Rechter: directie van Schieland onzorgvuldig B enW aan rand van afgrond Veronica ook populair in tehuis De Vleugel DE PASSAP MAAKT BREIEN MINDER GEWICHTIG? VIAAROINGS 01111.11 gCMIiilISilIGOMI!! Willi WATERWEG COURANT Twee extra vergaderingen Duimelaar adviseur Maeslanden Vastgoed VAN DOORN FRANSENSTRAAT 9 - VLAARDINGEN EHBO-medewerksiters overgeplaatst Raad stemt tegen invoering tweede fase betaald parkeren Illegale rokers op de tribune jTpTxïwg] ÊMUmm Overval op bejaard echtpaar Soes ja Citroen opent De Tender m VBIJDAG 3 OKTOBER !9S6 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110. 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 iiiiiiiiiiiiNiiniiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiimimiuiimiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiNiimiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiMiiiiiiiiniiiimiiiiiiNiiiiiiMiiiiiMmiiiiiiiiiiiiiiiin!^ Schiedam Ambtenarenrechter mnA.D.M. Metze maekers blijft van mening, dat de directie van het Schielandzi-'kenhuis onzorgvuldig heeft gehandeld In de zogenaamde EHBO-affaire. Niettemin heeft hij het beroep nietig verklaard, dat vier van de vijf mede werksters tegen hun overplaatsing hadden aangete kend. Mr. Metzemaekers wijst erop, dat de medewerksters op een vorige zitting uitdrukkelijk instemden met de nieuwe functies, die zij plotseling en onverwachts kre gen aangeboden. Hun eigen advocaat, drs J. van der Molen, advi<*eerde de EHBO-medewerksters de nieu we functies te aanvaarden. Van der Molen vond dat een goede oplossing van het conflict: het voorkwam Immers dat de dames ontslagen zouden worden, nadat zij kritiek hadden geuit op het hoofd van de EHBO-af- deling. Achteraf voelden de dames zich overvallen door de bliksemactie van het Schielandziekenhuis: „Wij gin gen naar de rechter om te protesteren tegen een vaca ture-openstelling voor onze functies, Maar met een an dere baan gingen wij naar huis". Zij vonden dat een oneigenlijke gang van zaken. Vervolgers bleek dat aan de nieuwe functies lagere eisen ge ld worden dan aan het werk op de EHBO-afdeling, reden voor vier van de vijf om tegen de overplaatsing te ageren (voor de vijfde, Ineke Leeuwesteijn, was de hele zaak niet meer van belang, omdat zij was gaan werken in het Delftse ziekenhuis Hippolytus). Maandag kwam de zaak voor bij het ambtenarenge recht in Rotterdam, gisteren werd de uitspraak van mr Metzemaekers bekend. Hij vindt dat Marion Smit, Carla van Genderen, Marie-Louise Tanis en Truus Schuur te lang hebben geaarzeld met het kenbaar ma ken van hun onvrede over de overplaatsing, te meer, omdat zij er bij de vorige zitting uitdrukkelijk mee in stemden. Dat Van der Molen een advies gaf dat achter af werd betreurd, komt volgens de rechter voor reke ning van de dames. Gezien het standpunt van de rech ter, dat de Schieland-directie onzorgvuldig handelde in de ontslagprocedure (die dan ook ongedaan werd gemaakt), maakt duidelijk dat de zaak heel anders had kunnen uitpakken als de medewerksters een andere pleitbezorger hadden gehad. Mr.Metzemaekers verlangt van de directie van het zie kenhuis, dat één van de betrokken medewerksters, Carla van Genderen, een andere functie krijgt aange boden dan waar nu sprake van is De rechter doet die uitspraak op medische grond. Mevrouw Van Gende ren kan geen nachtdiensten draaien en daar heeft de directie onvoldoende rekening mee gehouden, aldus de rechter. De betrokken medewerksters overwegen in hoger be roep te gaan. De ambtenarenrechter kreeg maandag nog enkele stukken toegevoegd, die hij overigens niet relevant achtte, anders had hij de hele 2aak opnieuw geopend, zo liet hij weien. Opvallend was dat mr.R-A. Félix, de advocaat van het Schielandziekenhuis, van sommige stukken het bestaan niet kende, terwijl het toch om belangwekkende informatie ging. Zo is er