Boddaert Centrum blij met schenking SPORT 11 Club van Honderd houdt de knip dicht De lekkerste koffie zet je gewoon op je kopje. urn Bus naar Den Haag Casimir jubileert in klassieke stijl Burgemeesterspaar op bruidsvisite SPORTAGENDA Politie schrikt van hardrijders Wethouder installeert raad emancipatie zaken Soos voor ouderen Historisch duo vertelt over gewone mensen 'Aan de slag' in drie talen SW's stille sponsor lonkt naar Rep Reserves moeizaam Toppers in De Kangeroe Arno Dirks zes seconden sneller Fortuna VI steekt handen uit de mouwen Kleintje Koffie van Douwe Egberts. Het kopje koffie voor jeze|£ Maassluis Bij een snelheids controle op de Westlandseweg heeft de Maassluisse politie 49 be keuringen uitgedeeld. Automobi listen, die met 70 kilometer per uur over de weg reden, waren geen uitzondering en 3n één geval werd zelfs een snelheid van 110 kilometer gemeten. De politie is nogal geschrokken van de snel heidsovertredingen en is van plan vaker controles uit te voeren op de Westlandseweg, Vlaardingen Wethouder Arij Maarleveld installeert vanavond in kamer 10 van het Vlaardingse stadhuis de nieuwe contactraad emancipatiezaken. Er wordt mei - een afscheid genomen van de vrouwen die de afgelopen vier jaar in de contactraad zaten. Miep de Wit-Mulder van de landelijke emancipatieraad en de Helvoetse emancipatiewerkster Joseiie Rui mers spreken over emancipatie beleid en degemeente. De nieuwe contactraad bestaat uit elf vrouwen. Zij moeten plan nen van vrouwengroepen door geven aan de gemeente en het ge meentelijk emancipatiebeleid kritisch volgen. De bijeenkomst wordt om half tien in de oude hal van het stadhuis besloten met een hapje en een drankje. Vlaardingen Medewerkers en gebruikers van het sociaal-cultu reel werk in Vlaardingen gaan woensdag 22 oktober met de bus naar Den Haag om daar te protes teren tegen de bezuinigingsplan nen van minister Brinkman. De bus,, vertrekt om half twaalf bij ontmoetingscentrum West aan de Kloris de Vijfdelaan en doet vervolgens de buurthuizen De Heipaal, 't Nieuwelant en De Ha ven aan. Wie mee wil, kan zich opgeven bij opbouwwerker Bart Noyon in buurthuis De Heipaal. Vlaardingen Speciaal voor mensen van 55 jaar en ouder wordt voortaan iedere dinsdag in wijkcentrum De Deel in Holy- Noord een sociéteitsmiddag be legd. De bedoeling is vooral een gezellige sfeer te bouwen. Daar om zorgen de organiserende wijkverenigingen Hoevenbuurt en Hoofdstedenbuurt dat er spel letjes aanwezig zijn. Als de belangstelling groot ge noeg is. zullen ook andere activi teiten worden ontplooid. Gedacht wordt aan het maken van dag- tochljes. jeu-de-lx)ules wedstrij den en informatiemiddagen. Schiedam „Sodeju!" Klaas van de Geest moest even slikken, toen hij het bedrag op de cheque zag. De spaarbankdirecteur, toch wel wat gewend als het om geld gaat, kon zijn ogen nau welijks geloven. Als voorzit ter van de stichting Bod daert Centrum Schiedam ontving hij dinsdagmiddag maar liefst 22.500 gulden. Het geld is bestemd voor spel materiaal, dat de kroon moet zetten op de verhuizing van het centrum van de Francois Haversehmidtlaan naar de Schoolstraat. Mevrouw J. Eijsbergen overhan digde de gift namens hei Neder landse comité Kinderpostzegels. Ook zij bekende nogal beduusd te zijn van de kapitale som: „Ik heb al heel wat cheques mogen uitrei ken, maar dit bedrag slaat echt alles". Het Boddaert Centrum kan h.et geld goed gebruiken. Het cen trum werd anderhalf jaar gele- Kiaas van de Geest wordt als voorzitter van het Boddaert Centrdm Schiedam door mevrouw Eijsbergen en de dames van het comité Kinderpostzegels verblijd met een grote