SPORT COMMISSIE OP BREDE BASIS 'CDA zwalkt' Frans Schaap laat zich niets opleggen Titel doet afbreuk aan Jeugdland-expo AGENDA Leengoed en vertrouwd. De Persoonlijke Lening van de bank met de ÉL bondsspaarbank 'Burgers bij beleid betrekken' Fietspad langs Vaart na zomer 1987 dicht 'n Goed advies/ gunstige voorwaarden en altijd de laagst mogelijke tarieven. Snelle af wikkeling. Wèl zo plezierig, vindt u niet? SPORTAGENDA Gophers en Holy weer bij elkaar Verbazing bij John Scheerstra: Poppel om Van der Velden geeft startsein Bij u in de buurt is de bank binnen loopafstand Schiedam spaarbank S W 2 zakt verder weg Operatie Winnie Dijksman Judoka van het jaar bij Mahorokan Rotterdams Nieuwsblad woensdag RW 3 december 3986 De commissie milieu, samenge steld volgens artikel 61 van. de gemeentewet, kan nu ofEicieel aan de slag. De gemeenteraad van' Maassluis zette gister avond het licht definitief op groen. Burgers mogen meepraten en meebeslissen over het milieu in Maassluis. Zonder slag of stoot is dat zeker niet gegaan. De WD stemde gisteravond te gen. Jaap van der Griend, voorzit ter van Milieu Overleg Maas sluis (MOM), is echter ingeno men met de nieuwe commissie. Zijn organisatie krijgt een plaats in het overlegorgaan, naast vertegenwoordigers van de Vertowijk, de Noord-Nieu- welandse Polder Zuid, de Steen dijkpolder en de Milieu federatie Zuid-Holland. Alle politieke partijen leveren eveneens een vertegenwoordi ger. De commissie staat onder voorzitterschap van wethouder Izaak van der Knaap. Verslaggever Chris Woerts peilde de meningen van zowel een voor- als een tegenstander. Viaardmgen De softbalsters van Holy (Vlaardingen) en Gop hers (Maassluis) zijn ook voor het seizoen 1987 weer bij elkaar on dergebracht. In de eerste klasse van het rayon Zuid West Neder land ontmoeten zij voorts: Euro- chemie/Hawks (Dordrecht), Da- tapoint/Braves (Gouda). Thun- derbirds (Capelle aan den IJssel), St Lode wijk. Neptunus (beide Rotterdam) en SC Botlek (Spijke- nisse) De softbalcommissie heeft het voorstel gelanceerd om de eerste klassers veertien double- headers (dubbele wedstrijden) in het weekeinde te laten spelen. De herensoftbaicompetitie kent in 1987 twee klassen. GSS (Schie dam). Schiedam en Gophers ko men uit in de tweede klasse en krijgen daarin te maken met: Bernisse (Heenvliet), Blue Hitters- (Puttershoek). Datapoint/Braves? (Gouda). Euro Stars. HGC en Overkanten» (allen Rotterdam) en Euróehem ie/Ha wks (Dor-," drecht). De competitie start in het week-; einde van 25 en 26 apnl 1987 en duuit tot het weekeinde van 29 en 30 augustus 1987. De vakan-' ties top is vastgesteld van zaterdag' 11 tot en mei vrijdag 31 juli 1987. MaassluisDe verbazing bij John Scheerstra was in eerste instantie groot. Had hij het nu wel goed ge hoord? Was het CDA nu echt voor het instellen van de commissie mi lieu volgens artikel 61 van de ge meentewet? De liberale voorman in de Maassluisse raad kon het ei genlijk niet geloven. Het is net na de gemeenteraadsver kiezingen van 19 maart 1986 en de on derhandelingen tussen de politieke partijen over het Programma op Hoofdzaken zijn in volle gang. John Scheerstra had het goed gehoord. Het CDA schaarde zich achter de PvdA en zo kwam de ruim samengestelde commissie milieu, met burgers, er toch. g „De opstelling van het CDA heeft mij echt verbaasd", stelt John Scheerstra nu. ..Ik hoor het Wil van Dinter (ex-CDA- raadslid, CW) nog zeggen: nog zon com- missie met