i Vrouwen gaan Plein Eendragt verdedigen D llftums djumd weken gratis lezen over WK Zwemmen 0 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Agenten meer de straat op iüt Aad Juyn: meer straatfeesten in de Gorzen WD wil nieuwbouw en woningen op terrein WSëB Laurens Costerhof waarschuwt B en W De Doorloper dertig jaar Hardrijders nopen politie tot controles Drie fouten: auto inleveren Inbraak in Ter Schie Tekening uit dankbaarheid Video weg J WATERWEG VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1986 Regionale redactie: erate Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis De twee wijkteams van de Maas- sluisse politie hebben sinds de oprichting in be gin 1984 niet naar volle tevredenheid van de korpsleiding gefunctio neerd, Met name het fei telijke werk op straat, het aanspreekbaar zijn voor de mensen, schoot er te vaak bij in. Dat is de conclusie in een evalua tieverslag over de wijkteams, „Er moet het één ep ander worden bijgesteld", vindt ook politievoor- lichter De Jong. De teams zijn opgezet met de be doeling om ook een aantal taken, die niets met de wijkgerichte Nieuwe opzet wijkteams Maassluis aanpak te maken hebben, naar die twee wijkploegen over te he velen. Het betrof vooral verkeer en bijzondere wetten. De praktijk heeft volgens De Jong uitgewe zen dat dat totale pakket moeilijk werkbaar is. „Althans met de huidige bezet ting. De verhouding tussen pa pierwerk achter het bureau en, het op straat zijn klopte niet",' meent De Jong. Aan de commis sie voor algemene zaken wordt maandag een nieuwe opzet voor gelegd, Die behelst dat elk wijk team voortaan een chef krijgt Momenteel werken de twee teams onder leiding van één chef, Feitelijk betekent dat een uitbrei ding van de wijkteams met één politieman. De hele papierwinkel en het verstrekken van adviezen wordt naar de chefs gedelegeerd, zodat de agenten vaker de straat op kunnen. Verder krijgt elke chef één van de toegevoegde ta ken (verkeer en bijzondere wet ten) onder zijn hoede. Schiedam Armand van Puy- velde en Aad Juyn hebben het plan opgevat in de Gorzen meer straatfeesten te organiseren. Het straatfeest in de Sommelsdijkse- straat was zaterdag zo'n succes, dat aan herhaling in andere stra ten wordt gedacht, In de Rijn straat komt het eerstvolgende straatfeest, waarbij ongetwijfeld ook weer goede muziekgroepen zullen spelen. Juyn, eigenaar van café Plantage, en Van Puyvelde, actief voor de bewonersverenï- ging Schiedam-Zuid, hebben er deze week afspraken over ge maakt. ten optreden tijdens de late- avondsessie in de Sommels- diikse- straat. Dat was een leuk straatfeest en zo komen er meer. Dol-fi jn rijp voor de sloop Maassluis Het zwembad Dol-fijn is rijp voor de sloop. Zestien jaar geleden, bij de ingebruikname, was het nog een 'prachtig en ruim opgezet zwembad*. Van dat eens trotse gemeentelijk bad is weinig floris sants overgebleven. Ernstige verzakkingen, lekkages en technische tekortkomingen rechtvaardigen het gebruik van de slopers hamer. Die conclusie trekt WD-gemeente- raadslid Leen de Zeeuw in de laatste uitga ve van het huisorgaan van zijn partij. - sMSSSMSi door KOR KEGEL Schiedam Kenau Si mons Hasselaar woont op Plein Eendragt en zij Buurt is bereid zelf plantsoen te onderhouden Schiedam Als de gemeen te Schiedam soms wil bezui nigen op de plantsoenen dienst en er om die reden parkeerplaatsen op het plantsoen van Plein Een dragt worden gepland, dan zijn de omwonenden wel be- reid om zelf het plantsoen te gaan onderhouden. De werkgroep Plantage, die zich ontfermt over de gehele om geving, heeft de stellige in druk dat er voldoende om wonenden zijn die-het plant soen in eigen beheer willen* nemen. Gepoogd zal worden om In te spelen op andere initiatieven in de stad, zoals in Tuindorp, in Woudhoek, in Nieuwland •en bij de moestuintjes aan de VVestfrankelandsedijk, waar Schiedammers stukjes open baar groen tegen een zeer voordelige prijs in erfpacht hebben gekregen, „Wij zullen er een mooi plantsoen van maken, als de gemeente belooft geen par keerplaatsen aan te leggen," aldus een woordvoerder van de werkgroep Plantage: - heeft wel tien zussen. Woest zijn zij. De arme ge meenteambtenaar, die zo zijn best heeft gedaan op een tekeningetje