WATERWEG SPORT Wapenaar droomt van hoger niveau Actieve solidariteit om een onweer te voorkomen ACHTERGROND garage VAN DALEN Schiedam sliep, terwijl Turken getreiterd werden Club we dstri j d modelvliegers Lantaarns op gemeentekoets Vogelschrik met vakantie 16.495,- Maasland vindt eigen bibliotheek te duur EVA begint Open School SW aanvallend machteloos Vier doelpunten Richard Zeebregts SPORTAGENDA Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 13 augustus 1986 SchiedamEvenals tien jaar geleden is de Turkse ge meenschap in Schiedam bang voor een geweldsspiraal. Evenals tien jaar geleden krijgt de overheid kritiek, omdat er laks is ingegrepen. Evenals tien jaar geleden roe pen anti-racistische comités dat er betere voorlichting moet komen om de mensen een gezonder mentaliteit aan te kweken. Evenals tien jaar geleden wordt aangedrongen op een onder zoek naar de oorzaak van agres sie. Evenals tien jaar geleden wordt er gedacht aan een geld inzameling voor de slachtoffers van het geweld. Evenals tien jaar geleden overweegt een Pvd A-raadslid schriftelijke vra gen te stellen aan B en W (wat toen niet doorging). Zal een journalist in 1996 rede nen zien om het begin van dit artikel letterlijk over te schrij ven? Is het niet overdreven om de anti-Turkse rellen van 1976, waarbij driehonderd uitzinnige lieden avonden achtereen de stad onveilig maakten, te verge lijken met een bomaanslag op een Turks koffiehuis, waarvan twee leden van het Schiedams Jongeren front verdacht wor den? Is de explosie op de Parkweg niet een incident, vergeleken met de massapsychose van tien jaar geleden, waarvan De Nieu we Linie schreef dat opgekrop te haat een trekpleister bleek voor het 'rellentoerisme'? Het is overdreven om te verge lijken. En het fs een incident door KOR KEGEL Maar de overeenkomsten zijn zo frappant. En soms zijn ver schillende incidenten de symp tomen van hetzelfde. Spanningsveld In mijn knipselmap over de rel len van '76 - het jaar waarin Schiedam van zichzelf schrok, zoals het Algemeen Dagblad constateerde bevinden zich tientallen artikelen, uit dagbla den, weekbladen, ook Turkse kranten. Alles uitgeknipt wat erover ging! Er zijn weinig reac ties van lezers geweest in al die kranten, want na het doorbla deren van tweederde van de map stuit ik op de eerste. Het betreft een ingezonden brief van Joke Vermeulen uit Den Haag, geplaatst in Het Vrije Volk. Tien dagen na het volks gericht in Schiedam, door haar omschreven als 'de kiem van een -pogrom', betuigde zij 'na mens velen' de Turkse gemeen schap in Nederland haar spijt over het gebeuren. Waarom deed zij dat? Had zij ermee te maken? Wel degelijk, maakte zij duide lijk. De agressie, waarbij in Schiedam de ene groep bezittin gen van een andere groep ver nielde. was niet het begin van een volksgericht maar pas de laatste fase ervan, schreef zij. „Dc werkelijke oorzaak is dat wij allemaal, geen mens op deze planeet uitgezonderd, door ons denken, door onze gedachten, meebouwen aan een soort 'spanningsveld*. En wanneer dat veld oververzadigd is van haatgedachten, zal het zich ont laden op precies dezelfde ma nier als een onweerswolk dat door middel van bliksem doet via de weg van de minste weer stand." In dit geval was dat dus via de Turkse minderheid. De boodschap van Joke Ver meulen was. dat de tien gearres teerde relschoppers eigenlijk niet de oorzaak waren en dat het te gemakkelijk zou zijn om sommigen