WATERWEG Het is eigenlij k best een aardige vent, zien ze nu' SPORT 13 Huib Zandwijk inspireert DWS Chris Zijdeveld 12V2 jaar wethouder CJV zoekt leiders Afwachtende houding clubs wordt gestraft ACHTERGROND Bradley vervangt Kuggeleijn "Ik droeg hij tot het nieuwe zelfbewustzijn van Schiedam Driemaasstede viert jubileum "Stichting Zwembaden Schiedam" 1. Zwemonderwijzer m/v 2. Toezichthouder m/v door KOR KEGEL en PETER DE LANGE Schiedam De vergadering is uit de hand gelopen: zeven minuten te laat komt hij op de afspraak, maar even nog moet hij zorgen „tijdens het gesprek niet onder druk te staan": naar de wc dus. We praten in het wachtkamertje, naast het kopieerapparaat van B en W, niet op Zijdevelds eigen ka mer tussen de griezeSchilde- rijen van Maqan Veerman, de Energietrofee en een bord je waarop staat 'When every one thinks like the boss, nó- one thinks very much'. Amb- tenaren, die dat lezen, passen er wel voor net zoals hun wet houder te denken... Het bulldozertje, dat hij ooit van de winkeliers van de Mgr. No- lenslaan kreeg, is van zijn bureau verdwenen. Moest wijken voor paperassen: de stapels zijn hoger geworden, gedurende twaalfen- eenha/fjaarwethouderschap. Het jubileum is volgende week dinsdag, maar om te zeggen dat hij naar de derde maart toeleeft: nee. „Ik dacht er pas aan toen jul lie mij belden*'. Laat hij nou glad vergeten zijn dat hij op 3 septem ber 1974 zijn debuut maakte als wethouder! In de Schiedamse ge meenteraad werd toen een colle ge geïnstalleerd dat, naast burge meester Arie Lems, vijf wethou ders telde: Eef Collé (CPN), Hans van der Wilk (PPR) en Cor Bol- mers, Clara Visbeen-Stroman en ir. Chris Zijdeveld (alledrie JPvdA). Het waren turbulente tij den. Al snel maakte Bolmers plaats voor Reinier Schee res, en in 1976 week Clara Stroman voor Herman Posthoorn. Van der ;Wilk vertrok wegens een conflict met Zijdeveld over stadsvernieu wing. .Zulke herrie, dat is niets voor een 'Weegschaal. De inmiddels 42-ja- rige Zijdeveld ziet terug en be kent een hekel aan conflicten te «hebben. „Ik probeer ze te vermij den. Regel 1 van mijn vader: niet vechten. Maar daar komt iets bij. Als anderen slaan, is regel 2: te- rugmeppen". Zielig moet dat geweest zijn: „Ik heb wel zitten lijden: de eerste vier jaar werden getekend door conflicten. Ik had ook wel pech met mijn portefeuille. Om de bin nenstad voor verder afsterven te 'behoeden moest ik de rol spelen van de zak die Empeo binnen haalde, zogenaamd om een twee- 'de Hoog-Catharijne uit de grond Jte stampen. We zaten ook met de .problemen van de stadsuitbrei ding, met de interim-saldorege ling voor de stadsvernieuwing. Er is fors gemept, in die tijd, maar ik ben nooit begonnen". 'Zo hoog als de debatten opliepen -rond Woudhoek-Noord, zo soe- .•peltjes ging het met de uitbrei- ding in Spa!and, waartoe onlangs -besloten werd. „Bijna een hamer- -Stuk: niet één bezwaar". En, niet 'zo'n béétje bescheiden, conclu deert de wethouder: „Uiteinde lijk is het mij gelukt iedereen tot ■"het inzicht te brengen hoe het moet. 't Is eigenlijk best een aar- dige vent, zien ze nu". Muisstil Maar o, wat kan die aardige vent soms arrogant overkomen. Paar maanden geleden: de Delflandse- weg loopt uit om te protesteren tegen een woonwagenkamp aan de Schie. Al na tien minuten een interruptie uit het publiek. Hoor dart Zijdeveld: „Het is,' als voorzit- ter, van het grootste belang om alles wat vanavond gezegd is en dat is heel veel en daar zitten j cruciale details bij zo zorgvul- dig mogelijk en toch beknopt m^niS vragen"^ "H0t verschil tussen een zevenstekelige drakenbloem en achtstekeJig moet je weer te geven. Als u nu gaat in