liiiiiSii' f Politieke interesse voor brandweer nihil' 17 Rietzeilers gul met prijzen SCHOFFELMEER GENIET BU GSS SW 2 een schiettent 4 Molens zoekt vrijwilligers MVC'ers uitgekozen SPOBTAGENDA teleurstellingen van Piet de Jong Logisch Nihil Winkelier dupe van wisseltruc Provincie kiest 3 bouwlocaties Commercie drukt stempel op carnaval Wat is panne-gies nu eigenlijffëjrl"f{ Mi Ronald van Mil naar Aruba Luysterburg praat verder Hoofdklassers in Griffioen Holy: het blijft in de familie Rotterdams ftteuwsbiód woensdag RW, 18 februari 1987 ^door PETER DE LANGE lcTV2aardingen Als Piet de - r-^Jong al met teleurstelling op .ïSzijn loopbaan bij de Vlaar- dingse brandweer terugkijkt, weet hij dat goed te verber gen.- Althans, aanvankelijk. Hij lacht graag en veel V- «Ik ben geen dag met de don- in m'n lijf naar m'n werk "gegaan", verzekert hij bij her haling. Maar de weerstanden, die hij als eerste beroepscom mandant zowel binnen het korps als in de politiek opriep, hebben hun sporen nagelaten. —„Stemmen? Daar doe ik niet meer aan", zegt hij aan het eind van het gesprek. fvsDe 60-jarige De Jong gaat op 1 f" maart met functioneel leeftijds- omslag. Omdat hij nog wat ver- hofdagen had, zit hij al een paar 'A weken thuis. De kamer staat vol bloemstukken: „Zo blij waren ze dat ik wegging", zegt hij schert- send. Het huls staat te koop: De Jbng en zijn vrouw verhuizen T^bihnenk'ortnaar Zierikzee. Jc-Be Jongs carrière bij de brand weer werd gekenmerkt door „..conflicten. Toen. hij in 1973 als ^.yeiligheidsoffirier van Lever n,1Sünlight overstapte naar de ka- zeme aan de Hoflaan, om de Vlaardingse brandweer te gaan leiden, werd zijn plan om het korps met beroepsmensen te ver sterken allerminst met gejuich ontvangen. „Dat is één van de moeilijkste ta ken van een commandant, har monie scheppen tussen vrijwilli gers en beroeps. Die hebben ver schillende belangen, die krijg je nooit voor de volle honderd pro cent op één lijn. Dat wist ik al toen ik aan die baan begon. Ik had alleen gehoopt dat deze en gene wat logischer zou naden ken", Met die opmerking betrekt De Scheidend brandweercommandant Piet de Jong: „Ik hoop niet dat Albert Schweitzer gelijk krijgt". Jong meteen de gemeenteraad in zijn beschouwingen. Want ook daar voelde men aanvankelijk niets voor (dure) beroepskrach ten. De Jong: „Kijk. ik vso ver antwoordelijk. Dat v/üde ik ook waarmaken. Ik ben de eerste an derhalf jaar met iedere uitruk meegeweest en ik zag dat het niet ging. Er moest gewoon altijd een ploeg klaarstaan; vroeger kon je 't best met vrijwilligers maar het verkeer is zo intensief geworden dat het gewoon te lang duurt voor je mensen in de kazerne zijn". Het aantal beroeps welgeteld drie bij het aantreden van De Jong is inmiddels uitgebreid tot 32. Zonder slag of stoot is dat niet gegaan: er moest ooit een raadscommissie aan te pas komen om de haalbaarheid van De Jongs plannen uit te pluizen. Bij de laatste debatten over de sterk te dreigde toenmalig burgemees ter Kieboom zelfs te zullen op stappen als De Jong zijn zin (zes man erbij) niet kreeg. De con frontatie tussen raad en burge meester eindigde in een compro mis: de commandant mocht drie extra beroepskrachten aanstel len. „Die andere drie zijn me gewoon door de neus geboord", zegt De Jong. „In de huidige situatie zou den er nog zes man bij moeten om een redelijke sterkte te krijgen. Zodat je tien mensen hebt voorde eerste uitruk, in plaats van acht Want er zijn er altijd 'één of twee ziek, met verlof of op cursus". Hoe overtuigend zijn argumen ten ook klonken, bij de gemeen teraad vond De Jong zelden ge hoor. J)at komt omdat Vlaardin- gen er een