Plaats voor naturisten in oeverbos Tuindorp doopt wijk- gebouw *t Schooltje Woudhoekers blij met Pippeloentje SPARTA R. A PSV peeing Straat feest "n succes ZAT. 16 AUGUSTUS 19.30 uur VLAARDINGS DAGBLAD SGHIEDAMSGHE GOURANT 11IIII ifftfHill COURANT Winkeliers Hoogstraat: 't is vijf voor twaalf Konijnen gedood De Dijk: liever disco dan blues Jongen klem in lift Bea en Zeng op schoolmuur Ongeluk met bromfietsen Burroughs voor truien en sweatshirts WfiTEHWtG siraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 MAANDAG 11 AUGUSTUS 1986 Vlaardingen De eerste plek in het Rijnmondgebied waar in het openbaar naak- trecreatie wordt toegestaan komt in het oeverbos Licke- baert in Vlaardingen. Het plekje voor naturisten zal één hectare van het oostelijk deel van het bos beslaan. De gemeente maakt plaats voor naaktreereatie op verzoek van het recreatieschap Mid den-Delfland. Dat schap was op zijn beurt weer benaderd door de na-uristenvereniging Puur Natuur. Die vereniging vindt dat er in Zuid-Holland te "Vlaardingen Voor de winkeliers van de Hoog straat is het vijf voor twaalf. Zij vragen in een brief aan de gemeenteraad opnieuw om een loopbrug van de parkeergarage aan de Afrol naar hun winkels. „Wij hebben op tijd om op lossingen gevraagd en vra gen ons af waar de gemeen te blijft met antwoorden," schrijft Mark Hazenberg, secretaris van de winke liersvereniging. „De" bouw van de garage is in een vergevorderd stadi um en onze vereniging is van mening, dat het nu de hoogste tijd is om uw plan nen bij te sturen," aldus Ha zenberg. Maar het onder zoek naar de mogelijkheid om loopbruggen aan de ga rage te maken is nog lang niet afgerond. De loopbruggen staan op de agenda van de commissie verkeer, die morgenavond wordt gehouden, maar ver- kcersambtenaar Roel Blom verwacht, dat wethouder Bas Goudrïaan daar alleen een mededeling zal doen. Vermoedelijk wordt vol gende week dinsdag in een gezamenlijke vergadering van de commissies voor verkeer en stadsontwikke ling over de toekomst van de binnenstad gesproken. In dat gesprek kan ook de Afrol-garage aan de orde worden gesteld. Maar ook dan is het rap port over die loopbruggen waarschijnlijk nog niet klaar. Reden voor Blom om te zeggen: „ïk vermoed dat die loopbruggen nog niet aan de garage zitten, als die over een paar maanden wordt opgeleverd." De winkeliers aan het noor delijk deel van de Hoog straat hebben het gevoel, dat zij worden achterge steld bij de rest van de straat. Zij wijzen op de nieuwe be strating die de afgelopen maand is gelegd in het zui delijk deel. Die was volgens Hazenberg helemaal niet nodig. „Is er voor onze kant van de Hoogstraat geen geld", vraagt hij. Hazenberg vraagt zich af hoe het moge lijk is, dat „een winkel als Bas van der Heyden voor rang krijgt ten koste van 110 kleine winkeliers." Een lift in de Afrol-garage leidt rechtsstreeks naar de nieuwe supermarkt aan de Gedempte Biersloot Bas van der Heyden is een van de deelnemers in de bv, die de parkeergarage gaat ex ploiteren. Schiedam Op de kinderboer derij bij het Prinses Beatrixpark zijn in de nacht van vrijdag op za terdag zeven konijnen gedood en twee geiten ontvreemd. Hoe men ,(is binnengekomen is voor de poh- tie nog eeiy""aadsel. weinig ruimte is voor naturis ten. Het gedeelte dat burgemeester en wethouders voor de naturisten willen aanwijzen ligt tegen het terrein van rioolwaterzuiverings installatie De Groote Lucht en is met auto's met bereikbaar. „Het wordt'". 