Meer dan mode in Nacht van de Mode Werklozen willen ruimte behouden i Geul en Controlec naar de 'overkant' Nieuwe soos The Torch fakkeldrager van CJV Anbo viert feest na 40 jaar strijd Filmers zijn noorden kwijt iii< V1MBDINGS DA6BIA0 SGHiEiAISSHE COUiANT 1EIWE «MTCBWEE C8BBMT Ongenode gast Automobilisten op de vuist Zwerver gepakt Op heterdaad Kliederen in opdracht S Orpheus iü c"' vroegte op pad Maas nieuwe WD-voorzitter Ijverige vrouw bijna overreden Voetballers 'uitgekleed' WATERWEG Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010- 4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 MAANDAG 13 OKTOBER 1986 door CHRIS WOERTS Vlaardingen Vlaardingen in de ban* van de mode. De tweede Nacht van de Mode in het volgepakte tennïscentrum Hoogendijk was zaterdag onte genzeggelijk veel succesvoller dan de editie van het vorig jaar, waar de nodige schoon heidsfoutjes aan kleefden. Nu was het spektakel nog groot ser van opzet en professioneler van aanpak. De mode stond dan wel centraal' tijdens de shows, maar wie zich op een andere ma nier wilde verpozen, op een van de vele terrassen bijvoorbeeld, kon dat ook. En dat nu bleek een winstpunt. De meeste belangstelling trokken de shows van de verschillende deelnemers. De kapdemonstratie van een team van de Vlaardlngse trendsetter Ton Pappes en de sie- radenshow van Frits Thiele, prikkelend en uitnodigend ge bracht, sloegen aan, maar ook de presentaties van de verschillende modewinkels. - Het oogde allemaal beter, speel ser van opzet en daardoor aan- trekkelijker voor de kleine 3000 belangstellenden die op het mo defestijn waren afgekomen. Door nu het hele feest in het hele ten- niscentrum plaats te doen vinden in plaats van in de helft van de ruimte waren er nu veel meer mogelijkheden! om te lopen en anderszins bezig te zijn. „Ik weet ook wel, hel gaat in de eerste plaats om de mode, maar ook om de sociale contacten", stelde Frans Hoogendijk van In- ter boetiek al tijdens het gala te vreden vast. „Hier ontmoet je mensen, knjg je contacten en haal je herinneringen op. Dat so ciale aspect is ook belangrijk". De Vlaardingse ondernemer, die zijn firma steeds groter ziet groei en, had voor de bezoekers van de nacht van de mode nog een aar dige verrassing in petto. De mei dengroep Frizzle Sizzle trad ge heel onverwacht op en het pu bliek reageerde blij verrast. Het kostte de meiden even moeite om de sfeer erin te brengen, maar toen het publiek zich eenmaal liet gaan, was er geen houden meer aan. De 11-jarige Birgit, dochter van organisator Frits Maasland, stal ook de harten van het pu bliek. Niet alleen door de kleding te showen maar zeker ook door haar perfecte imitatie van Ma donna. Linda de Mol, de presentatrice, viel op door haar soepele ingeto gen manier van presenteren. Steeds de juiste toonzetting, niet overheersend, maar wel altijd aanwezig. En zo denderde de Nacht van de Mode voort. Ruim 150 medewerkers zorgden ervoor dat alles op rolletjes Hep. De crew van het NCRV Los Vast Spekta kel zorgde voor het vlot verlopen van de overgangen en het pro gramma. Daardoor kon het tijd schema strak worden gehan teerd. De modeshows liepen niet uit waardoor Anita Meijer, de topat tractie van de avond, op tijd met haar optreden kon beginnen. De Nederlandse topartieste had de zaal snel plat en ontlokte vele en thousiaste reacties. Later, diep in de nacht ai, had de organisatie i nog een extraatje in petto. De Ne- derlands-Amerikaanse zangeres 35 Donna Lynton zorgde voor de af- tr sluiting van het festival. De twee- f de Nacht van de Mode was daar- mee. Schiedam De werklozen, die hun werkplaats en hun ontmoetingscentrum aan de Overschiesestraat (voorheen de Trechter) willen behou den, hopen woensdagavond vertegenWoordigers van alle politieke partijen in Schiedam