dorpsmentaliteit op na houdt De politiek wordt daar door beheerst. Hoe kan het an ders dat Schiedam met minder inwoners wél tien man in de uit ruk heeft? Mij best als politici be sluiten nemen, maar dan moeten ze er ook de verantwoordelijk heid voor durven dragen. Een ramp is er nooit gebeurd, maar komt het ooit zover, dan hoop ik niet dat Albert Schweitzer gelijk krijgt. Die zei: zodra er iets fout gaat, schuiven politici dat af op anderen". Dat de invloed van een brand weercommandant op het ge meentelijk beleid vrijwel nihil is, ervoer De Jong ook op andere fronten. „Al sinds ik in functie ben, heb ik aangedrongen op nieuwbouw. Een kazerne in een rijtje portiekwoningen, zoals in Vlaardingen, dat kan helemaal niet. Voor een nieuwe kazerne is nu geen geld meer. Onder burge meester Heusdens liet de raad een kans liggen. Via een speciale regeling van het rijk kon je toen als gemeente, mits je kant en kla re tekeningen indiende, gratis een kazerne krijgen. Niemand wilde dat spierinkje uitgooien, dus die kabeljauw hebben we nooit gevangen". Schande Inspraak krijgt de brandweer wel over verkeerszaken. Drem pels, bochten, verkeersborden of bomen die de doorgang van lad derwagens belemmeren, worden meestal meteen verwijderd of verplaatst. Desondanks blijven er knelpunten. Het verkeerscircula tieplan noodzaakt de brandweer soms tijdrovende omwegen te maken. Veel oponthoud wordt veroorzaakt door afsluitingen, als aan het Emaus en de Voorstraat. De protesten tegen afbraak van het Binnensingelvïaduct waren \ergeefs. Daardoor zijn de indus trieën aan de Wilhelminahaven voor de brandweer moeilijk be reikbaar geworden. Door al die teleurstellingen heeft De Jong geen hoge pet meer op van de politiek. „De raad heeft nooit een cent belangstelling voor de brandweer gehad. De commis sie algemene zaken, die één keer per jaar bij ons vergadert, komt nooit verder dan de kantine. Nie mand neemt de moeite je klach ten over ruimtegebrek eens se rieus te bekijken. Terwijl je op het stadhuis in de gangen gemak kelijk kan voetballen. Hadden wij aan de Hoflaan alleen maar die gangen gehad...Geen geld? Let op, straks komen er in het nieuwe college van B en W zes wethouders, uitsluitend om de politiek uit de problemen te hel pen. Als dat echt gebeurt, zou ik als brandweercommandant op m'n achterste benen staan en roe pen dat het een schande is?" Maassluis De eigenaar van een doe-het-zelf-winkel aan de Wagenstraat in "Maassluis is de dupe geworden van een wissel truc. Een man, die in gezelschap was van een vrouw, kocht een rolletje plakband en wilde ver- vplgens geld wisselen. De man deed voorkomen, alsof hij geen Nederlands verstond. Hij depo- .neerde geld op de toonbank en toen de kassa openging, hielp hij de winkelbediende met wisse- Ieu. Toen de man vertrokken was, bleek 300 gulden verdwe nen te zijn uit de kassa. Dén Haag Spaland-West in Schiedam, de 'Kop van Zuid' in Rotterdam en 's-Gravenland in Capelle aan den IJssel en zijn de meest geschikte bouwlocaties in het Rijnmondgebied, om het wegtrekken van de bevolking uit de stad tegen te gaan en zo mogelijk vroegere stedelingen wéér terug te halen. Op grond van die conclusie gaat 'j£ de provincie zich samen met de gemeenten en het rijk inzetten ".gnm met financiële steun van het r,^ ministerie van VROM, deze ."