som geld. Vlaardingen Scholenge meenschap Casimir duikt in de week van 20 tot 25 oktober in de Klassieke Oudheid. Alle les sen en nevenactiviteiten in en rond de school hebben dan met dat thema te maken. Aan het begin van het schooljaar is de leerstof zo gepland dat er die week in alle vakken een link met de Grieks-Romeinse oud heid kan worden gelegd. Re den voor die projectweek is het dertigjarig bestaan van de school, die destijds als Gemeen telyceum Vlaardingen begon. De lustrumweek is weliswaar niet zo groots opgezet als vijf jaar geleden, toen het zilveren jubileum werd gevierd, maar er worden nog altijd verschil lende activiteiten ontplooid. De nadruk van het feestprogram ma ligt op 24 oktober. Dan wordt om 9.15 uur de Casimir- fakkel bij het stadhuis ontsto ken. De fakkeldragers worden rond tien uur bij de school ver wacht. Aansluitend worden de Quasi-spelen gehouden. Ge- heel in stijl bestrijden lcerlin- gen elkaar jn disciplines die in de oudheid gemeengoed wa ren: wagenrennen en pentath lon. Rond het middaguur is er een optreden van een Griekse dansgroep en beginnen uiteen lopende activiteiten voor en door leerlingen in de hal en aula. Docenten en leerlingen bevolken avonds vanaf acht uur het podium met een avondvullende toneel- en ca baretprogram ma. Vlaardingen Om te bewijzen dat de historische vereniging in Vlaardingen er niet voor de elite is, maar wel degelijk voor de le den, wordt het jaarboek van de vereniging dit jaar ten doop ge houden in zaal Triangel. In vroe ger jaren maakten alleen geno digden, samengepakt in een zij kamertje van het stadsarchief, de presentatie van dat jaarboek mee. Twee bekende Vlaardingers ver zorgen op dinsdag 21 oktober, na de presentatie van het jaarboek een lezing over 'het vroegere bin nenhuis'. Hoe het huis er rond 1700 van binnen uitzag en hoe de mensen daarin leefden vertellen Jan Anderson, directeur van het gelijknamige streekmuseum en Theo Poelslra, stadsarchivaris. De vereniging, die in januari het 20-jarig bestaan viert, presenteert die twee als 'een historische duo'. Poelstra wijdt zijn deel van de le zing aan gebruiksvoorweipen, woon- en leefcultuur en aan de mentaliteit. Hij betreedt daarmee een gebied dat, naar zijn zeggen, nog nauwelijks is onderzocht De bijeenkomst in de zaal aan de Fransenstraat begint om acht Maassluis Burgemeester Hans van Es en zijn vrouw zijn de week begonnen met visites bij ju bilerende bruidsparen. Maandag gingen zij op bezoek bij Willem Goos en Maria Johanna Pieter man, die hun 65-jarige echtvere niging vierden. Beiden werden geboren in september 1895. Zij trouwden in Rotterdam en ver huisden in 1932 naar Maassluis. Gistermorgen moest mevrouw' Van Es-Hamoen in haar eentje op visite bij het echtpaar De Heer-de Reus aan de PC Hooft- laan. De burgemeester vergader de met de wethouders. Het echt paar De Heer vierde het 50-jarig huwelijk. Paulus de Heer en Ja- coba de Reus zijn geboren en ge togen Maassluizers Mevrouw Van Es feliciteerde hen namens het gemeentebestuur. Schiedam Donderdag 16 oktober m modeshow van modehuis Justina »n dienstencentrum De Woudhoek, 10.00 Schiedam Het bureau voor lichting hceFt in samenwer- kipg mei de werkgroep mi grantenvoorlichting twee bro chures over scholing in Schie dam uitgebracht. Beide boek werkjes bevatten naast de Turkse en Marokkaanse tekst ook een Nederlandse verta ling. De graus brochures zijn 'Aan de slag' gedoopt. Ze moeten in zicht verschaffen in alles dat met het zoeken naar een baan te maken heeft. Zo wordt in gegaan op de verschillende op leidingen in Schiedam en om geving en worden tips gege ven over het