WATERWEB Gevangenis in klooster door minister afgewezen SPORT SIGMOND HECHT AAN VRIENDSCHAP Uitdenie Traditional Style. HET WAAIGAT mwm Vrije Liggers op de helling Zorgen Bu liggen achterin G. C. VAN DER HEIDEN Skandinavië in Vlaardingen Gebed over psychiatrie Gymlokaal gevaar voor voetgangers Drie excursies op vogelkijkdag Hans Kostense: 'Dat wordt wat' Eric Duller twijfelachtig Schorsing 't Hoen bepaalt concept PPSC ïoffman en Hofman terug uit de kollektie van 'Swedese' de modellen Lamino en Melano met frame in gelamelleerd beuken Nissan. Je blijft erin rijden. ÜI Lima in dienst van Panionios Gudde op zoek naar medicijn door PETER DE LANGE Schiedam Het ministerie van justitie is niet ingegaan op het plan om in het voormalig broederklooster aan de Warande een gevangenis te vestigen. De suggestie werd gedaan door het Schiedamse bureau Van Dorst Vastgoed BV, maar minister Korthals Altes zag er geen heil in. De handelaar in onroerend goed heeft bij nog meer overheden vergeefs geprobeerd belangstel ling te wekken voor het klooster. Van Dorst polste achtereenvol gens het ministerie van welzijn, volksgezondheid en cultuur over een kinderopvangcentrum en de gemeente Schiedam over een nieuwe bibliotheek. Maar op geen van zijn ïdeeen werd zelfs maar met een telefoontje gerea geerd. Ook een brief aan de afde ling economische aangelegenhe den op het stadskantoor bleef on beantwoord. „Doodzonde", aldus Van Dorst. „Het is een prima plek en de grote tuin biedt alle mogelijkheden voor uitbreiding met nieuwe gebouwen". Van het vooruitzicht, dat de fraaie tuin zou worden opgeof ferd aan beton- en staalconstruc ties, ligt Van Dorst niet echt wak ker. „Watje ook met het klooster begint, van protesten ben je ver zekerd. Maakt niet uit of het een warenhuis -wordt, een biblio theek of een kantoorgebouw. Na tuurlijk is het best leuk als het pand behouden blijft Maar de ge meente heeft er kennelijk geen Interesse voor. Dus blijven alle mogelijkheden open, inclusief sloop". Van Dorst zegt momen teel in onderhandeling te zijn met énkele particulieren, die in het klooster (vraagprijs: bijna 1,3 mil joen gulden) een kantorencom plex annex hotel willen begin nen. Maar overeenkomsten zijn nog niet gesloten. Krakers Het laatste serieuze plan dateert van een jaar geleden, toen de Schiedammer Ton van Adri chem de papieren voor een pen sion later zou dat moeten uit groeien tot een goedkoop toeris ten hotel zo goed als rond had. Van Adrichem, die het koopcon tract al had getekend, zag er op het laatste moment noodgedwon- w gen van af. Verschillende inci- denten hadden een streep door de rekening gehaald. 2 In de 64 vertrekken van het J klooster wilde Van Adrichem de s Taiwanezen huisvesten, die bij S Wilton-Fijenoord toezicht hou den op de bouw van twee onder zeeboten. Het zojuist door het handjevol resterende klooster broeders verlaten gebouw (zij verhuisden naar geestverwanten in Rotterdam) zcu nog voor de winter betrokken worden door ongeveer 120 Aziaten. Maar de autoriteiten in Taipeh aarzelden met het geven van toestemming en door dat getreuzel verloor Van Adrichem het vertrouwen van de bank. Op het kritieke moment werd het klooster gekraakt door ex-drugsverslaafden uit het the rapeutisch centrum De Essenlaan en dat maakte de onderhandelin gen met de Chinese eilandbewo ners er bepaald niet makkelijker op. Van Adrichem: „Die mensen komen uit een ander werelddeel. Weten zij veel wat krakers zijn? Ik kon onmogelijk duidelijk ma ken dat het maar om een tijdelij- za terdag 1B oktober 4 poppentheater Globedorus speelt Het wlite zeehondje in theater De Teerstoof, 14.40 uur. orgelconcert in Stedelijk Museum door Margreeth de Jong met Lian Huïjben op blokfluit, 15.00 uur. De staart van een schorpioen, door de stichting Apcilo Toneel frt het Passage theater, 20.15 uur. westernavond In Filmclub Schiedam In de Teerstoof. 