van hun plein, kan zijn borst wel nat maken, want dinsdag avond krijgt hij in het pand van Lentefeest de volle laag. Parkeerplaat sen in het plantsoen? Van z'n lang-zal-ze-leven-niet. „Misschien hebben de bewoners er wel heel andere ideeén over," drukt ambtenaar M.C.J. van Meurs zich voorzichtig uit. Hij is zich al vaag bewust van de stort vloed van kritiek, die over hem heen gaat komen. Bij gemeente werken weten zelfs ae ambtena ren, die niets met de Plantage te maken hebben, dat de buurt op tilt staat. De werkgroep Plantage bestaat uit mannen er zitten wat archi tecten in van middelbare leef tijd— maar het zijn de veel oude re buurtbewoonsters die het felst gereageerd hebben, nadat de ge meente Schiedam tekeningen presenteerde. De werkgroep werd suf gebeld. „Of de gemeen te gek geworden is. Zo'n prachtig plantsoen opofferen aan de par keerdruk in de Schiedam se bin nenstad!" De meeste bewoners van Plein Eendragt vinden het hier ideaal wonen. Het is een stille oase op honderd meter afstand van het drukke centrum van Schiedam. Hoewel de gemeente jarenlang volhield dat er voldoende par keergelegenheid is in de binnen- T stad. blijkt nu plotseling dat de stille oase nodig is om meer par keerplaatsen te realiseren. Ook aan de Tuinlaan zal straks aan twee kanten geparkeerd kunnen worden: een aanslag op het scho ne aanzien van de Plantage, vindt de werkgroep. Gisteren werd in de omgeving nog gevreesd dat de Tuinlaan een 'Haagse' asfaltbehandeling zou ondergaan. De gemeente denkt daar per se niet aan, zegt Van Meurs. Laat dat dan meevallen, de omwonenden vinden het niet prettig dat de gemeente erop uit schijnt een historisch stuk Schie dam, vol met monumenten, om te vormen tot een blikken wa genpark dat overdag veel weg zal hebben van een autokerkhof. Leuk wonen. „En 's avonds kij ken zij dan natuurlijk op allemaal kale- parkeerplaatsen, waar het nu nog mooi groen is," veronder stelt de werkgroep. Verloedering Ambtenaar Van Meurs meent dat het wel meevalt De bestaan de situatie wordt zoveel mogelijk gehandhaafd. Het groen blijft en de bomen blijven staan, zegt hij, al komen er tussendoor enkele parkeerplekjes, meer niet Het laat zich niet aanzien, dat Van Meurs dinsdag de onversaagde aanhang van Kenau Simons Has- selaars zal kunnen overtuigen. Daarvoor is het anti-gemeente lijk sfeertje te diffuus een ge volg van het al jaren in beslag ne mende verloederingsproces van de Plantage, die nota bene Ne derlands oudste stadspark is: oor spronkelijk een Franse tuin, in 1766 ontworpen door Horsman: later, in 1826, in een Engelse tuin omgetoverd doorZocher. Bij de reorganisatie halverwege deze eeuw verdwenen alle oude elementen uit de tuin en daarna is het met de Plantage alleen nog maar verder bergafwaarts ge gaan. Die vervlakking van cultu reel prestige verklaart, waarom de omwonenden vrezen dat ook over Plein Eendragt en de Tuin laan een grauwsluier komt te hangen. „De parkeerplaatsen langs de Plantage zijn zo dicht tegen het groen aan getekend, dat volgens onze berekeningen onvermijde lijk die fraaie platanen tegenover Huize Brabant en stichting Pook zullen sneuvelen," aldus de werkgroep, die zich bij B en W beklaagt over het afknabbelen van groen. Volgens een woord voerder kan de gemeente tegen woordig niet meer gewoon van groen genieten. Elke groenstrook moet zo nodig een nevenfunctie krijgen. Dat de gemeente denkt aan de aanleg van een cooper- baan in de Plantage, vindt de werkgroep een teken aan de wand. In het verstedelijkte Schïedamse milieu zou men het schaarse groen wel wat meer in waarde mogen laten, is de opinie. Rusthuis „Is de gemeente hier wel wezen kijken?" vragen de buurtbewo ners zich af, die de tekeningen hebben bestudeerd. Niet alleen dat die platanen over het hoofd zijn gezien, ook in- en uitritten worden op de tekening versperd door een parkeerplaats. Dat is het Plein Eendragt is tegen par keerplaatsen in het plantsoen. geval bij het kantorencentrum van G.Toth, gevestigd in het voormalig hervormd rusthuis aan de Tuinlaan. Ook bij de vei ling op Plein Eendragt komen auto's in de weg te staan, juist voor de hoofdingang. Van Meurs ontkent dat laatste. „De tekening is heel zorgvuldig gemaakt," zegt hij. Dat de inrit bij Toth