'Betreurenswaardig dat die brief pas nu komt' AKKERMAN B.V. nefit Gom© W Steef Gaspers wil Jol nooit meer zien TECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF CHITA GROSS: WERK GAAT VOOR SPORTAGENDA KIJK! Zo ziet een rasechte energiebespaarder er nu uit: Aandelen worden snel waardeloos Kamminga: dat had een jaar geleden ook gekund Profiteer nu van de nieuwste ontwikkeling op cv-keteigebied! Huldiging MAAS vergadert Rode kaart Wildenberg Clubstrijd Viking'60 Organisatie Klinkenberg- bokaal rond ft, Schiedam Aandeelhou ders van Sint Jozef, Een dracht en Volkshuisvesting krijgen tot 1 januari de tijd om hun waardepapieren te verzilveren. Met de jaarwis seling komen de aandelen in de drie bouwverenigingen te vervallen en zijn de niet in geleverde papieren van on waarde. Dat hebben de be sturen van de drie corpora ties besloten met het oog op de fusie van de in totaal vijf woningbouwverenigingen. Onze Woning en Schiedam Vooruit zijn .meer gedemo cratiseerde instellingen dan de andere drie. Het verschil is dat bij Onze Woning en Schiedam Vooruit die huur ders, die lid zijn. het voor het zeggen hebben. Bij de andere drie maken de aandeelhou ders de dienst uit Bij de fusie 'is het de bedoeling dat alleen huurders en woningzoeken den het beleid bepalen. Aan deelhouders komen daar niet meer in voor. De aandeelhouders zullen zich zelf moeten melden; van lang niet allemaal is het adres bekend. AI enige tijd proberen Sint Jozef, Een dracht en Volkshuisvesting de aandelen terug te kopen. Sommige aandeelhouders kijken daarbij wel op hun neus. Hun familie heeft tien tallen jaren geleden een aan deel gekocht Enkele Gusto- werknemers betaalden bij voorbeeld 50t> gulden om voor de oprichting van bouwvereniging Eendracht in 1913 een startkapitaal bij een te brengen. Dat was toen veel geld, je kon er bij wijze van spreken een huis voor laten bouwen. Wie nu zijn aandeel komt inleveren, merkt het effect van de in flatie: hij krijgt niet meer dan 500 gulden terug. Dividend was er amper, want de cor poraties maakten geen winst integendeel. door KOR KEGEL Schiedam Hoewel hij zegt dat er niets geheims was aan de brief van het ministerie (,-je had hem van mij zo kun nen krijgen"), is Cees Kam- minga uitermate benieuwd naar het lek bij de vijf wo ningbouwverenigingen. „Je wilt me zeker niet vertellen hoe je eraan komt?" Be nieuwde blik. Oei, wat is die koffie nog heet Er zijn van de uitgelekte brief al veel kopietjes gemaakt Elke serieuze vereniging in Schie dam, die wel eens wat met bouwen en huren te maken heeft, kent de brief inmiddels. Kamminga heeft zo'n kopie gezien, in een flits, en al ont breekt hierop de naam van de geadresseerde, de waarne mend directeur van de stich ting Samenwerkende Schie- damse Woningcorporaties (SSSW) weet genoeg. Ken merk 1296030 wijst Kamminga de weg. Binnenkort krijgt ie mand geweldig op zijn falie. Hoezo? Er was toch niets geheims aan? „Bluf, ais hij zegt dat je hem zo had kunnen krijgen", reageert een bestuurslid ener bewoners vereniging. „Wij hebben gewel dig veel moeite moeten doen om van de inhoud kennis te kunnen nemen. Niemand wou ons die brief geven". Kamminga erkent niet gelukkig te zijn met de effecten: „Wie de krant goed leest, ziet dat het mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu het heeft over misstanden in fe bruari 1984. Maar de minder op lettende lezer" en Kamminga vreest dat dat er heel wat zijn „die denkt natuurlijk dat het bij De korfballers van KV Vlaardingen, kampioen zowel op het veld als in de zaal, nemen de welgemeende felicita ties van sportwethouder IJsbrand van der Velden in ontvangst. Cees Kamminga [met snor): 'Triest. Allemaal oude koeien'. de SSSW nog stééds een zooitje