Proefneming met duo-bak centrum Voorlichting FNV in 'n volle zaal Nieuwland wijst huidige bewonersdeskundigen af WAAROK DAGBLAD SGHIEDAMSCHE COURANT NIEUWE WATERWEG COURANT Zes vrouwen gearresteerd Afperser: drie maanden in cel Dure folders waardeloos Geschept Geen hulp provincie in politieke crisis Concert op kerkhof stapje dichterbij Napraatje in beslotenheid Tokotheek in verpleeghuis Schoon monster CDA heeft goede hoop Milieucommissie mag officieus alles bepraten 1 WOENSDAG 19 NOVEMBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Poslbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - SBOrtredactie: 4345209 Schiedam De politie heeft gis termiddag op de Hoogstraat zes vrouwen uit Den Haag in de leef tijd van 17 tot 21 jaar aangehou den, die even daarvoor in een boetiek op de Broersvest vijf spij kerbroeken hadden gestolen. .Uit het bedrijfspand van Ceka- dak bv aan de Callandstraat zijn .13.000 gulden, een boormachine en een wekkerradio gestoten. De inbrekers kwamen binnen door een ruit te verwijderen. -Scholengemeenschap Schieland •trof het minder slecht. Aan de Nieuwe Damlaan werd uit een 'leslokaal keukengerei meegeno men. Om binnen te komen was een ruit vernield. 'Amsterdam Conform de eis Van procureur-generaal mr.A. jKorvinus veroordeelde het Am sterdamse gerechtshof gisteren een 53-jarige Schiedammer we gens een poging tot afpersing tot een gevangenisstraf van negen maanden, waarvan zes voor waardelijk. De rechtbank had de in an negen maanden, waarvan drie voorwaardelijk, opgelegd, In december 1983 schreef de Schiedammer het Amstelveense bedrijf Wella, dat hij moeilijk uit wasbare gele en groene kleur stoffen in Wella's haarprodukten zou doen, als het bedrijf niet een tas met 1.200.000 gulden uit de trein bij Schiedam zou gooien. Omdat de Schiedammer het be drijf had bedreigd met 'ernstige ontwrichting door een actie die ook grote onrust onder het ko pende publiek zou kunnen ver oorzaken', vond het hof de zaak te ernstig voor dienstverlening. Het college beperkte het onvoor waardelijke deel van de straf echter tot drie maanden, omdat het gezin van de Schiedammer onder een langere afwezigheid van de man 'onevenredig zwaar zou lijden'. Schiedam De gemeen teraadsleden, die vorig jaar een presentie-exem- plaar van de folder 'Waarop u recht heeft7 ontvingen, hebben die kennelijk niet met bijster kritische ogen gelezen. In de folder, uitgegeven om cliënten van de ge meentelijke sociale dienst op hun rechten te wijzen, stonden namelijk nogal wat fouten. Maar die werden pas veel later door de GSD ontdekt. De tienduizend versgedrukte boekjes bleken op slag waardeloos. Wethouder Chris Zijde veld (sociale 2aken) kreeg tijdens de begro tingsbehandeling dan ook het verwijt 'geldver spilling1 naar het hoofd geslingerd. De in zijn wiek geschoten Zijdeveld had tegenover CPN- raadslid Ulferd Bruseker geen ander verweer dan de opmerking dat 'waar gewerkt wordt, fouten worden gemaakt'. „Het was nog veel erger geweest als we de folders niet hadden vernietigd, je kunt het mensen niet aandoen hun rechten verkeerd uit te leggen". Volgens Bruseker werd er met de stapel nutteloos drukwerk 20.000 gulden over de balk gegooid. Schiedam Een 7-jarig jongetje is gistermiddag, toen hij onver wacht de Westfrankelandsestraat overstak, geschept door een auto. De knaap is met hoofdletsel in het Schielandziekenhuis opgeno men. Schiedam Een klein aantal gezinnen in Schie dam krijgt binnenkort een vreemde vuilnisbak: een exemplaar met twee dek sels. Met deze duo-bakken wil de gemeente een proef nemen in het gescheiden ophalen van huisvuil. Eén deel van de emmer is be doeld voor droog afval zo als kranten en blik, het andere deel is bestemd voor etensresten en ande re 'natte' zaken. Met dit experiment volgt Schie dam het voorbeeld van De Bilt en Purmerend, steden waar uit milieu-oogpunt