burgers en we hebben als S: raad helemaal niets meer te vertellen. Het CDA had vorig jaar totaal geen be hoefte aan een commissie milieu volgens artikel 61. Ook in het verkiezingspro gramma is er niets van terug te vinden. Het CDA zwalkt op dit punt". De ommezwaai van de CDA heeft de VVD verder voor kennisgeving aange nomen. Nog meer verbazing bij de libe ralen wekte echter de opstelling van de commissie Bodemonderzoek Steendijk- polder (CBS). John Scheerstra: „Op 21 maart schrijft de commissie in een brief, dat het voorstander is van het instellen van een commissie van advies en bij stand volgens artikel 62 van de gemeen tewet. Een commissie met daarin louter burgers, met slechts een adviserende be voegdheid. Op 7 juni laat de club echter weten toch voor een artikei-61-commis- sie te zijn. Juist vóór het overleg met de burgemeester kwam men ermee. In drie maanden lijd was de CBS overstag ge gaan. Dat komt mij vreemd voor". Jofin Scheerstra is altijd tegen het instel len geweest van een raadscommissie met burgers daarin opgenomen, om princi piële redenen. Intentie John Scheerstra: constructieve bijdrage. schillende bewonersgroepen gewoon doorgaat. Ik ben bang dat de zaken nu dubbelop gaan. In de commissie en ook nog eens tijdens het overleg met de wet houder", aldus Scheeretra. Een extra reden voor de verontwaardi ging van Seheeistra is het feit dat eerst alleen zaken betreffende de bodemver ontreiniging aan de orde zouden komen in de commissie, maar in een later stadi um is besloten om alle zaken aangaande het milieu in Maassluis te bespreken. „In de nu samengestelde commissie zitten drie leden die een duidelijk relatie heb ben met de bodemverontreiniging in de stad. Nu gaan we ook praten over de luchtverontreiniging en meer van dat soort zaken. Dat is toch nooit de intentie geweest Op deze manier krijg je misver standen". „Ik heb begrepen dat het maandelijkse overleg tussen de wethouder en de ver- De VVD mag dan tegen het instellen van de commissie zijn; nu het raadsbe sluit' positief is uitgevallen zal John Scheerstra toch zitting nemen: „Wij gaan onze verantwoordelijkheid niet uit de weg. Het is een democratisch genomen besluit. Als VVD proberen wij een con structieve bijdrage te leveren". Jaap van der Griend op de bres voor milieu Maassluis Jaap van der Griend is blij met de burgerparticipatie in de commis sie milieu. Tot vorig jaar was de bebaar de Maassluizer gemeenteraadslid voor de PPR/PSP en hij werd alom geroemd om zijn deskundigheid op het milieuge bied. Jaap van der Griend was daarnaast actief in de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder, maar sinds zijn vertrek uit de wijk is die band losser geworden. Hij is nu benoemd tot voorzitter van het Müieu Overleg Maassluis (MOM), op ba sis, van alweer, zijn deskundigheid. „In Maassluis opereren de verschillende bewonersgroepen onafhankelijk van el kaar. Er was af en toe wel contact en uit wisseling van gegevens, maar een echte structuur ontbrak. Gezien de problema tiek werd het zaak de krachten te bun delen", aldus Jaap van der Griend. Gezocht werd naar een onafhankelijk voorzitter. Iemand die boven de partijen zou staan. Het werd uiteindelijk Jaap van der Griend. „Door de inbreng van de bewoners komt er een stuk deskun digheid in de commissie milieu. Dat is een goede zaak. Ik moet vaststellen dat die deskundigheid bij de meeste raadsle den ten enenmale ontbreekt. Dat Is jam mer, maar het getuigt van