Mies Derks geniet van ouder-zijn AGENDA VAN CDA-RAADSLID TOT OMBUDSVROUW HET WAAIGAT SPORT Trotman coach Excelsior'20 1 Mark Korsloot ligt niet wakker van derby Zweeds vakmanschap 'Wim was de brandstof van onze vereniging' Anjer helpt Harpe Davids SVV-jeugd in trainingskamp DWS thuis in Asterlo Vrouwen van 40-plus op cursus liPpfPfjlg Willemien Vroegindeweij: WONEN WAAI EENS AAN VDL oefent Schiedam Een nieuwe cur sus ging vanmorgen in vrou wenhuis Barrika' van start. Mies Derks is begeleidster van een cursus die '40-p!us en hoe verder* is genoemd. Duidelijk is dit: het is een cursus voor vrouwen in de overgang. „Dat is voor veel vrouwen niet zo'n gemakkelijke tijd", legt Mies Derks uit. Ze is zelf de 65 net ge passeerd en kan ervan meepra ten. „Als de kinderen groter wor den en niet meer om vier uur thuiskomen en je met de thee daar zit, wat moetje dan?" „Het kost soms even tijd om te ontdekken dan het leven na die leeftijd juist veel vrijheid geeft. En om al die vrijheid die je dan weer krijgt te hanteren". SCHIEDAM zaterdag 10 januari optreden van rhythm bluesband Tïp-on-in in gebouw De Teerstoof, 22.30 uur. afscheidsconcert van de Haagse reggaeband Crucial Tones in jonge rencentrum Aladdin aan de De Mees- terstraat, 21.30 uur. het Groot Niet Te Vermijden Dansor- kest speelt In caté Podium aan de Lange Haven, 22.00uur. musical 'Myfair lady' in het Passage theater, 20.15 uur. optreden clown Woudi in het Pop pentheater, 14.30 uur. optreden Maaike Nicola in Jazzcafé The Ditch. 21.00 uur. zondag 11 januari optreden van The Fonzes en dichter Frans Vogel In café Podium, 21.30 uur. ruilbeurs in de 4 Molens, 13.30 uur. optreden van het Frits Katee Quartet met t.v. dokter Aart Gisolf in jazzcafé The Ditch, 14.30 uur. maandag 12 januari commissie sociale zaken, stadhuis, 20.00 uur. VLAARDINGEN vrijdag 9 januari nieuwjaarsconcert van het Robert Schumann Kammerorchester Dussel- dorf in de Hamonie, 20.30 uur. film 'Abel' in het Filmhuis, 20.30 uur. Ookzaterdag. zaterdag 10 januari Co Atpress opent een tentoonstel ling met werk van kunstenares Nicole Carstens In hel muziekcentrum Ton Slolk aan de Westhavenkade, 16.00 uur. Dick van der Lugt opent een exposi tie van schilderijen van Peter Dumas in galerie/theatercafé Harmonie; 17.00 uur. Disney-fllm 'Peter Elliot de draak' in de Ichtuskerk (10.00 en 13.30 uur) en het gebouw van het Leger des Heils (11.00 en 14.30 uur); film The goonies' in de Vredeskerk (10.30 en 13.30 uur) en 'Jewel of the nlle' in de Vredeskerk (19.00 uur). nieuwjaarspremière van het theater stuk 'Van 't Oft naar 't Oofd' met bij dragen van 150 Vlaardlngse ama teurs, 20.15 uur. vlooienmarkt in Lijnbaanhal, Baan- straat, van 9.00 uur tot 17.00 uur. maandag 12 januari drs. P.W. van den Broeke houdt voor de protestants-christelijke ouderen bond een lezing archeologie in de gro tezaal van de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan, 14.00 uur. gespreksgroep Werk Sl Geweten, Maasstuissedijk 5,19.30 uur. MAASSLUIS vrijdag 9 januari slaan eerste paal 33-premiekoopwo- nlngen Verto-II, Lange Boonestraat door A. Knoop, voorzitter van de Al ge mene Woningstichting Maassluis, zaterdag 10 januari postzegelruiibeurs in Koningshof, 13.30 uur. beiaardconcert door Jan van de Zwart, 15.00 uur. maandag 12 januari commissie voor algemene zaken, stadhuis, 19.45 uur. Ze heeft het zelf meegemaakt; „Wat moet ik nou met al die vrije tijd? Poes op mijn schoot of gaan zitten