an spanning aan Mustang doet mee met de allergrootsten SPORT 1 Spelersgroep SVV doodziek Kees Kempen: arbitrage op eerste plaats interlübke -Sift 7*v- ,.- GROEIEND ONBEHAGEN BIJ BEWONERS Tmnna. WÖNEN Lesje in voordracht Kkrrrrrrrrt: knuppel in hoenderhok Bed uit door rook Fietsen kijken Treling boos op De Jager Vergadering voetbalclubs Brussé verlaat Olympus §V Sfé vervolg van pagina 13 Maassluis -^De bewoners van de Maassluise gifwijk Steen - dijkpolder maken zich het meest zorgen over de kwaliteit van het drinkwater en gevol gen van de bodemverontreini ging voor de gezondheid. Tot die conclusie komen onderzoe kers van de Vrije Universiteit in Amsterdam in een rapport over de psycho-sotiale aspec ten. Drie jaar geleden werd voor het eerst onderzoek gedaan naar de gevolgen van de bodemveront reiniging voor de bewoners van de gifwijk. Nu is dat opnieuw ge beurd. De resultaten zijn vastge legd in een verslag dat de titel meekreeg: 'Bewoners en bodem verontreiniging, Maassluis 3 jaar later*. Eén op de vijf bewoners is geïn terviewd. Zowel kopers, huur ders, als bewoners die net op de grens van de gifwijk (Asserdreef, Nobel dreef) wonen. Percentages In drie jaar tijd is het onbehagen bij de bewoners gegroeid. Wilde in 1984 nog 22 procent van de ei genaren en 12 procent van de huurders de wijk verlaten, nu zijn de percentages verdubbeld. „En het onderzoek is uitgevoerd in oktober. Toen waren de ver schillende saneringsvarianten nog niet eens bekend. Nu wel en je hebt best kans dat nu nog meer mensen zeggen dat ze de wijk willen verlaten'V aldus Harm Woudstra, de voorzitter van de commissie bodemonderzoek Steendijkpolder (CBS). Het zit de bewoners ook dwars dat de informatie vanuit de ge meente gebrekkig is. Het grootste gedeelte van ondervraagden stelt dan ook dat de voorlichting van de gemeente Maassluis slecht is. „De mensen wordt niets verteld, ze moeten overal om vragen. De inloop-avonden worden dan ook als negatief ervaren", benadrukt Harm Woudstra. „De bewoners hadden liever plenaire vergade ringen gehad waarin ze recht streeks vragen konden stellen aan deskundigen. Dat is niet ge beurd". Ook de centrale overheid krijgt een veeg uit de pan: „De mensen vinden het onbegrijpelijk dat ze zo hard moeten knokken voor in hun ogen heel normale rechten. Ze vinden het beroerd gevangen te zitten in de eigen woonwijk. Ze zijn buiten hun schuld in de pro blemen gekomen. Het is onder werp van gesprek in de wijk", al dus Harm Woudstra. De onderzoekers komen in het rapport wel tot de conclusie dat de homogeniteit in de wijk hoog is. Er is verder een groot vertrou wen in de CBS. „Door de proble men zijn de mensen naar elkaar toegegroeid", aldus de vice-voor- zitter van de commissie Piet van Koppen. „De mensen ervaren het wel als vervelend dat er bui ten de wijk zo weinig begrip is voor de bewoners van de Steen dijkpolder. Gelukkig is dat wel aan het veranderen, maar we hebben er lang op moeten wach ten'*. Voorzichtig Aan de oproep om voorzichtig te zijn met het drinken van water uit de kraan wordt massaal ge hoor gegeven. „Ook dat stemt tot tevredenheid", aldus Harm Woudstra. „Gewassen uit de tuin worden niet gegeten. Als men in de tuin werkt, worden hand schoenen gebruikt en er wordt speciaal gelet op kinderen. Het zogenaamde hand-mond contact wordt goed in de gaten gehouden. In drie jaar tijd is de waakzaam heid toegenomen". Duidelijk is