20.30 uur. optreden van het trio Karei Boeli in jazzclub The Ditch, 21.30 uur. optreden van The Corridor des Affai res in muziekcafé De Goudsbloem, 22.00 uur. wijn- en bierfeest van Jongerensoclé- teit De Instuif In zaal Irene met mede werking van Country Fair, 20.30 uur. zondag 19 oktober kinderboekenbal in het Passagethea ter,-van 12.00 1ot 17.00 uur. OlMGENipl zaterdag 18 oktober Frisse Jongens In Stadsgehoorzaal met 'Ons Lowletje heeft een engel ge zien', 20.15 uur. Groep Gertrud speelt 'D met Delrdre' In Harmonie, 20.30 uur. film 'Narayama' van S.lmamura in Filmhuis Harmonie, 20.30 uur. rockformatie Return speeit in Youth for Christ koffiebar Hé Joh In het Wees huls, 20.30 uur. Walt Dïsneyfilm 'Napoleon Samant- ha' in de Ichtuskerk, 10.00 en 13.30 uur. jeugdfilm 'Daar komen de tijgers' In de Vredeskerk, 10.30 en 13.30 uur. film 'Teachers* In Vredeskerk, 19.00 uur. zaterdag 18 oktober beiaardconcert door Jan D. Zwart In de Grote Kerk, 15.00 uur. Schiedam De plezierboten van de Vrije Liggers gaan zaterdag weer de helling op. Voorzitter Goof Hendriks maakt trots mel ding van de grote schepen, die bij de watersportvereniging zullen overwinteren- Er zijn erbij die twee keer zo lang zijn als de ge- Vlaardingen De vraag of de mens nog centraal staat in de ge zondheidszorg, en dan vooral in de geestelijke gezondheidszorg, staat centraal tijdens het maat schappelijk^avondgebed op zon dag 26 oktober in de remon strantse kerk aan de Haflaan in Vlaardingen. Wordt de begeleiding aangepast aan de eisen van de samenleving of wordt er gevochten voor de ei genwaarde van de patiënt? Daar over vertelt dominee Honig, die predikant is in een psychiatrisch ziekenhuis- Ook ïs er iemand van stichting Pandora, die belangen behartigt van (ex-) psychiatrische patiënten. De aanvang is om ze ven uur. bruikelijke pleziervaartuigen, zo als een twintig tons beurdvaarder tiit 1902 van C. Ridderhof en een ruim 16 meter lange bakdekkrui- ser uit 1921 van Ferry Molenaar, de schuit deed dienst als rond vaartboot op het Brasemmer- meer en de Oude Rijn. Beide schepen 2ijn enkele jaren geleden van de sloop gered en door liefhebbers in oude staat hersteld. Hendriks wijst erop dat het enthousiasme, waarmee zijn leden schepen restaureren, vaak bij argeloze passanten het idee oproept dat watersporters rijkelui zijn, maar niets is minder waar: „De meeste leden kunnen geen plekje in een jachthaven beta len". Niettemin gaat het om eery1 blijmoedige club, die de laatste tijd leuke prijsjes wist te winnen bij sportevenementen. De Vrije Liggers hebben met de gemeente Schiedam afgesproken geen nieuwe leden meer aan te nemen. Do havendienst zou op haar beurt de leden met een weekplaats met rust laten. Des ondanks worden enkele leden behandeld alsof zij er illegaal lig gen; de havendienst heeft ge dreigd met wegslepen. Hier heeft de watersportvereniging de ge meenteraad over aangeschreven. ke kwestie ging". De delegatie van de Taiwanese marine ver koos tenslotte toch de zekerheid en de anonimiteit van een aantal flats in Groenoord. Toen duidelijk werd dat zijn pen sion, waar de keukens voor de marine-koks al nagenoeg klaar waren, niet meer in de markt was. deed Van Adrichem („met aanzienlijk verlies") zijn nieuwe eigendom weer van de hand: te rug naar Van Dorst „Een enor me tegenvaller, want ik had er vast op gerekend. De zaak was voor 99 procent in kannen en kruiken. Van de mensen die zeg- Voor het voormalige broeder klooster aan de Warande is nog steeds geen bestemming gevon den. Het Taiwanese marineper soneel dat het klooster zou be trekken week uit naar Groe noord. ten: zo, is hij even mooi op z'n ek gegaan, heb ik me maar niks aangetrokken. Ik blijf heilig gelo ven in dat klooster als plek voor een hotel. Het gebouw heeft allu re, het ligt centraal en het leent zich voor goedkope accommoda tie. Daar heeft Schiedam nog steeds behoefte aan". Schiedam Het oude gymnas tieklokaal aan de Anthonie Muijsstraat in Schiedam moet zo snel