wordt geprobeerd het huisvuil aan de bron (het gezin) zodanig te scheiden dat een deel direct tot compost kan worden ver werkt. Het idee van afvalrecycling leeft al jaren in Schiedam. Momenteel wordt het huisvuil verwerkt bij de VAM in Wijs ter, die het ook tot compost verwerkt Maar het contract met het Drentse bedrijf loopt in 1994 af. Om te voorko men dat Schiedam bij gebrek aan een alternatief in de toekomst is aangewezen op de AVR in Ro zenburg waar het huisvuil in clusief alle nog bruikbare zaken zonder pardon wordt ver brand, zoekt de stad nu al naar nieuwe manieren van afvalver werking De kans dat Schiedam ruim vóór 1994 geen huisvuütrei- nen meer naar de VAM mag stu ren is trouwens niet denkbeeldig de provincie Drenthe wil dat Schiedam het contract voortijdig beëindigt, zodat er in Wijster plaats gemaakt kan worden voor het vuil van gemeenten uit het noorden des lands. Wethouder Aad Wiegman (open bare nutsbedrijven) wil wel voor komen dat het experiment niet uitmondt in Amersfoortse toe standen. Bij een excursie naar de gemeentelijke reinigingsdienst van die Utrechtste stad, die ook met gescheiden inzameling werkt, stelde Wiegman tot zijn verbijstering vast dat sommige afvalstoffen met de. hand uit enorme bergen stinkende ram mel werden geselecteerd. Met een dergelijk primitief milieube wustzijn wil de wethouder het personeel van deSchiedamse rei nigingsdienst niet opzadelen. Ook milieuwethouder Chris Zij develd vindt een goede begelei ding van de proef van levensbe lang. Het welslagen hangt niet al leen af van de deelnemende ge zinnen, maar ook van de reini gingsdienst In Groningen ver dwenen op een kwade dag alle zakken vuil met gescheiden in houd door een foutje in één en dezelfde vuilnisauto. De gezin nen die aan de proef meededen voelden zich bedrogen en staak ten aceuut hun medewerking. „Hun motivatie was voorgoed naar de knoppen", aldus Zijde veld. Wanneer en waar in Schiedam de duo-bak zijn intrede zal doen, weet Wiegman nog niet De wet houder is nog op zoek naar een wijk met voldoende milieube wuste bewoners. Vlaardingen/Den Haag In het zoeken naar oplossingen voor de politieke crisis hoeft Vlaardingen niet te rekenen op hulp van de provincie. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, Schelto Patijn, vindt dat het Vlaardingse gemeentebestuur zijn eigen boon tjes maar moet doppen. Patijn zei dit gisteren tijdens een bijeenkomst met Gedeputeerde Sta ten, naar aanleiding van het bericht dat de vier Vlaardingse PvdA- wethouders hun portefeuille ter beschikking hadden gesteld. Praten over de vorming van een nieuw college is naar het oordeel van Pa tijn de enige juiste weg om uit de problemen te komen. De provincie acht2ich niet bevoegd zich met het conflict te bemoeien. Patijn: „Wij zijn er niet bij betrokken en we zullen er ook niet bij betrokken, ra ken". Schelto Patijn: Vlaardingen, zoek het zelf maar uit. Schiedam Het ideetje van het CDA om op de voormalige rooms-katho- lieke begraafplaats aan de Vlaardingerdijk kamer concerten te geven en le zingen te houden lijkt nu toch kans van slagen te hebben. r Karei Verhappen en De restauratie van de rouwkapel, een ideale concertzaal volgens de christen-democraten, is door b en w van de rode lijst geschrapt en daardoor automatisch naar een prominenter plaatsje in de begro ting gestegen. Hoewel er nog geen zicht is op spoedig herstel van het monumentje aan de voet van de Vlaardingerdijk, betekent die verschuiving hoe dan ook dat het karwei geen jaren meer in de ijskast hoeft te staan. Die conclusie trekt althans Piet Roosen, die als CDA-raadslid al menigmaal aandrong op behoud van de kapel. Roosen vindt het niet alleen uit historisch besef on verantwoord het gebouwtje te la ten verpauperen. Nu besluiten tot sloop zou volgens hem je reinste kapitaalvernietiging zijn. Het is nog maar enkele jaren