wel dat de mensen goed bestand zijn tegen de druk van het leven op gil Harm Woudstra: „Al vinden bewoners dat het allemaal veel te lang duurt Ze kunnen de spanningen echter heel goed aan. Wel is er een gevoeL van: zou je ooit ook na een sanering, nog wél prettig kunnen Wonen in de wijk. De ac tiebereidheid is toegenomen. Mensen zijn bereid hun stem te verheffen". Tot slot een positief puntje voor de gemeente Maassluis uit het on derzoek: De bewoners van de Steendijkpolder ervaren het als positief dat de werkgroep urgen te gevallen hulp kan bieden aan bewoners in nood. „Inmiddels is ook al het eerste gesprek tussen de leden van de werkgroep en een bewoner geweest", maakt Harm Woudstra duidelijk. „De ervaringen zijn tot op heden posi tief. Iedereen is tevreden over de werkwijze, al mag je je natuurlijk nooit al teveel voorstellen over de resultaten. Het blijft bij hulp bie den op beperkte schaal". doorJOOP BREEDVELD Schiedam Ingeklemd tussen de vreemde capriolen van de jubilerende Loekie de Leeuw wordt tegenwoor dig regelmatig reclame ge maakt voor een langspeler met de drakerige titel 'De allergrootste Nederlandsta lige hits van 1986'. Ondanks dat muffe etiketje is Schie- dammer Bob van Vliet zeer in zijn nopjes met de dubbel- schijf. Pas toen de plaat in de winkel lag, hoorde hij dat zijn band Mustang kennelijk is doorge drongen tot die allerhoogste regionen. Hun 'De Surfplank' verkeert in goed gezelschap van bijdragen van een Ney- man, een Van Duin, een Koop- mans en een Zonder Naam. Met gepaste trots vertelt hij tij dens een oefensessie dat Mustang in den lande nu is opgewaar deerd. „In anderhalve week zijn er al 22.000 exemplaren ver kocht We merken dat direct Ook de grote theaterbureaus hangen nu aan de telefoon". Op een soortgelijke interesse kan ook Schiedammer Hans Stolk bogen. Ook hij heeft een nummer op de dubbelaar staan. Van Vliet is blij met de erken ning, maar zat er niet echt op te wachten. „Kijk, hierin Schiedam halen ze een beetje de neus op voor Mustang. De enkele keer dat we hier spelen staan we zon der naam geafficheerd als 'leven de muziek'. Maar spelen we in - Amsterdam, dan komt onze naam wel groot op de borden- Ik vind het jammer dat Schiedam mers ons zo weinig waarderen. Maar het blijft het ook bij". Bob weet van zichzelf dat het Mustang-orkest, zoals hij de groep zelf stelselmatig noemt, 9 Mustang oefent in een nauw bemeten keldertje. geen wereldband is. „Maar, er zijn weinig groepen die zoveel werk hebben als wij", laat hij er direct op volgen. „We staan toch zeker twee tot drie avonden per week op de planken. En wie doet ons dat na in Nederland?", vraagt hij retorisch. Buitenland In de Jeneverstad zullen weini gen het weten, maar Mustang mag zich verheugen uit ruime belangstelling uit het buitenland. Optreden tijdens Rijnreisjes per cruiseschip doet de groep nu al weer voor het derde jaar. Ook in vakantieoorden in Spanje is Mus tang geen onbekende. Binnen kort wordt Canada aan dat rijtje toegevoegd. In maart wordt drie weken lang voor Nederlandse emigranten gespeeld. De groep toert daar op uitnodiging van de Atlantic Exchange Organisation, een club die zich ten doel stelt culturele uitwisselingsprojecten tussen Europa en Amerika uit te voeren. „We zijn benieuwd hoe dit avontuur afloopt Eerlijk zegd staan we nu al te pop* om ook bij voorbeeld in Australië een dergelijke toemee te ma ken". Daarnaast