de schuld te geven. „Maar iedereen kent zijn eigen gedachten het best," gaf zij aan. Door op het werk eens een keertje niet mee te kankeren op wie dan ook. begint het pro ces om agressie te vermijden. Ie dereen kan het spanningsveld van haat helpen verminderen, dat zich anders onvermijdelijk zal ontladen in goed georgani seerde praktijken zoals in 1933- 1945. Wie zijn daden, gedachten en fantasieën in de hand houdt, haalt zich automatisch onder de invloed vandaan van diegenen die ons voor dergelijke praktij ken zouden willen gebruiken. Aldus de strekking van de inge zonden brief, die nu bovenop ligt in de knipselmap. Sympathie Tien jaar na dato is de inhoud immers nog van belang. Omwonenden op de Parkweg hebben het over 'de idioten' die de bomaanslag hebben gepleegd met die benadering van om gekeerde agressie wordt het spanningsveld niet kleiner. De Rotterdamse Anti-Discrimi natie Raad betwijfelt of rechtse extremisten nog wel met argu menten tot inkeer kunnen wor den gebracht. De toonzetting zai door de beoogde discussiepart ners neerbuigend worden ge vonden en als zij niet serieus worden genomen, zullen zij zich inderdaad moeilijk laten over tuigen, alle goede bedoelingen van Radar ten spijt. De hierboven geciteerde brief viel bij het doorbladeren van de knipselmap meer op dan elk pleidooi voor een nieuwe on derzoek naar de oorzaak van racistische uitingen. De benade ring van het probleem is dan ook anders. De brief doet in fei te een oproep aan iedereen om sympathie voor ieder ander te ontwikkelen. Zover gaat een onderzoek doorgaans niet, voor al niet als er slechts een handje vol onderzoekers bij betrokken iswat niet wil zeggen dat een onderzoek niet hoeft, als er maar aan dat andere wordt ge dacht Het Schiedamse comité ADAF gaf het deze week heel nuchter aan: „De mensen moeten inzien dat het juist prima is om met buitenlanders samen in een stad als Schiedam te wonen." ADAF spreekt van een verrijking voor de stad, waaraan één bomexplo sie geen afbreuk mag doen. Politie Angst en terreur versterken el kaar, redeneerde tien jaar gele den het Schiedamse gemeente bestuur, dat daarom niet alert genoeg reageerde toen Turken zich bedreigd voelden. „Het zal 20'n vaart niet lopen" met die woorden werden Turken van het bureau weggestuurd. De po litie wilde niet provoceren door de Mobiele Eenheid al bij voor baat naar de oude wijken te stu ren. Inspelen op de angst zou de agressie doen toenemen. Maar de agressie kwam toch. Piet van den Hengel en Jan van Hoff werkten toen als jonge in specteurs bij het politiekorps en zullen zich herinneren hoeveel kritiek de politie oogstte van wege dat bagatelliseren van de problemen. Toenmalig PvdA- raadslid Clara Visbeen-Stro man wilde er schriftelijke vra gen over stellen, maar werd daarvan weerhouden door haar fractie. De Schiedamse histori cus Han van der Horst, later PvdA-lid, schreef een hele tira de dat de socialisten helemaal geen moeite deden de schande van hun stad te bestuderen. Van den Hengel, nu commissa ris, en Van Hoff, gelijkelijk meegeklommen in de politie- hiërarchie, worden nu gecon fronteerd met de uitspraak van het Turkse PvdA-raadslid Ma- hir Engin, dat veel Turken niet meer naar de politie stappen om aangifte te doen van pesterijen. Deze keer niet omdat de politie bagatelliseert, maar: uit angst voor wraakacties, zegt Engin erbij. Kennelijk is al een hele tijd een proces aan de gang, waar het