Recreatieschap riant behuisd CDA met verwend kind vergeleken Schoolnamen leesbaar vanaf de weg VLAARDINOe DAGBLAD SGHIEDAMSOHE COURANT NIEUWE WATERWEG C&URANT 'Jij alleen' moet voor Rita de doorbraak zijn 'J Dader van steekpartij aangehouden Sporthal en zwembaden in beheer bij gemeente Broekpolder weg wordt verbreed Raad van State duldt geen uitstel Rijnmond- band in nieuw onderkomen Gewapende overval op sigarenzaak Vrouw beroofd Notaris verheugd en teleurgesteld -sr VRIIDAG 28 NOVEMBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenslraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen Alle leerlingen van basisschool De Zuidwester kregen een glas limonade en een koekje toen wethouder Arij Maarleveld (onderwijs) gister middag langskwam. De wet houder schroefde een nieuw, goed leesbaar naambord op de school en *J>ï leerlingen keken toe, met i-ui zuidwester op hun hoofd. De schoolleiders hadden om de nieuwe borden gevraagd. Zij vonden het vervelend dat men sen vanaf de weg niet, of alleen met half dichtgeknepen ogen, konden zien hoe hun school heette. De gemeente zag de redelijk heid van het verzoek en beloof de alle vijftien basisscholen en de drie bijzondere scholen grote, gele naamborden met forse let ters, Wethouder Maarleveld schroefde gistermiddag het eer ste nieuwe bord aan de meest westelijk gelegen school in Vlaardingen. De overige zeven tien borden hoeft Maarleveld niet zelf te bevestigen. Dat doen medewerkers van de dienst ge- -§ meentewerken. Net als de leerlingen moest ook Arij Maarleveld een zuidwester op. Hij had er lol in. 2 Vlaardingen Met haar nieuwe single, die 'Jij alleen' is getiteld, hoopt de zangeres Rita Young binnenkort landelijke bekendheid te verwerven. Woensdagavond werd de zwarte schijf officieel op de markt gebracht in het tot de nok toe gevulde eetcafé l'Escar- got. Auteur Chiem van Houweninge, be kend van onder andere 'Zeg 'ns Aaa' en en kele Tatort-afleveringen, reikte het eerste exemplaar uit aan de dolgelukkige Vlaar dingse, waarna dit heuglijke feit tot in de kleine uurtjes werd gevierd. Van Houweninge meldde zich meteen aan als lid van de Rita Young-fanclub, die mo menteel ruim honderd leden telt Ria de Jong, zoals de zangeres in werkelijkheid heet, toonde zich naderhand enthousiast over de voorlopige ontvangst van haar sing le. „Alle aanwezigen waren erg positief en daar ben ik uiteraard heel blij om. Vooral omdat ik toch een andere weg ben ingesla gen met deze plaat". Voorheen zong Rita Young voornamelijk Engelstalig repertoire, maar op aandringen van haar platenmaat schappij Watch zal ze zich voorlopig bezig houden met Nederlandstalig werk. Van daar, dat haar artiesten-achternaam ook niet meer op de hoes prijkt. Voortaan is het Rita. Rita (Young): dolblij met landelijke single. In april van dit jaar vierde de 42-jarige ar tieste, die in het dagelijks leven werkzaam is als caissière-winkelbediende, haar zil veren jubileum. In het verleden maakte Rita deel uit van verschillende formaties. Drie jaar geleden besloot ze om alleen ver der te gaan. In deze regio verzorgde ze vele succesvolle optredens, maar in l'Escargot liep het volgens eigen zeggen volledig uit de hand, In dat etablissement vond dan ook de doop plaats van haar eerste single ('East to West, coast to coast'). Donna Lynton over handigde destijds het gedeeltelijk door het eetcafé gesponsorde vinyl aan Rita Young. Op een langspeelplaat, waarvan de op brengst ten goede kwam aan Amnesty In ternational, verleende Rita eveneens haar medewerking Als dank voor het rugge- steuntje van drie jaar geleden koos de zan geres, die op het technische vlak tijdens haar optredens immer wordt bijgestaan door echtgenoot en zoon, het eetcafé van Gerard en Ria