WaiERWEG Stadsgids 'gebrekkig en onvolledig ding' 9t 'Wat moet je met al die meiden, dacht ik' SPORT li Van der Wijk de evenknie yf van Boedhranè John Buyk kan 't niet laten SVV heeft haast SPORTAGENDA Gemeente niet blij met produkt Wegener \iijn/tei-thn*ctcur f lolengemeenscbap Ter Schie met vut Foto9sin Koningshof Feest in behouden Sommelsdijksestraal Laatste seizoen Van der Gugten Oefenprogramma HVO en Ursus Zwaluwen en Fortuna niet --- --- Bram van Dijk: 'Laat de jeugd het maar overnemen'. -door MARTIN VERMEULEN Schiedam Na bijna dertig ,:jaar onderwijs heeft Bram van Dijk, adjunct-directeur van de scholengemeenschap •Ter Schie, een punt gezet 'j achter zijn loopbaan. Sinds 1 ^januari maakt de 59-jarige ^Schiedammer gebruik van i de vut-regeling en krijgt zijn - gezin de aandacht, die het lange tijd door drukke werkzaamheden heeft moeten ontberen. Van Dijk maakte in 1959 zijn intrede in de onderwijswereld. In de voorafgaande jaren was met goed gevolg de ambachts school doorlopen, werd tijde lijk het beroep van motor- en rijwielhersteller uitgeoefend en moest de militaire dienst plicht worden vervuld. Aan het eind van de jaren vijftig overwoog Van Dijk een ver volgstudie op de UTS (tegen woordig mts geheten), maar via enige avondstudies werd de weg van het lesgeven inge- Aan die geen idealistische instelling ten grondslag. „Ik koos voor een gemakkelijk leven", bekent Van Dijk, „maar al snel bleek, dat dat onjuist was. Vooral in de eerste jaren kostte het werk meer tijd dan ik verwachtte". Affiniteit De hoeveelheid lijd, die nodig was, weerhield de leraar metaal bewerking er niet van om zijn taak naar behoren uit te voeren en geleidelijk aan nam de affini teit met de school toe. Zes direc teuren gaven gedurende de car rière van Van Dijk leiding aan de school. „De eerste directeur, waar ik als leraar mee te maken kreeg, was Pulman. Daarna kwam Van den Dool, die_ naderhand direc teur van de Rijnmond MTS is ge worden. Vervolgens Sneek en toen", glimlacht Van Dijk vol weemoed, „kwam meneer Bos. Aan hem bewaar ik, zonder de anderen tekort te willen doen, de beste herinneringen. Hij werd opgevolgd door Van Vierzen, wiens plaats sinds enige tijd is in genomen door Van de Woerd". In de tijd van directeur Bos vond tevens de benoeming tot adjunct- directeur plaats. „Het was eigen lijk de bedoeling om destijds als leraar naar de mts te gaan, maar toen men met dat aanbod kwam, was ik gedwongen een keus te maken. Voor het individueel technisch onderwijs (ito) werd ook een aparte adjunct-directeur aangesteld, Van de Marken, maar die overleed helaas korte tijd daarna. De latere directeur, Nico van Vierzen, kwam in zijn plaats". Meiden Op de achtergrond is Van Dijk in de loop der jaren echter getuige geweest van vele ontwikkelin gen, zowel op onderwijsgebied als op het maatschappelijk vlak, Eén van de opvallendste veranderin gen was ongetwijfeld de samen werking met de Hargahof, de huishoudschool, waarmee later werd gefuseerd. „In het begin stond ik vrij sceptisch tegenover de uitwisseling van jongens en meisjes. Wat moet je met al die meiden in een mannengemeen schap, dacht ik. Maar achteraf is het tweehonderd procent meege vallen. Weliswaar leverde het wat moeilijkheden op als jongens gingen koken ol als meisjes moes ten lassen, maar dat veranderde snel". Problemen met zijn leerlingen heeft Van Dijk zelden gehad. .De jeugd is tegenwoordig anders, maar niet moeilijker in vergelij king met vroeger. Ze zijn vrijer geworden, durven iets terug te zeggen. Op zichzélf vind ik dat een pluspunt, mits het in het re delijke blijft. Het is helaas zo, dat er ouders zijn, die zich door wel ke oorzaak dan ook weinig be moeien met hun kinderen", be treurt van Dijk. Werkgelegenheid De toekomst van scholenge meenschap Ter Schie (enige ja ren geleden ontstaan door het sa