WATERWEG SPORT fBij ons hoeft niemand een wasmachine te kopen' Hyundai garandeert zwart op wit NIET GOED GARAGE VAN DALEN MUNSA MANANGA VLEES NOCH VIS SW fopt Ajax Hyundai durft élke vergelijking aan. Nu u nog. HYUnDPII SPORTAGENDA; KONTAKTGROEP ALLEENWONENDEN GAAT ZESDE JAAR IN Schiedam roeit Prijswinnaar solist bij Toonkunstkoor 16.995, 16.495,-Kr Koop de Pony XP en bent u na twee maanden niet oveduigd, dan vervangen wij 'm door elk ander merk inruiigarantie binnen twee jaar minimaal 70% HEKKEMA LEGT FUNCTIE NEER 1 Halve marathon Waterweg Brandingsurfen Hoek van Holland Clubs op de bres voor badmintonhan Van der Have nieuwe coach van Schiedam Rotterdams Nieuwsblad woensdag KW 17 september 1986 door PETER DE LANGE Vlaardingen „Ik weet nu al dat ik er een handvol kennissen bij krijg die ik over drie jaar goede kennis sen of zelfs vrienden mag noemen". Johan van der Velden kan haast niet wachten tot de 20ste sep tember. De kennismakings avond van zijn Kontakt- groep voor alleenwonenden is elk jaar een spannende aangelegenheid. Hoewel hij zich er ook weer niet al te veel van voorstelt: „Zeker de helft van de nieuwelin gen zie je nooit meer terug". Van der Veldens vriendenclub voor 35-jarigen en ouder heeft net het eerste lustrum achter de rug. Het werd een beetje een ouwe jongens-krenten- broodfeest, want de vaste kern is er ondanks de openbare bij eenkomst aan het begin van ie der seizoen nauwelijks groter op geworden. Die bestaat nog steeds uit een stuk of twaalf mannen en vrouwen van tus sen de 45 en 55, ofschoon dat laatste niet met zekerheid valt te zeggen. „De meesten praten niet graag over hun leeftijd". De precieze leeftijd van. dé oudste praatpartner herinnert Van der Velden (zelf 42) zich nog wel. Maar dat was dan ook een bui tenissig type. „Tweeënzeventig was hij. Hij bracht altijd naald en garen mee als er weer een knoop van zijn jas was. De vrouwen maakten dat dan even in orde, ze vonden hem wel grappig". Toch werd 'het kluppie' niet voor dit soort handwerkjes in Het leven geroepen. Van der Velden begon er indertijd mee om zijn kennis senkring op peil te houden. En i mi om gezelschap te hebben als hij eens een dagje wil gaan stappen. „Niemand gaat toch in zijn uppie op Hemelvaart roeien in de Vaart? En een vrijgezel die in zijn eentje bij de Chinees zit is zielig. Kom je met een groep binnen, dan ben je echt uit" Hinderlaag Waarom de duizenden alleenwo nenden van Vlaardingen en om streken, die toch ook wel eens be hoefte hebben aan een gezellig avondje, de Kontakgroep schu wen is Van der Velden een raad sel. „Misschien omdat ze het eng vinden. Vrouwen die voor 't eerst komen nemen ook altijd een vriendin mee» meestal de buur vrouw". Van die begrijpelijke drempelvrees hebben trouwens ook mannen last Wijdverbreid is de angst dat men in een gods dienstige sekte belandt, of in de hinderlaag van een tupperware- party loopt. Van der Velden ver zekert echter met de hand op het hart dat hij niet commercieel be zig is: „Niemand hoeft hier aan het eind van de avond een was machine te kopen". Johan van der Velde houdt geen tupperware-parties, maar gezellige avonden voor alleenstaanden: 'Je moet elkaar niet te vaak zien, an ders wordt het een soort werksitua tie'. De misverstanden rond de Kon- taktgroep zijn legio. Van der Vel den werd ooit gebeld door een vrouw die aandrong op een be zoek; 2elf durfde ze niet langsko men. Die visite leverde de trieste aanblik op van een sterk vereen zaamd mens die achter gesloten gordijnen woonde en nooit een stap buiten de deur deed. „Duide lijk een geval voor het maat schappelijk werk, waar wij niets aan konden doen. We gaan hoog uit bij elkaar langs als er iemand ziek is. We zijn geen meelijwek kend groepje, al krijg je al snel dat stempel opgedrukt. Ik heb wel eens de indruk dat we nauwelijks tijd voor elkaar hebben". Kanovaren De clubleden zijn volgens Van der Velden allesbehalve kontak- thongerige medemensen: „De meesten hebben juist een heel ak- tief sociaal