Schiedam schrapt nieuwj aarsborrel En thousiasme Flores werkte aanstekelijk Lenny wil meer speelruimte Tip On I n gaat eigen stad z'n roem bewijzen 4995. VIAARDIN6S DAGBLAD SCHIEDAMSCHE COURANT «I li WATERWEG CSÜRANÏ ^ROTTERDAMS NIEUWSBLAD Fusie van spaarbanken Munitie weg uit Staelduinse bos Man in oog gestoken Wraakacties van trio Inbraak Goud na bijna veertig jaar Een fijnsehrijvend cadeau voor u... Kerstbomen weggewaaid NU KOPEN IS GELD VERDIENEN o.a. 3-2-1 5995,- 3-2 4855,- ANKER STIJLMEUBELEN bWHERWEG VRIJDAG 19 DECEMBER 1986 Regionale redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229,4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 Vlaardingen/Schiedam Het ondertekenen van de fusie-overeenkomst tussen de Bondsspaarbanken van Vlaardingen en Schiedam riep gisteren bij sommigen weemoed op. „Het was toch een stukje van onszelf", ver zuchtte A. Meerman, nadat hij zijn handtekening onder de akte had gezet. Na twee jaar praten besloten de banken in Vlaardingen (op gericht in 1823) en Schiedam (anno 1820) de 135 personeels leden en 15 filialen in één or ganisatie onder te brengen. „We vallen elkaar niet uit ar moede of rijkdom in de armen, we willen gewoon ons markt aandeel behouden en liefst vergroten", aldus Meerman, die de raad van commissaris sen gaat voorzitten. J. van. Elk, de voorzitter van het Schiedam se spaarbankbestuur, vindt het belangrijkste voordeel van de fusie dat de spaarbanken nu ook (dure) beleggingsdeskun digen in dienst kan nemen. „De banken afzonderlijk konden die specialisten niet betalen". Die uit breiding van het servicepakket levert twintig arbeidsplaatsen op en zal de omzet, die nu al bijna twee miljard gulden bedraagt, nog een 5 doen stijgen. Hoewel de Bondsspaarbank Schiedam/Vlaardingen de ko mende jaren één moet worden, blijft de leiding ook na ingang van de fusie1 januari 1987in banden van twee directeuren. K. van de Geest houdt zijn kantoor aan de Lange Nieuwstraat in Schiedam en G. van Buuren blijft gehuisvest in het Vlaardingse hoofdkantoor aan de Schiedam- seweg. Vlaardingen/Maassluis- /Maasland Ruim zestien jaar nadat Provinciale-Sta ten een motie aannamen om het Staelduinse Bos vrij van munitie te maken, komt uit voering van de plannen nu inzicht. De kosten van het verplaatsen van het munitiedepot bedra gen acht miljoen gulden, waar van het rijk zeven miljoen be taalt. De rest moet worden op gebracht door de provincie en een aantal gemeenten. De pro vincie is bereid een half mil joen gulden voor dit doel uit te trekken op voorwaarde dat de gemeenten met elkaar een zelfde bedrag op tafel leggen. Maassluis is voor 33.000 gulden aangeslagen, Vlaardingen voor 30.000 en Maasland voor 6000. De gemeente 's-Gravenzande moet het diepst ïn de buidel tasten: 272.500 gulden, terwijl ook van de Vereniging Vrienden van het Staelduinse Bos nog eens 34.000 gulden wordt verlangd. Een tweede voorwaarde van de provincie is dat de gronden om niet worden overgedragen aan de provincie. Daarna zal het eigen dom overgaan naar de stichting Het Zuidhollands Landschap. De stichting zal het beheer primair richten op de ontwikkeling van het gebied als natuurreservaat. In het oostelijk gedeelte zullen geen voorzieningen worden aange bracht die speciaal voor recrean ten zijn bedoeld. Schiedam Pas gisteren deed een 32-jarige Schiedammer aan gifte bij de politie van een zware mishandeling, die 22 november plaatsvond. De man werd die nacht op het Spinhuispad door vier