2egt een woord voerder van de gemeente, „door het gemiddelde gezin maar spo radisch bezocht. Dat maakt het bijzonder geschikt. Je moet, als je een gebied voor openbare naak treereatie wilt aanwijzen, kijken naar het huidige gebruik. De gro te lïgweiden, die wel druk be zocht worden, kun je natuurlijk niet van de gemiddelde Vlaar- dingers en Maassluizers afpikken voor een toch vrij select gezel schap." Ander voordeel van het terrein- tje is volgens de gemeente, dat het niet al te geïsoleerd ligt. Een afge schermd naturistenterrein zou maar gluurders aantrekken en dat wil de gemeente voorkomen. Het voorstel van burgemeester en wethouders wordt deze maand in de commissies voor al gemene zaken, volksgezondheid en sport en recreatie besproken. In oktober komt het in de ge meenteraad en daar zal het naar verwachtingen niet al te veel problemen zal geven. Uit een landelijk onderzoek is gebleken, dat het merendeel van de Neder landers weinig bezwaar heeft te gen naaktreereatie en zo zal het ook in de raad zijn, verwacht de gemeente. Schiedam Halverwege de avond stopt ineens de gitaarmu ziek, jammer,want Fred van Willigen wés met een fraaie rie del bezig! Maar hij stopt dus. De andere bandleden van Jinx en het publiek kijken verbaasd hoe hij met zijn armen maait Zijn handen slaan in de lucht Gekke act is dat, hebben ze helemaal niet ingestudeerd. Dan komt de verklaring: „Ja, dat heb je met die openluchtconcerten. Komt er p btseling een wesp naar binnen vliegen. Aan het begin van de Sommels- dijksestraat heeft niemand kun nen zien, wat er achteraan op het podium gebeurt Er is al gauw ge ruchtvorming: ,Ja, er is een wesp bij Fred van Willigen naar bin nen gevlogen." „Wat, in zijn mond?" Wilde speculaties over de gevolgen. Bij de biertap kijkt men even naar de rand van 1 'er piastre bekertje, alvorens men een slok neemt Een wesp in je mond... Het oponthoud op het podium duurt maar even. Als de wesp het podium heeft verlaten, roetsjen Freds vingers weer over de sna ren. Jinx speelt ongestoord ver der. Langzaam wordt het donker in de Sommelsdijksestraat. In het smalle, doodlopende straatje in de Gorzen komt de feestverlichting mooi uit; het podium aan het eind van de straat staat in de spot lights. Na Jinx neemt de formatie Tip On In het concert over. Mede-organisator Aad Juin, die al zijn stamgasten van café Plan tage meegenomen heeft, heeft het zeer naar zijn zin en klimt bij Theo in 't Hout op het dak, van waar hij een mooi overzicht- op het straatje heeft Het straatfeest slaat zo aandat de politie rond middernacht een te lefoontje krijgt wanneer dat ru moer nou eens afgelopen is. Agenten komen kijken, één swingt er begtijpend meeen heel soepel komt het jaarlijkse feest tot een eind. 't Is geen feest waar de hele Gorzen nu eens op afkomt, want rhythm and blues, daar houdt niet iedereen van, maar vooral jongeren lopen af en san. Het straatje is te smal om ieder een zonder dringen te laten pas seren. Als de geluiden uit het stadskan toor juist zijn, heeft de Sommels dijksestraat reden gehad feest te vieren. Hoewel het straatje met sloop bedreigd wordtzijn de be woners verdergegaan met reno vatie. En er is sprake van dat bij de gemeente het inzicht ontstaat, dat het straatje misschien toch de moeite waard is geworden om te behouden. De secretaris van de Sommelsdijksestraat, Bob Meu- lendijk. zou graag contact opne- De Sommelsdijksestraat is zo smal, dat de gevels bijna het idee geven dat je toch nog binnen in een concertzaaltje staat. Het is dat er tuintjes voor liggen en dat het podi um met zeildoek overspannen is, dat geeft er het openluchttintje aan. En het klimaat uiteraard, maar dat zie je niet op de foto. men met wethouder Hans van Kleef. Al weken had het Tuindorp-bestuur zich verheugd op het diner bij Chou's restaurant Sudi Manpïr. Eenmaal zo- verzou immers bekend zijn, of de opening van 't Schooltje een geslaagde dag opleverde. Welnu, men at met smaak. Centraal op de foto bankdirecteur Klaas van de Geest. SchiedamTuindorp werd jolig wakker. Al om half negen zater dagochtend was er een drukte van belang, want de feestneuzen van de organisatie wilden veel publiek op de been brengen voor de opening van het wijkpand aan de Perenlaan. Die opening zou al om half tien plaatsvinden, dus de Tuindorpers moesten vroeg op. En warempel: spaarbankdirec teur Klaas van de Geest sprak te gen een montere en wakkere menigte, hield overigens zijn ope ningswoordje kort omdat de kof fie van meneer Chou binnen al dampte en toen Van de Geest het doek wegtrok voor de naam die het wijkpand heeft gekregen, reageerden veel mensen met een: „Oh, wat leuk! 