te ontvangen. De ploeg vrijwilligers willen er praten over de mogelijkheden tot behoud. Voor zover de poli tiek begrijpt, kan dat alleen als er (vanwege de huurkosten en onderhoud van machines) eni ge subsidie tegenover staat. Enkele maanden geleden werd de Trechter vrij plotseling geslo ten. Er was een vechtpartij tussen twee beroepskrachten aan voor afgegaan, maar het was de poli tiek allang duidelijk dat het para depaardje van de PvdA lang niet zo goed draaide als aanvankelijk gehoopt was. Men vond in de ru zie een reden het project de nek om te draaien. Enkele werklozen, die het eronder elkaar altijd naar hun zin hadden gehad en er een zinvolle tijdsbesteding vonden, vonden dat zo jammer dat beslo ten werd de werkplaats aan de Overschiesestraat te bezetten en op te knappen. Om de informa- tiewinkel van de Trechter aan de Broersvest zat niemand verlegen; die blijft waarschijnlijk gesloten, Vlaardingen De bewoner van een huis aan de Binnensingel liep zaterdagmiddag toen hij thuis kwam een ongenode gast tegen het lijf. Het was een 28-jarige Rot terdammer die in het pand, dat gerenoveerd wordt, duur gereed schap had klaargelegd om mee te nemen. Het was voor de inbreker een koud kunstje om binnen te ko men. Het glas uit een van de ra men was verwijderd. Hij hoefde slechts het hardboard weg te ha len om vervolgens naar binnen te klimmen. Maar de bewoner ver ijdelde de poging tot diefstal en droeg de Rotterdammer over aan de politie. Die maakte proces verbaal op tegen de man. Maassluis Twee automobilis ten zaten zich vrijdagmiddag op rijksweg om vijf uur zo op te win den over eikaars rijgedrag dat het op de Laan '40 - '45 tot een hand gemeen kwam- De gemoederen liepen zo hoog op dat hun verbale strijd ontaardde in een vechtpar tij. Bovendien vernielden zij een ruit van eikaars auto. Na bemiddeling door de politie besloten zij geen aangifte te doen van het voorval en de schade aan hun auto zelf te betalen. Onder leiding van Jet Bracco- gartner begon nen Vlaarding se tieners vrij dag aan een nieuw CJV-tijd- perk. Vlaardingen. De CJV Liefde en V;rede mag dan honderd jaar oud zijn, van vergrijzing is nog niets te merken. Het reservoir christelijke sentimenten in Vlaardingen is ook na een eeuw nog groot genoeg om de vereni ging telkens nieuwe generaties fakkeldragers te leveren. Vrij dagavond ontstak de CJV het licht in weer een jongerensocié- teit, dit keer één met een wel heel toepasselijke naam: The Torch (toorts, fakkel). Sissende sterretjes en rokende potten bengaals vuur wierpen grillige schaduwen op gebouw Obadja in de Willem Beukels- zoonstraat, het Liefde en Vrede- bolwerk waar jongens en meisjes van 16 tot 19 jaar voortaan elke vrijdag- en zaterdagavond in be sloten kring kunnen dansen, drinken en kletsen. „Als er men sen ziin die een boom willen op zetten over de bijbel kan dat na tuurlijk, maar je moet de C in CJV niet al te nadrukkelijk zien. Er staat hier ook een flippf /kast", schetst voorzitter Jef Braccogart- ner (17) de sfeer in The Torch. De nieuwe soos vult het gat tus sen het Scholierenhonk ïn Trian gel (voor 12- tot 16-jarigen) en de overige CJV-sociëteiten voor de wat oudere jongeren, de Sokkel en In the Mood, Eigenlijk is The Torch een voortzetting van de Stoof, een club die aan bloedar moede ten onder ging. De Stoof was een uitwijkplaats geworden voor een vaste kern van gezapige dertigers; de tieners zaten er voor spek en bonen bij. Om de greep op een lichting nieuwe kaderle den niet te verliezen besloot Lief de cn Vrede het verkalkte insti tuut op te doeken en een jong be stuur te vormen. Jef Braeeogartner is vastbesloten van The Torch een levendige en drukbeklante soos te maken. Ge legenheid voor verveling is er nauwelijks: een leesmap, een spelletjeshoek en een computer