SPORT Schiedam verzet zich tegen tweede tunnel Toekomstmarkt mikt op buitenkerkelijken p AGENDA BRIEVEN bondsspaarbank VFC is trots op zijn jubilarissen i Hét Spaarboekje met de S ligt voor u klaar. Komt u maar! U Chita Gross op de schouders ACHTERGROND mi :i Bouwval Satelliet kan beter trainen Gilbert Plugge derde Vis opnieuw de snelste MW'27 mist geluk SPORTAGENDA Tol Voorkeur Glasfabriek Parkeerverbod: paaltje omver Open dag op crematorium 'msssssMmiSÊiÊÊSÊÊm Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand SportKort Verlies voor VDV Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW A november 1936 lllllllllllll!lllllll!lllllllllll!!llllllllllllll|!|MIIIIIIIIIIIIII|||lll!IIMIIII!lllll!lllfllllllll!illll!IIIIIIMIII!llllllllll!lllini»llll!lll!IIIMIIIII!n!!OIUIIII»!lllllllllllllllllll!llllllllll!l!ll!IMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIi:illlllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Schiedam Het ge meentebestuur van Schiedam ziet geen heil in een tweede oeverver binding ten westen van Rotterdam. In plaats van een nieuwe tunnel aan te leggen, of dat nu de Blankenburg tunnel is tussen Rozenburg en Maassluis of een tweede tunnel pal naast de Bene luxtunnel, in plaats daar van dus moet de overheid proberen het openbaar vervoer te verbeteren. Uit breiding van het wegennet betekent een ontoelaatbare aanslag op het milieu, schrijven B en W van Schiedam aan de Raad van de "Waterstaat Schiedam neemt daarmee een uniek standpunt in, afwijkend van dat van Vlaardingen en Maassluis, afwijkend ook van de gemeenten ten zuiden van de Nieuwe Waterweg. De laat ste zijn allemaal voor de Blan kenburgtunnel, die zo geprojec teerd is dat deze aan de noorde lijke oever uitkomt in het Lie- kebaertbos om via de landelijke en rustieke Zuidbuurt aanslui ting te krijgen op rijksweg 20, Maassluis en Vlaardïngen heb ben zich weliswaar tegen de Blankenburgtunnel uitgespro ken omdat die oeververbinding door de Liekebaert het milieu aantast, maar de twee steden voelen wel voor een tweede Be- neluxtunnel. Daarmee door kruisen Maassluis en Vlaardïn gen in feite hun eigen, tegen rijksweg 19 gekante, beleid. Want door verbreding van het Beneluxtunnel-tracé lijkt de omstreden aanleg van deze rijksweg door Midden-Delf land, onderdeel van de A4, on vermijdelijk. Voor die houding zou Schiedam de tol moeten betalen. Door een tweede Beneluxtunnel zou de verkeersdrukte op en rond het Kethelplein enorm toenemen, met alle kwalijke gevolgen voor het milieu vandien. In een rap port waarschuwde provinciale waterstaat nog onlangs voor on toelaatbare geluid- en stank overlast ten gevolge van de toe- komstige verkeersader tussen Schiedam en Den Haag. Schiedam meent dat het rijk op voering van de frequentie van bus, trein en metro niet als een serieuze oplossing voor de files op de Van Brienenoordbrug en bij de Beneluxtunnel wil be schouwen. De rol die het open baar vervoer zou kunnen spe len is onvoldoende onderzocht, concluderen B en W van Schie dam uit de projectnota 'Oever verbinding ten westen van Rot terdam'. Een enquête onder automobilis ten wees uit dat een tweede tun nel de voorkeur geniet, maar dat komt omdat zij hun mening baseerden op het huidige aan bod van het openbaar vervoer. Het is niet bekend wat hun standpunt zou zijn geweest bij een hoogwaardig vervoersnet. Nogal