is. En dat is niet zo". „Dat is wél zo", zegt hetzelfde be stuurslid ener bewonersvereni ging, Niet alleen bij deze vereni ging komen namelijk nog steeds klachten binnen over onderhoud en service door de SSSW. Er broeit nog wel meer. De huur ders- en bewonersverenigingen gaan het er beslist spoedig over hebben in hun stedelijk overleg. Weekje geduld. Kamminga weet daar niet van en laat zich blijmoedig uit over de ontwikkelingen. De fusie van de vijf bouwverenigingen per 1 ja nuari gaat door, beweert hij. De gemeente moet formeel goedkeu ring geven aan de overdracht van de 5000 woningen. Nu zijn deze van Volkshuisvesting, Onze Woning, Sint Jozef, Eendracht en Schiedam Vooruit Maar het plan is de huizen onder te bren gen in één woningbouwvereni- ting Schiedam. Het ministerie ient de statuten van deze nieu we vereniging goed te keuren. „De fusie is een gigantisch kar wei", zegt Kamminga, „Contrac ten en leningen moeten worden veranderd, daar steekt veel tijd in. Ook kleinere zaken moeten worden voorbereid: ander brief papier, een nieuw bordje op de deur. Een bestuurlijke commissie voor public relations is bezig aan een voorlichtingsfolder". O zo optimistisch. Kamminga hoopt op 1 januari weer terug te kunnen naar de Nationale Woningraad, die hem tweeëneenhalf jaar heeft uitge leend aan de SSSW om orde op zaken te stellen (de bedoeling was aanvankelijk dat hij één jaar zou blijven). De sollicitatieprocedure voor een nieuwe directeur loopt Veertien kandidaten, onder wie zeven zeer getalenteerde, meent Kamminga. De eerste sollicitatie ronde, anderhalf jaar geleden, le verde niks op. Kamminga wijt dat aan het besmeurde imago van de SSSW. Nu de heksenketel be daard is, stormen deskundige kandidaten erop af. Blijkt dat de nieuwe woning bouwvereniging bestuurd gaat worden door dezelfde mensen, die er nu zitten! (Dat vinden en kele woordvoerders van bewo- (ADVERTENTIE) U ziet van ons regelmatig advertenties voor gasverwarming en sanitair, maar wist u dat wij u ook van dienst kunnen zijn bij onderhoud en/of renovatiewerkzaamheden zoals: lood- en zinkwerken, uiteraard ook in authentieke stijl aanleg of reparatie van gas- en waterleidingen ontstoppen en vernieuwen van rioleringen aanleg en onderhoud van cv-installaties ★aanleg en onderhoud van sanitaire artikelen zoals badkamerverbouwingen etc. ★vernieuwingen van dakbedekkingen, waarin wij diverse kwaliteiten dakbedekkingsmateriaal verwerken, al naar gelang uw wens ★elektrotechnische installaties Al ons werk wordt uitgevoerd door goede vakbekwame mensen. Onder toezicht van de plaat selijke energiebedrijven en wij hanteren alleen materialen welke zijn goedgekeurd door de KIWA, GIVEG en KEMA instituut. Dank zij geavanceerde techniek en micro-processorbesturing bereikt de NEFiT TURBO absolute zuinigheid. Met de NEFIT TURBO H.R. cv-kete! kunt u fors besparen op uw stookkosten, zonder een graadje warmte in te leveren. in vergelijking met ketels van 5 jaar en ouder is een jaarlijkse besparing van 500,- of meer geen uitzondering. De kleine kompakte NEFIT TURBO maakt zich groot voor energiebesparing. Laat u eens voorrekenen hoeveel honderden guldens u dat jaarlijks oplevert! De NEFiT TURBO met het GIVEG H.R.