ROTTERDAMS NIEUWSBLAD ECT heeft 75 man personeel teveel if Aansluiting rijksweg voor Kralingen en Prinsenland Door vertrek van Loveïl Lines Unieke regeling om gokpraktijken aan te pakken Commissie adviseert over toekomst van Zestienhoven Geen doorbraak voor schoonmaakapparaat Wie heeft Anouska gezien? De laatste blaadjes vallen Coen Moulijn krijgt alsnog 'Opoe Herfst' 12 ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Opdracht van minister Smit-Kroes: POLITIE ZOEKT OVERVALLER svz. mi Kinderopvang: al 1500 wachtenden Van Brienenoordbrug niet drie keer zo breed Een lichtwegend cadeau voor u - ZATERDAG 25 OKTOBER 1986 Stadsredactie: Coolsingel 67, 3012 AC Rotterdam. Postbus 959, 3000 AZ Rotterdam. Telefoon: 010-4144144, Tetex: 22215. Den Haag Minister Smit- Kroes (verkeer en waterstaat) heeft een speciale commissie op gedragen, om uiterlijk in decem ber een onafhankelijk en des kundig beleidsadvies te geven voor de besluitvorming over de toekomst van deLuchthaven Rotterdam. Het gaat daarbij met name over de ontwikkelingsmo gelijkheden en de beheersvorm van Zestien hoven. De bewindsvrouw zegt dat zowel Rotterdam als de rijksoverheid belang heeft bij het oordeel van zo'n commissie. Een uitspraak over het voortbe staan en de exploitatie van het- Rotterdamse vliegveld is, aldus de minister, op korte termijn noodzakelijk in verband met de gewenste samenhang tussen het beleid voor Schiphol en de regio nale luchthavens in ons land. Naast het belang voor het natio nale luchthavensysteem is Zes tienhoven volgens haar een niet te verwaarlozen factor voor de regionale ontwikkeling, werkge legenheid en infrastructuur in Zuid-Holland. Het beleidsadvies moet betrek king hebben op de groeikansen van het vliegveld, mede op basis van het onderzoek dat Frederick Harris Consultants in opdracht van de gemeente Rotterdam uit voert, en voorts op de voorwaar den waaraan -overheidsinveste ringen in de luchthaven moeten voldoen. Dr.A. van der Zwan, topman van de Nationale Investeringsbank, is voorzitter van de commissie. Le den zijn ir.W.H. Brouwer, presi dent van het Van Ommeren-con cern in Rotterdam, en mevrouw drs.E. Epema-Brugman, voorzit ter van de Algemene Energie- raad (AER). Mr.R.D. van Dam, hoofd van de afdeling juridische en bestuurlijke zaken van de Rijksluchtvaartdienst (RLD), treedt op als secretaris. voorbehoud. En dat terwijl het apparaat wordt aangeprezen als tijd- en dusgeldbesparend en bo vendien mits op verantwoorde wijze bediend als gebruiks vriendelijk. Schiedam Geen uitvinding, wel een uitkomst. Zo omschrijft Frank Wittkampf de Gum-O- Biel, het wonderapparaat dat in een handomdraai kauwgum- vlekken uit vloerbedekking ver wijdert Voor bioscoopexploitanten, disco theekuitbaters en grootwinkelbe drijven die taaie kauwgumresten met spuitbussen te lijf gaan, lijkt de Gum-O-Biel het Ei van Co lumbus. Maar merkwaardiger wijs staan de klanten, niet te drin gen. „Met de Gum-O-Biel kan een kind de was doen", zegt Witt kampf. Dat dit nog niet op grote schaal gebeurt ligt niet aan de onbe- kendheid van het .toestel. -.De Schïedamse firma Hoek Loos, die de Gum-O-Biel ongeveer een jaar geleden Introduceerde, heeft er flink mee aan de weg getim merd. Laatst nog mocht het in gassen gespecialiseerde bedrijf een demonstratie geven voor de camera's van Veronica-tv. Nadat enkele druppels vloeibare stik stof op een stukje tapijt waren ge spoten, zagen miljoenen Neder landers rookwolkjes uit het tex tiel opstijgen; daarna konden de kijkers vaststellen dat een als las tig gekwalificeerde kauwgum- vlek met een eenvoudige schil dersdriehoek in luttele seconden werd weggescbraapt. Na deze op merkelijke behandeling verkeer de het tapijt weer in'smetteloze staat het gebruikte middeltje had geen spoor achtergelaten. Bij Hoek Loos echter geen rood gloeiende telefoons na de tv-uit- zending. De paar geïnteresseer den, die bijzonderheden over de Gum-O-Biel opvroegen, deden dat volgens Wittkampf met groot De compositietekening van de dader. Hardinxvcld-Giessendam De rijkspolitie in Hardinx- veld-Giessendam heeft een goed signalement van de man die donderdagavond een ge wapende overval