WATERWEB SPORT Jeugd-Rotary nu officieel erkend 21 AGENDA De visie van een eenling... ^Meneer Barnouw rekent zich rijk' Koster Koster smmn DESEAT IBIZA DOS. VANAF 12.495,- Rotaract geeri vrijblijvend clubje Buitelaar hoopt op herhaling De rode vlag of 1 mei vrij Illilllllllllllllllllllilllllllllllllllillll Extra open Een Seat Ibiza Dos zonder achterbank geeft u niet alleen een riante vlakke laadruimte, maar bovendien duizenden guldens fiscaal voordeel. Z'n kenteken is namelijk niet geel, maar grijs. Daarmee spaart u de bij zondere verbruiksbelasting. De lage aanschafkosten resulteren in een lagere verzekeringspremie. En kiest u voor de Seat Ibiza Dos met een dieselmotor, dan voorkomt u dubbele wegenbelasting. Maar de enige echte tweeverdiener is de Seat Ibiza Dos Playa met 63 pk motor en 5 versnellingen. Die biedt naast het voordeel van een grijs kenteken (ca. 3300,-) ook nog een aantal extra's waarvoor u geen cent extra hoeft te betalen; o.a. hoofdsteunen, wiswasinstallatie achter en sportieve Playa-striping. Wij heten u van harte welkom voor een proefrit. Prijzen vanaf 14.295,- Riool aangepast Gerard van Soest krijgt opdracht Kvmm Voorwedstrij d Rotterdams Nieuwsblad •vnidag WS, 14 november 1986 Schiedam Met weemoed denkt Dick Buitelaar terug aan die zwoele herfstavond van vorig jaar, toen SVV zich als reuzedoder manifes teerde en op brute wijze Rod a JC uit de bekerstrijd kieperde. De oefenmeester hoopt morgenavond voor ei gen publiek tegen FC Twen te op een herhaling, maar is reéel genoeg om toe te geven dat deze opponent er niet om liegt. ,,Een jonge, frisse ploeg", zegt Buitelaar. „Wij zullen daar een over-mijn-lijk- mentaliteit tegenover moe- ten stellen. Misschien dat we dan voor een stunt kunnen zorgen". Buitelaar openbaart zich tevens als een enorme optimist met de stelling, dat hij zeker zo'n vierduizend toeschouwers verwacht, „Ik hoop, dat die 3-1 op Hel mond Sport een klein stapje in de goede riching is ge- weest v De opstelling van SVV zal weinig verschillen met die van het duel tegen Helmond Sport. De voor één wedstrijd geschorste Harry van Kapel (drie gele kaarten) wordt vervangen door Paul Osc- hner, die overigens pas gis teravond de training hervat te. Hans Neeskens (ziek) en Edwin Wildenberg (twee wedstrijden geschorst) ont breken eveneens. De opstelling van SVV: Dïïven, Osc- hner. Treling, Salari, Huider, Oosten lee, van Duppen, Loovens, Köne- mann, Sonneville en Van Buuren. 'door MARTIN VERMEULEN Schiedam Na bijna twee jaar als vereniging in oprich ting de samenleving ver schillende diensten te heb ben bewezen wordt Rota ract, de jeugdige tak van Ro tary Schiedam, morgen offi cieel geïnstalleerd. •In het Stedelijk Museum zal de gouverneur van dit district, de heer Van Dijk, de voorzitter ,'van de Schïedamse jongeren, toevalligerwijze zijn dochter [Jacqueline, het charter over handigen, waardoor Rotaract 2ich mag ontdoen van de let ters i.o. (in oprichting) en 'wordt toegevoegd aan het gro te aantal Rotaract-verenigin- gen in Nederland. In november 1984 lanceerden en kele leden van de Rotary Club Schiedam het plan om tevens een jeugdafdeling op te richten, die dezelfde doelstelling -dienst verlening aan de gemeenschap zou moeten verwezenlijken. Enige kinderen van Rotary-Ie- "den gingen onder leiding van de heer Valk, die binnen de