WATERWEG SPORT 's Palace Is arm, maar op't podium rijk 19 ma A Gijs van 't Verlaat past zich snel aan El Haring- en bierfeest zet stad op haar kop GUDDE IS ER NOG NIET UIT OOSTERLEE VERVANGT WILDENBERG Hans Schinkel onder indruk van Slikkerveer r Akkerman ridder Snackbar zit zonder cola Lansbergen en De Roo vraagtekens Fortuna: alleen de titel telt Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 5 september 1986 door KOR KEGEL Schiedam/Vlaardingen Er is een geheimzinnig imperium in Schiedam. Op het Rubensplein kwamen jaren geleden bij een jongen, die door iedereen Geit werd genoemd, vele vrienden over de vloer. Zij deelden één grote interesse: blues. Liefst maak ten ze avond-aan-avond muziek, op Geits kamer die op den duur Goat's Palace werd genoemd. Scholieren waren het nog. Zij spraken af: als we Jaier iels gaan ondernemen, doen we dat onder de naam Goat's Palace. Met hun bluesband houden Rob Boer (20), Paul Verhoeckx (19) en Maurice Wiegman 19) zich ais eersten aan die afspraak. De naam Goat's Pa lace prijkt op de lange lijst van. medewerkers aan het Haring- en Bierfeest. Dat betekent het eind van de ge heimzinnigheid. Ze zullen een groot publiek laten horen dat ze niet voor niets jarenlang hun huiswerk hebben verwaarloosd, terwijl ze in de prille romantiek van een jongenskamer („mijn in spiratiebron", zegt Rob Boer) voor hun muzikale ideaal kozen. „Wij spelen al vanaf ons twaalf de. Toen nog in een groep die Sa turn us heette. Onze muziek is sindsdien ontwikkeld. Ik bijt nu nog we! eens op de snaren van mijn gitaar, zoals Jimi Hendrix, maar echt scheuren vind ik niks meer", zegt Rob Boer. Hij schrijft de meeste nummers, heeft er moeite mee zijn muziek te type- .ren, maar maakt duidelijk dat het een soort samenraapsel van stij len is: texas-rock, roots, Hendrix, ook wel Stones, maar met name Fabulous Thunderbirds. Hij heeft een hekel aan 'die vervelende Chicago-dreun'. dus die komt niet in het groeiend repertoire voor. Doel is een eigen geluid te creören. De drie muzikanten erkennen hun collega's van Tip On In als autoriteiten: deze Schiedamse formatie vinden zij de beste bluesgroep die Nederland mo menteel kent (Tip On In speelt vooral in het buitenland veelj en de adviezen van Rinus van Willi gen en Carlo Reys laten zij zich graag aanleunen. Dat gebeurt dan in café Plantage, want daar bij Aad Juyn 'wonen' de rechtge aarde Schiedamse bluesfans. Open lucht Het concert van zaterdag (nabij de Prinses Julianabrug en de Oosihavenkade) is GP's eerste optreden in de open lucht, niet echt een debuut, want de drie Schiedammers traden kort gele den voor het eerst op in het Weeshuis in Vlaardingen. In die stad hebben ze ook hun repetitie ruimte: het voormalige B'Bwana herbergt enkele popgroepen. Rob Boer verwacht veel van de sa menwerking met Live On Stage. Dit is een interessante maand voor het trio. Zaterdag 20 septem ber speelt Goat's Palace op het Plantage-festival, samenvallend met de start van de Schiedamse Brandersfeesten, en dezelfde dag gaan ze 's avonds naar het straat feest in de Rijnstraat Plannen hebben ze te over („we kunnen wel drie lp's vullen") en de uitvoering van die plannen zal ook wat makkelijker zijn dan de laatste jaren, toen hun ouders nog zo hun twijfels hadden over een muzikale carrière. „Nu begrijpen ze ons beter". Paul Verhoeckx zegt geen werk te hebben, ook