werpt Mustang zich op om talent uit de regio een kans te geven om door te breken. Vorig jaar gebeurde dat met de langspe ler 'Mustang geeft een kans'. Een reeks artiesten uit het Rijnmond gebied mocht tegen een geringe vergoeding van 750 gulden een nummer leveren. „Dat bedrag told als een garantie om de stu- iokosten er uit te halen- Maar de artiesten krijgen daar bovendien 75 elpees voor, die zij" zelf weer kunnen verkopen". De opbrengst van de elpee komt te goede aan Amnesty Internatio nal. Hoeveel geld inmiddels is op gebracht, weet Van Vliet niet „Pas na anderhalf jaar verwach ten we zicht te hebben op de roy alties. Ik weet alleen dat we er persoonlijk 15Q0 van hebben ver kocht. Wat verder over de toon bank is gegaan, weten we niet". (ADVERTENTIE) Het klassieke aanbouw- programma voor individuele slaapkamer-architectuur antra" plus van Interiübke. De prijzen van het Interiübke-programma worden 1 maart a.s. met 4% verhoogd. - waai eens aan voor meer informatie. Marlet 57- Hoogstraat 225 - Vlaardingen - Teï. 0104343635 Vlaardingen In cultureel centrum Hollandia aan de Oosthavenkade gaat binnenkort de cursus voordrachtkunst van start De cursus wordt mede gehouden in samenwerking met het Vlaar- dïngs Centrum voor Amateurtoneel. Door de lessen kunnen de cursisten via zelfex pressie nader kennis maken met de Nederlandse literatuur. In totaal omvat de cursus 15 avonden, die onder leiding staan van mevrouw D. Roodenburg. Geïnteresseerden vanaf 15 jaar kunnen zich aan melden op de eerste cursusavond op 12 februari 1987. Deelname kost 65 gulden. Wie meer wil weten, kan contact opnemen met het secretariaat" van de culturele raad, West- nieuwland 6 in Vlaardingen, tel. 4355888, toestel 174. Ook over dat initiatief is hij bij zonder te spreken. Vijf van de ar tiesten op de plaat hebben er een Schiedam Merkwaardige titel: Kkrrrrrrrrt. Ga lerie Hachmang Moesman opent zondagmiddag om half vier een tentoonstelling, die in kunstkrin gen ongetwijfeld spraakmakend zal worden. Aan de Lange Haven 50 zal tot 7 maart te zien zijn, wat Sjef Henderickx samen met Reinhardt geïnstal leerd heeft. Er zullen schilderijen, objecten en plas tieken zijn te zien, op een manier die de mentaliteit weerspiegelt van de twee kunstenaars die elkaar uit Den Haag kennen. Een nnentalitewit, aldus Jos Hachmang, die aansluit bij de filosofie van de gale rie, namelijk grensoverschrijdend te willen zijn. Dat wordt de knuppel in het hoenderhok gooien, belooft hij, weg met degeo's en de neo-geo's. Maassluis Bewoners van de Wesselinkstraat zijn vannacht om half vijf wakker geschrokken door een hevige rookontwikkeling. Die werd veroor zaakt door een brand in een kelderbox, waar een boodschappenwagengevuld met kranten en kle ding door de brandweer smeulend werd aangetrof fen. Vooral de bewoners, die direct boven de kelder box wonen, hadden last van de rook. De politie sluit niet uit, dat het brandje is aangestoken. platencontract aan overgehou den. Onder hen is ook de Vlaar- dingse zangeres Rita Young, die drie singles mag maken. „Dit werkt dus veel stimuleren- der dan al die talentenjachten in cafés," vindt Van Vliet „Hoe werkt het daar? Tante Miep van de hoek en andere buurtgenoten zitten in een jury. De zangers en zangeressen worden de hemel in gepraat en krijgen vervolgens een trofee- Leuk hoor, maar zelfs met dertig trofees krijg je nog geen platencontract want het