SPORT BRIEVEN Landjuweel niet cultureel beladen Westland-marathon: promotie Maassluis I HANDWERK VOORVOETEN Ger Hoogerwerf is uitgekeken op HBSS I1ITSLAGEN12345678 Maassluis wacht op uitspraak rechtbank VI£A2IrIBIeIr Fusie noodzaak voor Vlaardingen; Tennistoernooi krijgt een 'open' karakter Museumfolder Hargapark: aansluiting op riool van Dalen schoenen Van Loon net niet- Michael Numari weer sneller Wedstrijder^ vervroegd SPORTAGENDA RotterHrtTriB Nieuv/sblöd woensdag RW/ 25 maart 1987 De Palmboom (1) Archivaris G. van der Feijst noemt restauratie van molen De Palm boom geschiedvervalsing: „Nu zetten ze er een compleet nieuwe molen neer". Dat geldt misschien voor de bovenhelft, maar de on derhelft blijft authentiek en Jan Publiek zal toch het meest de on derhelft bekijken omdat de bo venhelft zo hoog is. Verder zie ik In de restauratie van De Palmboom een compensatie voor de sloop van de Oostmolen- stomp. Ik heb onlangs een link ge legd tussen Nazareth en Zwart- Nazareth; de wederopstanding van De Palmboom, die te maken heeft met de palmtakken van Palm-Pasen, zal de wederopstan ding van de timmermanszoon uit Nazareth weer een nieuwe dimen sie geven en daardoor de bijnaam van Schiedam, Zwart-Nazareth, In een nieuw daglicht stellen. Maar wat zou de laatste molenaar van De Palmboom en dat is toevallig mijn grootvaderervan gezegd kunnen hebben: „Treur niet, want ook al word Je tot de helft toe afgebrand, eens zal je verrijzen als een phoenix uit het zand". J. van der Hoeven, □en Haag P.S. Mijn opa heette Pieter Treurniet (1869-1950) en was eigenaar van De Palmboom, toen die in 1901 afbrandde. De Palmboom (2) Met verbijstering, ja ontzet ting, heb ik kennis genomen van de mededeling van drs. G. van der Feijst, onze geachte gemeentearchivaris bd. (of binnenkort dan), waarin hij aanbeveelt om onze vijfde mo len de stomp te laten die hij is en deze te omgorden met kli mop en ander kruid. Wij heb ben reeds vier molens, zegt hij, beter is om ons geld te beste den aan andere wellicht nuttiger doelen. Ik daag de heer Van der Feijst uit om deze doelen te noemen. Dacht hij soms dat wij ons moeten richten op bijvoor beeld de Lange Haven, waar zovele panden het voorbeeld van onze schone ruïne koste loos volgen en stuk voor stuk schilderachtig in verval gera ken? Moet daarheen ons goede geld? Laten wij het stadsbe stuur prijzen in zijn wijsheid, waarmee het verleden weer tot leven, wordt gewekt, zon der dat dat ons een stuiver hoeft te kosten. Keer op keer is reeds gezegd door bestuur ders en mensen van monu mentenzorg dat wij ons niet behoeven te schamen voor het jeneververleden van Schie dam. En ziet, manhaftig voe gen zij de daad bij het woord en herscheppen zij in woord en bouwwerken hetzelfde beeld van verpaupering als dat welk onze stad indertijd zo'n bijzondere naam heeft ge schonken, Loopt over de Lange Haven, medeburgers, en ziet wat reeds is bereikt in dit opzicht De Lange Haven en de Nieuwe Sluis, de kale Plantage, Kerk straat en Broersveld ademen weer geheel de sfeer, alsof de ondergang van de brandersnij- verheid pas gisteren heeft toe geslagen. Kaalslag en vervaL Dat onverbloemd durven to nen, siert onze stad. Daarom en de heer Van Gerreven de Bree die ik zo vaak in woord aan mijn zijde wist, zal het met mij eens zijn dient molen De Palmboom te worden opgebouwd. Met alle kracht. Laat die Lange Haven met z'n vervallen ge vels voor wat hij is en laten wij ons concentreren op de op bouw van een stedelijk speel tje, een hobby van enkelen. Laat het verval elders in de stad zegevieren. Richt de aan dacht slechts op de molen on der het