terrumperen, dan dwingt u mij, omdat de essentie door één zo'n opmerking vertekend kan wor den, opnieuw aan die samenvat ting te beginnen". Waarop Zijde veld inderdaad zijn hele betoog herhaalt en in die volle zaal haalt geen mens het nog in zijn hoofd opnieuw in de rede te val len. Muisstil. Zijdeveld geniet zichtbaar, als hij hieraan wordt herinnerd. Grin nikt verontschuldigend: „Dat soort vergaderingen kan mij ge stolen worden. Stop je de emoties niet meteen af. dan wordt het een gigantische chaos". Hij formuleert traag, weegt elk woord. Grinnikt weer. „Als je met veel vuur praat, is dat voor het publiek fijn, maar de vraag is of de stad goed bestuurd wordt. Vlaardingen is wat dat betreft wei het leukste voorbeeld". Nu hebben we hem nooit anders meegemaakt dan behoedzaam formulerend, maar zelf vindt Zij develd dat hij vroeger toch wel 'onbezonnen' ergens op kon in springen. „Ik heb geleerd, hoe je met een enkele uitspraak op te nen kunt gaan staan". Hoe vindt hij het om bekend te staan als het knapste jongetje van de klas._? Brede grijns. „Dat was bij die discussie over de algemene bijstandswet Ik zei dat iets wel beter kon, riep een ander dat het dus vroeger niet goed uitgevoerd was. Toen zei ik dat mijn vader, als ik met een 8 thuiskwam, dat niet goed genoeg vond omdat ik daarvóór een 9 had gehad. Ik be doel maan die wet was niet slécht uitgevoerd. Maar ze concludeer den dus dat ik de knapste was. Ik, zak! In plaats dat ik nou zeg, dat ik wel eens een 7'tj'e haalde en daarna met een 6 thuiskwam... Ik had op de hbs een 6 voor gym. Of was het een 5? Gut, ik weet het niet meer". Afgeschoten Hij was tweede keus, was pas an derhalf jaar PvdA-lid, maar werd na de verkiezingen van mei 1974 toch voorbestemd voor het wethouderschap. Is nu al aan zijn vierde periode bezig. „In 1982 heb ik er thuis een discussie over ge had: zal ik nou dóórgaan, een der de periode? Voordat ik die vraag beantwoord had, kwam er die onverwachte kandidatenlijst". (De toenmalige linkervleugel probeerde een machtsgreep en plaatste coryfeeën als Chris Zij develd, Gé Brouwer en Ruurd van der Veer heel laag. De po ging zou mislukken, maar:) „Ik dacht: als je er nu mee stopt, ge looft niemand dat het is om iets anders dan die kandidatenlijst. Dan ben je je verdere leven lang die afgeschoten lui. Ik ben dus doorgegaan. Zonder dat ik het wist, was dat een heel bepalend moment". De vierde periode wil Zijdeveld gebruiken om zijn ideaalbeelden uit te werken. „Ik offer mij zeker niet op aan de stad. Als ik op mijn oorspronkelijke carrièreplanning was overgestapt, was "de kans op een hoger jaarinkomen groter ge weest Maar de bevrediging hier is groter. Ik heb mijn bijdrage ge leverd aan het vernieuwde zelf bewustzijn van Schiedam. Er heerste een sfeer van: hier kan nooit wat, hier mislukt altijd al les. We hebben laten zien dat we wat kunnen en het is plezierig dat dat meer omvat aan het plaatselijk belang. Voor een ver standig gebruik van energie zit ten de smaakmakers in Neder land. Zelfs internationaal begint daarvoor enige erkenning te ko men". Vuurlinie Onze generatie, vindt Zijdeveld, 'zit in de vuurlinie', is zeer bepa- 1 lend is voor de toekomst op aar de. Is Schiedam dan voor hem niet te klein? Reikt zijn ambitie niet hoger? Is hij in Den Haag niet beter op zijn plaats, als ka merlid of zelfs minister? Nee, zegt Zijdeveld: „Hier kan ik concreet bezig zijn. Een gemeente legt in frastructuur aan, bouwt huizen, verzorgt 't groen. Je kunt daarin een andere weg laten zien en zo vakmensen een hart onder de riem steken. Het is niet toevallig dat wij de ANWB-verkeersvei- ligheidsprijs kregen". „In Spaland gaan wij de