Vrouwendag in teken van hulpverlening Rozenburg wordt een fopspeen voorgehouden' AGENDA SPORT Dirk van Driel: bij gebrek aan beter Jack Lammers: twee jaar VFC KOOPWONINGEN IN OUDE WIJK Krimpen zegt VCS af Flinke schorsing Lemen j SPORTAGENDA Vrouwendag Behoud Lickebaert: 'Nog nooit met een spandoek gelopen' Jeugd in Oost Amnesty en vrouwendag Actieplan werklozen Hartpatiënten stellen vragen >w ÏBl dag I ut Prestatielopen Records voor Stephan Blenk GSS heeft geen schuld Könemamt en Van Geene onderscheiden i ■*- - Nr J. 1-?,"- i -'r C' Vlaardingen Internationale vrouwendag wordt in Vlaardin gen niet op 8, maar op 9 maart ge vierd. Dan kunnen de traditio nele vrouwenorganisaties ook meedoen verklaart Henny Pe- iraylid van de organiserende werkgroep. Want 8 maart valt op zondag, en de werkgroepjdenkt dat veel vrouwen dan niet naar het \rouwenhuis in de PieterKa- rel Drossaartstraat willen komen. „Het bleek gewoon, dat niet alle organisaties die deel uitmaken van de stichting Coerke (coördi natiepunt emancipatie VIaardin gen, red.) op zondag beschikbaar waren", vertelt emancipatie- werkster Henny Quo. „Wij wil len zoveel mogelijk vrouwen in de gelegenheid stellen om ook te komen aldus Henny Pe tray. Het eerste gedeelte van hei feest staat in het teken van de Pale stijnse kwestie. Kauther Al-Baz komt vertéllen over het leven van Palestijnse vrouwen op de westelijke Jordaanoever, Chris tien Boeles van het Palestina Ko- mitee vertoont een diaserie over Nabloes en cultureel antropologe Annelies Moors zorgt desgewenst voor vertaling van verhalen uit het Arabisch. Dienstplicht voor vrouwen is het onderwerp van een inleiding, die mr. Ineke van Li er-te Flierhaar houdt na de lunch. Na die inlei ding Js er tijd voor discussie en óm half vier wordt het middag programma besloten met een borrel. Voor kinderen is de hele dag opvang aanwezig. Het echte feest begint 's avonds óm acht uur. Schiedam Geen man komt erin, op de internationale vrouwendag die 8 maart ook bij Barrika wordt gevierd. Ook in het vrouwenhuis aan de Lange Kerkstraat in Schie dam doen ze weer mee aan de jaarlijkse traditie, die haar wortels vindt in een grote de monstratie van textielarbeid- sters in New York op 8 maart 1857 protesteerden zij tegen lage lonen en kinderarbeid. Barrika zet de deuren wagen wijd open; alle vrouwen zijn welkom. Dit jaar staat de vrouwendag in het teken van hulpverle ning. Uit recent onderzoek blijkt dat de hulp aan vrou wen nog veel te wensen over laat „Vroeger was dat ook zo", verduidelijkt Vera Wijnker, emancipatiewerkster van de Schiedamse Vrouwenemanci patie Organisatie (SVO), „maar juist de laatste jaren ko men knelpunten eindelijk in de belangstelling". Vragen over abortus, menopauze, postnatale depressie en psychi sche seksuele problemen worden vaak met een lichamelijk middel afgehandeld. Kalmeringstablet ten legio, maar waar kan men te recht voor een goed gesprek? Ook uit onderzoek op regionaal niveau is gebleken, dat er veel hi aten in de hulpverlening zijn. Schiedam wijkt niet af van het landelijke beeld. Werkgroep Reden te meer voor de SVO om een werkgroep te vormen, die de Schiedamse situatie zal onderzoe ken. Na de zomer komt er een werkplan uit De themadag van 8 maart kan in dat licht worden ge zien. Bezoeksters kunnen een videofilm aanschouwen over een actiedag in Zuid-Holland: ook de