geleden dat de gemeente het dak van de kapel voor veel geld liet opknap pen. Roosen: „Ook daarom moe ten we er doodzuinig op zijn". Dat er eindelijk schot lijkt te zit ten in de restauratie geeft Roosen nog niet het gevoel datbinnen af zienbare tijd de eerste muziekin strumenten in de kapel gestemd zullen worden. „Ik vlei me niet met de gedachte, dat er morgen een muziekzaal staat", aldus de CDA'er. „Daarvoor zouden eerst de familiegraven rond de kapel verplaatst moeten worden. Dat is een delicate zaak waarmee veel tijd zal heengaan". Vlaardingen De wijk Holy-Noord krijgt, na jaren van actievoeren en touw trekken, eindelijk een jongerencentrum. Burgemeester en wet houders willen geld beschikbaar stellen om een voormalige school aan de Brussel- weg te verbouwen. De jongeren, die zelf om het centrum heb ben gevraagd, zullen het gebouw opknap pen. Voor geluidsiso latie zorgt de gemeen te. Dat er behoefte is aan een cen trum voor jongeren in het noor delijke stadsdeel, is volgens buurtopbouwwerker Albert Löb- ker duidelijk. „Een groep van zo'n honderdvijftig jongens en meisjes van tussen de 15 en 20 jaar oud loopt hier vaak doelloos rond. Zij zitten in groepjes op de stoep of in portieken, vaak uren achter elkaar. De oudere mensen in de wijk kijken daar soms wat sjagrijnig tegenaan". Zo'n acht jaar geleden voerden de jongeren uit de wijk al actie voor een open jongerencentrum in Holy-Noord. Toen de gemeente naar hun zin niet snel genoeg meewerkte, gingen zij zelfs over tot harde actie: er werden potten met geraniums door de ruiten van de raadszaal gegooid. De groep stond daarna bekend onder de naam 'geranium-jeugd'. De ac tie leidde tot niets. De 'erfgenamen' van de gerani um-jeugd pakken het wat rusti ger aan. Zij hebben alleen wat brieven geschreven naar de ge meente en dat heeft resultaat op geleverd. De verbouwing van de school aan de Brusselweg is, aldus de gemeente, een bescheiden be gin van het jongerenwerk in Holy-Noord. Er zijn plannen voor een groot sociaal-cultureel centrum in de buurt van winkel centrum De Loper. De jongeren zouden daar ook een onderko men kunnen vinden. Wegens de precaire financiële situatie van de gemeente wordt dat miljoe nen project echter steeds vooruit geschoven. De verbouwing kost de gemeente 28.000 gulden. De gemeenteraad moet die uitgave nog goedkeu ren. Albert Ltibker verwacht dat dat snel gebeurt. Hij hoopt dat het jongerenhonk begin volgend jaar kan worden geopend. Theo Jonkman, Eric Immikhuizen, belastingdeskundige Henk Warmendam geven uitleg. Maassluis Het bestuur van de afdeling Maassluis van de Industriebond-FNV haalde opgelucht adem. Kwam er enkele maanden geleden, tijdens de eerste middag voor de uitkeringsgerechtigden van de bond, slechts een handjevol mensen opdagen, de tweede bijeenkomst trok zeer veel belangstelling. Vooral de oudere leden van de bond wisten de weg naar vakbondsgebouw De Kern te vinden, om er te praten over de herziening van het stelsel van de sociale zekerheid. Theo Jonkman, adjunct-direc teur van de sociale dienst in Maassluis, en Eric Immikhuizen, districtsbestuurder van de bond, probeerden de tientallen aanwe zigen wegwijs te maken in het nieuwe stelsel, Theo Jonkman: „De stelselherziening is er geko men om hei allemaal makkelij ker en eenvoudiger te maken. Maar eenvoudiger is het er zeker niet op geworden. Sterker nog, toen de nieuwe wetten klaar wa ren, begrepen maar tien mensen in Nederland precies waar het om ging. En nu moet iedereen het weten, omdat de wijzigingen per 1 januari ingaan". Met behulp van kartonnen do zen, die de verschillende sociale voorzieningen in ons land sym boliseerden, en een overhead projector deed Jonkman een po ging om alles kort en duidelijk uit te leggen. Vragen bleven echter niet uit Veel aanwezigen wilden de consequenties weten van de invoeringen de herzieningen. De