Willem Hofman wil meer initiatieven van jeugd BRIEVEN SPORT 23 Spelbrink loot voor lege zaal LANDMAN VKERT DIT VOORJAAR OVER D€ VOUJE BR6QJIE F€65T OCTRA JUBILEUM NIEUWS. Autobedrijf Landman Vlaardingen B.V Rotterdams Nieuwsblad Gup Belle Epoque viert feest Vlaardingen verzwakt in toppet* Congres van glasheffers Drankdieven slaan weer toe goeie Hans van Hoorn weg bij Eagles Adspiranten WIK naar NK WK praat over vertrek Bijdorp Rentree Vander Hoeven Willen Hofman (links) en <Bert Kappe! bezig met een potje tafelvoetbal. Michel van -Merwij en Bas Prang, trouwe ïbezoskers, spelen een spel letje mee. door CHRIS WOERTS Maassluis Bijna een jaar nu is jongerencentrum De Toevlught open. Het is jonge renwerker Willem Hofman meegevallen, dat eerste jaar in het uiterst moderne en van alle gemakken voorziene gebouw aan de Westlandseweg. „Al blijft er natuur lijk altijd wat te wensen over", stelt de robuuste Hofman tijdens het gesprek in de centrale disco-ruimte van het gebouw. Hij geeft direct een voorbeeld. „Het ge bouw is gewoon moeilijk te bereiken. Je moet over een donker pad naar De Toe vlught toe. Dat is vooral voor meisjes een probleem. Liever zagen wij direct van de Westlandseweg een verlicht pad naar de ingang toe. Misschien dat het er in de toe komst nog van komt Als het moet willen we het pad zelf nog wel aanleggen". Met weemoed denkt Willem Hofman nog wel eens terug aan de tijd, dat het jongeren centrum nog gevestigd was aan de Lange Boonestraat „Als ik in de file sta om de kruising W estlandse weg-Wagenstraat over te komen, dan sta ik het liefste stil in de buurt waar eens ons onderkomen was. Dan kan ik lekker wegdromen, want echt daar is het allemaal begonnen, er hing een unieke sfeer". Die sfeer is er nu nog wel, maar volgens Willem Hofman is het toch anders. „Nu komt hier een heel andere groep jongeren. Hondepoep Geachte hondebezltter in Woudhoek, hoe zou u hat vinden als uw huisdier even een blokje om gaat en hij komt onder de peuterpoep terug? Dat zou toch alles behalve smakelijk zijn. Word u dan mis schien niet een beetje nijdig? Nee, natuurlijk niet op uw hondjewat kan dat beest eraan doen maar op degenen die die vieze luiers buiten heb ben laten liggen? Nu, dat gevoel hebben dus ouders die hun peuter onder de hondepoep zien thuiskomen. Smerig Is het. Maar ja, verbied je kind maar eens niet op het gras te spelen. Dat doe je toch niet. Niet op de straat komen, niet het veld op gaan, waar blijft zo'n kind dan? Zo zou u, hondebezltter, er toch ook over denken, als we de poepluiers gewoon maar in het wilde weg mikken? Tuurlijk.zo'n hond moet zijn behoef te doen. Maar moet dan elk veldje in een woonwijk worden volgescheten? Sommige mensen met een hond hebben waar schijnlijk best begrip; houden er ook rekening mee en lopen dus een stukje verder om hun trou we viervoeter niet middenop het gras uit te laten. Zij hebben waarschijnlijk zelf ook kleine kinderen en kennen die onsmakelijke taferelen. Laten we als nieuwe bewoners van Woudhoek de boel schoonhouden en een beetje rekening met eikaar houden. Daar zijn we toch allemaal mee gediend? C.F. Rijneveen Schiedam Schiedam La Belle Epoque be staat bijna twee jaar. Op bescheiden wijze werd in 1905 begonnen aan het Dr. Wibautplein. De onderneming van Ineke Tettelaar is inmiddels uit gegroeid tot een grote en moderne kap- en schoonheidssalon. „Ik had nooit verwacht dat we zo snel zouden groeien. We zijn begon nen met drie kapstoelen, nu zijn het er twaalf. Ook de schoonheidssalon is pas helemaal verbouwd", zegt Ine ke Tettelaar, blij met de expansie van haar bedrijf. Vrijdagavond geeft zij in het Rijn mondhotel een feestje. Van 20.00 uur tot 21.45 uur is er gelegenheid een dansje te maken. Om tien uur begint een show met kapsels en exclusieve kleding. 