niet te willen werken en heeft dus lijd genoeg voor muziek en wil daar ook in verder. „Dit moet ons werk worden", bevestigt Rob Boer. Commercieel denken is uit den boze. „Dat betekent stilstand, dan is er geen vooruitgang in je muzikale ontwikkeling, als je naar geld kijkt". Alle drie zijn ze arm. „Een muzikant is arm", zegt Maurice Wiegman. „Alleen als je speelt, ben je rijk". Je moet wat over hebben voor je dromen. Maurice Wiegman (van de nieuwe generatie Wiegman) heeft zich nog wel eens een bloe duitstorting op zijn dijbeen zitten hengsten, om zijn muzikale vader te vermurwen hem een drumstel cadeau te doen. Het lukte. Met Paul Verhoeckx ligt het anders. Hij heeft geen basgitaar, geen versterker, niks. „Moet ik altijd lenen". De drie kennen geen be ter gevoel dan tijdens het optre den 'uitje bol gaan'. De nummers moeten simpel zijn, niet over po litiek gaan, liever over vrouwen. Contact met publiek, vinden ze belangrijk. Rob Boen „Ik zou best mijn hele leven in cafés willen spelen. Maar mijn ouders zien mij liever nog eens Ahoy' halen". i Het geitenpaleis op de Koemarkt; van links naar rechts Maurice Wiegman, Paul Verhoeckx en Rob Boer. Gerrit Akkerman, voormalig di recteur van het gelijknamige Vlaandingse loodgietersbedrijf, kreeg bij zijn afscheid als voorzit ter van de Nederlandse Christe lijke Installaliebond (NCIB) van de loco-burgemeester van Rijs- sen, W. Markvoort, een konink lijke onderscheiding uitgereikt. Akkerman is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, Akkerman begon zijn loopbaan in 1933 als loopjongen in een schoenenwinkel, waarna hij in 1935 de overstap waagde naar loodgietersbedrijf Van Aggelen. In 1959 startte Akkerman een ei gen bedrijf. Met succes, want de onderneming heeft nu 33 mensen in dienst. Na zijn uittreden is het bedrijf overgenomen door zijn zoon. Ook op maatschappelijk gebied heeft Akkerman zich verdienste lijk gemaakt. Hij was voorzitter van de NCIB. vertegenwoordiger voor het opleidings- en ontwik kelingsfonds en zeer actief in de christelijke jongerenvereniging Vlaardingen, CJV. Zo was hij on der meer penningmeester van de CJV en voorzitter van muziek vereniging De Pijpers, het huidi ge A valance. Vlaardingen Het veertiende Haring- en Bierfeest, dat zaterdag de Vlaardingse binnenstad tussen elf en vijf uur op stelten zet, is evenals de vorige afleveringen weer een evenement voor doe ners, kijkers en luisteraars. Het zeer uitgebreide programma gaat om klokslag elf van start Direct na het laatste signaal van 70 ko perblazers slaat ars Van der Lely, topambtenaar op het ministerie van landbouw en visserij, het eer ste exemplaar van een speciale Haring- en Bierfeeslmunt Dit gebeurt op de Westhavenplaats. Daarna kunnen de naar ver wachting veie tienduizenden feestgangers in en rond het cen trum vrijwel de gehele dag de volgende activiteiten bijwonen: Oo9thavenkade: horeca-slalom; sportdemonslraiias; rad van avon tuur: zakloopwedstrijden; hDndsn- dressuur; showballet; sjoelbak. Schiedamseweg: straattekenen, skelteren, ponyrijden. Hoflaan/Ha- ven: demonstraties Vlaardingse Red dingsbrigade en Rode Kruis; roeiwed- strijden. Westhavenplaala: spuitwed- strijden; munten slaan; expositie am bachtsmuseum; centrale post voor organisatie, politie en EHBO. Dayer: gymnastiekdemonstratles: hindernis- baan scouting; kinderplein met draai