staan garant voor vele uren ver antwoord vermaak, en onder de pergola met witte dakpannen legt de dj de laatste discostampers op de draaitafel. Alleen André Hazes ontbreekt in de collectie, maar daar staat weer tegenover dat The Torch met enige regel maat live-optredens en filmvoor stellingen wil organiseren. Jef: „Dat is ook het belangrijkste verschil met een café. Een kroeg heeft geen programma. Je gaat er ook op een heel andere manier met elkaar om, je zegt daar niet: zullen we met z'n allen een strandwandeling gaan maken. Gezelligheid is vanouds de sterk ste kant van een sociëteit. Dat idee blijft aanspreken. Daarom gaat het soosleven ook nooit ka pot". Schiedam „Langzaam maar zeker worden ouderen zich er nu van bewust: wachten op anderen, die voor hun belangen opkomen, is funest. We moeten zelf de pro blemen ter hand, nemen". Deze woorden sprak de voorzitter van de Schiedanise afdeling van de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen (Anbo), Arie van vrijdagmL. plaatsvond. „We moeten de handen ineens laan, bijvoorbeeld voor wat be treft het woonvraagstuk: de jon geren bepalen wat er komt en wij kunnen erin kruipen, het is vreemd dat anderen voor ons gaan bepalen hoe het rnoet, we zullen duidelijk laten zien dat we er zijn, samen sta je sterk", aldus de voorzitter. In het Blauwhuis, de sociëteits ruimte van de Anbo, staat een biljart en wordt gymnastiek op maandagmorgen gegeven, toch ligt de nadruk niet alleen op re creatie, integendeel. Chris Zijdeveld, spreken-1 in de hoedanigheid van loco-burge meester, deed daar nog een schepje bovenop: „Naarmate je wat ouder wordt, leer je hel schreeuwen meer af, om in plaats daarvan via meer geëigende we gen je doelstellingen te berei ken". Locoiburgemeester Zijdeveld wenste de Anbo daarin veel suc ces, zodat hij misschien de kans zou hebben bij het volgend jubile um als lid bij de bond te behoren. „We nemen zitting in allerlei ad viescommissies van burgemees ter en wethouders", verduidelijk te Arie van Loenen na afloop. „Zo oefenen we onze invloed uit op het huisvestingsbeleid en an dere ouderenbelangen. Ook is een belastingcommissïe ingesteld die ouderen adviseert bij belas tingproblemen. De Anbo telt in Schiedam momenteel 1450 le den". m •Tenniscentrum Hoogendijk puilde uit tijdens de Nacht van de Mode. Schiedam Een zwerver, die al een paar nachten bivakkeerde op het volkstuincomplex Vijfelui zen, is zondagavond laat door de politie opgepakt en tijdelijk in de cel gestopt. Agenten troffen de man, een 21- jarige Schiedammer, aan in een huisje dat hij had opengebroken en voor logies ingericht. De poli tie hield de volkstuinen de laatste dagen scherp in de gaten, omdat er verschillende klachten over diefstal waren binnengekomen. De zwerver ontkende dat hij tij dens zijn verblijf op de tuinen iets had gestolen. Maassluis Twee mannen uit Maassluis van 20 en 26 jaar 2ijn zaterdagnacht op heterdaad be trapt toen zij inbraken in een su permarkt aan de Lange Boone straat. Het duo kon na een tele foontje van een buurtbewoner worden aangehouden. Zij hadden op dat moment nog niets gesto len. Huiszoeking leerde dat de twee bij eerdere inbraken meer succes hadden. Schiedam/Vlaardingen Enkele werkmaatschappij en van Controlec Holding in Schiedam gaan verhuizen naar het industrieterrein Halfweg II in Spijkenisse, aan de andere kant van de Nieuwe Waterweg. Ook de Vlaardlngse groothan del Geul Techniek wE hiér een vestiging openen; gehoopt wordt over een haltjaar. Vol gens Geul-directeur W. van Driel blijft de firma aan de Taanderijstraat in Vlaardingen bestaan'met mogelijk een zelf de aantal werknemers. Controlec Holding heeft enkele werkmaatschappijen in 1 de Spaanse Polder te Rotterdam, jbe- trekkelijk dicht bij het hoofdkan toor in het