1 Schiedam Het Nederlands Ge nootschap 'van Glasheffers belegt vrijdag 13 maart een congres in café Podium, waar ook al eens een ledenvergadering is gehouden. Het congres van de glasheffers heeft als thema 'De jaren tachtig; problemen en oplossingen'. Op het programma staan een blues band, een buikdanseres en een toe spraak van Han van der Horst. Schiedam Opnieuw hebben in Schie dam drankdieven hun slag geslagen. Petit- restaurant De Koffiemolen aan de Rotter- damsediik raakte door nachtelijk bezoek twintig flessen gedistilleerd kwijt, wat een schade van ruim 500 gulden opleverde. Uit een slijterij aan de Hoogstraat werden verdwenen twintig flessen whiskey, een verliespost van eveneens 500 gulden. In het weekend was al een drankengroothan del voor 1000 gulden benadeeld. Vroeger was de onderlinge band beter. Werd er zelfs veel door de jongeren op po ten gezet Als leiding hoefde je alleen maar te sturen, ideeën waren er genoeg. Dat mis ik tegenwoordig wel een beetje. Je moet de jongeren er met de haren bijslepen. Als de leiding geen initiatief neemt, dan komt er werkelijk niets van terecht Dat vind ik wel jammer. Gelukkig begint er nu een beetje verandering in te komen. Kijk, het centrum is er voor de jongeren, niet voor de leiding". De Toevlught wordt vooral in het week einde druk bezocht Alleen op de maandag óf de dinsdag is het centrum dicht Zes da gen per week is de Maassluisse jeugd even wel welkom. „Het merendeel van de be zoekers is afkomstig uit de westwijk. Wat dat betreft zitten we op een ideale locatie. De gemeente Maassluis heeeft dat goed ge pland aldus Hofman. Ook de winkeliers van het overdekte win kelcentrum Koningshoek zijn ingenomen met de nieuwe ruimte, niet ver van de winkels. Willem Hofman: ,Jn het verleden kwam het nogal eens voor, dat hetegroe pen jongeren op zaterdag in het winkel- centrrum liepen te banjeren. Tot ongenoe gen van de winkeliers en de bezoekers van Koningshoek. Nu hebben we acötiviteiten op de zaterdagmiddag. We draaien bijvoor beeld videofilms. De resultaten zijn bemoe digend". Willem Hofman werkt nu alweer acht jaar als fulltime-kracht in het jongerencen trum. Samen met parttimer Bert Kappel vangt hij de jongeren op. Het is wel een heel verschil met acht jaar geleden", blikt Willem Hofman terug. „Toen fungeerde ik echt als een soort waakhond. Als je zater dagavond naar De Toevlught ging, wist je nooit wat er ging gebeuren. Er was altijd wel wat Die tijd ligt nu echter ver achter ons. Het is allemaal veel gemoedelijker ge; worden. Natuurlijk, er is wel eens wat, maar niet meer zo extreem als vroeger". Het is de bedoeling dat het eenjarig bestaan niet zomaar voorbijgaat „We zullen er best aandacht aan besteden", aldus Willem Hofman. Het zou bijvoorbeeld leuk zijn als de ouders van de jongeren zich eens he ten zien. Dat komt nu maar zelden voor". De beroepskracht roemt vervolgens de sa menwerking met de gemeente Maassluis: „De samenwerking is zonder meer Voor treffelijk. We worden volledig vrijgelaten. Het stadsbestuur heeft er alles aan gedaan om een fraai jongerencentrum te krijgen *cn dat is gelukt". Rotterdams Nieuwsblad donderdag 'KW, 5 maart 1987 Vlaardingen In de topper tegen Acid lies, beslis send voor het kampioenschap van de tweede koif- balklasse, treedt Vlaardingen zondagavond (18.30 uur, sporthal Ockenburg, Den Haag) slechts op driekwart van de volle sterkte aan. Trainer-coach Rob van Nijnatten kan niet beschikken over z'n dames Annemieke Willemsen en Monique Ver wei], die elk een ernstige blessure hebben overge houden aan het treffen met Regenboog. Annemieke Willemsen is er het ergste aan toe. De prominente schutter van de geel-blauwen is begin deze week operatief geholpen aan gescheurde kruisbanden en komt dit seizoen helemaal niet meer ïn aktie. Monique Verweij heeft last van op hoping van vocht In haar knie. Gevreesd wordt voor een kapotte meniscus, hoewel de juiste diag nose nog niet is gesteld. Aan te nemen is dat Hedt Brouwer en Marian Verweij hun vervangsters zijn. Vlaardingen moet van Achilles winnen om.de kans op de titel behouden. Slaagt het in die missie, dan eindigt het