WATERWEG SPORT 19 Stem des volks klinkt door op het Binnenhof WORDT HET GEDOOGD .OF VERBODEN? HH ■|B AGENDA Popovics: 'SW is mijn eerste liefde' Nolet moet ook betalen in De Dubbele Adelaar RQTTERDflMSÜlNiEUWSBLAB Es Aardverschuiving in Schiedamse horeca Nieuwbouw mag geen luchtkasteel worden Pijl weg bij VFC JE HAD'T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT ■VOOR JE EIGEN STUK VAN NEDERLAND. EÉ^jjglgBgqB Aquino beschaamt vertrouwen 1 VLOS Misdrijf blijkt ongeluk Sponsor verlengt Nieuwe trainer wil assistent Veendam betaalt Alternatief Rotterdams Nieuwsblad donderdag RW 29 januan 1987 Bij het vertrek in Maassluis waren de kinderen vol goede moed. 'door CHRIS WOERTS S/ervolg van pagina 17 ^Maassluis/Den Haag - „Op jschool hebben we het met de jmeester over het gif gehad", jzegt Jan van Leeuwen van de Kardinaal Alfrinkschool in de (Maassluise Steendijkpolder. ^Tijdens de weekopening. jDaarom gaan we mee naar (Den Haag. Het is toch stom om jergens heen te gaan als je van jniets weet". De 11-jarige ver kelt het vol bravour. Hij en en- ikele tientallen andere kinde ken maakten gisteren samen ïmet hun familie de reis naar IDen Haag om op het Birmen- Lof een petitie aan te bieden vaan de leden van de vaste ka- 'fnereommisie voor milieu. Het gebeuren maakte diepte in druk op de kinderen. Al dagen waren ze ermee bezig geweest Zij spraken er met hun ouders en leerkrachten over en maakten in de vrije uurtjes fraaie spandoe ken. „Natuurlijk vragen kinderen naar de situatie', zegt Ivonne Doorduin, een van de initiatief neemster van de reis naar Den Haag. „Constant horen ze dat ze geen water uit de kraan mogen drinken, dat ze moeten oppassen bij het spelen. Als je dan op va kantie bent vragen ze: ligt hier ook gif in de grond, mama? Het geeft maar aan dat iedereen, groot en klein, ermee bezig is". De bewoners van de grootste gif- wijk van het land lieten hun stem op het Binnenhof duidelijk ho ren. Namens de bewoners voert de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder (CBS) al jaren lang het overleg met de betrok ken instanties. Op zoek naar een oplossing voor een gigantisch probleem. Een probleem dat nu al jaren voortsleept Schoolreisje De stem des volks, die klonk gis termiddag heel duidelijk door in de residentie. 'Wij willen spelen vrij en blij, daarom Steendijkpol der gifvrij', was er te lezen op een van de spandoeken. Ronnie Bergen, Jan van Leeu wen en Maarten Heye hadden in de bus naar Den Haag het hoog ste woord. Al wisten zij goed waar het om ging, voor de meeste kinderen had het uitstapje naar Den Haag veel weg van een schoolreisje. „We mochten zelfs een kwartiertje eerder weg van school", glunderde Maarten Heye trots. 'Ek wil Edje zien', schalde boezemvriend Jan vervolgens door de bus, met een grote glim lach op zijn gezicht Eenmaal aangekomen in Den Haag trok de stoet in colonne naar het Binnenhof. De bonte stoet van ouders en kinderen trok veel belangstelling, al waren de betogers zelf ook onder de in druk van het Haagse gebeuren. De meeste ouders en kinderen waren nog nooit op het Binnen hof geweest De ontvangsthal was bijna te klein om alle belangstellenden onder te brengen. Joop Doorduin voerde er namens de bewoners het woord. „Ik hoop dat er door deze actie belangstelling wordt getoond voor een bevolkings groep. die gedwongen wordt in een woongebied te wonen dat dooi- bodemverontreiniging wordt getroffen. Wij zijn gevan genen geworden van onze woon omgeving". Confrontatie In korte tijd werden ruim 1100 handtekeningen door de bewo ners opgehaald. „Een teken dat er iets leeft onder de mensen in de wijk. Je merkt het dan mis schien niet zo direct, maar ieder een praat er over en wordt er da gelijks mee geconfronteerd". De kamerleden luisterden vol in teresse naar het betoog en beloof den goede nota te nemen van de inhoud van de