Rotary de functie van jeugdcommissaris bekleedt, aan de slag om te on derzoeken of er voldoende animo was om te zijner tijd tot de oprich ting van een Rotaract-vereniging over te gaan. Al snel bleek, dat de club bruiste van activiteit. Het eerste project was zeker niet het succesvolste, maar alle begin is mccilijk. Tot tweemaal toe verstoorde de re gen het schoonmaken van sloten, waardoor naarstig op zoek ge gaan diende te worden naar een andere bezigheid. Allereerst wér den wegen gezocht om de beno digde middelen bij elkaar te krij gen. Door een paar keer op de rommelmarkt allerlei spullen te verkopen, werden de funderin gen gelegd, waarop de volgende projecten konden worden ge bouwd. S interklaasfeest Tot grote vreugde van de kinde ren in het Vlos-gebouw in Vlaar- dingen verzorgde de Rotaract- vereniging in wording een gezel lig Sinterklaasfeest, terwijl de achttien leden kort daarna iedere week twee maanden lang gingen wandelen met bejaarden. Bovendien werd met de ouden van dagen diergaarde Blijdorp bezocht, hetgeen mooie herinne ringen opleverde voor zowel jong als oud. Tussentijds werd kennis gemaakt met andere Rotaraeters in den lande, want een tweede doelstel ling, die nauw verweven is met de eerste, zegt dat de leden elkaar zo goed mogelijk moeten gaan le ren kennen. Tenslotte was het bestuur van mening, dat het charter (officiële erkenning) moest worden aangevraagd. Deze procedure verliep via Zwit serland, waar het hoofdkantoor van de Europese Rotary Clubs is gevestigd en Amerika, het land, waar Paul Harris op 23 februari in 1905 tot oprichting van de eer ste Rotary Club besloot. Vandaar, dat het enige tijd duurde, voordat de Schiedammers het bericht ontvingen, dat hun verzoek is in gewilligd. Logischerwijze is voorzitter Jac queline van Dijk zenuwachtig voor het grote gebeuren, dat mor gen plaatsvindt en waarop een speech van haar niet mag ontbre ken. Ze weet zich gelukkig ge- Voorzitter Jacqueline van Dijk en vice-voorzitter Eduard Bezooijen in 't Vierkantje, want: 'Wij zijn niet bekakt'. i „De dag van de arbeid vieren met een'vrije dag voor ambte naren kost een half mil joen gulden, dus als wij die dag niet vieren heb ben wij dat half miljoen extra te besteden". Met die redenering ver baasde de financieel spe cialist van de VVD, Jaap 'Barnouw, gisteravond wethouder IJsbrand van der Velden (finaneiën). „Dat zal een grap zijn", dacht Van der Velden. Maar de motie van Bar nouw was, integendeel, heel serieus bedoeld. Vrij op 1 mei is een van de plannen, die het PvdA- college op aandrang van klein links heeft opgeno men in het beleidspro gramma. Het plan is door VVD, CDA en de fractie van SGP/RPF/GPV al lerminst met gejuich ont vangen. „Dat kost ons zo maar 240.000 gulden", zei SGP'er Rien Lensvelt. Maar Barnouw meende riat zo'n vrije dag voor het personeel van de gemeen te zeker het dubbele zou -oosten. Das mooi, vond de VVD'en „Als dat plan niet wordt uitgevoerd .kunnen* wij die 500.000 .gulden besteden aan het 'sociaal-cultureel werk en aan sportaccommodaties". Wethouder Van der Vel den geloofde zijn oren niet „Als de mensen ge- 5 woon werken en je betaalt -ze uit, dan hou je toch geen geld over", zei een stomverbaasde wethou- ;der. %,Je houdt geen stuiver over. Of moeten de amb tenaren op de eerste mei -soms hun loon Inleve ren?" [Barnouw echter vond zijn redenering heel gezond, ]„V zegt dat wij een vrije "dag kunnen geven. Nou, dan is er dus capaciteit over. Wat voorheen in 200 'dagen werd gedaan kan *hu blijkbaar in 199 dagen. •Dus aan komt er geld .