B en W op toernee: nota's Worden werkelijkheid AKENRA Wijze ouderen willen af van dure dienstencentra 27 ACHTERGROND S"W dekt zich in Radmintondistrict Zuidholland heeft een nieuw bestuur i 'Ha! Daar gaat de wethouder van hondepoep' De taal van de straat SPORTAGENDA Gemeente centraal op tentoonstel ling Welzijnsplan bindend GAB helpt langdurig werklozen Dependance clubgebouw Evergreen Suiker naar Hoekse Boys Kampioenschap bij De Reling Record voor Sonja Stein Leda Bitanc als een vis in het water Rondweg: anderhalve week werk Rottemerentocht: tweede poging Winst VZC i dootAAD RIETVELD Vierdingen Er zijn ver domd veel klachten onder de bevolking, merkte gemeente secretaris mr.P.C. Franken. Zo'n wandeling door de wijk met alle wethouders is ver domd nuttig vond zijn baas, burgemeester Fred van Lier. B en W van Vlaardingen zagen gisteren, dat het behandelen van een nota over bouwplannen en verkeersstromen iets heel anders is dan een gesprek in een achter kamer met een kleine kruide nier, die van die plannen de dupe WDrdt Zij maakten een wande ling door Oostwijk, Vettenoord- sepolder en Centrum en zagen plots 'de papieren werkelijkheid worden', zoals de burgemeester het uitdrukte. Vlaardingen zager opeens heel anders uit, dan van achter een statig bureau. Het gemeentebestuur probeerde gisteren voor het eerst de nieuwe formule voor de wijkbezoeken uit Gemeentesecretaris Franken vond het een belevenis, want ,,soms realiseer ie je niet wat er al lemaal gebeurtHet viel wel op, dat de mensen die hen op straat aanklampten veelal oude beken den waren. „Allemaal vaste klan ten", zag wethouder Arij Maarle- veld. En hoewel de bijeenkomst in de burgerzaal van het stadhuis, waarmee het dage Centrum 's avond werd besloten, weinig pu bliek trok sprak burgemeester Van Lier toch van een geslaagd experiment Hij is de geestelijk vader van het plan om het colle ge de straat te laten opzoeken. Hij denkt met die wandelingen het contact met de bevolking te kun nen verbeteren. Stront B en W weten in ieder geval, dat een groot aantal mensen zich aan de hondepoep op straat ergert Al i Het college wandelt door de Prins Hendrikstraat; 'Dan worden die nota's ineens werkelijkheid'. Vlaardingen 'De gemeen te', dat is het centrale thema van een expositie die vanaf vrijdag 6 januari te zien is in de gebouwen van de Vlaar- dlngse scholengemeenschap Casimir. De tentoonstelling is een geschenk van de Vereni ging Nederlandse Gemeenten- (VNG), ter gelegenheid van het- 75-jarig bestaan van die club. De expositie, voor leerlingen in de leeftijd van tussen de 14 en 17 jaar, is niet alleen be doeld voor scholieren van Ca simir. Alle scholen van het voortgezet onderwijs in Vlaardingen zijn met hun leerlingen welkom aan de Claudius Civilislaan. De tentoonstelling geeft een indruk van de geschiedenis en het takenpakket van de ge meente in Nederland. Ook worden eigenaardigheden van gemeenten genoemd Vlaardragse aspecten ontbre ken evenmin. De expositie wordt vrijdag 6 februari dooi wethouder Arij Maarlevelc (onderwijs) geopend. SCHIEDAM vrijdag februari film Abel in de Teerstoof, 21.30 uur. "Ja Deelder' in Teerstoof, 21.00 uur. zaterdag 7 februari poppentheater speelt Dwaallichtjes, 14.30 uur. Trio Cor Witjes en Manus Mans fn het Videocafé, 22.30 uur. optreden van The Detectives en Stash the loot in café De Goudsbloem, 22.00 uur. 