forumdiscussie is opgenomen, die toen werd gevoerd over vrou wenhulpverlening in al haar as pecten. „Je zult er bijvoorbeeld maar mee zitten, met zoiets als vraatzucht Een vreselijke kwaal. En dan krijg je vaak te maken met een mannelijke huisarts, die totaal geen begrip voor het pro bleem kan opbrengen". Een veel gehoorde klacht „Wie weet er nu een vrouwelijke gynaecoloog?" verzucht een vrouw uit de werkgroep, die de themadag voorbereidt Zondag zal ook Marijke Laane naar Barrika komen. Zij is werk zaam bij het Riagg in Amsterdam en nam deel aan een landelijke werkgroep over de problematiek. „Zij zal ons die dag op eigen wijze laten kennismaken met het hoe en waarom van vrouwenhulp verlening", vermeldt de aankon- digirtgsfolder mysterieus. Open podium Om één uur komt Coby Schreïjer met haar programma 'En als vrouw zeg je dan...'. Om vijf uur is er een borrel uur, met video, en 's avonds een open podium. Voor de warme maaltijd rond zes uur kan iedere vrouw zich bij Barrika opgeven. „Dagelijks komen vrouwen met klachten langs in het vrouwe nontmoetingshuis1', zeggen de vrouwen die hier actief zijn. „Vaak worden zij doorverwezen. Eigenlijk zijn wij daar niet hele maal op ingesteld om allerlei in dividuele klachten te behande len. Vaak verwijzen wij daarom naar instanties, waarvan sommi gen het bestaan niet weten. Ook daaruit blijkt de noodzaak om dit thema op 8 maart voor het voet- lichtte halen". door CHRIS WOERTS Maassluis Het was Gérard Neesen, opbouwwerker in dienst van de gemeente Maas sluis, die de bewoners van de Oostwijk en de Zuidbuurt in Maassluis van de ernst van de situatie op de hoogte stelde. Wisten de bewoners veel dat er plannen bestonden om een Blankenburgtunnel aan te leggen dwars door het Licke- baertgebied Natuurlijk, de geruchten gingen wel, maar ach, het zou ^allemaal zo'n vaart niet lopen, poe anders is echter de reali teit De lobby van de stichting Europoort Botlek Belangen, de Kamer van Koophandel en de gemeente Rozenburg lijkt vruchten af te-werpen. Een meerderheid van heVprovin- j| ciaal bestuur heeft minister 5 Smit-Kroes al positief geadvi- H seerd over de aanleg van de tunnel door de strook, die zo- lang leek voorbestemd een re creatiegebied te worden. "Het zijn rustige mensen, die zich hiet snel voor een karretje laten spannen, de bewoners van de Zuidbuurt en de Oostwijk. Het le ven is hier nog gemoedelijk en ademt, ondanks de flats langs de Boonervliet, de sfeer en de rust van het platteland. En dat onder de rook van de wereldhaven nummeer één: Rotterdam. „Tk had nog nooit van mijn leven met een spandoek gelopen", zegt mevrouw Jegen, bewoonster van de Zuidbuurt „Maar nu moet het wel. De tunnel mag er niet ko men". De familie Jegen woont aan de De werkgroep Behoud Uckebaert aan de vergadertafel. Vele uren worden gestopt in de actie tegen de aanleg van de Blankenburgtunnel. Schiedam In het bibliotheek filiaal Oost kan de Schiedamse jeugd nu ook terecht Door het opheffen van het filiaal aan de Archimedesstraat hadden de le zertjes geen adres meer in de buurt om de boeken te halen en te ruilen. Maar sinds gisteren kunnen de kinderen terecht aan de Lorentzlaan. Voor elke nieu we jeugdlezer, dte zich laat in schrijven, is er een leuke atten- 'SCHIEDAM woensdag 4 maart -oncert door RoraTrio, Stede lijk Mu-aum, 12.30 uur. lezing over transcendente meditatie. Blauwe