Massalt uit als locatie voor de officiële uitreiking van haar nieuwe single. Het is de bedoeling, dat de regionale be kendheid plaatsmaakt voor nationale faam. Het door producent en Watch-directeur Wim Hooyer geschreven 'Jij alleen' is het middel, waarmee dat doel bereikt moet worden. Overigens is Rita op 14 december het stralende middelpunt tn een grootse kerstshow in zaal Middelhuyse, waar onder anderen ook Marty en Martin Eden present zullen zijn. Voorlopig echter is alle aandacht van Rita Young gerichtop de nationale hit lijsten om te zien of 'Jij alleen' de landelijke doorbraak kan bewerkstelligen. Vlaardingen De vermoedelij ke dader van de steekpartij bij het verenigingsgebouw voor de oecumenische jeugd in de Hart manstraat is deze week aange houden. Het blijkt te gaan om een een 18-jarige Rotterdammer. Hij was zaterdagavond met drie vrienden naar het VOJ gegaan en werd daar naar zijn zeggen ge treiterd door een groep Vlaardin- gers. De ruzie liep buiten het ge bouw uit op een vechtpartij. De Rotterdammer voelde zich be dreigd en pakte zijn mes waarbij hij lukraak om zich heen stak. Daarbij werd een Vlaardingse bezoeker van de sociëteit zo ern stig geraakt, dat in het Holyzie- kenhuis een spoedoperatie moest worden uitgevoerd. Schiedam Het personeel van de Schiedamse zwembaden en van sporthal Margriet krijgt de ambtenarenstatus. De gemeente neemt in april volgend jaar het beheer over van de twee stichtin gen, die tot nu toe voor verant woordelijk waren voor de be drijfsvoering. De stichtingen worden opge doekt en de dertien medewer kers komen in gemeentedienst. Een nieuwe dienst sport en recre atie gaat vanuit het stadskantoor de Margriethal en de zwembaden exploiteren. Enkele ambtenaren krijgen daardoor een andere functie: zo staat de afdeling CSJ (cultuur, sport en jongerenwerk) personeel af aan de nieuwe dienst en wordt het takenpakket van de sportraad gewijzigd. Met deze maatregelen streeft wethouder Hafkamp naar een doelmatiger beheer van de sport hal én de drie zwembaden, Deze voorzieningen lijden samen jaar lijks een verlies van rond ander half miljoen gulden. Om die re den zou de gemeente al eens ge probeerd hebben particulieren voor de sporthal te interesseren. Maar geruchten dat er een trans actie, op til was, werden vorige week tijdens de begrotingsdebat ten door Hafkamp tegengespro ken. „Van privatiseren is geen sprake, tenzij ik nu, op dit mo ment, een goed aanbod krijg". Vlaardingen Mokkend, en na veel vijven en zessen, heeft de ge meente Vlaardingen besloten de Broekpolderweg te verbreden om die geschikt te maken als ont sluiting van het toekomstig recre atiegebied in Vlaardingen-West. Nu minister Smit-Kroes van ver keer en waterstaat heeft gewei gerd de opritten van de twee ben zinestations langs rijksweg 20 daarvoor te gebruiken, bleef Vlaardingen geen andere keuze over. Het besluit betekent dat de tame lijke! smalle Broekpolderweg wordt veranderd in een brede as- faltbaan met gescheiden rijstro ken en een vrijlïggend fietspad. Dat laatste is nodig voor de veilig heid van de scholieren, die op de fiets tussen Maassluis en Vlaar dingen pendelen. Volgend jaar gaat de eerste paal de grond in voor het viaduct, waarover het verkeer rond 1990 de surfplassen en wandelpaden in pet nieuwe recreatiegebied kan bereiken. De verbinding ove^ de rijksweg, de noordelijke en zuidelijke oprit meegerekend, gaat zev^n miljoen kosten. Sauna moet dicht De voor één miljoen gulden gerestaureerde boerderij aan de Zuid buurt, hoofdkwartier van het recreatieschap Midden-Delfland. Vlaardingen Drie jaar na de oprichting heeft het recreatie schap Midden-Delfland eindelijk een eigen onderkomen. Maar de vijf medewerkers zijn dan ook meteen ruim behuisd. Voor