'Ja Deelder' in Teerstoof, 21.00 uur. Murnbo Jumbo, muziek met blazers en zangeressen. Podium, 22.00 uur. VLAARDINGEN woensdag 4 februari skifaest in café d'Oude Stoep, 19.30 uur. donderdag 5 februari lunchconcert in Grote Kerk, 12.45 uur. demonstratie Indiaans weven in de Heipaal. 13.45 uur. kledlngbeurs In de Heipaal, 13.45 uur. zaterdag 7 februari opening expositie werk van Margriet Wehrmeijer (tot 28 feb.) in Galerie Theatercafé. 16.00 uur vlooienmarkt in de Lijnbaanhal. 9.00 uur. Fico vertoont film Wie ,'t Laatst Lacht. Triangel, 13.30 uur, en Middel- huyse, 10.00 en 12.30 uur. Fico vertoom film Karate Kid in Tri angel. 18.30 en 20.45 uur. MAASSLUIS woensdag 4 februari opening grafiektentoonstelling (tot zondag 8 feb.) Jn Gemeentemuseum. 15.00 uur. donderdag 5 februari film The Day After in Schuurkerklhe- ater, 14.00 en 20.30 uur. Vlaardingen Wethouders die de straat opgaan zijn in eens heel andere mensen dan wethouders die achter een bu reau zitten, of achter een tafel in een vergaderzaal. Dat bleek gistermiddag bij de eerste tour van burgemeester en wethou ders. Op straat slaan zij opeens, heel andere taal uit Die is een' stuk duidelijk dan vergader- taal. Een voorbeeld: in de Prins Hendrikstraat werden B en W aan de mouw getrokken door twee vrouwen uit het Vrou wenhuis in de Pieter Karei Drossaartstraati Daar moesten zij eens komen kijken, want de raamdorpeLstenen braken af en de kozijnen waren rot Al dus geschiedde. De stadsbestuurders waren hun rondgang door het Cen trum begonnen in de moskee aan de Emmas traat Daar is het gebruik dat mensen hun schoenen uittrekken en dat de den ook burgemeester en wet houders, want 's lands wijs is 's lands eer. „Moet je daar ook je schoenen uittrekken", vroeg wethouder Van der Velden op weg naar het Vrouwenhuis. „Nee, alleen je broek", ant woordde Goudriaan. Nog een voorbeeld: in de Oost- wijk werden de bestuurders aan hun mouw getrokken door een buurtbewoner. Zij hoorden zijn verhaal beleefd aan, maar toen de man uit zicht was merkte een van de wethouders op: „Och, da's een beroepskan keraar". 's Avonds in de burgertaal za ten burgemeester en wethou ders weer achter een tafel en daar gebruikten zij heel ande re woorden. Daar spraken zij van een ontwikkelaar die iets geconcipieerd heeft, van een stappenplan, prioriteitstel ling, het creëren van voefgan- gersbewegingen, het verplaat sen van groepen naar de perife rie van de stad en het voteren van geld. Dat is niet bepaald de taal van de straat, die het stadsbestuur zo graag wilde opzoeken. Maar ach, er zaten 3d mensen in de zaal, en daar van waren er tien ambtena ren... Die begrijpen dat wel. Hoek van Holland - Het wel zijnsplan en de jaarlijkse begro ting van de commissie welzijn van Hoek van Holland moeten worden gezien als een 'bundeL beschikkingen'- Dit houdt in dat het een bindend karakter heeft. Het mag niet slechts een 'vrij blijvend' beleidsplan zijn, zoals het deelraadsbestuur wenste. De deelgemeenteraad heeft met deze beslissing het dagelijks be stuur de mantel uitgeveegd. door KOR KEGEL SchiedamDe overheid zou blij moeten zijn dat er zoveel oude mensen bij komen, vindt Arie van Loenen. Maar nee, het tegendeel lijkt vol gens hem wel het