Brug, 20.15 uur. VLAARDINGEN dinsdag 3 maart sJuitlnfisavortd carnavalsvereniging -De Leutioggers met de d'Alfkes uit Breda, zaal Triangel, 20.00 uur. -• concert Benny Neyman, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. optreden Die Dies, d'Oude Stoep, 21.30 uur. woensdag 4 maart film De Tróelie beertjes, Harmonie jeugdtheater, 14.30 uur. donderdag 5 maart cabaret Dubbel en Dwars, Stadsge hoorzaal, 20.15 uur. film Indiana Jones and the temple of doom, Filmhuis Harmonie, 14.30 uur. .•Amsterdams gitaartrio. Harmonie, 20.30uur. film Une~semaine de vacances van -B.Tavemler, Filmhuis Harmonie 20.30 :^uur. - t P - - - kJedlngrullbeurs In de Heipaal, 13,45 „uur. r>' -- lunchconcert In de Grote Kerk, „il2.45pur.^ Zuidbuurt 21 in een in 1980 ge reedgekomen villa. Op 100 meter afstand van de woning is het tra cé gepland tussen de Blanken burgtunnel en rijksweg 20. „Ik moet er niet aan denken", aldus de beer Th. Jegen. Een groep van zo'n 35 mensen is nu actief in het verzet tegen de aanleg. Herman Sïzoo, de woord voerder van de actiegroep, weet zich omringd door een groep mensen die de natuur lief heeft Boeren en agrariërs, mensen met kinderen. „Wij denken aan de toekomst van juist de kinderen", aldus Herman Sizoo. „Ik ben vanuit Den Haag naar Maassluis gekomen met de gedachte: daar kunnen mijn kinderen in rust op groeien. Er komt een recreatiege bied, ideaal En nu worden we geconfronteerd met een tunnel. Overlast, luchtverontreiniging. Lekker zeg, voor de kinderen". Prioriteit De economische belangen en de ontsluiting van Voome-Putten hebben een hogere prioriteit ge kregen dan het behoud van het Lïckebaertgebied. Herman Sizoo: „Ontsluiting van Voome-Putten! Alsof de mensen van Rozenburg nog de tijd hebben om te vluch ten bij een calamiteit Het mag toch duidelijk rijn, dat als er een ontploffing in het Botlek-gebied is, er niets meer te vluchten valt Trouwens, als de mogelijkheid van vluchten er wel zou rijn, dan is het inzetten van een tweede veerpont voldoende. Dan kan de bevolking ook op tijd worden geëvacueerd". Ook het feit dat 75 bedrijven de bouw van de Blankenburgtunnel via een voorfinanciering extra aantrekkelijk maken, speelt een belangrijke rok „Op die manier wordt de tunnel verkwanseld. Wij, mensen met hart voor de na tuur, die een recreatiegebied in stand willen houden, kunnen niet met geld op tafel komen", al dus Th. Jegen- „De bedrijven hebben al gezegd: voor een twee de Beneluxtunnel geven wij geen cent Dan ben je denk ik snéTuit gepraat". Het 'groene hart van de Water weg' is, als de minister kiest voor de Blankenburgtunnel, het groe ne hart niet meer. „Ja, woidt er dan gezegd: je kunt via de Blan- kenburgtunnel snel de recreatie gebieden aan de overkant berei ken. Je rit zo in Brielle. Dat is toch geen argument? Je haalteen recreatiegebied bij je deur wegen dwingt de mensen om in de auto te stappen, een stuk te rijden om je vertier elders te zoeken. De omgekeerde wereld", stelt Th. Jegen. De gemeente Rozenburg maakt zich sterk voor de aanleg van de tunnel. Bij ondernemingen wer den handtekeningen opgehaald, burgemeester H.Br. van der Goot liep stad en land af voor steun: „De werknemers, de bevolking van Rozenburg, is een fopspeen voorgehouden", aldus Herman Sizoo. „En een fopspeen smaakt na een tijdje niet meer. Dan gooi je hem weg. Weten die werkne mers