^bouwlocaties van de grond te krijgen. VéDaarmee borduurt de provincie fr-^vport op initiatieven van het oir'voormalige openbaar lichaam c.mRijnmond, dat zich destijds al in- --7zette voor de woningbouwloca tie Prinsenland in Rotterdam, waar vijfduizend woningen zul- len worden gebouwd. De ver- wachting is dat voor deze locatie ^'binnenkort de financiële steun ''van het rijk zal afkomen. Schiedam Carnaval is vooral een drinkfeest, maar in ,Schiedam valt er van het zot- tenfestijn ook te smullen. Om zoveel mogelijk Schiedam mers in de boerenkiel te krij gen, leurt carnavalsvereni ging De Rietzeilers met luxe prijzen. Wie (gratis) meedoet aan de optocht op 28 februari maakt kans op een gastronomisch maal met champagne en kavi aar in het ekelusieve restau rant La Duchesse. Ook de secundaire prijzen zijn niet mis. Een midweek relaxen in een vïjCsterrenbungalow, een dure fotocamera, paraplu's be drukt met reclameteksten, jog gingpakken niets is de Rietzei lers te dol zolang een herhaling van het debacle van 1936 maar wordt voorkomen. Toen stortte slechts een handjevol stadgeno ten zich in het feestgedruis en tel de de optocht slechts een vijftien tal karig versierde'eenheden'. Dat zullen er dit jaar, dankzij het afschaffen van het inschrijfgeld, aanzienlijk meer zijn: 27 deelne mers staan al genoteerd, en de voorzitter van de optochtcom missie, Jan van Haren, moet zich wel heel sterk vergissen als er niet nog flink wat bij komen. Niet gehinderd door valse bescheiden heid, voorspelt hij voor 1987 de grootste carnavalsstoet aller tij den. De voorzitter van de optocht-commissie, Jan van Haren, toont de kleurplaat waarmee dé Schiedamse jeugd een joggingpak of een modelauto kan winnen. Naar verwachting staan er vol gende week zaterdag ook drom men mensen langs het parcours om de hossende en deinende Prins Ton I, diens raad van elf en de in hun kielzog voortrollende verenigingen, bedrijven en parti culieren in te halen. Want ook de toeschouwers kunnen profiteren van de prijzenregen. Lossen zij in de euforie hun rebus verkeerd op, dan krijgen ze nog herkan sing via de fotowedstrijd, mede georganiseerd door de Schiedam se vakhandel. Het bedrijfsleven lijkt een zware stempel te drukken op het Schie damse carnaval. Prins Ton is als autoverkoper niet gierig met zijn handelsmerk: zijn wagentjes ke ren niet alleen hoorbaar terug in de camavalskreet 'Er popelt wat in het Brandersgat', ze zijn ook zichtbaar aanwezig op de jogging pakken, de paraplu's, en zelfs op de insignes waaron de Schiedam se molens wat naar de achter grond zijn verdrongen. Toch vinden de Rietzeilers niet dat zij hun feest hebben uitgele verd aan de commercie. „We hangen ons heus niét op aan dat automerk", klinkt het eenstem mig. „Vorig jaar hadden we een bekend reisbureauhouder als prins, en dat vond je ook terug in onze kreet Trouwens, zonder sponsors heeft geen enkel evene ment meer kans van slagen, ook carnaval niet". Voorafgaand aan de optocht en net Prinsenbal, vieren de Rietzei lers samen met vier carnavals verenigingen van buiten de stad zaterdag 21 februari het traditio nele Boerenbal in zaal Irene aan de Nieuwe Haven. Kort na tien uur die avond maaljt Prins Ton bekend welke Schiedammer zich het Zwarte Schaap van 1986/87 mag noemen. Het Witte Schaap wondt precies een week later voor het voetlicht gehaald. m-j* i -:0f: ADVERTENTIE) HEEFT U IETS TE VIEREN, MET EEN GEZELSCHAP GROOT OF KLEIN, daarvoor moet U in de THEETUtN"zijn^ Mogelijkheden voor: 4 V personeelsfeesten, bruiloften', recepties, koude en/óf warme buffetten, barbeque of fondueparty. 6 BOWtiVG dcrfQjrwflaö* gp oa-Tvra«Ö blokhut Nieuw: PANNE-GIES DINER volgens oud-V el irws recept, beslaande uit: voorgen hoofdgerecht: o.a, 3 verschillende soorten vlees dessert buffet (minimaal 25 personen) iï grote stukken gekapt, lijn mager v/ees, gebraden tn boter -{het- o.a ut, prei, wortel en thgm. DU geheet ineen naar bef oude recept*. bereide saus. U heeft de Keuze uit de volgende vleessoorten: ï- P&nne-Gies van het kalf in een roomsaus S Panoe-Gtes ran het rund én een rode wijnsaus S Panne^Gfes van het varken in e&i paprikasaus Ook een uitstekend diner of la carte diner behoort b mogeliikheder.. 