wijs bestuur om deskundige bewoners in de commis sie op te nemen". Jaap van der Griend keert dus terug in de plaatselijke politiek. „Al heeft mijn politieke keuze niets met mijn functione ren in het MOM te maken. Ik ben aange zocht op mijn deskundigheid op het mi lieugebied. Tijdens mijn raadswerk heb ik mij daarin onderscheiden". De taakstelling van de commissie heeft al tot de nodige discussies geleid. „Wat dat betreft is onze start niet erg gunstig", aldus Jaap van der Griend. „De bewo ners werden wel betrokken bij het over leg vooraf, maar toen het op de taakstel ling aankwam werden wij niet gehoord. Ik wil het echter niet negatief zien. In de praktijk moet blijken hoe de commissie kan functioneren Van belang is ook de opstelling van de verschillende politieke partijen. „Ik hoop niet dat er wordt gewerkt op basis van getal, maar op basis van de argu mentatie. Nu de taakstelling beperkt-is; kunnen er in de gemeenteraad discussies ontstaan over details. Het is niet te wen sen dat de inbreng van de burgers onder Jaap van der Griend. de tafel wordt gewerkt door politieke discussies en afspraken", stelt Jaap van der Griend. Het mag duidelijk zijn dat niet alleen za ken betreffende de bodemverontreini ging aan de orde zullen komen. „Wij pra ten mee over alle zaken die het milieu in Maassluis aangaan", aldus Jaap van der Griend „Niet alleen de grote zaken ko men aan de orde, maar ook de kleine. Ik praat dan over de verontreiniging door plaatselijke bedrijven, het klein che misch afval en meer van dat soort zaken. De deskundigen in de commissie zuilen op alle gebieden actief zijn en het college gevraagd of ongevraagd van advies die nen". Het funetioneren van de commis sie milieu volgens art. 61 van de Ge meentewet kan baanbrekend werken in de gemeente Maassluis. „Als dat slaagt, dan is de weg open om weer burgers bij het beleid te betrekken. De invloed gaat dan verder dan het uitbrengen van je stem, eens in de vier jaar. Burgers willen best meepraten over deelvlakken van de politiek. Er ontstaat dan een geïnteres seerde betrokkenheid. De inbreng van de burgers in de commissies kan ten goe de komen aan de kwaliteit van het be stuur. Het is goed voor de stad". door ROB VAN ROOIJEN Schiedam Frans Schaap heeft voor het voetbal altijd alles over gehad. De grillige spits van het Krimpense DCV zegt het met een voor hem ongewoon ernstig ge zicht. Hij vraagt zelfs zijn vrouw Caroline hem in zijn gelijk te steunen. Frans Schaap (29), Schiedammer in hart en nieren, staat be kend als een moeilijke jon gen en dat predikaat kan hij maar niet van zich afschud den. „Voetbal is mijn grote passie, maar de mensen willen het niet geloven. Ik doe en laat er écht alles voor. Ik weet hoe ik aan mijn reputatie kom. Ik ben g altijd in voor een geintje en J! kom in en huiten het veld laco- niek over. De lui, die daar over g- vallen, kennen me niet. Viel er w wat te lachen bij Hermes DVS f en DHS, dan zat ik er inder- daad als eerste bij. Iedereen 2 had het dan over Frans Schaap, maar het kwam bij ve len verkeerd over". Hot is we] zo. dat Schaap zich mets laai opleggen. „Ik kon als jo chie van achttien een contract te kenen bij SVV. Ze dachten op Harga. dat ik gelijk zou toehap pen en enthousiast een krul zou zetten Mooi mis. want ik wilde dolgraag bij Hermes in het eerste voetballen. Mijn vader nam me aliijd mee en hij kreeg toen de kans om mij te zien spelen. Het blijft een vereniging, waarvoor ik een