WATERWEG mij 211 +S-&A-IU Ontmoet onze ondernemers. F igurantenrol Vlaardingen 'Een vrouwenkoor moet je horen' Fotohome sponsor van nederlaagserie Potje kwartetten amuseert Salon de Harmonie Koevermans in basis SVV. UVG nog net Schiedams beste Charles terug bij Excelsior ïtfe Eisen Nissan. Je blijft erin rijden. [«S-TZEB3 AUTOBEDRIJF G. C. VAN DER HEIDEN Dirk de Derdelaan 18, Vlaardingen. Tei. 010-4600433/4600582 iemand met door KOR KEGEL Vlaardingen Gij zult alles dat oud is slopen; Goudriaan 1 vers 1. Was het omdat de evan gelische aannemer Henk van der Waal het spits afbeet, of demonstreerde Dick van der Êugt een onvermoede adoratie voor bijbelteksten, alsook per siflages daarvan? Salon de Harmonie bood gisteravond heel wat stichtelijks, voor de talrijke aanwezigen aan de Schiedamseweg, Öm de haverklap werd Bas Gou driaan geciteerd of genoemd, zelf zat de wethouder in de zaal, maar hij zei geen stom woord. Over bouwen en breken zou het gaan. de manier waarop Vlaardingen genezen dan wel verziekt is door de' stadsvernieuwing. Gepland was en wat had het boeiend kunnen worden een debat tus sen de PvdA-wethouder en de radicaal anders denkende stede- bouwkundige Klaus Vollmer. klaar met de pest in beider lijven hebben Goudriaan en Volkner het plan zien sneuvelen. Vollmer voelde zich door Goudriaan bele digd, Goudriaan voelde zich bela zerd door Vollmers afmelding, omdat hij zich zo snedig had voorbereid op eindelijk eens een diepgaande discussie over de Vlaardingse stadsvernieuwing. ^En nu heeft Goudriaan dat voor niets gedaan", schamperde Van der Lugt sarcastisch. Met de raadsleden zegt de wethouder er immers niet over te kunnen pra ten: „Die hebben geen gewicht". Kwartet Dus gingen presentatoren Aad Rietveld en Dick van der Lugt na de pauze van Salon de Harmonie maar een potje kwartetten. „Jammer, maar wij hebben geen programma voor u". Het was trouwens een leuk kwartet, geënt op het Vlaardingse bouwbeleid. „Mag ik van de Gebouwen de to renflat?" „Die met of zonder pa- Presentator Aad Rietveld (links) interviewt Jan Anderson in de boksring, die eigenlijk bedoeld was geweest voor Bas Goudriaan en Klaus Vollmer. noramalift?" „Mag ik van de Wethouders Teun de Bruijn?" Heb je voor mij van de serie Vi sie de televisie? De supervisie? De pantserdivisie? Iemand met vi sie?" Nee, die laatste kaart was er helemaal niet Niemand met visie in de Vlaardingse politiek... Gelukkig (voor het Salon-pu bliek) is twee weken geleden de Vlaardingse gemeentebegroting verworpen. De avond dat het ge beurde en Rémi Poppe dat na af loop in café De Steeg vertellen kwam, begon iedereen te dansen. Gisteravond zagen Rietveld en Van der Lugt er een aanleiding in om de fractieleiders eens aan de tand te voelen. De PvdA-wet- houders, afgetreden na de begro tingsworp, zijn demissionair en er zal een nieuw college komen. „Mogen wij u al aanspreken met wethouder Kool?" werd de CDA- fractieleider gevraagd. Maar hij zei geen ja. Aart Kools WD-col- lega Madern schitterde door af wezigheid, Jan Bulva was trou wens de enige VVD'er die acte de presence gaf, temidden van een keur van plaatselijke politici (want dat die Salon, als podium, als forum, boeiend is, dat staat), Neuneu Het eerste deel van de avond, over bouwen en breken, was ei genlijk bedoeld als inleiding tot het Goudriaan/Vollmer-debat. Dat deel van het programma bleef ongewijzigd. 