een schrijven van de geneeskundige inspectie, waaruit blijkt dat de medewerksters begin dit jaar terecht aan de bel hebben getrokken omdat het hoofd van de EHBO-afdeling inderdaad onjuiste handelingen had verricht. En ook stuitte mr.Féhx op een brief van één der bestuursleden van het ziekenhuis, waarin ge klaagd wordt over het feu dat economische belangen overheersen over de personele factoren. Het individu in het ziekenhuis zou ondergeschikt gemaakt worden aan de organisatie, en het optreden van de directie m de EHBO-affaire zou daarvan een voorbeeld zijn. Eerst nu is gebleken, dat, ruim voordat deze kwestie zich aandiende, het Schielandziekenhuis met nog een ontslagprocedure is geconfronteerd. Deze is, naar ver luidt. voor enkele leerling-verpleegkundigen gunstig afgelopen Hiiiiiiiiimiiiinmmiifiiiiiiiiimiiiimiiiiin Vlaardingen Door tegen de invoering van de tweede fase betaald parkeren te stemmen heeft de gemeente raad het Vlaardingse college donderdagavond tot aan de rand van de afgrond gebracht. De vier PvdA-wethouders zijn niet van plan de afwijzing te ver dedigen, als de exploitanten van de garage aan de Afrol Acto- niat BV, Van Wijnen, Bas van der Heijden en Patrimoniums Woningeneen procedure te gen de gemeente beginnen. De tweede fase, waarbij betaald par keren in de hele binnenstad wordt ingevoerd, staat of valt met de garage, die in december geo pend zou worden. Het aanblijven van het college is bovendien uiterst twijfelachtig geworden, doordat het weigert een door een raadsmeerderheid gesteunde motie uit te voeren. In die motie, ingediend door de SGP/GPV RPF-f ractie, wordt het parkeertarief verlaagd van één vijftig tot één gulden per uur. Het zwaaien met de wethouder sportefeuilles vormde het slot van een chaotische, door zeven schorsingen geteisterde vergade ring, waarin wethouder Bas Gou- driaan wanhopig en tot het laatst toe probeerde het CDA aan de kant van het college te krijgen. De christen-democraten, die in april 1985 voor de parkeernota hadden gestemd en volgens Gou- driaan daarom verplicht waren ook de volgende parkeerbeslui- ten te steunen, lieten zich echter niet vermurwen. Zij bleven aan dringen op een betere evaluatie van de eerste fase betaald parke ren dan het anderhalve kantje A- vier dat Goudriaan daaraan had gewijd. „Met dat papiertje wordt voor de zoveelste keer de vloer aange veegd met de Vlaardingse ge meenteraad". sneerde Chris van Roon. Het CDA nam geen genoe gen met de verklaring dat zich bij de eerste fase geen problemen hadden voorgedaan. „Meer is er niet!" riep de desperate Goudri aan, die aanbood er desnoods nog vijf kantjes aan toe te voegen. „Maar daar staat dan alleen lucht op". Het CDA, dat een sleutelrol speelde in de aanval op het colle ge, kreeg behalve van D66 steun van alle partijen. De VVD achtte zich evenmin gebonden aan de afspraken uit 1985. De liberalen, destijds als coalitiepartner mede opstellers van de parkeernota, lieten het college onbarmhartig in de kou staan. Tegen elf uur lagen er zoveel ex plosieven onder de wethouders zetels opgetast, dat de zaak elk moment kon ontploffen. Of zijn verzoek om schorsing op het mo ment dat burgemeester Van Lier afhamerde, uitgelegd moest wor den als een voorbereiding om de lont in het kruitvat te steken, liet CDA-fractievoorzitter Aart Kool later in het midden. Wel gaf hij toe dat een motie van wantrou wen één van de middelen was, die het CDA overwoog. De raad, die maandag verder vergadert, gaat in het weekend proberen de crisis op te lossen. Kool blijft vaag over de middelen die zijn partij maandag in de strijd zal werpen, maar uit op voorhand dreigende taal: „Het college heeft het onheil over zich zelf afgeroepen door de meerder heid van de raad te negeren. Dus zullen de wethouders op de bla ren moeten zitten." Vlaardingen Roken mag niet meer