zwak heb" Schaap maakte één seizoen mee, dat Hennes in de hoofdklasse uit kwam. Hij bleef bij de club tot zijn 22e jaar Daarna was hij on- detdak bp vier clubs, maar met SchiedamEr is ai vaak aan gedacht, want er tie naar de Himalaya, via Nepal, Sikkin en is volop fotomateriaal, maar nu eindelijk lijkt Bhutan. het ervan te komen: Jeugdland gaat exposeren In het museum keek ook Clara Stroman ervan in Schiedams Stedelijk Museum. De tentoon- op: „Ik moet je zeggen, toen ik dat besluit van B stelling ivordt gehouden van 22 januari tot 1 fe- en W zag waarin de expositie wordt goedge- bruari. Leuk, voor al die kinderen die hun va- keurd, toen zag ik die titel ook voor het eerst". kan des ooit bij Jeugdland hebben doorge- Lachend:„Wijhebben'm niet bedacht", bracht Alleen die titel, die is onmiskenbaar Het museum had als voorlopige werktitel 10 ontleend aan het ambtenarenjargon: '10 jaar jaar Jeugdland, dus zónder dat vreselijke'gede- Jeugdland gedecentraliseerd'. Mama, wat is eentraliseerd', maar omdat Jeugdland ook al dat? bestond voordat het in 1976 over de wijken werd verspreid, klopte die tien jaar niet. Het Wie deze lumineuze titel bedacht heeft, valt heette al Jeugdland, toen het nog 'gecentrali nie t te achterhalen. De afdeling cultuur, sport seerd' was in sporthal Margriet, en recreatie verwijst naar het bureau Jeugd- Clara Stroman: „Misschien heeft de gemeente land. waar een antwoordapparaat laat weten secretaris dat woordje eraan geplakt?" Mis- dat er niemand is. Geen wonder, want jeugd- schien. Mr. Arno Gorissen was wegens een ver consulent Joop van Broekhoven is mot vakan- gadering van Ben Wniet te bereiken. SchiedamEn nog steeds zijn er stukken Thurlede, die meer een oerwoud dan een volkstuin lij ken. Deze keer gaat het om een poppel op perceel 135, waarvoor B en W een kapvergunning heb ben" verleend. De Italiaanse po pulier is de zoveelste schaduw- werpende boom, die de volk stuinders van Thurlede omge hakt willen zien. Vlaardingen Wethouder IJs brand van der Velden geeft mor genmiddag om half vier het offi ciële startsein voor de aanleg van een nieuwe atletiekaccommoda- tie in Vlaardingen. Op hei complex van AV Fortuna aan de Marnixlaan wordt dan be gonnen met het leggen van de fundering, zodat de atletiekvere niging de nabije toekomst heel wat vrolijker tegemoet kan zien. SCHIEDAM vrijdag 5 dacember kwartel James Marianne Long In The Ditch, 21.30 uur. film 'De Aanslag' In Filmclub Schie dam, 21.30 uur. VLAARDINGEN donderdag 4 december kledingbeurs In wijkcentrum De Hei paal, 13.45 uur. lunchconcert in Grote Kerk, 12.45 uur MAASSLUIS donderdag 4 december film 'Brandende liefde' van Ate de Jong In het Schuurkerktheater. 20.30 uur. vrijdag 5 december beiaardconcert in Grote Kerk, 11.00 uur. Vlaardingen Het fietspad langs de Vaart tussen Vlaardin gen en Schipluiden wordt volgend jaar voor onbepaalde tijd afgesloten. Ergens in de tweede helft van 1987 hoopt het hoog heemraadschap Delfland te kunnen beginnen met het ver zwaren van de kade. Die is in de loop der tijd op sommige plaatsen zo verzakt, dat gevaar voor een dijkdoorbraak niet denkbeeldig is. De kade moet worden opgehoogd en dat bete kent dat er gedurende het werk geen fietser kan passeren over het krap een halve meter brede pad. De reconstruetiecommissie Midden-Delfland ziet de noodzaak van dijkverzwaring in, maar wil niet dat die ten koste gaat van de beplanting langs de waterkant Het fietspad, dat door de