blijft allemaal binnen dat kleine kroegcircuit De enige die er uit eindelijk beter van wordt is de kastelein. Onze aanpak geeft ta lenten een echte kans. Dat is het verschil". In het najaar wil Mustang num mer twee van de 'geeft een kans'- reeks uitbrengen. „Dan hebben we het iets rustiger en kunnen we ons aan dat project wijden. Trouwens: het duo Upside Down staat in de finale van Hennie Huismans Sound mix show. Ook zij zijn op weg geholpen via die plaat". Vlaardingen Wie de afgelo pen maanden zijn fiets door diefstal is kwijtgeraakt, kan woensdag in het Vlaardingse. politiebureau kijken of het kar retje daar staat De periodieke fietskijkmiddag wordt tussen een en drie uur gehouden. Vol gens de politie wordt die dag een flinke voorraad rijwielen uitge stald, De kijkmlddag kan alleen worden bezocht door mensen, die aangifte hebben gedaan van diefstal. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag RW 6 februari 1987 Rotterdam Dick Buitelaar riet met angst en vrezen de competitiehervattmg tegen MW tege- njoet Hoewel SVV de afgelopen weken een flin ke hoeveelheid oefenwedstrijden heeft kunnen spelen —al is kunstgras uiteraard niet de meest ideale graadmeterweet de gekwelde oefen- meester bij lange na niet aan welke elf spelers hij over twee weken in de Limburgse hoofdstad de voorkeur moet geven. Gisteravond gingen de Schiedammers weer eens ouderwets af tegen het verre van complete Xer xes. Goed, SW miste in Henk Saiari (kuit), Jan Mulder (enkel), Hans Neeskens en Roy van Dup- pen (ziek) ook vier basisklanten, maar dat was geen excuus voor de 2-1 nederlaag. Coen van der Hoeven schoot SW in de tweede helft naar 1-0, maar balverlies van dezelfde sperler (afgestraft door Johnny Lopez Cruz) en later van Rob Koe vermans (doelpuntmaker Arthur Man dos) boden Xerxes de zege op een presenteerblaadje aan. „Hier word je toch helemaal gek van", was het ge duld van Buitelaar in alle hevigheid getest. „Ik speelde met de gedachte om voor de competitie verder te gaan met Glenn Sonneville en Coen van der Hoeven in de spits en Ard Oosterlee en Edwin Wildenberg hangend aan de linker krnt. Op het middenveld zou ik dan verder kunnen xiezen uit Jan Konemann, Hans Neeskens, Hans Loovensen Roy van Duppen. Wel, op de eerste plaats draait het van geen kant en op de tweede plaats valt de ene speler na de andere weg". De selectie lijkt onderwijl een geestelijke inzin king door te maken, waarvan het einde nog niet in zicht is. Behoudens een enkeling (Harry van Ka pel, Ard Oosterlee) mist de hele groep zelfvertrou wen en is voorts het gebrek aan spelvreugde op vallend en dus ook fnuikend. Buitelaar doet zijn stinkende best om de groep op het juiste spoor te rangeren, maar die signalen dringen totaal niet door. Wellicht dat dat te maken heeft met de me dedeling van voorzitter Martin de Jager, dat mini maal zes spelers aan het einde van het seizoen hun biezen kunnen pakken. Onzekerheid „Maar", repliceerde Buitelaar verongelijkt, „men moet zich wel realiseren, dat ik met deze groep nog achttien wedstrijden moet spelen. Dergelijke berichten maken de onzekerheid alleen maar nog groter De trainer dient er tevens rekening mee te houden, dat Jan Mulder voorlopig is uitgescha keld. Vandaar dat Sandro Diliberto tegen Xerxes voor de tweede maal z'n opwachting maakte en het m vergelijking met zijn betaalde collega's met- eens zo slecht deed. SW speelde tegen