4-21008 de THEETUIN Prulmandljk 18, Rijtoord 5 ias&t** Schiedam Dienstencentrum 4 Molens in Schiedam zit dringend verlegen om vrijwilligers, die wil len helpen bij het bezorgen van warme maaltijden bij ouderen. „We hebben nog zo'n zeven mensen no dig", aldus mevrouw N. de Groot van het dienstencentrum. „We streven ernaar om de vrijwilli gers eenmaal per week in te zetten. Omdat we mensen tekort komen, lukt dat nog steeds niet". Momenteel zijn er 37 chauffeurs en 45 bijrijders actief om de bejaarden in heel Schiedam dagelijks van een warme maaltijd te voorzien. Dagelijks worden tussen de 100 en 125 maaltijden aan huis bezorgd. „De mensen waarderen dat enorm. De meeste maken al jarenlang van deze unieke service gebruikt", weet mevrouw De Groot uit ervaring. „Er zijn mensen die zelfs de tijd van de diep- vriesmaaltijden nog hebben meege maakt. Nu zijn het vers gekookte maal tijden. Dat is natuurlijk het beste". Van maandag tot zaterdag zijn de vrij willigers actief met het bezorgen van de warme hap. Tussen 11.30 uur en 13.00 uur worden de maaltijden bij de bejaar den thuisbezorgd. „Er wordt ook echt rekening gehouden met de wensen van - de mensen", stelt mevrouw De Groot. „Als iemand nu helemaal geen vis of bij voorbeeld spruitjes lust, dan wordt daar mee rekening gehouden". Wie als vrijwilliger wil helpen bij het bezorgen van de maaltijden, kan contact "opnemen met het dienstencentrum, tel. 470.55.00. Schiedam Eén ding is Dick .Haar gister avond definitief duidelijk geworden: SVV's schaduwelftal stelt helemaal niets voor en her bergt niet één speler die op lange of korte ter mijn de overstap naar de A-selectie kan ma ken. Zonder contractspelers waren de Schie damse "beloften' een gewillige prooi voor DS 69, dat op Harga met 5-1 de eerste competi tiezege begroette. Roël Liefden schoot SW al na iets meer dan één minuut naar een 1-0 voorsprong toen DS-doelman Ron van Bergen een schot van Rob de Haxtog moest lossen. Toen leefde bij iedereen de gedachte, dat SVV net als i n de eerste ontmoeting (7-3) de Dordtse talenten zou platwalsen. Nog geen minuut later ech ter passeerde Jacques den Bakker de mistastende Richard de Bruin, waarna Michel Langerak DS'79 na exact een half uur op voorsprong zette. In de tweede helft was de tegenstand van SW noa genanter. Er zat geen enkel verband in de ploeg (hoogstens om de leder Ben), zodat DS'79 vrijspel kreeg. Onno Koning ('jou minuut) en invaller Paul Hodges (67e en 81e minuut) verhoogden de scoré tof 5-1. De zenuwachtige arbiter Geert Hubers beloon de een lichte overtreding van SW-invaller Diek Rietkerk met een gele kaart Hans Schoffelmeer...'Een fijne groep met een gigantische teamgeest'... 'door TON DELEEDE SchiedamIn zijn eerste jaar als hoofdtrainer bij het Schie damse GSS (Goede Sport Staalt) is Hans Schoffelmeer uiterst succesvol. Zowel het standdaardteam als het twee de en derde elftal staat boven in de ranglijst De Rotterdam mer is erg te spreken over het reilen en zeilen van de afde lingsclub, maar toch twijfelde hij over het verlengen van zijn éénjarig contract De 34-jarige oefenmeèster was tot zijn komst naar GSS, ruim zes jaar geleden, voetballend actief bij Rotterdamse dubs. „Ik speelde altijd in de hoogste jeugd teams bij Sparta", vangt hij aan, „en heb nog een half jaartje in het hoogste amateur team gespeeld. Ik was een re delijke middenvelder, tweebe nig en met een goede pass over 30-40 meter als specialiteit" „Rond