mogelijk worden afgebro ken. Het pand verkeert in zo'n slechte staat dat voorbijgangers het risico lopen dat loszittende stenen op hun hoofd vallen. Het college van Ben W pleit voor de sloop in verband met die veilig heidsaspecten. Bovendien wordt het gymnastieklokaal al twee jaar niet meer gebruikt in verband met de oplevering van een nieu we voorziening aan de Aleida- straat. Het pand is de laatste jaren enke le malen opgelapt De meeste scheuren, die toen zijn gedicht, zijn weer open. Er is ook nieuwe scheurvorming geconstateerd. Daaruit concluderen B en W dat er nog steeds zakkingen optreden in het gebouw. Met de sloop en het weer schoon opleveren van de grond is 80.000 gulden ge moeid. De SSSW heeft de gemeente aan sprakelijk gesteld voor de schade, die is ontstaan aan de woning die aan het oude gymnastieklokaal grenst. Dat huis wordt door de SSSW beheerd. Maassluis/Vlaardin gen/Schie dam De vogehverkgroep van de Koninklijke Nederlandse Na tuurhistorische Vereniging laat zaterdag de nationale vogelkijk dag niet onopgemerkt voorbij gaan. Vogelliefhebbers kunnen die dag kiezen uit maar liefst drie excursies, die onder leiding staan van leden van die werkgroep. Deelnemers aan de excursies moeten wel vroeg uit de veren. Voor het eerste tochtje vertrek ken de fietsers al om acht uur bij station Vlaardingen-Oost Het reisdoel is de Oranjepiassen ten westen van Maassluis. Vanaf de spoorwegovergang in Maassluis gaat de tocht te voet verder, De tweede excursie, een wandeling door de Broekpolder, begint om half negen bij de fietsbrug over de Vlaardingse Vaart De derde excursie van de vogelgroep is een fietstocht door de weiden ten noorden van. Schiedam en Vlaar dingen. Daar vertrekken de fiet sers om negen uur bij het eind punt van tramlijn 1 in Kethel. De vogelwerkgroep raadt deel nemers aan zich warm te kleden en een verrekijker mee te ne men. RW Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 17 oktober 1986 Schiedam De afwezigheid van Chris Treling en Jan Mulder (beiden geschorst) bezorgt Dick Buitelaar nog net geen grijze ha ren, maar wel de nodige zorgen. De trainer van SW is in de uit wedstrijd tegen NAC van plan om Henk Salari te koppelen aan Paul Bannon (vorig jaar in één duel vijf treffers tegen Rob Koe- vermans), maar hij is er nog niet uit wie met de bewaking van Guus van do Borgt wordt belast Voorin en op het middenveld zal SW weinig tot niets verschillen van de formatie die vorige week Quick Boys uit de bekerstrijd mikte. Buitelaar speelde in eerste instantie met de gedachte om Koevermans als laatste man neer te zetten, maar deze'heeft dins dagavond tegen Overmaas een nieuwe blessure opgelopen. ,,We treffen het niet", meent Bui telaar, „dat we uitgerekend tegen NAC moeten spelen nadat het door een a ma teurclub voor de be ker is uitgeschakeld. Het heeft de puntjes hard nodig, dus verwacht ik een driedubbel gemotiveerd Ik neem aan, dat wjj dezelfde in stelling hebben", gooit hij voor zichtig een visje uit. door RENÈ DONS Vlaardingen Als Henk Sigmond wordt gevraagd hoeveel geld hij heeft gekregen om de overstap te maken van Excelsior Pernis naar Zwaluwen, lacht de verdediger schamper. „Ik", wijst hij die zinspeling nadrukkelijk van de hand, „kan mij die geruchten best voorstellen, maar de werkelijke reiden is mijn goede verstandhouding met trainer Jan van der Hoek. Ik ben niet als enige naar Zwaluwen gegaaan, ook Peter van Veelen is meegekomen". Niet alleen deze twee steunpila ren van de Rotterdamse zaterdag tweedeklasser maakten de over stap naar Zwaluwen. Danny Mo lendijk (Vlaardingen) en Ruud van Dijk Cs-Gravenzandse SV) voegden zich eveneens bij de se lectie van Jan van der Hoek. „Wij hebben in het verleden met z'n vieren bij SVV gespeeld en zijn daarna eigenlijk vaste maat jes gebleven. Ik speelde in het Schiedam De 2-0 nederlaag tegen Coal heeft op Harga ogenschijn lijk diepe sparen achtergelaten. „Ik heb deze week