molen, springkussen, poppenkast. In de Lijnbaanhal een tentoonstelling over 75 jaar Patrimoniums Woning stichting. Westhavenkade: playback en soundmixshow; daosdemanstra- ties; infostand NS en PTT; zeilhijsen bij Van Roon. Viasarijmuaeum: man denmaken. nettenboeten etc. Toe gang gratis, ook tot muzlekmuseum. Vetteoordsekade: modelbootvaren- ;trike-racebaan; pappenmaken, atoe- lenmatten. Markt: (aanvang ca. 12.00 uur) demonstraties modekappers, meubelstofferen, beddenmaken, jazz- gymnastiek; ieermodeshow;toneeI- ;stadswaag; expositie Streekmuseum In stadhuis. Waalstraat: oude am bachten; schilderen. Weeshuisplein; nationale j'eü de boules-wedstrijden. Veerplein: kris-kras-kwis; hete-lucht- ballon; talentenjacht; autopresantatie; springkussen; mechanische stier; be- dnjvenshow. Liesveldviaduct: rally show met auto's en motoren. Lies veld: schaken en dammen. Fransen straat: kfndermarkt. Korte Hoog straat: modeshow; demonstratie kap perscollege; mini-wielerbaan. Oude Hoogstraet: modeshows; poppenbak- ken; cabaret DAT. Muziek Schiedamseweg: dartsorkest De Biesboseh; The Cordino's. Blokmakersplaats; draaiorgel. Diversen De commerciële duikbuit Spur-1 dog meert af aan'de Oosthaven- kade. Fotowedstrijd, Uitdelen bloemstukken in be-1 jaarden- en verzorgingshui haring voor Holyziekenhuis en Zonnehuis. Vlaardingen De snackbar aan het Geuzenplein heeft klanten die om een colaatje vroegen deze week teleur moeten stellen. Die ven waren er 's nachts met 800 blikjes fris vandoor gegaan. Zij namen ook de Dipperkasst en de magnetronoven mee. De eige naar leed ruim 8000 gulden scha de. Bijna even groot (ruim 7500 gul den) was het verlies dat een ban denhandelaar aan de Marconi straat leed na nachtelijk bezoek. Onbekenden knipten het hangs lot op het toegangshek door en I maakten zeven vrachtautoban- den compleet met velgen buit. De firma De Neeff aan de Galg-1 kade zit ook al met een schade-1 post, sinds inbrekers zich meester I maakten van 400 koperen afslui-1 ters. Het materiaal was 42.0001 gulden waard. rgus iet op alles, trekken en karaktertrekken. Op smaakvoorkeuren èn op hetgebruik van montuur. Zo wint uw gezicht aan openheid en behoudt de natuurlijke charme. Argus neemt de tijd voor u. Samen speurt u naar het ideaal. Een uiterst belangrijke keuze. Voor jaren. Advies, bedenktijd, alternatieven? Graag zelfs. Zolang en zoveel u wilt. Want alleen het eindresultaat telt. Een Argus bril verraadt goede smaak, goede kwaliteit en goed inzicht Neem de tijd voor een bezoek. Advies, oogmeting, video en folders gratis Ook voor computeroog testen, lowvision-appara- tuur en kontaktlenzen. OOGMERK Lid ran de vereniging Qogroefte-Oplicicm. OPTICIEN OrontMlroal 19 - Stfwdajn - foU loon. IQ1014738700 Kon»giho*k -McktoJvM-t«hrfcxxc (01899J19Q39 ARGUS EEN MET Ard Schiedam Achter gesloten deuren verwerk te de selectie van SW gisteravond de Dordtse dreun. Geen monoloog van trainer Dick Buite laar ditmaal, maar een felle discussie die zon dag op de Wageningse berg tot herstel moet lei den. ..We hebben geprobeerd de zaken goed op een rijtje te zetten en gezien de respons, ben ik daar niet ontevreden over", aldus Buitelaar. „Nu maar hopen, dat de jongens met een mindere mentaliteit goed hebben geluisterd". Voor zondag behoort Ard Oosterlee weer tot de fitte spelers. Hij vervangt Edwin Wildenberg, waardoor Marcel van Buuren