veel waarvoor ze tekenen. Wiens brood men eet, wiens woord men spreekt, dat is hier duidelijk van toepassing. Weetje: een werknemer heeft vorig jaar zijn handtekening gezet op een lijst ter ondersteuning van de BlankenburgtunneL Hij wist ech ter niet wat voor consequenties de aanleg zou hebben. Die weet hij nu wel, daarom heeft hij nu ook onze petitie getekend. Vluch ten kan echt niet bij een ramp, dat moeten de mensen wel besef fen". Maassluis/Vlaardingen Op verzoek van Amnesty Interna tional gaan de Vlaardingse vrou wenorganisaties actie voeren te gen de onderdrukking van hun seksegenoten in dictatoriale lan der;. De campagne bestaat uit heschrijven van brieven en het inzamelen van handtekeningen. In het kader van de internatio nale vrouwendag zijn zondag 8 maart ook in verschillende ker ken protestkaarten te koop. Met kaarten en brieven wil Amnesty International regeringsleiders van vrouwonvriendelijke lan den onder druk, zetten de ver- volgingte staken. Scholen In Maassluis is Amnesty op zoek naar vrijwilligers, die zich wil len gaan bezighouden met het geven van voorlichting op scho len. Leden van Amnesty Inter national verzorgden in het ver leden, op verzoek van leraren en onderwijzers, spreekbeurten op scholen om te praten over het adopteren van gewetensgevan genen of over het afschaffen van de doodstraf. Amnesty-Maassluis heeft voor dit werk echter geen mensen meer beschikbaar. Toch is er be hoefte aan om voorlichting te blijven geven en daarom wil de afdeling Maassluis mensen inte resseren om het werk over te nemen. Wie meer wil weten over de activiteiten op scholen, kan contact opnemen met Ineke Weber, telefoon (01899) 22372, Vlaardingen De gemeente "Vlaardingen gaat zich actief be zighouden met de bestrijding van de werkloosheid. Een amb telijke werkgroep, die bestaat uit vertegenwoordigers van de soci ale dienst, de centrale perso neelsdienst en de afdeling alge mene zaken, za] daartoe een ac tieplan opstellen. Op die manier moet worden gekomen tot een geïntegreerde aanpak voor de bestrijding van de werkloosheid. Centraal daarbij staat de groep langdurig werklozen. Het is de bedoeling om tot een pakket van maatregelen te komen, zodat de kansen op de arbeidsmarkt wor den vergroot. Vlaardingen Na het ontslag uit het ziekenhuis krijgen men sen, die een hartinfarct hebben gehad, met heel andere proble men te maken. Emotionele en praktische vraagstukken, zoals de veranderde situatie thuis; het leren leven met een onzichtbare handicap. Hoe vul ik mijn vrije tijd in? Wat kan een patiënt wel en niet doen? De kruisvereni gingen Schiedam en Vlaardin gen organiseren hiervoor bijeen komsten, waarbij onder deskun dige begeleiding in het kruisge- bouw aan de Van Marisstraat over de problematiek wordt ge praat. Op 17, 24 en 31 maart, 7, 14,21 en 28 april zijn hartpatiën ten en hun familie welkom. In lichtingen: tel. 4600611. HiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiimiiiiiiiifiiiiiiiiiiHiiHiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHiiiiiiiiiitiiiiiinitiiiiiiiniiiiitiiiiiiimnjiiiiiimiimiiintiimiiiiiiii De belangstellenden zochten tijdens het slaan van de eerste paal een schuilplekje tegen de regen. Schiedam De sociale woning bouw heeft geen monopolie meer in de stadsvernieuwing. Omdat het rijk steeds kariger wordt met de contingenten voor betrekkelijk