pleegde op een Esso-benzinestation langs rijksweg 15, tussen Gorkxim en Hardinxveld. De man graaide 1500 gulden uit de kas- sa, nadat hij de 39-jarige kas sier had bedreigd met een vuïstvuurwape n. Omdat de overvaller niet ge maskerd was, heeft de politie samen met de pompbediende een compositietekening kun nen maken. De man die wordt gezocht is vermoedelijk tus sen de 30 en 40 jaar, 1,75 meter lang en heeft zwart, golvend haar. De man .droeg geen bril en had geen baard of snor. Wel had hij een zware baardgroei. Opvallend was dat hij sprak met een zwaar Dordts accent. Hij droeg een donkerblauw jack en een spijkerbroek. Mensen die de politie iets kun nen vertellen over de overval of de mogelijke dader, worden verzocht contact op te nemen met de rijkspolitie in Har- dinxveld-Giessendam, tele foon 01846-2044, Rotterdam 1De politie is een grote zoekactie begonnen naar de 3-jarige Anouska Grishaver, die sinds afgelopen donderdag wordt vermist Het meiq'e was met haar ouders bij Ter Meulen aan het Binnenwegplein aan het winke len. Op een gegeven moment is het kind echter aan de aandacht van de ouders ontsnapt en sinds dien niet meer gezien. Het speel de zich af op donderdagochtend rond half elf. Het signalement van het meisg'e luidt: lengte ongeveer 95 centi meter, kort blond haar, een ge zond rond gezicht en een opval lend klein neusje. Ze was gekleed in een blauwe spijkerbroek met paarse riem, een paars truitje, grijze schoentjes en een blauwkleurig spijkeqack met groene, gele, roze en licht blauwe strepen op de mouwen. De jeugd- en zedenpolitie vraagt zich af wie Anouska al dan niet in aanwezigheid van de ouders in het warenhuis dan wel elders tn Anouska donderdag wordt vermist. de stad heeft gezien op die don derdag. Bovendien wil de politie weten of iemand het kind nog la ter gezien heeft of weet waar het is. Mensen die denken aanwijzingen te kunnen geven die leiden tot het terugvinden van het kind worden verzocht contact op te nemen onder telefoonnummer (010)4242690. Rotterdam Het containe roverslagbedrijf ECT heeft over enige maanden voor 75 man operationeel personeel geen werk meer omdat de Engelse rederij Lovell Lines deze week besloten heeft haar schepen te gaan lossen en ladén bij het stuwadoors- bedrijf Deka Hanno aan de Seinehaven (Botlek). ECT wil over dit verlies aan werkgelegenheid op korte ter mijn een gesprek met haven wethouder drs.R. den Dunnen, het gemeentelijk havenbedrijf, de Vervoersbond FNV en de havenwerkgeversorganisatie ECT raakt Lovell Lines kwijt omdat Deka Hanno —het bedrijf heeft enkele jaren geleden de Botlek-terminal geopend en men zit momenteel dringend om werk verlegende rederij een zeer aantrekkelijke offerte heeft ge daan voor de behandeling van de schepen. ECT-woordvoerder ir.H. Schut „Deka Hanno heeft een zodanige prijsonderbiedlng gedaan dat wij hebben moeten afhaken. Wij kunnen voor die prijs niet werken. Voor de Rot terdamse haven is dit een uiterst ongezonde situatie, die alleen maar verliezers oplevert Ook in de containersector dreigt de zaak op deze manier structureel ziek te worden. Wij willen snel een ge sprek met alle betrokken partij en". De laatste tijd is het gebruikelijke overslagtarief van 200 gulden per container door concurrentie van buitenlandse havens, maar ook door onderlinge concurrentie, met 75 gulden gedaald. Voor de gezamenlijke Rotterdamse con tainerised rij ven betekent dat een teruggang van de jaarlijkse'bru- to-opbrengst van 400 miljoen naar 250 miljoen gulden. ECT, die Lovell Lines zelf zo'n vier jaar geleden als klant vanuit de haven van Vlissingen aantrok, denkt niet aan direct ontslag voor de 75 man, maar het bedrijf wil wel een oplossing voor dit over compleet Lovell Lines, die enke le korte vaart-diensten tussen Rotterdam en Engeland/lertand exploiteert, lost en laadt per jaar ongeveer 75.000 containers bij ECT; 2e ven procent van de omzet van het bedrijf. De Vervoersbond FNV is bang dat ECT het vertrek van Lovell Lines zal aangrijpen om het Op dit moment te ruime personeels bestand (ongeveer 1.100 man) enigszins in te perken. De mooie zomer van 1986 is al lang vergeten. Herfststormen beheersen al dagen lang het weerbeeld In Nederland en als we het KNMI mogen gelo ven komt er voorlopig geen einde aan. Vandaag zware slorm en dat zou wel eens kunnen betekenen dat de laatste bladeren van de takken waaien. Eén man zal daar niet rouwig om zijn. De bestuurder van deze wagen die dan eindelijk wordt verlost van de dagelijkse tocht om de bladeren op te zuigen. Van hem mag het winter worden... 