mengaan van de Hargahof en de Technische School voor Schie dam en omstreken) is volgens de vertrekkende onderwijskracht moeilijk te voorspellen. „Er zijn veel onzekere factoren. Wat de bezuinigingen betreft, is de klok teruggedraaid. Er is minder geld beschikbaar om inventaris en materialen aan te schaffen. De praktijkmensen zijn daar de dupe van. Over de werkgelegenheid van onze leerlingen maak ik me weinig zorgen. Er is een tekort aan vakmensen, die nu veelal uit het buitenland worden opge trommeld. Als een leerling op onze school voor een beroep Iciest, kan hij in de meeste geval len direct na zijn schooltijd aan de Maassluis In ontmoetingscen trum Koningshof aan de Uiver- laan in Maassluis zijn momenteel foto's te bewonderen van Betty van Deutekom, Het thema van de expositie is 'Licht en Water'. In het verleden maakte de Maas- sluisse vele zeereizen mee met -haar man en ook is zij al vier maal met het nationale zeilschip De Eendracht meegeweest Op schip. De expositie is van maan dag tot vrijdag te bezichtigen van ■'12.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag 9,00 tot 12.30 uur. dïjkse-, is vrijdagavond vanaf ne gen uur welkom in het smalle straatje in de Gorzen. Verschil lende bewoners stellen hun hui zen open voor de feestvierders. „En niemand hoeft zich teveel te voelen", aldus Bob Meulendijk, secretaris van de vereniging van huiseigenaren uit het straatje, „want wie op welke manier dan ook sympathie voor ons had, al was het maar in gedachten, die heeft ons geweldig gesteund. Alle steunbetuigingen hebben ons een hart onder de riem gestoken". Schiedam De bewoners van de veelbesproken Sommelsdijkse- straat geven vrijdagavond een feestje, omdat zij vorige maand met hun verzet tegen de gemeen telijke koopplannen succes heb ben geboekt De gemeenteraad trok het omstreden sloopbesluit in, na de bewoners twee jaar lang in onzekerheid te hebben gela ten. Iedereen, die in die tijd op welke manier ook heeft meegeleefd met de bewoners van de Sommels- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiniiuiiiuiniiiiiiiiiimiiiiiiiimiiiiimiiiiiiinii Ook gemeenteraadsleden en ambtenaren zijn uitgenodigd, zelfs oud-wethouder Cor van Til- borg, onder wiens verantwoorde lijkheid destijds tot sloop werd besloten. De bewoners willen iets extra leuks doen voor de mensen, die hen het meest actief hebben bijgestaan in hun strijd, zoals ad vocate Doreen Cleton, Arm and van Puyvelde van de bewoners vereniging Schiedam-Zuid en de raadsleden Els Heil wig (CDA) en Adri Reijnhout{D66). Vlaardingen De telefo niste van gemeentewerken wordt er een horendol van. Sinds ongeveer een week krijgt ze steeds maar men sen aan de lijn, die naar de sociale dienst vragen. Tel kens weer moet ze de bel lers uit de droom helpen en het juiste nummer oplepe len. De vergissing is het gevolg van een storende fout in de stads gids voor Vlaardingen, die eind december huis-aan-huis werd verspreid. In het als han dig bedoelde informatieboek- je, een produkt van Wegeners speciale uitgaven in Rotter dam, staan nog meer verkeer de gegevens. Zoveel, dat de af deling voorlichting op het stadhuis zich er behoorlijk aan ergert. „Een gebrekkig en on volledig ding", noemt voor lichter Remus Aussen het gids je. Hij is helemaal niet te spre ken over het initiatief van We gener om op eigen houtje een stadsgids uit te geven. Want de bevolking houdt ten onrechte de gemeente verantwoorde lijk. Dat blijkt wel uit de klach ten die bij Aussen binnenko men. De voorlichter heeft inmiddels een eerste inventarisatie ge maakt. Een bloemlezing: het tele foonnummer van het GEWB deugt niet, in het lijstje huisartsen ontbreekt dokter Spreeuw, het rampenplan is niet vertaald in het Turks en Arabisch, bij de lijst van politieke partijen ontbreekt onder fractiesecretariaten het adres van D66, bij het