Vlaardingse overleeft neerstorten skigondel Nieuwland weigert energiewoningen alleen morgen 1 50.- 245.- Ê>315.-i Oudejaarsshow in L'escargot J 9250 VIMRMGS DAGBLAD SCWfBAMSCHE EQUANT NltBVKf ■MIES CWI8AMT Politie trekt pistool in kerstbomenoorlog 90 jaar termeulen Schroeilueht in hotel na bomalarm VAG m Schiedam Vooruit akkoord met fusie Vlietzieht in recordtijd weer geopend Boeren bezorgd over recreatie van -7-5;- en .69-95 voor dat pakt verrassend uit IKV richt blik op het Oostblok Even weg NETZOVOORDEUG.WEL ZO BETROUWBAAR. APK KEURING REMBLOKKEN ËËN NIEUWE UITLAAT ^==3 COMPLETE KOPPELING P PRIJZEN INCLUSIEF MONTAGE EN BTW. Vechtpartij op kerstavond Jongens lopen over auto's BKR-cotnmissie opgeheven WATERWEG MAANDAG 29 DECEMBER 1986 redactie: Brede Havenstraat 6, 3131 BC Vlaardingen. Poafcgs 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 MaaslandDiscotheek Vliet- zicht in Maasland is in record- 1 tijd uit de as herrezen. Binnen vier weken na "de grote "brand heropende de discotheek zijn deuren. Tijdens de kerstdagen en het afgelopen weekeinde' wisten vele jongeren de weg naar Vlietzieht weer te vinden. Het was op de Oude Veiling te merken, dat Vlietzieht was hero pend. Net als voor de brand ston den er links en rechts van de weg weer tientallen auto's gepar keerd. Voor het doorgaande ver keer betekende dat weer stap voets rijden, vooral bij het passe ren van tegenliggers. Vlietzieht werd in de nacht van zaterdag 28 op zondag 29 novem ber door brand getroffen. Een groot gedeelte van de discotheek brandde uit Volgens eigenaar Leo Droog bedroeg de schade rond het half miljoen. Uit het on- Vlietzieht was binnen vier weken na de brand met de kerstdaqen ai- weer geopend. derzoek is vast komen te staan, dat de brand is aangestoken. De poiitïe heeft de daders echter niet kunnen achterhalen. Met man en macht is er gewerkt om Vlietzieht zo snel mogelijk te kunnen heropenen. Binnen vier weken na de brand is dat gelukt, want op eerste kerstdag kon be drijfsleider Tinus van Schie 's avonds alweer de eerste jongelui ontvangen. Onder het licht van de schijnwerpers werd er zelfs 's avonds doorgewerkt. Het gemeentebestuur van Maas land heeft overigens een plan in de maak om het parkeerpro bleem aan de Oude Veiling op te lossen. Maasland wil daartoe vlak bij de vrachtwagenparkeerplaats nog een parkeerterrein aanleg gen. Het gemeentebestuur is daartoe in onderhandeling met rijkswaterstaat, want die heeft de grond in beheer. Wie er voor de kosten van dit louter voor Vliet zieht bestemde parkeerterrein op zal draaien, is nog niet medege deeld. Het college heeft wel laten weten, dat Vlietzieht aan het plan zijn medewerking zal verlenen. Wethouder Piet Houtenbos heeft naar aanleiding van vragen tij dens de gemeenteraadsvergade ring bevestigd, dat Vlietzieht een aanvraag voor uitbreiding heeft ingediend. Het standpunt van het college is daarover nog niet be kend. Om aan het verzoek tege moet te komen, zal volgens Hou tenbos het bestemmingsplan ge wijzigd moeten worden. Vlaardingen De 26-jarige Trudie Veringmeier uit Vlaardin gen is op de eerste dag van haar wintersportvakantie in LesOrres in Frankrijk met een zware hersenschudding in het ziekenhuis beland. Trudie maakte samen met 35 an dere wintersporters zaterdagmid dag een val van twaalf meter toen twee gondels van een kabel baan het begaven. Bij het onge luk raakten achttien mensen zwaar gewond. Trudie liep behal ve een hersenschudding enkele kneuzingen, schrammen en blau we plekken op. Zij zal enkele da gen in het ziekenhuis moeten blijven. De ouders van de Vlaardingse verpleegster wonen in Maasss- luis. Zij vernamen het slechte nieuws gisterochtend van een re chercheur. De avond tevoren hadden zij op de televisie gezien dat er in Les Orres een ongeluk was gebeurd, zonder te beseffen dat hun dochter daarbij betrok ken kon zijn. De eerste schrik heeft inmiddels plaats