ge meentebestuur zelden iets van hoort doorklinken ook niet via niet-Turkse Schiedammers die contact hebben met de bui tenlanders. Volgens de één komt dat omdat de raadsleden zich er onvoldoende voor inte resseren, volgens de ander om dat moeilijke problemen liever worden genegeerd. Beide hou dingen laten het aanwezige spanningsveld in tact Als van middag de commissie voor openbare orde in een besloten vergadering bijeenkomt en zoekt naar een remedie, is die brief bovenop in mijn knipsel map misschien een ideetje. Met het uitstralen van een diep ge voelde, actieve solidariteit dus niet de passieve berusting van 't-gaat-wel-over begint Schiedam een proces waarin voor racisme geen plaats meer Viaardingen Radiografisch bestuurbare zweefvliegtuigen met een spanwijdte van onge veer drie meter doorkruisen zaterdag het luchtruim boven de Broekpolder. Die dag houdt de Radio Modelvlieg Vereni ging Viaardingen de jaarlijkse clubwedstrijd. Behalve deze volstrekt geluidloze vliegtui gen stijgen dan ook de elec- trisch aangedreven modellen van de leden op. Met het oog op mogelijk lawaai wordt er binnen de vereniging niet met verbrandingsmotoren gevlo gen. De leden bestrijden elkaar vanaf tien uur op drie onder delen: de duurvlueht waarbij het de bedoeling precies drie minuten te vliegen: de af- standvlucht waarbij men in een bepaalde tijd zo veel mo gelijk keren tussen twee ba kens heen en weer moet vlie gen en een snelheidvlucht die wordt afgesloten met een lan ding op een bepaald doel. Maasland De Maaslandse ge meentekoets wordt verrijkt met Uvec lantaarns. De koets wordt incidenteel gebruikt bij zeer bij zondere gelegenheden, zoals on langs het bezoek van commissaris van de koningin dr. Schelto Pa- tijn, maar ook trouwlustigen hu ren het voertuig ter opluistering van het feest weieens. De lantaarns zijn aangeboden door een inwoner van Maasland, "Hie onbekend wenst te blijven. "r'W&t- De groente schiet hcog op. Ken nelijk heeft de vogelverschrikker zijn werk naar behoren gedaan. Binnenkort is de oogst en totdat er weer gezaaid wordt, kan de vogel schrik met vakantie. Maar mis schien blijft hij speciaal voor de treinreizigers opzijn post. De schrik staat beneden het spoor- dijkje bij station Schiedam-Nieuw- land, op het complex Ons Genoe gen van de Vrije Tuinders, en erzijn kinderen die elke dag naar hem zwaaien. -woensdag 13 augustus: saxofonisl Hans Dulfer leidt open sessie voor Schiadamse muzikanten, ieder kan mee spelen; cafe Podium aan de Lange Ha ven 28, wekelijkse sessieavond nu op woensdag, 22.00 uur. vrijdag 15 augustus: disco ter afslui ting van zomervakantie. Blauwe Brug, 19.00 en 21.30 uur. vrijdag 15 augustus: Schiedams mu ziekcafé Podium gaat twaalf jaar terug in de tijd; toen heette het cafe nog Qui- bus en stonden Peter Pijpers. Jenny de Jonge en Aadje Brauns achter de bar Zij staan er vrijdagavond weer. Boven dien bestijgt de Schiedamse performer Bram Uil net als in vroeger tijden hot disco-podium en de prijs van het tapbier wordt voor de gelegenheid ook ver laagd. zaterdag 16 augustus: café Podium, rhylhm blues-groep Homesick and the Backstabbers, 22.00 uur. zaterdag 16 augustus; Viietafon fn bin nenstad. iN AM n De voorwielaongadreven 5-deurs Pony XP i», mede door de handige gebruiksmogelijkhe den en sprekende prestafïes, zondermeer een unieke aezinswagen Geproduceerd volgens de modernste technieken m de nieuwe, kom pleet gerobotiseerde