tijdens de vergaderingen van de Vlaardingse gemeente raad. maar het wordt toch stie- kum gedaan. Burgemeester Van Lier kan de mensen, die vanaf de tribune neerkijken op de raad, niet allemaal in de gaten houden. Toen er woensdag vergaderd was, vonden de werksters de och tend erna allemaal uitgetrapte peuken. Gisteravond riep Van Lier de boosdoeners op zich fat soenlijk te gedragen. Welnu: er werd zoveel geschorst, dat niemand zich hoefde in te houden. Keer op keer kon njen in de wandelgangen een trekje nemen. Vlaardingen Tot diep in de nacht vergaderen wil de Vlaardingse gemeenteraad niet meer. maar in plaats van korter te praten, heeft men een andere oplossing bedacht: volgende week vinden er twee extra raadsvergaderingen plaats. In andere steden is zo'n extra vergadering uniek, maar in het uiterst democratische Vlaardingen, waar niets meer in het geheim kan worden be handeld, is dit de enige uitweg. Maandag praat de raad verder over heikele pun ten zoals de naaktrecreatie en de subsidiering van de lokale omroep {gisteravond kwam men door alle garage-perikelen niet aan verdere behande ling toe) en donderdag gaat het speciaal over de reconstructie van het kruispunt Afrol, Gedempte Biersloot en Groen van Prinstererstraat. Om daarover te kunnen praten wordt woensdag een inspraakavond ingelast, waar wethouder Goudri aan naartoe gestuurd wordt hoewel hij al een commissievergadering zou leiden; dat wordt overgenomen door IJsbrand van der Velden. Alleen al het prikken van de nieuwe vergaderda ta was gisteravond een heel gedoe. Burgemeester Van Lier was eerst van plan volgende week vrij dag de raad uit te nodigen, maar geen enkele par tij wou daarop ingaan, vanwege de herfstvakan tie. De SP wilde gewoon doorvergaderen tot diep in de nacht, maar Van Lier meende dat sommige mensen tegen zichzelf beschermd dienen te wor den... Als de raad donderdag het voorstel voor de recon structie verwerpt, kan de parkeergarage aan de Afrol niet open. Volgens wethouder Goudriaan zullen publiek en ondernemers daar tijdens de feestdagen zwaar door gedupeerd worden. Na twee uur ordevoorstellen en schorsingen besloot de raad volgende week verder te gaan. Schiedam Wat een ziekenhuis is weet ie dereen. Een verpleeg huis zegt de meesten ook wel iets, maar een gezinsvervangend tehuis? Toen op 1 ok tober 1981 de eerste kamers in De Vleugel werden betrokken, hingen er spandoeken- aan de balkons van de omringende flats. De nieuwe inwoners van Groenoord wer den verwelkomd met vijandige leuzen. Ook de officiële instanties blijken slecht op de hoogte met het we zen van een gezinsvervangend tehuis als De Vleugel. Aan de vooravond van het eerste lu strum ontving één van de bewo ners nota bene een aanslag van de onroerend-goed belasting. „Het ontbreekt er nog maar aan dat ze ons indelen bij de voor deurdelers of de tweeverdie- ners", grapt Bob Geijp. Als hoofd van De Vleugel vindt hij dat het de hoogste tijd wordt zijn tehuis wat meer bekendheid te geven. Bob Geijp er» enkele bewoners in de tuin van De Vleugel: „Net als de meeste Nederlanders houden onze mensen van makkelijke dingen". - s .O.-V,., En meteen het vooroordeel uit de wereld te helpen dat de bewoners zouden bestaan uit een stelletje halfwilden, zoals Groenoord des tijds meende. Het vijfjarig be staan dat zaterdag 4 oktober wordt gevierd met een "voetbal toernooi op het grasveld langs de Jozef Oreliosingel, pal naast De Vleugel, is daarvoor de gelegen heid bij uitstek. De geïnteresseer de toeschouwer kan ook binnen een kijkje nemen en dan meteen vaststellen dat alles er heel nor maal uitziet. De Vleugel is één van de zeven gezinsvervangende tehuizen die de Stichting Paus Johannes XXIII in Rotterdam en omge ving beheert. Er wonen 34 gees telijk gehandicapten van wie de meesten net als veel andere Schiedammers elke dag