hard moeten pra ten om de ploeg mentaal op te vijzelen.", zegt Hermes-trainer Hans Kostense aan de vooravond van de uitwedstrijd tegen koploper Xer xes, dat twee weken terug SVW terechtwees. „Ik ben echt verschrikkelijk tekeergegaan, omdat ik vind dat we te gen Cojü het publiek hebben weggejaagd. En nu dus Xerxes, dat wordt wat, ja. Een goeie ploeg, vooral één geheel", vervolgt Kostense, die niet kan beschikken over Leo van Hagen en vraagtekens plaatst achter Ruud Bakker en Add te Bijl. De selectie van Hermes DVS: Biesheuvel, Eggelmeijer, Visser, Bijl, Lansber gen, Burger, Bakker, Viergever, Ritman, Horbach, Van der Woude, Van Hal lam, De Roo, Weggemana en Van Zijl, Schiedam Geheel tegen z'n gewoonte in verstrekt Excel- sior'20-trainer Hans Schinkel nog gen opstelling. Dat heeft niets te maken met het schle mielige verlies tegen LMO (3- 2), maar uitsluitend met een tweetal vraagtekens. Zo wacht Edwin van Wijk nog altijd op een schorsing en is het meespelen van verdediger Eric Dulfer twijfelachtig. Schinkel neemt hem morgen apart onder handen. Paul Hij mans daarentegen maakt weer deel uit van de selectie. De selectie van Excaleior'20; Van Veen, Vaster, Boon, Weber, Hijmana, Duller, Gouka, Marrevee, Scheffera, Berenschot, Wag erna kers, Glimmer veen en Van Wijk. Schiedam Een eventuele schorsing voor Jan 't Hoen is be palend voor het concept, waar mee PPSC morgen voor eigen publiek Sport! ust'46 tegemoet treedt. „Is hij er bij", aldus trainer Toon Brakus, „dan spelen we met drie spitsen, Is Jan geschorst, dan worden het twee spitsen en vier middenvelders". PPSC heeft gisteravond eindelijk onder bijna ideale omstandighe den kunnen trainen. Het vierde veld van Excelsior'20 is nu van licht voorzien en wordt voortaan benut als trainingsaccommodatie voor de in sportpark Thurlede gevestigde clubs. Brakus: „Ik heb het gevoel dat de ploeg op scherp is gekomen". Vlaardingen Jan van Baaren hoopt dat Fortuna zondag in Naald wijk de lijn kan doortrekken die in de oefenpartij tegen Xerxes (2-1 winst) werd ingezeL „Een pittige ploeg, dat Westlandia", aldus de trai ner van de Vlaardingse tweedeklasser. „Het heeft laatst met 5-2 van VCS gewonnen, dus we zijn benieuwd". Naast Ron Berveling (nog altijd geblesseerd) neemt ook Peter Sonne- veld (kuitbeen) op de tribune plaats. Zijn vervanger is Jan Hoffman. Voorin kan Van Baaren evenwel weer een beroep doen op Ron Hof man, zodat Fortuna's levensgevaarlijke tandem Hofman-Visser in ere wordt hersteld. De opstelling van Fortuna V: Da Herder, Van der Zouwan, Van dar Berg, Struys, Jan Hoffman, De Haas, Langhorst, Quak, Boshuizen, Ron Hofman an Viesor. - Deze ranke, sierlijke en komfortabele modellen zijn uitermate geschikt voor wat kleinere personen. Sunny 4-deurs. In 9 uit*. Mal 5-bat of automaat. 1.3 of 1.6 benzlns (1.6 ook mat katalysator) en 1.7 Diesol. Ook als 4 WD De nieuwe Sunny 4-deurs staat te glimmen in onze showroom. Dé auto voor de automobilist die altijd representatief voor de dag wii komen. s Deze karakteristieke sedan met ruimbemeten kofferbak is her resuliaat van moderne autotechniek. Wantde 4-deurs is uitgevoerd met een perfekte voorwielaandrijving die zorgt voor een kleefvaste wég- ligging. Aan u de keus: 13 of L6 liter benzinemotor of 1.7 liter diesel- uitvoering. De standaard vijfde versnelling zorgt voor meer rijcomfort Comfort vindt u ook binnenin volop. Neem de SGX. Velours scoeibekieding, stuurbekrachtiging, centrale portiervergrendeling, elek trisch bedtenbare zijruitenen spiegels. In onze showroom kunt u zien dat de Sunny 4-deurs een auto is waarmee u gezien mag worden. Hij is verkrijgbaar in o on 9 uitvoeringen, waaronder zelfs vierwïeiaandrijvïng, va /Su.OOUj" Priji incl BTW. «*cl aflrvrfmgskowtn. Wijjtgmgeri voorbtlujuckn Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen.Telefoon 010-4600433/4600582. Swedese Göte Nelo Westnofa Oisen Berg Jeki 00 tra BBS 00 i i i i innmnnaari wonen