petitie. Daarin konden de kamerleden lezen dat de bewoners een regeling voor vrije woonkeuze willen, een re geling voor de waardedaling van hun woningen. Na sanering moet er sprake zijn van een leefbare si tuatie zonder belemmeringen. Ook dringen de bewoners aan op een spoedig overleg over de sane ringsmaatregelen. „Het duurt al lemaal veel te lang", kon je uit de monden van de bewoners opte kenen. En de schoolkinderen? Die ver maakten zich prima op het Bin nenhof, 2e konden met moeite de mond houden tijdens de officiële overhandiging van de petitie. Wel hieven zij de spandoeken in de lucht en schaarden zich rond de kamerleden. Of de kamerleden echt iets voor de bewoners doen moet worden afgewacht Toen aan milieu-des- kunidige Aad Lansing (CDA) werd gevraagd wat hij na de overhandiging van de petitie ging doen, klonk het met een glimlach: „Weer een petitie in ontvangst nemen. Om twee uur staat de volgende groep weer voor de deur". Het is voor de be woners maar een weet.. Schiedam Pas na lang aarze len heeft jeneverstokerij De Dubbele Adelaar zijn naam ge leend aan het restaurant van Rob van Driel en Rinus Stam- kot aan de Nieuwe Haven. De angst een honderden jaren oude naam te grabbel te gooien weer hield distilleerderij Nolet ervan meteen ja te zeggen op het ver zoek van de twee Rotterdamse restaurateurs. Maar hun kenne lijk solide reputatie heeft alle twijfels uiteindelijk weggeno men. Van Driel en Stamkot, ook eige naren van restaurant Het Oude Raadhuis in Hillegersberg, wil den hun nieuwe zaak in Schie dam graag de sfeer van een am bachtelijke jeneverstokerij mee geven, ook al omdat ze zich ge vestigd hebben in een voormali- ge distilleerderij. Omdat ze de vermaarde Ketel 1 wilden schenken, kwamen ze terecht bij de leverancier van die bor rel, De Dubbele Adelaar van Nolet. Daar krabde de directie eerst even bedenkelijk het hoofd. De relatie met een voormalige jene verstokerij lag weliswaar voor de hand, maar toch zag men bij Nolet de bekende naam nog niet op het eerste het beste uithang bord prijken. Nolet-woordvoer der R. van de Nieuwe Giessen: „Zo'n vraag ligt emotioneel erg gevoelig. Je hebt een naam hoog te houden, wie weet heb je te maken met mensen die in staat zijn die naam af te breken. We zijn pas na heel wat wikken en wegen akkoord gegaan, op voorwaarde dat we zekere in spraak hadden bij de samenstel- 1 i ng van het interieur". In dat interieur is een imitatie van de ketel te vinden, waarin De Dubbele Adelaar zijn be kendste borrel stookt. Het ge vaarte kon de goedkeuring van de distillateurs wel wegdragen. Van de Nieuwe Giessen vindt dat het restaurant een heel au thentieke indruk maakt; ook het jenevervat, dat bij de ketel hoort, 2iet er ambachtelijk uit. Behalve die twee voorwerpen en de naam op het uithangbord heeft Nolet geen enkele relatie met het nieuwe restaurant, zegt men bij de jeneverstokerij. Van de Nieuwe Giessen: „Leuk dat ze onze borrel schenken, maar dat houdt niet in dat wij er gratis terecht kunnen. Als we er gaan eten, moeten we gewoon beta len, net als iedereen". De gevel ziet er kleurig uit. Maar op het bordje had 'nigblclub' moeten staan. Ton Vingerhoeds, die behalve tappen ook schilderen kan, heeft het stokje aan de c weggelaten, zodat er 'nichtclub* staat. „Esthetisch verantwoord", vindt Tor, „en dan hebben ze in Schiedam wat om over te praten". Schiedam De horeca in de Schiedamse binnenstad staat voor de vraag, of de stamgasten mee verhuizen, nu enkele be kende barkeepers van baan ver anderen. „Een aardverschui ving is te verwachten", volgens goed ingevoerde kelners. „Veel mensen komen naar' een be paalde zaak, omdat ze de jongen aan de tap goed kennen, niet omdat het café zo leuk is. Ja, ook wel, maar het gaat toch meer om het sociaal contact. Heel wat mensen zullen hun uitgaanspa- troon op de nieuwe situatie af