18 Taiwanezen in Schiedam bli j ven liever anoniem R0TTE10AM Landhaaien noemden ze die vrouwen9 BOKS SPORT Tegen Renes nu 2¥> jaar geëist Theo Huizenaar en de waarheid over de bokssport THEO HUIZENAAR DE WAARHEID OVER DE Rotterdams Nieuwsblad dinsdag 21 oktober J9Ö6 Schiedam Wen-Chung Kuo, Shu-Kuang Huang, Li ang Tzu-Yu, alleen de postbode zal wel eens fronsen bij het zien van al die uitheemse namen. „Chinezen? Nooit op gelet. Er woont hier van alles", zegt een huur der aan het Sibeliusplein in Schiedam onverschillig. Anderen, met wat meer aandacht voor hun omgeving, noemen onopvallendheid het belangrijkste kenmerk van de groep Taiwanezen die al ongeveer een jaar in de Z-flats bivakkeert, „Het ziin heel vriendelijke men sen. Beleefd en voorkomend. Er valt niets op hen aan te merken. Nederlanders kunnen er nog een puntje aan zuigen". De buren verwonderen zich hoogstens over de gewoonte, dat bij de Aziaten 's avonds de deur wijd open staat. Of dat teken van gastvrijheid ook voor hen geldt, hebben ze nooit uitgeprobeerd. Waarom niet? Drempelvrees? Een buurvrouw haalt 'de schou ders op. „Met hen praten kun je toch niet. Ze spreken alleen een beetje gebroken Engels". Maar het taalverschil vormt niet. de belangrijkste barrière. Hoe be leefd deze Chinese Groenoordere ook de liftdeur openhouden of met minzame* knikjes de mede- flatbewoners goedenmorgen wensen, hun geslotenheid is on miskenbaar. Die houding heeft niets te maken met de spreek woordelijke Aziatische ondoor grondelijkheid. De oorzaak ligt in een politiek delicate kwestie. Afvallig De Taiwanezen verblijven in Schiedam wegens de bouw van twee onderzeeboten bij Wilton- Fijenoord voor hun land. Een omstreden affaire, omdat die de relatie tussen Nederland en com munistisch China in gevaar kan brengen. China slaat de produk- tie van oorlogsschepen voor het 'afvallige' Taiwan argwanend gade. De marinemensen uit Tai wan mogen daarom niet al te dui delijk blijk geven van hun aan wezigheid. Ze dragen burgerkle ren, verplaatsen zich in gewone auto's en vertonen zich zelden in grote groepen op straat. Ook hun flats in Groenoord zien er heel gewoon uit. Slechts een oplettende voorbijganger maar wie kiest de twaalfde ver dieping van een woonblok uit voor een wandeling? zou zich hier en daar kunnen verwonde ren over een doos Taiwan Food naast de krat Heineken op de keukentafel. Een collectie lege sï- garettedoosjes in de vensterbank doet misschien vaag denken aan de eenzaamheid van het zee- De drie Z-ffats in Schiedam- Groenoord: een Chinese muur. mansleven, maar je hoeft niet per se matroos te zijn om je bezittin gen op zo'n manier uit te stallen. Je ziet op flats wel gekkere din gen. Een hele serie pluche bees ten bijvoorbeeld, of een verzame ling drinkglazen. Burgers In het begin werd er wel eens ge klaagd dat de Chinese buren een Rotterdamse makelaar Zomer hof, noch bij bureau huisvesting bekend. „En dat zegt wel iets', meent een ambtenaar. „Meestal zijn wij de eersten die het horen als buren het met elkaar aan de stok krijgen". Het Taiwanese marinepersoneel komt niet graag in de publiciteit. Een verzoek om een gesprek over hun ervaringen in Schie dam wordt eerst ingewilligd, maar een dag later toch weer af