•vrij". Van der Velden be- [greep er niets van. „U draait uzelf een rad voor ogen. U rekent zichzelf nik. Als uw redenering -klopt, laten wij de mensen ;dan nog meer vrije dagen -geven. Dan krijgen wij meer geld". Het werd ■uén koddige tweespraak, j'iïe ten slotte door Bar- ^hbuws fractievoorzitter [George Neijssel werd be sloten: „Als wij op 1 mei ïalleen de rode vlag eens •uithingen, zou dat niet leuk zijn?" I steund door vice-voorzitter Edu ard Bezooijen. De vereniging be zit twee secretaresses, te weten Annette Dries en Nicole Jèger, Voor de centen is Paul van de Zande verantwoordelijk. Verantwoordelijkheid Het is overigens niet gemakkelijk om lid te worden van Rotaract. „Wij bepalen met ons allen", legt Jacqueline voor alle duidelijk heid uit, „of iemand geschikt is om lid te worden. Je hebt, omdat je bezig bent met maatschappelij ke dienstverlening, toch een be hoorlijke verantwoordelijkheid. Iedere twee weken wordt van een lid ven vacht aanwezig te zijn op de vergadering, terwijl bij de projecten sowieso niemand ge mist kan worden. Vandaar dat we pas met iemand in zee gaan, als we er zeker van zijn, dat hij of zij in ons team past. Want het gaat ons ook am de onderlinge gezel ligheid". „Van een ballottagecommissie", vult Eduard aan, „is dus geen sprake, hetgeen trouwens ook geldt voor het elitaire karakter van de vereniging". „Veel men sen denken dat het bij ons een be kakte boel is, maar", beweert de voorzitter het tegendeel, „dat is absoLuut niet het geval. Nieuwe leden doen hun intrede, als ze door ons worden uitgenodigd. We zijn nog niet zo lang bezig, dus zitten we in hetzelfde kringe tje. Dat verandert in de toekomst, want met dit bestuur is iedereen welkom. Alleen wordt door óns bepaald of iemand erbij komt". „We zijn geen voetbalvereni ging", maakt Eduard duidelijk. „Lidmaatschap is vrijwillig, maar niet vrijblijvend". Besluitvorming Rotaract heeft ondanks het feit, dat de vereniging nog niet offi cieel bestaat, reeds aan den lijve ondervonden, dat met de besluit vorming bij het gemeentelijk ap paraat een behoorlijke tijd ge paard gaat Al een half jaar tracht het bestuur van Rotaract toe stemming te krijgen voor haar laatste project: het zogenaamde 'strippenplakproject'. Voor alle visueel gehandicapten willen de achttien jongeren (elf jongens, zeven meisjes) lichtge vende strippen op trappen van openbare gebouwen plakken, zo dat deze mensen zonder angst of aarzelen een trap kunnen betre den of aflopen. Met verlangen wordt uitgekeken naar de dag, waarop het jawoord van de ge meente Rotaract bereikt Met evenveel plezier verheugen de Rotacters zich op het feest, dat morgenavond aansluitend op het officiële gedeelte losbarst Met vele collega's wordt dan gevierd, dat twee jaar lang maatschappe lijke dienstverlening officieel is gehonoreerd. Vlaardïngen In verband met de feestdagen zijn er extra koopa vonden voor de Vlaardingse be volking. Op vrijdag 28 november, maandag 1, dinsdag 2, woensdag 3 en donderdag 4 december kunnnen kooplustigen de Sinter klaasinkopen doen. Voor de kerstinkopen kan het winkelend publiek terecht op vrijdag 19, maandag 22 en dins dag 23 december. De winkels zijn op de extra koopavonden open tot 21.00 uur. SCHIEDAM zaterdag 15 november lezing filmregisseur Guido Pieters in het Vide- ocafe, 20.30 uur. concert Arte Kutt kwintet m The Drtch. 