leven. Het zijn stuk voor stuk doeners, meestal met een drukke baan. Ze blijven bij ons omdat ze hier iemand ken nen met gemeenschappelijke in teresses. Vissen, kanovaren in Noorwegen, wandelen of andere dingen die ze in hun dagelijks le ven met niemand kunnen delen. We komen één of twee keer per maand bij elkaar, dat is genoeg. Je moet elkaar niet te vaak zien, dat wordt het een soort werksitu atie". De vrijgezel Johan van der Vel den zou desondanks niet meer zonder die maandelijkse uitjes kunnen. Voordat hij de magische grens van 35 jaar overschreed, zat hij bij een jongerenclub die meestal domicilie hield in de een- spersoonsflats aan de Koningin- nelaan. „We dansten in de dou che. Het was altijd razend druk. Zo druk dat je niet eens naar de wc kon". Die turbulente avondjes zijn met het klimmen der jaren tot het verleden gaan. behoren. Van der Veldens tweede kon- taktgroep doet het wat kalmer aan, met een partijtje bowlen, een bezoek aan een cabaretvoorstel ling of een fietstochtje door de omgeving. Voor het komende seizoen is nog geen programma vastgesteld. De nieuwelingen mogen daar zelf over meebeslis sen op de kennismakingsavond op 20 september. Waar die wordt gehouden vertelt Jopie Goeting aan iedere oprecht geinteresseer- de. Haar telefoonnummer is 4733756. yj§ Schiedam In de Voorhaven wordt deze ffr week druk geoefend voor het jaarlijks te- |i| rugkerende evene- »|f ment Schiedam roeit Meer dan dertig teams i|é vari buurtverenigin- gen, bedrijven, het j|Ë Schielandziekenhuis, brandweer, politie en nutsbedrijven hebben zich ingeschreven. On der het toeziend oog van stuurlieden van het zeekadetkorps zijn de ploegen zich aan het bekwamen voor de I wedstrijd. i De races worden zater- tg, op de eerste dag j van de Brandersfees- ten, gehouden in de Voorhaven tussen het Hoofd en de Buiten- sluis. Do wedstrijden beginnen om een uur en om half vijf worden i de prijzen uitgereikt. Schiedam In de persoon van de 23-jarige Math Dirks heeft het Toonkunstkoor uit Schiedam za- terdagavond een prijswinnaar als ►solist Het koor brengt in Schie dams Grote Kerk Die Schöpfung van Haydn ten gehore. Het Toonkunstkoor is wat trots op Dirks, die vorige week op een vocalistenconcours in Den Bosch de tweede prijs in de categorie bas/bariton in de wacht sleepte. Hij is één van de vier solisten in het koor, dat onder leiding staat van Edwin Wolf. Voor de bege leiding zorgt het Randstedelijk Orkest Het concert begint om achtuur. donderdag 18 september: lunchcon cert door organist Aad Zoutendijk in de Grote Kerk op de Markt, van 12.45 tot 13.15 uur. donderdag 10 september: film 'Gorky park' in Schuurkerktheater, 14.00 en 20.30 uur. vrijdag 19 september: bingo in Ko ningshof. 20.30 uur. Hyundai Pony XP Sedan vanaf Hyundai Pony XP 5 deurs al vanaf De nieuwe Pony XP is zo goed dat Hyundai zich met elk merk durft te meten. Voorwielaangedreven, voorzien van de modernste technologie en met 6 jaar carrosseriegarantie tegen doorroesten van binnenuit. Bijzonder ruim en komfortabel, standaard al zeer kompleet en uitgerust met een betrouwbare en zuinige 1.3 of 1.5 liter motor, geschikt voor loodvrije normale benzine. De scherp geprijsde Pony XP is ook leverbaar met katalysator en is dan zelfs nog i 500,- goedkoper. Daarbij is Hyundai zo zeker van zijn produkt dat u bij aanschaf van een Pony XP zich twee volle maanden kunt overtuigen van z'ri unieke kwaliteiten. Bent u dat niet, dan vervangen wij 'm door elk ander merk van gelijke of (met bijbetaling) hogere prijs. Voor de gereden kilometers betaalt u dan slechts 20 cent/km. Bovendien geeft Hyundai u een unieke rest waardegarantie: binnen twee jaar minimaal 70°/o van de aankoopprijs. En dat alles zwart op wit. Kom snel naar de Hyundai dealer en overtuig u van de aantrek kelijke (garantie) voorwaarden. Buys Ballotlaan 4 - Vlaardingen - Tel. 010-4348700 Vlaardingen HVO-voorzitter Joop Hekkema heeft zijn vertrek aangekondigd. Werd hij tijdens de jongste ledenvergadering nog herkozen, de 