uit de lucht gegrepen vindt Schiedam de bewering dat bij een verbeterd openbaar vervoer voor forensen, de 'luw te' op de rijkswegen onmiddel lijk weer zou worden opgevuld door verkeer uit de steden. Met evenveel recht kan worden ge zegd dat het wegennet dan juist wordt ontlast. De enquête is zo eenzijdig aangepakt, dat een nieuw onderzoek noodzakelijk is, meent het Schiedamse ge meentebestuur. Schiedam voelt alleen iets voor een nieuwe tunnel onder de Nieuwe Waterweg als die uit sluitend bestemd is voor het openbaar vervoer. De Blanken burgtunnel en een tweede Be neluxtunnel kunnen in elk ge val geen genade vinden in de ogen van het Schiedamse ge meentebestuur. Afgezien nog van alle nadelige gevolgen voor het leefklimaat voelt Schiedam er weinig voor nog meer grond op te offeren aan uitbreiding van het wegennet Zeker als die weger zou komen ten koste van schaarse recreatievoorzienin gen als het volkstuincomplex Vijfsluizen en sportpark Harga. Gaardingen Met een markt in de Sint Jozef-mavo hopen de vier katholieke I II De heer C.H.L. Westerveld is on derscheiden met de eremedaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Hij kreeg het lintje voor een diensttijd van ruim 46 jaar bij de Vereenigde Glasfabrieken in Schiedam. Wes terveld, die de koninklijke on derscheiding ontving van loco burgemeester Chris Zijdeveld, is bij de glasfabriek hoofd planning verpakkingsglas geweest. Daar naast heeft hij veel werk verzet voor de gereformeerde kerk. Hij is ook bestuurslid van bejaarden centrum DeHarg. parochies in Vlaardingen zondag mensen die niet in de kerk komen binnen te halen. „Want al komt het geloof steeds meer in de be langstelling", aldus W. Heg- gelman van de werkgroep Pastoraal Vlaardingen, „veel mensen komen niet in de kerk". De 'toekomstmarkt', hebben de parochies het evenement genoemd. De katholieke ker ken hebben het idee voor de markt gehaald uit Noord-Bra bant, waar een van de parochi anen iets dergelijks meemaak te. Hij kwam enthousiast terug en wist die geestdrift over te dragen op de pastorale werk groep. Het verfrissen van de geest staat voorop, maar de werkgroep vindt het ook belangrijk om te la ten zien hoe de kerk de afgelopen jaren is veranderd. Hemelman: „Er wordt vandaag de dag heel anders gewerkt. Vroeger had de geestelijke het voor het zeggen, was het geloof een consumptie artikel. Nu is er een legertje vrij willigers betrokken bij de dien sten, De kerkgangers geloven be wuster, zij zijn meer bij de kerk betrokken". Bij aanvang van de markt, om twaalf uur, vertellen vertegen woordigers van de vier parochies de Johannes de Dooper-, de WilHbrordus, de Heilige Geest en de Pax Christikerk hoe zij hun geloof uitdragen. Die praatjes zijn vervolgens net onderwerp van een bespiegeling van Kees Koe- leman, vertegenwoordiger van het dekenaat Schiedam, Op de markt in de mavo staan kramen van allerlei kerkelijke en maatschappelijke organisaties. Op de bovenverdieping worden vijf klaslokalen als werkruimte ingericht. Daar worden tussen een en drie uur workshops ge houden over catechese, vrouw en geloof, kerk en samenleving en oecumene „Weer een trachten een stuk werk te doen", aldus Heggelman, „om het geloof ver der uit te dragen". woensdag 5 november koffieconcert van de pianist René Rakier in de aula van het Stedetijk Museum, 12.30 uur. donderdag 6 november