'Vlaardingen koerst op morgen', een jeugdzon de van cineast Jan Schaper, in opdracht van 'the Municipality of Vlaardingen', warmde het pu bliek op met vissersnostalgie. En na een kort intermezzo („in een stad waar zelfs het huis van een Vlaardingse, 105 jaar oud, ge sloopt wordt, is niets veilig") kwam Vlaardings huisaannemer Henk van der Waal aan het woord. Als timmerman begon nen (tweemaal blijven zitten op de hbs), nu een bedrijf rijk waar van hij 200 werknemers niet kent en met een omzet van tachtig miljoen per jaan interviewer Van der Lugt suggereerde dat er tru cage achter zat („er hangt niet be paald een waas van eerlijkheid rond de aannemerij"), maar Van der Waal vroeg onthutst of hard werken soms een schande is, hij bedelde zowat om applaus bij het publiek maar hij kreeg het niet, onverbiddelijk. En mochten er onder de toeschouwers zijn, die in een Van der Waal-huis woon den, voor klachten hoefden ze in de pauze niet bij hem terecht: „Neuneuneuneu, dadoewiknt". Vlaardings jongste clowntje Pe pijn trad op met Sandór Góra: een wonderkind, prachtig, die sketch over dat Vlaardingen nooit rechtstreeks op de dingen afgaat, maar datje moet 'sïerkoe- lieren' en schuin oversteken. Aad Rietveld interviewde de onschat bare Jan Anderson; aanschouwe lijk, zoals de streekmuseumdirec teur uitlegde dat Vlaardingen qua ontstaansgeschiedenis de best geconserveerde stad van Neder land is, maar dat de aanleg van de Korte Hoogstraat en het Lies veldviaduct destijds veel van die historie hebben geruïneerd. An- nemiek van der Sluijs vroeg le den van Centraal Wonen naar de ervaringen in Het Kameel („heb ben jullie veel feessies?") en John Knieriem, binnenfietsend als een razende Roeland, deed verslag van zijn enquête waarin Vlaar- dingers hun aanwezigheid ver klaren met: ik ben hier geboren. „Alsof het dan normaal is dat je er blijft1" hoonde Knieriem. Ver keer is in Vlaardingen het meest besproken thema, had hij ont dekt „Als je op de Lepelaarsingel een ongeluk krijgt kan je beter naar het Holy ziekenhuis gaan lo pen, met al die omleidingen voor ambulances". Mooie ballades zong Vlaardings nachtegaal („liever huismus") Cornells Pons, begeleid door Gé- rard te Wiel en Jacqueline Mid ler op viool en zelf de piano be roerend, Grapjes ook nog: „Ik liep ooit met een Schiedamse over de Oude Havenbrug, maar even over de Oude Havenbrug liep de Schiedamse-weg". Na af loop hield deHotBluezzBand het publiek nog flinke tijd binnen. Die Salon de Harmonie is Vlaar dings cuitureelste cultuur aan het worden: een blijvertje. De welda dige belangstelling bewijst nu al een paar keer dat Vlaardingen leeft, dat de stad schuimt. Vol gende keer, zaterdag 13 decem ber, vloeit er champagne en gaat de organisatie tussen de oliebol len en confetti door het jaar door lichten. En voor '87 zijn er al avonden gepland op 31 januari, 21 maart en 16 mei. Put mans Harmonie wordt nog te klein. SCHIEDAM za terdag 29 no vem ber optreden van het kwartet Mr. Clean in jazzclub The Drtch, 21.30 uur. Sinterklaas bezoekt Schledam-Noord, 11.00-15.00 uur. schrijversavond met de Rotterdamse dichter Joz. Knoops en Tom Pauka, mede oprichter van Nieuw Links in het videocafé van DeTeerstoof.2C.00 uur. Kick the Habit (trap tegen de gewoonte) speelt in Podium Braziliaanse muziek, met wat pop en een snufje Oosterse mystiek; de groep drie oud-leden van Alveo: Paul Schaeler, Rino Bemat en Hans Borsbocm: verder John Stuyvesant, Karei Hom en Jan Barends, 22.00 uur. verkooptentoonstelling van onder andere grafiek, sieraden en keramiek In het Stede lijk Museu m11.00 - 20.00 uur. concert Margriet Eshuljs met band in het passage