m'n twintigste zat ik in militaire dienst en heb ik nog on der Jan Zwartkruis voor het Mi litaire Elftal gespeeld. Méér, ik kreeg toen wel ruzie bij Sparta. Ik kon amper trainen, speelde nog wel een paar wedstrijden maar ik had toch een conditie-ge brek. Via mijn zwagertje kwam ik toen bij VVHR terecht en daar heb ik nog een tijdje gespeeld". VVHR bleek toch niet het eind station te zijn in de actieve carriè re van de zwemonderwijzer. Op aandringen van vrienden ver trok hij in 1978 naar het Harga- park en vond bij GSS onderdak. „Ton Craane en Rob Hulsman, ze spelen nu nog steeds in het eerste van GSS, vroegen mij", vervolgt Schoffelmeer, „om bij GSS te ko men spelen. Ik kwam daar in het eerste elftal en meteen in het eer ste jaar moesten we beslissings wedstrijden spelen voor promo tie". j Breuken „Helaas verloren we die wedstrij den. Ik heb, zes jaar in het eerste gespeeld maar op een gegeven moment ging ik steeds meer lede maten breken. In totaal heb ik veertien keer iets gebroken. Toen ik twee jaar geleden ook nog eens een spiertje in mijn lies scheurde, besloot ik testoppen met spelen". Schoffelmeer hield het echter niet voor gezien bij GSS. Toen ze hem vroegen de keepers training te verzorgen, hapte hij gretig toe. „Dat trainen van keepers", ver klaart Schoffelmeer zijn intrede in het trainerscircuit, „vond ik heel leuk en toen Hans Kostense mij bezig zagen vroeg of ik eigen lijk wel wist waar ik mee bezig was, moest ik bekennen dat ik feitelijk alleen balletjes gooide en trapte. Kostense zei me dat ik er meer aan moest doen en via GSS ben ik de cursus Oefenmc .ster III gaan volgen". GSS zag in Schoffelmeer natuur lijk ook meer dan een keeper strainer, want nadat het bestuur onenigheid kreeg met de toen malige trainer Cor Gudde, klopte het bij Schoffelmeer aan met de vraag of hij de zaak wilde over nemen, „Die vraag bracht me echt in verlegenheid", beaamt de stevig gebouwde Schoffelmeer. „Je kent bijna iedereen op de club en je wflt niemand tegen de schenen schoppen. Met tegenzin aanvaardde ik de job". als er op het kunstgras wordt''ge voetbald of getraind". Het enthousiasme van Schoffel meer over zijn spelersgroep Kent geen grenzen. „We hebben een fijne groep", steekt Schoffelmeer de loftrompet, „met een gigantb. sche teamgeest. Eigenlijk vormen alle zes elftallen een eenheid?75p dinsdagavond is iedereen WeT- kom op de training, terwijl» op donderdagavond de selectie apart traint De opkomst is altijd groots, we hadden zelfs een 'winterpièfcl van 36 man. Maar niet alleen'na trainingen loopt de kantine vol want ook de nevenactiviteiten zijn succesvol. Trimlopen, ijswed- strijden of mosselavonden zorgen altijd voor grote gezelligheid"^,.. Resultaten Natuurlijk verliest Schoffelmeër de resultaten niet uit het oog en steekt hij zijn aspiraties niet on der stoelen of banken. „Alles draait nu hardstikke goed", sluit hij zijn 'successtory'. „Eèff kampioensschap zit er zeker dn. Vorig jaar stond GSS met de win terstop onderaan en werden, na de stop de punten gepakt,-Nu staan we bovenaan, we zijn heel goed be2ig en pakken dus ook'na de winterstop nog veel punten". Geen spijt Vlaardingen VPC-trainer Ger Pij! kan dit seizoen geen be roep meer doen op Ronald van Mil. De jeugdige steunpilaar van de Vlaardingse derdeklasser vervult als marinier z'n dienst plicht en is twee weken geleden voor een termijn van negen maanden overgeplaatst naar Aruba. Dit heeft tot gevolg dat Van Mil tevens een deel van de nieuwe competitie zal moeten missen. Schoffelmeer heeft echter geen moment spijt gehad van zijn be slissing. Momenteel heeft de af delingstopper zes seniorenteams en dankt