huizen integreren met groen. Wonen in de natuur, zuinig omspringen met energie, dat thema. Op een niveau als dat van het parlement kun je voorwaarden scheppen, maar het is belangrijk om in een stad als Schiedam de dingen op de werkvloer te doen. Wat wij doen met energiezuinig bouwen en wij lopen daarin voorop! dat zie je nu in meer gemeenten. In '79 wisten we van energiezui nig bouwen nog niets af, in '82 zijn we vanuit een nulpositie ver trokken. En nu zie je dat het ge meengoed wordt". Maar zou hij niet tóch minister willen worden? „Nu nog niet", zegt hij. „Eerst twijfelde ik of ik het wethouderschap wel aankon. Maar ik dacht als X het kan, kan ik het ook. Op landsnïveau idem. Ik ken daar heel wat X'en. Als je ziet hoe Smit-Kroes bezig is van het jaar 200Ü een chaos te maken, met nieuwe rijkswegen en af braak van het openbaar vervoer, dan jeuken mijn handen. Maar eerst wil ik hier klaar zijn". Lompen Zijdeveld noemt zichzelf opti mist. „Wij kunnen de ontwikke- 7 Schiedam Het regionaal verpleeghuis Driemaasstede in Schie- dam-Oost bestaat 10 jaar. Het jubileum wordt op gepaste wijze ge vierd. De verschillende activiteiten zullen in de week van 6 tot en met 11 april 1987 plaatsvinden. Niet alleen de bewoners en medewerkers van Driemaasstede wor den bij de festiviteiten betrokken; ook de buurtbewoners krijgen volop de gelegenheid om het jubileum mee te vieren. In de tuin van het verpleeghuis zullen onder meer een braderie en een fancy-fair worden gehouden. Ook is er een fotowedstrijd met als onderwerp: 'De wijk en Driemaasstede'. - Vlaardingen De christelijke jeugdvereniging Liefde en Vrede is op zoek naar vrijwilligers, die leiding willen geven aan de kinder- clubs. Het gaat om clubavonden van kinderen in de leeftijd van 8 tot 1 en met 12 jaar. In de verschillende wijken, zoals Ambacht, Westwijk, - Holy Noord, het Centrum en de Oostwijk, worden de kinderen door de vrijwilligers eenmaal per week tussen 19.00 uur en 20.00 uur be ziggehouden. De leider of leidster ziet erop toe, dat alles in goede banen wordt ge- - leid- Het bestuur van Liefde en Vrede is op zoek naar vrijwilligers 'l tussen de 16 en 25 jaar. Als .ondersteuning van het werk is er een training voor de aankomende leiders en leidsters. Wie meer wil we- "ten, kan contact opnemen met de leiding, telefoon 4351721. "SCHIEDAM - - woensdag 25 februari Big"Band Nieuwe Waterweg in jazz- caf^The Ditch, 20.00 uur. VLAARDINGEN woensdag 25 februari bingo in Ontmoetingscentrum West, 20.00 uur. MAASSLUIS donderdag 26 februari film Citizen Kane fn Schuurkerk, 14.00 en 20.30 uur. ,j r Exploitatie van "Bad Groenoord" en "Zwembad-Zuid" Secretariaat: Emmastraat 1, telefoon 426 05 00. De STICHTING ZWEMBADEN SCHIEDAM, exploi- tante van Zwembad Zuid en Bad Groenoord, vraagt voor het zomerseizoen van 10 mei t/m 5 september 1987 Vereist: Diploma zwemonderwijzer K.N.Z.B. of CJ.O.S. met aantekening zwemmen en E.H.B.O. diploma. Vereist: Zwemdiploma A B, zwemvaardlgheid 1 of KNBRD - A, E.H.B.O. diploma strekt tot aanbeveling. Voor beide funkties geldt: Salaris afhankelijk van leeftijd en ervaring. Toelage on regelmatig heidsdienst e.d. 18,1%, 5 daagse werkweek. Elke 14 dagen een weekend vrij. Nadere informatie en sollicitatieformulieren kunt u verkrijgen bij de heer J. F. van de Linde, telefoon 426 05 00 tst. 155. Sollicitaties kunt u binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie zenden'aan: Stichting Zwembaden Schiedam, Emmastraat 13111 GA Schiedam. lïngen keren, als genoeg mensen zich daarvoor uitspreken. Dat hoeft niet in de geiteharensok- ken-sfeer, je hoeft straks heus niet in lompen te lopen zoals in de Drei Grosschen Oper. Ik