Xerxes in de volgende opstel ling. Du-ven' (Keïjnemans), Van Kapel, Treline Koevermans, Düliberto, Konemann, Loovens (Wildenberg). Rietveld, Oosterlee, Sonneville en Van der Hoeven. Rotterdam Chris Treling wil op korte termijn weten wat het bestuur van SVV voor volgend seizoen met hem van plan is. De rossige libero is ter ore gekomen dat voorzitter Martin de Jager zich in een plaatselijk etablissement heeft laten ont vallen dat ook zijn naam voorkomt in het rijtje spelers dat een nieuw contract wel kan vergeten. De geroutineerde Delfte naar is daarover des duivels en zal De Ja ger om uitleg vragen, zodra deze is terug gekeerd van een korte wintersportvakan tie. „Ik ben daar goed kwaad over", foeterde Treling, wiens humeur toch al tot onder het nulpunt was gedaald doop-de 2-1 ne derlaag tegen Xerxes, gisteravond. „Als De Jager mij geen uitsluitsel kan geven, dan stop ik aan het einde van dit seizoen met betaald voetbal. Ik ga er bij mijn baas (sporthuis Ruisch in Delft, red,} be hoorlijk op vooruit en kan daardoor ook een trainerscursus gaan volgen. Boven dien is het meisje dat En de winkel staat ïn verwachting, dus krijg ik het nog een stuk drukker\als zij stopt". Kees Kempen in vertrouwde omgeving, de gymzaal. 'Voor alles ben ik scheidsrechter. Vlaardingen Kees Kem pen haalt over zijn voorzit terschap van hetvolley baldistrict 17 de schouders op. Het tweemanschap Mi- chielse/Kempen, dat nu een jaar in functie is, zal wat hem betreft intact blij ven. Hij wil niets liever, want wil nog enige tijd overhouden voor andere bestuurszaken, zoals in de dïstrictsectïc arbitrage. Alsof'ie nog niet genoeg doet. Hij traint en begeleidt de mini's en meisjes B-junioren-van Kangoe roes, waarvan hij ook voorzitter is; verricht daarnaast allerlei hand- en spandiensten voor zijn club. „Als voorzitter stop ik aan het einde van het seizoen om me meer te concentreren op be- stuurswerk in het district. Een opvolger zal zich snel moeten aandienen. Zoniet, dan heb ik het verkeerd gedaan, te veel za ken naar me toe getrokken. En - dat zou best eens kunnen. Want als er iets geregeld moet worden, doe ik het liever zelf dan dat ik het een ander .vraag. Gaat veel sneller". De nijvere gymnastiekonderwijs zer maakt met zijn vijftig jaar geenszins een uitgebluste of op gebrande indruk. Veel vakgeno ten van zijn leeftijd kunnen hem dat niet nazeggen. Die zijn over geschakeld op ander werk of kij- sen reikhalzend uit naar de VUT. Kempen: „Wat is er mooi er dan werken met, om het on eerbiedig te zeggen, levend ma teriaal. 't Is heel boeiend om met kinderen te werken. Mijn hobby is mijn beroep. Dat houdt me jong. Ik vind nog steeds dingen uit om m'n lessen te vernieu wen". t .,De gymzaal was mijn tweede huis, kun ie wel stellen. En nog wel eigenlijk. Alleen mijn bed stond er niet. Ga maar na: over dag lesgeven en 's avonds terug voor de trainingen en allerlei andere zaken die met Kangoe roes hadden te maken. En in het weekeinde zat ik er ook, wan neer er wedstrijden werden ge speeld". Dat gebeurt nog steeds, maar het gros van Kangoeroes' teams speelt tegenwoordig zijn thuiswedstrijden in Brielle.in de grotere sporthal Dukdalf. Bij toeval Huize Kempen vader moeder en vier kinderen, van wie Han- neke nog thuis woontwordt beheerst door volleybal. Vader is dus velerlei gebied betrokken bij deze sport, maar moeder Bep heeft jaren in dames 1 gespeeld. Ze houdt zich nu