opdoen van werkervaring en het starten van een eigen bedrijf. Directe aanleiding voor het bundelen van al die informa tie is de serie scholingsdagen die in september voor buiten landers is gehouden. De boek jes zijn verstrekt aan hulpver leningsinstanties. die er in contact met migranten hun voordeel mee kunnen doen. den opgericht door een groep particulieren en staat nu al voor een dure verhuizing. Het onder komen aan de Frangois Haverse hmidtlaan, een lokaal in de voor malige Oranje Nassauschool, wordt bestemd voor woonruimte. Om na de aanschaf van de nieu we accommodatie, de 'Finse school' in de Schoolstraat, de kos ten te drukken neemt het perso neel zelf het meeste werk voor zijn rekening. Nagebootst Het Boddaert Centrum, ook wel dagcentrum voor schoolgaande jeugd genoemd, is een instelling die huip verleent aan ouders en kinderen met opvoedingsproble men. Vaak worden kinderen, als de spanningen in een gezin tot explosieve hoogte zijn opgelopen, in een tehuis geplaatst: een ingrij pende maatregel, die de kinderen vervreemdt van hun ouders, vriendjes en schoolkameraadjes. Het Boddaert Centrum probeert dat te voorkomen door de kinde ren na schooltijd op te vangen en ze in een nagebootste huiselijke situatie weer nader tot hun ou ders te brengen. Vaak is de steun van de familie voldoende om de problemen te overwinnen. Lukt dat niet, dan kan het centrum terugvallen op de bijstand van deskundige hulp verleners. zoals psychologen. De ervaringen van ae circa zeventig gelijknamige centra in Neder land wijzen volgens directeur Leo Bode uit dat deze aanpak vooral toegankelijk is voor de kansarme groepen, mensen die door de hoge drempels van som mige hulpverlendende instellin gen in de kou blijven staan. Het was freule De Boddaert die in 1903 in Amsterdam het eerste centrum begon. Haar idee van hulp aan kinderen en ouders in een crisissituatie baarde destijds nogal opzien. Leo Bode: „Gebrui kelijk was in die tijd dat wanneer kinderen agressief op hun ouders reageerden, ze meteen naar de bossen op de Veluwe werden ge stuurd". De opvattingen van de freule hebben in de loop der jaren in brede kring ingang gevonden. Dat blykt wel uit de wachtlijsten die er voor de meeste centra zijn. Brandblussers Ook voor het Schiedamse Bod daert Centrum, dat tevens be doeld is voor Vlaardingen en Maassluis, is de belangstelling groot. En Bode is er van over tuigd dat wanneer zijn instelling wat meer aan de weg zou timme ren, er heel wat meer gezinnen dan de huidige vijf op de lijst zou den staan. ,.De behoefte is zo groot, dat we de naamsbekend heid een beetje uit de weg gaan. Er is toch geen plaats", aldus de directeur. In het nieuwe onder komen biedt het centrum plaats aan twee groepen van elk acht kinderen. Ze blijven gemiddeld zes tot vierentwintig maanden onder behandeling. Leo Bode en zijn medewerkers kunnen dankzij het geld van het comité Kinderpostzegels nu de laatste hand gaan leggen aan de speelplaats. Op 19 november gaat het vernieuwde Boddaert Cen- trum officieel open. Doen zich in de toekomst geldproblemen voor, dan weet het Centrum zich in elk geval verzekerd van de steun van het comité. „Blijkt bijvoor beeld over een jaartje of wat dat de brandblusinstallatie kapot is. klopt u dan gerust maar weer bij ons aan", grapte mevrouw Eijs bergen. Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW* 15 oktober 1986 door DONALD BAX Schiedam De Club van Honderd houdt voorlopig de hand stevig op de goed gevul de knip. Animator Gerrit Sut- torp heeft begin deze week ne gatief gereageerd op het ver zoek van het bestuur van SVV dat met liquiditeits problemen kampt, om deze maand de spe lerssalarissen voor te schieten. De Club van Honderd, jaarlijks goed voor een netto-opbrengst van minimaal 100.000 gulden, wil alleen nog maar investeren in nieuwe spelers en is niet lan ger van plan op te draven als verplichtingen aan bijvoor beeld de bedrijfsvereniging en de belasting voldaan moeten worden. Wel wordt momenteel nadruk kelijk overwogen in contract te treden mol de bij Haarlem over bodig geworden Johnny Rep, zo als de Club van Honderd tevens wil proberen Feyenoorder André Hoekstra op h uurbasis over te ne men. Zeker is, dat SVV momen teel niet zelf dc middelen heeft om bijvoorbeeld Rep aan te trek ken. De oud-international werd bij Haarlem per wedstrijd betaald cn op die basis zouden Suttorp c.s. ook best zaken willen doen. „Wat zal die jongen kosten? Duizend gulden per wedstrijd? Ik zie dat best zitten", aldus Suttorp. De welbespraakte vertegenwoor diger van SW's stille sponsor, die -zaterdag in de Blauwe Brug weer een groots opgezette bingo avond op het programma heeft staan, voegt er tevens uit de grond van z'n hart aan toe dat de spelers nu eerst maar eens moe ten presteren. „Met die bingo avond". zegt Suttorp cynisch, „halen wij waarschijnlijk op één avond de recette van drie thuis wedstrijden binnen. Het geld dat dc Club van Honderd ophaalt, is uitsluitend voor SVV bestemd, maar dat wordt dan wel uitgege- Gerrit Suttorp achter de bingo- tafel. De aktiviteiten van de Club van Honderd brengen SW jaarlijks minimaal 100.000 gulden op, maar deze inkomsten worden niet langer aangegrepen om SW's liquiditeits problemen op te lossen. ven op dc wijze zoals wij dat wil len hebben". Dichtgooien Dat SW momenteel prestatief niet aan de weg timmert en bo vendien door innerlijke twisten lijkt te worden verscheurd, gaat ook de Club van Honderd aan het hart. ..Als het dan inderdaad niet meer is op te brengen, dan moe ten ze" het hek maar dichtgooien, dan is betaald voetbal in Schie dam voorbij, hoe erg ik dat ook zou vinden", luidt de mening van Suttorp, die tevens z'n twijfels plaatst achter de gelukkig lang zaam maar zeker afnemende blessuregolf. „De Club van Hon derd wil geld uittrekken voor nieuwe spelers en momenteel niet voor deze groep." Voorzitter Martin de Jager geeft- wat dat itetreft het goede vdoS beeld. Hoewel de verstandhocr» ding met Suttorp in hel verleden niet optimaal was. is De Jage£ti£ nu goed van dooi drongen dat'de Club van Honderd naast shirt-I sponsor Samsung een van de ho la ngrijkeie geldschieters is. En dat SVV zonder die steun inder daad gedoemd zou zijn terug te treden naar'de amateurs. De Ja ger laat dus zaterdag de uitwed strijd tegen NAC schieten cn zal de opening van de bingo-avond verrichten De volgende stap is nu aan de spelers, die in Breda hun leven kunnen beteren en liet ongelijk van dc Club van Hon derd kunnen bewijzen... Schiedam Het schaduw los m van SVV ontdeed zich gisteravond moeizaam van de Rotterdamse tweedeklasser Overmaas Na een 2-0 voor spong bij rust (doelpunten Cocn van der Hoeven en Jan Koncmonn) eindigde het oe fenduel in 2-1. omdat Theo Niemeijer de Ovcrmaassc eer redde Bij SVV waicn dc contract- spelers Jan Mulder (om tijdens z'n schorsing z'n wedstrijdrit me op peil te houden), Paul Oschner. Rob Koevermans, Jan Konemann en Coen van dor Ilocwen van de partij. Vooral Van der Hoeven toon de aan nog lang niet op de weg terug te zijn. - DHS rekende gedecideerd af met de Vlaardingse afdehngs hoofdklasser RKWIK: 4-0. Voor de Schiedamse derde klasser verzorgden Ron Er- kens. Cces van Kralingen, Clarence Engelhage en Marco Schippers het kwartet treffers. Vlaardingen