optreden Chr. Gemengd Koor Ke- thel in De Ark. 20.00 uur, VLAARDINGEN dinsdag 4 november optreden van kaalhoofdig trio Bob Bert Gert, café d'Oude Stoep, 21.30 uur, Anita Meijer zingt in de Stadsge hoorzaal, 20,15 uur. donderdag G november concert Gloria Toonkunst met me dewerking van net Randstedelijk Be- geiefdingsorkest in de Grote Kerk, 20.00 uur, toneelgroep Theater speelt 'Cyrano de Bergerac' van Edmond Rostand ir» de Stadsgehoorzaal, 20.15 uur. film 'Out of Africa" In De Harmonie, 20.30 uur. donderdag 6 november film 'Spies like us' in Schuurkerk- theater, 14.00 en 20.30 uur. Schiedam Het stond er net, toen werd het paaltje al omgereden. Aan het begin van de Hoogstraat in Schiedam wordt sinds kort weer duidelijk gemaakt, dat er een parkeerverbod geldt „Dat is niet nieuw'deelt men van ambtelijke zijde mee, „het parkeerverbod gold al, maar er heeft geruime tijd geen bord gestaan". Chris Coppens, voorzitter van de winkeliersvereniging, heeft de in druk dat als er ooit al een bord gestaan heeft dat dan jaren geleden moet zijn weggehaald. Sinds de reconstructie van de Hoogstraat in 1982 stond er geen rond, blauw bord met rode rand en rode streep door het midden, 's Avonds staan er nog wel eens auto's op de Hoogstraat geparkeerd. Sedert luttele weken raakt deze, overigens onberispe lijke, courant bevlekt door de ranzige lyriek van de he ren Ch.A. Stietz en C.G. van Gerreven de Bree, beiden te Schiedam. Ik ken deze stad al tientallen jaren en nooit eerder vielen mij hun namen op (ze staan niet eens in het telefoonboek), zodat ik mij afvraag: waar komt hun quasi-nastalgische bewogenheid eensklaps vandaan? Is die overdreven begaandheid met de ruïne aan de Huis te Rivlereweg soms geboren op de bodem van één der kelkjes, die de Jeneverstad zo rijk is? Of is na een duf, stoffig leven een periode aangebroken, die het zieleleven, overeenkomstig de adviezen van Pensioen in Zicht, nieuwe paden doet inslaan? Wat zijn dat voor dagdromers, die Stietz en Van Gerreven de Bree? Ik mag mij in enig opzicht graag radicaal noemen: breek gerust die hele eeuwenoude bouwval af. Het is geen gezicht, met pal daarachter zo'n strak gestileerd kantoorgebouw. Vindt u het gek, dat de gemeente Schiedam altijd maar conservatieve plannetjes be denkt, als B en W uitzicht hebben op zo'n monument van seniele behoudzucht? Het is een schandvlek op de Schiedamse welstand. Als Stietz en Van Gerreven de Bree dat ding moot vinden, spelen zij toneel, want waarom wel zoveel sentimenten opgehoest rond één brokje burcht en waarom in de jaren zestig en zeventig nooit geprotesteerd tegen de sloop van half authentiek Schiedam? Toen zag je Stietz nergens, toen hoorde je van geen Van Gerreven de Bree. Zij-spelen toneel, beweer ik, en daarmee zijn zij de eer sten die een stukje opvoeren rond die steenpuist, door Van Gerreven de Bree opgeblazen het Kasteel ge noemd, met een hoofdletter nota bene. Als de Schie damse toneelgroepen inderdaad folklore gaan opdis sen in de open lucht, uitkijkend dat zij hun beste been tjes op die verpauperde veste niet verzwikken, is dat het definitieve bewijs dat het Passagetheater hen niet bevredigt. Stel je voor dat Jan Gudde, in de hoofdrol, in de slotgracht belandt, dan is Schiedam zijn Sinter klaas kwijt! Het blikveld van Slietzen VG de B lijkt mij beperkt. Zij doen alsof zij Hans van der