WATERWEE Sporten in vrije tijd slaat aan in Vlaardingen De'WINTER' vakantiegidsen zijn ml! SPORT 19] Schiedam slaat nieuwe koers in bondsspaarbank Buitelaar gokt op avondje Harga Beenbreuk ligt hart Max van der Does: 'Doorstroming bevorderen' PERSOONLIJK Gudde geeft voorkeur aan Van Eijk Ekkers volgt poltiemensen René Roep Ouderen samen op stap Extra halte voor bus 54 Instuif maakt schimmenspel Een wintervakantie in de zon is een belevenis. Of u uw vakantie wilt doorbrengen op de ski's in de sneeuw of aan de zonnige stranden, de Bondsspaarbank Schiedam biedt u een uitgebreid pakket van mogelijkheden. Ook voor korte uitstapjes naar b.v. Londen of Parijs hebben wij voor u folders klaarliggen. Kom snel eens langs. Bij u in de buurt is de bank binnen loop S W 11.000 gulden armer Wethouder IJsbrand van der Velden neemt het nieu we programma van de afdeling sportieve recre atie in ont vangst. W 77 ''f/H Vlaardingen Met een tevreden gevoel kijkt Max van der Does, drijvende kracht achter het bureau sportieve recreatie van de gemeente Vlaardingen, terug op de zomeraetiviteiten. „Het is weer geslaagd geweest", aldus de amb tenaar. Veel tijd om na te gieten heeft het team van Max van der Does niet. De winter staat voor de deur en een nieuwe, drukke periode dient zich aan. „Alle groepen in de 2omer hebben goed gedraaid", aldus Max van der Does. „De kano-curus zat weer vol en het straatvolleybaltoernooi is ook weer een geslaagde happening geweest. Zelfs de fletsvier- 1 daagse mag zich weer in een groeiende belangstel ling verheugen. Vorig jaar waren er 666 deelne mers, nu 714. We hebben de routes aangepast en er watg meer werk van gemaakt. Dat slaat blijkbaar toch aan". De sportambtenaar heeft voldoening van zijn werk. Vorig jaar deden liefst 2G.OOO mensen mee aan de activiteiten die het bureau sportieve recrea tie organiseerde. „De mensen weten de weg naar ons te vinden", is ook de stellige overtuiging van Max van der Does. Sportieve recreatie; het is een begrip geworden in Nederland, waar veel sporters zich niet meer wil len binden aan een vereniging. De eigen vrijheid moet voorop staan, vinden veel mensen. Ze hebben een hekel aan sporten in verenigingsverband, om dat dan tedere week aan de verplichtingen moet worden voldoen. Sportieve recreatie is anders. Wie een weekje bijvoorbeeld het trimmen wil over slaan, wordt niet op de vingers getikt of geschorst. Vrijheid, blijheid: dat is nog steeds het uitgangs punt. De overheid stelt alles in het werk om spor tief Nederland bijeen vereniging onder te brengen. De actie 'Sport, zelfs ik doe het' is daar een fraai voorbeeld van. Zelfs minister-president Ruud Lub bers maakt reclame voor die actie. De politicus is zelf lid van de Rotterdamse hockeyvereniging Le- onidas. Max van der Does „Ook wij willen de men sen via onze cursussen en groepen later bij een sportvereniging onder brengen. Wij vormen een soort tussenfase. Neem nu de tenniscursus, die loopt verschrikkelijk goed. Ook de doorstroming naar de verenigingen is redelijk. Het is eenvoudi ger om bij een vereniging opgenomen te worden als je al een racket kunt hanteren. Wij proberen de mensen te stimuleren om zich bij een vereniging aan te sluiten". Baat De schermvereniging die Vlaardingen telt heeft veel baat gehad bij de cursus schermen: „De vere niging telde zo'n 30 leden. Niet echt veel natuurlijk. Door onze cursusssen zijn er 15 mensen lid van die club geworden. Een enorme groei, waar de club - ook blij mee is". In het begin keken de meeste verenigingen wat wantrouwig