De bowling De Kangeroe biedt dit weekeinde onderdak aan de toppers van morgen. In de Vlaardingse wijk Holy wordt vrijdag, zaterdag en zondag oen groot internationaal jeugd toernooi gehouden, dat za terdag tussen 16.00 en 24.00 uur wordt onderbroken voor een in terland tassen de grootste talen ten van Nederland. Engeland, België en West-Duitsland. Het groots opgezette evenement, mogelijk gemaakt door de finan ciële steun van Nationale Neder landen. telt inderdaad een topbe- zelling. Nederland doet mee mei achttien bowlets cn -sters. België met twaalf en West-Duitsland met zestien. Engeland stuurt zelfs een delegatie die uit 36 actieve sporters bestaat. Hel toernooi begint vrijdag om 17 00 uur. Zaterdag en zondag wordt uni 9 00 uur begonnen. Vlaardingen De clubkampioenschappen van de Vlaardingse Zwem Club (V2C) leverde op de 100 meter rugslag drie nieuwe persoonlijke reeoids op. Michael Numan bijvoorbeeld liet de klokken stoppen op 108.3. terwijl Marlijn van de Maagdenberg van 1.18.0 naar 1.13.2 ging cn Arno Dirks zelfs zes seconden sneller was: van 1.23.2 naar 1.17.2. Op het tweede onderdeel van deze clubstrijd gingen de gouden me dailles naar Astrid van Irsen, Leda Bitanc, Annemiek van Driel, Al- laerd Mensonides, Michael Numan, Marlijn van de Maagdenberg, Caby van Leenen. Michael van der Maat, Esther Brouwer en Marco van IJzerloo. Vlaardingen De tweedeklas ser Fortuna Vlaardingen is van plan de accommodane aan de Marathon weg van een 'facelift' te voorzien. Om die leden is een speciale commissie geïnstalleerd, die zich uitsluitend zal bezighou den met de planning en uitvoe ring van zelfwerkzaamheid De/e commissie wordt gevormd door Piet Victsch, André Vogel cn Henk Klos, De werkzaamheden die Fottuna op hot programma heeft staan, zijn: do constructie cn plaatsing van veertig nieuwe reclamebor den lond het hoofdveld, hot plaatsen van palen cn een ballen- vanger nchier hel doel aan de kant van de rijksweg en de reno vatie van dc tribune en tie daar achter gelogen opstallen. WOENSDAG 15 OKTOBER Zaalvoetbal; Wielewaal Rotterdam. 19.45 Bloemhof—MVV'27 'd); West- ivijkhal Vlaardingen: 21.45 VZ'81— SFC, Biljarten: 19 00 Voorwedstri)- den derde klasse libra in cafe De Bie- relier te Maassluis (poule 2), Hockey: 19.00 AsvionTempo'34 (d. vr) DONDERDAG 16 OKTOBER Biljarten: 19 00 Voorwedstrijden wor de klasse libre in cafe De Kroon te Vlaardingen (poule 3(, t9.00 Voor- wedstrljden vierde klasse libre in £>e Gnflioen te Vlaardingen (poule 4), 19,00 Voorwedstrijden derde klasse libre in cafe De Kroon te Vlaardingen (poule 3); Zaalvoetbal: Schiebroek Rotterdam: 19.00 DOS'32--Hermes DVS (d); Energiehal Rotterdam veld v 19,00 Demos—Centro Porlugues (d>. Idem veld 2: 19.00 HBSS—OLDt (d>. Margriethal Schiedam veld 1: 2140 GTB—FCN'66; Idem veld 2: 2140 DRZ—Noorderkwartier, 22 20 DHS— Demos: Hoogvliet: 20.30 VSV—8KB: Basketbal: 20.15 8V Voorburg—Ele- mentum/Green Eagles (h). VRIJDAG 17 OKTOBER Basketbal: 19.30 Juventus—Cangs- roes (d), 21.00 Juventus—Jump (b), Bowling: 17.00 internationaal jeugd- toernooi De Kangeroe in Vlaardingen (ADVERTENTIE) Kr i.s nu een nieuwe manier om één kopje koffie voor jezelfte zetten. Kleintje Koffievan Dotuve Egberts. Snel. gemakkelijk en lekker. De koffie is apart en per kop verpakt in een vaeuümvers koffierondje. L maakt het pas open op het moment dat 11 koffie gaat zetten. Elk kopje dat u met Kleintje Koffie zet is dan ook even lekker en absoluut vers. Maar eigenlijk zou u dat j zelf'ns moeten proeven. Kleintje Koffie. Ui koffirrontlji's met gratis houder. 'v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2