't Schooltje. Ja, ie dereen had het altijd al over 't schooltje. Vroeger, toen de school er was, maar ook later bleef het hier in de wijk: 't schooltje." Er had dus geen toepasselijker naam bedacht kunnen worden. Stanley van Dam en Gerrit van de Windt, coordinator en voorzitter van wijk- en bewonersvereni ging Tuindorp, waren tevreden dat de naam 't Schooltje zo goed geheim had kunnen blijven. Dat maakte de verrassing des te aar diger. Van de Geest deelde leuke plui men uit. Van de Windt werd in het openbaar nog eens omschre ven als de burgemeester van Tuindorp, en van Stan van Dam zei de bankdirecteur. „Die moe ten jullie in ere houden. Wat die allemaal niet voor de vereniging bij elkaar gepraat heeft!" Inder daad is Tuindorp flink gespon sord. Het rad van avontuur, dat meteen na de officiële opening van 't Schooltje ging draaien, liet dat al zien. Stan van Dam deelde de meest uiteenlopende prijzen uit, die door bedrijven en particu lieren allemaal aan de wijk- en bewonersvereniging waren ge schonken. De fancy-fair duurde de hele dag en gaf aan het doorgaans rustige wijkje Tuindorp een vrolijk ont spannen sfeer. Door de wijk reed een koetsje, dat kinderen ver voerde die het wel mooi vonden achter een paard te zitten. Op het plein voor 't Schooltje waren al lerhande activiteiten, zoals sleu tels uitzoeken om een kastje te openen. Je kon er een taart mee winnen of een gratis etentje. Vooral F.C. Chou, eigenaar van het Indonesisch restaurant Sudi Manpir, toonde zich een bij de wijk betrokken middenstander. Hij verzorgde de receptie en bood 's avonds het bestuur en enkele genodigden een riante maaltijd aan in zijn zaak aan de Zwaluw- laan, aan de rand van Tuindorp dus. Van de Geest was er, ook en kele ambtenaren onder wie Jan Kemps, met wie de Tuindorpers een innig contact hebben. Stanley van Dam kijkt op het plein voor *t Schooltje, welk getal wacht het vroege zaterdagochtend-jubliek op de uitslag. het rad van avontuur aanwijst. Voor het podium SchiedamClowntje knuf felt teddybeertje: „Wat is ie lief, zeg!" Zegt. ander clown tje dat er in de doos een nog véél grotere teddybeer blijkt te zitten. „Oh, dan wil ik die hebben", roept het eerste clownlje. Duwt het ukkebeertje van zich af: „Mag jij die hebben." Bij de peuters, die het schouw spel volgen, valt de mond open van verbazing. Zoveel harte loosheid, dat spreekt hen niet aan. Stel je voor, dat je als peu ter wordt ingeruild tegen een grotere peuter! Instinctief voe len de kinderen aan, dat dat clowntje niet goed zit met z'n ethiek. De sketch slaat in, za terdagmiddag, vlak voordat peuterspeelzaal Pippeloentje op het Faassenplein officieel geopend zal worden. Er is be langstelling van tientallen Woudhoekers, allemaal ouders die blij zijn straks hun peuters een paar keer in de week een veilig onderkomen te kunnen bieden. De ouders schrikken zelf hele maal niet van dat clowntje. Als er immers met harteloosheid de draak wordt gestoken, is er een redelijke waarschijnlijkheid dat Atie Bastiaanse zelf, die in clown spak de pias uithangt, een veel hartelijker karakter heeft. En dat treft dan, want Atie is één der medewerksters van Pippeloentje. Een paar jaar geleden richtte zij speelotheek Ikkie op. In die tijd werd ook het idee geboren om een peuterspeelzaal op te richten en samen met haar zus Yvonne en andere vrijwilligers gingen zij eraan werken. Schiedam had, vonden de kindercentra, een te kort aan dit soort voorzieningen. De gemeente was echter aan het bezuinigen en het heeft lang moeten duren voordat de moge lijkheid er kwam om te begin nen. Dat ambtenaren niet altijd uit onwil handelen, bleek zater dagmiddag wel uit de aanwezig heid van Jan Kemps. Hij heeft als ambtenaar met de kindercentra te maken gehad, werd met wet houder Hafkamp wel als boos doener gezien, maar is zelf blij dat Pippeloentje er nu is, want hij heeft vijf kinderen van wie er twee mooi in de nieuwe peuter speelzaal terecht kunnen. De