geblokkeerd wordt, kan kloppen, zegt hij, want de projec tontwikkelaar heeft nog geen in- ritvergunnïng gekregen, al ge looft Van Meurs wel dat de aan vraag hiervoor binnen is. Bewoners van Plein Eendragt winden zich erover op, dat de ge meente de naam van hun plein niet eens goed schrijft. „In-alle brieven heeft de gemeente het over Eendragt met ch, maar jaren geleden hebben wij al uitgezocht dat het met een g moet zijn." De Zeeuw en de rest van zijn fractie voelen er desondanks weinig voor het noodlijdende bad, dat al jarenlang het zorgen kind is van de plaatselijke Sport en Recreatieraad. zomaar te offe ren aan de sloper. De liberaal meent dat er twee mogelijkheden zijn om nog wat Dol-fijn te ma ken. Uitgangspunt voor zijn partij is dat een zwembad in Maassluis noodzaak is, maar dan wel in aangepaste vorm. „Onze stad", schrijft De Zeeuw, „is één van de dïchtsbebouwde in Nederland, met een in verhouding groot aan tal flats; een zwembad heeft hier in een sociale functie". De voordehandliggende oplos sing, een gedegen opknapbeurt van het bad, vindt bij de WD nauwelijks weerklank. „Om het bad weer bedrijfszeker en in overeenstemming met de wet te krijgen, kost ruim twee miljoen", becijfert De Zeeuw. Het pro bleem daarbij is dat het jaarlijks exploitatietekort zal oplopen tot ongeveer een miljoen gulden, te gen de 6,3 ton die vorig jaar moest worden bijgepast uit de gemeen tekas. Rigoreus De Zeeuw voelt veel meer voor een rigoureuzer alternatief: de buitenbaden en een groot gedeel te van de zonneweide afstoten. Zijn plan voorziet in een over dekt instruetiebad, een dito re- creatiebad met modieuze voor zieningen als een sauna, whirl pool, zonnebank en glijbaan en een aansluiting -op een beperkte zonneweide, eventueel met een klein buitenbad voor kleuters. Alleen zo denken de liberalen de concurrentie in de regio afdoen de te kunnen beantwoorden. Re alisering van dat plan gaat welis waar een slordige zeven miljoen gulden kosten, „maar het tekort in de exploitatie lijkt aanmerke lijk gunstiger". De vervangende nieuwbouw waarvoor de WD pleit, heeft als bijkomend voordeel dat er 30.000 m2 vrijkomt voor andere doel einden. De Zeeuw heeft al een bestemming in gedachte: de bouw van vrije sector woningen. „Want", meent De Zeeuw, „er gens zal een kostendrager gevon den moeten worden". Het mag volgens hem geen enkel pro bleem zijn kopers voor die wo ningen te vinden. Hij baseert die inschatting op een recente nood kreet van een Maassluise make laar. die een directe vraag naar ongeveer 70 duurdere woningen in de vrije sector heeft geconsta teerd. Daarmee is het cirkeltje voor De Zeeuw mooi rond: „De zwem mers kunnen recreéren en de woningzoekers blijven behouden voor onze stad". Er moet iets ge beuren. Daar zijn alle betrokke nen het over eens. De terugval in het bezoekersaantal van 217,000 in 1985 naar 71.000 afgelopen jaar is fnuikend voor Dol-fijn. Schiedam De bewoners van het Laurens Costerhof wijzen de gemeente Schiedam op haar ver antwoordelijkheid voor de le vensgevaarlijke situatie, die vol gens hen in dit stadsvernieu wingsgebied van Schiedam-Oost is ontstaan. Als er brand uit breekt en er vallen slachtoffers, dan is de gemeente daar verant woordelijk voor, schrijven acht bewoners in een brief aan B en W. Het Laurens Costerhof is een klein, doodlopend slopje achter de Laurens Costerstraat De buurt staat op de nominatie ge sloopt te worden. De gemeente werft dan ook huizen aan, maar hierbij is het hofje het laatst aan de beurt In de Laurens Coster straat zijn reeds woningen dicht gemetseld of provisorisch dicht getimmerd. Voor vandalen is het een fluitje van een cent om hier binnen te komen. Er is al drie keer brand gesticht. Omdat de huizen van het hofje tegen de leegstaande woningen zijn aange bouwd, voelen, de overgebleven bewoners zich bedreigd. Zij moesten al een keer geevacueerd worden. Namens de bewoners laat Peter Sutherland weten dat de ge meente ondanks dringende ver zoeken verzuimt om adequate maatregelen te nemen. Daarom is een kopie van de brief aan B en W aan de fractieleiders in de ge meenteraad verzonden. Maar natuurlijk ook over het wereld-, regio- en zeer zeker het plaatselijke nieuws. Compleet met de 3 bijlagen