denk dat de verspilling stopgezet kan worden." Leuke, maar nutteloze fake-pro- dukten; Zijdeveld, kan zich er blauw aan ergeren. AI heeft ook hij wel eens een wenskaart met een melodietje aangeschaft Hij wijt die vlaag van bewustzijns- verslappingaan lepe psychologen 'die er hun beroep van maken om anderen te sturen in een bepaald marktmechanisme'. De wethou der wijst op de wegwerp-BlC pen van zijn interviewers, de kuipjes koffiemelk voor eenma lig gebruik. „Het is toch te gek, dat dit soort dingen bestaat?" In huize Zijde veld staan géén fruitautomaten en de wethouder heeft géén walkman, Hij hecht meer waarde aan het genieten van schoonheid dan aan het zich omringen met statussymbolen. Minder industrie en meer onderling contact ken merken de wereld waar Zijde veld van droomt. „Wat is dat voor bestaan, dat wij ons opslui ten in de huiskamer om een videofilm te bekijken die Rob Out voor ons gehuurd heeft". Vogeltjes Als enthousiast doe-net-zelver probeerde Zijdeveld ooit zijn VW-tje energiezuinig te maken. Hij is lid van Milieudefensie, van De Kleine Aarde, sympathiseert met Sietze Leeflang. Hoort hij ei genlijk niet thuis bij de PPR? ,(Daar verschillen de opvattingen over. De een rekent mij tot de lin kervleugel van de PvdA, de an der deelt mij in bij de rechter vleugel". Die liefde voor de na- tuur is trouwens vooral tech- l niseh. „Ik kan een uur lang kij- j ken hoe een mier een dode'kever uitpluist. Maar welke mier, of wat voor kever, dat zal mij een zorg zijn. Bente (Zijdevelds echt genote, red.) is anders, die telt de vogeltjes, de grassprietjes, weet ze ook te determineren. Mij moet je het verschil tussen een zevenste- kelige drakebloem en achtsteke- lig heksekruid niet vragen". In plaats van de natuur in te trek ken verdiept Zijdeveld zich ke ver in een science fiction-boek. Hoe de wetenschap de verstoten mensheid op verre planeten aan nieuwe levensvormen helpt, blijft hem boeien. Religie interes seert hem minder. Iets van een boeddhistisch gedicht dat hij op de hbs las is hem wel bijgebleven, maar praktisch kan hij er niet mee uit de voeten. „Al zal ik nooit mijn hak op een spin zetten. Maar een kakkerlak wordt geliqi deerd". Onbewogen Eén van Zijdevelds kenmerken is zijn schijnbare onbewogenheid. In zijn begintijd als wethouder wilde hij nog wel eens gevoelig verhalen hoe hij vroeger, als hulpje van een melkboer in Zuid, bang was voor de halfronde ra men van de Gusto. Net boze ogen. Nu zegt hij over die anecdote: „Ben ik dat geweest? Ik kan mij er niets van herinneren". En dat hij ooit onder invloed van hag de brug over de Lange Haven af sprong, is dat maar een gerucht? „Géét dat verhaal? Ik ben nog nooit stoned geweest. Een stevige borrel pakken af en toe is wel goed, maar de paar keer dat ik het in Schiedam deed, merkte ik dat de stad kleiner is dan je denkt". Nuchterheid spreekt ook uit Zij develds politieke opvattingen. „Als ik iets wil uitdragen, doe ik dat niet met een rode vlag op de barricaden. De belangrijkste vraag is, of je maatschappelijk nuttig bezig bent". Op de vraag welk van 'zijn' vier colleges het nuttigste bezig was, gaat Zijde veld niet in. „Elke groep had zijn eigen charme". Schiedam is er in de loop der ja ren wel plezieriger op geworden. „Het gebrek aan zelfvertrouwen is verminderd, al zijn er nog wel angstbijters, zoals je dat in de die renwereld noemt Er gebeurt meer dan vroeger. Zelfs ik vond dat tobbedansen van de Tros in de Lange Haven leuk". Over zijn bijdrage aan die morele opbloei blijft Zijdeveld beschei den. Alle kranteknipsels over twaalfeneenhalf jaar besturen liggen bij zijn moeder in de kast „Zelf verzamel ik niets meer, al leen Bente houdt wat foto's bij". Daarop zal blij&gn dat Chris Zij develd in I2!