breien". Mies vindt het be langrijk om samen met vrouwen van de cursus aandacht te geven aan alle klachten die er op die leeftijd zijn. „En dat zijn niet al leen lichamelijke klachten", legt ze uit. „Natuurlijk zijn de overbe- roemde opvliegers en andere na righeid verstrengeld aan de 40- plus-leeftijd". Maar ook wil ze aandacht geven aan de maat schappelijke omstandigheden van vrouwen. En onderzoek wat er allemaal nog mogelijk is. Dat er nog veel te doen is, tot die conclusie is ze zelf ook gekomen. „Voor mij betekende het niet meer in een hoekje blijven zitten, maar de schouders eronder en denken; ik ben ik". Ook kan ze zich vreselijk veront waardigd voelen over de recla me. „Reclame kan vreselijk fnui kend zijn voor vrouwen. Denk maar aan: zo slank zijn als je dochter, of die fotograaf die vol afschuw zijn neus ophaalt omdat hij geen oude vrouw op de foto wil. Dan moet iedere vrouw in eens zo'n zalfje uit zo'n potje op de huid gaan smeren. Ze moesten eens tegen mannen zeggen; wat zie je er uit! Vrouwen worden op die manier onzeker en verliezen hun zelfrespect", aldus Mies, „en dat was nou juist de kracht van de oudere vrouw". Samen met de cursisten en Coby de la Rie, die ook de cursus bege leidt. gaan de vrouwen op zoek naar hun eigen mogelijkheden. Ook was Mies Derks onlangs bij een vriendin, die haar pasgebo ren dochter zaken als kuisheid, nederigheid, deemoed en behulp zaamheid toewenste. Ook dat kon Mies niet verdragen:„ïk zei toen: als het nou een jongen was geweest, had je dat dan ook zo ge daan?" Mies is 66 en woont in Vlaardingen. Ze is actief in een stichting voor Vrouw en Arbeid en besteedt ook veel tijd in het Schiedams Vrouwen Overleg (SVO). In de Vlaardingse vrouwenbe wegingkon ze niet zo erg aarden. „Daar ben ik te radicaal voor", verklaart ze zelf. „Ik hou er niet van als alles te vaak met de man tel der liefde wordt bedekt", en dat zag ze bij veel vrouwen in haar club gebeuren. Als geboren en getogen Rotter damse vertrok ze in de oorlog naar Groningen. Daarna, in 1947, kwam ze terug naar Vlaardin gen: „Dat was een verhuizing op oudejaarsdag.De nieuwe buren stonden met oliebollen me op te wachten. In Vlaardingen heb ik eerst jaren moedertje gespeeld". In 1972 hakte ze de knoop door en ging ze een opleiding volgen aan de sociale academie, nadat ze dertien jaar gezinsverzorging had gedaan. Om uiteindelijk in 1976 het vrouwenwerk in te gaan, aanvankelijk als vrijwilligster. Voor de cursus, die vandaag van start is gegaan en ook wel de Vido-cursus wordt genoemd, Vrouwen in de Overgang, kun nen nog enkele belangstellenden zich opgeven. Er is inmiddels wel al een bijeenkomst geweest, maar dat kan nög worden ingehaald. In totaal komen acht weken, ie dere vrijdagochtend van half tien tot half twaalf, vrouwen bheen. Daarna blijft de bar in vrouwen huis Barrika open en is er alle ge legenheid om onder het genot van een kop koffie na te praten. Barrika is te vinden in de Lange Kerkstraat 62 in Schiedam. Mies Derks: „Ik zeg: als het nou een jongetje was geweest?" Den HaagWillemien Vroe gindeweij staat voor een nieu we uitdaging. Ruim 18 jaar lang was de Maassluisse, die vorig jaar afscheid nam ais raadslid voor het CDA, ver bonden als secretaresse aan de fractie van de christen-demo cratische partij in de Tweede Kamer, maar nu wordt zij de eerste ombudsvrouw binnen de partij. „Een hele uitdaging", noemt Wil lemien Vroegindeweij haar nieu we taak. „We zijn al een jaar be zig