aantrekkelijke ligging direct aan de Vaart 's zomers door veel dagjesmensen wordt uitgekozen voor een tochtje naar Delft, mag van het karwei ook geen blijvende schade oplopen, vindt de commissie, „Het mag onder geen voorwaarde ver breed worden tot een circuit voor sportfietsers", aldus een woordvoerder. De Maaslandse landschapsinrichters staan voor een moeilijke klus, want ook de bewoners van de schaarse huizen langs de Vaart hebben zo hun wensen. Van hun vaak roman tisch woongenot en unieke uitzicht blijft weinig over, als er ingrijpend aan de kade wordt gesleuteld. Ook met hun belan gen moeten commissie en hoogheemraadschap terdege reke ning houden. Het maken van een voor iedereen aanvaardbaar plan zal daarom misschien wel evenveel tijd in beslag nemen als de uitvoering, veronderstelt men in Maasland. „Het is geen gebied waar je zomaar even een paar bulldozers naartoe stuurt", zegt de woordvoerder met veel gevoel voor understa tement De reconstructiecommissie gaat ervan uit dat voorlopig alleen de kade tussen ruwweg café Vlietzieht en de voormalige trambrug bij Schipluiden onderhanden wordt genomen. La ter komen kade en fietspad ten zuiden van het watersportcafê aan de beurt Met het werk wordt begonnen zodra het hoog heemraadschap en de reconstruct!ecommisie overeenstem ming hebben bereikt en de provincie met hun plan akkoord is (ADVERTENTIE) DCV'er Frans Schaap:...'Ais DCV geen kampioen wordt, dan is wat mij betreft het seizoen mislukt'... langer dan één voetbaljaargang: DHS. weer Her mes DVS. De Musschen en SVV. „Door mijn provocerende manier van voet ballen. loop ik snel een blessure op. Ik zoek de man op en dat lokt overtredingen uil. Tegen Volen- dam raakte ik zwaar gekwetst aan mijn rugwervels». Het bestuur vond het risico voor een nieuw contract te gioot Het hoofdstuk SVV was uit voor het verhaal echt goed was begonnen". Vlissingcn Nog tobbend met zijn kwetsuur nam Schaap de benen naar Zee land. waar hij in Vlissingcn een vereniging met pretenties vond De Schiedammer was drie jaar lang een belangrijke schakel in het ambitieuze vy f-jarenpl a n. Binnen die tyd moest een basis voor een oven»tap naar het be taalde vueibal worden gelegd Schaap spreekt over zijn fijnste voet baljaren tot nu toe. „Toen ik kwam. speelde Vlissin gcn ip de tweede klasse. Hel tweede jaar weiden we kaïn pioen en nu is Vhssingen een ge duchte eersteklasser. De entoura ge in Zeeland was fantastisch en dan vooral als we tegen Middel burg of Oost- Ka peilt» speelden. VlissingcnOost-Ka pel Ie was de FevcnooidAjax van de eilan den met ruim drieduizend men sen langs de lijn De overstap was dus. mei zo gioot, een amateur- club met de status van een top per" In zijn tweede Vlissingse jaar maakte de selecLic een tiendagse trip naar Liberia met het Zeeuwse elftal ging Schaap naar Engel a ml Toch was een eerdei e overstap naar DCV oen serieuze üveiweg.ng Wc waren kam pioen geworden en voor mezelf had ik een doel bereikt En het iet zen ging me ook legen staan Als we uil moesten speten tegen bijvoorlieeltl Bteskens, dan ver trok ik s moigcns om tien uur en kwam pas laat in de avond weer thuis Twee trainingen in de week betekenden zeshonderd ki lometer met de auto. Ik heb me loth laten overhalen voor een dei de jaar Daar kwam nog bij, dal ik toen in hel gips liep door een ontstoken achillespees. Bij DCV werd vooraf al veel van me verwacht en kon ik op dat mo ment slechts afgaan Ik heb wel een toezegging