samen met Achilles op de eerste plaats en moet een beslissingswedstrijd de kam pioen aanwijzen. Bij ieder ander resultaat legt Vlaardingen beslag op de tweede plaats, hetgeen een promotiewedstrijd tegen de nummer twee (KOAG, Tjoba of MeervogeLs) uit de parallelpoule betekent. RVB-voorzitter Piet Spelbrink (liks) en RN-Cup-commissielid Henk Roomer tonen de bordjes van GSS en GTB, de twee Schiedamse afde- llngsclubs die het in de eerste ronde van de Nieuwsblad Cup tegen el kaar opriemen. Capelle aan den IJssei Het is niet aan te nemen dat de zeer matig bezochte loting van de Nieuwsblad Cup 1987 een slechte voorbode is voor heigeen de clubs vanaf april op het veld te wachten staat. Het smaakvolle toernooi, waarvoor in district II {clubs ten noorden van de Nieuwe Maas buiten Rotterdam) giste ren door RVB-voorzitter Piet Spelbrink de loting van de eerste ronde werd-verricht, Volvo viert z'n 60-jarig jubileum met een vorstelijke Voorjaareshow. Alle modellen delen mee in de feestvreugde. Maar bovenal de 3 Jubi- leum-Vblvo's die voor deze ene gelegenheid zijn uitgerust met een aantal royale extra's. Genoeg redenen om van 5 t/m 14 maart onze Voorjaareshow te bezoeken. Kunt u meteen een uitdagende proefrit maken in uw favoriete Volvo. Om in de stemming te komen. De Ju bile urn-Vol vo 360 Injection Sedan met o.a. 2-liter benzinemotor met 5-bak,zilver- metallic, getint glas rondom, zwarte trimming, decoratieve striping in bordeaux-rood met grijs, koplampwissers en -sproeiers, zwarte dak antenne, 2 deurspeakers en 175/70 banden. Wanneer u besluit om of een Jubileum-V» Ivo of een andere Volvo tc gaan rijden, profiteert u van een extra feestelijke kor- ung op deze stereo radïo- cassectespelcr(type CR.407) van f950,- voor f 590,-. Iedere Ju bile um- Volvo krijgt een gedistin geerde koperen badge op 'c dashboard. Bovendien wordt mvnaamgcgravccrd in uw exclusieve jubileum sleutelhanger. De Jubileum-Vblvo 340 DLmeto.a. getint glas rondom, grijze tweedstof bekleding, zwarte trimming, koplampwissers en -sproeiers, decoratieve striping in bordeaux-rood met grijs, 5-bak (behalve in 1.4-uitvoering), 2deurspeakers, zwarte antenne. In 1.4- of I.7-liter benzine- en I.6-liter diesel-uitvoering. Dejubileum-Volvo 240 DLSedan met o.a. 2-liter benzine-motor met 5 -bak, zilvermetallic, blauwe stoffen bekleding, decoratieve striping in bordeaux-rood met grijs, koplampwissers en -sproeiers, zwarte antenne, 2 deurspeakers en speciale wieldoppen. VOLVO: Officieel Volvo-dealer voor Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Nectenboetsterstraat 7, Postbus 518 - 3130 AM Vlaardingen, telefoon (OIO) 460 19 46* heeft z'n bestaansrecht en po pulariteit in het verleden al meermalen bewezen. Boven dien meldden zich ditmaal 50 van de 53 clubs aan (alleen Sagu Boys, Vlaardingen en op de valreep Demos doen niet mee), een score van 94%. Voor Bart Timens, de .ambi tieuze praeses van het haar de tweede klasse lonkende Ca pelle, moet de opkomst van 'welgeteld zeven clubs (Capel le, DCV, DHS, Fortuna VI, SVS, Ursus en Groeneweg) een immense teleurstelling zijn geweest Zoals een goed gastheer betaamt had Capelle voor een klinkende entourage gezorgd, waartegen de talloze lege tafels en stoelen slechts triest afstaken. In een kort toespraakje haalde Timens de concurrentie van Eu ropees voetbal op de buis aan. De overweldigende hoeveelheid te lefoontjes na de loting wees in ie der geval uit dat een andere re den nauwelijks voorhanden was. Piet Spelbrink, traditiegetrouw belast met de loting van de eerste ronde, sprak de hoop op vooral een sportief toernooi uit, waarin pure propaganda voor de voet- Maassluis Het bestuur van Elementum/Green Eagles moet voor het damesteam op 2oek naar een nieuwe coach. Hans van Hoorn, die momenteel de grootst mogelijke moeite heeft zijn formatie voor de promotie divisie te behouden, heeft laten weten er aan het einde van dit seizoen een punt achter te zet ten. Van Hoorn is in de