jongens zonder enige aanlei ding in elkaar geslagen. Eén van de daders stak hem met een mes in het oog. Het slachtoffer is deze week uit het oogziekenhuis ont slagen. Hij heeft volgens een poli tiewoordvoerder geen blijvend letsel aan de messteek overge houden. Vlaardingen Drie Vlaardin- gers in de leeftijd van 20 tot 25 par zijn aangehouden, omdat zij de afgelopen weken voor onge veer 8000 gulden ruiten hebben ingegooid van een café aan de Reigerlaan. Het trio handelde uit rancune jegens de eigenaar, die hen onder meer had geweigerd drank te schenken. Ze waren zo boos op de kroegbaas dat één wraakactie niet voldoende was. Er sneuvelden ruiten tijdens de nachtelijke uren van 6, 7 en 13 december. Maassluis Al weken liep de 10-jarige Lenny Buitelaar tegen haar ou ders te klagen over de ge brekkige speelvoorziening van de kinderspeelplaats aan de Koolmeesstraat De ouders van Lenny kon den echter niets aan de situa tie veranderen. De gemeente Maassluis echter wel en op advies van haar ouders schreef Lenny een. brief aan de burgemeester. „De kinderen vinden de speel plaats maar niets. Er staan veel te weinig speelwerktuigen vol- gens de kinderen die er vaak spelen. Er moeten bijvoorbeeld schommels komen'', aldus de moeder van Lenny. Omdat Lenny in de brief wel haar naam vermeldde, maar niet haar adres, heeft de ge meente Maassluis tot op heden de brief met kunnen beant woorden. Eén ding is echter ze ker. Na een bespreking in het college van burgemeester en wethouder werd geconclu deerd, dat aan uitbreiding van de speelplaats geen behoefte is Het verzoek werd afgewezen „Het plaatsen van schommels- op die piek gaat gewoon niet", aldus een woordvoerder van de gemeente Maassluis. „De ruimte op de speelplek is daar voor te genng Als je overgaat tot het plaatsen van schom mels, dan moet je aan wettelij ke bepalingen voldoen". De woordvoerder van de ge meente Maassluis is verder van mening dat er behoorlijk wat speel voorzieningen zijn op de speelplaats aan de Koolmees straat. „Het is een goede speel plaats. is onze indruk. We zou den de ouders en de kinderen een slechte dienst bewijzen, als we wel schommels zouden plaatsen. De veiligheid is daar bij niet gebaat". Lenny knjgt overigens nog persoonlijk bericht van burge meester Hans van Es. Hij zal in zijn brief het standpunt van de gemeente Maassluis nog eens uiteen zetten Schiedam/Vlaardingen- /Maassluis De gemeen te Schiedam heeft aan de vooravond van 1987 beslo ten een traditie af te schaffen. De receptie, waarmee het stadsbe stuur gewoontegetrouw het nieuwe jaar inluidt, is geschrapt. De belangstel ling uit de bevolking liet de laatste jaren sterk te wensen over. De receptie was juist bedoeld om het contact tussen gemeen tebestuur en burgerij te bevor deren, maar de instuif werd steeds meer een samenzijn voor de Schiedamse incrowd. Volgens B en W heeft het wei nig zin een receptie te houden voor mensen die elkaar toch al zeer regelmatig zien. De ge meenteraadsleden, ambtena ren en vertegenwoordigers van het verenigingsleven moe ten elkaar maar op een andere manier beste wensen over brengen. Schiedam probeert al heel lang een geschikte formule te vinden voor de nieuwjaarsborrel. Om zo veel mogelijk burgers naar de re ceptie te lokken werd het samen zijn verplaatst van het oude stad huis naar de foyer van het Passa getheater, een verhuizing die naar men hoopte drempelverla gend zou werken. Maar in de praktijk kwamen toch weer alleen de vaste