uitgebreide straat namenregister hoort een plattegrond waarèp de namen slechts met een loep zijn terug te vinden. Aussen: „Gelukkig klop pen de alarmnummers van de politie en de brandweer wél". Vorig jaar kwam Wegener in Vlaardingen voor het eerst met een 'eigen' stadsgids op de markt een gevolg van de concurrentie strijd die enkele uitgevers waren aangegaan, toen de gemeente op zoek was naar een nieuwe druk ker. De opdracht ging uiteinde lijk naar Suurland in Eindhoven, maar Wegener had zoveel tijd en geld in het project geïnvesteerd dat het 'point of no return' al was gepasseerd. Daarom kreeg iedere Vla ar dinger vorig jaar twee stadsgidsen in de bus. De officiële (Suurland-)gids, en de 'vrije' gids van Wegener. Dat Wegener dit jaar weer een uitgave van 'Vlaardingen van A tot Z' maakte, heeft volgens woordvoerder J.P. Eillebrecht te maken met 'een stuk marktbe- hoefte'. Eillebrecht „De reacties op de gids van vorig jaar waren bijzonder positief. Gebruikers en adverteerders waren heel tevre den. Daarom hebben we besloten ermee door te gaan. Nee, dat mag u geen commerciële overweging noemen. Het kan best zijn dat dit boekje ons een hoop geld kost", Dat er fouten in de gids staan, vindt Eillebrecht vervelend. „Maar in welke informatiegids staan geen fouten? Twee maan den voor de verspreiding moet de tekst naar de drukker. In die tus sentijd kunnen er al weer een hoop gegevens zijn verouderd". Vorig jaar had het op de markt brengen van 'Vlaardingen van A tot Z' nog een onaangename na sleep voor Wegener. Op het om slag was het gemeentewapen van Vlaardingen afgebeeld en daar had het stadsbestuur geen toe stemming voor gegeven. Van een rechtszaak, waarmee de gemeen te destijds dreigde, kwam het niet, maar Wegener heeft wel le ring getrokken uit de affaire. Ook dit jaar staat er een heral disch schildje op de omslag van de gids, maar het stadswapen ont breekt. Het schildje is egaal blauw. Remus Aussen: „Een prachtig compromis. Zo lijkt het toch nog een beetje een officiële gemeentegïds". Eillebrecht; „Een wapentje? Ach, goed beschouwd had dat blauwe vlekje er voor mij niet op gehoeven". Eind februari krijgt ieder Vlaar- dings gezin het van gemeentewe ge uitgegeven gidsje in de bus. Volgens Aussen staan daar wei nig of geen fouten in.Je kunt er alles in vinden. Ook een duidelij ke plattegrond". RW Rotterdams Nieuwsblad woensdag 7 januari 1987 SCHIEDAM vrijdag a januari Hannah and her Sisters, film van Woody Allen In gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat, 21.30 uur. VLAARDINGEN donderdag 8 januari ruilbeurs in De Halte, Callenburg- straat, 19.00 uur MAASSLUIS donderdag 8 januari film Out of Africa, theater De Schuurkerk, 14.00 en 20.30 uur. SchiedamRon van der Wijk deed het afgelo pen seizoen niet onder voor clubmakker Roy Boedhram. De Schïedamse tafeltennisser be reikte precies dezelfde score, Met 26 van de 30 gewonnen games eindigde het NOAD-duo op de persoonlijke ranglijst met een totaal van 8? procent In groep een van de derde divisie staan Boedhram en Van der Wijk op een gedeelde eerste plaats. Van de in totaal 73 derde divisie-spelers staat het Schie- damse duo op de derde plaats. Zij moeten Martin de Bruin en Ron FrieHnk (beiden van Tempo Team 2) met respectievelijk 96 en 89 procent nog voor zich dulden. NOAD-aanvoerder Jan Simons kwam tot 70 pro cent Hij won 21 van de 30 gespeelde games. Her NOAD 2-trio Wim Bongers, Aad van Opstal en Glenn Boedhram hielden elkaar eveneens in even wicht Bongers en Van Opstal wonnen elf van de 30 games (37%) en Boedhram tien (33%). Competitieleider Bob Lijesen heeft inmiddels ook de indeling voor de voorjaarscompetitie bekend ge maakt. Het eerste team van NOAD is naar de twee de divisie gepromoveerd. De Schiedammers spelen in een poule van acht teams. Om die veertien wedstrijden toch in tien