bezig met de eugd van Kangoeroes. Volley- jal is Kees Kempen niet met de paplepel ingegoten. Hij is er bij toeval ingerold; speelde in zijn. eugdjaren handbal bij de^afde- ingsclub Kwiek Sport. Toen hij zich aan het einde van de jaren vijftig in Oostvoorne vestigde, kwam hij min of meer toevallig in aanraking met volleybal. „In mijn beroep moet ik leiding geven. Weliswaar aan kinderen, maar de capaciteiten heb ik. Die kwamen te pas toen de afdeling volleybal van gymnastiekvere niging WIK op eigen benen ging staan en Kangoeroes ging heten. Dat ik me met de oprichting be moeide, komt voort uit de be hoefte iets voor de gemeen schap, waarvan ik deel uitmaak, te doen. Ik woon en verdien m'n salaris hier, als tegenprestatie ben ik aktief in een sportvereni ging. Dat het volleybal is gewor den, is min of meer toeval Wrijvingen Vorig jaar kwam Kempens be reidheid zich in te zetten voor een gemeenschappelijk belang de NeVoBo goed uit. Het dis- trictsbestuur stapte in oktober 1985, verscheurd en gedemoti veerd door escalerende onder linge wrijvingen, en bloc op. Niemand die zich geroepen voelde om zitting te nemen in een nieuw bestuur. Om de lo pende zaken in ek geval waar te nemen, werd een commissie van goede diensten benoemd. Die ging twee maanden later het be stuur vormen. Ton 'Michiel^e (Ekspalvo) werd voorzitter, Kees Kempen vïce-voorritter. Zij hebben nu dus van plaats ge wisseld. Leiding geven doet Kees Kem pen, zoals duidelijk mag zijn, op diverse fronten. Het meeste ple zier beleeft hij aan de arbitrage, al 23 jaar. Hij oogt evenwel niet autoritair, heeft niet die naam, ontkent ook stellig dat te zijn. Kempen is wel eens de enige na tionale scheidsrechter genoemd, die zelf dweilt. Hij heeft het ima go een vriendelijke arbiter te zijn. Kempen, die tot vorig sei- zoen eredivisiewedstrijden floot J en wegens zijn leeftijd een klei ne stap terug heeft moeten doen Autoritair j „Voor alles ben ik scheidsrech ter. Daarvoor zet ik clubbesog^ nes opzij. Autoritair gedrag is mij vreemd, ik ben als bestuur der gewend in overleg beslissin* gen te nemen. ""Als scheidsrech ter doe ik dat natuurlijk alleen. Maar het komt wel voor dat ik zit te lachen op de bok. Dat zie je weinig. Ik ontwapen spelers; moet wel uitkijken, dat ze daar van geen misbruik maken. Ieder speelt z'n rol, ik de mijne. Met plezier. Ik zit op de bok, opdat die vijftien mensen kunnen bal len. Ze mogen best reageren als ze menen dat ik een fout maak, maar beledigingen pik ik niet. Je moet blijven relativeren, be-' seffen dat je bezig bent met een, spel, waarbij de bal over het net-; je moet". - Vlaardingen De voorzit ters van de twaalf Vlaardin gen voetbalverenigingen ko men maandagavond bij el kaar in het clubgebouw van Zwaluwen (aanvang 19.30 uur). Tijdens deze periodieke bijeenkomst van de sektie I van de Vlaardïngse Sport raad vormt een brief van het dagelijks bestuur van de VRSR over samengaan, sa menwerking en samenwo ning van plaatselijke sport clubs verreweg het belang rijkste agendapunt. Schiedam Cees Brussé en Olympus Schiedam gaan aan het einde van dit "seizoen uit elkaar. In een gesprek tussen beide par tijen kwam duidelijk naar voren, dat zij het gezamen lijk beter achtten de huidi ge verbintenis niet te ver lengen. Brussé heeft twee jaar gewerkt bij de Schïe- damse afdelïngs eerste klasser. rK-riïï-ï

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2