Markt 57 - Hoogstraat 225 - Vlaardingen - Tel. 010-4343685 tweede elftal van SVV libero en Van der Hoek voorstopper" Bij het Pernisser Excelsior was trainer Van der Hoek zeer suc cesvol en hij oogstte daar dan ook veel waardering. „Jan kwam toen we stijf onderaan stonden. Door zijn inbreng konden wij ons nog handhaven in de derde klas se. Het jaar daarna was DSVP iets te sterk voor ons en moesten we genoegen nemen met een tweede plaats. Het kampioenqaar was er één met veel vreugde en verdiet. Dat seizoen kwamen Ad van Noort en Frank Meijboom om bij een ongeval". „Door deze vreselijke gebeurte nis", vervolgt Sigmond, „groei den de spelers naar elkaar toe. Ie dereen was er van overtuigd dat we kampioen moesten worden voor deze twee jongens. Van Noort en Meijboom spéélden al heel lang bij Excelsior en juist die. twee wilden graag kampioen worden. Het kampioensfeest was een happening mgt een lach en een traan. Veel spelers moesten toen nog eens terugdenken aan dat vreselijke ongeval". Het eerste seizoen in de tweede klasse verliep goed. Tot de laatste competitiewedstrijd had Excel sior kans op promotie, maar ARC kaapte de hoofdprijs weg. Dus hadden Sigmond en Van Veelen eigenlijk geen reden om het h> dustrie-dorpje achter zich te la ten. Sigmond: „Dat was ook niet de bedoeling, maar we hoorden helemaal niets meer van Wjm Ei lander. In februari was immers al bekend geworden dat hij zou ko men. De selectie heeft alleen maar van hem vernomen dat hij anders wilde gaan spelen. Daar hadden Peter en ik weinig ver trouwen in". Aanbiedingen Henk Sigmond kreeg een aantal aanbiedingen. Voor het trainers schap voelde de verdediger zich nog te jong, daarom werd een aanbod van Excelsior Maassluis afgeslagen. „Ik kreeg een aardige aanbieding van Capelle. Ik kon daar een paar leuke centen krij gen. Met trainer Henk Schouten heb ik een aantal malen contact gehad, maar omdat ik mijn maat je Peter van Veelen al had be loofd dat ik naar Zwaluwen zou gaan, heb ik mijn woord maar ge houden. Mijn vrouw en de echt genoot van Peter gaan goed met elkaar om, dat heeft ook een rol gespeeld", „Je kunt het je misschien niet voorstellen, maar wij hebben al les voor elkaar over. Het is uiter aard niet zo dat Van der Hoek geen kritiek op ons heeft als ie mand van ons slecht speelt. Hij behandelt ons niet als lievelinge tjes. Toen Van der Hoek proble men had met zijn vrouw heeft hij ook bij Van Veelen thuis gesla pen. Dit geeft de verhoudingen weer. Daarom ben ik er ook niet rouwig om, dat ik het betaald voetbal nooit heb gehaald, want vriendschap is immers toch veel meer waard...". Schiedam - Daniël Lima maakt momenteel furore in Grieken land. De voormalige spits van de Schiedamse vierdeklasser FCN'66 tekende onlangs een con tract bij Panionios uit de Griekse hoofdstad Athene. Lima, in het voorbije weekeinde scorend in naam van Panionios, zegde FCN'66 ruim een jaar gele den vaarwel en belandde via en kele omzwervingen bij Panio nios. De getruete aanvaller viel daar dusdanig in de smaak, dat hem een prof-contract werd aan geboden. Maassluis Als een volleerd heelmeester is Eric Gudde deze week op zoek geweest naar het medicijn dat Excelsior M van een langdurige ziekbed moet verlos sen. „En dat betekent weer pres teren tegen Bared recht", vult de trainer zelf aan, „In sommige ge vallen kan dan zelfs een half me dicijn voldoende zijn". Rik Kramer is er zaterdag thuis tegen Barendrecht in ieder geval niet bij. Hij heeft een nieuwe knieblessure opgelopen. Voorts bestaan er wat twijfels over Gert- Jan Bunt, maar begint Robert de Reus morgen in het tweede aan zijn terugweg. Gudde: „Baren drecht heeft uit nul uit drie ge haald, dus er moet wat inzitten De selectie van Excelator M: Van da Broecke, Vermeer Van Zijl, Van dan Borgh, Gordijn, Put, Bunt, Van Stra len, Van der Lely Glimmerveen, Du- caneaux, IJopelder en Van Hoeven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2