kantorencomplex Klaverstede aan de 's-Grave- iandseweg te Schiedam. De gehe le Schiedamse vestiging voor meet- en regeltechnieksystemeri blijft in tact, deelde vanochtend' een directiewoordvoerder mee. De verhuizing naar Spijkenisse betreft de Rotterdamse werk- maatschappijen voor constructie, revisie en handel. Deze zijn in de locatie aan de William Boolhlaan "trit-hun jasje gegroeid. In Spijke nisse verhuizen zij naar een ter rein van 2500 vierkante meter, gelegen tussen de Boyleweg en ae Kelvimveg. Voor Spijkenisse betekent dat een uitbreiding, voor Rotterdam een verminde ring van de werkgelegenheid met 150 arbeidsplaatsen. Controlec is in de vijftien jaar van zijn bestaan gegroeid tot een hol ding van 800 werknemers, een verbluffende groei, zoals B en W van Schiedam vorig jaar moch ten constateren tijdens een werk bezoek aan Klaverstede, Beneluxtunnel T)e firma A.M. Geul Zoon ïn Vlaardingen. tegenwoordig be kend als Geul Techniek, begint aan de overkant van de Nieuwe Waterweg een tweede bedrijf, omdat de Beneluxtunnel als oe ververbinding te wensen over laat. Er staan zo vaak files voor de tunnel, dat directeur Van Driel soms amper aan de door hem zelf verlangde service toe komt. ..Mijn devies is: *s morgens bestellen, 's middags gratis afle veren. Maar door die files haal ik soms de middaguren niet. Door nu te zorgen voor een tweede magazijn voor het gebied Rotter dam-Zuid, Botlek en Europoort, lukt dat wel." Maar het zou niet slim zijn de Vlaardingse vestiging op te ge ven, want dan ontstaan exact de zelfde problemen voor het trans port naar deze kant van de Wa- tenveg. „En wij bestrijken hier een gebied van Den Haag tot Hil- legersberg, da's niet niks," aldus Van Driel. Zijn bedrijf handelt in 30.000 artikelen, waaronder veel gereedschappen. Hoeveel werknemers in Spijke nisse komen te werken en hoe veel er in Vlaardingen blijven, valt nog te bezien. Thans telt Geul twintig werknemers. „Mis schien wordt de vestiging in Spij kenisse we] even groot," aldus Van Driel. Hij hoopt over een halfjaar het nieuwe pand te kun nen openen; eerst zal de Spijke- nisser gemeenteraad nog formeel toeslemming moeten geven voor de grondtransactie. Geul mikt op een terrein van 3000 vierkante meter. Schiedam -Zoeken naar witte muurtjes is al geruime tijd de voornaamste bezigheid van Ti- mothhy Valk, Japie Brussé, Ist- van Ouburg en Pascal Gioudi. De vier scholieren uit Groenoord, zeer bedreven in het hanteren van de spuitbus, hebben al ver scheidene kunstwerken op hun naam staan. Geïnspireerd door verfkunste- naar Remco Versteeg, die Wilma Doofs sieraden winkel in Spaland artistiek bekladde, schuimden Timothy, Japie, Istvan en Pascal de Schiedamse middenstand af in de hoop een opdracht te verwer ven. Het eerste verzoek kwam van rijksscholengemeenschap Schravenlant, dïe de ontmoe tingsruimte in de kelder graag in een nieuw jasje- zag gestoken. Zo iets wil ik ook wel, dacht de voor zitter van de wïjkvereniging in Kethel-Tuindorp, Gerrit van de Wind, denkend aan het nog maagdelijke muurtje van het buurtgebouw. Zondag toog het kwartet aan de slag en het resul taat mag er wezen: 't Schooltje aan de "Perenlaan staat er ge kleurd op. V De faam van het Groenoords graffiti-collectief beeft zich in middels tot buiten de stadsgren zen verspreid. Een wïjkvereni ging in Ommoord heeft onlangs ook een kunstwerk besteld. Daarna moet er een winkel in Groenoord onder handen wor den genomen. Het Schooltje van de wïjkvereni ging in Kethel-Tuindorp staat er sinds zondag gekleurd op Vlaardingen Om bijtijds aan hun Zweedse trip te kunnen be ginnen moesten de mannen van Orpheus vanmorgen voor dag en dauw aantreden. Om zeven uurj vertrokken koor en begeleiders in drie luxe touringcars naar de Duitse havenstad Kiel. Daar scheept het gezelschap