gewezen. De boot wordt afgehou den uit vrees dat het onderhoud een politiek tintje zal krijgen. Wilton-Fijenoord houdt zich eveneens op de vlakte. De scheepswerf heeft twee secreta resses aangenomen om de gasten bij te staan, maar zegt verder wei nig met hun aanwezigheid te ma ken te hebben. „Voor ons gaat het officieel om burgers", aldus een woordvoerder. Hoe discreet de werf en de Tai wanese marine zich ook opstel len, één detail is bij alle voorzich tigheid toch uit het oog verloren. Want zo moeilijk is het raden naar de verblijfplaats van de per sonae non gratae nu ook weer niet. Toen het plan om de onge- lelijke lap stof voor het raam had- veer honderd militairen te huis den gespannen in plaats van een vesten in het voormalige broe- fatsoenlijk gordijn- Als je bijna derklooster aan de Warande af- 900 gulden huur per maand be- ketste, werd een twintigtal flats taalt, stel je allicht prijs op enig in Groenoord gehuurd. De dele cachet. Maar toen bleek dat de galie kwam terecht, in de drie Z- Chinezen zich keurig gedroegen, vormig gebouwde woonblokken ebden de negatieve geluiden weg. die in Schiedam bekend staan als: Klachten zijn bij de huisbaas, de de Chinese muur. door JAN ROZENDAAL Dordrecht Officier van justitie mevrouw mr. H.J M van Maren-van der Kaaij eiste gisteren tweeënhalf jaar gevangenisstraf tegen Willem Renes. De ex-scheepsma kelaar (50), tegenwoordig woonachtig in Ridderkerk wordt ervan verdacht het brein te zijn achter twee transporten van verdovende middeien: in totaal ruim 4.000 kilo. 'Geniale Willem* zegt zelf on schuldig te zijn, maar president mr. J.H. Geertsema van de Dordtse rechtbank wilde het ver zoek om opheffing van de voorlo pige hechtenis toch maar niet te honoreren. Renes zit al bijna ne gen maanden in voorlopige hech tenis. De rechtbank deed dat con form de wens van de officier. Zij vond de kans op herhaling te groot. Renes werd in december vorig jaar ook al veroordeeld tot vier jaar gevangenis wegens een groot aantal malversaties (Areneo). Hij werd toen vrijgesproken voor een poging tot invoer van ruim duizend kilo soft drugs. In juli vorig jaar kwam de doua ne in Rotterdam 560 kilo hennep op het spoor. Deze soft-drugs wa ren verpakt bij tien scheepsmoto ren. Dat was een retourzending uit Ghana, omdat de motoren (volgens opzet) niet deugden. Dit plannetje zou zijn opgezet met de verdachte als regisseur, om zo de hennep in te kunnen voeren. Na een wilde achtervolging in de Al- blasservvaard werd de zending door de politie onderschept. Vier andere betrokkenen zijn vorig jaar al veroordeeld tot gevange nisstraffen tot anderhalfjaar. IIIlllllllIllllllllllIlllltfffliIllllllllilll Dinsdag 21 oktober De Doelen: 20.15: Osaka Philharmo- nisch Orkest o.l.v. Takashi Asahina. Solist: Tomotado Sob, viool. Theater Zuidplein: 20.15: Ned. Eurythmie En semble. met scenes uit Agamemnon en De Vogels. oJ.v. Werner Barfod. LUKortheaten 20.15: 'Drie is teveel' klucht geschreven en geregisseerd door Jan Biaaser, mei in de hoofdrol Joop Doderer. Bibliotheektheater: 12.30: Lunchvoorsteliing Het Zak doek, een programma over een moe der en dochter die in een absurdis tisch variété-theatertje optreden. Ge schreven en gespeeld door Loes Vos en Maneke