naar de activiteiten van het bureau sportieve recreatie. De clubs waren bang voor le denverlies. Die stelling is inmiddels achterhaald, Max van der Does: „De samenwerking met de clubs loopt goed. Wij snoepen geen leden van de verenigingen af, dat weet men ook. De verenigin gen hebben alleen maar voordeel bij onze activitei ten". Dit jaar is er weer een aantal nieuwe punten in het programma opgenomen. Max van der Does: „We starten meteen groep voor VUT'ers. Mensen vanaf een jaar of 45 kunnen daar aan meedoen. Die groep valt een beetje buiten de boot. Te oud om met de dertigers mee te hollen en te jong voor de bejaar- dengymnastiek. Sport overdag blijft ook onderdeel van ons pakket. Vooral tennis en badminton lopen erg goed. Het voetbal niet, daar is in Vlaardingen geen animo voor. De mensen spelen liever 's avonds met vrienden en bekenden of bij de eigen vereniging". Ook de groep ex-hartpatienten blijft de komende winter actief, „Een enthousiaste groep mensen, die ook niet bij een club terecht kan", aldus de ambte naar. Het bureau sportieve recreatie maakt geen winst. Vorig jaar werd een verlies van 14.000 gulden gele den. De gemeente Vlaardingen zuiverde het ver lies aan. „Het is niet eens zo'n groot bedrag in ver gelijking met andere instellingen", stel Max van der Does. „Kijk, op de tenniscursus kunnen we ont zettend veel winst maken, maar dat doen we niet. Dat is niet ons uitgangspunt We willen de mensen bezighouden en dat lukt ons gelukkig aardig". 's-Gravenzande Burge meester mr.J. Ekkers van 's- Gravenzande zal met meer dan gewone belangstelling de verrichtingen volgen van de dertien politiemensen uit zijn stad en Hoek van Hol land, die vanaf zaterdag een week lang een fietstocht ma ken naar Bad Karlshafen, de Duitse zustergemeente van 's-Gravenzande. Toen bleek dat er in Bad Karlshafen wat problemen waren ontstaan ten aanzien van de huisvesting van de politiemensen bemiddelde de burgemeester. Dit had als resultaat dat niet alleen het onderdak werd geregeld, maar dat er dinsdag 2 sep tember, tijdens de rustdag in Duitsland, ook een vrij uitge breid programma rond de politiemensen wordt opge bouwd, met onder meer een bezoek aan een opleidings kazen! e van de politie en een boottocht. Bovendien zal Ek kers in het voetspoor van de fietsers naar Bad Karlshafen reizen en daar dinsdag even eens aanwezig zijn. Zoals bekend is de elfhon derd kilometer lange fiets tocht bedoeld om financiële steun te' verlenen aan het Hoekse vogelasiel De Hout snip. Tijdens een bijeen komst, gistermiddag in het stadhuis in 's-Gravenzande, werden de tocht zelf en het doel daarvan, nogeens uitge breid uiteen gezet. Wegens zijn benoeming tot ge meentesecretaris van de Friese gemeente Dan turn ad eel krijgt drs. René Roep vrijdag 19 sep tember een afscheidsreceptie aangeboden. Roep, die momen teel hoofd is van de afdeling Eco nomische Aangelegenheden, re- cipieert tussen vier en zes uur in de recreatiezaal van het stads kantoor. Schiedam Acht bewoners van verzorgingstehuis Frankeland en acht bezoekers van de dagverzor ging gaan volgende week samen met vakantie naar Valkens- waard. Met dat reisje wordt de sa menwerking tussen Frankeland, het Rode Kruis en de stichting: Gezinsverzorging bezegeld. De zestien ouderen gaan naar een bungalowpark, waar zij hun tijd onder meer zoekbrengen met uit stapjes in de omgeving. Een wijk verpleegkundige en acht verzor gers van het huis en de stichting maken het uitstapje mee. Maan dag middag worden de zestien bij huize Frankeland uitgezwaaid