Hyundai fobriek en met do zekerheid von 6 jaar carrosserie- garantie VERRASSEND SCHOON Door de geavanceerde techniek zijn de zinni ge motoren al bijzonder schoon en uitermate leschikt voor het njefeit op loodvrije benzine laorbij levert Hyundai oak 1 3 modellen met katalysator (nog schoner!) die in aanschaf zelfs 500,- goedkoper zijn. VERRASSEND RUIM Het fraai aeslytcerde, ruime cn komfor*abele interieur sfuit voortreffelijk oon op de moderne aërodynamische vorm van meesterstylist Giugioro i VERRASSEND KOMPLEET Standaard u de Pony XP ot bijzonder kom pleet mei o o 5 deuren, rembekrachtlging ei radio met 2 speakers en de meest luxe uit voering is zelfs uitgerust met oom gedeel-/ ten neerklopbore achterbank en cosserferecorder met <1 speakers en e\eV-/ trische antenne Kortom, ga noar uw Hyundai deoler voor een verras sende proefrit met de nieuwe 5 deun XP, verkrijgbaar vanaf j Hyundai Pony XP Van ct verknjgbaor vanaf 14 595,- PftSZMtnMuimt BTV,'. «xkiuuaf oflavafingtloitan Wijziging*» voorbakouden HYunoni Buys Ballotlaan 4 (Achter Winkelcentrum Oirk Hl-laan) Viaardingen—010 4348700 MaaslandDe gemeente Maasland vestigt geen biblio theek in het voormalige schoolgebouw De Schutse aan de Doelstraat. Een dergelijke voorziening blijkt finan cieel geen haalbare kaart. De inwoners van Maasland blijven derhalve aangewe zen op de wekelijks in hun gemeente stoppende trailer van de provinciale bibliotheekcentrale (PBC) uit Schie dam. Daarnaast wordt door veel Maaslanders gebruik gemaakt van de bibliotheek in buurgemeente Maas sluis. Het idee een permanente bibliotheek in het oude schoolgebouw te vestigen was van het Open Groepe ring-raadslid Fokke Abbas. De PBC zou dan, in de op tiek van Abbas, voor het reilen en zeilen zorg moeten dragen. Er is het afgelopen jaar door de gemeente Maasland uit voerig onderzoek verricht naar de haalbaarheid van een permanente bibliotheek. Burgemeester Mieke Bloemendaal laat weten, dat Abbas de resultaten hier van maar eens op zijn gemak moet doorlezen. Even tueel is zij nog tot een nadere toelichting in commissie verband bereid. Het schoolgebouw van De Schutse komt in de herfstva kantie leeg. De openbare basisschool opent dan het nieuwe onderkomen aan de Kluisweer. Het houten noodgebouw wordt niet afgebroken, maar zal als ver enigingsgebouw worden ingericht. Vijf clubs hebben al belangstelling getoond. Schiedam De stichting EVA begint 1 september met de Open School voor vrouwen. Die schoolvorm is bedoeld voor -vrouwen van alle leeftijden en dient als voorbereiding op een verdere studie. Cur sisten hebben twee vaste onderdelen: nederlands en maatschappijleer. De rest van het pakket bepa len zij zelf. Het cursusjaar duurt 32 weken. De lessen worden op twee ochtenden in de week gegeven van 9 tot 11. De cursus is op twee locaties: M.C.M. de Groot huis aan de Stadhouders laan (maandag en donder dag) en wijkcentrum De Blauwe Brug (maandag en woensdag). door Paul de Bakker Rotterdam SW heeft de oe fencampagne uiterst teleurstel lend afgesloten. De Schiedam mers kwamen tegen de zaterdag- derdeklaser Hoogvliet niet ver der dan een bloedeloze deling (0- 0). Veel belangrijker dan dit ma tige resultaat, is het feit dat trai ner Dick Buitelaar, met het oog op het treffen met MW, nog met de nodige vraagtekens kampt Vast staat in elk geval de absentie van Hans Loovens (geblesseerd). Hans Neeskens (geschorsd) en Coen van der Hoeven. De laatste