van Leeuwen. Muzikale begeleiding: Tony Viola Trio met Fred van Zegveld, accordeon. Willem Kleinjan, bas, en Tony Viola, drums. Zaal de Unie: 21.00; Lezing uit de se rie A titre personal door Wim Crou- wel, directeur van Museum Boymans van Beunïngen, Jazzcafé Dizzy: 22.00: Jasper Blom en Rob van Ba- vel. Woensdag 22 oktober A hoy': 20.00; Popconcert door Whit ney Houston. De Doelen: 12.45; Lunchconcert door Nederlands Gi taartrio, Dick Hoogeveen, Wtm Spruyt en Henk Westhiner. 20.15: Rob de Nijs met zijn nieuwe programma 'Vrije val'. Theater Zuidplein: 20.15: 'A midsummer night's dream' van Sha kespeare. Toneelstuk door Triad Sta ge Alliance ui! Londen. 20.30: Woy- cek. van Georg Suchner. Een voor stelling voor mensen van 12 jaar. en ouder (premlèrevoorstelllngen). Luxortheaten 20.15: 'Drie Is teveei' klucht geschreven en geregisseerd door Jan Blaaser, met in de hooldro! Joop Doderer. Zaal de Unie; 20.00: Concert in het kader van het sympo sion Fin de siecle, Sonja van - sopraan, Mariken Zandvliet - qi-o.io. Hal 4 /Utopia: 20.15: R 1-7floater speelt 'Pravda' van David ."e.e en Howard Brenton. Met Carol van Her- wijnen, Pauline van Rhenen. Hubert Fermm, Pieter Lulz, Huib Rooymans, Marieke van Leeuwen e.v.a., onder wie 9 amateurspelers uit Rotterdam. Arena: 22.00: Film; 'Leila and the wolves'. Poppentheater Belle Psas: 14.30; Lucia Sïes speelt 'Het heen en weer beest'. Restaurant Zochers: 22.30: Sonja van Lier. sopraan, zingt lideren van Debussy. Bioscopen Alhambra 1: 'Hannah and her sisters' (al) 2-6.45 en 9,30. Alhambra-2: 'Fan tasia' (al) 2-6.45 en 9.30. Calypso 1: 'The color purple' (al) 1.30 en 8. Ca lypso 2: 'Top Gun' (al) 2-6.45 en 9.15. Calypso-3; 'The jewel of the Nile' (al) 2-6.45 en 9.15. Centraal; 'Dixie Ray' (18) 12.15 tot cs. 21.30. Cinema NRC: 'A nightmare of Elmstreet' (16} dl. 2-7 en 9.30. Cinerama 1: 'Aliens" (12) 1.30 en 8. Cinerama 2'The man with one red shoe' (al) 2-7 en 9.30. Cinerama 3: 'Police Academy-3' 2-7 en 9.30. Cinerama 4: 'Karate Kid-2' (al) 2-7 en 9.30. Cinerama 5: 'Big trouble in Jittle China' (12) 2-7 en 9.30. Corso: 'Running scared" (al) 2-7 en 9.30. Lu mie re 1: 'F/X Murder by il lusion' (12) 2-7 en 9.30. Lumiere 2: 'Wildcats' (all 2-7 en 9.30. Lumtere 3: 'PoItergeïst-2' (16) di. 1.45-6.45 en 9.15. Lumiere 4; 'Haunted honey moon' (al) 1.45-8.45 en 9.15. Oscar: 'The secrets of love' (16) 2-7 en 9.30. Rex: 'Talk dirty to me-3' ma. t/m. woe. 10 tot 24, Thalia: 'Down and out In Beverly Hills* (al) 2-7 en 9,30. Venster-1: 'El amor brujo" (16) 7.30, 'Dood van een handelsreiziger 10. 't Venster-2: 'Fords on wather' (16) 8 en 10.30. 't VBnster-3: 'Saraba hako- bune" (16) 7.30 en 10. De Lantaren: 'A hora da estrella' (16) 8 en 10.30. Kindervoorstellingen: Cinema-NRC: 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' woe, 2. Lumiere-3: 'Assepoester' woe. 1.45. Hellevoetsluis Tivo tit heater; 'Runaway Train' (12) woe. 8,30. 'E.T.' (al) woe. 3. 'Out of Africa' (al) di. 8. 'Police Academy-3' (al) di. 8.30. 'The jewel of the Nile' (al) woe. 8. Brielle Appolo Theater: 'Car Trouble' (al) di, 8. 'Highlander' (16) woe. 9.15. Kin dervoorstellingen: 'Sneeuwwitje en de zeven dwergen' woe. 2. Dordrecht Euro Cinema: 'Short Circuit* (al) 1.45- 6.45 en 9.30, dinsdag moviecyclus: 'Breathles' 6.45 en 9,30. 