hun en voor een onbekend aantal toekomstige collega's— werd een kapitale boederij aan de Zuid- buurt tussen Vlaardingen en Maassluis in oude staat terugge bracht Omdat er voorlopig toch vertrekken leegstaan, is een deel van het pand onderverhuurd aan de Grontmij, een bedrijf dat zich bezighoudt met voorbereidend werk voor de recreatie in de pol ders tussen Rijswijk, Delft en Schiedam, Vlaardingen en Maas sluis. De Grontmij is als advies- en ingenieursbureau werkzaam voor de reconstructiecommissie Midden-Delfland. Het kantoor werd gisteren geo pend door de voorzitter van het recreatieschap, Joop Borgman, tevens lid van gedeputeerde sta ten van Zuid-Holland. Borgman viste een stukje iizerdraad met daaraan de sleutel uit een oude melkbus. Even leek er iels mis te gaan omdat het alarm begon te rinkelen, maar dat hoorde bij de plechtigheid: de vele genodigden konden zich er meteen van over tuigen dat de voor één miljoen gulden opgeknapte boerderij af doende tegen inbraak is bevei ligd. De boerderij, tot voor enkele ja ren in gebruik als agrarisch be drijf, wordt het hoofdkwartier van het schap, dat momenteel on geveer 250 hectaren recreatiege bied in beheer heeft In de toe komst moeten dat er zo'n 1800 worden. Het kantoor ligt in één van die gebieden: de Lickebaert waarvan het bekendste deel, het oeverbos langs de Waterweg, al jaren in gebruik is. Tn 1987 begint Vlaardingen met de aanleg van nog een stuk Lickebaert, de surf plassen aan de westzijde van de stad- Het negentiende eeuwse pand, dat niet op de monumentenlijst stond maar aan sloop ontkwam door zijn unieke ligging in het hart van de Lickebaert, is vanaf de weg nog niet herkenbaar als zetel van het schap. De aandacht wordt vooral getrokken door het naambord van de Grontmij. Het schap houdt het voorlopig op een bescheiden naambordje bij de brievenbus. Maar daarin komt spoedig verandering, volgens Borgman, die voorspelt dat het in 1983 opgerichte orgaan in de toe komst een steeds belangrijker rol in de recreatie in het westen van Nederland zal gaan spelen. Schiedam De Rijnmondband heeft het repetitielokaal ver nieuwd. Negen maanden is de vereniging bezig geweest het ver kommerde onderkomen aan de Lange Nieuwstraat, dat de bla zers en trommelaars delen met de Streekmuziekschool, op te knap pen. Een langdurig en ingrijpend kar wei, waarop het woord renovatie nauwelijks meer van toepassing is. De Rijnmondband spreekt dan ook liever van een totaal nieuw verenigingsgebouw. Dat is ook aan de buitenkant te zien. Dak en gevel ogen weer als nieuw. De muziekvereniging kon het werk laten uitvoeren dankzij subsidie van de gemeente Schiedam. Daarom ts burgemeester Reinier Scheeres uitgenodigd, het lokaal met enig ceremonieel te openen. Dat gebeurt morgen, en de Rijn mondband maakt er meteen een klinkend feesije van. De jeugdaf deling luistert het toespraakje van Scheeres op met wat vrolijke noten en maakt daarna een korte mars door de stad om belangstel lenden op te trommelen. Mor genmiddag kan iedereen een kijkje komen nemen in het ver enigingsgebouw. Voorafgaande aan dit open huis, dat van half twee tot half vier duurt, houdt de vereniging een receptie voor ge nodigden- De bedoeling van het open buis is overigens met alleen om liefheb bers van drumbandmuziek een kijkje te gunnen in het nieuwe onderkomen. De Rijnmondband maakt van de gelegenheid ge bruik om de jongste langspeel plaat met marsmuziek van het befaamde Schiedamse korps aan de man te brengen. Jan Troost, voor de vereniging kortweg Ome Jan, viert zaterdag zijn 40-jang jubileum bij de Rijn mondband. Ome Jan greep de verbouwing aan om te laten zien dat hij behalve een vaardig trom bonist, ook een kundig huisschil der is. Een extra reden om