21,30 uur. orgel- en klaveombelrecita! door Petra Veenswijk en Ana Koek in het Stedelijk Mu seum, 15 00 uur. optreden van de harmonie Wilton Fijenoord in hel repeiiltelokaal aan de Nieuwe Waterweg- straat 5,20.00 uur. de Willem Nijholt show in het Passagetheater, 20.15 uur. Belgisch kwartet 't Kfiekske speelt 'In volle btoeT m De Teerstoof. 21.00 uur. poppentheater Enca Burgerjon speelt 'Pam en de giraf in De Teers toot, 14.30 uur. optreden van de Caboodle Bard (ex- Livin' Blues en Shoes) in muziekcafé De Gouds bloem, 22 00 uur. zondag 18 november ruilbeurs m de Vier Molens, 13 30uur. concert The Weslcoasi Jazzband in The Ditch, 15.00 uur. dinsdag 18 november w groenten- en frurtshow in dienstencentrum 4 Molens, 13.30 uur. inbrmauerreddag over flora en (auna in dien stencentrum De Woud hoek, 14 00 uur. VLAARDÏNGEN zaterdag 15 november het Chaos-koor brengt wereldlijke en geeste lijke muziek in de Remonstrantse kerk aan de Hoflaan. Lies Visser-van Roon op piano en Ko Visser op orgel begeteden het koor, 20.15 uur. najaarsfestiva! muziekkorps Leger des Hete, 19.30 uur, voorafgegaan door straatzang in de Van Maanenstraat en Adriaan Pauwstraat, om 18.30O.Lv. majoor A-Hanno. zondag 18 november de Rita Young Show in zaal Middelhuyse met Mike Uncell (zang), Danielle (zangeres), Wally Preyti (zang), Vincent {sound mix Ehns Presley) en het dansorkesl Free Sound, 13.30uur. springwedstrijden voor teams, georganiseerd door de Rotterdamse Turnbond in samenwer king met WIK, WestwijkhaJ, 13.03-16,00 uur. dinsdag 18 november thema-ochtend In Natuuxvnendenhuis Hoog kamer over gezondheid voor ouderen, 9.30 uur. MAASSLUIS zaterdag 15 november besaardconcert door Jan van de Zwart in de G rote Kerk, 15.00 uur. najaarsconcert door 'Kunst Na Arbeid' plus dixieland concert in de Koningshot, 20.00 uur. voltemaansfeest met zevenkamp en nachtdis co in Dug-Out, 22.00—4.00 uur. opening van de expositie 'Kunstenaars voor Amnesty International' waaraan zestien kunste naars meewerken. De expositie in het Schuur- kerktheater loopt lot 10 december. •- maandag 17 november opening van de expositie 'Wandkleden' van Nefis Qmst (n de Koningsbot. De expositie loopt tot 31 december. (ADVERTENTIE) DTISPAS'N ECHTE TWEE VERDIENER. incl. BTW AUTOTECHNIEK HINDER GRENZEN. Burgemeester H. Gretelaan 273, Schiedam Telefoon: 010 - 47.38.222 Schiedam Begin vol gende week wordt een start gemaakt met de rioleringswerkzaamhe den in de Nieuwe Maas straat in Schiedam- Zuid. Het eerst wordt begonnen met het vernieuwen en aanpassen van de riole ring aan de noordzijde van de straat. Daarna wordt de zuidzijde onder handen genomen. Als die werkzaamheden klaar zijn komt de riolering aan de beurt in de Rozenburg- sestraat Het werk duurt tot zeker tol juni 1987. In Schiedam-Zuid is de straathoogte niet overal gelijk. Het gebied tussen de Nieuwe Maasstraat en de Groene Laan ligt lager dan het stuk tussen de Nieuwe Maasstraat en de Havendijk. Daarom is het noodzakelijk om deze ge bieden rioolteehnisch te splitsen. De bewoners zijn inmiddels op de hoogte gebracht van de werk zaamheden. Schiedam Fotograaf Gerard van Soest krijgt opdracht van de gemeen te Schiedam om een topo grafisch werkstuk te ma ken, waarop Schiedam er herkenbaar, dus niet ab stract, uitspringt Een se lectiecommissie vond de uitgebreide documentatie, die Van Soest had inge zonden, van zulke kwali teit, dat met een gerust ge weten voor hem gekozen kon worden. De gemeente Schiedam laat ook affiches ontwer pen voor Jeugdland en de stadspromotion. 