gevaL De overheid bezuinigt op gezins hulpen, verpleeghuizen, ver zorgingstehuizen, „en straks ook nog op aow en pensioen", vreest Van Loenen. Hij is, behalve PvdA-raadslid, ook voorzitter van de afdeling Schiedam van de Algemene Nederlandse Bond van Oude ren (Anbo) en het is geen won der dat binnen deze bond een 'denktank' is opgericht, die be tere methoden wil aangeven tot een verantwoord overheidsbe leid ten aanzien van ouderen. Nu is het bij de meeste 'think- tanks' zo dat zij bestaan uit intel ligente mensen met soms aan- Vankelijk heel verschillende ideeën, maar als er op niveau gediscussieerd wordt, kan men hetlin alle wijsheid eens wor den. En in dat licht moet de vol gende suggestie niet worden on derschat De dienstencentra zijn te duur. Het zijn gezellige ontmoetings centra voor mensen van rond de 55 jaar en ouder, ofschoon er ook jongeren komen om een handje te helpen, maar om Schiedam te nemen— werken er in de 4 Molens en De Woud- hoek mensen tegen een salaris dat er wezen mag._ en waarvan ook fndere dingen bekostigd zouden kunnen worden. In de sociëteitsruimte van de Anbo aan de Lange Nieuw- straat, achter de muziekschool, kunnen ouderen voor dezelfde informatie en adviezen terecht als in een dienstencentrum, dus, meent bijvoorbeeld mr. Tony Ebbinge Wubben: waarom zou een dienstencentrum niet in zijn geheel gerund kunnen wor den door vrijwilligers, zodat de uit te "sparen gelden besteed kunnen worden aan de zo on ontbeerlijke dag- en nachtver zorging bij oudere mensen thuis? Aldus kan bevorderd worden, dat mensen langer zelfstandig thuis kunnen blijven wonen. Bovendien maakt het de bezoe kers van een dienstencentrum niet afhankelijk van personeel, maar worden zij in feite ge dwongen zelf actief te blijven, wat zich zal uiten in een vitaler denken en doen. Nee, we horen dit Arie van Loenen niet zeggen, want de PvdA in Schiedam heeft zich enkele jaren geleden falikant tegen dit soort vrijwilligers werk uitgesproken. En Van Loenen is er de man niet naar om in zijn partij dwars te liggen. Maar als dergelijke ideeën in een commissie van wijze oude ren opgeld doen, en van zo'n Anbo-denktank maakt een voormalig topambtenaar als Eb binge Wubben deel uit („een WD'er", mompelt Van Loe nen), dan zal er de komende pe- ricxle nog wel driftig over ge sproken worden. Geldverslindend Het gaat er dus niet om, dat de dienstencentra gesloten wor den. Maar vrijwilligers van 55+ zouden het werk kunnen over nemen van de stichting Raad voor het Bejaard en werk, geves tigd in deTuïnlaan- Het gecoör dineerd bejaard enwerk is, gere lateerd aan vrijwilligerswerk, geldverslindend. In welke zin aan privatisering van de dien stencentra kan worden gedacht, daarvoor zijn de wegen nog niet aangegeven, maar dat is een kwestie van doordenken en daar is een denktank voor. In die Anbo-tank hebben naast Arie van Loenen en Tony Eb binge Wubben ook Jelle van der Woude en An Verhoog zit ting. Het initiatief is genomen om te komen tot een betere be langenbehartiging van ouder Schiedam, en eigenlijk ook om dat het eigen gezicht van de Anbo door het gecoördineerd bejaardenwerk een tikje gemas keerd werd, geeft Van Loenen toe. De weerbaarheid van de Anbo zal erdoor worden ver groot, hoopt de bond. Op welke manier de discussie over de dienstencentra