deskundigen probeerden zo goed mogelijk het spervuur aan vra gen te beantwoorden. Dat het niet altijd even eenvoudig was, bleek bij een vraag over de stu diefinanciering, toen de belas tingdeskundige van de FNV, Henk Warmerdam, en Eric Im mikhuizen van mening bleken te verschillen. „U ziet, ook de des kundigen zijn het wel eens on eens", zei gespreksleider Karei Verhappen. Toch waren de uitkeringsgerech tigden blij met de bijeenkomst. Zij konden brandende kwesties aansnijden, hun hart luchten en ervaringen uitwisselen. Het be stuur was in zijn nopjes: „We heb ben de mensen nu persoonlijk be naderd, dat is een goede zet ge weest", aldus Anton Bijten hoorn, „Op die manier heb je ook een beetje eer van je werk. De zaal zit nu helemaal vol, daar is hel toch allemaal om te doen". In de toekomst komen er nog meer speciale middagen voor de uitkeringsgerechtigden. „Het blijkt gewoon nodig te zijn", aldus Anton Bijtenhoorn, betuurslid van de Industriebond. Ook van uit de politiek was er belangstel ling voor de bijeenkomst. Zo was Lïesbeth Snoeck, wethouder van onder meer sociale zaken, naar De Kern gekomen. Aanwezig was ook oud-wethouder Mees Duimelaar. Maasland Voor het eerst sinds een aantal maanden werd er gis teravond na afloop van de Maas- landse raadsvergadering weer een zogenaamd napraatje gehou den. Burgemeester en wethou ders hadden dat echter ditmaal conform een raadsbesluit vooraf aangekondigd, met als betiteling een 'bespreking in commissoriaal verband'. Wat dat commissoriale nou pre cies inhield wist ook burgemester Mieke Bloemendaai op een vraag van Dirk Hanemaaijer (Open Groepering) niet te zeggen. Het was volgens haar een zo gegroei de benaming, om zonder besluit vorming iets met elkaar te be spreken. „Het is alleen maar het peilen van de meningen", zo verklaarde zij nader. Dat betrof gisteravond de exploitatie van de oude Schut- se-school en de ontwikkelingen rond de sinds afgelopen week ge sloten jongerensoos Pollepol Het besloten vergaderen na af loop van raadsvergaderingen had er destijds toe geleid, dat PvdA- raadslid Wiebe Gouma uit protest was opgestapt. Gouma was het gisteravond met het college eens, dat één zaak besloten en één zaak openbaar besproken zou kunnen worden. „Dat ene punt is toch al ruimschoots in de openbaarheid geweest", zei Gouma. Tijdens zijn algemene beschouwingen was Gouma met vragen en opmer kingen over de exploitatie van het oude schoolgebouw van De Sehutse gekomen. Hanemaaijer zag het nut van het besloten behandelen van beide punten niet zitten. „Waarom niet openbaar?" vroeg hij zich af. „Daar wordt niets mee geschaad en het gaat ook niet over perso nen". Desondanks ging de 'com missoriale vergadering' toch door, omdat de rondvraag zich niet leent voor het wijzigen van een collegebesluiL Schiedam Verpleeghuis Drie- maasstede heeft een nieuwe 'theek' ontdekt: de tokotheek. Onder die roepnaam heeft Drie- maasstede de spelotheek, de bi bliotheek en de audiotheek on dergebracht. In de winkel-win- kei. want dat is eigenlijk een to kotheek, kunnen de patiënten bij een rustig sfeermuziekje grote letterboeken, spelletjes en platen uitzoeken. In de tokotheek staat bovendien een foldermolen met vouwbladen over veel voorko mende ziektebeelden. De totko- theek wordt 3 december officieel geopend. Maassluis De nieuwbouw en renovatie van bejaardencen trum Zonne weelde in Maasluis zal geen vertraging oplopen. Bo demmonsters hebben uitgewezen dat er geen sprake is van ern stige bodemverontreiniging. Op last van de provincies moesten er enkele extra bodemmonsters genomen worden, omdat het provinciaal bestuur na een eerste onderzoek bang was voor ver ontreiniging. Vooral hetloodgehalte baarde het bestuur zorgen. Die angst blijkt nu ongegrond. „Uit een monster is gebleken dat er niets aan de hand is", aldus wethouder Izaak van der Knaap. Vlaardingen