Sloot en drs. G. van der Feyst gelezen hebben, op zichzelf hoogst interessant, voor plaatselijke lectuur althans, maar komen met een taptoe van ideeën (glunderende soldaatjes marcherend over de Broersvest) waarvoor elke Schiedammer ge schrokken naar Vlaardingen zou vluchten en dét wil wat zeggen. Die onderaardse gewelven onder de ruïne bestaan niet, dat hadden zij tien jaar geleden in de Schiedamsche Courant kunnen lezen. De stad heeft goede suggesties nodig, schrijven zij. La ten zij dan met concrete voorstellen komen, in plaats van oubolligheid over het majesteitelijk gemoed. Ik snap niet dat de toneelgroepen hun gebrabbel apa thisch over zich heen laten gaan. Jan Troost, Schiedam Schiedam Het crematorium Beukenhof houdt voor de twee de keer in haar anderhalfjarig bestaan een open dag. Zaterdag tussen tien en vier uur is iedereen welkom voor een bezoek aan het gebouw en de bijbehorende voorzieningen. Gemeentewerken venvacht een flinke drukte. Tijdens een vo rige open dag, in juni 1985, kwamen ongeveer tweeduizend mensen uit de wijde omtrek een kijkje nemen op de Beuken- hof. Het crematorium bevindt zich op de algemene begraaf- tlaats aan de Burgemeester Van Haarenlaan, ingang Laan van pieringshoek. (ADVERTENTIE) Stap dan eens binnen bij de Bondsspaar bank b'ij u in de buurt. Laat u vrijblijvend informeren over de voordelen van sparen met het boekje. Bijvoorbeeld met de Perfect-Spaarrekening. De bank met de S staat voor u klaar. Met service volgens het boekje! kPAARBAf^ceOEKJC Vlaardingen Het was alweer haar tweede huldiging in de Vlaardingse sportschool West- wijk van Tino Hoogendijk. Eerder was Chita Gross samen met haar eveneens prijs winnende clubgenoten Anita Staps en Marjolein van Unen in het zonnetje ge2et in Hoogvliet. Daar bracht trainer Chris de Korte de bronzen prestatie van de Vlaardingse sportlerares op de vorige week verstreden wereldkampioenschappen judo voor vrouwen in Maastricht nog eens onder de aan dacht Nu echter was het de beurt aan Gross' werkgever Tino Hoogendijk. De met vlaggetjes versierde sport school in de Vlaardingse Westwijk bleek uitermate geschikt om iedere belangstellende de gelegenheid te geven om Chita Gross nog eens persoonlijk met haar succes te feliciteren. Naast gelukwensen, ontving Gross ook de derde dan judo voor haar buitengewone prestaties in de wedstrijdsport, „Ik zal alle belangstelling wel mis sen na vanavond", wilde Gross wel kwijt „Dat maakt de terugkeer in het oude trainingsritme al leen maar eenvoudiger. Voorlopig moet de boog nog wel even gespannen blijven. Begin december v.-J ik in Japan zeker niet afgaan". VFC's voorzitter Bram den Hamer spreekt de jubilarissen toe. Wim Paalvast, Leen Steenhoek, Gerrit van der Windt, Maarten Sprij, Jan Dekker en Rinus Coenradie luisteren vol aandacht, waarna zij vervolgens voor hun ver diensten in (meer dan) zestig jaar VFC werden onderscheiden met de zilveren ere-penning. Vlaardingen Op gepaste wijze heeft VFC gisteravond een aantal 'onsterfelijke' leden in het zonnetje gezet. Omdat de Vlaardingse derdeklasser al onderscheidingen kende voor vijfentwintig en vijftig jaar lid maatschap, werd besloten een erepenning beschikbaar te stellen voor hen die al zestig jaar en langer aan VFC zijn verbonden. Voorzitter Bram den Hamer voegde tijdens de door zeventig leden overwel digend bezochte ledenverga