zich ook ontwikkelt, één ding staat voor Van Loenen vast: er moet meer voor oudere Schiedammers worden gedaan. Zijn boodschap aan de jongere ingezetenen de zer gemeente: „Als men wat voor ouderen doet, werkt men aan de toekomst, want men hoopt zelf ook oud te worden". bij de eerste stop in de Ëmma- straat de bestuurders bekeken daar de moskeewerd wethou der Bas Goudriaan aangeschoten door Gerard de Bruïjn uit de Slingerlandstraat „Kan je aan die hondepoep niet eens wat doen, al haal je maar één tegel uit het trottoir waar die beesten hun behoefte kwijt kunnen", vroeg hij. De Bruijn had er al met hondebe- zitters over gesproken, maar dat had hij afgeleerd. „Die mensen worden gelijk agressief. Die zeg gen: mijn hond doet dat niet Dan vraag ik:, wie z'n hond doet dat dan wel? Want het komt nogal eens voor dat mijn vrouw zegt: heb-ie weer stront aan je schoe nen?". Goudriaan had geen pas klare oplossing, maar De Bruijn „Ik ben geen hondenhater hoor, want ik ga goed met men- sen om"was toch blij dat hij ge komen was. In de Oostwijk werd Goudriaan alweer aangesproken over hon depoep. „Het is gewoon schunnig hoe sommige straten eruit zien", vond Cor de Bruijne. En in de Prins Hendrikstraat in de Vette- noordsepolder was het weer raak. Daar riep een toevallige voorbijganger, alsof hij de ge sprekken in de andere wijk had gehoord: „Ha, daar heb je de wet houder voor hondepoep". Brood Kruidenier Bart Weeda van de Van Leijden Gaelstraat was blij dat de heren eens langskwamen. Kon hij eindelijk zijn verhaal kwijt Door alle sloop, nieuw bouw en afsluitingen m de Zee heldenbuurt heeft hij rijn nering naar de vaantjes zien gaan. „Ik kan mijn brood hier niet meer verdienen", klaagde Weeda. „Het water staat mij tot aan de lippen". Burgemeester en wethouders wezen de kruidenier óp de fond sen, die er zijn voor ondernemers die hun zaak eraan geven. Maar dat was voor Weeda geen oplos sing. „Daar ben ik in 1933 gebo ren", wees hij op een zijkamertje achter rijn winkel „Hier ligt een leven. Wat zeg ik? Hier liggen drie levens! Deze zaak wordt over een paar jaar gesloopt en het heeft op mijn leeftijd geen zin om nog te investeren". Buiten gekomen zagen de be stuurders, dat de kruidenier niets uit rijn duim had gezogen. Een mevrouw zag de hoge hekken in de Van Leijden Gaelstraat, de rommel die niéuwbouw geeft, en rij sloeg een zijstraat in. „Kijk, die mevrouw deinst ervoor terug", zei een ambtenaar. Mr. Franken keek de wethouder voor stads ontwikkeling wat bezorgd aan: „Heb je wat beloofd, Bas?" Voorjoker Gaandeweg werd de sfeer onder de bestuurderen losser. Wethou der IJsbrand van der Velden haalde in de Bilderdijkstraat her inneringen op aan het huis waar hij zijn jeugd doorbracht, een col lega wees op het huis waar hij zo fijn had gevreeën. Goudriaan merkte op de hoek van Gedempte Biersloot en Kor te Hoogstraat, waar het gezel schap schuin overstak, op dat „wij hier toch mooi voor joker staan". Goudriaan heeft zelf het gelegaliseerd schuin oversteken in Nederland geïntroduceerd. Maar slechts weinig voetgangers maken sindsdien van rijn pri meur gebruik. Dus gaven burge meester en wethouders gisteren het 'goede voorbeeld'. Om tot de ontdekking te komen dat de voetgangerslichten alweer op rood sprongen voor zij de over kant