden gedu peerd. Door een bovenlicht te forceren wisten inbrekera binnen te ko men in café Broersveld. Daar ging men met 500 gulden en een geluidsinstallatie aan de haal. Een bewoner van de Rotterdam- sedijk ontdekte dat zijn woning tijdens zijn afwezigheid was door zocht De man mist sieraden en een videorecorder. Op hetNewtonpIein in Schiedam werd een auto gestolen. De 27-ja- rige eigenaar is voor ongeveer 2.500 gulden gedupeerd. Uit een auto die geparkeerd stond op de Tollensstraat in Vlaardingen is in de nacht van vrijdag op zaterdag een kostbare radio-cassetterecorder gestolen. De dief vernielde een portierruit. De recorder was twaalfhonderd gulden waard. Schiedam Het Schiedamse be drijf Itho heeft een afzuigkap op de markt gebracht, die zonder motor werkt en dus geen herrie maakt De geïntegreerde wasemafzuig kap, zoals het apparaat heet, is ontwikkeld door Itho's afdeling ventüatietechniek onder leiding van manager C. van Buren. Het bedrijf aan de Nieuwe Haven zegt hiermee nu volledig te kun nen beantwoorden aan de wen sen om bestaande en nieuwe cen trale afzuigsystemen in eenge zinswoningen en flats te perfec tioneren. De kap is bij tests en in de prak tijk optimaal geschikt gebleken voor gebruik in combinatie met centrale systemen, waarbij de snelheid niet in de kap wordt ge regeld. De basisconstructie is ge lijk aan kappen met motor. Itho heeft zich door zulke snufjes een reputatie verworven op het gebied van koel-, ventilatie- en warmtetechnsek, hydrauliek, air conditioning en industriële auto matisering. Vlaardingen Een 20-jarige bromfietser uit Vlaardingen is za terdag met lichte verwondingen aan zijn hoofd en knie naar het Holyziekenhuis gebracht, na een aanrijding op de kruising van Holy singel en DillenburgsingeL Een 67-jarige automobilist, die van de Dillenburgsingel kwam, verzuimde de bromfietser voor rang te verlenen. De jongen kwam ten val. Zijn verwondin gen vielen mee. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij weer naar huis. Tegen de automobilist werd proces-verbaal opgemaakt Vlaardingen Cor de Zwart wordt woensdagmorgen in Hof wijk aan de Delftweg in Over- schie gecremeerd. De 51-jarige PvdA'er en vakbondsbestuurder overleed op vakantie in Honga rije aan een hartaanval. Abva- /Kabo en PvdA treuren om het heengaan van de gedreven be stuurder. „Wij zullen zijn inspira tie node missen". De onvermoeibare Cor de Zwart was al sinds 1973 voorzitter van de ambtenarenbond Abva en bleef dat, toen die bond in 1982 fuseerde met de Kabo. „Hij was voor het vakbondswerk van on schatbare waarde", vindt het be stuur van de bond.'„Niet alleen in het vertegenwoordigende werk, maar ook het schouderklopje, de inspiratie die hij uitstraalde en de warme menselijke interesse die hij ten toon spreidde voor onze menselijke probelemen zullen wjj node moeten missen". De PvdA mist in Cor de Zwart een van baar meest actieve leden. Hij ontbrak op geen enkele afde- lmgsvergadenng en zat namens de PvdA van 1974 tot de ophef fing van Rijnmond in de Rijn- mondraad. Daar hield hij zich be zig met de beleidsterreinen mi lieu, financien en personeelsza ken. „Een bestuurder van for maat, die veel respect afdwong. Een man wiens werk als voor beeld voor ons allen dient", zo be oordelen het bestuur en de fractie van de PvdA De Zwart. Morgenavond bestaat in de aula van het Holyziekenhuis tussen zeven en acht uur gelegenheid tot condoleren. Cor de Zwart was ge trouwd en had twee kinderen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1