afwezigheid van Hafkamp bij de 'officiële opening was een te ken aan de wand. Pippeloentje hoefde er geen gemeente bij te hebben, het bestuur opende het zelf wel. Wel werd een dan kwoordje uitgesproken aan de werkgroep Kindercentra Schie dam en vrijwillige medewerkers als Jaap Timmers (voor allerlei klusjes) en mevrouw Bastiaanse. Pïppeloentje-voorzitter Helma van der Staay, ook bekend als fy siotherapeute in de Drieimasste- de. stelde de bestuursleden aan de ouders en kinderen voor. En ver volgens werd het doek wegge trokken voor het bord bij de in gang, waarin een teddybeer in de P van peuterspeelzaal zit. Schiedam Ze noemen zich de Blues Brothers, bleek uit de affi ches, en dat wekte geen verba zing. Want noem Jan Fïeters het woord 'blues' en hij kan weer uren op zijn praatstoel zitten. Hij heeft de blues in zijn vingers. De pech wilde alleen, dat zaterdaga vond, kort voordat Pieters' bro thers optraden in clubhuis De Dijk, ook elders in Schiedam- Zuid al bluesgroepen hadden op getreden en de oren van menige jongere al verzadigd waren ge raakt Wat was bluesmuziek za terdag ineens populair! Maar de stijlen liepen nog breed uiteen. In De Dijk klonk met name de zang 'zwarter' dan de meer ritmische muziek in de Sommelsdijkse straat. De Blues Brothers in De Dijk: op de voorgrond zanger/gitarist Jan Pieters. De jongeren in clubhuis De Dijk, voor zover die er waren, want het was een beetje stil, vonden de muziek helemaal niet mooi. Uit pure beleefdheid lieten zij de band haar gang gaan, maar er kwam pas leven in de brouwerij toen het laat in de nacht afgelo pen was en de gebruikelijke dis costampers weer op de draaitafel lagen. Alleen de schaarse bezoe kers, die al wat ouder waren en niet opgegroeid zijn in de disco rage, konden de Blues Brothers waarderen. Dat gold met name voor een vrouw, die na het con cert De Dijk wilde verlaten, maar, zeer tegen haar zin. steeds weer door uitgelaten jongeren de dansvloer werd opgesleept Maassluis Een 8-jarig Maas- sluizertjc kwam zaterdag aan het. begin van de avond met zijn arm klem te zitten tussen de li ftd tem pel en de schachtwand van een flat aan de Burgemeester Zane- veldstraat. Met kneuzingen en een sleutelbeenfractuur werd hij naar het Holyziekenhuis ge bracht. Het balletje waar de jongen in de lift mee stond te spelen viei door de gleuf tussen wand en liftkooi in de schacht. In een eerste op welling bukte hij en stak zijn arm tussen drempel en wand om de bal te pakken. Omdat de drempel tegelijk dienst doet ais noodrem stond de lift meteen stil, maar de verwondingen waren pijnlijk GGD en brandweer kwamen het jongetje met de beknelde arm te hulp. Schiedam Twee scholen van de Stichting Voortgezet Onder wijs Schiedam en Omstreken zijn in de vakantieperiode doelwit ge worden van vandalen. In de Va- leriusstraat werd de school rond om beklad met spuitbussen. De daders hebben hun visitekaartje achtergelaten met teksten als 'Bea'en'Zeng'. Van het schoolgebouw aan de mgr. Nolenslaan werden zeven ruiten vernield. Ook enkele lam pen van de buitenverlichting moesten het ontgelden. Schiedam Een 45-jange Schie- damse is met onbekend letsel in het Holy-ziekenhuis opgenomen nadat zij op de Schiedamseweg met haar bromfiets tegen een an dere bromfiets was aangereden De twee voertuigen hebben el kaar vermoedelijk geraakt tij dens het passeren. De 22-jarige andere bestuuider kwam met de schrik vrij. PSV zonder tegenstand kampioen? Vergeet het maar... PSV staat voor de taak om Sparta op het kasteel te gaan bestrij den. Dat wordt voor Ruud Guilit c.s. zeker geen eenvoudige opgave. Sparta bleef vorig seizoen niet voor niets als enige ongeslagen tegen de regerend landskampioen. Voor de ware liefhebber een reden te meer om zaterdag naar 't Kasteel te komen. Sparta - PSV wordt één brok voetbala musement. U komt toch ook. Prijzen 25.-/20.-/15.-/10.- VOORPROGRAMMA: Vanat 18.15 uur optredens van o.a. Peter Koelewijn Marga (Babe) Satisfy Lee Towers

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1