fbeleid op de helling Aanleg bedrijfsterrein zorgt voor overlast i Lentefeest 'hapt* stuk uit Plantage Stadsbestuur voor rechter Anti- «if- IMilDKS HGBlfiB SCHilOAMSGHl CQiffiANT HEM WATERWEE CBBBOT Cliënten moeten zelf betalingen verrichten openbare verkoop vloerbedekking PatentRekeninc Dukdalf- jeügd kan op camping Stofwolken over de huizen Geen haltepalen aan Marathonweg Diefstal «it snackbar Versterkers gestolen EN TOCH 'N HOGE RENTE verenigde spaarbank DONDERDAG 21 AUGUSTUS 1986 Regionale redactier Brede Havenstraat 6, 3130 AC Vlaardingen. Postbus 110, 3131 BC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Maassluis Enkele bewoners van de ern stig verontreinigde woonwijk Steendijkpol- der in Maassluis hopen via de rechter een vergoeding van de gemeente te krijgen voor de geleden schade. Binnen enkele weken wordt de gemeente gedagvaard, zegt de advocaat van de bewoners, mr.F.P.C. Legger uit Rotterdam. De zitting voor de Rotterdamse rechtbank staat voor de maand oktober op de rol. De bewoners stellen dat de gemeente Maassluis aansprakelijk is voor de geleden schade. In de ja ren zeventig liet de de gemeente de verontreinig de grond met huizen bebouwen, terwijl zij van de verontreiniging had kunnen weten. De gemeente ziet reikhalzend uit naar de dagvaarding. Het ge- Bewoners gif wijk willen schadevergoeding meentebestuur wil nu ook wel eens door de rech ter uitgemaakt zien of en zo ja in hoeverre ze schadeplïchtig is. Wethouder Izaak van der Knaap (milieuzaken) benadrukte eerder deze week in een commissie vergadering dat hij absoluut niets van de veront reiniging wist, „De gemeente staat in het beklaag denbankje, maar echt: wij wisten het niet. De ge meente Rotterdam heeft informatie achtergehou den. Eerst gezegd dat de het bagger van klasse 2 was, maar later moest toegeven dat het om de klasse 3 en 4 ging". „De gemeente Maassluis heeft een onrechtmatige daad jegens de kopers gepleegd en een wanpresta tie geleverd", aldus Legger. De bewoners die nu, in overleg met de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder naar de rechter 2ijn gestapt, zijn volgens hem de 'schrijnende gevallen'. Mensen die elders ander werk hebben gekregen, maar niet kunnen verhuizen omdat de wijk 'besmet* is". De bewoners willen van de gemeente op zijn minst het verschil tussen de eigenlijke waarde van hun woning en de huidige waarde vergoed heb ben. Door de sterke verontreiniging van de bodem kan dat verschil volgens Legger enkele tientalle t procenten bedragen. De commissie bodemonderzoek Steendijkpolder heeft al eerder aangekondigd enige gevallen voor de rechter te willen brengen om duidelijkheid te krijgen in de slepende affaire. De gemeente, aldus een woordvoerder, is extra voorzichtig omdat het om een omvangrijke zaak gaat. Het betreft 800 woningen en de waardever mindering wordt gesteld op gemiddeld 30.000 gul den. Er staan ook huurhuizen in de Steendijkpol der, maar de bewoners daarvan claimen vergoe ding van vermindering van woongenot, aldus de gemeente. Al eerder heeft de rechter een oordeel uitgepro- ken over de schade die wordt geleden door het wonen op gifgrond. Bewoners van de Menvepol- der uit Dordrecht werden door de rechtbank in het gelijk gesteld en veroordeelde de gemeente Dordrecht tot het betalen van een schadevergoe ding. Ook het gerechtshof in Den Haag heeft een claim tot schadevergoeding toegewezen. Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder: „Het gaat om gevallen waarbij de schade exact is vast te stellen. De mensen moeten nu geholpen worden, die kun nen niet wachten tot na een sanering. De gemeen te is volgens ons verantwoordelijk omdat het het beheer had over de vuilstort en met Rotterdam een overeenkomst had over de levering van de baggerspecie". Met de uitspraak van de rechter in de hand hoopt Harm Woudstra op een regeling. „We hopen op een derden werking. Op die manier wordt de ge meente wel gedwongen om met de overheid te gaan praten over een schaderegeling. Ik begrijp ook wel dat het voor de gemeente nooit op te brengen is alle schadevergoedingen te betalen". ■Vlaardingen Ambtena ren zijn van mening, dat de gemeente moet terug komen op haar besluit om geen chemische bestrij dingsmiddelen te gebrui ken tegen plantjes. Het onkruid doet, zo staat in een adviesnota, het uiter lijk van de stad geweld aan. Elk voorjaar een gro te verdelgingsactie zou het groen binnen de perken kunnen houden. De gemeente maakt zich al enige tijd druk over het her en der op- schietende onkruid. Gemeente raadsleden hebben erover ge klaagd. Zij trekken het anti-gif- beleld van de gemeente in twijfel. Een wandeling in de buurt van het stadhuis heeft ambtenaren duidelijk gemaakt, dat Vlaardin gen groener is geworden dan de bedoeling was. Het welig tierende onkruid brengt, zo meent de gemeente, de verkeersveiligheid in gevaar en zou verzakkingen van het weg dek veroorzaken. Sinds 1979 is het gebruik van herbiciden en in secticiden teruggedrongen, In de nota staat dat het twijfelachtig is, of het gebruik van chemische be strijdingsmiddelen in een stede lijk gebied wel toelaatbaar is. Maar zonder gif kan Vlaardingen het onkruid niet meer binnen de perken houden. Burgemeester en wethouders hebben de deskundigen van de plantsoenendienst gevraagd plannen te maken voor enkele grote bestrijdingsaeties met che- mïsche middelen. „Wij hopen m wel, dat zo'n actie nog dit jaar kan worden gehouden", zegt een woordvoerster van de gemeente. -Het gif zou gebruikt moeten wor- den in winkelcentra, bij de sta- tions van de NS, bushaltes, open bare gebouwen, op oversteek plaatsen, fietspaden en rijbanen. Dit jaar en volgend jaar wordt be- keken of zo'n actie het gewenste resultaat heeft Hoek van Holland Het recrea tiegebouw op de Hoekse camping kan worden aangepast en ge- schikt gemaakt als jeugdhonk. Deelraadsbestuurder Wim de Groot hoopt zo tegemoet te ko men aan de wensen van de Hoekse jongeren, die nu het doek over jeugdgeboiiw Dukdalf is ge vallen nergens meer terecht kun- De Groot wil mogelijkheden in deze richting op heel korte ter-, mijn onderzoeken. De camping aan de Tasmanweg moet over .enkele weken wijken voor toe komstige woningbouw en het re- creatiegebouw komt dan vrij. De Groot verwacht dat het pand nog j zeker vijf jaar als onderkomen "yoor de jeugd kan fungeren. De Dukdalf, aan de Hoekse Hill- jcWeg, moet verdwijnen omdat er op die plaats een ontsluitingsweg komt voor de woningen aan de "Cordesstraat Meteen ook werden de huisvestingslasten over dit j jaar stopgezet CDA-deelraadslid P. van der Wel vindt dat weinig .elegant. Hij is van mening dat tweederde, dus een bedrag van veertienhonderd gulden, alsnog 'dient te worden uitbetaald. Vol gens De Groot heeft de beheer- ■;der te kennen gegeven geen prijs te stellen op dat geld. 1 iÉÉllÉliÉ -seIlliÉlWÈiÈS11111v18 SillImmmM A De bewoners van de Wagnerstraat hebben veel overlast van de af en aan rijdende vrachtwagens. De was wordt door de stofwolken bevuild. Maassluis De werkzaamheden aan het braakliggende terrein ter hoogte van het station Maassluis- West, waar een industrieterrein wordt gerealiseerd, leveren nogal overlast op voor de bewoners in de directe omgeving. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders en gedeputeerde staten verzoekt de vereniging van huiseigenaren De Metro noom (Wagnerstraat en omge ving) er alles aan te doen om de overlast verder te voorkomen. Nico van Dijk, de voorzitter van de vereniging van eigenaren, in de brief: „Vrachtauto's rijden af en aan over een zandlichaam, hetgeen bij droog en windering weer grote stofwolken tot gevolg heeft Bij een wind uit zuidelijke richting betekent dit dat deze stofwolken over onze woningen wordt geblazen. Het stof is dan overal in en om het huis te vin den. Het aanrecht tot de buiten hangende was worden ermee be vuild. Deze situatie wordt naast gevaarlijk voor de gezondheid, ook als bijzonder smerig erva ren". De bewoners hebben conctact op genomen met de meldkamer Rijnmond en de directeur ge meentewerken Maassluis. Een enkele keer is daarop gesproeid om de stofwolken tegen te gaan, maar die maatregel heeft geen ef- bleem: „De werkzaamheden die thans worden uitgevoerd zullen nog enkele weken duren. De to tale uitvoering van het project zal nog enkele jaren vergen. Telefo nische klachten hebben niet of onvoldoende resultaat gehad. De ernst van de situatie is aanleiding om dringend te verzoeken alles in het werk te stellen om te voor komen dat de overlast voort- 1 duurt en zich in de toekomst zal herhalen". Ook bewoners van Merellaan en de Lisztstraat hebben bij de ge meente Maassluis aan de bel ge trokken. Gedeputeerde staten hebben voor de werkzaamheden een vergunning verstrekt Aan het verlenen van de vergunning is wel de voorwaarde verbonden dat de burgers geen overlast mo gen hebben van de werkzaamhe den. De vereniging van eigena ren wil dat de provincie tot actie over gaat om naleving van de vergunningvoorwaarde te waar borgen. De realisering van het industrie- terrein zoals dat nu wordt aange legd is van groot belang voor de gemeente Maassluis. Al jaren kla gen de ondernemers in de stad dat er geen ruimte is om uit te breiden. De leden van de ge meenteraad zouden graag zien dat nieuwe bedrijven zich in de stad vestigen om de werkgele genheid te waarborgen. Voor het nieuwe bedrijfsterrein is veel belangstelling. Met enkele bedrijven is al een principe-ae- coord bereikt over verhuizing naar het nieuw te vormen ter rein. Nico van Dijk wil dat er snel een oplossing komt voor het pro- Sociale dienst stopt met extra service Maassluis Het merendeel van de mensen met een uitkering van de sociale dienst in Maassluis moet in het vervolg zelf de huur of de energierekening gaan beta- uit «nnulati* ordêr hotelaccommodatie (art. 1123) «{Het tapijt ts niet versneden, levering franko huis.) Enkalon projektenkwal. op juten rug Cfl vanafUU| Magdaieine, het overbekende zware mn soft-velourstapijt, huiskamergeschikt in /R 7 tinten, van 149,-I Wp Jntertest, zuiver scheerwollen tapijt voor QR intensief gebruik. 