stemmen". De in sport- én muziekkrïngen uiterst populaire Cor Hersbach heeft café 't Fust aan de Buiten havenweg verlaten om aan staande maandag te beginnen bij de buren: in 't Sterretje van Jan Brussé. Hij gaat hier het team versterken, dat verder be staat uit Gert Pols, Henny Alle- welt en Bert van Dalen. Hij ver vult de vacature-Ton Vinger hoeds, want deze —ook in Rot terdam overbekendekelner heeft 't Sterretje verlaten om, samen met Ben Kooy van The Deep, de nieuwe nachtzaak Ca baret van de grond te tillen. Cabaret gaat naar verwachting eind februari open. Het ïs een initiatief van Wim Jansen en Harry Krommenhoek, die met The Deep al de drukste Schie damse nachtzaak hebben. Hun Cabaret komt in het voormalige Cartouche aan de Boterstraat. De verbouwing is in volle gang. ^JI!IIIlIIIIIIIHIIlllllljllIlllfIlill!lNliriIIII|}JII^ Vlaardingen Het ver- trouwen, dat de stichting Vlaardingen voor Ont- wikke lingssamemver- S king (VLOS) in de Filip- pijnse president Corazon s Aquino stelt, heeft een S flinke deuk opgeiopen. Dat blijkt uit een gisteren S verstuurde protestbrief. Of de boodschap de pre- H sident nog op tijd zal be- reiken, is een andere zaak. S Op 22 januari demon- 3j streerden 10.000 Filippï- no's bij het presidentële paleis in de hoofdstad 55 =5 Manilla. Hoewel de de- s EE monstratie vreedzaam verliep, opende de pa- ieiswacht plotseling het vuur op de menigte. Re- s sultaat: 25 doden en 59 g gewonden. H „In deze brief betuigen ee we onze afschuw over deze moordpartij en s spreken onze diepe be- as Bj zorgheid uit. We vragen met nadruk om bestraf- fing van de schuldigen". Cora vgn Campenhout van het VLOS maakt zich ernstig zorgen over het Filippijnse wel en wee, zij misschien nog meer aan de andere H VLOS-leden. Vier Ej maanden geleden heette =E zij immers nog Corazon Allacon en gaf zij les aan Ej middelbare scholieren in de stad Bacolod op het EE eiland Negros. „Vergele- EE ken met het bewind van EE Marcos is de regering van Corrie Aquino na- j= tuurlijk een verademing, maar ze moet oppassen niet in dezelfde hoek te H H worden gedreven". Explosief is de situatie op de Filippijnen altijd al geweest. Na de oorlog 55 hebben de Verenigde Staten even overwogen Ej H het Oostaziatische eilan- dennjk in het bondge- nootschap op te nemen, p EE maar daarvan werd af- =5 gezien. In plaats daarvan g kwam dictator Marcos. 55 Zijn positie werd vooral na de moord Op opposi- E tieleider Aquino on- 5 5 houdbaar en vorig jaar =E moest Marcos plaatsma- j§ ken voor diens weduwe. j=j Cora: „Vlaardingen H heeft zich het lot van het S Filippijnse volk altijd erg EE ter harte genomen. In de tijd van Marcos moesten E hulpacties altijd onder- j= gronds gebeuren, maar sinds Cory er is kan de VLOS openlijk zijn werk doen". Met Bacolod sloot j§ Vlaardingen een vrïend- E schapsband en over en E weer vonden bezoeken s plaats. Vlaardingen pro- Ej S beert op alle mogelijke manieren vooral de nood EE EE op het eiland te lenigen. 2 „Aquino's partij, de PDP, S= verliest op het ogenblik S naar twee kanten aan- 'hang", legt Cora. uit. S E „Aan de rechterkant zijn S het de Marcos-getrou- 5 wen en links voor wie de hervormingen niet snel genoeg gaan. Op 2 febru- H ari wordt op de Filippij- 55 nen een referendum ge- houden over de nieuwe E grondwet. Als het volk die grondwet afwijst, wordt hei moeilijk voor Ei S Cory Aquino. Een schiet- §j partij als vorige week E H geeft natuurlijk geen en- E kei vertrouwen". 