door familieleden en vrienden. Nieuwe riolering Schiedam Bewoners van de Zijlstraat en de Kethelstraat moe ten de komende elf weken met overlast rekening houden. Dan is gemeentewerken bezig met het vernieuwen, van de riolering in de straat De werkzaamheden zijn deze week in de Zijlstraat te genover de brandweerkazerne Omleidingen worden met oranje omleidingsborden aangegeven. Schiedam In verband met de winterdienstregeling van de R£7T, die op 8 september ingaat, wordt de route van buslijn 54 in Sehiedam-West met één halte verlengd. De huidige eind- en be- ginhalte in de Rembrandtlaan nabij het Rubensplein wordt ver plaatst naar de keerlus bij de Westfrankelandsedrjk tegenover Wilton Fijenoord. De route wordt dan Rembrandt laan, Rubensplein oversteken, Rubenslaan en rechtdoor naar de keerlus. De huidige eind- en be- gtnhalte blijven als normale halte gehandhaafd. Vlaardingen Wijkcentrum De Heipaal heeft de eerstkomende woensdagmiddagen van de jeug- dinstuif uitgetrokken voor het maken van het schimmenspel 'De Bremer stadsmuzikanten'. De kinderen doen alles zelf aan het schimmenspel: ze maken de poppen en decors en studeren het verhaal in. Uiteindelijk is het de bedoeling dat het toneelstuk met bewegende poppen, waarvan door een uitgekiende belichting alleen de schaduwen zichtbaar rijn, wordt opgevoerd. De kinderen denken vijf weken nodig te hebben om het schim menspel speelklaar te krijgen. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 29 augustus 1986 Schiedam Glenn Sonneville, Jan Kóneman n, Hans Loovens en Rob Koevermans nemen mor genavond opnieuw plaats in de ziekenboeg. Dick Buitelaar zal in de thuiswedstrijd tegen De Graafschap dus waarschijnlijk van start gaan met de formatie, die woensdagavond dramatisch onderuit ging. De oefenmeester van SVV twijfelt alleen nog aan de middelste lijn, waar hij even tueel Roy van Duppen wil inpas sen. „Het moet het eerste echte avondje Harga worden", heeft Buitelaar nog niets van zijn strijd vaardigheid verloren. „Geluk kun je afdwingen en als we met dezelfde overtuiging spelen als tegen RKC, dan geloof ik beslist in een goed resultaat. Er zal col lectief enorm hard moeten wor den gewerkt, want De Graaf schap is natuurlijk wel een van de smaakmakers in de eerste di visie". De trainer snakt overigens naar het einde van de midweekse wedstrijdreeks, wat vooral de li chamelijke en geestelijke rust in de groep ten goede zal komen. „Nu is het bijna geen doen, omdat je toch iedere keer moet trainen. met het oog op de volgende wed strijd. Als dat achter de rug to verval je in een vast patroon en ik geloof dat de jongens daar hard aan toe zijn", meent hij. Schiedam De nederlaag die SW woensdagavond tegen RKC moest incasseren, kostte de Schiedamse eerste divisionist meer dan twee punten. Trainer Dick Buitelaar was na rust gedwon gen de amateurs Roy van Duppen (ex-Sparta) en John Rietveld (ex-Exeelsior) in te zetten, waardoor het bestuur van SVV bin- nenkori zo'n 11.000 gulden (5.600 gulden per speler) moet over maken aan hun vorige verenigingen. De ambitieuze begeleidingsgroep van Schiedam. V.l.n.r. verzorger Ruud Kerdel, trainer Henk van der Bend en de managers Tom Verweij en Rob Korpel. Schiedam Tel. 010-4260605 door MARTIN VERMEULEN Schiedam Henk van der Bend, de oefenmeester van zondag vierdeklasser Schie dam, weet zich met ingang van dit seizoen gesteund door twee naaste begeleiders. Aan het eind van de vorige competitie besloten de oud-eerste elftal spelers Tom Verweij (links buiten) en Rob Korpel (doel