gewoon naar hun werk gaan. Het enige verschil is dat zij geen baan heb ben In het bedrijfsleven, maar bij een sociale werkplaats in de re gio. Twee groepjes van vier die elk een flatwoning delen uitge zonderd, keren zij 's avonds naar De Vleugel terug om daar te eten en te slapen. Ze hebben allemaal een eigen kamer waar behalve een bed en een tafel vaak ook een video staat. „Alweer: net als bij de gemiddelde Nederlander. Ook onze mensen kijken graag naar Veronica. Ze houden van dingen die lekker makkelijk zijn", aldus Geijp. Alleen de samenlevingsvorm in het tehuis wijkt nogal af van die in een doorsnee gezin. Geijp: „In zo'n grote, willekeurig samenge stelde groep moet je maar af wachten of de mensen het mei el kaar kunnen vinden. Door hun handicap zijn ze sterk afhanke lijk van elkaar en van hun bege leiders. De afhankelijkheid van het personeel proberen we zoveel mogelijk tegen te gaan, de zorg zaamheid voor elkaar willen we stimuleren Wie goed kan strij ken, wordt geacht dat ook voor een ander te doen". Dat de één handiger is dan de an der, spreekt in zo'n gemêleerde groep voor zich zelf. Sommige be woners hebben zelfs met de kleinste alledaagse bezigheden nog grote moeite. In De Vleugel heeft men daar alle begrip voor, maar buiten de muren van het te huis kan die onhandigheid wel eens irritaties oproepen. Zoals bij de kassa in een supermarkt, wan neer een bewoner uit De Vleugel niet snel genoeg afrekent. Bob Geijp verwacht niet dat de aktiviteiten in en rond het tehuis zaterdag alle onbegrip als bij to verslag zullen wegnemen. „Maar het is onze taak, het levenspad van de bewoners wat te effenen. We hopen dus dat de buurt een beetje geduld voor ons kan op brengen. Als hier te veel lawaai wordt gemaakt, krijgt nog steeds iedereen in ons tehuis daarvan de schuld. Maar je kijkt toch ook niet een hele flat er op aan wan neer één bewoner luidruchtig ru zie maakt met zijn vrouw7" Mees Duimelaar heeft een nieuwe functie. Hij gaat het bedrijf van Chris Barské van advies dienen, Nieuwe baan voor oud-wethouder Maassluis door CHRIS WOERTS Maassluis Mees Duimelaar, gepensioneerd wethou der voor onder meer volkshuisvesting in Maassluis, heeft een adviseurschap bij Maeslanden Nationaal Vastgoed BV in Maassluis aanvaard. iXTRA—AANBIEDING tijdens de demonstraties op de Femina-familiebeurs Snelleren mooier breien (dan u gewend bent), dat kan met de'gewichtloze' Passap breimachine. De Passap heeft geen ge wich ten nodig. Ook belangrijk is het unieke naaldgidsensysteem voor automatisch breien van alle mogelijke motieven, ook die door uzelf bedacht zijn. Bovendien heeft Passap een form-computer die het nog makkelijker maakt om patronen uit te rekenen. En wat ook zo prettig is: bij aanschaf van een Passap breimachi ne krijgf ugratjsles! Wilt uzelf eens proberen hoe makke lijk en veelzijdig breien op de Passap is? Dat kan nu geheel gratis, onder deskun dige begeleiding. Kom en overtuig DJ. CC 13 uzelf! AVttJtjyvX® /pg GROENE HiLLEDUK 244 - ROTTERDAM feiwOT' (C&nflum TEL 4195947 TEL 4340075 De ex-PvciA-wethouder zal de directie van het bedrijf gaan ad viseren op organisatorisch en be stuurlijk gebied. De directeur van de makelaardij, Chris Barské. heeft Mees Duimelaar enkele maanden geleden voor de functie van adviseur gevraagd. Veel tijd neemt de nieuwe functie van Duimelaar niet in beslag. Per maand ongeveer een dag Mees Duimelaar is duidelijk in zijn nopjes niet zijn nieuwe taak. „Het bedrijf bestaat nu vijfjaar en Schiedam De gepensioneerde tandarts J.Ch. Smits en zijn echt genote zijn donderdagavond het slachtoffer geworden van een overval. Rond half negen dron gen diie mannen de woning van het bejaarde echtpaar aan de Lange Haven binnen. Twee van hen probeerden de 85-jange be woner te knevelen, maar de man verzette zich zo heftig dat zjj hun pogingen opgaven. De dei de overvaller verraste de echtgenote in de woonkamer. Onder de be dreiging dat hij haar 'iets zou aan doen' gaf dc vrouw hem alle in huis aanwezige contanten: vijf- hondordenvijftig gulden. Daarna maakten de mannen, die lussen de twintig en vijfentwintig jaar oud waren, zich uit de voeten. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. Een nieuw jazz- seizoen is gister avond van start gegaan in het Schiedamse thea tercafé De Ten der, met het op treden van de Soesja Citroen Band. Deze band, uit Gouda, is in middels bezig een Internationale bekendheid te S verwerven. J, o In tegenstelling tot de jazzavon- den in café The o Ditch, waar tij- dens optredens zo nu en dan 'be hoorlijk ge swingd' wordt, bleef het publiek in de Tender op vallend rustig. „Dit is meer een luistercafè," con cludeerde een toeschouwer. De Soesja Citroen Band speelde werk van de nieuwste elpee, die in november zat uikomen en, .waarover, wat de titel betreft, de betrokkenen het onderling nog niet eens kunnen zijn. Opvallend mooie akoorden wist de pianist Al- bert Sarko er zo nu en dan 'uit te gooien', hij kreeg daarvoor een da verend aplaus. heeft zich in die jaren goed ont wikkeld De positie van het be drijf moet echter uitgebouwd worden en mij is gevraagd om daarvoor ideeen te leveren. Dat doe ik graag". Voor zijn wethouderschap was Moes Duimelaar werkzaam bij Key Kramer in Maassluis In die Werkkring was hij ook bij be leidsmatige zaken van het bedrijf betrokken „Wel op een andere manier natuurlijk, omdat Key Kramer een veel groter bedrijf is Ik deed vooral cie organisatie op het administratieve vlak". Als wethouder was Mees Duime laar belast met de woningbouw in de stad Hij kent de bouwwe reld goed, maar toch ziet hij niet veel raakvlakken tussen het wet houderschap en zijn asdviserende functie: „Als wethouder heb je weinig te maken met makelaars, alleen als nieuwbouwwoningen verkocht moeten worden. In mijn periode is overigens niet zo-' veel gebouwd. We zaten vast aan contingenten. Ik heb in mijn werk als wethouder meer de lij nen naar de toekomst uitgezet". Eigen woningbezit, jarenlang gruwde dc PvdA ervan. In die opstelling is evenwel een kente ring gekomen Mees Duimelaar: ..Het standpunt van de PvdA is duidelijk. Er moeten voldoende woningen zijn m iedere sociale sector. Dus ook koopwoningen. Na de oorlog, toen alles was weg gebombardeerd moesten we bou wen en toen was er dringend be hoefte aan huurwoningen. Nu wiUen veel mc-nsen, ook leden van de PvdA, een woning kopen, als de lasten gelijk zijn aan het huren van een woning. Met een vaste hypotheek over bijvoor beeld 10 jaar. ts dat heel goed mo gelijk. Kopen is misschien zelfs voordeliger" Hel in het hartje van Maassluis gevestigde bedrijf heeft in de laatste jaren veel opzien gebaard. Begonnen toen de recessie in de huizenverkoop (1982) op zijn hoogst was, verkocht Chris Bars ké binnen een jaar toch 100 wo ningen. „Dat had niemand ver wacht", aldus de bemiddelaar in onroerende goederen. Langzaam ook groeide de be hoefte aan een adviseur. Uitein delijk viel de keuze op Mees Dui melaar. „Maar Duimelaar is er niet zomaar ingestapt", aldus Chris Barské. „Hij heeft het hele bedrijf onderzocht. Hel zou me met eens verbazen als hij wist welke maat onderbroek ik heb, zo grondig is hij te werk gegaan." Mees Duimelaar stemde uitein delijk in met het adviseurschap Barské: „Ik wilde een man die boven dc materie staat en zo'n persoon is Duimelaar. Hij heeft aanzien, geniet respect in Maas sluis. Als je zolang bezig bent als ik, dan heb je kans op bedrijfs blindheid. Met Duimelaar voor kom je dat. Hij heeft grote capaci- tieten, is mijn praatpaal, sparring- partner. Bij alle beleidszaken wordt hij betrokken, sterker nog,, de beslissingen nemen we sa men".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1