gemaakt voor opluchting. „We zijn geweldig blij dat 2e er zo goed van af is gekomen. De gon del waar ze in zat is de helling af gestort maar betrekkelijk goed terecht gekomen. De andere gon del maakte een lelijke smak, die kwam op een parkeerplaats te recht Het had veel slechter met baar kunnen aflopen", aldus me vrouw J.M, Veringmeier. >We hebben begrepen dat Trudie het redelijk goed maakt. Ze Ligt aan een Infuus, maar ze heeft ge lukkig niets gebroken. Ze wordt goed verzorgd, verder weten we nog heel weinig. Nee, we maken ons nooit zorgen als onze dochter op wintersportvakantie gaat. Ze gaat er elk jaar rond Kerst een weekje tussen uit. Maar we wil len haar natuurlijk zo snel moge lijk zien. Mijn man is vanmorgen meteen naar de ANWB gegaan om inlichtingen over de snelste reisroute". Het echtpaar Veringmeier wil de reis naar Frankrijk per auto ma ken omdat de Franse spoorwe gen staken en het skioord moei lijk per vliegtuig te bereiken is. Schiedam De verbetering van 32 woningen aan de Dr. De Visserlaan zal niet van start gaan, nu de bewoners wei geren een verbetercontract te tekenen. Met dit contract in de hand had de verhuurder, het Gemeentelijk Woningbeheer Schiedam, in februari 1987 met een grote op knapbeurt in wijk Nieuwland kunnen beginnen. De bewoners weigeren te teke nen, omdat een aantal energiebe sparende maatregelen in de wo ningen moest worden verwerkt, haast de gebruikelijke verbete ring zoals'isolatie. Het Woningbe heer wil luchtverwarming in plaats van gaskachels; een geiser in de keukens om de woningen te verwarmen. En de achtergevels worden in het plan van de ge meentelijke dienst helemaal af geschermd meteen glazen wand. „Wij willen helemaal geen lucht- verwarming, een glazen broeikas "Voor onze gevel en zo'n geiser als Tn~ de minimum-energieworiin- ."Igen in Woudhoek-Noord. Daar phebbert ze vorig jaar hun huis '-met straalkacheltjes moeten bij- iverwarmen", aldus Cor Putters, ^coördinator van de werkgroep Dr. De Visserlaan van de bewo- hèrsvereniging Wonen Leven Nieuwland. *De bewonersvereniging klaagt, dat uit de aanpak van de gemeen te een minachting voor huurders, werkgroep en bewonersvereni ging spreekt „Iedere keer wordt zogenaamd vergeten een verslag toe te sturen", zegt voorzitter Jan Sehlarmann, „en dan zeggen ze: ik heb niks met jullie te maken, ik heb met de huurders te ma ken". Ook vinden de bewoners-het te zot, dat zij tijdens alle werkzaam- - heden in hun woningen moeten blijven. „Dat betekent dat je straks over je gasfornuis je bed in kunt klauteren, want heel de keuken wordt overhoop ge haald", vervolgt Cor Putters. „Over de 1200 gulden herinrich- tingskosten moet ook nog maar eens gepraat worden, want dat is wat aan de lage kant. Ook willen we een nader onderzoek van TNO over de meerkosten ener gieverbruik van die nieuwe in stallaties en goede voorlichting, hoe je dergelijke systemen eigen lijk moet gebruiken". Voordat het Woningbeheer in ja nuari met 'huisbezoeken' van start gaat, waarbij de bewoners gevraagd worden hun handteke ningen te zetten onder het verbe- tereontraet, heeft de bewoners vereniging Nieuwland een avond gepland om alles met bewoners te bespreken. Het Woningbeheer was wegens het kerstreces niet voor commentaar bereikbaar. Maasland Boeren in Midden- Delfland maken zich ongerust over het recreatief medegebruik van hun grond,. Zij vragen zich af wie de verantwoording krijgt over het beheer van en onder houd aan wegen, die zowel door agrariërs als recreanten worden gebruikt. Deze bezorgdheid bleek vorige week tijdens een bijeenkomst van de, reconstructiecommissie Midden-Delfland over het deel- plan Gaag. Opmerkelijk voor de inrichting van dit gebied is het samengaan van tuinbouw en re creatie. De wegen, die worden verbeterd, zullen zowel door het 1 andbouwverkeer als door recre anten worden gebruikt" niet al leen 'zondagsrijders' en fietsers, maar ook mensen, die