5 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimmiiiiiiiiiiiii Vlaardingen De politie heeft gistermorgen in een woning aan de Insulindesingel vergeefs naar sporen gezocht van een overvaller, die de 75-jarige be woner buiten westen zou heb ben geslagen. Het slachtoffer werd bewusteloos in zijn huis gevonden, maar na enige tijd bleek dat er van een misdrijf geen sprake was. De man was onwel geworden en vermoedelijk van de portiek- trap gevallen. Hij is inmiddels met onderkoelingsverschijnse len en enkele verwondingen in het ziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM zaterdag 31 januari dansavond met de Delta Boys Band in de Erker, 20.00 uur. optreden van het Lodewijk Bcuwen- s/Marcei Karreman Quintet, jazzclub The Ditch, 21.30 uur. poppentheater Otlo van de Mieder» speelt 'Appelpan, meneertje dan", Teerstoof. 14.30 uur. klucht 'Drie is teveel', Passagethea ter. 20.15 uur. VLAARDINGEN zaterdag 31 januari one woman show van Tineke Schou ten, Stadsgehoorzaal. 20.15 uur. Salon de Harmonie behandelt het thema 'De lastige Vlaardinger*. Har monie, 20.30 uur. film 'King of comedy". Filmhuis Har monie. 20.30 uur. MAASSLUIS - vrijdag 30 januari belaardconcert door Gerard de Waardt In de Grote Kerk, 11.00 uur. superbingo in Koningshof, 20.30 uur. Schiedam De houding van de gemeente Schiedam is bepalend voor de nieuwbouwplanncn van SW. De begroting van ongeveer een miljoen gulden bevat nu nog een leemte van 400.000 gulden, voor welke bedrag een verzoek om subsidie zal worden ingediend bij de plaatselijke overheid. Naast een rijksbijdrage van 350.000gul den, m het kader van het terug- ploege'xperiment, wil SVV een Je ning onder gemeen legaranüe af sluiten ter grootte van 150.000 gulden en is het voornemens voor de laatste nog ontbrekende 100.000 gulden eveneens een le ning aan te gaan. Voor dat imposante bedrag ont vangt de Schiedamse semi-prof- club een riant onderkomen, dat in z'n geheel door de in deze materie gespecialiseerde firma Ballast Ne- dam zal worden gerealiseerd. De nieuwe opstallen worden vastge- bouwd aan de te overkappen staantribune aan de lange zijde en gaan twee verdiepingen tellen. Op de begane grond komen vier kleedkamers, een scheidsrech- terskamer, een train erskam er, administratieruimte, archief en berging. Op de eerste verdieping verrijzen een bestuurs- en een jxrskamer, een spelershome en een sponsorruimte. „De huidige accommodatie", al- dus voorzitter Martin de Jager, die met de definitieve subsidie aanvragen uitstel fyeeft gekregen tot eind februari, ..is dertig jaar oud en niet meer van deze tijd. We hebben bij de gemeente een twintig pagina's tellend rapport ingediend, omdat wij vinden dat service aan het publiek belangrijk is. Het klinkt misschien war am bitieus. maar wij denken een groot aantal potentieie toeschou wers te hebben die je dan wel iets moet bieden. We hebben onder meer met de fraktie van de PvdA gesproken, de grootste in Schie dam. en daaruit Js ons duidelijk geworden dat de poktiek er niet op uit is SVV de nek om te draai- Opportunisme „Je kunt", vervolgt hij. .je Inder daad afvragen of het wel zin heeft om zo iets neer te zetten als je alle negatieve aspecten van het be taald voetbal op een rij je zet Ik vind dat voetbal ook een stukje opportuinisme is. SW heeft dat. zoals het ook een nog te grote ba sis heeft om vrijwillig het betaald voetbal te verlaten. Natuurlijk vraag je je af waarmee je in Gods naam bezig bent, als het tegenzit, maar ik ben er van overtuigd dat er weer 3.000 a 4.000 toeschou wers naar Harga komen op het moment dat SVV weer pres teert'!?) - De Jager, kortom, gaat dus door als voorzitter van SVV. nadat hij eerder bekend had gemaakt daar over voor 1 februari te beslissen. Dat in de spelersgroep de indruk leefde dat hij het bijl je er bij neer zou gooien, ontken t De Jager niet. „Ik erger me vaak aan de menta liteit van een voetballer", schudt De Jager de camouflagekleuren van zich af. „Ik heb tegen de jon gens gezegd dal ik weiger mezelf te barsten te werken als zij hun houding niet zouden wijzigen. Ik heb zelf altijd overal hard voor moeten knokken. Ik hoop dat een aantal spelers wakker 1s gq- schud". Schiedam SVV's shirt sponsor Samsung is dusdanig