met de voorbereidingen", al dus de kersverse ombudsvrouw. „Ik zit nu in een overgangsfase, weet nog niet precies hoe alles in gevuld gaat worden. Het is de be doeling dat we een soort signale ringsfunctie gaan vervullen voor de fractie*'. Gedurende haar werk voor de gemeenteraad had Willemien Vroegindeweij regelmatig con tact met de bevolking. „In mijn nieuwe functie zal ik daar veel voordeel van hebben. Mensen met vragen kunnen bij ons te recht Dingen die heel nuttig kunnen zijn voor de fractie spe len wij door. Mensen kunnen op die manier direct en bete»' gehol pen worden, via bijvoorbeeld de aanpassing van een wet". Niet alleen de signaalfunctie naar de fractie toe staat bij het werk van de ombudsvrouw ^voorop. „Ook mensen die het spoor bijster raken bij eén nieuwe wet zullen wij proberen te helpen. De nieu we wet op de studiefinanciering is een mooi voorbeeld. Veel men sen wisten bijvoorbeeld niet datje uitstel kon vragen voor het beta len van het studiegeld. Ook we ten veel mensen niet dat er een gemeentelijke instantie bestaat Willemien Vroegindeweij staat voor een nieuwe uitdaging. die voorlichting over zulke zaken geeft Veel mensen raken de weg kwijt in het doolhof van de ver schillende regeltjes die door de overheid zijn vastgelegd. Het komt vaak voor dat mensen niet weten bij wel instantie ze moeten aankloppen. Wij gaan proberen die mensen te helpen. Desnoods nemen we zelf contact met in stanties op om de mensen weer op weg te helpen". Telefoon Steeds meer inwoners van ons land grijpen naar de telefoon bij een probleem. Bellen naar verte genwoordigers van de verschil lende fracties in de Tweede Ka mer. „De drempel is heel laag ge- worden", beseft ook Willemien' Vroegindeweij. „VroegeKzat.je als je op het Binnenhof werktern een ivoren toren. Mensen keken er heel vreemd tegenaan. Nu weet iedereen ons te bereiken. Dat heeft natuurlijk ook gevol gen. Door het instellen van een ombudsvrouw kun je de vele vragenstellers op een juiste ma nierhelpen". Het werk dat Willemien Vroe gindeweij nu gaat doen is niet te vergelijken met haar vorige functie, die van secretaresse. „Dat is nu dus helemaal voorbij. Ik vind dat niet erg, er is denk ik be hoefte aan een ombudsvrouw. Pas over een jaar kun je beoorde len of het idee aanslaat. Ik ver wacht van wel". In de Tweede Kamer werkt ook de fractie van de PvdA met een "ombudsteam. De ervaringen van de socialisten zijn tot op heden ui terst positief. (ADVERTENTIE) Deze bank is strak maar toch vriendelijk van ^ontwerp. Afneembare hoezen voorzien van ritssluitingen. Leverbaar o.a. in stoffen zoals effen, streep, ruit en leer. ÜQ 000 300BB mzp nmnnacjil I Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 01Ö - 4343685 vervolg van pagina 17 Vlaardingen Bewonersvereniglngen weten geen kwaad te vertellen over de met ontslag bedreigde opbouwwerker Wim Leewis. „Hij is de animator van onze vereniging geweest, de brandstof', vertelt voorzitter Ton Cox van de bewo nersvereniging Dura Coignet. „Wij heb ben Wim gekend als een prettige mede werker. Hij was ook bereid om te hel pen als je privé in de problemen zal Hij zou nooit zeggen: hoor eens, dat gaat mij niet aan, ik ben de opbouwwerker" Me vrouw C.J.S. van Merkenstein, secreta ris van de bewonersorganisatie Holy- Zuid, is ook al dik tevreden over Lee wis. „Hij is voortvarend en accuraat", vindt zij. Die uitlatingen staan in schril contrast met wat bestuur en medewerkers van het Siso over