'Na een eerste selectie zijn enke len overgebleven. Harr Wiegman en het duo Pe ter Helle m ons en Michiel Snoep krijgen opdracht voor een Jeugdland-affi che, Cees Bouw en het zelfde duo krijgen op dracht voor het promo- tion-affiche. Op 10 de cember beslist de selectie commissie welke affiches uiteindelijk gedrukt zul len gaan worden en in de stad komen te hangen. door DONALD BAX Schiedam Henk Dirvcn heeft in de voorbije drie sei zoenen regelmatig aan kritiek bloot gestaan. De opvolger van de op Harga nog steeds niet vergeten Bas van Noort- wijk lijkt voor eens en vooral- tijd met dat verleden te heb ben afgerekend. De 27-jarige doelman van SW, die volgens de traditie z'n vetste jaren nog moet krijgen, verkeert in top vorm. Bovendien is voorzitter Martin de Jager enorm ge charmeerd van zijn professio nele instelling en noemt hij Dirven zelfs zonder gêne SW's enige échte prof. Langzaam maar zeker dwingt de Spartaanse huurling dus er kenning af en kan de oogst van dat nimmer aflatende fa natisme niet lang uitblijven. De rol van de eenling, want zo beleeft een keeper zijn vak maar al te vaak, staat ook in zïjn geval borg voor een inte ressante visie. Waarin Dirven veelvuldig aanstipt, dat dit het seizoen van de waarheid moet worden. Of stoppen met betaald voetbal of zo goed presteren, dat hij wordt weg gekocht. Een tussenweg is er niet langer voor Henk Dirven. "feS-V" y' Henk Dirven wijst vol vertrouwen op het aanplakbiljet, dat de wedstrijd SVV—FC Twente aankondigt. „Aan ons de taak om hun vertrouwen negentig minuten lang de kop in te drukken", zegt de doelverdediger enthousiast. „In m'n eerste seizoen bij SVV wilde jk me alleen maar in de etalage plaatsen. Ik wilde zo goed spelen, dat Sparta me zou terug halen of dat een andere club inte resse zou hebben. Daar ben ik niet in geslaagd. Het tweede jaar begon ik met een teleurstelling, omdat het toch weer SVV was Geworden. Voor mezelf had ik iet gevoel, dat het lekker was ge- n. De reacties van het bestuur, m'n medespelers en de pers wa ren over het algemeen positief. Vorig jaar ging het door tal van oorzaken tot aan de winterstop matig. Ik kreeg dé vorm niet en 'erd meegezogen in de put". Vertrouwen „Ik heb me daarna goed hersteld. Dat gold ook voor de ploeg. We sloten de vierde periode goed af, omdat we op de belangrijke mo menten punten gingen, pakken. Er kwam weer vertrouwen. Aan de andere kant moet ik eerlijk zijn en zeggen dat we toen tegen teams speelden, waarvoor het sei zoen eigenlijk ai was afgelopen. Dan gaat het toch iets gemakke lijker. Neem de laatste wedstrijd van het seizoen, uit tegen De Graafschap, we wonnen daar vrij eenvoudig met 3-2, terwijl we het daar normaal gesproken altijd heel erg moeilijk hebben". ,Ik heb die stijgende lijn. dit jaar kunnen doortrekken. Ik sta rus tiger te keepen, heb meer erva ring gekregen en kan bepaalde situaties beter inschatten. Ik ben