verloor in het trainingskamp in Sevenum liefst zeven kilo aan ge wicht als gevolg van een (voor alsnog) onbekend verschijnsel. Vrijdag krijgt hij de uitslag van een bloedonderzoek. Gevreesd wordt dat Van der Hoeven de ziekte van Pheiffer heeft en als gevolg daarvan voor weken zou zijn uitgeschakeld. Dat maakt het er voor Dick Bui telaar allemaal niet eenvoudiger op. „Verdedigend heb ik mijn zaakjes redelijk voor elkaar. Voor de middenlinie ben ik met Mar cel van Buuren en Ard Oosterlee gedeeltelijk uit de problemen. Maar dan komen duidelijk de moeilijkheden. Rob Koevermans is nog lang niet in zijn oude doen. Jan Konemann ondervindt nog problemen van zijn blessure, ter wijl Glen Sonneville vanavond niet thuis gaf. Ik heb hem in de rust gevraagd waar hij mee bezig Jan Konemann was. Glenn moet gewoon in cfe Eunt van de aanval staan en er in limmen Nu probeerde hij de ballen zelf te brengen en dat is niet de bedoeling". CONSEQUENTIES De consequenties daarvan waren in het treffen met Hoogvliet dui delijk zichtbaar. In opbouwend opzicht stak het bij SVV allemaal redelijk in elkaar, maar zodra het strafschopgebied in zicht kwam, lukte niets meer. Ook al, omdat de Schiedammers veel te veel met de bal bleven lopen. Erg veel tempo zat er dan ook niet irrde acties, waardoor Hoogvliet oat overigens pas voor de twëgge keer in actie kwam, volop dejje- legenheid kreeg om zich op-de aanvallen van SW in te stellen: SW schiep zich in de eerste-heKt dan ook maar een echt ulïgfc- speelde kans, die door Rob-Koe vermans om 2eep werd geholpen, terwijl Hoogvliet-doelmanTpn Eishout twee keer goed reageer de op schoten uit de tweede lijn van Jan Konemann en Hans Neeskens In de rust wisselde Buitelaar". £r vrolijk op los, maar veel effect sorteerde hei allemaal niet. SVV bleef volharden in het doorzichti ge spelletje van voor derust, waardoor Ton Eishout nauwe lijks in de problemen kwam. ..Nee, wij slaagden er inderdaad niet in om in de kleine ruimte een voetballende oplossing te be denken". vond ook Dick Büite- laar. „Het is dan ook maar te ho pen dat deze slechte generale "tot een goede uitvoering leidt Irrdat geval heeft deze oefenwedstrijd tenminste nog enig nut gehad",. Opstelling SVV: Dirven (46a Bos); Van Kapel, Salari, Treling, Kuyt (46e Mul der), Oschner (46e Ooaterlee), Nees kens (46e Wildenburg), Koevermana, Van Buuren; Konemann, Sonneville (46e Rietveld). door WILFRIED SALOMONS Viaardingen Gerard Wape naar is al tien jaar een vaste kracht in het eerste team van Holy. De 27-jarige, zeer aima bele, Vlaardinger Is wat men in de wielrennerij een 'water drager' zou noemen. Hij trekt nimmer de aandacht met da verende homeruns, maar blunders waardoor wedstrij den verloren gaan, maakt hij ook zelden. Voor het team is hij echter zijn gewicht in goud waard. Zijn inzet, enthousias me en de immer positieve in stelling zijn voor Holy van gro te waarde. Het relaas van een onbetaalbare clubjongen, die de Zwaluwenlaan altijd is trouw gebleven, zelfs in de voor zijn club roerige zeventi gerjaren. „In 1969 ben ik bij Holy begon nen, dat toen net was verhuisd van de Sportiaan, waardoor ook de naam VFC moest wijken voor de toen nog orginele naam 'Holy'. Mijn broer Piet en buurjongen Jan Lugthart waren me juist voorgegaan. Het veld was nog maar net klaar, maar voor de rest was er nog niets, geen clubge bouw, geen kleedkamers, niets van dit alles. Verkleden deden we in een oude