'The color purple' (16) 8. Top Gun' (al) 6.45 en 9.30. Kindervoorstellingen: 'Asse poester' woe. 1.45. Diversen Raad en Daad: Vragen kunnen schrif telijk worden gesteld aan Redactie Sijthoff Pers, rubriek Raad en Daad, Postbus 16050, 2500 AA pen Haag. GEB Voorlichtingscentrum Rotter dam: (Burg, van Walsemweg 528, Tel: 010-4575859 en 4575040.) voorlich ting over energie, besparing, cal, ta rieven e.d. Openingstijden maand, t/m vrij. van 9.00-16.45 uur. Telefoni sche Hulpdienst Rijnmond: Rotter dam 010-4362244,, Schiedam 010- 4731161. Voor hulp bij maatschappe lijke en geestelijke noden. Telefoni sche Hulpdienst voor jongeren: 010- 4552539, dag. van 17,00-24.00 uur. ZON EN MAAN Morgen: Zon op 7.16 onder 17.31 Maan op 19.20 ander 12.46 HOOG- EN LAAGWATER Hoek van Holland Ie hw. 4,55 2e hw. 17.07 1e Iw. 0.40 2ö Iw, 10.24 De tweede zending betrof 3700 kilo hasj. d:e werd onderschept in Antwerpen. Ook hier wordt Re nes gezien ais (mede-)financier- der en de man die het transport heeft geregeld. Uitgebreid gaven Renes zelf én zijn raadsman mr. N.C. van Bel len gisteren hun visie op de beide transporten, tijdens de vijf uur durende zitting. Daarbij viel veel vuldig de naam van een bekende Rotterdamse advocaat, van wie Renes ex-cliënt is. Het betoog van Van Bellen had een toon. dat de operatie 'zo amateuristisch van opzet' was, dat het nooit het werk van Renes kon zijn, Waarom hij dan toch terecht moest staan? „Dat komt. omdat mijn client te veel wist van de praktijken van de Rotterdamse advokaat, die het daglicht niet verdragen", aldus Van Bellen en hij bepleitte vrij spraak. De zakenman is er volgend mr. Van Bellen dus bij gelapt door de Rotterdammer. Renes zelf, die een betoog hield van één uur, schetste het onderzoek van het openbaar ministerie als 'een dra ma'. „De verklaringen van de dertien verdachten en negentien getuigen lezen als een boek van Agatha Christie. En als je het dan hebt uitgelezen, dan blijft er nog maar één oven ik", droeg Renes voor uit eigen werk. Daarbij stak hij ook zijn kritiek op het open baar ministerie, dat 'sjoemelt met getuigen', niet onder stoelen of banken. In haar repliek ging de officier in op de stelling van Renes dat de mede-verdachten, om zichzelf (gedeeltelijk) schoon te praten, anderen de sehuid geven. „U bent daar zelf het beste bewijs van door anderen de schuld in de schoenen ie schuiven", aldus me vrouw Van Maren, die bij haar eis van 2,5 jaar gevangenisstraf bleef. De rechtbank doet op 30 oktober uitspraak. Ik ben op 12 maart 1900 geboren in 's- Hertogenbosch. Mijn vader was daar siga- rehmaker. Ik heb de goede man nooit ge kend. want hij stierf toen ik amper één jaar oud was. Blijf je je altijd afvragen: 'Wat was het voor een man?' Maar goed, niks aan te doen. Zo is het leven. Mijn moeder heette De smet. Zij was een Bel gische. Nog van adel. Haar vader was baron Desmet van Deurne. Moet je geen kasteel bij denken of zo, hoor. De centen wa ren allang op. Het enige dat er van over bleef, was een fami liewapen. Het was inmiddels wel een be kende kermisfamilie, de Des mets. De familie bezat een paar kermisetablissementen, waar ze mee rondreisde. Zij waren