buiten het doelgebied ook sterker geworden. Ik heb daar veel over gesproken met Buitelaar, die vond dat ik minimaal het elfme ter-gebied moest beheersen. Ik was het maar ten dele met hem eens, omdat ik zo'n beetje alle spelers voor me heb gehad. We hadden zo vaak een ander cen traal duo en dat bevordert uiter aard de degelijkheid niet. Nu, met Salari en Treling, gaat het goed. Wij redden het door onze uistraling en geven de rest van de ploeg vertrouwen". Doodziek „Het wordt nu zaak om vaker de nul te pakken. Een overwinning met 2-0 of 3-0 zegt toch veel meer dan 2-1 of 3-1. Bovendien word je daar als keeper toch voor een groot deel op beoordeeld. Kun je je voorstelen, dat ik toch dood ziek de kleedkamer inging na de 3-1 zege op Helmond Sport? Voor een keeper is het het fijnste als hij z'n ploeg door een bepaalde red ding in de wedstrijd kan houden, als hij daardoor meehelpt een voorsprong of een gelijkspel te verdedigen. Als je in moeilijke si tuaties de spanning de baas kunt en overeind blijft, dan heb je een bepaalde waarde voor louw team". „Ik vloek nu minder dan vorig seizoen, hoewel mij dat nooit zo is opgevallen. Ik moest het altijd van anderen horen, die reacties verbaasden me. Volgens mij hoort dat bij het keepen. Mis schien dat de mensen het eerder horen, omdat je als keeper een stilstaand object bent. Ik bedoel het zeker niet negatief. Ik doe het voor mezelf en voor m'n mede spelers. Ik heb Pim Doesburg nog meegemaakt bij Sparta, die ging nog veel erger tekeer. Je moet constant blijven inpraten, zo erg zelfs, dat tk soms doodmoe van het veld ga. Ik houd de verdedi ging constant wakker, doodge woon omdat ik geen aanvaller in mijn buurt wil hebben". Scherper ,Jk ben bij SVV ook anders gaan keepen. Bij Sparta speelde ik al tijd ver buiten de zesüennieter, omdat we met het tweede bijna altijd op de helft van de tegenpar tij waren. Hier zakt iedereen ei genlijk automatisch ver terug op eigen helft. Dat zie je zelfs terug op de training. Dat achteruit lo pen zit er helemaal in gebakken. Ik vraag me ook af waarom de spitsen van do andere clubs tegen SVV altijd veel scherper lijken en dat wij zo'n lakse indruk ma ken. Waarom gebeurt dat wel te gen ons en gebeurt het slechts sporadisch andersom? Of is dai, schijn?". „Er is tot nu toe eik seizoen be langstelling voor mij geweest, zo dat men kennelijk toch vertrou wen heeft in mijn capaciteiten. Voi*jg jaar kon ik als tweede kee per naar FC Twente, maar Spar ta vroeg te veel. Snelders keepte in dat seizoen slechts vier wed strijden, dus als ik bij Twente had gezeten, had ik nu mooi dertig Wedstrijden eredivi isi e-ervaring achter mijn naam staan. Het is frusierend. dat je min of meer wordt vastgehouden. Ik heb be grip voor het financiële plaatje van SVV, maar ik baal er nog steeds van dat ik dit jaar heb in geleverd, hoewel ik goed had ge- presteerd. Maar goed, ik heb ge tekend, punt uit". Sponsors „Ik wil koste wat kost volgend seizoen bij een andere club spe len. Ik heb dan vier jaar SW achter de rug, waarvan ik er drieeneenhalf goed heb gekeept. Het ondoorzichtige van de situa tie bij SVV is hinderlijk. Natuur lijk ben ik dankbaar, dat er spon sors zijn die het goed voorhebben met SVV, maar om uit die mêlee tc komen, is veel meer nodig. Waarom doet de gemeente hier niets? De club is toch geld waard als