weer op de lin ker vleugel belandt. „Meer smaken zijn er niet", geeft Buitelaar treffend weer. Over externe versterking (Gerard Meijer van Excelsior R en de bij RBC momenteel overbo dig zijnde Wim van der Steene) is nog niet ge sproken. Een praktisch probleem daarbij is, dat SW al zestien spelers onder contract heeft De vermoedelijke opstelling: Dïrven, Oschner, Tre- ling, Salari, Mulder, Van Kapel, Neeskens, Van Düp- pen, Oosterlee, Van der Hoeven en Van Buuren. Robert Dijk. Maassluis—Het zal van de beschikbaarheid af hangen voor welke formule Eric Gudde mor genmiddag kiest De voorstopper van Excelsior M trainde gisteravond na z'n ziekte voor het eerst met de groep. „Ik wil eerst afwachten of hij daarvan een terugslag ondervindt. Zijn meespelen bepaalt ons verdedigend concept, of met mandekkers en de rest vrij of in een zone. Overigens hebben we gisteren op de training uitsluitend opbouwende en aanvallende oefe ningen gedaan". De uitwedstrijd tegen Rijnsburgse Boys con fronteert Gudde voor het eerst in z'n trainers loopbaan met z'n vaste maatje Arïe Kurver. Zij doorliepen samen de verschillende opleidingen en verrichtten regelmatig vriendendiensten als het om bespioneren van tegenstanders ging. „Maar voor mij", verwijst Gudde de sentimen ten naar de achtergrond", is het gewoon wed strijd nummer twee. We gaan gewoon probe ren de goeie dingen uit het duel tegen Spijke- nisse te handhaven en de mindere punten te verbeteren". De selectie: Van Eijk, Van de Broecke, Kramer, Van den Bergh, Bunt, Van Zijl, Gordijn, De Reua, Van - Straten, Dijk, Van Hoeven, Van Altena, IJspelder en Glimmerveen. Westhavenplaats: artiestengala. Korte Hoogstraat: jukebox-jtve, Veerplein: Green River Jazz] Band; Lee Towers (12.00 uur). Waalstraat: Chiara. Fransenstraat: Wishful Thin king. Markt: Heterogeen Ensemble; I Big Band. Hoogstraat: Mustang, Marco Rie-1 dijk. Westhavenkade: Vissersvrou wenkoor; The Plectrums; vijf be ginnende Vlaardingse bands; I Ontroerend Goed. Oosihavenkade: De Devés; Gra vity; Nightshift; Rob Boer; If You j Want To; show- en majorette korps Liberté. Weeshuisplein: drie Youth Fori Christ-bands. Liesveld: Arie Hoogendam (or gel). Vleersteeg: Wally Prey 11, Theol Koetsier. Peter Easten, door MARTIN VERMEULEN Vlaardingen Met het contracteren van Gijs van 't Verlaat is door De Hollandiaan een tot dusver onbekende naam aan het regionale trainerskorps toegevoegd. Beden genoeg om de 37-jarige opvolger van de naar HVO vertrokken Pim van Reij nader voor te stellen. „Als klein jochie heb ik bij Vrien denschaar in mijn geboorteplaats Culemborg gespeeld", opent Van 't Verlaat. „Bij die club heb ik ook in het eerste gespeeld, totdat ik vanwege mijn werkzaamheden bij de douane naar Rotterdam moest verhuizen. Ik meldde me aan bij Sliedrecht, maar daar heb ik slechts drie maanden vertoefd, omdat enkele beloften niet wer den nagekomen. Ik heb mijn ac tieve carrière beëindigd bij DJS, waar ik enige seizoenen, tot mijn dertigste, in een lager elftal heb gevoetbald". „Vervolgens ben ik als jeugdtrai ner werkzaam geweest bij LMO. Daarna heb ik twee jaar SVDF, een middenmoter, onder mijn hoede gehad. En voordat ik hier kwam heb ik Schoonhoven ge traind. Het eerste jaar presteer den we boven verwachting, maar het seizoen daarop was de degra datie niet af te wenden. De vorige competitie tenslotte eindigden we