'Gemeen te houdt plannen achter Rotterdam Het Stedelijk Komitee Wachtlijstouders Rotterdam (SKVR) heeft een 'geheime' beleidsnota over kinderopvang weten te bemachtigen. Het stuk was 19 september al klaar, maar het college van b en w be sloot het niet openbaar te maken in afwachting van de bezuinigingsplannen van minister Brinkman (WVC). De wachtlijstouders zijn bang dat de plannen van de gemeente om de kinderop vang te verbeteren, niet doorgaan. Eerst afwachten wat de bezuir nigingsplannen van het kabi net zijn, getuigt van een angs thazen-opstelling, menen de wachtlijstouders- Oorspronke lijk zou het gemeentebestuur in de zomermaanden de nota presenteren. Door de verkie zingen en de vakanties werd dat echter steeds uitgesteld. Nu gooien de bezuinigingsplannen van het kabinet weer roet in het eten. „De gemeente moet nu maar eens met een standpunt naar voren komen", aldus Marjan Boviil van het SKVR. „We wachten al zo lang op die nota". Verder uitstel van behandeling noemt het mitee onfatsoenlijk. Verwachting Volgens een woordvoerder van de gemeente is er nog geen spra ke van dat de plannen in. de ijs kast verdwijnen. Hij verwacht dat het college snel nadat de wvc- begroting m de Tweede Kamer is besproken met de beleidsnota naar buiten zal komen. „Dan weet de gemeente waar ze aan toe is. Ik heb ook nog geen gelui den gehoord dat er minder wordt uitgetrokken voor kinderopvang dan de toegezegde 1,5 miljoen gulden", aldus de woordvoerder. Het SKVR is overigens wel en thousiast over de beleidsplannen. „Het is een heel goed stuk", aldus BoviU. Daarin wordt voorgesteld de hele en halve dagopvang uit te breulen en voorzieningen te rea liseren in wijken waar nog niets is. Buitenschoolse- en gastoude- ropvang moeten worden gesti muleerd en het bedrijfsleven moot worden aangezet tot het op richten van bedrijfscreches. Het is niet zo dat met de plannen van de gemeente alle wachtlij stouders uil de problemen zijn. Op het moment is de lijst al ge groeid tot 1500 wachtenden, „Maar het is weer een stap in de goede richting", zegt Maijan Bo viil. Tweej; Jan 'Wat zeggie? Azzie valt dan leggie' over het Rotterdamse taaleigen. Succes vraagt om een vervolg; nadat de oplage van het curiosum tot boven de 10.000 (er zijn nu al 20.000 exemplaren van verkocht) was gestegen, besioot Oude naarden zijn kennis van het Rotterdamse opnieuw in boekvorm te gieten, Resultaat is het vrijdagmiddag officieel bij Van Gennip op de Oude Binnenweg ten doop ge houden boek 'De terugkeer van opoe Herfst'. Het eerste exemplaar werd overhandigd aan de legendarische Feye- noord-voetballer Coen Mou lijn, die twee jaar geleden ver hinderd was, en in zijn speech hield de auteur zich dan ook meer met het voetballen bezig dan met de befaamde opoe van weleer. Hij zei onder meer dat Coen ook belangrijk is voor de Rotterdame woorden schat en hij noemde de Mou- lijn-muur. „Er is een periode geweest", herinnerde Oude naarden zich, „dat de speler stunnel in het stadion de Coentunnel werd genoemd". Tegen de ex-voetballer zei hij tenslotte: „Ik hoop dat je voor de televisie niet meer van toe schouders spreekt. Als Rotter dammer mag je gewoon toe schouwers zeggen". vervolg van pagina 5 Rotterdam De vrijlating is het gevolg van het feit dat de advocaat van Van Driel Vis ju nior hoger beroep aantekende tegen de voorlopige hechtenis. Afgelopen donderdagmiddag werd deze zaak in Den Haag achter gesloten deuren behan deld. Justitie wil de zoon even als zijn vader vervolgen we gens het leiden van een crimi nele organisatie. Het is voor het eerst dat artikel 140 van het wetboek van straf recht wordt gebruikt om een or ganisatie aan te pakken, die zich met illegale gokpraktijken bezig houdt Op dit artikel staat maxi maal