man) bewust een stap terug te doen. De 30-jarige Verweij was door drukke werkzaamheden genood zaakt de actieve voetbalsport te beeindigen, terwijl de twee jaar jongere Korpel ooit door Feye- noord op de korrel genomen door een hernia--operatie tot zijn besluit werd gedwongen. Om het duo de betrokkenheid met de voetballerij en hun vere niging in het bijzonder niet te la ten verliezen en om Schiedam, dat de afgelopen jaren een uitge storven indruk maakte, nieuw le ven in te blazen, lanceerde het bestuur het plan om Verweij en Korpel op te nemen in het bege leidingsteam van de selectie, dat naast Van der Bend en het al ge noemde koppel bestaat uit ver zorger Ruud Kerdel. De opzet van de nieuwe construc tie is het nastreven van een pro fessionelere aanpak. „Schiedam is", maakt de vlot pratende Ver weij. die al veel heeft opgestoken van SFC-manager Aad Gudde, duidelijk, „enige jaren dood ge weest. Een half uur na de trai ning was de kantine al leeg; een gezellige sfeer was niet aanwezig. Door zo nu en dan een hapje en een drankje te presenteren, ho pen we die situatie te verande ren." Acties .Uiteraard", vervolgt Verweij, „is daar geld voor nodig. We zetten allerlei acties op louw om dat geld bij elkaar te krijgen. Zo voeren we in navolging van de softbaJ- dames een doelpuntcnact«e. Voor ieder gemaakt doelpunt wordt ons een gulden betaald. We heb ben al vijftig leden, die daartoe bereid zijn. Dus kun je nagaan, dat er flink wat geld kan binnen stromen als we veel scoren". Dat maken van doelpunten, was de laatste jaren overigens niet het sterkste punt van Schiedam, „Door goeie contacten hebben we een tweede sponsor kunnen aan trekken. De Bondsspaarbank blijft onze hoofdsponsor en ver zorgt onze tenues in de thuiswed strijden. In de uitwedstrijden spe len we in een outfit, die ons be schikbaar is gesteld door een an dere geldschieter. Het is tevens mogelijk gemaakt om tijdens de winterstop in trainingskamp te gaan. wat voorheen onmogelijk was bij Schiedam. We gaan in het weekeinde van 10 januan 1987 naar het Nationaal Sportcentrum in Sittard, waar we zeker tegen hoofdklasser W Sittard zullen spelen en naar alle waarschijn lijkheid tegen het eerste of twee de van Fortuna SC". Volendam De gedaanteverwisseling, die Schiedam heeft ondergaan, re sulteert ook in een duel tegen eerste divisieclub Volendam. Door bemiddeling van het SFC- duo Martin Schaap, evenals Ver weij werkzaam in de autobran che, en Aad Gudde. die bij Schie dam heeft gevoetbald, reizen Van der Bend en zijn pupillen medio oktober of november naar het pahngdorp om daar hun krach ten te nieten mei de ploeg van Jan Brouwer. Schiedam baadt volgens de begrippen van de Harga-ploeg dus in weelde, er kent ook het leidinggevende trio. De rol van de oud-spelers be perkt zich overigens niet alleen tot het verzorgen van de kleding, maar is veel omvattender. „We assisteren op de training", neemt Rob Korpel het woord. „Tom en ik hebben de ambitie om later verder te gaan in hel trainersvak Op deze wijze doen we wat erva ring op, zodat we op de trainers- cursus enigszins van wanten we len. Ook wonen wij beurtelings de wekelijkse bestuursvergade ring bij, zodat Henk zich hele maal aan het techntsehe gedeelte kan wijden". In organisatorisch opzicht zijn de eerste slappen gezel om Schie dam weer in beeld te brengen. Nu de prestaties in het veld nog. Handhaving is dit seizoen nog het motto, maar daarna moet de ta lentvolle jeugd, die Schiedam momenteel bezit voor successen gaan zorgen Kostense praat niet over sentimenten Schiedam Hans Kostense maakt voor de uitwedstrijd tegen Nieuwenhoorn pas zondagoch tend de opstelling bekend. Het enige vraagteken in de selectie van de Schiedamse eersteklasser is verdediger Peter Burger (en kel), voor wie de trainer Leo van Hagen ach ter de hand houdt. Voor Kostense .