Leewis zeggen. „Hij staat de eenheid van het team in de weg", weet Siso-voor- zïtter Aad Struys. „Hij is onbetrouwbaar", vertelt een medewerkster. „Ondergete kenden verklaren niet bereid te zijn tot verdere samenwerking, noch bereid te zijn hem tot de teamvergadering toe te la ten, noch enig individueel overleg met hem te willen voeren", zo staat in een brief bij de dagvaarding. Bie brief is ech ter niet ondertekend. De handtekeningen van zeven van de acht Siso-medewerkers staan op een apart vel, waarop staat dat zij zich akkoord verklaren met de bïjgevoeg- debrief. Insiders weten echter te melden dat me dewerkers onder druk zijn gezet om de verklaring te ondertekenen. Zij zouden met ontslag zijn bedreigd, als zij hun hand tekening niet zetten. Ton Cox kijkt vreemd op van de beschuldiging, dat Lee wis onbetrouwbaar zou zijn. „Daar is ons nooit iets van gebleken. Hij had veel in gangen en daarom was hij voor ons een goeie opbouwwerker. Niets op aan te mer ken". Het college van burgemeester en wethou ders moet, zo staat in de subsidieverorde ning, haar goedkeuring geven aan het ontslag. Volgens wethouder Maarleveld is dat echter alleen een formeel regeltje. „Ik geloof niet dat wij degenen zijn die daar iets aan moeten doen. Al is 't op zich jam mer dat iemand een tijdje zijn werk niet doet". Geconfronteerd met de meningen van bewonersverenigingen zegt hij: ,,'t Pure feit op zich clat de klanten tevreden zijn zegt mij niet alles". Voorzitter Aad Struys, die volhoudt van geen ontslagaan vraag te weten, zegt lacomek: „Dat hoor ik dan maandag wel, als het algemeen be stuur vergadert". Schiedam Voor de aanschaf van nieuw instrumentarium heeft de christelijke mu ziekvereniging Harpe Davids van het Anjerfonds Zuid-Holland, een afdeling van het Prins Bemhardfonds, een bijdrage gekregen van 10.000 gulden. Het huidige instrumentarium van de Schiedamse vereniging is hard aan vervanging toe. De instrumenten rijn dermate verouderd en verslechterd, dat raparatie onrendabel is. Ook dwingt het gestaag groeiende ledenaantal de vereniging tot aanschaf van nieuwe instrumenten. Aan het muziekrepertoire wordt door de vereniging ook hoge eisen, ge steld, waardoor instrumenten die nog niet in bezit rijn van de vereniging ook moeten worden aangeschaft. „De subsidie van het Anjerfonds is een stap in de goede richting", aldus het bestuur van de vereniging. Rotterdams Nieuwsblad vrijdag RW 9 januari 1987 Schiedam-—Emmerson Trotman volgt Tony Opatha op als speler- coach van Excelsior'20, terwijl Garfield Charles in het seizoen '87-'88 eveneens weer actief is na mens de Thurlede-ploeg. Trotman, die vorig jaar als speler een grote bijdrage leverde aan de beste cricketprestatie in Excel siors historie, staat voor de moei lijke taak om de succes-story van de vorige jaargang een vervolg te geven. De nieuwe speler-coach zal in ieder geval worden gecon fronteerd met een jeugdige ploeg, waarvan nieuwe captain en inter national Eric Dulfer met 24 jaar d e oudste speler zal zijn. Rob ter Braak blijft ook het ko mende seizoen spelen voor Excel sior'20, terwijl het nog niet be kend is of er andere spelers zullen bijkomen. Volgens nieuwe mana ger Koos Gouka zal bij Excel sior'20 bet accent grotendeels op de jeugd komen te liggen. ..Dat is ook wel nodig omdat de club veel- talentvolle jongere spelers beert die extra begeleiding nodig heb ben". Vanaf de eerste week van februa:„ ri tot eind april traint de cricket* selectie