het ook, die de eerste rondreizende bioscoop in Nederland brachten, In de beginjaren was de de bïo- scoop een kermisattractie. Goud hebben ze ermee verdiend. Schatrijk zijn ze ervan geworden. Eerst op de kermis, later met bio scopen door het hele land. Plus een, filmverhuurkantoor. Eén bioscoop bewaart de familie naam, theater Desmet in Amster dam. Pijpenla Maar tehzake. Toen mijn vader overleed, is mijn moeder met haar twee" kinderen naar Breda gegaan waar ze een café begon. Daar ontmoette ze ook haarnieu- we- man, mijn stiefvader dus, - Kees Baarsgast Een moordvenL Ik kan niet anders zeggen. Een fantastische fijne kerel, waar ik altijd erg dol op ben geweest- Hij trouwens ook op mij, Dat café in Breda heeft niet lang geduurd. Toen zijn we naar Bergen.op Zoom verhuisd. En pas daarna zijn we in Rotterdam terecht ge komen. Eerst nog een café gehad 'Jn de Beurssteeg en toen ik zon iaar of zes was, opende mijn moe- -„der eefi1-. danssalon in de Zarid- straatDanssalon' Desmét Aan de voora vond van het Hol land- bokstoernooi, waarmee de boks- hond het 75-jarige bestaan viert, verschijnt op 5 november in boekvorm het au tobiografische verhaal van de 86- jarige boksken- ner bij uitstek Theo Huizenaar. Gerard Rooïjak- kers bewerkte het boek, waaruit deze krant de ko- Vandaag deel 1: mende weken een De levensroman aantal afleverin- van Theo Huize gen publiceert naar. Daar moetje je geen overdreven voorstelling van maken. Het was een lange pijpenla, waar achterin een groot Belgisch orgel stond. De zaak was open van acht tot twaalf en al die tijd dreunde het orgel. Twee orgeldraaiers wissel den elkaar daarbij af. Altijd maar draaien. Die Zandstraat was zo'n beeqe de uitgaansbuurt voor de gewone man in die dagen. Een beruchte buurt overigens. Vol hoeren en pooiers. Berovingen aan de lo pende band. Dan kwamen de boeren naar de stad en die be zochten in de Zandstraat zo'n prostituee en terwijl ze daar mee in bed lagen, werd hun porte feuille gerold door de souteneur. Ze hadden er hele systemen voor. Kamerdeuren waar een los pa neel in zat en dan de kleren van zo'n klant op een stoel vlakbij die deur. Landhaaien noemden ze die vrouwen. Ja, het was een mooie buurt Maar ik heb er een fantastische jeugd gehad. Veel gezien, veel geleerd. D'r viel altijd wel iets te beleven. Dag en nacht ging dat door, kun je wel zeggen. Kooplui met hun karretjes met handel. De beken de straattypes. Centje Duikelaar, ja, heb ik vaak naar staan kijken. Zo'n bak voor zijn buik en dan Het hij papleren poppetjes dansen en duikelen en stond onderwijl te roepen: 'Centje voor een duike laar.' Louis Davids X)e familie Davids woonde ook irf de Zandstraat Ik heb ze goed ge- kencl. Dat wil zeggen, ik was nog maar een kind natuurlijk en Louis was veel ouder dan ik. Maar ik zei hen altijd gedag en zij kenden mij als 'het zoontje van danssalon Desmet'. Soms zag ik ze ook wel als ik met mijn vader mee mocht naar het artiestencafé van Charley Stok op de Korte Hoogstraat. Maar ik was nog te jong om echt mee te praten. En er was zo veel te 2ien dat ïk veel interessanter vond. Zoals De Winter van de lompen handel uit de Raamstraat. Die man had een gedresseerde eend en dat beest liep de hele dag ach ter hem