Theater, 20.15 uur. poppenkastvoorstelling van Kees Huusen over sinterklaas in het Poppentheater van deTeerstoof, 14.00 uur. zendag 30november Sinterklaasfeest met optreden van har- _mpnie Ambrosius in dienstencentrum 'De4 .Molens', 13.30 uur. concert Swingchroon in The Ditch, 15.00 -uur, «Piet le Bianc speelt sax, niet duidelijk of hij "als Sinterklaas of als wttte Piet komtPodi um, 14.00 uur. VLAARDINGEN zaterdag 29 november film 'Belle de jour" in filmhuis Harmonie, 20.30uur. •najaarsconcert Sursum Corda metmede- - werking van het Delta Dans- en showorkest in De Harmonie,20.00 uur. toneelgroep De Fakkel speelt het blijspel Met mes en vork, inzaai De Deel, Baamhoe- .ve 6.20.00 uur. CJV draait films: 'Dumbo. het vliegende olifantje' (gebouw Leger des Heils, 11.00 en 14.30 uur en in de Ichtuskerk, 10.00 en '1350 uur); tekenfilmfestvialfTnangel, 11.00 "bh 1350 uur, Middeihuyse, 10.00 en 12.30 -uurendeVredeskerk, 10,30,13.30en 16.00 -Uur); griezelfilm 'Fright night' in Triangel, _1850en20,45uur. rjtondag 30 november v* optreden Sebastiaan Oosthout (plano) in -de muziekkamer van het Visserijmuseum, .'15.00 uur. maandag 1 december «klaverjas- en sjoettoemool in Natuurvnen- -deohu is Hoogkamer, 19.30 uur. dinadag 2 december thema-ochtend in Natuurvriendenhuls Hoogkamer over de Joodse visie op Israël, ^50 uur. opening expositie van tkonen en refigieuse "schilderijen van Leen Pronk in het Zonne- -huis, 15.15 uur. De expositie loopt tot 3 ja- ■nusri. MAASSLUIS zaterdag 29 november beiaardconcert Jan Zwart in de Grote -1£erk. 15.00 uur. vijfde Gig-testlval met vijf live-optredens van popgroepen, 20.00uur. door MARI TIMMERMANS Schiedam „Vrouwenkoren zijn minder populair dan mannenkoren. Ik weet niet waaraan dat ligt. Ik weet wel dat de mensen verbaasd staan van de oneindige stemvari- anten en dan vinden ze het plotseling wél mooi". Mevrouw Sonneveld van het Schiedams Vrouwenkoor culti veert geen artistiek minderwaardigheidscomplex over dat mis- 1 verstand. De 38 andere vrouwen van het koor evenmin. „Als het publiek ons één keer hoort, zijn alle vooroordelen tegen vrou- wenkoren in één keer verdwenen", voegt ze er lachend aan toe. sweet sixty. Mevrouw Bastiaanse: „Maar we zijn kritisch. Niet ie dereen kan zomaar meezingen. Met al die playbackshows tegen woordig denkt iedereen te kun nen zingen. Nadat je stemsoort is bepaald, moet je een stukje voor zingen. Ria Bergmeier is daar erg precies in". „Behalve een artistieke is er ook een levendige sociale band. Als iemand niet op de repetitie ver- Vanavond verzorgt het 41 jaar oude koor een concert in kerk- zaal De Ark aan het Hargplein. De Schiedamse vrouwen zingen daar liederen van Schubert, Fau- ré» Saint Saens, Vellones en D'ïn- dy. Na de pauze brengt het koor de beroemde 'Beggars Opera' van de achttiende eeuwse componist John Gay ten gehore. Het pro gramma staat onder leiding van Ria Borgmeijer, die het koor al meer dan 35 jaar onder haar hoe de heeft. Toemees „Ik zou dolgraag eens iets uit Je sus Christ Superstar willen zin-* gen, maar ik denk dat dat voor ons koor erg moeilijk is", zegt me vrouw Sonneveld. „Er is veel voor vrouwenkoren gecompo neerd, dat wel. Schubert, Mozart, Bartok en Kodai hebben bijvoor beeld speciale koorwerken voor vrouwen geschreven, maar altijd blijft het probleem of je precies de stemmen in huis hebt". De zenuwen spelen na 41 jaar nog een rol. Het Schiedamse Vrouwen koor bij de generale. schijnt, wordt er meteen geïnfor meerd en als het nodig is, helpen we allemaal". Vanavond worden de veertig in sjiek zwarte avondjaponnen ge stoken dames terzijde gestaan door drie solistes en een pianiste. Het concert begint om 20.15 uur. De entree bedraagt 7,50. „We hebben dit keer een grote zaal af gehuurd, want bij het vorige con cert moesten er mensen op de fang blijven staan". De Ark kan 50 mensen herbergen en geen enkel koorlid twijfelt aan een 'volle bak'. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 28 november 1986 Schiedam Rob Koevermans maakt morgenavond voor het eerst dit seizoen deel uit van de basisopstelling van SW, De kans is groot dat vrije verdediger Chris Treling ten koste van Koever mans naar de bank wordt verwe zen, maar indien Ard Oosterlee nog niet voldoende hersteld is, completeert Koevermans de ploeg in de middenlinie. Naast Treling zijn oak Paul Oschner en Coen van der Hoeven het slacht offer geworden van de afgang te gen Eindhoven. „We hebben deze week intern strijd gevoerd", aldus Buitelaar. „Ik geloof dat de jongens daarvan zijn geschrokken. Ik heb de maandag na Eindhoven een mo noloog afgestoken en geen ruim te tot discussiëren gegeven. Te gen Eindhoven heeft de ploeg ge vloekt tegen de ploegtaktïek en is er totaal niet voor het collectief gespeeld". Overigens kan SVV een aardige recette tegemoet zien tegenriSH Cambuur. De Friese koploper-^ door minimaal zeshonderd porters worden vergezeld -orr SVV heeft nu al opdracht gekxc£ gen om een speciaal vak vrirtb maken voor de aanhang van Sk Cambuur. De achteringang van SVV is zaterdagavond wegens riolen ngs werkzaam heden geslö-* Schiedam SW heeft een sponsor gevonden voor de tijdens de winterstop te houden neder laagserie. Voorzitter Martin de Jager rondde gistermiddag de onderhandelingen af met Hans Hofman, de directeur van Foto home Kleurenfoto's. Dit bedrijf staat garant voor de kostenpost van 15.000 gulden. Blijkt deze se rie aan te slaan, dan is Fotohome Kleurenfoto's ook in de toekomst bereid SVV te steunen. Het bestuur van de Schiedamse eerste divisieclub heeft inmiddels toezeggingen binnen van Sparta, Excelsior. DS"79, FC Den Bosch, FC Groningen en PSV. De laat ste twee weliswaar onder voorbe houd, maar de respectievelijke managers Verlangen en Ploegs- ma hebben al laten weten een gaatje vrij te kunnen maken tus sen 23 december en 21 februari. FC Utrecht, FC Den Haag en Haarlem reageren vandaag. waarna in overleg met de deelne mers het wedstrijdprogramma? (weekends en midweekse avoo-, den) wordt vastgesteld. Dc winnaar van deze nederlaag- serie wordt7.000gulden rijkeren! dc nummer twee 3.000 gulden. De resterende 5.000 gulden be staan uir onkosten (scheidsrecht ters en reiskosten tegenstandets)." aiy de Bruyn, Anja Hollander, Irtgrid Duifer en Monique Helmer (vl.n.r.)zijn inderdaad door het dolle heen na dei 16-14 zege op DWS. door DONALD BAX Schiedam Zuideuropese taferelen, gisteravond in de bomvolle Margriethal, waar vooral de handbalsport tot winnaar werd uitgeroepen. Dat de bekerconfrontatie tus sen de damesteams van UVG en DWS meer was dan zo maar een wedstrijdje, was al wijd en zijd bekend, maar dat de omlij sting en een dik uur later ook de ontknoping zo'n schitterend karakter zouden dragen, had werkelijk niemand voor moge lijk gehouden. UVG toonde zich in hetprestige- duel uiteindelijk Schiedams bes te, maar het moest werkelijk tot de bodem gaan om het één divisie lager spelende DWS van een da verende verrassing af te houden. Er was zei fs een verlenging nodig om UVG aan de goede kant van de score te