weken af gewerkt te krijgen, worden er vier dubbel program ma's afgewerkt. Dat betekent dat er zowel op zater dag als op zondag moet worden gespeeld. NOAD begint zijn heroptreden in de tweede divisie op 24 januari met de uitwedstrijd tegen Tempo Team 2. De overige tegenstanders zijn Torenstad (Zutphen), BT Lifters 2 (Oegstgeest), Irene (Til- burg], JCV 2 (Vught). Dex'jo/Avanti 2 (HaóSré^ woude) en Docos (Leiden). Pas op 2 mei speelt. NOAD zijn laatste wedstrijd. Het gedegradeerde NOAD 2 en het gepromoveerde eerste team van De Korenbeurs spelen nu in de- vierde divisie. Beide Schiedamse teams zijn echter niet in één poule ingedeeld. NOAD 2 speelt in groep 2 tegen TTN 2, Vriendenschaar, De Treffers R-, On- kyo 2 en MOVC. De Korenbeurs is in groep vier ingedeeld met TTCV/Rath, Smash Monster, SAR "72, VW en SVE. Op de persoonlijke lijst scoorde Ronald van Kampen van het Schiedamse trio met 77% het hoogst Waarmee hij zijn teammakkers Patrick Bar- key (67%)en John Buyk (63%) ruim voorbleef. De Korenbeurs 2 en het gepromoveerde NOAD 3 spelen in de vijfde divisie in groep 7 en 8. Het team. van De Korenbeurs is iets gewijzigd, omdat Hans Meijer is gestopt. Naast Ben van Rijswoud en Berry Kreischer wordt het team bij toerbeurt gecomple teerd door John Vermeulen, Wim van der Poort en Hans Kreischer. doorSlMON VAN ZUILEN Schiedam De Koren beurs krabbelt een klein beetje terug uit het diepe dal. Niet dat het de tafelten nisvereniging slecht gaat, maar prestatief gezien, wa ren de Schiedammers de laatste jaren een beetje uit beeld. Het verschil tussen de hoogste afdeling en de vijfde divisie is dan ook erg groot Voor het eerst sinds vijftien jaar werd er weer een kampi oenschap behaald, waardoor De Korenbeurs straks in de vierde divisie speelt Waren het in 1971 Hans Lingen, Hans van den Broek en Hennie Stolk die de titel behaalden, ditmaal waren John Buyk, Pa trick Barkey en Ronald van Kampen de mannen achter het succes. Van 1971 tot 1982 handhaafde De Korenbeurs zieh, met roemruch te spelers als Lingen, Van den Broek, de Joegoslaaf Mïdhat Us- tovic, Bert van den Ham, Ron van der Aa en de tegenwoordige nationale damescoach Jan Vlieg, in de eredivisie. Er volgde een unieke degradatie, omdat de Korenbeurs vrijwillig uit de derde divisie naar de vijfde divisie terugstapte, waardoor de afstand tussen top en laagste lan delijke divisie in slechts ander half jaar was af gelegd Hans Lingen is overigens nog steeds actief bij de Korenbeurs. Niet meer als speler, maar als be stuurslid en trainer van de jeugd. Samen met zijn echtgenote Her- ma probeert hij de jeugdafdeling op een hoger peil te krijgen. Zij hebben in dat streven al enkele leuke successen geboekt Toekomst „In de toekomst komt er best wel wat uit bij de jeugd", is captain John Buyk van het kampioen strio overtuigd van de aanpak van Hans Lingen. „Je moet bij de ieugdtraining een paar mensen hebben die het er voor over heb ben. Hans en Emma vormen zo'n paar". Buyk's tienjarig zoontje be hoort- trouwens ook tot die kweekvijver. Met zijn 37 jaar ('Is me niet aan te zien, hè', glimlacht hij) is John Schiedam Peter van der Gug ten is bezig aan zijn laatste sei zoen in het eerste volleybalteam van De Blaakse/VCS. De 34-jari- ge aanvaller, die tevens dienst doet als voorzitter ad interim, heeft het na achttien jaar topsport allemaal wel gezien. Van der Gugten, in het dagelijks leven architect, zal echter niet voor VCS verloren gaan. Hij wü z'n vrije tijd vooral gaan besteden aan een betere interne organisa tie en heeft inmiddels een be leidsplan opgesteld, dat binnen kort officieel aan de leden wordt gepresenteerd. John Buyk blijft ondanks het succes realistisch. In zijn ogen werd het kampioenschap vooral behaald omdat de tegenstanders punten lieten liggen. Buyk er eentje van de oude stem pel. Desondanks is