zich in aan boord van de Stena Scandi- navica, die het koor in 17 uur naar het Zweedse Göteborg vaart. Het koor verzorgt in Göteborg een kerkconcert dat door de Zweedse radio live wordt uitge zonden. Vlaardingen De Vlaardingse afdeling van de WD heeft een nieuwe voorzitter. LJ.Ph. Maas werd gekozen in plaats van de vertrekkende Lenie van Halte ren. De liberalen kozen nog een nieuw bestuurslid: oud-raadslid Wim van Klink gaat zich in het dagelijks bestuur bezighouden met vorming, scholing en jonge ren. Maassluis Een ijverige werk neemster van een kledingzaak in winkelcentrum Koningshof is za terdagmiddag bijna overreden toen zij probeerde een winkeldief aan te houden. Een 31-jarige Ha genaar, die enkele uren later in zijn woonplaats kon worden aan gehouden, had in de winkel en kele kledingstukken ontvreemd. De vrouw zag dat en achtervolg de de dader naar de parkeer plaats. Daar reed de man met ge opend portier weg. De vrouw kon de autodeur niet meer ont wijken en werd" tegen het weg dek gesmakt. Zij liep geen ver wondingen op. Schiedam Enkele pupillen die zaterdag bij de voetbalverenigin gen SVV en HBSS bezweet van het veld kwamen, konden zich na de wedstrijd geen wanne We ren aantrekken. Zonder het te weten waren ze tijdens het sport evenement grondig door dieven 'uitgekleed*. Zowel bij SVV als bij HBSS waren de kleedkamers doorzocht en hadden onbeken den alles van hun gading meege nomen. Behalve jassen en truien waren enkele horloges en porte monnees met wat kleingeld ver dwenen. Ook de beurs van een trainer werd gestolen. giiiiiiiiiiiifiJifiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiitiiimiiiiiiiiimiiiiiiiitiitiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiniHiiig Vlaardingen Verwar- ring gistermiddag op de twee Vlaardingse haven- hoofden bij de hoofdrolspe- Iers van de film, die de sec- 1 tie Kunstzinnig Vorming maakt voor de nieuwjaars- receptie van de Stadsge- hoorzaal Die film gaat over de geschie- j den is van Vlaardingen. Le- I den van het Vissersvrouwen- i koor en kinderen in kleder- dracht stonden in spanning te wachten op het Westerhoofd, j Maai- wat was dat nu: onl- j waarden zij daar Sandor i Gora, één van de bedenkers I van het schouwspel, op het j Oosterhoofd? Een tikje ongemakkelijk op I hun klompjes slenterden de kinderen van basisschool Het Kompas al ruim voor aan- I vang van de opnamen over I het Westerhoofd. Zij maakten I eerder al furore bij de avond- vierdaagse, waar zij ook in klederdracht verschenen. De ouders liepen erbij te moppe ren: waar bleven die filmers nou? „Nog een kwartiertje", zei moeder tegen dochter, „dan gaan wij er vandoor". Op maandag hadden zij een briefje in de bus gekregen: of de kinderen die hun oud- Vlaardingse kleren nog be waard hadden zondagmiddag op het havenhoofd wilden komen voor filmopnamen. Een paar ouders stonden al op het punt van vertrekken, toen zij plots de stem van Gora van over het water hoorden galmen. De kunst zinnige vormer had zijn han den als een scheepstoeter aan zijn mond gezet en beduidde de groep op het Westerhoofd, dat zij naar de overkant moest komen. Annemieke van der Sluys, publiciteitsmedewerk- ster van de Stadsgehoorzaal, stond als een sehipbreukelin- ge met beide armen te zwaai en om de woorden van Gora kracht bij te zetten. De ouders gingen niet meteen overstag. Zij zwaaiden nog te rug met het briefje waarop zij waren uitgenodigd, „Hé, hier staat op: Westerhoofd. En wat is nou het Westerhoofd", riep een van de vaders. Wel, daar kon geen twijfel over bestaan, daar stond hij op, maar toch moest hij aan de overkant zijn. Want daar stond de man met de filmcamera. ^iiidiiiiiuMiiiiiiiiiMiMiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirrmiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1