bereikten. „Dat wordt dus veranderd", bromde Goudriaan. Burgemeester Van Lier schreef de. leukste vergissing op rijn naam. „Dag jongens", zei hij ui terst vriendelijk tegen twee meis jes die op een straathoek foto's van Madonna stonden te bekij ken. Het gezelschap liep krom van het lachen. „Dat rijn meisjes burgemeester, geen jongens". Schiedam Het gewestelijk ar beidsbureau Nieuwe Waterweg- Noord, gevestigd in Schiedam, gaat zich op langdurig werklo zen richten. Het arbeidsbureau maakt daarbij gebruik van de maatregel langdurig werklozen (mlw). Door deze maatregel kunnen werkgevers worden gevrij waard van het betalen van werkgeverspremies. Daardoor kunnen ze ruim negentien pro cent besparen op de loonkosten van een werknemer. Daarnaast kunnen werkgevers subsidie krijgen voor begeleiding en bij scholing van een werknemer. Momenteel is het GAB Nieuwe Waterweg-Noord aan het in-: ventariseren, hoeveel langdurig werklozen er in het bestand zit ten. Deze worden aangeschre ven en belangstellenden ont vangen een mlw-paspoort Daarmee kunnen ze tijdens een sollicitatiegesprek aantonen dat ze in aanmerking komen voor deze regeling. RotlerdamsJJieiiwgblad woensdag 4 februari 1987 /RW Maassluis Het bestuur van Evergreen is van plan om naast het terras van de tennisbanen een dependance van het clubge bouw te plaatsen. Tijdens het seizoen vinden de tennissers het eigenlijke onderkomen te groot, terwijl tijdens de overlapping van het hockey- en tennissei- zoen de 'bewegingsvrijheid* van beide secties wordt beknot. En kele jaren geleden werd om die redenen tijdelijk een keetwagen geplaatst, die inderdaad bleek te voldoen. De Maasslui5se Sportraad heeft schoorvoetend het licht op groen gezet voor deze depen dance. Het wachten is nu op toe-^: stemming van de gemeente, waarna Evergreen kan over gaan tot aanschaf, plaatsing en inrichting van een grote bouw-" keet. De totale kosten die hier mee zijn gemoeid, zullen onge veer 15.000 gulden bedragen. De verwachting is dat de meer-op- brengst van de baromzet deze jaarlijkse extra kostenpost van 1.500 gulden (afschrijving over tien jaar) zal overschaduwen. Schiedam SVV heeft zich al ingedekt voor eventuele afge lasting van de zaterdag te spelen wedstrijd tegen Haarlem, De A- selectie van de Schiedamse eer ste divisieclub speelt dan vanaf 14.30 op het kunstgrasveld van Hekelingen tegen Spijkenisse. Het schaduw team van SW treedt zaterdagmiddag (14.30 uur) in Capelle aan den IJssel (kunstgrasveld SVS) aan tegen Capelle. SVV hervat de competitie in het weekeinde van 21 en 22 februa ri met een uitwedstrijd tegen MVV. Tot eind maart ziet het programma er als volgt uit: 21/22 februari MVV—SVV, 28 februari/1 maart Volendam SVV, 7/8 maart SW—RBC, 11 maart SVVEmm en, 14/15 maart RKCSVV, 21/22 maart S V V—DS '79 en 28/29 maart De Graafschap—SVV. Hoek van Holland Dick Sui ker volgt aan het einde van dit seizoen Ton van der Leije op als trainer van vierdeklasser Hoek se Boys. Suiker is geen onbe kende in het Westland. Vijfjaar lang stond de Delftenaar onder contract bij Monster. Met deze club promoveerde Suiker naar de derde klasse, maar kon hij la ter degradatie niet afwenden. Na zijn vertrek bij Monster vond de oefenmeester twee sei zoenen onderdak bij DHL en DVO'32, waarmee hij vorig sei zoen eveneens