gedaankom ik terug naar deze kant, dan staat DCV bovenaan de lijst". Versterking De nieuwe DCV-tramcr Geert Meyer kon in de aanval verster king gebruiken en Schaap kwam zyn helofte na. De postbode vroeg ove rsc h ryvi ng naar Kri mpen. Meyer had m het begin de nodige kritiek op het spel van Schaap, maar kan de laatste weken tevre den zijn. De spits scoort zelf en laat ook anderen zijn voorberei dende acties afronden. Schaap „Kritiek is een groot woord, want ik heb niets verno men Ik draai al twaalf jaar mee op een redelijk niveau. Ik zorg gewoon dat ik op tijd in vorm ben Wat anderen zeggen, laat ik over me heengaan. Over een me ningsverschil hoe de voorhoede moei opereren, kan ik niet wak ker liggen. De spitsen moeten van Meijer de ballen meer terug kaatsen. Ik kan mijn spel niet veranderen en ben dat niet van plan ook. Ik blijf die vent opzoe ken om hem uit te spelen. Ik ben geen pingum, die constant heen <»r weer beweegt". Rotterdam De tweede keus, v.m SVV staal er na de nederlaag bij Excelsior (2-0) slecht op. De ploeg zakte naar de één na laatste plaats In een pittige maar slechte wedstrijd kon SVV alleen de eer ste helfi enigszins party bieden. De Schietknnmmers speelden met de coniractspelers Paul Osc- hncr. Jan Konemann en Coen van dei Hoeven in de basis. Vooral Van der Hoeven maakte de fout te veel met de bal te lo pen Hij werd dan ook gewisseld voor Jaime Lorenzo. Toch had Excelsior een blunder van 'doelman Richard de Bruin nodig om in de tweede helft op, voorsprong 1c komen. De Bruin- liet een vooi7.et van i echts door zijn bonen glippen, waarna Je men Boei e makkelijk kon scoren (1-0) Trainer Jan Roigers verving nog Rob den Flartog voor Robert Co,- Im. ma.n het spel van SVV bleef ver onder de maat. Een tweede Rotterdamse treffer kon niet uit blijven Jtimoi de Man passecidc De Bruin met een afstandschot. Schiedam Wmnic Dijksman is voorlopig uitgeschakeld De 27- jatige spel verdeelster van De Blaakse'VCS heeft begin deze week een liesoperatie ondergaan. Hoewel het een relatief lichte in- gieep beu of. zal zij voor mini maal tien dagen zijn uitgescha keld. Eet der al viel aanvalster Marianne Brxtrs weg uit de vol- 1 evIxiIselectte van trainer-euach Ronald Vorderman door zowel een schout lei - als enkelblessure. Maassluis Sportschool Maho rokan lutdl het sportieve jaar 1986 op zaterdag 20 december uit, inet het traditionele jeugdjudo- kersiioernöoi voor jongens en. meisjes toten niet 16ja.ii Tevens wordt m de loop van die middag (om ongeveer 15.00 uur) bekend gemaakt wie zich bij de Maassluiso sportschool de judoka van het jaar mag noemen. De uitrefking van die onder scheiding wordt vooraf gegaan door een huldiging van de judo ka's. die in 1986 zowel nationaal als internationaal aan de weg hebben getimmerd. Het evenement, dat wordt afge-, werkt m de Olympiahal. wordt besloten met een onderling zaal voet lxilloer n ooi en een feesta vond Tips voordeze rubriek kunt udoorgeven aan de sportredaktie van deze krant (PostbUB 110,3130 AC Vlaardingen). De sportredaktie is telefonisch bereikbaar onder nu mm er 010-4345209. WOENSDAG Biljarten: 19,30 Voorwedstrijden Kroon- bokaa! in Dé Oude Markt te Vlaardingen' (poule 3); Zaalvoetbal; Westwijkhal Vlaar dingen: 21.45 DVO'32—SC Botlek; Veiling- weg Rotterdam: 19.00 Hermandad—De-* mos. DONDERDAG Biljarten: 19.30 Voorwedstrijden Kroon- bokaai ui De Kroon te Viaardlngen(poule4).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 2