ó jaarimeer rimpels heeft gekregen, en dqt het kuiltje in zijn kin iets dïeper- js, dieper dan toen. „Want hoe geroutineerd je ook raakt politiek schud je nooit zo maar van je af. Is een dag redelijk normaal verlopen, dan is__ae spanning tegen dat ik naar béd ga wel over. Natuurlijk blijf je soms rondlopen met een probleem waar geen mouw aan lijkt te pas sen. Maar de slapeloze nachten die ik in al die jaren heb gehad, zijn te tellen op de vingers van één hand". Rotterdams Nieuwsblad dinsdag RW 24 februari 1987 I'liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHMHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiHiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiijiiinmuiiiiiiiHmmimnHHHniHiuiiuimnHKji door DONALD BAX Vervolg van pagina 11 H Schiedam Het heeft er alle schijn van, dat de Schie- 2 dam se voetbalclubs door de gemeentelijke overheid keï- hard zullen worden gestraft voor hun afwachtende hou- 5= ding. Wethouder Luub Haf- kamp liet zo'n twee jaar ge- leden al doorschemeren, dat H Schiedam zowel een over- schot aan speelvelden als aan verenigingen heeft In een interview in deze krant ee achtte hij het niet uitgeslo- ten, dat de gemeente op den duur tot impopulaire maat- S regelen zou overgaan, als de clubs deze signalen niet op- pikten en op de oude voet verder gingen. Die maatre- gelen zijn nu nabij, al is Haf- SE kamp dim genoeg om het sektiebestuur voetbal van de door hem voorgezeten sportraad de kastanjes uit s het vuur te laten halen. Hoewel Jo van der Touw en Hennie van der Reijken, die in de maand januari alle negen- tien clubs waren langs gegaan om een inventarisatie te ma- 5 ken, gisteravond in de tjokvolle kantine van Ursus de volle la- ding over zich heen kregen, mogen, nee moeten de clubs de hand in eigen boezem steken. Van der Reijken presenteerde aan het begin van de vergade- ring keurig netjes z'n bevindin gen. Drie clubs (SFC,FCN'66 en DRZ) wezen een eventuele fusie van de hand, WK en Olympus hadden door hun on derlinge samenwerking ook geen concrete behoefte, maar de overige verenigingen ble ken alle tot praten bereid. En daar wringt nu dus de schoen: praten wel, maar daden... ho maar. Zondvloed Er hebben zich weliswaar drie niet nader bij naam genoem dedubs gemeld, die door drongen zijn van de noodzaak ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiifuiniiiniiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiifiiiiiiiiinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiil tot fuseren, maar dat percenta ge valt in het niet bij de apa thie. Na ons de zondvloed, is kennelijk de alles overheersen de gedachte. Men sprak op nieuw ovenhet verbeteren van trainingsaccommodaties en over het promoten van het jeugdvoetbal, Maar, zolang on omwonden vaststaat dat de vergrijzing zich doorzet en de jeugd niet langer automatisch voor voetbal kiest, is een solide basis voor iedere club de eerste vereiste. Zij zullen, met andere woorden, een beleid moeten ontwikkelen dat op de toe komst is gericht en niet op het heden, hoe aanlokkelijk dat in veel gevallen ook moge zijn. Het siert Van der Touw, die de vergadering perfect leidde, dat hij het deksel niet nog verder op de neuzen van alle aanwezi gen wilde laten vallen, hoewel hij daartoe legio mogelijkheden had. Het enige verwijt dat hem door WK, Olympus en Ursus werd gemaakt, was de wijze waarop deze drie clubs waren overvallen met de mededeling dat zij van hun complexen moeten verdwijnen. Zij meen den terecht dat er een langere tijd had moeten zitten tussen deze onheilstijding en de sek- tïe-vergadering, zodat men