-keurmerk zet minstens 90% van het toegevoerde aardgas om in nuttige warmte. Ketels, die nu aan vervanging toe zijn, halen vaak niet eens 70% rendement. Als enige is de NEFIT TURBO bovendien standaard uitgerust met elektrische ontsteking, pompschakeling, boiierregeling, ventilator- en pomp-periodetest, diagnose-indikatie en SPIROVENT absorptie-ontluchter. nersverenigingen maar niks; zij I signaleren in navolging van het I ministerie een 'kwalitatief va- cutim' in het SSSW-bestuur). Kamminga sust: „Het wordt een overgangsbes tuur, dat zal func tioneren tot de eerste ledenverga dering in juni 1987. Dan stellen alle bestuursleden hun zetel ter beschikking. Dat is zo afgespro ken in verband met de bestuurlij ke continuïteit Je kunt na de fu sie op 1 januari niet meteen op 2 januari een •'heel nieuw bestuur kiezen". Hij omschrijft de structuur als heel democratisch, meer nog dan het ministerie aanraadt „Niet'al- leen de huurders kunnen lid worden, maar ook anderen met een volksbuisvestingsbelang; de woningzoekenden dus". Het al eerder geciteerde bestuurs lid ener bewonersvereniging: „Klinkt mooi, niet? Maar hij zegt er niet bij dat het lidmaatschap geld gaat kosten. Wij willen dat het gratis wordt" Breekpuntje, wacht maar af. Die kamer, waar hij al tweeë neenhalf jaar werkt is hem nooit bevallen. Kamminga zegt het vreemd te vinden dat de direc teurskamer van een sociale orga nisatie er duurder en luxer uitziet dan de andere kantoorruimte. Maar verbouwing kost geld. Daarom slaagt de SSSW er ook niet in een deel van het kantoor aan de Kerk!aan, dat volgens het ministerie immers forse overca paciteit heeft, te verhuren aan derden.„De verbouwing, die dan nodig is, kost meer dan de huur zou opbrengen". Wie het pand kopen wil, zal als een held wor den binnengehaald. Ja, die alinea over de overcapaci teit in de brief van het ministerie, die is nog actueel. „Maar de rest niet", zegt Kamminga. Hij haalt de geschiedenis op, gaat nog eens in op hoe de hele SSSW-affaire (steekpenningen, ontslagen, voordeeltjes aan aannemers, ex- bestuurders en ex-werknemers) aan het rollen kwam. Zegt dat het ministerie snel klaar was met het onderzoek en dat er op 20 au gustus 1985 met de inspecteur is gepraat over de noodzakelijke verbeteringen. Aannemers, vaste relaties van de SSSW, werden 'eruitgeknikkerd'. Renteloze le ningen werden afgewikkeld, „dat doen we nu niet meer". Er kwam een contourennota, kwamen fusiebesprekingen, een beheersplan. Kamminga' „Enzo voorts, enzovoorts". ;,Na 20 augustus 1985 hebben wij steeds bij het ministerie aan de bel getrokken. Gevraagd: als jul lie onderzoek soms reden geeft voor aanwijzingen, verplichtin- jjgen dus, kom daar dan nu mee. Nu zijn wij immers, zeiden wij, bezig met verbeteringen in de structuur en organisatie. Het mi nisterie wou even het onderzoek afwachten van de recherche-af deling. Vooruit, da's .logisch. Maar toen dat klaar was, kwam er nóg niks, Weer bellen. Einde lijk zou het ministerie de brief sturen- In december 1985 lag hij op de typekamer, hij zou verzon den worden. Niks gehad. Niet meer gebeld ook, daarna. Dan maar niet, dachten we. Wie schetst dus in verbazing dat nu alsnog die brief de bus binnen rolt". Kamminga vindt het betreurens waardig, dat de brief er nu pas is. „Triest Allemaal ouwe koeien staan erin. Vorig jaar hebben we op alle punten, die erin staan, al in een gesprek met het ministerie gereageerd! Alles is al beetge pakt Maar ja,\dat kun je kenne- ijk doen als je ministerie bent". „Ik ben het met eens met de par lementariërs, die zeggen dat het toezicht op bouworganisaties ver scherpt moet worden. Ik denk dan wel, dat het toezicht ook ver sneld moet worden. Wij hadden toch mogen verwachten dat er in zon brief punten staan, waarvan je op je hoofd gaat krabbelen?" Vlaardingen Chita Gross was de grote afwezige tijdens de jaarlijkse huldiging van die vorig weekeinde tijdens de wereldkampioenschappen in Maastricht een bronzen me daille veroverde, graag in het zonnetje willen zetten. Chita Gross moest echter werken zij geeft judoles bij sportschool Hoogendijk— en was daarom niet aanwezig. Wel aanwezig waren zestien in dividuele sporters en elf teams, die door sportwethouder IJs brand