recreatief middel, maar hier gebeurt domweg niks. Heb je ons trainingsveld wel eens gezien. Schandalig. Het wordt nooit ge- "rold en we moeten eerst een kwartier lang alle afgewaaide ta k ken opru i men ..Als ik het pakket moeilijkheden zie, waar SVV uit moet zien te komen, dan hoop ik toch echt er gens andeis aan de bak te kun nen. Zo niet, dan overweeg ik te stoppen niet betaald voetbal. Dan kan ik blijkbaar niet hogerop, hoewel ik Sparta, mijn eigenaar, als grootste struikelblok blijf zien. Voor de uren die ik nu bij SVV maak en moet verzuimen, kan ik me bij m'n werkgever (Verenig de Spaarbank. DB) veel nuttiger maken. Dan zou ik studies kun nen volgen, waardoor m'n maat schappelijke toekomst er nog be ter uit komt te zien. Ik word er bij SVV dus eigenlijk slechter in plaats van beter op". Tussenstation „We praten in de groep regelma tig over de prestaties en vealal krijg ik de indruk, dat de meeste spelers SVV als een eindstation zien. Ik vind dat je dan moet nok ken. Je moet SW juist als een tussenstation zien, naar een hoger niveau. Dan gaat èn het peil van SVV omhoog èn dat van de spe ler. zodat hij ook nog z'n vleugels kan uitslaan en er bij een andere club wijzer van kan worden, ter wijl SVV een transferbedrag ont vangt Denk je niet zo, dan geloof ik ook niet dat je je voor honderd vijftig procent kunt inzetten. Zo vind ik ook dat we iedere keer scherp moeten trainen, want je voetbalt zoals je traint". „De mensen hebben de laatste weken terecht hun rug van Har- ga afgewend. Maar, men moet er echt van overtuigd zijn dat we erg graag willen, omdat ook daar het voortbestaan van SVV als be taalde club afhangt. Heel lang zaam sijpelt dat door in de groep, dat we de toeschouwersaantallen zelf omhoog moeten krikken, dat we de mensen moeten pakken. Het zou kenmerkend zijn voor dit SVV, als we morgenavond FC Twente uitschakelen. Als we on bevangen spelen, slim zijn en sterk uit de persoonlijke duels ko men, waarom zou hel dan niet kunnen? We hebben nu de kan§ om het publiek weer naar SVV te lokken". Schiedam Ton Melsen maakt van het duel tussen de Schiedamse prominenten en de regionale sportpers, dat voorafgaat aan het bekertreffen SVVFC Twente, een regelrechte happening- De uitbater van De Amstelbron, een pleisterplaats bij uitstek voor plaatselijke sporters, heeft in samenwerking met Nico van Dijk zelfs een boe- renkapel aangetrokken als omlijsting.- Voorts is een seci- ale jury geïnstalleerd, die in deze voorwedstrijd de beste en de sportiefste speler moet aanwijzen. Ook worden vi deo-opnamen gemaakt, die na afloop van SWFC Twente in De Amstelbron worden vertoond. Opsteker „Bovendien zou dat een fijne fi nanciële opsteker kunnen zijn. Eerst winnen van Helmond Sport en vervolgens van FC Twente, dan gaat men toch weer over dat gekke SW praten. FC Twente heeft een goede ploeg, maar in mijn ogen speltechnisch wèl minder dan Roda JC. FC Twente speelt uit sterk, het heeft vorige week bij Veendam ge wonnen en zal nu veel vertrou wen hebben Aan ons de taak om dat negentig minuten lang de kop in te drukken. Ik gok op een 1-0 of 2-1 overwinning voor ons. Het, liefst 1-0, vooral voor die nul, hè. En ik wil natuurlijk graag aan FC Twente laten zien, dat men vorig jaar best die vergoeding had kunnen betalen..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2