moest afdalen. Dit jaar heeft de loonadmini- strateur van het Waterloopkun dig laboratorium de regionale B- en D-jeugd van hoofdklasser DHC onder zijn hoede. Schiedam Tafeltennisvereni ging De Reling, heeft voor het derde jaar in successie de orga nisatie van de Schiedamse tafel tenniskampioenschappen op zich genomen. Evenals in voorgaande jaren, worden deze wedstrijden ver speeld in de rustweek tijdens de vooijaarscompetïtie (2 tot en met 6 maart 1987) in de speel zaal van De Reling aan de Sin gel 8 te Schiedam. Deelneming staat open voor alle NTTB-leden die bij een Schie damse vereniging staan inge schreven, terwijl ook de Schie dammers die voor een niet- Schiedamse vereniging compe titiegerechtigd zijn, mogen mee doen. Rotterdam Sonja Stein is een nieuw persoonlijk record rijker. In het Rotterdamse zwembad West legde zij tijdens ZRO-jaar- gangwedstrijden de 200 meter vrij 1973 af in 2.23.1 minuten, wat tevens goed was voor een zilveren plak. Anita Koetsenruyter vlinderde op de 200 meter naar het brons in 2.53.7. Astrid van Irsen be haalde brons op de 100 meter vlinder in 1.15.1 en Karin Stein noteerde een zelfde prestatie op de 100 meter school (1.22.9). Barendrecbt Leda Bitanc sleepte tijdens Speedo-jaargang- wedstrijden in Barendrecnt twee zilveren medailles in de wacht. Het zwemstertje van VZC uit Vlaardingen raffelde de 100 meter vlinder 1976 af in 1.32 9 en liet op de 100 meter vrij de klokken stilstaan op 1.14.6. Ook Allaerd Mensonides deed een geslaagde greep naar het zil ver. Hij voltooide de 100 meter vrij 1976 in 1.16.4. Schiedam Zodra de aanne mer z'n werkzaamheden aan de langs het sportpark Harga naar de omni-vereniging Schiedam leidende rondweg kan hervat ten. denkt hij nog anderhalve week nodig te hebben om het karwei af te maken. De werkzaamheden, die in eer ste instantie 3 januari zouden zijn afgerond, zijn gestagneerd door de aanhoudende vorst Pas als de vorst uit de grond is ver dwenen, kan het werk worden voortgezet. Zevenhuizen Als alles goed gaat wordt morgen de Rotteme* renmarathon over 200 kilometer gehouden. Dit schaatsevene- ment, waarbij alle marathon cracks van Nederland aan de start zullen verschijnen, werd vorige week nog op het laatste moment afgelast vanwege de invallende dooi. Organisator Klaas Verwey hoopt nu maar dat de tweede poging morgen meer kans van sla gen heeft De Kottemerenmarathon begint om 09.00 uur nabij cafe De Roerdomp aan de Zevenhuize nse kant van de Rotteme-.. ren. HansTopée door JAN DIJKGRAAF Vlaardingen Het district Zuidholland van de Neder landse Badminton Bond heeft weer een bestuur. Voorlopig althans, want op de eerstkomende ledenver gadering zullen de diverse verenigingen nog hun defi nitieve goedkeuring moeten geven aan de samenstelling van de nieuwe bestuurs- groep. Tot die tijd tracht men onder leiding van Zoe- termeerder Jos Nouwt orde op zaken te stellen. Nouwt: „Wat er op die eerstko mende ledenvergadering ge beurt, weet ik natuurlijk niet. Maar wij zijn gekomen tot een bestuur met negen leden. We hebben alle verenigingen een brief gestuurd en zonder nega tieve reacties kunnen we zon der een buitengewone leden vergadering aan de slag. De in zendtermijn voor protesten in gesloten en naar mijn weten heeft geen enkele vereniging een extra