tevreden over de wijze, waar op het via de Schiedamse eer ste divisieclub aan vergroting van de naamsbekendheid heeft kunnen werken, dat het contract onder voor SVV be tere financiële voorwaarden met één seizoen is verlengd. Samsung-manager Cor Steyn: „Bovendien zijn wij ook een beetje enthousiast ge worden door de ambities van voorzitter Martin de Jager. Het belangrijkste is echter, dat Samsung dank zij SVV vooral in deze regio goed is aangeslagen". Sandor Popovïcs (links) en Martin de Jager schudden elkaar de hand met op de achtergrond de bouwtekening van de door de Schiedammers te realiseren nieuwbouw. Schiedam Oude liefde roest niet, wordt wel eens geksche rend opgemerkt. Met betrek king tot Sandor Popovics èn SVV wordt de spijker zelfs vol ledig op z'n kop geslagen. „De eerste liefde is dc mooiste lief de", zegt de kleurrijke ex-Hon gaar, die gisteren ten burele van voorzitter Martin de Jager een overeenkomst signeerde die hem de komende twee sei zoenen als trainer-manager opnieuwaan SW bindt „Ik ben SW er nog steeds dank baar voor dat het mij destijds de kans" heeft gegeven om in het betaald voetbal aan de slag te gaan". „Denk niet, dat mijn ambities minder zijn geworden, nu ik vooreen club als SVV heb geko zen. Ik ben in vergelijking met de eerste keer zeven jaar ouder geworden en dus ook wijzer. Toen was mij ook nog geen on recht aangedaan, maar nu ben ik getergd, wil ik revanche nemen en laten zien dat ik m'n beroep niet ben verleerd. Drie weken geleden hebben Martin de Jager en ik voor het eerst met elkaar gesproken. Ik heb hem meteen gezegd dat het of NEC of SVV zou worden. Er zijn geen andere clubs in het spel geweest. Alles dat ik heb meegekregen, zal ik volgend seizoen in SVV stop pen". De eerste, hernieuwde ontmoe ting met Popovics maakte in de showroom van shirtsponsor Samsung meteen duidelijk dat er straks in de catacomben van SW een wereld van verschil zal zijn tussen de gemoedelijke va- der-figuur Dick Buitelaar en de welhaast gepassioneerde Popo vics. „Ik trap niet na", sprak de toekomstige trainer-manager ferm. „Je zult mij niet horen praten over wat mijn voorgan ger heeft achtergelaten. In mijn ogen gaat het betaald voetbal in Nederland óók daaraan kapot. We gaan gewoon met z'n allen proberen van niets iets te ma ken. Met een ware vrienden- ploeg die de mouwen zal opstro pen". Want, in feite duikt ook Popo vics in het onbekende. Van het zittende bestuur zijn in vergelij king met het seizoen 1980-1981 alleen secretaris Frans Eijken- broek en in iets mindere mate penningmeester Nico Bisschop overgebleven, terwijl hij van de spelers slechts Harry van Kapel, Hans Loovens en Henk Salari onder z'n hoede heeft gehad. Schiedam Het bestuur van SVV heeft zich nog niet gebogen over het aanblijven van assistent-trainer Jan Rotgers en Ron van Dijk, die de landelijke jeugd onder z'n hoede heeft. Sandor Popovics wil sowieso een assistent, die hem moet bijstaan tijdens de training en die de begeleiding (training en coaching) van het tweede elftal voor z'n rekening neemt, Popovics. die als trainer van Overmaas destijds Rotgers tot aan voerder benoemde, hecht grote waarde aan een goede trainers staf, vooral in het kader van de opleiding. Popovics: „SVV kan met goede prestaties regionaal talent lokken, maar dat talent moet zich dan wel kunnen ontwikkeien. Daar heb je dus een goede jeugd- en assistent-trainer voor nodig". Schiedam De transfer van Marcel van Buuren naar Veendam heeft alsnog defini tief gestalte gekregen. Gister ochtend ontving SVV-voor- zitter Martin de Jager be richt, dat de noordelijke ere divisieclub de afgesproken 87.500 gulden telefonisch had overgemaakt op de bankre kening van de Schiedamse Hub „SVV", weel Popovics, „heeft net als de meeste andere clubs geen geld om dure spelers aan te trekken. Ik denk dat je met een enthousiaste