dit vooral aan de komst van twintig nieuwe spelers aan het begin van dit seizoen. Er werd zelfs gesuggereerd dat GSS spelers betaalde. „Betalingen", schiet de aimabele Schoffelmeer uit zijn slof, „daar zakt mijn broek van af. Vooreen club van ons niveau mag dat na tuurlijk niet. Iedereen die zegt dat er bij ons wordt betaald, nodig ik uit om eens langs te komen. Ddan zijn ze er gauw genoeg ach ter dat geen enkele speler bij ons iets krijgt. Het is zelfs zo dat spe lers een bijdrage moeten leveren Schiedam Hoewel UVG en trainer-coach Leon Luysterburg 'beleidstechnisch' op één lijn zit ten, is het nog lang niet zeker dat beide partijen elkaar inderdaad vinden. Het bestuur van de Schiedamse handbalvereniging heeft een financieel plaatje ge maakt bij het wensenpakket van Luysterburg. „Het is", aldus Luysterburg, „een flink bedrag dat ik nodig heb en het verschil met dat wat ik kan besteden, is ook aanzien lijk. Het gaat om meer trainings faciliteiten, die nodig zijn om met UVG echt de top te halen. Deze week praten we er verder over. Ik hoop dat we er uit ko men, want het liefst blijf ik bij UVG". Vlaardingen-— Het district Nieuwe Waterweg Noord treedt van vrijdag tot en met zondag in biljartzaal De Griffioen in de Van Leydengaelstrat op als gast heer voor de finalisten van het gewestelijk 1 kampioenschap hoofdklasselibre. De strijd wordt vrijdagavond om 19.30 uur geopend met een duel tussen de plaatselijke favoriet Sing Dekker en Douma uit Voorschoten. Verdere ontmoe tingen in de eerste ronde zijn: Wabbijn (Gouda)Meeldijk sr (Rotterdam), Hoek (Alphen aan de Rijn)Feijen (Delft) en Burggraaf (Nieuwerkerk aan den IJssel)—Verhaar (Alblas- serdam). Van twee deelnemers staat al vast, dat ze volgend seizoen uit komen in de extra klasse libre. Douma reikte in de aanloop naar de gewestelijk titelrace tot 12.25 en Wabbijn liet 12.13 noteren. Mocht een deelnemer vei-stek laten gaan, dan fungeert Vlaar- dinger Cees van Loon van Start '75 als invaller. Vlaardingen Gerda Krabben dam lost dit seizoen echtgenoot Leo af als softbalcoach van j5>y« on-eerste klasser Vlaardingen Holy. Leo Krabbendam heeft een contract getekend bij het Bredase Jeka, dat in de landelij ke tweede klasse uitkomt. Hij heeft Holy twee seizoenen onder z'n hoede gehad. Gerda Krab bendam is inmiddels aan haar nieuwe klus begonnen en bege leidt de Vlaardingse softbalsters al tij'densde mdoor-competitie. Maassluis Liefst vijf MVC'ers zijn opgenomen in de jeugdse- lecties (A en B) van het volley baldistrict 17, die zaterdag 28 fe bruari in Breda deelnemen aan de regionale voorronde van het Nederlands kampioenschap. Voor de finale van zaterdag 18 april plaatsen zich slechts twee van de zes districten. In de meisjes A-jeugd in Willeke Jansen van MVC de enige regio nale vertegenwoordigster. Bij de jongens A-jeugd zijn van "de Maassluise vereniging geselec teerd Arjen en Remco van Trigt, Edwin ten Da mme en Jeroen 't Hof. Bart den Ouden (Vlaardin gen) maakt eveneens deel uit van deze groep. Tips voor deze rubriek kunt u door geven aan de sportredaktie van deze krant (Postbus tiO, 3130 AC Vlaardingen). De sportredaktie ia telefonisch bereikbaar onder num mer 010-4345209. WOENSDAG Korfbal: 20.00 Vergadering korfbal clubs regio Waterweg Noord in club- j gebouw CKC Maassluis (Wipper- spark), DONDERDAG Volleybal: 21.15 Shell—'VareJ/CW 4 (d), 19.30 Sunlight—Schollevaar <h): Zaalvoetbal: Margriethal Schiedam veld 1: 21.00 DemosMW'27/2_(d): Idem veld 2: 21.00 SVDPWSC Hoogenboom (d); Wielewaal Rotter dam: 19.45 TT Sport'82—MW 27 (d). VRIJDAG Volleybal:20.15Holy4Sunfight(d). j

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2