bezoekers opdagen en bleef de burger thuis. De 'gewone' Schiedammers, die in het stadhuis nog wel eens op de drank wilden afkomen, heten het afweten toen er een alcohol verbod werd ingesteld. Het or kestje, dat er voor in de plaats kwam, maakte dat gemis maar ten dele goed. Het experiment om louter sapjes te schenken waarmee de gemeente de no toire drinkers die een gratis glaasje niet versmaadden, buiten de deur wilde houdenwerd al snel afgeblazen. De borrel keerde een jaar later weer terug, de bur ger niet. Schiedam is de enige gemeente van de drie Waterwegsteden waar de nieuwjaarsontmoeting niet van de grond wil komen. In Vlaardingen doemen op de re ceptie eveneens hoofdzakelijk de plaatselijk meest bekende gezich ten op, maar temidden van de vips worden toch ook veel indivi duele burgers waargenomen die prijsstellen opeen handdruk van de burgemeester. Vlaardingen gaat dan ook gewoon door met de instuif. Dit jaar wordt die gehou den in het stadhuis op 2 januari, 's avonds van half acht tot negen uur. In Maassluis heeft het stadsbe stuur ook niet te klagen over de aanloop. „Het is hier altijd een heel gezellig gebeuren. Natuur lijk heb je een vast kringetje, maar de Maassluizer die geen en kele binding heeft met de poli tiek of het verenigingsleven, laat zich daar niet door weerhouden. We doen elk jaar ons best er een geanimeerde receptie van te ma ken Dit keer komt de politie wat videofilms laten zien en is er een expositie over het werk van het korps", zegt de ambtenaar die het feestje organiseert De nieuwjaarsinstuif in het Maassluisse stadhuis is op 5 janua ri, 's avonds van half acht to half tien Schiedam Inbrekers hebben uit café De Goudsbloem aan de Sint Annazusterstraat voor onge veer 1200 gulden drank en 2000 gulden contant geld gestolen. Men kwam binnen door een ruit je te vernielen. Vlaardingen/Schiedam In de 37 jaar, dat 61-jange Gemt Ver meer magazijnmeester was bij ge meentewerken, is er heel wat veranderd. Het magazijn groeide m die tijd uit van een uitgiftebu reau voor spijkers en schroeven tot de plaats van waaruit bijna alle materialen aan de diverse be drijfsafdelingen werden gele verd. Na bijna veertig jaar over heidsdienst is hij met vut gegaan. Dat feit ging gistermiddag niet ongemerkt voorbij. Wethouder Kees van der Windt speldde hem op het bedrijf van gemeentewer ken de eremedaille in goud, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau.op Een identieke erkenning was er vanmiddag voor Huibert Noor- lander. De 62-jarige Schiedam mer heeft 40 jaar op de loonadmi nistratie gewerkt bij de Vereenig- de Glasfabrieken m Schiedam, waarvan vele jaren chef. Verder was hij administrateur van het pensioenfonds en penningmees ter van de personeelsvereniging. Loco-burgemeester Chns Zijde veld speldde hem de versierselen op Schiedam Kenners vin den het, qua stijl, de beste band van Nederland, maar in Schiedam weet niet iedereen dat, want Tip On In treedt meer op in het buitenland en va derlandse lokaliteiten zo als Paradiso dan in de ei gen Jeneverstad. Dus is een inhaalmanoeuvre op zijn plaats: de komende weken treedt Tip On In op in verschillende Schie damse cafés, te beginnen morgenavond in Lion d'Or. Die stijl laat zich raden: zan ger en gitarist Rini van Willi gen (30) is trouw stamgast van Aad Juyns bluescafé Plantage. De andere leden zijn er evenmin onbekend: bassist Lex Nijsen (37), gita rist Willem van DuUemen (35) en drummer Ben Lanser (30). De laatste is er pas