van der Velden in het zon netje werden gezet Het was een bont gezelschap, want naast na tionale toppers als Ruud Christof- fers (marathonschaatsen) en Jef frey van Loon (wereldrecord zwemmen voor gehandicapten op de 400 meter vrijeslag) en Ca roline Vis (nationaal jeugdkampi oene tennis), werden bijvoor beeld ook de heren G. van Schayk en T. van Nugteren van vogelvereniging Icarus gehul digd. Zij waren provinciaal kam pioen geworden met respectieve lijk de Groene Blauwwang- spreeuw en de Lizard Postuurka narie. Niet alleen de topsport stond dus centraal, ook de recre anten kwamen aan hun trekken. De sportprijs van de gemeente Vlaardingen Chita Gross^L de winnares van mondiaal"^ judobrons, staat deze dagen - midden in de belangstelling. De judoka wordt zaterdag in de sportschool van Tino Hoogendijk in de Vlaarding- se Westwijk (Van Vianden- straat) opnieuw uitgebreid gehuldigd. De receptie begint om 19.00 uur, waarna een half uur la ter de échte huldiging op het programma staat De organi satie van dit festijn is in han den van Tineke en Tino Hoogendijk, bij wie Chita Gross (judo't sinds kort bij Chris de Korte in Hoogvliet) in dienst is als lerares. Vlaardingen ging naar het jeugd- judoteam van sportschool Tino Hoogendijk. door LEEN VAN OODEN Jf Hoek van Holland „Ze a' belden zondag al op van '!S SV'35. Of ze langs mochten komen om een fruitmand te brengen. Nou, dat kon ik wel waarderen. Tenslotte kun je een heel elftal niet veroordelen op de actie van één man. Maar toen ze vroe gen of ook Dick Jol mocht meekomen heb ik dat ge weigerd. Ik kan die man niet meer zien". Steef Gaspers, de 19-jarige laat ste man van Hoekse Boys, moest zaterdag in de wedstrijd tegen de Scheveningers al na tien minuten het veld verlaten per brancard. Na een roekelo ze trap van SV'35-spits Dick Jol moest Gaspers naar het zie kenhuis worden vervoerd, waar zeven hechtingen wer den aangebracht in de open kniewond. Jol daarentegen bleef zijn onschuld aanvoeren. Thuis heeft Gaspers het zich in tussen gemakkelijk gemaakt. In de huiskamer ligt een stevige Vlaardingen De leden van de Vlaardingse tennisvereniging MAAS komen vrijdag 14 novem ber bijeen voor de algemene le denvergadering. Plaats van han deling is de kantine op het com plex van Soenda, waar voorzitter Arno van Wezel vanaf 20.00 uur de hamer hanteert. Naast de tra ditionele behandeling van de verschillende jaarverslagen, zal tevens uitgebreid van gedachten worden gewisseld over de ko mende lustrumviering. plastic matras als rustbed. Televi sie, radio en fruitmand zijn bin nen handbereik. Op het oog ligt hij er al een vorst bij. Het blijkt slechts schijn. „Die wond prikt verschrikkelijk. Die trap kreeg ik puur opzette lijk. De bal was al lang achter mij en volkomen buiten speelbereik van Jol, maar hij zette de sliding wel door en draaide zelfs zijn voet bewust in de richting van m'n knie". Voorlopig betekent het wel dat Steef Gaspers minstens vier we ken is uitgeschakeld. De hechtin gen kunnen pas over twee weken worden verwijderd, waarna hij voorzichtig de knie mag probe ren te buigen. Pas dan ook mag hij weer aan voetballen denken. Geschrokken „Maar", zegt hij, „ik denk dat ik de eerste weken wel enige moeite zal hebben om de duels aan te gaan. Ik ben behoorlijk geschrok ken. Mijn eerste reactie was om met voetballen te stoppen. Een ongeluk kan altijd gebeuren, maar zo hoeft het voor mij eigen lijk niet. Na een paar dagen denk je er natuurlijk anders over". De trap van Jol heeft nog meer consequenties voor Gaspers. Hij zou namelijk op 3 november voor militaire dienst moeten opkomen bij de sergeants-opleiding in Mid delburg, maar dat moet nog even worden uitgesteld. In de loop van Steef Gaspers wordt