CDA, WD en de combinatie SGP/RPF/GPV zien aanknopingspunten voor een ge sprek tussen de drie grote partij en om uit de politieke impasse in Vlaardingen te komen. Fraetier voorzitters Aart Kool (CDA) en Jan Madern (WD) zullen mor genavond, tijdens een gesprek onder voorzitterschap van burge meester F red van Lier, proberen om met de PvdA tot afspraken te komen. De college-onderhandelingen worden dus heropend, nadat de PvdA zes maanden lang heeft g*e~ probeerd met een minderheids- college de stad te besturen. „En het zal spoedig blijken", aldus Kool, „of alle partijen de bereid heid hebben om samen de pro blemen op te lossen". Toen* de vier PvdA-wethouders hun ze tels ter beschikking stelden, ver klaarden de socialisten dat zij een gesprek met CDA en WD niet uit de weggaan, i Voorwaarden vooraf stellen CDA en WD niet bij de onder^ handelingen. Het amendement, dat het CDA vorige week bij de begrotingsbehandeling indiende, moet echter volgens Kool .wel een rol spelen, In dat amende ment werd voorgesteld 628.000 gulden aan extra uitgaven uit het spaarpotje van de gemeente te doen. „Fractievoorzitter John Ranshuijsen heeft gezegd, dat punten uit dat amendement be spreekbaar waren", weet Kool. „Dat biedt dus goede hoop voor gesprekken". Maassluis De VVD en de PPR/PSP in Maassluis zijn tegen de instelling van een milieucom- missie volgens artikel 61 van de gemeentewet Van de VVD was dat allang bekend. Al bij de sa menstelling van het programma op hoofdzaken maakten de libe ralen een voorbehoud. „Om be stuurlijke redenen", benadrukte John Scheerstra, de fractievoor zitter van de VVD in de Maas.- sluisse raad. De ommezwaai van klein links was wel opmerkelijk. Omdat het takenpakket van de te benoemen commissie volgens EUy Doddema te beperkt wordt steun aan het voorstel ont houden, „Wethouder Van der Knaap heeft zelf gezegd, dat alles wat het milieu aangaat in de commis sie kan worden besproken. Waarom staat dat dan niet in dè verordening? Waarom leggen wij onszelf beperkingen op? Ik snap dat niet". Wethouder Van der Knaap: „In de ruimste zin van het woord kan over milieuzaken in de nieuwe commissie gespró; ken worden. Dat zeg ik toe. Maar laten we beleid, dat al geformu leerd is in het verleden, niet weer ter discussie te stellen". Eily Dod dema voorziet vooral praktische problemen: „Neem nu de route Gevaarlijke Stoffen, Hoort dat nu in deze commissie thuis, of bij col lega Anton Wustrow van ver keer? Of valt het nu juist onder de hinderwet? Dan moeten wij als commissie milieu erover spre ken, Wat wij nu doen is een hele ongelukkige keuze". De commissie milieu, mei daarin opgenomen burgers, zal er overi gens wel komen. De fracties van PvdA, CDA en RPF en D66 zijn vóór. Vertegenwoordigers van ae Vertowijk, Steendijkpolder en NNPZ, de milieufederatie Zuid- Holland en het milieu-overleg Maassluis, zullen naast de politie ke partijen zitting nemen in de commissie, die in januari officieel geïnstalleerd wordt. Ondanks de bezwaren en het te- fenstemmen zullen WD en 'PR/PSP wel deel gaan uitma ken van de commissie. „Het is immers een democratisch besluit, daar leggen wij ons bij neer, maar wij zijn wel zo consequent om te gen te stemmen", verklaarde John Scheerstra, nadat Fieter Hoogenraad (PvdA) had ge vraagd om gewoon vóór het voorstel te stemmen, - Schiedam Jan SchlSr- mann, voorzitter van de bewonersvereniging Wo nen Leven Nieuwland is boos. Boos op bewoners vereniging Centrum en boos op burgemeester en wethouders. ,Wij zijn al lang geen onvolwaar dige bewonersvereniging meer", liet hy in de raadscommissie stadsvernieuwing en volkshuis vesting weten: „Al vanaf 1968 is 2r.de wijkvereniging Nieuwland en al tien jaar doe Ik mijn werk". De vaderlijke en kalmerende re actie van wethouder Hans van Kleef („er is nu toch officieel een vereniging; de statuten heeft U zelf