400 cm van 219,-vtlp Desso, zwaar bouclé berber tapijt in I 4 tinten op dubb, juten rug, 7 jaar garantie, 1Oil 400 cm brI Cm Up Sahara, zuiver scheerwollen bouclé tapijt op dubb. juten rug, in camel, berber, linde 1 9C en hazel, van 289,-I Uil) Richelieu, frisé tapijt op dubb. rug, in 6 tinten: berber, camel, bl.grijs en linde, "f R van 369,-1 Inter teat, zuiver scheerwollen tapijt op dubb. juten rug met een wel 2 cm hoge Offlll pool, van 439,-Cm VU) Intertest, super zware nopperal kwaliteit, j 5 schapen per m2, dubb. juten rug, ORfl 1 van 489,- inkoopprijsfellU) I Inlichtingen en stalen: Zaterdag 23 augustus van 11 tot 15 uur] NOVOTEL Hargalaan 2 - SCHIEDAM len. Als extra service hield de so ciale dienst op verzoek de vaste lasten van de uitkering automa tisch in. Dat gaf echter veel extra werk met zich mee en daarom is de gemeente nu van die service verlening afgestapt. „Het is de afgelopen jaren een beetje uit de hand gelopen", aldus Theo Jonkman, adjunct-direc teur van de sociale dienst. „De mensen vonden het wel makke lijk dat wij de huur of de energie rekening overmaakten naar de centrale boekhouding. Zo hield men een netto bedrag in handen. Het aantal mensen dat de verre kening automatisch s wilde laten verlopen via de sociale dienst groeide en groeide maar. Het werd echt te gek en daarom heb ben we er een -eind aan ge maakt". Slechts in een aantal gevallen wordt nu een uitzondering ge maakt. Jonkman: „Van mensen waarvan wij verwachten dat het echt fout gaat als we niet automa tisch de bedragen inhouden, blij ven we het geld vooraf afschrij ven. Maar de meerderheid van de mensen met een uitkering is heel goed in staat om de finan ciën te beheren, daar verwachten wij geen enkel probleem van". Door de verregaande automatise ring bij de sociale dienst van Maassluis is het aantal handelin gen dat verricht moet worden bij een automatishce afschrijving juist groter geworden. „Bij een huurverhoging of de afrekening van het gas, water en licht moes ten de nieuwe gegevens in de computer worden ingevoerd. Een tijdrovend karwei. Vandaar dat is besloten om de mensen zelf de huur en de energienota te la ten betalen", aldus de adjunct-di recteur. Obstructie tegen routew ij zigmg "Vlaardingen De gemeente Vlaardin gen weigert voorlo pig haltepalen en bushokjes neer te zetten langs de nieu we route van buslijn 126 van Westneder- land. Op 21 septem ber gaat die bus niet meer over de Mar- nixlaan, Dr. Wiardi Beckmansingel en Ary Koplaan, maar rechtsstreeks over de Marathonweg naar de Maassluisse- dijk. Vlaardingen is laaiend over die rou tewijziging en laat dat merken ook. Wethouder Bas Goudriaan gaat, zo is dinsdag in de vergadering van B en W besloten, praten met Westnederland om te proberen de vervoersmaatschappij op an dere gedachten te brengen. De omweg over de Beckmansingel heeft voordelen voor de bejaarde bewoners van de Mamixflat en voor scholieren uit Maassluis die in Vlaardingen op de technische school aan de Plancïusstraat zit ten. Voordelen die de gemeente beslist niet wil opgeven voor de tijdwinst die bus 126 op de nieu we route zou maken. Nog maar nauwelijks een jaar ge leden werd de route van bus 126 fewijzigd op verzoek van Vlaar- ingen. De bus ging eerst over de rijksweg naar Maassluis. De ge meente wilde echter de Marnbe- flat, de school aan de Plancïus straat en oeverbos De Liekebaert voorzien van openbaar vervoer. Aan dat verzoek werd voldaan. Jan-Cees van Duin, toen nog Rijnmondgecommïtteerde, was daar ook blij mee. Hij had 'recrea tie' in zijn portefeuille en vond openbaar vervoer naar het druk bezochte oeverbos heel belang rijk. Van de halte bij het oeverbos wordt nauwelijks gebruik ge maakt. Scholieren en bejaarden echter waren blij met de nieuwe route, die Westnederland nu weer teniet wil doen In het verzet tegen de routewijzi ging