ploeg een punt per wedstrijd kunt pakken, met wat kwaliteit er bij een en een kwart punt en met een beetje geluk an derhalve punt". „De laatste jaren heb ik zo'n zes, zeven keer tegen SW ge speeld", durft hij een vluchtige analyse aan. „Ik heb gemerkt dat het verloop groot is geweest en dat men een jaar of drie gele den min of meer een korte ter mijn politiek is gaan voeren. Het bij SVV jarenlang een kleur- Schiedam Als de gemeen telijke plantsoenendienst vandaag in staat is geweest het hoofd veld van SVV te 'rollen', is de kans groot dat het voor maandagavond vast gestelde nederlaagserieduel tegen Sparta doorgaat. Wordt opnieuw tot afgelasting beslo ten, dan oefent SVV maan dagavond op het kunstgras veld van Alexandria'66 vanaf 19.00 uur tegen de gelijkna mige derdeklasser. Vlaardingen VFC zal op zoek moeten naar een nieuwe trai ner. De huidige oefenmeester Ger Pijl heeft besloten zijn con tract niet voor een derde jaar te verlengen. De belangrijkste reden voor het vertrek van de Vlaardinger vormde de instelling van zijn selectiegroep. „Ik werk nu ander half iaar bij VFC en tot mijn spijt moet ik bekennen dat ik nog steeds niet de bezieling in de selectiegroep kan vinden die ik er zo graag in zou zien. Als ze een paar weken een beetje behoor lijk presteren, is het daarna weer voor een tijdje over. Daar kan ik mij niet in vinden. Ik betreur dat hevig, omdat ik het in an dere opzichten uitstekend naar mijn zin had bij deze club", aldus Ger Pijl, die er het volste vertrouwen in heeft dat hij zelf een nieuwe vereniging zal kunnen vilden. loos gedoe geweest. Je kunt niet verwachten, dat het publiek snel terugkeert als het weer een en thousiast SVV heeft gezien. Dat is een lange en moeizame weg, maar voor mij een boeiende op dracht". Het steekt Popovics, dat hij bij NEC als manager met de erken ning heeft gekregen die hem bij De Graafschap wel ten deel viel. „Ik ben precies zes weken ma nager geweest bij NEC. Ik wist met wat ik daar wel en niet mocht doen. Maar. ik ben het be stuur van NEC wèl dankbaar dat men rmj, ondanks een door lopend contract, heeft laten gaan zonder een schadeloosstelling te eisen. Ik wilde hen daarvoor be danken via een goede tweede helft van de competitie". De kans dat hij in Schiedam door z'n bestuur zal worden terugge floten, is te verwaarlozen, omdat voorzitter De Jager e.s. hem 'verregaande bevoegdheden' hebben gegeven. ,!Het beleid ïs en blijft natuurlijk in handen van het bestuur", al dus Popovics, die in verband met de studie van zijn dochter voorlopig in Nijmegen blijft wo nen. „De manager moet dat uit voeren. Ik heb op het gymnasi um gezeten, weet bijna alles van het voeren van een boekhou ding en ik zal de belangen van., SVV met hart en ziel verdedi gen. Ik ben pas gelukkig als ik rendement oplever voor de club en als sponsor Samsung van mijn aktiviteiten profiteert. Als trainer heb ik een vast salaris, maar mijn werk als manager wordt op provisiebasis gehono reerd. Ik moet dus ook eerst presteren, de belangstelling vim het bedrijsleven wekken, voor ik wat verdien", 'Popo' zal zich de komende maanden zo goed en zo kwaad als dat gaat met SVV bezighou den. Het zal derhalve van zijn bevindingen afhangen welke spelers aan het einde van de lo pende competitie van Harga moeten verdwijnen. Popovïcs, vol overtuiging: „Vijftien jaar geleden kon bijna alles, toen werden er gigantische bedragen verdiend. Nu moeten zestig van de honderd voetballers blij zyn dat ze geen geld behoeven mee te brengen om bij SVV te mogen spelen. Zij zullen met mijn geen loopje kunnen nemen. Ik zal m'n best doen om voor premies te zorgen als er een periodetitel wordt gepakt of als SVV bij de eerste drie staat op de ranglijst. Eerst presteren en pas daarna over geld praten, anders kunnen 1 ze gaan..."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2