de eigen leden keurig netjes had kunnen informeren. Bominslag Eef Collé, de voorzitter van PPSC met zijn achtergrond als voormalig gemeenteraadslid doorkneed in dit soort vergade ringen, sprak zelfs over een bominslag. Overigens eentje met een vertraagde werking. De informatie was immers al in grote lijnen doorgesijpeld, deze presentatie maakte de klap alleen wat harder. Zo was al bekend dat clubs als SVV, Hermes DVS, Schiedam en in I iets mindere mate DHS, Marti- I nit en SVDPW qua velden 2 ruim in hun jasje zitten. Zo was 1 al bekend dat de gemeente acht tot tien voetbalvelden wil af- 1 stoten. Zo was, en daar ligt de nadruk, ook al bekend dat fu- 1 sies op den duur het enige red- f middel rijn. Om dan te zeggen dat de voetbalsport in Schie- dam de nek wordt omgedraaid, gaat dus net iets te ver. Slechts de suggesties dat ook 1 DHS en DRZ wellicht op zoek moeten naar een ander onder- komen, dat de realisering van een nieuwe complex in Woud- i hoek (PPSC)wellicht op de tocht komt te staan en dat ook i de SV&HV Schiedam wellicht van Harga moet verdwijnen, waren écht nieuw. Aan de hele 1 materie zitten echter zo veel baken en ogen dat RVB-be- stuurslkl Ruud Koorjmans te- recht stelde, dat het beter is te wachten tot de gemeente 1 Schiedam een compleet plan presenteert, inclusief het bijbe- horende kostenplaatje. Doorgeefluik Dat is waarschijnlijk het laatste dat Hafkamp wil. De politicus benut de sportraad momenteel als een doorgeefluik voor de 5 clubs. Hij biedt, mondjesmaat, jf slechts de informatie aan die |l bij kwijt wil, wacht op de reac- S ties en lanceert pas dan z'n vol- gende stap. Hafkamp heeft als 5 enige de stukjes van de puzzel 5 in handen en maakt alleen de contouren bekend die hem uit- S komen. Laten de clubs alsje- blieft niet denken, dat rij in- s§ spraak hebben of mogen mee- beslissen. Hij gunt hen die in- druk, maar heeft, om in de woorden van Collé te spreken, ergens in de een of andere bu- 5 reaulade beslist de definitieve S uitkomst opgeborgen. De clubs =jf hebben hun kansen al twee H jaar geleden verspeeld... door DONALD BAX Schiedam Ambities kun nen Huib Zandwijk niet wor den ontzegd. De nieuwe voor zitter van DWS 'is er veel, zo niet alles, aan gelegen dat de wilskracht van de Schiedamse handbalvereniging inderdaad zo sterk wordt, dat met name het damesteam binnenkort de eerste viool speelt in de Rot terdamse agglomeratie. „We willen nu eerst ongeslagen kampioen worden", pochte Zandwijk zondagmiddag, lut tele minuten voordat de Am sterdamse sporthal De Pijp in een kolkende, louter Schie damse mensenmassa veran derde. „Daarna gaan we alles op ons gemak op een rijtje zet ten en buigen we ons ook over de ideèen van Nol Verhoeff". De altijd nuchtere trainer-coach heeft geruime tijd geleden zijn vi sie, verweven in een driejaren plan, bij het bestuur ingediend. „Dus gaan we er ook van uit, dat Nol nog drie jaar bij ons blijft", ziet Zandwijk geen enkele reden om zo'n langdurige verbintenis te weigeren. ,3ii staat bij ons hoog aangeschreven". Zandwijk geeft bovendien rond uit toe, dat DWS van plan is de wijde omgeving af te struinen op zoek naar talent „Er moet", vindt hij, „een bredere basis komen. Zodra de veldcompetitie weer van start gaat gaan wij intensief scouten. Dan maakt het ons niet veel uit of die meisjes uit de Rijn mond komer» of uit Den Haag". Dat laatste heeftin de Schiedam se handbalwereld al kwaad bloed gezet bij andere verenigingen, nu open en bloot de namen van Son- ja van Velzen (UVG) en Miranda van der Ven (HVK) zijn ge noemd, alsmede die van Anita Blanken (Treffers)-'Verhoeff, die in principe al heeft toegezegd te blijven: „Ik kan me