excuus dat van hieruit een begin zal worden gemaakt met het stadsherstel. Volvoer de plannen die dat verzeker ik u van de groot ste opzet zijn die zich denken laat Want niet alleen zal mo len De Palmboom verrijzen. Om te onderstrepen dat het hier geen restauratie betreft doch een geheel nieuw ge bouwde molen, geen herstel maar een compleet nieuw be dacht bouwwerk, zal ook niet getracht worden deze molen het aanzien te geven van oud. Integendeel. Gekozen wordt voor de voorbeelden die de he dendaagse mens van de Ne derlandse molen her en der onder ogen worden gebracht. De Palmboom verrijst niet als een duplicaat van de vier mo lens die wij reeds hebben, maar wordt geheel uitgevoerd in glanzend Delftsblauw, met groene en rode lichtvensters aan de top en op de romp in sierlijke, manshoge letters 'Souvenir of Holland' en de 'Groeten van het Molencomi té'. En als wij dan toeristen hebben, dan tonen wij trots dat instrument van zelfverhef fing met de woorden*'Ziet wat onze stad heeft voortgebracht' en sleuren hem vervolgens met harde hand weg van de gevelwand van de Lange Ha ven, opdat hij nooit ontdekken zil ten koste waarvan. Cb.A. Stietz, Schiedam Peter Kortekaas, lid van de technische commissie van de Westland-marathcn, Gerda van Dijk, voorzitter van het comité, en voorlichter Yep Kramer hebben het volste vertrouwen in het loop evenement. MaassluisIedere verge lijking met de marathon van Rotterdam gaat mank. In de Maasstad is het organiseren van de loop over ruim 42 kilome ter immers een miljoe nenzaak. Hoe anders is het bij de Westland-mara thon. Voor 11 april staat de 18e editie op het pro gramma en gewerkt wordt met een budget van 200.000 gulden. Ter illustratie: het verlies van de Rotterdam-marathon bedroeg vorig jaar het dubbele: 400.000 guldea Het loopfeest, met ruim 3.000 deelnemers, kent ook dit jaar weer de start en finish in Maassluis. Het stadsbestuur van de Eerste Stad aan de Waterweg is ingenomen met het eve nement „Al is het promo tionele effect natuurlijk moeilijk af te meten", stelt Yep Kramer nuchter vast. Hij is lid van het organisa tiecomité en voorlichter In dienst van de gemeente Maassluis. „Als gemeente doe je er natuurlijk alles aan om je stad naar buiten toe zo goed mogelijk te verkopen. De Westland- marathon is daar uiterma te geschikt voor. De stad komt op televisie, er ko men tienduizenden men sen kijken. Het is ook leuk voor de eigen inwoners". Illustere namen, publiek strekkers, zullen ook dit jaar in Maassluis ontbreken. „Al komen uit heel veel verschil lende landen de deelnemers. De marathon staat interna tionaal gezien goed aange schreven. Wij betalen naar prestatie. Hoe beter een at leet loopt, hoe meer hij bij ons kan verdienen. Daar ma ken we van tevoneri afspra ken over", aldus Yep Kra mer. Bij het evenement in het Westland staat het geld dus niet voorop. Het is een sterk recreatief gebeuren, want het merendeel van het aan tal deelnemers denkt hele maal niet aan een positie in de kop van het klassement Bij al die duizenden, anonie me lopers staat het uitlopen van de wedstrijd voorop. Staatssecretaris Dick Dees zal op 11 april het startsein geven voor de loop. Het parcours heeft de organi satie dit jaar moeten aanpas sen, omdat vooral de ge meente De Lier moeilijk deed. Het gemeentebestuur wilde niet dat de lopers door de hoofdstraat zouden gaan. „Maar we zijn er met een aantal omleggingen toch uit gekomen", aldus Yep Kra mer. „Het blijft natuurlijk lastig. In Rotterdam lopen de atleten dwars door het cen trum van de stad, nota bene over de Coolsingel, en dat zou dan in De Lier met kun nen. We