hij toch erg enthousiast over het behaalde kampioenschap. „Ik ben nog al tijd gek van dit spelletje. Het is voor mij een soort verslaving. Dan is zo'n kampioenschap tus sendoor toch hartstikke leuk". De tenger gebouwde Schiedam mer kwam pas aan het begin van de competitie samen met Patrick Barkey (19) naar het eerste team, waarin Ronald van Kampen (20) al sinds de degradatiereeks ac teerde. „We zijn ai twee keer tweede geworden", aldus Buyk, „dus waren we er wel aan toe". Constant „We ziin echter geen kampioen geworden, omdat we zelf zo ge weldig speelden", toont Buyk zich realistisch. „Maar veeleer, omdat de tegenstanders steeds punten lieten liggen. Ais team waren wij sterker, omdat we zo constant speelden. Ons team is niet afhankelijk van één sterke speler, maar we pakken steeds al lemaal de punten". Een hoger niveau is John Buyk overigens niet helemaal vreemd, want ooit speelde hij ai eens in de toenmalige hoofdklasse, de huidi ge tweede divisie. Een persoon lijk succes behaalde de PTÏr chauffeur nog vorig jaar, toen hij tijdens het Rotterdams kampi oenschap NOAD-speler Roy Boedhram klopte. Patrick Bar key werd daardoor eerste ,eh Buyk zelf tweede. Of de Korenbeurs de promotie kan waarmaken weet Buyk nog niet zo. „De vierde divisie is de laatste jaren sterker geworden, het is een stuk zwaarder. We zul1 len het best moeilijk krijgen ©m ons te handhaven. Maar we gaan er in ieder geval hard voor trai nen". Vlaardingen HVO speelt op dinsdag 20 januari op het kunst grasveld van Asvion (aanvang 19.30 uur) een vriendschappelijke wedstrijd tegen de reserves van Sparta. Naast dit duel gaat HVO zaterdag 10 januari op bezoek bij DOTO, terwijl de Vlaardingers op 17 en 24 januari als gastheer fungeren voor respectievelijk MVV'27 en Xerxcs (za). Al die duels vangen aan om 14.30 uur. Ook Ursus heeft voor deze maand een aantal oefenwedstrij den gepland. Het programma luidt: Zondag 11 januari: 11.00 uur DJSUrsus (kunstgrasveld DJS), donderdag 15 januari: 20,30 Steeds Hoger—Ursus (kunstgrasveld nabij Energiehal), zaterdag 27 januari: 14.30 WKUrsus (kunstgrasveld As vion). SchiedamS W wenst op korte termijn een opvolger aan te stellen voor de aan het eind het van dit seizoen vertrek kende Dick Buitelaar. De Schiedamse eerstedivisionist zal reeds tegen het eind van de volgende week de eerste ge sprekken voeren met een aantal kandidaten van wie Pim Verbeek een van de belangrijkste is. Binnen een termijn van zes weken hoopt het bestuur van SW een capabele vervanger voor Buitelaar te hebben aangetrokken. Vlaardingen De Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging (VSV) houdt op de vrijdagavon den 9 en 16 januari de jaarlijkse spelregelwedstrijden voor 1 de jeugd. Op Fortuna VI en Zwalu wen VI na, doen alle plaatselijke voetbalclubs aan deze test m$e. De drie hoogst eindigende teams gaan door naar de finale, die op 23 januari op het programma staat. In het clubgebouwygn VSV aan de Marnbdaan worden de vragen gesteld door Martin Bannet, oud-Viaardinger en scheidsrechter in het betaald voetbal, terwijl de algehele orga nisatie in handen is van Sjaak Vrij, Alle avonden wordt om 19.00 uur begonnen. Tip» voor de ze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktievan deze knmt (Postbus 110, 3130-AC Vlaardingen). De a port rod ak tie' li' Je- lefoniseh bereikbaar onder nummer 010-4345209. - WOENSDAG 7 JANUARI Voetbal: 18.30 SFC—Asvion (kunst gras Asvion). DONDERDAG 8 JANUARI Volleybal: 19,00 Alcazar—Holy (d), 19.30 Sunlight—VCO 6 (d). 21:15 ShellRV C/Li ban on 5 (d), ZliÖO Holy—VUm (h). 19.00 Alcazar- 2^— Shall (h) - j- VRIJDAG 9 JANUARI "7 Volleybal: 19.30 Smash—De Blaak- se/VCS (dj, 20.15 Holy 2—Sunlight (h); Voetbal: 20.00 Nieuwjaarsrecep tie Schiedamse Scheidsrechters Ver eniging in De'Rank

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2