63-jari- ge Hekkema maakte meteen bekend zijn functie aan het eind van dit seizoen neer te leggen. Joop Hekkema is dan zes jaar voorzitter geweest van HVO. „Door mijn vertrek nu al aan te kondi gen, heeft de vereniging ruim de tijd om naar een opvolger uit te zien", licht Hekkema zijn ontslag toe. Hijzelf heeft op dit moment nog geen opvolger op het oog. „Ik ben 63 nu en dan wordt het zo langzamerhand tijd om aan verjonging te denken", meent Hekke ma De voorzittershamer gaat in geen geval naar Jan van Zelm, die voor Hekkema voorzitter was. Van Zelf zegt dat werk lang genoeg te hebben ge daan en ambieert geen nieuwe periode. Voorzitter Joop Hekkema is tevens blij dat de ver- troebelde sfeer tussen HVO en DVO'32 weer verberg terd is.-Beide Vlaardingse verenigingen waren <&r bestuurlijk niveau in conflict geraakt, naar aanlei ding van de overschrijving van DVO-doelman Jan' Struis naar HVO. In een gezamenlijke verklaring gaat zowel Hekke^ ma als DVO's vice-voorzitter Harry Meyer niet meer op de aard van het conflict in. „Alle overge bleven twijfels zijn uit de weg geruimd", aldus dé bestuurders. „Niets staat een herstel van de goede: betrekkin gen meer in de weg". ~rV Munsa Mananga was niet de aanvaller om wie SW verlegen zit, dus deelden vooratier De Jager en trainer Ból-* telaar hem na afloop mee dat het bij deze eenmalige voorstelling bleef. door DONALD BAX Schiedam Omdat Dick Bui telaar het gezegde 'niet gescho ten, altijd mis' hoog in het vaandel heeft staan, mocht gis teravond Munsa Mananga z'n kunsten vertonen in het keur korps van SVV. Hoewel aan gekondigd als aanvaller, bleek de 24-jarige Zaïrees in het oe fenpotje tegen Fortuna VI (8-0) uitsluitend als middenvelder te kunnen functioneren. Ech ter niet in de mate die door SVV werd vereist, zodat Ma nanga eerder al afgetest door Excelsiorna afloop van voorzitter Martin de Jager en oefenmeester Buitelaar moest vernemen niet voor een her kansing in aanmerking te ko men. „Je weet het natuurlijk nooit met die binkies", aldus Buitelaar, die ditmaal niet met de stereotiepe kreet 'hij heeft iets' op de prop pen kwam. „Die jongens zijn moeilijk te analyseren. Mananga heeft maandagavond meege- traind. De eerste bal schoot hij in Amsterdam Uitgerekend tegen Ajax behaalden de reserves van SVV gisteravond de eerste competitiezege. In de Amster damse Watergraafsmeer wonnen de Schiedamse beloften met 2- 1, na een 2-0 voorsprong bij rust. Na voorbereidend werk van Roel Liefden, die vanaf eigen helft soieerde. opende Ronald van der Zalm de score. Vijf minuten la-'" ter kreeg Liefden het opnieuw op z'n heupen en tekende hij zelf1 nummer twee aan. SVV speelde voor rust uitstekend, maar moest na de onderbre king met de rug tegen de muur. Erik Regtop maakte er al na drie minuten 1-2 van. Ajax raakte daarna nog liefst vijfmaal de paal, maar scoorde niet. De betere spelers in de formatie van trainer Jan Rotgers waren de van een blessure herstellende Rob Koe^ermans (hield vooral het koppie er bij in moeilijke situaties). Jan Kuyt en doelman John Bos. Sandro Dilliberto zag tweemaal geel en mocht dus vertrekken, terwijl ook Liefden tegen een gele kaart opliep. Maassluis De Maassluise atle tiekvereniging Waterweg heeft voor zondag 12 oktober dne lo pen uitgeschreven. Naast de klei nere afstanden over 10 en 3 km, wordt de hoofdmoot gevormd door een halve marathon. Het startschot voor alle lopen wordt om 11.00 uur gelost op de sport velden aan de Merellaan in Maassluis-West. Inschrijving is op de dag zelf mogelijk vanaf 10.00 uur aan de Leeuwenkst- rtaat Voor verdere informatie kan men telefonisch terecht on der de nummers 01899-11903 en 11656. de grond, maar daarna legde hij in één beweging drie man in de luren. Hij had tegen mij gezegd, dai-ie in Zaire in de spits had ge speeld, maar dat kon hij nu geen enkele keer waarmaken. Van dergelijke spelers hebben we er zelf ai genoeg", was de Brabander resoluut in zijn commentaar. In feite was Mananga, die in een Zaïrees universiteits