heeft het gemeentebestuur gekozen voor obstructie. Langs de Marathonweg komen voorlo pig geen haltepalen en geen bus hokjes, zal wethouder Goudriaan aan Westnederland meedelen. De gemeente zal haar bezwaren ook kenbaar maken in brieven aan het gemeentebestuur van Rotterdam, de RET, de rijksver keersinspectie en aan de minister van verkeer en waterstaat Vlaardingen Inbrekers zijn aan de haal gegaan met een frui tautomaat uit een snackbar aan de Azaleastraat in Vlaardingen. Zij vernielden de houten om bouw van de snackbar aan de achterzijde. Behalve- de fruitauto maat werden een snijmachine en hel geld uit de fooienpot gepikt. De waarde van de buit bedroeg zo'n negenduizend gulden. Schiedam Drie versterkers zijn twee nachten geleden gesto len uit het dienstencentrum 4 Molens aan de Nieuwe Damlaan in Schiedam. De inbreker sloeg een ruitje aan de achterkant van het gebouw in en doorzocht alle zalen, De waarde van de buit be droeg 1600 gulden. De Makkersstraat: bepaald geen uithoek, het staat er vaak vol met auto's. Schiedam Bewoners van de Tuinlaan nemen, het Lentefeest kwalijk, dat de stichting meer par keerruimte wil voor haar invalidenbussen. „Dat was niet de afspraak, toen Lentefeest zich hier ves tigde", zeggen de omwo nenden. „Wij zouden geen overlast ondervinden, is ons verzekerd en inder daad valt het met de her rie mee. Maar nu Lente feest een heel stuk inpikt van de Plantage, om daar VRIJ SPAREN viu/,f<s De Patent-rekening: een vrije spaarMorm met een rentevergpedingdie oploopt naarmate u meer spaart Zelfs tot 5l/z% over uw volledige spaarsaldo. Bovendien wordt de rente tweemaal per jaar bij geschreven. Met de Patent-rekening haal je méér uit je spaargeld. teparkeren, vinden wij dat te ver gaan". De bewoners zijn bang dat het nietbij drie parkeerplaatsen bhjft en dat over enige tijd opnieuw een 'hap' in de Plantage wordt gezet. Aan deze kant van de Tuinlaan zouden namelijk de parkeerplaatsen komen: op de plek waar nu een grasveld ligt. Het betreft hier toch al een par- keervrije zone. Als er enkele bus sen komen te staan, bederft dat meteen het uitzicht van de om wonenden op de verpauperde, maar nog altijd fraaie Plantage. De bewoners zijn van mening dat Lentefeest een falikant verkeer de plek heeft gekozen voor haar activiteiten, waarmee een inte gratie van invalide en valide Schiedammers beoogd wordt. „Er komen hier amper invali den", zeggen bewoonsters die kennelijk de hele dag voor het raam staan. „En bovendien, de chauffeurs van de invalidenbus sen zijn toch niet invalide? Zij kunnen toch, zodra iemand met een rolstoel voor de deur is afge zet, verder rijden om de bus te parkeren? Dat hoeft toch niet in zo'n mooi grasperk?" Met heimwee kijken de bewo ners terug naar de tijd van oud- raadslid Jan Egas. directeur van de Rehoboth-mavo, welke school aan de Tuinlaan 60 gehuisvest was. „Die menger Egas hield zijn leerlingen goéd in toom. Van die school hadden wij geen last De kinderen hadden geen auto's, die parkeerden niet voor de deur. Nee, dan Lentefeest". Architect Marius L. Magryn zegt de gemeente Schiedam al lange tijd geleden gewaarschuwd te hebben, dat de parkeerdruk de Plantage nog eens de das om zou doen. Hij merkt het op de hoek van Tuinlaan en Makkersstraat, waar hij woont Dat doodlopende straatje staat tegenwoordig vol met auto's, soms dubbel gepar keerd. Bij stichting Lentefeest was nié mand voor commentaar bereik baar.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1