bovenin", besluit de jeugdige oe- fenmeester de beschrijving van zijn loopbaan. Zoektocht I Bij de zoektocht naar een nieuwe club stuitte Van 't Verlaat vervol- i gens op een advertentie van de Vlaardingse vierdeklasser, waar na enige gesprekken tussen het bestuur en de sollicitant de ver bintenis tot stand brachten. Hoe wel de eerste competitiewedstrijd van De Hollandiaan resulteerde in een grote nederlaag (3-0 tegen I SV Schipluiden), ziet de bewinds man, die eens met Gispen tafel tennis op niveau speelde, de spor tieve toekomst van zijn vereni ging zonnig tegemoet. Van 't Verlaat: „Om tot optimale j prestaties te komen, moet een goede sfeer worden geschapen, terwijl we daarnaast natuurlijk erg hard trainen. De voorberei dende periode is met wisselend succes verlopen. Thuis hebben we goed gespeeld, maar in de uit- I wedstrijden lukt het op de een of andere manier nog niet We heb-' 1 ben een goed voetballende ploeg; knokken kunnen we echter niet. Wanneer we snel met een achter stand worden geconfronteerd, is het dus moeilijk voor ons om te- 1 rug te komen". I „In principe", vervolgt hij, „ben ik offensief ingesteld, maar je moet uiteraard wel de mogelijk heden hebben om met je team de aanval te zoeken. Met deze ploeg is dat zeker mogelijk. Verdedi gend zie ik het somberder in, maar daar gaan we hard aan werken. Bovendien heb ik nu weer de beschikking over twee spelers, die vorige week niet heb ben meegespeeld. Rob Brockling moest verstek laten gaan vanwe ge militaire dienst, terwij] Eric Loeters nog op vakantie was". Overigens is de selectie van De Hollandiaan aanzienlijk ver breed in vergelijking met de voorgaande jaren. Twee seizoe nen geleden moest de komende trainer Pim van Reij lijdzaam toezien hoe een groot aantal spe lers sportpark 't Nieuwelant vaarwel zegde. Van Reij en zijn ploeg handhaafden zich in zijn eerste seizoen moeizaam in de vierde klasse om het jaar daarop een verrassende rol te vervullen in de sub-top. Omhoog Die successen en het feit, dat De Hollandiaan momenteel weer enigszins opleeft, hebben tot re sultaat gehad, dat geen der selec tiespelers de club heeft verlaten. De komst van Peet van der Waal (Excelsior M), Jan Tillaard (was gestopt), Cor de Snaaijer (Schie dam) en Eric Loeters (DVC D3- dam) alsmede de overheveling van A-junior Martin -Zagwijn hebben de spelersgroep kwalita tief omhoog gestuwd, zodat Van 't Verlaat in alle rust de weg kan vervolgen, die twee jaar geleden door Pim van Reij is ingeslagen, „Iedere trainer hoopt natuurlijk kampioen te worden, maar ik ben tevreden als we met dit elftal ongeveer op dezelfde plaats ein digen als vorig seizoen, zo rond de vierde, vijfde plaats. Het streven is echter om de afstand tussen ons en de lijstaanvoerder te verklei nen. Ik krijg alle medewerking van het bestuur. Als ik zeg, dat ik een pa ar oefenwedstrijden wil spelen op de dinsdagen, is dat binnen de kortst mogelijke tijd geregeld", looft hij de besluit vaardigheid van zijn bestuursle den. „Het begeleidingsteam van de selectie, bestaande uit leider Arie Berkhout (de vader van de jeugdige Hollandiaan-voorzitter Herman, MV), verzorger Paul Gast en mijn persoontje kan opti maal functioneren". Bovendien verkeert De Hollan diaan momenteel als één van de weinige clubs in een gezonde» fi nanciële situatie, zodat alle ingre- dién ten aanwezig zijn om tot