voorstellen dat het voor een club niet leuk is als een van hun betere speelstere vertrekt". „DWS", spreekt hij uit eigen er varing, „heeft een aantal jaren geleden hetzelfde meegemaakt. Ferentia van Wieringen, Christa Neervoort en Isabella Douw heb ben het bij Hellas geprobeerd, maar zijn toch bij ons teruggeko men. Overigens vind ik wel dat men bij DWS nog meer aandacht aan de jeugd zal moeten besteden, anders wordt op den duur het gat met de top te groot". Ook financieel is Zandwijk hard aan het werk gegaan. Het spelen in de eerste divisie betekent vooral qua reiskosten een flinke Huib Zandwijk feliciteert Dineke Spanjaart met het kampioen schap. „Van de huidige groep gaat in ieder geval niemand weg", weet de ambitieuze voorzitter van DWS. aanslag op de begroting. „We hebben de firma Bovarent bereid gevonden om volgend seizoen het vervoer naar uitwedstrijden te bekostigen", voelt de voorzitter zich de koning te rijk. „Met Lotto hebben we onlangs een schoenen- en kledmgeon- tract afgesloten. Ik moet zeggen dat het financieel heel erg goed gaat met de club. We voeren nu een aktie om een aantal sponsors van duizend gulden per stuk bin nen te halen. Maar, ook degenen die ons een donatie geven van honderd gulden krijgen dezelfde revenuen". Het streven is zonder omwegen gericht op de eredivisie, wat het voor een mogelijke shirtsponsor (er wordt momenteel voorzichtig onderhandeld met Samsung en Hans van Heelsbergen, DB) stuk ken interessanter maakt. „Het zal moeilijk zijn om dat in een jaar te realiseren", meent Zandwijk. „Dat heeft ook te maken met net driejarenplan van Verhoef! Op die manier willen we het opbou wen. Van de huidige speelsters- groep gaat in ieder1 geval nie mand weg". En Verhoeff: „Met deze groep kan DWS nog zeker drie jaar vooruit. Aan de andere kant moetje ook eerlijk zijn en kom je tot de conclusie dat we al aardig aan ons plafond zitten. Ook dat is een uitdaging". Schiedam Hennes DVS heeft gistermiddag een goede slag geslagen. Hoewel het in eerste instantie een flinke te genvaller was, dat speler- coach Chris Kuggeleijn liet weten deze zomer niet naar Nederland te kunnen komen, heeft de Schiedamse cricket club in Roger Bradley, even eens afkomstig uit Nieuw- Zeeland, een meer dan vol waardige vervanger aange trokken. Kuggeleijn 'heeft in Nieuw-Zee- lahd een betrekking aanvaard als hoofd sportinstructeur op een privé-school en geeft terecht de voorkeur "aan zijn maatschappe lijke loopbaan. Mede op advies van Kuggeleijn, die deze gang van zaken betreurde, hebben John Beijer en Wil van Wijk na mens Hermes contact gezocht met Bradley. Bradley (24 jaar, 1.90 meter en 90 küo) heeft uitstekende geloofs brieven. Als speler is hij nu welis waar nog niet op het niveau van Kuggeleijn; hij heeft wel deel uit gemaakt van de Nieuwzeelandse jeugdselectie (onder 20 jaar). Bo vendien heeft hij als coach de al lerhoogste kwalificaties van de Nieuwzeelandse coaching coun- ,cil. Bradley, die vorig jaar werd be-/ geerd door Kieviten, is trainer- coach geweest op het niveau dat 'te vergelijken is met de sterke Engelse county's. Ook heeft hij twee jaar als prof gespeeld in Nieuw-Zeeland. Hij is een top-or- der (drie of vier) bktsman en ge niet faam als een goede reehts- handige, medium pace bowler. Het is de bedoeling, dat Bradley zich eind april bij Hermes meldt. De Schiedamse eersteklasser be reidt zich vanaf 29 april in Enge land voor op de competitie en zal Bradley daar oppikken. Hermes zal in Engeland vier wedstrijden spelen en kan dan ook beschik ken over de van Sparta Rotter dam afkomstige sterke batsman Mike Bal walsingh.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2