Wethou der Smithai aan zijn derde sei zoen bezig. Eerder was hij werk zaam bij BV Voorne, dat toen in de eredivisie uitkwam, Juventus en Green Eagles. Vlaardingen Het meisjes ad- spirantenteam van WIK neemt zaterdag in Goes deel aan het Nederlands kampioenschap. De Vlaardingse handbals ter tjes gre pen in de druk bezette Margriet- hal de titel van de afdeling Rot terdam door DWS met 7-5 te verslaan en zich aldus voor het NK te kwalificeren. De jongste elite van WIK bestaat uit Linda Olsthoorn, Wendy Roodvis, Ele na Lagendijk, Susan Verbeek, Susan van Rooijen, Monique No bel, Odette Lips, Bianca Vreden- bregt, Wilma Tol en Sandra Harms, - Schiedam Het bestuur van WK heeft voor morgenavond een buitengewone algemene le denvergadering uitgeschreven. De agenda vermeldt -als enige punt net door de gemeente bevo len vertrek van sportpark Bij dorp, waarvan trouwens ook zustervereniging Olympus de dupe wordt. Hoewel niet de termijn van veertien dagen in acht kon wor den genomen tussen de uitnodi ging en de vergadering, achtte het bestuur van de Schiedamse afdelingsclub het dringend noodzakelijk de leden zo snel mogelijk te informeren en hun meningen te peilen. balsport in zijn ogen de boven toon moet voeren. „En vergeet daarbij de man in het zwarte pak niet", aldus de beminnelijke Rot terdammer. „Laten we hem alsje blieft niet de zwarte piet toe schuiven". Interessant Waarop Spelbrink de daad bij het woord voegde en de vijftig clubs van somtijds bijzonder interes sante ontmoetingen voorzag. Wat te denken van Schiedamse Boys—HBSS, twee dubs die nog geen vijftig meter van elkaar wo nen. Of van GSSGTB, twee RVB-eersteklassers die op het zelfde Schiedamse sportpark Harga zijn gehuisvest. Of van Zwaluwen VIHVO, die elkaar in de competitie ook al ontmoe ten, Of van NieuwerkerkCa pelle, een confrontatie die de Hol- landsche IJssei wel eens buiten z'n oevers kan laten treden. De loting voor de tussenronde wordt dinsdag 7 april verricht in het clubgebouw van het Schiedamse Ursus. vy De loting voor de eerste ronde, die voor dinsdag 7 april (aanvang 18.30 uur) op het programma staat, ziet er als volgt uit: Nieu werkerkCapelle; SVSSVV. 3; Groenenweg—SRA; Schiedamse Boys—HBSS; TOGBDHS; WK—Fortuna VI; Berkel— VDL (za); DVO'32—VEC; PPSCFCN'66; Zwervers Ca pelle—DRZ; Hermes DVS— MSV'71; SVDPW (za>—Soccer Boys; Zwaluwen VIHVO; - GSSGTB; FC Maluku—SFC; TSB—VDL (zo); Schiedam—Di lettant; De HollandiaanCION; RKWIKBVCB; Excelsior MaassluisSatelliet; CKC SVDPW (zo); Martinit—Excel- sior'20; LekkerkerkDSS'26; Ursus—MW'27; DCV—Olym pus Schiedam. Schiedam De cricketse lecties van Excelsior"20 be reiden zich in Klaverstede in alle rust voor op de com- pietitie. In vergelijking met de succesformatie die vo- rig jaar nipt de nationale titel miste, is nagenoeg niets veranderd. Alleen de terugkeer van Edwin van der Hoeven, de 1; bij Fortuna VI in het niet verdwenen aanvalsleider, is opvallend. Al moet hij afwachten of nieuwe coach Emerson Trotman hem goed genoeg vindt voor het eerste team. Tot eind maart, wanneer Trotman zich bij Excel- sior'20 meldt, worden de trainingen ..verzorgd door captain Kóós Gouka. Gar- field Charles, de tweede buitenlander, keert", eind april naar Nederland te rug. Het grootste probleem kan de uitloop van de voetbal-1 competitie vormen. Niet- alleen kan eerst dan de„ pitch worden aangelegd op het hoofd veld, tevens zul-1 len pas dan de voetballers zich op de cricketsport kunnen richten. In de hoofdklasse wordt dit seizoen een nieuwe op zet gehanteerd. De tien.' clubs spelen eerst een hal- ve competitie, waarna de bovenste vier doorgaan voor het kampioenschap en de andere zes tegen de- gradatie moeten strijden. „Ik hoop", aldus Gouka, „dat het met de voetballe rij wel zal meevallen. Vo-' rig jaar hadden .we daar-" door een verschrkkelijk slechte start en die kunnen1 we ons met dit play-off sy- steem niet veroorloven", v

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2