«jjelen de senti menten. aangewakkerd door de over&uip van Rob van der Tuyn en Flans de Roos naar Nieuwen hoorn. geen rol. „Dat is over. klaar uit", aldus Kostense. „Ik hoop alleen maar, dat het zondag stukken beter gaat dan dinsdag voor de beker. Dat was voor mij een enorme teleurstelling. Kostense steil zi|n formatie samen urt de vol gende spelers- Ëggelmelier. Biesheuvel, Vö- ser. Horbach, De Roo, Hitman, Bijl, Lansber gen. Burgr, Bakker, Viergever. Van der WoU- de. Van Hattem,Weggemans en Van Hagen MaassluisMarco van Eijk heeft de concurrentiestrijd met Ro- Ijcri van de Broecke in zijn voordeel beslisten verdedigt morgen in de competitie-ouverture tegen Spijkenisse hel doel van Excel sior Maassluis Trainer Eric Gudde heeft zijn keuze bepaald op grond van de organisatorische kwaliteiten, die bij Van Eijk mo menteel beter 2ijn. Nochtans kan Excelsior niet in de sterkste opstelling van start gaan Voorstopper John Gordijn werd eerst gekweld door een rugblessure, maar is nu tevens geveld door de 'wraak van Mon.- tesuma' (koorts en buikloop). René van Zijl vervangt hem op de backplaats, waardoor Rik Kramer doorschuift naar het hart van de defensie. Voorin isde van 's-GravenzandseSV afkomstige Marcel IJspel- der hel enige aanspeelpunt. Rond hem hebben Rob Glimmer veen, Rolierl de Reus, Cor van Hoeven en Jan van Altena van Gudde min of meer groen licht gekregen om naar eigen belie ven te penetreren. Ran van Straten wordt tegen Spijkenisse ge- confronteerd met regisseur Niels van Hamburg. De opstelling van Excelsior M. Van Eijk. Van Zijl, Van den Bergh, Kramer, Bunt. Glim- Van Stralen, De Reus, Van Hoeven, Marco Uspelder en van Altena. Schiedam Met spanning kijkt de aanhang van PPSC uit naar het eerste competitietreffen. Morgen wacht het duel bij het ge renommeerde Vitesse Delft. De voorbereiding geeft aanleiding tot optimisme voor de competitie ouverture. Trainer Toon Brakus kan de komende maanden niet beschiken over doelman Jeroen Ligthart, die door een beenbreuk is uitgeschakeld. Hij wordt ver vangen door de onverslijtbare Rt- nusSuurmond. Brakus heeft de achterban na de degradatie uit de eerste klasse in ieder geval een leuker PPSC be loofd. Hij zegt: „Mijn doelstelling is aanvallend voetbal. Dat zal ge paard gaan met de nodige aan passingsproblemen, want dit spelletjes is de meeste spelers on bekend, Vorig jaar waren ze elke wedstrijd de mindere". „Tegen Voorburg speelden wij constant op de helft van de tegen stander", zegt de idealistische Brakus „Dat zal niet altijd moge lijk zijn, maar het is in vergelij king met afgelopen seizoen een verademing. We kunnen nu met 7-4 winnen, maar ook met die cij fers verliezen". Voorstopper en aanvoerder Rob de Nijs ondervindt nog wat last van een achillesblessure. „Een beetje overbelasting en natuurlijk die harde velden. Je moet niet vergeten dat wij nu zes dagen in de week met voetbal bezig rijn. Er zijn meer spelers met wat irri taties. Aan de voorbereiding kan het niet liggen tegen Vitesse. De -nieuwe trainer maakt een zeer professionele indruk. Tijdens de wedstrijden manifesteert hij zich zeer nadrukkelijk, heel anders dan Cor HabermehL Maar toch is hij geen schreeuwerd". - 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2