goedkope huurwo ningen, vullen aannemers op ei gen risico de gaten op met koop woningen. Gisteren ging in de Gordon- straat in Schiedam-West de eer ste paal de grond in voor 14 pre- mie-A-koopwoningen. Wethou der Hans van Kleef (stadsver nieuwing en volkshuisvesting) legde daarmee het fundament •waarop aannemingsbedrijf G.W. Geelen uit Vleuten in de oude wijk huizen gaat bouwen; ze gaan 147.000 gulden kosten. Door veel glas te gebruiken is de Vlaardingse architectenmaat schap Willem-Jan Droog en Ton Poot erin geslaagd een speels woonblok te ontwerpen zonder saaie, massief uitziende wanden. iiiiuiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiHHiiiiiiiniuiuMiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiitiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiNiiiiiiiiiii Rotterdams Nieuwsblad rw, 987 IU door RIK BAKKER MaassluisDe terugkeer van Dirk van Driel in het wed strijdjudo is slechts tijdelijk. Ooit behoorde de routinier tot het veelbelovende, maar nooit echt doorgebroken judotalent in Nederland. Dienst was de bet aan die nooit echt tot stand gekomen doorbraak. Al op 18- jarige leeftijd nam Van Driel dienst als marinier, waarmee de trainingsfaciliteiten voor het judo stukken minder wer den. Van Driels club, Mahoro- kan uit Maassluis, kon slechts bij tijd en wijle gebruik maken van de diensten van de half- zwaargewieht (-95 kg), die al leen beschikbaar was als hij verlof had. De dienst is echter ook de directe oorzaak van Van Driels terug keer op dejudomatten. De immer opportunistische beroepsmari- nier, dertig jaar inmiddels, werd wakker geschud door de dit jaar 'judo-arme' lichting dienstplichti gen die onder de wapenen werd geroepen. Bovendien sprak de lo catie van de dit jaar in het Ameri kaanse San Diego te houden mili taire judo wereldkampioenschap Van Driel bijzonder aan. „Ik wil erbij zijn in juni", zegt Dirk van Driel. „Tot 95 kilo zijn er momenteel geen concurrenten voor me. Mijn kapitein stelt me ook in de gelegenheid om me voor te bereiden, de diensttrai- ningen op donderdag in Utrecht mee te maken. Vandaar ook dat ik ook weer' inschreef voor de Zuidhollandse kampioenschap pen". Het Zuidhollands avontuur be kroonde de tegenwoordig in Wijk bij Duurstede woonachtige Van Driel met een titel. Mede door de afwezigheid van vele kanshebbers maakte de marinier van zijn come-back direct een kampioenschap. „Normaal had ik in Midden-Ne derland ingeschreven (judodis trict Utrecht-Gelderland, RB)", verduidelijkt Van Driel de af stand tussen Den Haag, waar de Zuidhollandse titelstrijd plaats vond en zijn woonplaats. „Maho- rokan is echter de sportschool waar ik nog steeds als lid ben in geschreven. En Maassluis ligt in Zuid-Holland." Ritme Reëel vervolgt hij: „Ik had nooit verwacht om nog kampioen te worden ook. Veel concurrenten waren er niet In feite was mijn enige doel om wedstrijdritme op te doen. Me in die militaire WK- ploeg te werken. Nu ik nog naar de NK in Bergen Op Zoom ga ook, werk ik me helemaal in beeld." De als chauffeur bij de mariniers werkzame Van Driel krijgt alle medewerking bij zijn poging om zich in Californië te manifeste ren. „Normaal zat ik nu ïn Noor wegen", zegt Van Dnel. „Al mijn maten zitten daar momenteel voor een grote oefening. Er wa ren echter voldoende chauffeurs, dus ben ik vrijgespeeld om té trainen. De open Nederlandse ju