brengen (16-14), zodat de enorme vreugde-uitingen iet- wal overdreven aandeden. „Zij de punten, wij de overwinning", gaf DWS' topschutter Leny Zandbergen de gevoelens perfect weer. De thriller, doorspekt niet alle fa- celten die zaalhandbal tot zo'n publieks genieke sport hebben gemaakt, boeide van begin tot eind. Het was de verdienste van de uitmuntende arbiters Slump en Tito, dat de emotionele twee strijd nooit ontaardde in ordinair gooi- en smijtwerk. Zodra ook maar de geringste vorm van esca latie dreigde, werd de boosdoener subiet ter afkoeling voor twee minuten naar bat hardhouten bankje gezonden. De onderlinge verschillen waren minimaal, niet name in de eerste rondgang toen de onbevangen heid van DWS bijzonder effectief was Het leek alsof coach Nol Verhoeff z'n nuchtere benade ring ook op z'n speelsters had kunnen overbrengen. Het als hard leboek staande DWS had constant een voorsprong, die pas vlak voor rust door de jarige Son- ja van Vclzen ('Een mooier ca deautje hadden ze me niet kun nen geven') ongedaan werd ge maakt (5-5). Conform haar status gekop peld aan ccn speciaal voor dit duel ontzettend grote veer krachtsloeg UVG luttele mi nuten na dc onderbreking een bres. Schoten van Ingrid Duifer (werd door coach Leon Luyster- burg niet gewisseld). Kann ten Wolde en Jolanda Blom waren nu wel ie veel voor DWS' derde doel vrou we Thea van de Beemt (Geja Lubbers zat met een spier- scheuring op de bank en Miranda Brocrcn was geveld door een hersenschudding) Onder leiding van de ontembare! Leny Zandbergen begon DWS» aan een indrukwekkende inhaal-J race. waarbij de ditmaal m hot' geel geil u 1de 'bezoeksters' overi gens steun kregen van de nu éenS" niet ovei tuigende doelvrouvre Annette Kroon Riet scores over* en weer wend regelrecht op 'eéri. verlenging aangestuurd. Op nieuw was het Leny Zandbergen die m de slotfase voor gcrechtig- heid zorgde, en passant haar to taal op acht treffers brengend. Onderwijl steeg de sfeer naar een absoluut hoogtepunt, waaraan de plotselinge aanwezigheid van de herenselectie van UVG niet vreemd was. De pupillen van Rem* Bos nestelden zich in een' hoek van dc zaal en gaven luid-* ruchtig hei goede voorbeeld. Dat werd in het veld overgenomdn door Karin ten Wolde en Valïie Kolditz, die in de verlenging DWS tot ccn definitieve knieval dwongen. „Wc hebben er hard. voor moeten knokken", trapte Luysterburg na afloop een open- deur in- ,""7 De woorden van de koorsecreta ris worden aangevuld door de tweede secretaris, mevrouw Bas tiaanse: „In de loop van de jaren zijn er ook veel stukken speciaal voor ons koor geschreven. An dnes de Braauw heeft bijvoor beeld een prachtig lied voor ons gemaakt". Naast klassieke koor werken hebben de Schiedamse vrouwen veel moderne liederen op hun repertoire. Het SVK is in de (bijna) halve eeuw van haar bestaan vaak op reis geweest. Het koor zong onder andere in Dortmund, Efilingen, Innsbruck, Praag, Brussel en vo rig jaar in Wales, In ons eigen land laten de dames geen moge lijkheid onbenut om van Gronin gen tot Maastricht hun stem te verheffen. „Daar komen vaak ontzettend leuke contacten uit voort". Nieuwe leden kan het koor goed gebruiken. De gemiddelde leef tijd wordt door mevrouw Sonn- neveld lachend aangeduid als: Nissan Bluebird v.a, 24.199.- Bestaat er een auto die door zijn specifieke eigenschappen zija werkgever in alles tevreden stelt? Wel degelijk: De nieuwe Nissan Bluebird. Wat maaki de Bluebird ook zakelijk gezien ipt een juweel van een auio? Een solide reputatie en een aangename prijs. Voor 24.J99.