Vlaardingse successen te komen. Voorlopig lijkt Gijs van 't Verlaat zich prima thuis te voelen bij zijn nieuwe club. De douanier beseft evenwel, dat hij niet het uiterste kan vergen van zijn spelers. „Je bent op een relatief laag ni veau bezig: voor de spelers is het voetbal een hobby. Studie en werkzaamheden gaan dus altijd voor. Dat zegt echter niet, dat ik niet fanatiek ben. Voetbal is wel iswaar mijn grootste hobby, maar van tijd tot tijd kan ik relativeren'. Gelukkig wel, want anders word je gek. Dan was ik na de neder laag van vorige week helemaal kapot geweest. In de toekomst hoop ik mijn diploma Oefen- meester 1 te halen, zodat ik meer aan de weg kan timmeren. Maar voorlopig zet ik hier mijn schou-. ders er onder..." VERSCHIL Schiedam Hans Schinkel is danig geschrokken van Slikkerveer, dat de competitie begon met een klinkende 6-0 zege op HeUevoetsluis I en zondag Thurlede met een bezoek vereert „Het hadden gemakke lijk dubbele cijfers kunnen zijn", meent de nieuwe trainer van Excel- sior'20. I „Hun spitsenduo Van Buren en Verveer is vreselijk gevaarlijk", ver volgt Schinkel. „Daar moeten we iets op zien te vinden, al zullen we ons zeker niet helemaal aanpassen. De strijd wordt op het middenveld beslist". Het enige vraagteken in zijn selectie is Marcel van der Ven, die even- I tueel wordt vervangen door Ron Janse (ex-REC). Peter Boon, Martin de Vette en Dennis Gouka (net klaar met de cricketcompetitie) spelen in geen geval. I De vermoedeli/ke opatelling: Van Veen, WealJaod, Hijman#, Weber, Msrre- I vee, Berenschot, Van Wijk, Van der Ven/Janae, Schetter», Klerka en Ton Glimmerveen. Schiedam Ben Lansbergen (voorhoofdsholte-ontsteking) en Robert de Roo (darminfectie) vormen de grootste vraagtekens in de selectie van Hermes DVS. Morgen, na een laatste test met verzorger Hennie Semeijn, moet blijken of zij zondag thuis tegen Spartaan'20 beschikbaar zijn. „Ik ben niet toch niet ontevreden over zondag", blikt trainer Hans Kostense terug op de 2-1 neder laag tegen Nieuwenhoorn. „Al leen de eerste helft was bar slecht. Toen keken we veel te veel tegen Nieuwenhoorn op. Ik ben er blij om, dat we na rust zo veel kansen hebben gecreéerd. Nu is het alleen nog wachten tot er wordt gescoord". De selectie; Eggelmeijor, Biesheu vel, Visser, Bijl, Lansbergen, Burger, Ritman, ViBrgever, Bakker, De Roo, Horbach, Van der Woude, Wegge- mane, Van Hagen en Van Hatlem. - Vlaardingen Jan van Baaren windt er geen doekjes om. „Wij spelen om kampioen te worden, anders hadden ze net zo goed de een of andere Jan Doedel kun nen aantrekken", meent de nieu we oefen meester van Fortuna VI onomwonden. „Let wel, ik zeg niet dat we het worden, maar we werken er wel keihard aan. Ik heb de jongens voorgehouden, dat het min of meer hun plicht is dit jaar door te stoten Zondag presenteren de Vlaardïn- gers zich tegen Tonegido (Tot nut en genoegen is deze opgericht) voor het eerst aan de eigen sup porters. „Dus", zegt Van Baaren', „zullen we zo veel mogelijk op de helft van de tegenstander spe len." Voorstopper Hans Struis Is nog niet van de partij. Voor hem speelt de van een schorsing ver los te Ed win Berveling. De vermoedelijke opatelling: Bak steen, De Haa#, Van der Berg, Edwin Berveling, Sonneveld, Langhorst, Ron Berveling, Quak, Hofman, Van dar Hoeven en Visaer.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2