in de indoorkooi in ge^ bouw Klaverstede. Mark Korsloot voelt zich niet voor eeuwig verbonden aan Vlaardingen. Ooit hoopt hij in de eredivisie te spelen. door PAUL DE BAKKER Vlaardingen Voor Mark Korsloot geen slapeloze nachten. De spelverdeler van Vlaardingen ziet het prestïgeduel met De Blaakse/VCS, dat morgen middag zal worden ver speeld, niet met bijzondere belangstelling tegemoet. In tegenstelling tot teammak kers als Leen van Bree en Jiiles Degeling, voor wie een overwinning op de Schiedammers toch nog al tijd iets extra's betekent, maakt het hem weinig uit. VlaardingenDe Blaak se/VCS is voor hem een duel zoals er iedere week een wordt gespeeld. „Ik kan me het gevoel van de anderen best voorstellen", zegt de 22-jarige Delftenaar, „ik heb zelf in het verleden bij SVV uit Soest, dat tegenwoor dig overigens SOVOCO heet, ook de nodige derby's gespeeld en dat waren altijd ware spek takelstukken, Dit duel spreekt mij veel minder aan. Per slot van rekening ben ik niet uit deze omgeving afkomstig, waardoor dat specifieke ge voel, dat altijd rond zo'n streekduel hangt, bij mij niet aanwezig is". De loopbaan van de student electrotechniek aan de Techni sche Universiteit in Delft ver toont trouwens een vreemd karakter. Telkens speelde het toeval een grote rol bij zijn overgang naar een andere ver eniging. „Ik ben dus begonnen bij SVV, Radius uit Gouda was de volgende stap. Ik kende wat mensen die daar speelden, ter wijl ik bovendien de gelegen heid kreeg om het op derde di visie niveau te gaan proberen. Dat was althans de bedoeling, maar daar kwam niets van te recht. In plaats van een stek bij het reserveteam, belandde ik bij de selectie dat in de eer ste divisie acteerde. Dat bleek aanvankelijk toch een beetje te veel van het goede. Ik had bij SVV immers nooit hoger dan promotieklasse gespeeld en dan is de stap naar dat niveau toch wel erg groot. Erg veel wedstrijden heb ik er dan ook niet gespeeld". Verkassen Toen er na twee jaar een aan tal spelers vertrokken, achtte ook Mark Korsloot de tijd rijp om te verkassen. Via oud- Vlaardingen trainer Joop Tinkhof, een goede kennis van zijn vader, belandde hij bij Vlaardingen. Een vereniging waar hij het uitstekend naar zijn zin heeft. „Vlaardingen is toch een club met mogelijkheden. Met de twee jaar ervaring .die ik bij Radius had opgedaan, zag ik het bij die vereniging best zit ten, ook al, omdat er nog een speler van Radius met mij mee zou gaan. Dat is in de afgelo pen tijd best tot uiting geko men. Vlaardingen is toch een vereniging met mogelijkheden gebleken. Neem alleen al het feit dat wij de beschikking over twee spelverdelers heb ben. Het 2-4 systeem biedt toch veel meer mogelijkheden dan de 1-5 variant. De meeste verenigingen met die opstel ling spelen dat uit armoe, ze hebben domweg maar een be hoorlijke spelverdeler. En dat is toch gevaarlijk, wat dat be treft is Vlaardingen in feite een rijke vereniging". Gelegenheid Mark Korsloot wenst overi gens direct van de gelegenheid gebruik te rnaken om aan te geven dat het niet de uitdruk kelijke wens van zijn vader Joop was om zich op de vol- leybalsport ie werpen. „Integendeel", stelt hij reso luut. „Ondanks het feit dat hij een aantal jaren als bonds coach van de nationale heren selectie en van Delta Lloyd heeft gefungeerd, was hij ze ker niet de drijfveer achter mijn beslissing om te gaan vol leyballen. Sterker nog, op zijn aandrang heb ik eerst een aan tal jaren gevoetbald. Maar