aan. Waar hij ook ging, een paar meter achter hem volg de dat beest. Dwars door de druk- Diender Met de zoons van De Winter heb ik nog in mijn eerste voetbalclub je gespeeld. The Caledonians'. Vreemde naam, ja. Maar dat kwam zo. Eén van die jongens had een poosje gevaren en was toen in Amerika geweest En daar had hij die naam opgepikt. Sloeg natuurlijk nergens op, maar het kwam uit Amerika en alles wat uit Amerika kwam, was iets bijzonders. Dus noemden we ons The Caledonians'. We voet balden tegen andere buurten, stelde niks voor natuurlijk. Maar ik was stapelgek op voetbal. Al- - - 7 __1.1 .«..mrnnc AT (Mi Vv~lLr_ tijd gebleven trouwens. Nee, bok sen kwam veel later pas. In die eerste jaren was het voetballen en nog eens voetballen. En zwemmen niet te vergeten. In Theo Huizenaar op z'n praat stoel over vroegen 'De bekende straattypes. Centje Duikelaar, ja, heb ik vaak naar staan kijken. Zo'n bak voor zijn buik en dan liet hij papieren poppetjes dan sen en duikelen en stond onder wijl te roepen: 'Centje voor een duikelaar.' de Coolsingel, waar nu het. stad huis is. Eerst uitkijken of cr geen diender aankwam, dan gauw kleren uit en het water in. Ik heb wel meegemaakt dat ik naar de overkant zwom terwijl zo'n agent stond te brullen: 'Hiér komen jij'. En mijn vriendjes gauw mijn kle ren wegrissen en over het draai- bruggetje aebier me aan. Ja, de politie was streng in die dagen. Hoewel streng. Ik heb vele malen meegemaakt dat er na sluitings tijd nog klanten in de danssalon waren en als mijn moeder dan een agent zag aankomen, stuurde ze my naar buiten met een kwar tje. Dan moest ik achter die agent gaan lopen, die liep dan met zijn handen op zijn rug langs onze zaak en dan stopte ïk snel dat kwartje in die knuisten. Deugde niet natuurlijk, maar als je het niet deed, kreeg je een bekeuring. Al was het maar vijf minuten na sluitingstijd. Dus de keus was niet zo moeilijk. En wat die agent be treft; ach we zullen maar zeggen dat de lonen laag waren in die tijd. Mijn ouders verdienden er goed hun brood, altijd veel mensen om ons heen. Mijn ooms kwamen bodrclevol verhalen van de ker mis terug als het seizoen was af gelopen. Ajtijd cadeautjes bij zich voor de kinderen. Nee, ik ben niks te kort gekomen. Toen ik zo'n jaar of twaalf was, begon de afbiaak van de Zand straat. Het danslakaal van mijn ouders werd gesloten. Wij ver huisden naar de Goudseweg, waar mijn ouders een bioscoop, 'De Gezelligheid', kochten. Maar voor het zover was, kreeg ik voor het eerst van mijn leven de kans iets te organiseren. In de polder (zo noemden ze de buurt, waar de Zandstraat lag) werden de eerste huizen gesloopt om het terrein gereed te maken voor de bouw van het nieuwe stadhuis en postkantoor. Overal lag hout en ik kreeg opeens het idee om een circus ie maken, een kindercir cus. Ik was de baas van het spul. Die rol heb ik mijn verdere leven zo'n beeqe gehouden. 