dokampioenschappen komen er ook aan, eind deze maand. Daar opvolgend werkt de militaire ploeg een traïningsweek af met enkele ploegen van bezoekende landen. Daama worden de pop petjes voor het 'Diego-team' defi nitief ingevuld. Het moet raar lo pen, wil ik daar niet bij zijn." In Bergen Op Zoom valt er voor Van Driel waarschijnlijk weinig eer te behalen. De concurrentie in het half2waargewicht is daar erg groot Het district Oost-Ne derland werpt René van Ooyen in de strijd, de regerend Neder lands kampioen alle categorieën Midden-Nederland levert Thee Meyer, één van de kandidaten van de judobond Nederland vooi de Olympische Spelen van Seoel Titelverdediger Jtlrgen Kuiter! tenslotte, is de derde, waarschijn lijk onneembare hindernis vooi Van Driel. „Ach", reageert hij „het bereiken van de NK is op zich al een prestatie. En je weet nooit hoe het daar loopt Mis schien elimineren de favorieten elkaar..." gllll[|||||||||||[llllll!UIIIIIIIIlll[lllll[||lllllll[||liilllll[ll!llllllllllllllllll||inilllllllIIIIHllllHl|]|||| E SchiedamDe Blaakse/VCS neemt niet deel aan het interna- s E tionale jeugdtoernooi (onder 23 jaar) dat Rabobank/Krimpen E ieder jaar met Pasen afwerkt. Hoewel de Schiedamse volley- §j balvereniging in eerste instantie een uitnodiging had ontvan- |j gen, kwam voorzitter Hans Stam van Krimpen daar toch op terug. H In een schrijven aan VCS-secretaris Winnie Dijksman laat M S Stam weten niet gecharmeerd te zijn van de ronselprakijken die VCS er in zijn ogen op nahoudt Eerder al hadden Peter =j - van der Gugten (voorzitter) en Tom Berwers (coach) Stam ge- ïnformeerd over hun belangstelling voor de jeugdige Ed Pau- lus, die qua talen t precies past in de opzet van VCS om met jon- ge spelers verder te gaan. B Winnie Dijksman. illltlllIllllUllllllllllllllllliilllilliilllillllllllllllilllillUllllilllllllliiillllllillliiiiliJMllililliiiliiilii Vlaardingen De atletiekvere niging For tun a heeft voor zater dag in de Broekpolder een twee tal prestatielopen op het pro gramma gezet. Gekozen kan worden uit de afstanden 5 en 10 kilometer. Er wordt om 14.00 uur gestart bij de loop-fietsbrug over de Vaart Inschrijven is mogelijk vanaf een uur voor de start. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden. Barendreeht Stephan Blenk is twee records rijker De zwem mer van het Vlaardingse WIK behaalde tijdens Spuedo-wed- strijden in Barendreeht de derde plaats op de 100 meter schoolslag 1977. Hij legde die afstand af in 1.42.6 minuten, wat tevens een nieuw persoonlijk record bete kende. Op de 50 meter vlinder slag in dezelfde leeftijdsgroep zette Blenk in 48.9 seconden een rtieuw clubrecord neer. Vlaardingen VFC lijkt een goede greep te hebben gedaan met het aantrekken van Jack Lammers als opvolger van de naar HBSS vertrekkende Ger Lammers, die voor twee met een optie op een der- werd vastgelegd, was de laatste jaren al bij de Vlaar dingse derdeklasser 'werk zaam' als leider van het hoog ste A-elf tal. Daaruit zijn in middels al veel spelers doorge stoten naar het eerste elftal. In eerste aanleg wilde het be stuur van de Vlaardingse Foot- T Club zich extern oriënteren een nieuwe trainer, omdat hj aannam dat Lammers na minder plezierige ervaringen Schiedam geen trek zou heb- wi in een nieuwe funktie als hoofdtrainer. J Pijl. jaar de In stu.. ball op men zijn bij L ben Nog net op tijd