opgestuurd") stelde weinig gerust Nu bewonersvereniging Nieuw land officieel in het leven is ge roepen, schijnbaar de kinder schoenen ontgroeid, kwam zij deze week met een paar harde uitspraken, wat wel beschouwd werd als een poging de eigen vol wassenheid te bewijzen. SchUumann: „Tot onze stomme verbazing merkten we onlangs dat Nieuwland als stadsvemieu- wlngswijk aangemerkt was. Offi cieel waren we nergens van op de hoogte gesteld. Ook het nieuwe instituut Ondersteuning Bewo ners, waarin bewonersdeskundi gen en opbouwwerk, kwam voor mij in oktober als zomaar uit de lucht gevallen". Hij vervolgt' „Maar we willen die mensen niet, die nu kandidaat zijn, geen één van de extern be wonersdeskundigen. Wij doen het zo goed, we hebben geen op bouwwerk of bewonersdeskun digen nodig. Ze noemen ons soms spottend de Cowboy-dub. Ik ga niet voor hun werken, zij zijn een blok aan ons been. De externe be wonersdeskundigen hebben nooit goed gefunctioneerd. Zo'n bewonersdeskundïge als Van Kan hoort niet in een commissie vergadering thuis". In een brief aan wethouder Haf kamp heeft Schlkrmann beschre ven wat zijn ideeen zijn. „De op bouwwerkers gaan mensen zelf standig maken, mensen leren brieven schrijven, werken voor belanghebbenden. De bewoners deskundigen zijn gewoon techni sche mannen: meestal architect of ingenieur". Andere sollicitanten dan de hui dige bewonersdeskundigen wil hij wél: „Ik wil niet op een stoel gaan zitten van een arbeids plaats". De bewonersverenigingen van de andere wijken vinden zijn stelling a-sociaal, omdat wat Sc lil arm an n zou willen in feite neerkomt op gedwongen ontsla gen van de huidige deskundigen. Verantwoording Schlarmann laat het verder aan de politiek oven „Laten die nou eens verantwoording dragen", Dc reactie van PvdA-raadslid Hans Bakker „Zodra het insti tuut van de grond gaat, dan is het aan de bewonersverenigingen, de cliénten zelf, om te bepalen of ze daar wel of niet gebruik van wil len maken, Ook kunnen moge lijk nog andere mensen worden aangenomen; er staan nog vaca tures open. Maar er geldt ge woon: take it or leave it". Ook is voorzitter Schlarmann te leurgesteld in bewonersvereni ging Schiedam-Centrum. Er was het voorstel van de Nieuwlan- ders om hun belangen met Cen trum te koppelen. Dat werd door Centrum in de wind geslagen. Schlarmann: „Waarom zouden we in commissies dubbel gaan zitten? Schienoko is toch ook een g, en Vel- Maar be stuursleden van bewonersvere- nigtng Centrum lopen me met hun neus in de lucht voorbij". Centrum-voorzitter Koos Nesse „Daar is geen sprake van. Over leg met Nieuwland verloopt juist goed. Binnenkort bespreek ik in het bestuur, of van Nieuwland een waarnemer geplaatst kan worden in het overlegplatform Schienoko", Ondanks de woede van Schlör- mann, dat Hans van Kleef zijn bewonersvereniging onvolwaar dig noemde, heeft hij wel een hoge hoed op van de wethouder. „Van Kleef had in de raad moe ten blijven zitten; die kon aange ven wat er mis was. Want er zijn nu wel alom bezwaren tegen de SSSW, maar er is geen slechtere organisatie dan het Gemeentelijk Woningbeheer. Want met het grootste aantal woningen in hun bezit (11.000) wisten ze 65 miljoen gulden op te sparen: gestolen van de huurders. In 20 jaar is geen groot onderhoud gepleegd". Vol gens Schlarmann is 90 procent uit de reserve van Nieuwland 'gesto len'. „Woningbeheer is een groot machtsblok ten opzichte van ons, maar met meer informatie lossen we het zelf op. In de tien jaar, dat ik dit werk doe, heb ik het Edtijd op een andere manier gedaan dan de bewonersverenigingen Centrum, Zuid, West en Oost. Bij politieke onderhandelingen wordt uren geouwehoerd over 200.000 gulden; op het eind won den de echt belangrijke beslissin gen gauw genomen. Maar Cen trum, Zuid, West en Oost stinken daar iedere keer weer in".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1