in de toe komst bijvoorbeeld met hun bootje naar de nog aan te leggen plas van Het Kraaiennest rijden of het toekomstige meer in de Foppenpolder. Het zogeheten recreatief mede- 1 gebruik wordt door de agrariërs met enige huiver bekeken. Hun bedenkingen richten zich met name op 'particuliere' paden en wegen, waarvan het eigenlijke bezit niet exact duidelijk is. Zij verlangen een schadeloosstelling als het pad door recreanten wordt gebruikt Ben concreet geval in deze dis cussie vormde het pad langs de Vod dijk, dat een rechte lijn vormt tussen 't Woudt en Schip- - luiden. Jaren geleden trokken de kerkgangers vanuit 't Woudt dwars door het weiland om in de kerk in Schipluiden de dienst te -volgen. Door de-jaren heen ont- vstond een kerkepad, dat langs de - rand van de grond van een boer liep. Op een gegeven moment is - dit pad pp een officiële kaart met -openbare wegen terecht geko- •.men,vzpdat'dit pad formeel een openbare status kreeg. Zo bestaat '~er,in Gaag nog een aantal paden, ^'waarvan de. status particulier ■a{pf openbaar niet duidelijk is. V/riV Is- Vlaardingen/SchiedamMet getrokken pistool heeft de Vlaar dingse politie in de nacht van vrijdag op zaterdag een einde moe ten maken aan de kerstbomenoorlog in de Westwijk. Slechts door een waarschuwingsschot te lossen kon een agent een even eens met een pistool bewapende Vlaardinger tot overgave dwin gen. De 25-jarige arrestant had met een gaspistool een groep jongelui bedreigd. De avond tevoren was hij ook al ingerekend, omdat hij gewapend met een luchtbuks de Westwijk-jeugd beroofde van de door hen ingezamelde kerstbo men. De relletjes begonnen al op woensdagavond, toen verschil lende groepen jongeren slag le verden rond een container in de Johannes Poststraat. De contai ner was door een van de clubjes gehuurd om er kerstbomen in op te slaan. De bomen zouden tij dens de jaarwisseling worden verbrand. De jongeren verzetten zich heftig toen concurrenten probeerden hun de buit afhandig te maken. Buurtbewoners die de veldslag voor hun deur niet op prijs stel- Prachtige gedessineerde truien in 5 verschillende des^ sins en in diverse kleurstellingen. Maten 48/50 t/rn^ 54/56. Van acryl. zolang voorradig den, waarschuwden "de politie. Die wist de vechtenden woens dag- en donderdagavond betrek kelijk snel te scheiden. Toen een nacht later opnieuw de vlam. in de pan sloeg, werden alle dienst doende agenten opgetrommeld om het opstootje te bedwingen. De zes agenten troffen in de Jo hannes Poststraat rond kwart over vier 's morgens dertig jonge lui aan, van wie enkelen zich hadden verzameld rond twee met bivakmutsen gemaskerde mannen. Zij bedreigden anderen met een pistool en eisten hun kerstbomen op. Omdat in het donker niet goed zichtbaar was of het pistool, waarmee een van de gemaskerde mannen zwaaide, een echt vuurwapen was, nam de politie het zekere voor het onze kere. De man gooide pas na een waarschuwingsschot uit een dienstpistool zijn wapen weg. Op het bureau bleek dat de man tijdens de kerstdagen al eerder met de politie in aanraking was geweest. Eerst had hij donderdag zijn luchtbuks moeten inleveren, een avond later was hij aange houden omdat hij ruzie had ge schopt in een bus van de RET. Bij een inbraak in een speelgoed winkel op het Broersveid in Schiedam, is in de nacht van vrij dag op zaterdag 50 kilo vuurwerk gestolen. Om binnen te komen hebben de daders een ruit inge slagen. In de Pastoorsstraat zijn zater dagnacht in een kelder een 21 en 22-jarige Schiedammer aange houden. Omwonenden hadden gezien hoe zij een deur intrapten. Op zoek naar kerstbomen waren zij in de kelder terecht gekomen. Schiedam Hoe is het gesteld met de Sehiedamse contacten met het Oostblok? De plaatselijke afdeling van het IKV wil datdol- graag weten. Kerken, sportvere nigingen, bedrijven of privéper- sonen, die contacten heeft met Oostbloklanden, worden ge vraagd dat door te