kar van de ge meente en in het weekeinde zette de families Smit en Knegt een tent op om voor enige omzet te zorgen." „Bob Soudijn, de huidige coach van Schiedam, haalde me in 1978 bij het eerste team. Ik speelde bij de jeugd altijd op het eerste honk, maar bij Bob speelde ik ook wel eens in het buitenveld. Tegen woordig geef ik de voorkeur aan het midveld. Het geeft me een kick om de meest onbereikbare Gerard Wapenaar is juist op tijd terug op het honk. De goedlachse Vlaar dinger is niet van plan zijn dub de rug toe te keren. schoudergewricht is iets te ruim, waardoor ik bij iedere krachtige beweging een pijnlijk gevoel krijg". Om de Vlaardinger heen staan allerlei makkers die allen al min stens eenmaal van club zijn ver anderd. Gerard Wapenaar is zijn vereniging altijd trouw gebleven. „Wie garandeert mij dat het bij een andere club ineens zoveel be ter gaat en bovendien heb ik het altijd naar mijn zin gehad bij Holy. Bij sommigen krijg ik de in druk dat ze het eigenlijk wel inte ressant vinden om af en toe van club te veranderen. In de jeugd heb ik nooit in selectie-toams ge- ballen toch nog te pakken Het vervelende is dat ik eigenlijk al zes jaar met een schouderblessure rondloopt, die ondanks zeer in tensieve behandeling nooit is ge nezen. Het kapsel van mijn Viaardingen Richard Zee bregts was de grote man bij Satel liet. In het oefenduel met HUles- luis trof hij liefst viermaal het doel. Fortuna Viaardingen bleek net niet opgewassen tegen Spar taan'20 (0-1), terwijl HVO deelde met Feyenoord, 3-3. DHSTSB 1-0 In een gelijkop- gaande wedstrijd trok de thuis ploeg halverwege de tweede helft toch aan het langste eind door een treffer van Frans Sehraeolcr. Fortuna VISpartaan'20* 0-1 De confrontatie tussen hei naar de eerste klasse lonkende Fortu na en het vanuit de hoofdklasse gedegradeerde Spartaan'20 werd met een minimaal verschil in het voordeel van de Rotterdammers beslist. Satelliet—Hillesluis 7-2 De mannen van Ger Robbemond hadden geen kind aan Hillesluis, dat door doelpunten van Richard Zeebregts (4). Herman de Roo (2) en Ed Schouten een flinke af straffing kreeg. HVOFeijenoord 3-3 Twee doelpunten van Robert Boot en een derde van Cas van de Velden (na voorbereidend werk van Boot) zorgden voor een 3-1 voor sprong voor de Vlaardingers, die in de slotfase toch nog uit handen erd gegeven. Zwaluwen VI—Die Haghe 14) Leen Pijpers bombardeerde zich tot matchwinnaar in een wed strijd, waarin beide ploegen el kaar goed in evenwicht hielden. Oude MaasXJrsus 1-0 Reeds na vijf minuten opende Oude Maas de score. Hoewel Ursus goed weerstand bood, slaagden de pupillen van Ton Vellinga er niet in om de zaak recht te trek ken. Wit Rood Wit—DVO'32 0-2 Leo van Ree zorgde met het hoofd voor een 0-1 voorsprong bij rust. die na de thee werd verdubbeld door Wilco Wapenaar. DSS'26Zwarte Pijl 1-1 In dc eerste helft creeerde DSS veel kansen, maar alleen John Klein wist het net te vinden. Na de her vating kwam Zwarte Pijl furieus voor de dag en konden de gasten na een fout in de Vlaardingse de fensie op gelijke hoogte komen. s'GravenzandeSchiedam 4-0 's Gravenzande bleek een maatje te groot voor de Schiedammers Voor rust wist Schiedam de score nog maagdchjk te houden, maar na de hervatting sloeg de oppo nent genadeloos toe. CIONOlympus S 2-0 Cees Spruit en Leo Don waren er voor verantwoordelijk, dat de zege in het duel tussen de twee regionale afdelingsclubs in