dering de daad bij hel woord. Voor deze speciale gelegen heid was zelfs de 87-jarige Ki- nus Coenradie per taxi naar de Vlaardingse Sportlaan afge reisd. Naast Coenradie werden Jan Dekker, Maarten Sprij, Gerrit van der Windt (allen 66 jaar lid), Leen Steenhoek en Wim Paal vast (beiden zestig jaar lid) door Vlaardingen De voetbalver eniging Satelliet krijgt de be schikking over een nieuw trai ningsveld, dat wordt aangelegd op een groenstrook tussen de Burgemeester Heusdenstaan en Rijksweg 20, nabij het clubge bouw van Satelliet in sportpark 't Nieuwelant. Dit heeft tevens tot gevolg, dat de traningsfaeilïteiten voor de even eens in 't Nieuwelant gevestigde clubs RKWIK en De HoUandi- aan ruimer worden. Tot nu moes ten deze drie verenigingen voor alle trainingen terecht op een en hetzelfde veld. Het stuk groen, waarop het nieu we trainingsveld gestalte moot krijgen, was in eerste instantie gereserveerd ais opslagplaats voor de dienst gemeentewerken. Deze locatie is toegewezen aan Satelliet, omdat het van de drie clubs het dichtst bij de groen strook is gesitueerd. Doetinchem Gilbert Plugge (Budosport Westland) heeft tij dens het NK judo voor aspiran ten in Doetinchem een derde plaats behaald. De 's-Graven- zandse judoka, die uitkomt in de klasse tot 64 kilogram, won in de strijd om de derde en vierde plaats van Alex Button uit Zaan dam. Bram Vrcugdenhil eindig de in de categorie +70 kg op de vierde plaats. Hij verloor in de laatste fase van de wedstrijd van Michael Massugcr. Honselersdijk De Heulse atlete Ineke Vis heeft zaterdag de Dijk- seburchtloop op de 3200 meter gewonnen. Vis passeerde na 13.04 minuten evenals vorige week als eerste het finishdoek. Delftenaar Ron van Rijt was de snelste bij de heren. Hij finishte in 11.08 minu ten. De plaatselijke favoriete Thca van Koppen was voor de derde achtereenvolgende maal de- sterkste op de 7500 meter. De Honselsc won in een tijd van 3003 minuten. Olympus'70 atleet Peter van Marrewyk was de snelste bij de heren. Hij voldeed het 7500 nieter lange parcours in 25.20 minuten. Schiedam spaarbank Glenn Boedhram is winnaar geworden van het RVS-toernooi. De tafeltennisser van het in de tweede divisie uitkomende NO AD (Schiedam) versloeg in de finale de Xerxaan Aad van der Maas na een enerverende partij. Hoewel Boedhram slechts twee games nodig had, bood Van der Maas pittige tegenstand: 21-17 en 21-19. De selectie van PPSC gaat in de voorbereidende periode van het seizoen 1987-1988 hoogstwaar schijnlijk vijf dagen naar Frank rijk. Voorzitter Eef Collé, die veelvuldig in het wynland ver toeft, legt momenteel contacten om een aantrekkelijke tegenstan der te vinden, waartegen in au gustus in Bretagne kan worden gespeeld. De Flardingha Ruiters houden zondag in de manege aan de Broekpolderweg (nabij de oude vuilstortplaats) de jaarlijkse club- kampioenschappen, Vanaf 10.00 uur strijden alle leden met hun paarden en pony's om de hoofd prijzen in de verschillende eate- gorién. De derde ontmoeting in het Sch iedamse Sporifo ndsen had tussen ACZ, SZC, Rotterdam en WIK. heeft de laatste zwemploeg liefst zeventien medailles opgele verd. Namens de Vlaardingers beklommen Mariette Rook, Erik van Aken, Irene Berkel en Rena- te Zevenbergen de hoogste trede van het erepodium. De Fortunn-atleet Henri Rie- dijk is in een wedstrijd over 15 ki lometer in