uit eindelijk heb ik zelf de beslis sing genomen om daarmee te stoppen en toch een. beetje in de voetsporen van mijn vader te treden". Korsloot is er inmiddels wel achtergekomen dat hij bij Vlaardingen nog niet aan het plafond van zijn mogelijkhe den is aanbeland. Het streven blijft er op gericht om ooit in de eredivisie le acteren. Bij voorkeur met zijn huidige ver eniging, maar als dat met mocht lukken dan sluit hij de mogelijkheid niet uit dat hij het ooit elders zal gaan probe ren. Progressie „Kijk, ik ben van mening dat ik de laatste jaren toch de no- Maassluis Zowel de zaterdag als de zondagafdeling van VDL speelt dit weekeinde in vriend schappelijk verband. Zaterdag gaan de Maassiuizers op bezoek bij WK (14.00), terwijl VFC zon dag een bezoek brengt aan VDL (14.00). Het restant van het oefenpro gramma luidt: 18 januari VDL— Excelsior'20 (14.00), 25 januari VDLDHS 14.00). dige progressie heb geboekt. Verdedigend kon ik altijd wel redelijk uit de voeten, maar vooral aanvallend ben ik toch een stuk sterker gaan spelen. Dat neemt niet weg dat ik nog veel zal moeten leren. Vooral het blokkeerwerk verloopt bij lange na niet naar wens. Ik sta lang niet altijd op de juiste plaats, terwijl de timing ook niet optimaal is. Het vervelen-1 de is bovendien dat er nog een aantal spelers bij Vlaardingen dit onderdeel niet goed be-^ heersen". Mark Korsloot wijt dat en daarmee indirect ook de min dere resultaten tot nu toe, aan het spelersverloop bij de Vlaardingers in de afgelopen maanden. In Cees Lodder, Ron van Lubeek en recente lijk Teus Monhemius en Egon Donla Nota verloren de Vlaar dingers vier min of meer vaste krachten. „En dat breekt je toch op. De vaste patronen lopen niet meer zo soepel en je bent tel kens even te laat. Ook al om dat je nog niet direct weet wat je aan de nieuwe krachten* (Jiiles Degeling. Anne Arnold en WilJem-Jan Goedknegt) hebt. Het vergt gewoon tijd om die zaak weer op de rails te krijgen Het is dan ook niet te hopen dat wij op korte termijn, met blessures te kampen krij gen, want dan is het leed met een selectie van eigenlijk ze ven man niet meer te over zien". „Wat dat betreft is het maar gelukkig dat Vlaaringen dief te boek staat als een echie prestatie vereniging, want dat zou echt een ramp 2ijn. In 'te genstelling tot De Blaak; se/VCS zijn wij echt een club waar de gezelligheid een toeh wei belangrijke plaats in neemt. Ik ben ook van mening dat dat op dit niveau kan, Ze^ ker als je als vereniging niet nadrukkelijk het hoogste na streeft. Begrijp me goed, pro motie is ook bij Vlaardingen niet verboden, maar het hoéft niet ten koste van alles. Mis schien dat juist daarom hef duel van morgen bij sommigen van ons wat meer leeft..." Schiedam De betaalde jeugd van SW gaat evenals vorig jaar tijdens de winterstop in trainingskamp,-In het weekeinde "i- van 17 en 18 januari vertrekt trainer Ron van Dijk met twintig „L spelers naar Oostvoorne om zijn team klaar te stomen voor de~» tweede competitiehelfL l£ Schiedam De handbalsters van DWS spelen hun voor zondag 25 januari vastgestelde thuiswedstrijd tegen Nïloc 2 niet in -de MargrieLhal. De Schiedamse formatie, die met één punt voor-, sprong op_ HMS/Achilles de ranglijst van de tweede divisie D* aanvoert, moet wijken voor een kappersbeurs. DWS is nu ge dwongen uit te wijken naar sporthal Asterlo in Rotterdam-Zuid; waar om 16.45 uur wordt begonnen. -v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2