per week RN-sport op maandag Uit Journaal op woensdag en RN-Zaterdag voor het weekend. en elke week het verloop van het RN Tennis Circuit. a, bezorg mij het Rotterdams Nieuwsblad 2 weken gratis en geheel vrijblijvend. naam adres postcode plaats telefoon 0 voorl. huisno- _(Lv.m. bezorgcontrole) opsiuren in een open envelop zonder postzegd geadresseerd aan: kouerdams Nieuwsblad, afd. abonnementen. Am woord nummer 1579, 3000 VB Rotterdam code SB Vlaardingen Een dertigjarig jubileum is in het onderwijs iets", opmerkelijks. Er zijn buurten waar scholen al na één of twee/, 'kindergolven' worden opgehe- ven, omdat er geen leerlingen i meer zijn. In de Babberspolder is dat zeker niet het geval. Deze- buurt is voor jonge gezinnen een springplank naar andere wijken"- en het kindertal blijft onder die omstandigheden stabiel. Op 2 september viert De Doorlo- per zijn dertigjarig jubileum! "Vroeger bestond de school uit twee gescheiden afdelingen:- kleuterschool De Korenbloem irt - de Goudsestraat en de Van Ho-, gendorpschooi aan de Van Lim- burg Stirumstraat. In 1985 fu- seerden de twee scholen tot De Doorloper. Om, het jubileum de glans te ge ven die het verdient organiseren de leerlingen de hele dag activi teiten. Tussen de middag een ge meenschappelijke maaitijd, 's middags een optreden en 'sa- vonds een lampionoptocht. Op 5 september houdt de schooi een reünie, waarbij alle oud-leerlin gen, ouders en leerkrachten wel- - kom zijn. Om acht uur begint het. MaassluisDe politie van Maas sluis is van plan vaker snelheids controles binnen de bebouwde kom te houden De noodzaak daartoe is aangetoond met een, controle die enkele dagen achter- een op verschillende tijdstippen op de Westlandseweg is uitge voerd. Er werden tijdens die actie in totaal maar liefst 97 snelheids- overtreders betrapt en verbali- seerd. Hoewel op de weg slechts een snelheid van 50 kilometer is toe-" gestaan, presteerde één automo bilist het met 125 kilometer over de Westlandseweg te rijden. Vol gens de politie is er sprake van een alarmerende situatie, omdat éénderde van de automobilisten harder reed dan 80 kilometer. Vlaardingen 'Een 18-jarige Vlaardtnger moest gistermiddag om half vijf zijn auto bij de politie inleveren, omdat hij op drie fou ten was betrapt. Het begon met.' het veroorzaken van een botsing - op de busbaan van de Europa boulevard. De jongen verzuimde voorrang te verlenen aan een bromfietster. Beide voertuigen n- werden licht beschadigd. Dat was op zich geen reden om de wagen te eonfisceren. Wel toen- bleek dat de Vlaardinger in een onverzekerde auto reed en hij bo vendien niet in het bezit was van een rijbewijs. Schiedam Bij een inbraak in scholengemeenschap Ter Schie aan de Mgr Nolenstaan in Schie- dam zijn twee videorecorders, twee kleurentelevisies en enkele batterijladers gestolen. De buit vertegenwoordigt een waarde van 8.600 gulden. Van een opslagterrein van de ge meente in het Hargapark is een graszaaimachine ter waarde van." 9.000 gulden ontvreemd. Maassluis De 350.000 gulden,-, die nodig is om de uitbreidings-..: plannen voor het Nationaal Sleepvaartmuseum in Maassluis - te kunnen uitvoeren, is nog lang niet binnen. De speciaal voor die uitbreiding in het leven geroepen stichting is echter tevreden over-, de inzamelingsactie die begin mei, is gestart. De stichting beschikt inmiddels over een 'respectabel bedrag'. Dat geld is bijeengebracht door een 1 groot aantal particulieren, bedrijf i ven en culturele en maritieme in-_ stellingen. Bij het begin van de actie heeft de stichting gebruik mogen maken van het zeekadettensehip Rigelr De dankbaarheid daarvoor - wordt morgenochtend om elf uur getoond als stichtingsvoorzitter ir_' G. Langelaar een tekening van - het schip aan boord overhandigt aan commandant Bedaf. De tekeL ning is gemaakt door maritiem tekenaar Hans Teunissen. Vlaardingen Terwijl de bewo-* ners rustig sliepen hebben inbre kers de hele woonkamer van een, huis aan de Joh. van Bijnenstraat_ ondersteboven gekeerd. Ze von-, den uiteindelijk het een en ander van hun gading: een videorecor der en een portefeuille met Zwit? - serse franken. Men kwam bim- nen met behulp van een valse* sleutel.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1