met een brancard van het veld gedragen. In het ziekenhuis werden zeven hech tingen in de open kniewond aange bracht. de week krijgt hij bezoek van een militaire arts, die moet bepalen of hij in staat is de eerste opleiding te doorstaan. Gaspers: „Ik denk dat ik door dit geval pas in januari aan de oplei ding kan beginnen. Dit geintjé kost me dus twee maanden. En voetballen is er voor de winter-, stop ook niet bij. Vind je het gek, dat ik die Jol liever nooit meer wil zien..." Schiedam De rode kaart voor Edwin Wildenberg telde zwaarder dan de 0-2 nederlaag tegen Volendam 2. De linkerspits van SW die gisteravond met het tweede elftal meedeed, werd tien minuten voor tijd door de zwakke arbiter Leo Verbeek weggezonden na een trap pende beweging naar een tegenstander. Wildenberg kan op een schor sing van minimaal drie wedstrijden rekenen. De aanwezigheid van zes contractspelers (John Bos, Paul Oschner, Rob Koevermans, Coen van der Hoeven en Glenn Sonneviüe waren de andere vijf) vormde geen extra stimulans. Het schaduwteam van de Scbiedamse eerste divisieclub maakte een onsamenhangende in druk. Alleen Van der Hoeven had pech toen bij een 1-0 achterstand een ogenschijnlijk succesvolle kopbal smoorde in het blubberige doel gebied. AGENDA VLAARDINGEN dondwdag 30 oktober vergadering van he! algemeen bestuur van de GOD Nieuwe Waterweg Noord in het stadhuis, 16.30 uur. CJV-soM Al hin toyerTnangel, 2000 ur. MAASSLUIS donderdag 30 oktober füm "White rights' in SebuuricerkJfteater, 14.00 en 20.30 uur. ajnoertdoordectezangwrenigBigTe Deum ^adaumes met medeweridng van hetTetemann Ensemble in hervormde kerk in Maasland, 20.00 uur. Vlaardingen De clubkampi oenschappen van de Vlaardingse zwemvereniging Vïking'60, die zaterdag 22 en zondag 23 novem ber in het Kolpabad worden ge houden, krijgen een andere op- zet. De technische commissie van Viking'60 wil alle leden de gele genheid geven om mee te doen. De deelnemers worden in vijf ca- tegoriën (wedstrijdpioeg, polo- ploeg, recreatieve ploeg, trim- zwemmers en famili-estafette) ondergebracht De laatste groep komt overigens pas 20 december op een nog onbekend onderdeel in aktie. De wedstrijdpioeg ver schijnt in het water op borstslag, rugerawl, schoolslag (100m) en vlinderslag (50m). Vlaardingen -De Hollandiaan heeft de organisatie van het jaar lijkse toernooi om de Klinken berg-bokaal, dat voor 24 mei ,op het programma staat, nu al rond. De Vlaardingse vierdeklasser zal die dag als gastheer optreden voor de standaardteams van Schoonhoven (de vorige club van Hollandiaan-trainer Gijs van Verlaat), EDS, Centre Potugues (beide Rotterdam), SFC (Schie dam), VDL (Maassluis), Fortuna en DSS'28 (beide Vlaardingen). Tips voor deze rubriek kunt u dóór geven aan de sportredaktle van deze krant (Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen). De Bportredaktle is le- lefonisch bereikbaar onder nummer 010-4345209. WOENSDAG 29 OKTOBER Biljarten: 19.00 Voorwedstri|den der de klasse libre in café De Biareüer Se Maassluis (poule 2). DONDERDAG 30 OKTOBER Zaalkorfbal: Eerste bekerronde: Schiebroek Rotterdam: 21.40 CKC Maassluis—Bolnes; Volleybat 19.00 RVC/Libanon 5—Shell (d).Biljarten: 19.00 Voorwedstrijden vierde klasse libre in café De Kroon te Vlaardingen (poule 3). 19-00 Voorwedstnjden vier de klasse libra an De Griffioen - te Vlaardingen (poule 4). 19.00 Voof- wedstrijden derde klasse libre in café De Kroon te Vlaardingen (poule .3); Zaalvoetbal: Westwljkha! Vlaardin gen: 21.45 BKB—Meeuwenplaat: Energieha! Rotterdam veld 2: 20.30 DHS—WlCO; Idem veld 3: 20.30 SPSV— Hermandad. - v VRIJDAG 31 OKTOBER Vollaybal: 20.15 Rabobank/Krim pen— De Blaakse/VCS (dl.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2