geven aan net IKV. Die nieuwsgierigheid is ingege ven door het plan van het lande lijk IKV om de komende jaren in het kader van de ontspanning in de wereld de blik op het oosten richten. Door die contacten te in ventariseren hoopt het interker kelijk vredesberaad meer inzicht te krijgen in het doen en laten aan de andere kant van het IJze ren Gordijn. En meer inzicht leidt al snel tot meer begrip, denkt het IKV. Schiedammers, die iets te melden hebben, kun nen bellen met Jan Uchtraan, 4700612. Schiedam In de Tollensstraat mistte vrijdagavond een 45- jari ge inwoner zijn Ford Taunus. Tot grote verbazing van de eigenaar bleek dat een paar uur later dr daders de auto weer onopvallenc hadden teruggebracht en op d< oude plaats teruggezet - A vervolg van voorpagina SchiedamEr hing zondagavond een zware schroeilueht in Novotel, waar na het bomalarm dertig hotelgasten geëva cueerd moesten worden. Ook was het zeer rokerig in de ont vangsthal. En tot ver in de omtrek was een schril, krassend geluid waarneembaar, dat nogal alarmerend aandeed. Net alsof er al een bommetje ontploft was. Maar dat viel dus mee, zei men later op het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat, toen men verzuchtte dat het roos alarm' was geweest De schroeilueht en de rook waren veroor zaakt, doordat in de consternatie rond de evacuatie, een kerst stukje in brand was gevlogen, of op zijn minst was gaan smeulen aldus de politiewoordvoerder. En het hoge, doordringende geluid was niet het demonleren van een explosief, maar heel eenvoudig het brandalarm, dat was gaan loeien door de rook die het smeulende kerststukje had veroor zaakt. Na een half uur hield het brandalarm zich eindelijk koest. In het weekend is het in Novotel doorgaans wat rustiger dan doordeweeks, zodat de gasten betrekkelijk snel in andere Sehie damse en ook Rotterdamse hotels konden worden ondergebracht Een Franchise moest iets langer op haar koffers wachten dan de andere gasten, maar uiteindelijk bleef onder een zachte motregen een leeg parkeerterrein achter. Vlaardingen De laatste za terdag van het jaar, dat is in L'escargot een traditie. Dan loopt Gerard Massalt vooruit op heel Nederland, want die laatste zaterdag organiseert hij een oudejaarsshow die zijn klanten ai vroegtijdig in een bij de 31e december passende oliebollenstemming brengt. Ook nu trad zaterdagavond een keur van regionaal bekende ar tiesten op in het eetcafé op de hoek van Hoogstraat en Brede Havenstraat. Het was alsof de liefhebbers van Rita Young, Ca roline, Upside Down en Danny Lee het jaar muzikaal opnieuw beleefden, want de Vlaardingse zangeres en de talenten die in haar kielzog optreden hebben niet stilgezeten. Herhaaldelijk wordt voor een vaste kring Vlaardingers opgetreden, met Danny Kandou als huispresenta tor, en in die zin echode 1986 in L'escargot nog eens na- Rita trots natuurlijk, want haar ontdekking, het duo Upside Down, mocht zich verheugen in een warme belangstelling van alle mensen aan de bar. Ook een ontdekking van Gerard Massalt, Danny Lee, kwam veel zelfver zekerder over dan in het begin van zijn overigens nog prille loopbaan. Hei wachten was even. op Caroline, want zij had in Am sterdam ook al een optreden en de thuisreis zat een beetje tegen. Maar Rita Young laste gerouti- De twee Jongeheren van Upside Down maken in L'escargot hele maal waar, dat zij een ontdekking zijn van Rita Young. neerd alle onderdelen van het programma aaneen, door telkens zelf weer een nummertje ten bes te te geven. Deze verplichte keunng is bij ons in vertrouwde handen. Bij een groie Sqp" onderhoudsbeurt doen we 'm gratis. Maar normaal betaalt u toch Vs /T\ met meer dan Versleten remblokjes zijn niet alleen onveilig, ze kunnen ook uw rem- V b schijven beschadigen. De ongmele 2ijn betrouwbaar en tóch voordelig. lfE Fiesta Veroorzaakt minder geluidsoverlast A en zorg'dat uw motor beter trekt. /jÊA Een Ford-uitlaai is speciaal lal ontworpen voor uw Escort 1100 vanaf 1980 y Escort 1300: f 285,- Een slippende koppeling betekent vaak: fnclieplaten drukgroep lp "yjjsfcjj druk/agervernieuwen. L Gelu kkig doet de ervaren Ford- monteur dat voor een bescheiden prijs: 4cyl. SfcN. benzinemoloren Ongmele Ford onderdelen. Door Fbrd getramd personeel staat voor u klaar. Een onverslaanbare combinatie' Staat het onderdeel dat u wenst met vermeld? Bei dan op. Of beter nog, kom langs. Bi/ ons bent u met uw fbrd altijd welkom. Boslaan 6-12. Vlaardingen. Tel. 010-4344144. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 8.00-17,00 uur; zaterdag van 9.00-13.0Q uur. Vlaardingen. Enkele bewoners van de P.C. Hooft- straat zijn op kerstavond slaags geraakt met een groep van circa vijftien jongeren, heeft de politie eerst nu meegedeeld. Twee mannen gingen met de groep op de vuist, omdat een ruil van bun woning met een steen was ingegooid. Bij de komst van de politie sloegen de vechtersbazen op de vlucht 's Nachts hield de politie op de Markgraaflaan drie mannen aan. Twee van hen waren als bewoner van de P.C. Hoofstraat betrokken geweest bij de knokpartij eerder op de avond. Zij hadden versterking gekregen van een kennis en waren op 2oek naar hun tegenstan ders. Om de jongeren mores te leren hadden zij zich be wapend met knuppels. Een van de slagwapens was aan hei uiteinde voorzien van spijkers. Schiedam Twee jongens van 18 jaar hebben zaterdagnacht over au to's gelopen in de Tuiruaan in Schiedam. Ze zijn door de politie opge pakt en naar het bureau meegenomen. Daar werden ze na verloop van tijd weer vrijgelaten, nadat ze hadden beloofd de schade te ver goeden. Ook zondagmiddag is omstreeks twee uur door iemand over een auto op de Honnerlage Gretelaan gelopen. Daarbij kwamen deu ken in de auto. Van die dader ontbreekt nog ieder spoor. Vlaardingen Het ambtelijk apparaat in Vlaardingen moet het vanaf 1 januari met één commissie minder doen. Deze week beëindigde de club ambtenaren, die zich jarenlang heeft beziggehouden met de aankoop van kunstwerken via de beeldende-kunstregeling (BKR), zijn werk. Wethouder Kees van der Windt wuifde de commissie uit met wat indrukwekkende cijfers: in de afgelopen decennia steunde Vlaardingen het plaatselijk kunstle ven met ongeveer 3,2 miljoen gulden. De 2000 aange kochte doeken, prenten en objecten kregen vrijwel al lemaal een plaatsje in openbare gebouwen of in de arto theek. Hooguit enkele tientallen werken liggen bij ge brek aan liefhebbers nog op gemeentelijke zolders. Via ruilbeurzen is Vlaardingen de laatste jaren via de BKR ook in het bezit gekomen van kunst uit andere steden. Door het opheffen van de regeling komt ook aan die handel met gesloten beurzen een eind. Op drachten blijft de gemeente nog wel verlenen: zo mag Jan de Winter de sombere grijze betonnen buitenmuur van de Erieaschool met een veelkleurig kunstwerk versieren. Schiedam Woningbouwvereniging Schiedam Voor uit is alsnog akkoord gegaan met de fusie van de vijf woningbouwverenigingen in de stad. De bedenkingen van de ledenvergadering van Schiedam Vooruit tegen het nieuw te vormen bestuur zijn uitgepraat. Ook zijn de leden naar tevredenheid geïnformeerd over de fi nanciële positie van de toekomstige partners. Aanvankelijk hadden de leden een half jaar bedenktijd bedongen. De ommezwaai betekent dat één grote vere niging donderdag toch een feit is en dat de vijf afzon derlijke verenigingen vanaf die datum ophouden te be staan. Het eerste half jaar krijgt de nieuwe woningbouwver eniging een bestuur van tien leden, Behalve afgevaar digden van de vijf oude verenigingen en vier door de gemeente voorgedragen leden, bezet ook oud CPN- raadslid en ex-wethouder Eef Collé een bestuurszetel. Hij is door de ondernemingsraad van de SSSW als kan didaat naar voren geschoven.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1986 | | pagina 1