'De Gezelligheid' Het mocht dan nog de periode van de stomme film zijn, dat bete- kende allerminst, dat het stil was daar in die bioscoop. We hadden een explicateur en die vent had zo'n forse stem, datje hem buiten op de Goudseweg met gemak kon verstaan. D'r kwamen veel visvrouwen bij ons in de bioscoop, omdat we vlakbij de markt zaten. Maar zij niet alleen natuurlijk. We had den zo'n driehonderd zitplaatsen en een doorlopende voorstelling, D'r zat ook een pianist, die de voorstelling begeleidde en ikzelf heb er nog; een poosje als violist erbij gezeten. Betekende overi gens niks, dat vioolspel van mij. Maar die pianist was uitstekend en wanneer ik er weer eens naast zat, nam hij het over. Toen ik van de lagere school kwam, werd ik opgeleid tot ope rateur. Dat vak stond toen nog in hoog aanzien, want het hele film- gebeuren was nog nieuw. Maar d'r was geen pest aan. Als je een beeqe oplette, kon je het zo. En dan was het verder eigenlijk maar een vervelend baantje. De hele dag en avond films draaien. Het enige waar je goed op moest Ietten, waren de lampen. Dat wa ren nog van die koolspitslampen, die moest je van tijd tot tijd bijstel len en als je dan eventjes niet op lette, wat mij nog al eens gebeur de, dan klonk er opeens gefluit uit de zaal, want dan zagen ze al leen maar vlekken op het doek. Met scheppen Mijn ouders hebben goud ver diend in die bioscoop. Het geld kwam met scheppen binnen. Het was de eerste bioscoop waaropko pers de kaartjes kochten en weer zwart verkochten. Het was ook de eerste bioscoop, waar een film langer dan een week draaide. Dat kende men toen nog niet. Een film draaide een week en dan kwam er een nieuw programma- Wij waren de eersten die een film prolongeerden. Ik weet nog goed, hoe die film heette: 'Het kind van Parijs'. Die heeft, geloof ik, wel een week of vier gedraaid. Onge looflijk voor die tijd. In die zelfde periode is ook Tu- schinski zijn eerste bioscoopje be gonnen in de Raamstraat. Dood eenvoudig zaaltje, waar de pro jector nog op een stellinkje tussen het publiek stond. En een grote potkachel in het midden van de Druk leven Daarnaast hadden we ook nog het feestgebouw 'Feyenoord' in de Oranjeboomstraat Dat was een groot houten gebouw met twee zalen. Eén voor 300 man en een grote waar 900 mensen in konden. Geweldig veel feesten werden daar gehouden. Bruilof ten en partijen en zo. Mijn ouders hebben de kleine zaal nog even als bioscoop geëxploiteerd, maar dat geen succes geworden. Als feestgebouw was het geweldig. Er was bijna iedere dag wel iets te doen. Een bruiloft of een feest van een of andere vereniging. En dan moest ik helpen bij de bedie ning. Sommige avonden tapte ik wel zo'n duizend pilsjes. En gelijk Bioscoop 'De Gezelligheid' aan de Goudseweg: jarenlang het huisadres van de familie Huize naar. geld ontvangen en opletten datje niet belazerd werd door de kel- nei-s. Het ging me goed af, zo jong als ik was. Maar het betekende wel dat we een druk leven had den. Altijd werken. Dat gold voor de hele familie. Was het niet in de bioscoop dan in het feestgebouw- Maar goed, (veel) geld verzoette de arbeid. En als alles normaal was verlo pen. dan zou ik waarschijnlijk in het bioscoopbedrijf zijn gestapt en net als mijn ooms schatrijk zijn geworden. Maar ja, lang voor het zo ver zelfs maar had kunnen ko men, liep ik een ongeneeslijke ziekte op die, mijn leven beslis send zou beïnvloeden. De naam van die kwaal? Boksen!! Donderdag de tweede afleve ring: Theo ontdekt de boks sport.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 4