bij. Tip On In heeft een klap moeten verwerken, toen Aan de vooravond van een nieuwe lp: Carlo Reys wegens onvere nigbaarheid van muzikaal humeur opstapte om met Rob Boer van Goat's Pala ceeen nieuwe band te stichten. Carlogaf Tip On In, met zijn fabuleuze mondhar monica-vibraties, een speci fiek geluid, 't Is wel even wennen geweest, zegt Rini. Bij het schrijven van nieuwe nummers werd bijvoorbeeld rekening gehouden met een mondharmonica, waarna ze zich ineens realiseerden dat dat niet meer hoefde. Wiüem van Dullemen stond, met Carlo, aan de wieg van Tip On In. De andere bandleden genoten toen een reputatie die via plaatselijk vrij bekende groepen liep Ane BV, Sum- merbreeze. de Brinta Brothers, de Hoochi Coochi Band, Boogy Trap en Banshee, om er een paar te noemen Allemaal zit ten ze vanaf hun puberteit in de muziek Maar veel groepen Rini van Willigen, geflankeerd door Lex Nijsen en Willem van Dullemen. zijn nogal instabiel qua samen stellingen uiteindelijk, na split singen en fusies, blijft kwaliteit over Zo vonden ze elkaar. Tip On In staat inmiddels aan de vooravond van een tweede ei gen langspeelplaat, een verza- mei-elpee met meegerekend. Onlangs traden ze m Amster dam op in het voorprogramma van The Fabulous Thunder- birds, maar hel publiek vond dat ze betei hel hoofdprogram ma hadden kunnen vormen Schiedammers kijken er gek van op. maar Tip On In zou in middels Livtn' Blues al hebben beïnvloed En Cuby Eelco behoren tot de fans. In Plantage staat bijna dage lijks muziek van Tip On In op. behalve als Rini er ij>, want hij wil niet door routine afstom pen. Hij is een kritisch muzi kant. die muziek ook als zijn belangrijkste Jevensmvullmg heeft De anderen hebben dat iets mmder Lex hij voorbeeld is procuratiehouder bij de Anuo- bank, heeft een gezin met dne kinderen, en zou, als het erop aankomt, toch daarvoor kie zen deze Parker Roller-ballpen is voor u als u ons een nieuwe abonnee bezorgt. En... de nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis! Noteer als nieuwe abonnee naam adres postcode plaats voor I telefoon (voor controle bezorging) maand kwartaal «de ha stuur als dank dc Parker Roller ballpen naar naam.voorl adres postcode plaats. _huisno cpdUfcn ia eea open envclop-raoder pcducgcl-gcuircucerd im RoucrtUmi NtcuwibUd. aid abonnementen. Antwoorden nurv j 1 j?9, 3CW VB Rut te Schiedam/Maassluis De storm van afgelopen nacht is met onge merkt aan de regio Waterweg voorbij getrokken In Schiedam werd op een grasveld aan de Vlaardmgseweg een hekwerk enkele uen tallen meters meege sleurd Kerstbomen die achter het hek stonden waaiden even eens weg. De politie moest twaalf maal uitrukken om assistentie te verlenen bij kleine schades De kerstboom op de Koemarkt werd met touwen op z'n plek gehou den In de Zeemandreef in Maassluis waaide een bestelbus uit een par keervak de rijbaan op, terwijl in de Lavendelstraat de ruit van een woning inwaaide. Van diver se hulzen sneuvelden dakpan nen. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. OtJk Flores voor het monument dat de leerlingen van de lts hebben aemaakt. Vlaardingen Bim Oppenheim steekt zijn bewondering voor Otik Flores niet onder stoelen of banken. „Wat een energie heeft die vrouw. Ze is zo klein en tenger, maar het is ongelooflijk wat een kracht in dat lichaam zit Ik heb daar diepe bewondering voor gekregen. Als wij bekaf waren, dan ging Otik vrolijk lachend naar de volgende afspraak". De VLOS-medewerker kijkt dan ook voldaan terug op de perio de, dat de Filippijnse te gast was van de Vlaardingse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking. Otik Flores was naar Vlaar dingen gekomen op uitnodiging van VLOS, als onderdeel van het vriendschapsverdrag tussen de Haringstad en Bacolod, op één van de Filippijnse eilanden. Officieel is het bezoek aan de zusterstad van Bacolod afgelopen, maar omdat zoveel scholen en instellingen graag het verhaal van de Filip pijnse willen horen, blijft ze nog wat langer. Vermoedelijk op 4 januari gaat ze terug naar haar gezin op Bacolod. De VLOS is uitermate tevreden met de resultaten van het bezoek. Vooral het bezoek aan scholen was succesvol. Scholengemeenschap Groen van Prmsterer haalde 14 000 gulden op voor het visserijproject; een bedrag dat met 10 000 gulden werd aangevuld door het ministerie van ontwikkelingssamenwerking. De eersteklassers van de lts m Vlaardingen-Centrum maakten een monument, dat de innige band tussen Bacolod en Vlaardingen nog eens moet benadrukken. Verder slaan projecten op stapel van de scholengemeenschappen Casi- mir (Vlaardingen) en Spieringshoek (Schiedam) Ook de komende vastenactie in de regio staat in het teken voor hulp aan de vissers in het Filippijnse plaatsje. Door de actie hoopt men vier vissersboctjes te kunnen financieren. Enthousiasme En dat allemaal door hel aanstekelijke emhousiamse van Otik Flores. Zelf was de Filippijnse ook tevreden met haar bezoek. „De verschillen tussen de beide landen zijn natuurlijk groot In Nederland is alles goed geregeld Het is een stabiel land Naar zo'n situatie moeten wij ook op de Filippijnen. De banden zijn door dit bezoek verder verstevigd Ik ben bly dat ik ben gekomen", aldus de Filippijnse. Bun Oppenheim benadrukt nog eens dat de bevolking m Bacolod blij is» met de vriendschapsband „De mensen ervaren het als een hele steun Wij sturen telegrammen, corresponderen met mensen. Het geeft de mensen moed te weten dat er aan de andere kant van de we reld ook nog mensen zijn die zich inzetten voor verbetering van de st- tuatie". De oud-gediende bij de VLOS stelt dan: „Wij proberen de mensen op de Filippijnen te ondersteunen, te helpen. Maar wij kunnen ook veel van de mensen daar leren. Het ii> zo'n vrolijk volk Zij stellen: werken is ook een vorm van plezier maken Zo maken gappen over de meest ernstige dingen Wij nebben, zo denk ik we) eem, het lachen verleerd m Nederland Dat komt nog uit de tijd van Calvijn, dat was tenslotte ook met zo'n lolbroek De mensen op de Filippijnen hebben nog dat onschuldtge.de onbevangenheid die wij missen" Het Filippijnen-project loop nog door Het is de bedoeling dat binnen kort ook weer iemand van de VLOS naar de Filippijnen gaat. Ver moedelijk wordt het Ria Shin, maar echt 100 pxocent zekerheid is er nog met „Hel is een land in opbouw, vol armoede nog, maar met eon enorme solidariteit Die betrokkenheid had je ook m Nederland tij dens de Tweede Wereldoorlog Dat mis je nu in ons land vaak. Op dat gebied kunnen wy nog wat leren van de mensen op de Filippijnen", besluit Oppenheim -SB. uSS- geheel rundlederen bankstel leverbaar in 6 kleuren Overal elders in Nederland ƒ7995.- als afgebeeld 3-1-1 Bij ons alle combinaties mogelijk. Koopt vóór het eind van dit jaar Uw bankstel, dan kunt U dit eventueel ge leverd kriigen tot maart 1987 tegen de hui dige aktleorijs. Putselaan 58-60-62 Roterdam (Z) Tel. 010-4840684

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1