hem in het nieuwe onderkomen eens m de bloemetjes te zetten. Den Haag De sau na van Arons in de Waalstraat moet wor den gesloten. De gemeente moet er, zo heeft de Raad van State vanmorgen uitgesproken, voor zorgen dat in de sau na het koude bad en de bar vanaf 2 december niet meer worden gebruikt. De bovenburen van sauna-eige naar Ben Arons werden met de uitspraak in het gelijk gesteld. Zij voeren al anderhalf jaar strijd te gen wat in hun ogen een 'ver- maakcentrum' is. Hun advocaat mr. Vermeulen voerde aan dat Arons het laatste half jaar on vol doende moeite heeft gedaan om aan de bezwaren tegemoet te ko men. De bovenburen hebben last van vocht-, stank- en geluid. „De laatste weken", verklaarde mr. Vermeulen, „is het alleen maar erger geworden. Er moet meer worden gestookt. Dat resulteert in de woningen in een hogere vochtigheidsgraad". Een eerder verzoek tot sluiting werd op 8 augustus van de hand gewezen. Toen gunde de rechter Arons nog hel voordeel van de twijfel, omdat op dat moment zo wel een aanvraag voor een hin derwetvergunning als een bouw- aanvraag in de molen zaten. De verdedigers van de gemeente en de bovenburen bestreden el kaar woensdagmiddag met de zelfde argumenten. Alleen de in terpretatie verschilde aanzienlijk. Dat er niets is gebeurd, werd door Vermeulen uitgelegd als moed willig de zaak traineren. Namens de gc-meente vertaalde mr. Klomp het anders. .Zolang die twee aanvragen Jopen," kan Arons weinig ondernemen. Uit de nadere voorwaarden moet blijken welke voorzieningen no dig zijn". Vermeulen had weinig goed woorden voor de opstelling van de gemeente, „Het ontbreken van verschillende vergunningen zou in vergelijkbare situaties wel tot sluiting hebben geleid, Er is hier sprake van een ernstige mate van rechtsongelijkheid". Klomp snapte niet zo goed waar om de gemeente is gevraagd de sauna te sluiten. „De vergunnin gen zijn bijna rond. Het zou van de gekke zijn om juist nu tot slui ting over te gaan. Dat is onver koopbaar". Hij gaf overigens rui terlijk toe dat Arons weinig vaart had gemaakt met het indienen van een tweede bouwaanvraag. Die was nodig omdat de sauna- beheerder zich niet aan de eerste aanvraag had gehouden en een sauna had aangelegd zonder dat in zijn tekeningen tot uitdruk king te laten komen. Verder is de gemeente van de goede bedoelingen van Arons overtuigd. „Hij wil er wel dege lijk ook een revalidatiebad van maken, zoals uit de nieuwe aan vraag blijkt", aldus de raadsman. Vlaardingen „Kleine kinderen maken rond sin terklaas verlanglijstjes en daar zetten ze zoveel mo gelijk op, in de hoop er één of twee dingen van te krijgen. Maar u, meneer Kool, u wilde per se alles wat op uw lijstje stond. Van het amendement, met 14 voorstellen, totale kos ten 628.000 gulden, wilde het CDA geen onderdeel tje laten vallen. Twee we ken geleden was voor u het amendement één en ondeelbaar. En nu, nu het college van B en W geval len is, gaat u er wel over onderhandelen, wat be houden kan blijven en wat niet". CDA-fraetieleider Aart Kool moest gisteravond incasseren, dat het publiek in Salon de Harmo nie een overweldigend applaus over had voor dat oordeel, dat over het CDA geveld werd. Pre sentatoren Dick van der Lugt en Aad Rietveld ontvingen er enke le fractieleiders om ie praten over Vlaardingen-na-de-val- van-b-en-w, en Kool werd op één lijn gezet met een verwend kind. Zijn verdediging kreeg geen bij val. Er kwam eigenlijk uit, dat het CDA vooral tegen de ge meentebegroting heeft gestemd omdat de fractie de verdere werksituatie in de Vlaardingse raad, met het PvdA-minder- heidscollege dat er was, onwerk baar vond. Arnold van Kalken, die de een mansfractie vormt van PSP/PPR/CPN, kwam als eerste aan de beurt Hij vertelde