ledenvergadering geëist". Dat uitgerekend Jos Nouwt (Eri- dos) voorzitter van het interim- bestuur is geworden, wekt verba zing. Immers, samen met Hans Tcpée, de voorzitter van Harris- /Drop Shot, werd hij dan wel min of meer verantwoordelijk gesteld voor het vertrek van het vorige districtsbestuur, een func tie in de nieuwe formatie ambi eerde hij totaal niet „Ik zal me nu dan ook moeten beraden op mijn positie bij Eridos, waar ik ook voorzitter ben. Natuurlijk, er zit ten ook heel leuke kanten aan een baan als districtsvoorzitter. Zeker met deze ploeg. We heb ben met zijn allen gezegd, dat we tot de volgende ledenvergade ring open en eerlijk met elkaar zullen trachten de zaak weer op de rails te krijgen. Of we dan ook met dit negental kandidaat zijn voor 'normale' bestuursfuncties, is nog onbekend. Dat zal ook af hangen van de hoeveelhied werk". Want werk is er voldoende voor een districtsbestunr. Nouwt: „Er is de afgelopen twee jaar toch een tekort van 100.000 gulden op de begroting verschenen. Twee jaar geleden hadden we nog een posi tief vermogen van 175.000 gul den, dan komt zo'n klap hardst, aan. Dat we op de districtstrai-^ ningen, door het vorige bestuur-' op 60,000 gulden begroot, tietCIt mille wilden bezuinigen, heeft-yY ook met dat tekort van de laatste»-" twee jaar te maken. Structureel. hopen we een oplossing te heb-"-' ben gevonden in het verhogen--."! van de districtsheffing van vier,^ naar zes gulden per verenigings lid". Enthousiast Nouwt wil bepaald niet beweren dat het vorige bestuur slecht""'* heeft gefunctioneerd. „Ze hebbent T een aantal zaken ook goed geor-^jj ganiseerd. En de decentralisatie.-; van een aantal bondstaken naac."„« de districten is in financieel op- zicht naar mijn idee ook onvol doende gecompenseerd. Dat*^' heeft ook meegewerkt aan dat teL~ kort van twee ton. Maar goed, wljv", gaan nu enthousiast tot de kq-M*fj mende ledenvergadering als Kop van Jut fungeren. En doen w.e. dat niet naar behoren, dan horen*"» we het wel". - Het nieuwe bestuur van het bacjr mintondistrict bestaat behalve Jos Nouwt uit: Martin van Pelt-.}- (Ommoord, vice-voorziüer).'*Kr Henk Kattestaart (Eridos. secre- taris), Bart Herklots (Leiden',L'. penningmeester) en de leden Je-,^ anette Schrauwen (DEO), Karéï Verbeek (Usselmonde), Ron Da- nièls (Kawasaki/VELO). Hans-"- Hartwjjk (Leiden) en Hans Topée *- - (Drop Shot). Kerkdriel Een zwemploeg van het Vlaardingse VZC heeft4 na een felle strijd met De Haay,--^ en uit Leusden de Tiny van Se***" billen-trofee gewonnen. Heti' laatste onderdeel, de estafette;'^ bracht de beslissing. Karin Stein won .een gouden medaille op de 1Ö0 meter school"" in 1.21.6 minuten. Sonja Stein en'J* Anita Koetsenruyter verover*1;" den een zilveren plak. terwijl -~ Leda Bitanc en Michael NumanL) de derde trede van het podium w betraden. Tipt voor do» rubriek kunt u aan da sportrKUkll» van de» krant (Poatbua 110, 3130 AC VUardlngen). De^ - aportredaktle i» telefonisch baraikbaar ondar nummer 010-4345209. DONDERDAG Voetbal? 17.30 XarxesSW (kunstgras- veld HC Rotterdam); volleybal: 21.15, Shell—Naltonale Nederlander (d), 1930.*.. Sunlight—Keyzer/V 3 (d). 19.30 Sunlight-* O* Vlaardingen4(h). rtd VRIJDAG Volleybal:21.30 Hoty2-Shell{h). a- j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2