- heeft u al een 4-deurs 1.6 liter versie, die bovendien voorzien is van ruim 30 extra's. Trouwens de Bluebirds hebben v.a. LX zo'n Nu 6 jaar carrosserie-garantie. 50 extra';* waaronder stuurbekrachtiging. U beeft de keuze uit 16 verschillende uitvoeringen, waaronder snelle en stille Diesels Stuk voor stuk voorzien van krachtbronnen voor „vol conüoue dienst". Zuinig (1:15.6 bij 90 km/h constant. 1.6 liter uitvoering) en snel (195 km/b. Turbo-versie). Zoekt u een auto die iets wezenlijks bijdraagt aan uw bedrijf? Kom naar onze showroom en test zo'n ondernemende Bluebird in de praktijk door RENE DONS Rotterdam Trainer Rob van Nijnatten stapte mot een gering aantal illusies in zijn bagage de zaal tn. Vlaardingen was immers al voor de bekerwedstrijd gebom bardeerd tot figurant tegen het ij zer-sterke Trekvogels. De Rotter damse korfbalploeg voldeed aan de verwachtingen en wees met 18-6 de pupillen van Nijnatten te recht. „Dit is voor ons maar een oefen potje. Op het moment dat Trek vogels uit de koker rolde, wisten wij a! dat we kansloos waren. De schot vaardigheid en de routine bij de Rotterdammers zijn veel groter. Teveel duels gingen aan onze kant verloren, doordat Trekvogels onze aanvallers nau welijks ruimte gaf", verzuchtte Van Nijnatten. Het twee klasse lager acterende Vlaardingen kon in deze wed strijd geen polten breken. Van Nijnatten verliet al na enkele mi nuten zijn zitplaats om zijn ploeg vanaf de zijlijn te ondersteunen. De adviezen van de trainer wa ren echter aan dovemansoren be steed. Vlaardingen trok door een Heffer van Marilou Willemsen de stand weliswaar gelijk, nuuif kon nooit en te nimmer de vorm van Trekvogels bereiken. Trekvogels trad aan in de sterk» ste opstelling. Eric Ervvich en ue fel begeerde Arman Gerritsen deklasseerden hun tegenstanders bij vlagen tot een stelletje begin nelingen. „Ik til daar nietvlz.O zwaar. De ploeg heeft van deze wedstrijd veel kunnen leren, dat geldt voor mij ook. Wat mij vóof1 al zorgen baart, is de matige pre- duktiviteit van de formatie, als; de tegenstander weinig r uimle geeft. Er wordt dan te weinig be wogen, zodat dat er nauwelijks verrassende acties bij de korf ko men", meende Van Nijnatten! Na de rust kwam Vlaardingen beter voor dc dag. Dit was ook*te danken aan du gemakzuch.i-.by Trekvogels. In de tweede helft trof de tweedeklasser vijf maal doel. Arno Brouwer (3x*), René Zwets en IJsbrand den Breems waren verantwoordelijk voor 3e produktie. IIIIIIIIIIIIIIllllHllllHIIIIIIIIIIIItlHIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllNHIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIKIIlUt^ Schiedam Garfield Charles keert volgend seizoen terug bij Excél- sior'20. De Koninklijke Nederlandsehe Cricket Bond (KNCB) zal de Westindiér ook voorde komende competitie dispensatie verlenen. Het is tevens de bedoeling, dat de publiekstrekker Emmerson Trotman ook volgend jaar voor de Schiedamse hoofdklasser uitkomt. De cricketcommissie van Exeelsior'2ö is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe trainer-coach, nu Tony Opatha na twee seizoejign Thurlede terugkeert naar z'n oude liefde VOC, De eerste besprekin gen hïervover zijn inmiddels achter de rug en de verwachting is, dal Excelsior'20 vgor deze funktiegeen buitenlander zal aantrekken. mui nu in ui iiiiij muf ui mi tiiiiiu nu li j iiin i iiiiini ui i tiiiiin r ii i ii ii mil ii 11 ui if 11 if f ii huk iiniini h

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2