de bomvolle zaal in de Harmonie, dat terwijl klein links de PvdA gesteund heeft, zijn fractie en D66 nu door door de PvdA als oud vuil worden behandeld, om dat de sociaal-democraten eerst onderhandelen met CDA en VVD. Van Kal ken liep een beetje mank, daarom toonde Arie Wa penaar, als geïnteresseerd toe schouwer, zich graas bereid een pilsje voor hem te halen. Toen la ter PvdA-aanvoerder John Ranshuijsen ook om een pijpje vroeg, riep Wapenaar: „Hij heeft toch geen gebroken poot?" Rêmi Poppe, meteen neusontste- king („doordat hij zijn neus over al in steekt"), noemde de PvdA rechts: „Kon Vlaardingen eens links bestuurd worden, verdom men ze het". En Ranshuijsen ver dedigde zich tegenover Poppes SP met de opmerking, dat terug gave van enkele miljoenen GEWB-winst aan de Vlaardingse bevolking helemaal niks helpt: „Want dan moeten wij die drie miljoen ergens anders vandaan halen en dat moet dan toch de be volking weer opbrengen". Het politieke praatje was onder deel van Salon de Harmonie. Zie verder pagina 21 Schiedam Bij een overval op een sigarenspeciaalzaak aan het Geuzenplein in Schiedam heeft een gewapende man enkele dui zenden. guldens buitgemaakt. De dader verscheen gisteravond om streeks half negen in de winkel, waar de eigenaar juist bezig was bankbiljetten te tellen. De over valler, die een bivakmuts over het hoofd had getrokken, be dreigde de winkelier meteen pis tool en drong deze naar een ver trek achter de winkel. Daar gris te hij de winkelier het geld uit de hand. Voordat de overvaller de winkel verliet, sloeg hij met de vuist op de kassa, zodat de lade open schoot. De aanwezige contanten verdwenen eveneens in de zak ken van de rover. De sigaren hare delaar stortte zich op dat ogenblik op zijn belager en diende hem een paar klappen toe. De over valler, die dreigde het onderspit te delven, wierp daarop zijn wa pen weg en vluchtte de winkel uit. Later stelde de politie vast dat het om een bedrieglijk efht lij kend stukje plastic speelgoed ging. Het signalement van de da der. die erin slaagde te ontkomen, is niet bekend. De politie ver moedt dat hij buiten werd opge wacht door een handlanger in een vluchtauto. Schiedam Een 65-jarige vrouw is in Schiedam-Noord beroofd van haar portemonnee. De vrouw, die 's avonds voor eon rood verkeerslicht stond te wach ten, werd aangesproken door een ongeveer 18*jarig meisje dat haar vroeg wat kleingeld te wisselen. De nietsvermoedende vrouw haalde haar portemonnee te voorschijn, die haar dadelijk uit de hand werd gerukt Zij zag haar overvalster. bij wie zich even la ter een jongeman voegde, ver dwijnen in het winkelcentrum Hof van Spaland. Een 74-jarige inwoonster vat? Schiedam, die 's avonds over de Ooievaarsbrug liep, slaagde erin een overvaller van zich af te schudden. Zij werd gepasseerd door een jongeman van een jaar of twintig, die in het voorbijgaan probeerde haar de handtas van de schouder te rukken. Toen de vrouw zich verzette, maakte haar belager zich uit de voeten. Schiedam Notaris C.F.J. van der Valk heeft gisteren vele handen kunnen schud den van relaties, die spon taan reageerden op het be richt, dat het gerechtshof in Amsterdam de notaris be rispt heeft wegens handel in onroerend goed. Het had er ger kunnen aflopen: de heer Van der Valk liet vanoch tend weten verheugd te zijn dat het niet tot een afzetting uit zijn ambt is gekomen. Anderzijds is de notaris te leurgesteld, dat de affaire toch nog tot een berisping heeft geleid. Dat de stroom van relaties naar zijn kantoor aan de Parkweg het karak ter kreeg van een receptie, relativeert Van der Valk enigszins: „Een veroordeling vier je niet Maar al met al ben ik blij dat het zo afliep"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1