team nog had samengespeeld met de nieu we Anderleehtse vedette Kabon- ga. vlees noch vis. Voor rust stond hij op papier in de punt van de aanval, maar het hij zich constant terugzakken, omdat hij niet in de combinaties werd betrokken. Toen al bleek hij geen echte puntspeler te zijn, omdat hij zich nooit op de goede momenten aan bood In deel twee acteerde Ma nanga centraal op het midden veld en toonde hij een sterk com binatievermogen, zonder even wel veel diepgang in zijn spel te leggen. Produktivi lei t Buitelaar beleefde derhalve meer plezier aan de ongekende pro- duktiviteit van SVV, dat m het verleden dergelijke wedstrijden slechts met de grootst mogelijke moeite in winst wist om te zetten. Geruggesteund door oen snelle 3- 0 voorsprong, mede dank zij twe'ë gigantische blunders in de Vlaar dingse defensie drukte, SVV in deel twee door. Jan Könemann, na zijn blessure ambitieus vech-- tend voor een basisplaatqe, was. topscorer met vijf doelpunten. Hans Neeskens, Edwin Wilden berg en Mananga (strafschop) te kenden voor de andere drie tref fers. Bij SVV werd Henk Safari ge spaard. De betrouwbare voor stopper liep tegen Wagemngen een blessure aan de wreef óp; waarvan hij nog steeds last heelt Rust Es de enige remedie om hem hiervan tc laten herstellen; Voorts speelde Hans Loavens,'zlj het nog voorzichtig, de volle'ne- gentig minuten mee als linksback en draafden Jan Mulder en Mór- cel van Buuren na de pauze op voor Paul Oschner (dacht alleen maar aanvallen) en Harry Van Kapel. Bij Fortuna VI viel Ron Hofman al snel uit met een lies blessure Hoek van Holland De surf verenigingen Hoek van Holland en Delf land houden zaterdag 27 en zondag 28 september in Hoek van Holland surfbrandingswedstnjden. Deze bestaan uit verschillende onderdelen (slalom wave-performance, course race en long distance). Inschrijven kan elke wedstrijddag tussen 9.00 en 10.00 uur op het strand van Hoek van Holland bij de Rechtestraat, Voor nadere inlichtingen kan men telefonisch terecht onder de nummers 01747-5748 of 5067. Vlaardingen Zes van de zeven Vlaardingse badmintonclubs (Refoba, BC'70, DVO, Holy'77, Pandora en Urba) hebben het Élan opgevat een eigen hal te ouwen. De Vijfsluizen heeft zich eveneens achter dit idee ge schaard, maar neemt aan de ver dere uitwerking geen deel, omdat het op het gelijknamige sport park al een eigen accommodatie heeft De leden van deze zes verenigin gen zijn gisteravond door hun igin- ibe- stuurderen op de hoogte ge bracht Hel vervolg hierop heeft vrijdagmiddag plaats, als de initi atiefnemers W. Godthelp, M.L. Prins. R. van Putten en G. Ver meer om 16.30 uur op het ge meentehuis sportwethouder IJs brand van der Velden een nota aanbieden, waarin zij een toelich ting op hun plannen geven- Onder de noemer commissie Ei gen Hal' heeft bovengenoemd viertal zich de voorbije maanden intensief gebogen over deze plan nen, die gestalte moeten krijgen in de nieuwbouwwijk Holy, waar nog altijd geen overdekte sport accommodatie is. Hun bevindin gen zijn verwerkt in het rapport, dat aan Van der Velden wordt overhandigd. Schiedam Wout van der Have keert als honkbalcoach terug bij de tweedeklasser Schiedam. -Hij volgt in het uiterste hoekje vgp sportpark Harga Bob Soudijn bpj wiens contract enkele weken ge leden niet werd verlengd, omdat het tussen hem en de spelers groep niet klikte. Eerder had Van der Have Schiedam onder zijn hoede in de seizoenen 198ÏGn 1984. Onder zijn leiding bewerk stelligde Schiedam in dat laatste jaar de rentree naar de landelijke tweede klasse, waaruit het 'in 1982 was gedegradeerd. .V' WOENSDAG 17 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Schuttersveld Rotter dam: 20.30 HOVMVV'27 (d); Weflt- wijkhal Vlaardingen: 21.00 Fortuna VIGroen oord (d). DONDERDAG 18 SEPTEMBER Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 20.30 GAS—SVDPW; Idem veld 2: 19.00 HBSS—SC Botlek (dk^ VRIJDAG 19 SEPTEMBER VJ. Herenaoftbal: 19.00 GophersNado

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2