vijfjaar gevangenisstraf. De advocaat van Van Driel Vis junior betoogde bij het gerechts hof, dat tot nu toe nergens uit blijkt dat zijn diént leiding gaf aan de organisatie. Ook in de gokwereld is algemeen bekend, dat zijn vader de touwtjes in han den hield. Zwitserland Rechercheurs van het opspo ringsteam reisden onlangs naar Zwiitserland om meer informatie te krijgen over de bankrekening in dat land van Van Driel Vis. Op de geloofsbrieven, die de recher cheurs aan hun Zwitserse colle ga's overhandigde stond dat de gokkoning werd verdacht van drugshandel. De Zwitserse autoriteiten zijn er niet zo happig op om informatie over privé-bankrekeningen te verstrekken, maar als er sprake is van drugshandel, verlenen zij altijd alle medewerking. Toch wilden de Zwitsers in dit geval meer weten over de drugshandel waarvan Van Driel-Vis wordt verdacht, voordat zij de gevraag de informatie gaven. Geen informatie De Nederlandse rechercheurs konden niet aan de wensen van de Zwitsers voldoen en keerden zonder de gewenste informatie huiswaarts. Volgens ingewijden beschikken de rechercheurs niet over echte aanwijzingen dat de gokkoning zich ook met drugs handel bezig hield. Uit de afge luisterde telefoongesprekken is dat ook niet gebleken. In zijn naaste kennissenkring maakte Van Driel Vis, die zelf niet rookt en drinkt, er geen ge heim van, dat hij geld wilde ver dienen aan illegaal gokken en aan prostitutie. Tegen diezelfde kennissen zei hij altijd dat hij zich nimmer met de drugshandel zou inlaten. De 47-jarige filiaalhouder van de Nederlandse Middenstandsbank, die ook op 26 september werd ge arresteerd, zit nog steeds in voor arrest. Hij zou hebben geholpen zwart geld, afkomstig uit het ille gale casino, weg te werken. In to taal zijn in verband met deze zaak tot nu toe acht mensen aan gehouden. Justitie sluit meerdere arrestaties niet uiL deze brieven weger/keukenweegschaal is voor u als u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En...de nieuwe abonnee krijgt de krant eerste twee weken gratis! I Noteer als nieuwe abonnee. Rotterdam De gemeente Rotterdam en Rijkswaterstaat zijn het in principe met elkaar eens, dat de voor een oostelijke aanbouw van de Van Briene- noord gereserveerde grond (door Rijkswaterstaat) in de toekomst niet nodig zal zijn. De gemeente Rotterdam wil' de reservering zo snel moge lijk ongedaan gemaakt heb ben. Bij Rijkswaterstaat is de bereidheid getoond daarover te praten. In oude wegenplannen was al tijd rekening gehouden met verbreding van de Van Brie nenoordbrug. Daarom was ook aan weerszijden van de huidige brug ruimte voor uitbreiding gereserveerd. Bij de verdubbe ling van de brug, waarvan de werkzaamheden in 1992 moe ten zijn afgerond, is gekozen voor een westelijke aanbouw. Vandaar dat de gereserveerde grond aan de oostkant-raet meer nodig is. Gisteren is er overleg geweest over de verbreding van de Van Brienenoordcorridor in de zoge naamde Kerngroep A-16. Rotter dam en Rijkswaterstaat zitten praktisch op één lijn: het stuk A- 16 tussen de Van Brienenoord brug en hetTerbregseplein zal bij de verbreding worden voorzien van parallelwegen aan weerszij den. Bij de Kralingsae Achter weg wordt een volledige aanslui ting met op- en afritten op de Over de aansluiting op de rijks weg en de aanleg van parallelwe gen is al overeenstemming met de deelgemeente Prins Alexan der en ook de deelgemeente Kra lingen lijkt geen problemer met deze oplossing te hebben. Jlij de verdubbeling van de Van Brie nenoordbrug moet nog verder worden gesproken over de rijba nen in de nieuwe situatie. I te ver dubbelde brug kan maximaal twaalf rijbanen tellen. Rotterdam voelt wel voor dit maxim; ie aan tal om enkele rijbanen te reser veren voor uitsluitend verkeer tussen de beide stadsdelen aan weerszijden van de Nieuwe Maas. naam adres postcode- I plaats -huisno I telefoon (voor controle bezorging)-I maand kwartaal code HA j I stuur als dank de weegschaal naar naamvoort cdres I postcode - I plaaij- pnlzcgcl-gcadrcuecrd un: Rotterdam» Nicuwiblad, «fd. i t. Antwoordnummer 1379. 3000 VB Rotierdinv •"'V'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1