ontving men sig nalen dat Lammers wel degelijk honger naar de bal had, zodat de zaak snel was beklonken. Lam mers: „Het gedwongen vertrek hij Schiedam had dus niets met mijn functioneren als trainer te maken. Ze zijn eerst uit de derde klasse gedegradeerd en staan nu 1 al weer twee jaar onderaan in de vierde klasse". Lammers is geen onbekende voor de selectie van VFC. Ruim twee jaar geleden nam hij het roer in handen, nadat Aad de Held tussentijds de wacht was aangezegd. Lammers slaagde er in het in die periode noodlijdende VIT) voor de derde klasse te be houden. „Ik had het toen ook druk, omdat ik van baan veran derde, maar nu ik aardig inge burgerd ben, heb ik er best weer zin in", aldus Lammers. Schiedam De op 6 december gespeelde wedstrijd GSS—Leo- nidas i: ten onrechte gestaakt. De tuehtcommissie van de KNVB afdeling Rotterdam kwam tot deze conclusie na een uitgebreid onderzoek. Het res tant van vijftien minuten, bij een 0-0 stand, zal op een nader te bepalen tijdstip worden uitge speeld De door arbiter Horvath wegge zonden GSS'er Rob Hulsman werd eveneens niet schuldig bei vonden. Die vlieger ging,echter niet op voor zijn ploeggenoot Dick Sparreboom en Kum van Leonidas. Dit tweetal hield aan hun korte 'bokswedstrijd' een schorsing van vier wedstrijden over. Schiedam DWS heeft Lau Könemann en Mat van Geenc uitgebreid in het zonnetje gezet Het bestuur van de Schiedamse handbalvereniging bood hét tweetal in de bovenzaal van de Margriethal een receptie aan, omdat zij zich al meer dan veer tigjaar met hart en ziel voor hun club inzetten. Die inspanningen waren ook het Nederlands Handbal Verbond (NHV) niet ontgaan. Ger Erke- lens, de voorzitter van het NHV afdeling Rotterdam, beloonde hun clubliefde met het bondson- derscheidingsteken, dat hij hen in een fleurige toespraak deed toekomen. Schiedam Sjaak Lemen is i door de tuehtcommissie van de 1 KNVB hard aangepakt. De ro- j buuste verdediger van de Schie- j damse derdeklasser DHS is voor s vijf duels geschorst, waarbij de k clubstraf in mindering mag wor- i den gebracht. Tévens is hem tot 31 mei het recht ontzegd oraals aanvoerder op te tredenf Lemen werd in de uitwedstrijd tegen PFC weggezonden en om- E dat hij weigerde het veld te ver- laten, werd dat duel gestaakt j Ook zijn clubgenoot Nasser Gou- men is door de tuehtcommissie aangepakt. Hem viel een schor- sing van twee wedstrijden ten f deel, Tips voor dBzo rubriek kunt u door geven aan de eporlredaktie van deze krant (Poatbua 110, 3130 AC Vlaardingen). De aportredaktie if telelonfsch bereikbaar onder num mer 010-4345209. DINSDAG - Voetbal: 19.30 SW 2-^partal 2. 20.00 Loting eerste ronde Schiedams kampioenschap In clubgebouw SFC (sportpark Thurlede); Tafellenni». 19.00 Schiedams kampioenschap s clubgebouw De Reling (Singel 8). r WOENSDAG Voetbal: 20.00 Loting eerste r«.de Nieuwsblad Cup 1987 In clubgebouw Capelle (sportpark 't Slot, Capelle aan den IJssef—Zaalvoetbal; ScWe- broek Rotterdam: 21.20 DJS—VDti Westwijkhal Vlaardingen: 21.00 For- tunaVI—Oldi(d). DONDERDAG Zaalvoetbal: Alexanderpolder Rot terdam: 19-00 CKC—Groenoord (dfc Margrletfial Schiedam veld 1: 21X0 HBSS—Zwart ew aal (d), 21.40 FCN'66GTB: Idem veld 2: 21.00, Hermes DVS—DOS'32 (dY. Tafelten nis: 19.00 Schiedams kampioenschap In clubgebouw De Reling (Singel B).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1