Vlaardingse handen kwam. Hoek van HollandNOC 2-2 Via Piet Boon en Hans de Boer nam de kersverse derdeklasser Hoek van Holand tot twee maal toe de leiding, maar even zoveel keren moest een laconiek spelen de thuisploeg toestaan, dat NOC langszij kwam, VDL (zo)Swift Boys 0-0 Het gedegradeerde VDL toonde zich zeker niet de mindere van derde klasser Swift Boys, maar wist evenals de opponent niet tot sco ren te komen. BerkelWK 1-2 Gerard Heij- dra passeerde na rust met een mooie lob zijn eigen doelman, maar gelukkig had die misser geen fatale gevolgen, omdat Theo Smit met twee doelpunten, waar van een vanaf elf meter, een Schiedamse overwinning be werkstelligde. RKWIK—Abbenbroek 1-1 RKWIK en Abbenbroek waren erg aan elkaar gewaagd. Namens de thuisploeg was nieuweling Martin de Zwart produktief. zeten, zodat mijn hoofd ook nooit op hol is gebracht. Eenmaal heb ik met het idee rondgelopen om op te stappen, dat was in het laat ste jaar met Dick Lam et als coach Op de training zag je vrij wel niemand, terwijl er op zon dag weer dertien zogenaamde ploeggenoten vrolijk aan het bal len waren." Vrijwel ieder jaar is er een .toe loop van vreemde spelers, rnïiar Gerard Wapenaar is niet bang om uit do boot te vallen „Ik* zal altijd blijven knokken voor een plekkie. dat doe ik al jaren. Al leen aanvallend zou ik wat heler willen functioneren Het slaan blijft bij mij altijd maar matig, bo ven een slnggemiddelde yan 0 300 kom ik vrijwel nooit VERWACHTINGEN De verwachtingen waicn aan Wet begin van het seizoen hoogge spannen. maar de nederlagen volgden elkaar in een hoog terjn- po op. De brigade van Jan de Vos keek dan ook a! spoedig tegen een hopeloze achterstand a«(n, terwijl de tijdelijke opleving te gen Nado V abrubt werd onder broken„De kans dal we het nu nog halen is erg klein", realiseert Wapenaar zich. „We hebben de zaak met meer in eigen hand. Qua spelerspoten neel behoren we in de top, maar we verliezen te vaak door uiteenlopende oor zaken. De ene keer zijn het de werpers, de andere keer de ver dediging en dan laat de aanval het weer eens afweten". Over coach Jan de Vos uit hij lou ter positieve geluiden. „Hij heeft het spelletje door en weet de pre cis aan to geven waar het aan schort Ik hoop dal hij blijft, ma!ar daar is nog niets over bekend. Ik zou alleen nog wel eens in de eer ste klasse willen spelen. Met dit team had ik er enige hoop op. Als we dit seizoen echter niet mogen slagen verhuis ik in ieder geval met naar Schiedam, daar hoeft niemand zich zorgen over te ma ken" WOENSDAG 13 AUGUSTUS Tonnia: Toernooi VLTC Viaardingen (81, B2, Cl. Dl, D2); Voetbal: 19.15 DOCOS—Jeugd SVV. 19.00 's-Gra- venzandse SVExcelsior M. 19.00 mvv'27—Groeneweg. 19.00 De Hol- landiaan—Aeolus, 19.00 Verburch— HBSS, 19.00 MSV'71—VlaardmgBn. 19.00 VDL (za)— Da Nederlanden. 19.00 NoorderkwartierSchiedamse Boys. Atletiek: 19,30 Start trimloop van over 3 en 10 kilometer bi] sport velden Merellaan, Maassluis. DONDERDAG 14 AUGUSTUS Tennis: Toernooi VLTC Viaardingen (B\ 32, C1, Dl, 02); Voetbal: 19,00 VFC—Swift Boys, 19.00 Hermes DVSDRL, 19.00 Hoek van Hol land—Steeds Volharden, 19.00 Hoek se BoysFeyenoord (A). 19.00 Be Fair—PPSC VRIJDAG 15 AUGUSTUS Tennis: Toernooi VLTC Viaardingen (81, 82. Cl, D1, D2); Voetbal: 19,00 VaassenJeugd SW. 15.00 Hoekse Boys—'s Gravenzandse SV; Her^n- aoftbal: 19.00 Schiedam—Hookers, 19.00 GophersBemisse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2