Zoetermeer op de vierde plaats geëindigdHij ging over de streep in 49.42 minuten. Marius de Snaijer werd in 53.14 minuten tweede bij de tien En gelse Mijlen in Den Haag. Wim de Koning liep in Dordrecht een persoonlijk record in een 30 km- wedstrijd: 2.06,46 uur. De voltallige A-selectie' van Zwaluwen VI. de trotse koploper in de derde klasse A, woont mor genavond op kosten van General Motors de Europa Cup-wedstrijd FeyenoordBorussia M, nchen- gladbach bij. Jaap Westenberg keert terug in de selectie van de zaterdagse vierdeklasser Vlaardingen. Om dat hij er zo veel zin meer in had, haakte Westenberg eind vorig seizoen af. In de loop van deze weck meldt hij zich weer bij trai- ne r Koos de Gooijer, Den Hamer met de zilveren ere-" penning beloond. Bovendien om-* vingen Bill Savonije en AndrcC Don de zilveren 'eend' voor hun. 25-jarig lidmaatschap. Eerder al ontving Joop de Bruijne de gou den 'eend' voor vijftig jaar trou we dienst. Den Hamer kon terugzien op een goed jaar, dat met een gunstig fi nancieel saldo werd afgesloten. Hij nam afscheid van wedstrijd secretaris annex penningmeester Arie Schouten, die aftredend en niet herkiesbaar was. Mevrouw Wil Ou werker k werd aangesteld als nieuwe schntbchecrder, ter wijl Peet Korver zich voortaan zal bezighouden melde opstellin gen van de elftallen vier tot en met negen. Intern beraadt het be stuur zich nu over de vacante fun kt ie van wedstrijd-secretaris. Maasland Spelen de voetbal sters van MVV'27 eindelijk een goede wedstrijd, gaan ze in de slotfase toch nog onderuit tegen Ter Lecde (2-3). De thuisclub nam door een doelpunt van Els Moret de leiding. Ter Lecde boog nog voor de rust de achterstand om in een 1-2 voorsprong. Els Moret trof voor MVV'27 in de tweede helft nog een keer doel. Ter Lecde kwam echter in tie slotfase nog op 2-3. Vlaardingen Het verste achud van de Vlaardingse Dam Vereni ging (VDV) incasseerde tegen het Haagse GONA de tweede neder laag. Omdat de partij van VDV'er Wim Heuvc-hnan in een voor hem gunstige stand werd af gebroken, is de voorlopige eind stand vastgesteld op 9-5. De pun ten van VDV werden aangedra gen door Diek van de Kerkhoff (winst), Gerrit van Mastrigl. Dirk Tamboer en Leen Torn (alien re mise). Tips voor deze rubriek kunt ti door geven aan de aportredaktie var deze krant (Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen). De sportredaktie is te lefonisch bereikbaar onder nummer 010-43452D9. DINSDAG 4 NOVEMBER Voetbal: 19-30 AZ 2—SW 2. 19.00 VOL—Rozenburg (Vrienden Cup), 20.00 FC Volendam—Schiedam; Zaakortbal: Eerste bekerronde: Ënergiehaf Rotterdam veld 3: 19.00 De Spartaan—Harga, 21,40 Spirit Bernisse; Hoogvliet: 19.00 't Water- schip—OOI; Ommoord: 20.30 Argen- Jo—Succes; Biljarten: 19.00 Voor- wedstrijden vierde klasse libre in cate Van der Valk te Vlaardingan (poule 2), 19.00 Voorwedstrijden derde klasse libre In café Rotterdam te vlaardin gen (poule 1), 19.00 Voorwedstrijden tweede klasse libre in De Griffioen te Vlaardingen (poule 1). WOENSDAG 5 NOVEMBER Zaalkorfbal: Eerste bekerronde: De Eendrsght Hellevoetsluis: 20.30 't Capproen—Vlaardingen; Biljarten: 19.00 Voorwedstrijden derde klasse libre in calé De Bierelier te Maassluis (poule 2), 19.00 Voorwedslrijden tweede klasse libre In De Kleine Con- fiance te Schiedam (poule 2).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2