hopen dat we vol gend jaar voor een oplossing kunnen zorgen". Schïedam/VIaardingen/Maass- luïs De musea in de Water weg-regio en het Westland tre den binnenkort met een geza menlijke museumfolder naar buiten. De folder is bedoeld om het museumbezcek te stimule ren. Behalve informatie over openingstijden en toegangsprij zen wordt in het kort ook inge gaan op de collectie. De folder wordt maandag 13 april in het tuinbouwmuseum in Naaldwijk aan de verschillende burgemeesters overhandigd. Schiedam Gemeentewerken Schiedam begint in april met de riolering van sportpark Harga. Door de aanleg kan dit stukje Schiedam eindelijk worden aangesloten op het ge meentelijk rioolstelsel, waar door het vuile water niet meer op de singels wordt geloosd. Een aanmerkelijke verbete ring van de waterkwaliteit zal hier het gevolg zijn. De werkzaamheden zullen on geveer drie maanden in beslag nemen. De verenigigïngsge- bouwen van Spirit, FCN '66 en Schiedamse Boys, SVDPW, HBSS, Hermes DVS, Schie dam, SVV, UVG en GSS/De- mos worden op het riool aan- gesloten. Ook het wijkgebouw van de hoofdafdeling plantsoe nen in het park wordt aange sloten. Tot op heden wordt voor de opvang van het afvalwater ge bruik gemaakt van zogenaam de septictanks. In deze tanks wordt het afvalwater geduren de enige tijd bacteriologisch afgebroken. Na deze voorrei niging wordt het water ge loosd op de singels van de stad. Maassluis De bewoners van de Steen dijkp old er in Maassluis, die het gemeentebestuur aan sprakelijk hebben gesteld voor de gevolgen van de bodemver ontreiniging in de wijk, krijgen binnenkort een bnef in de bus met daarin de mededeling dat iedere aansprakelijkheid van de hand wordt gewezen en dat daarom ook geen schaderegeling wordtaangeboden „Juist omdat met op een een voudige wijze is aan te geven wie voor de schade aansprake lijk is, en omdat voor alle be trokkenen grote belangen op het spel staan, dient de juridische weg gevolgd te worden", aldus het stadsbestuur. De gemeente zegt wel toe te bevorderen dat juridische procedures zo snel mogelijk worden doorlopen. De bewoners van de Steendijk- polder hebben maanden geleden de gemeente Maassluis massaal aansprakelijk gesteld voor de gevolgen van de bodemveront reiniging. Pas nu komt de ge meente met een reactie. „Ik weet, en erken dat ook namens het college, dat het erg laat is, maar van opzet is geen sprake. We moesten bijvoorbeeld bij onze advocaat informatie inwin nen en dat heeft enige tijd ge duurd. Ook gaan alle andere werkzaamheden op het stadhuis gewoon door en soms moesten er prioriteiten gesteld wonden", verklaarde burgemeester -Hans van Es eerder deze week bij de behandeling van de brief in de commissie voor algemene zaken. De brief, die op verzoek van de verschillende partijen niet huis- aan-huis maar op naam bij de bewoners wordt bezorgd, gaat in, op de problemen die voor de ge meente Maassluis bij de aanspra kelijkheidsstelling om de hoek komen kijken. „Het is moeilijk aan te geven wie uit juridisch oogpunt aansprakelijk kan worden gesteld voor de schade, die wordt geleden. In het geval van de Steendïjkpolder zijn er tenminste drie partijen die daar voor in aanmerking komen; de bouwer van de woningen, de ge meente Maassluis en de gemeen te Rotterdam", wordt in de brief aan de bewoners gesteld. „Is de gemeente Maassluis aan sprakelijk voor de schade, omdat de gemeente verontreinigde grond verkocht heeft? Is de ge meente Rotterdam aansprake lijk, omdat deze gemeente de Steendïjkpolder heeft opgespo ten met verontreinigd haven- slib? Of is de bouwer van de wo ningen aansprakelijk, omdat deze geen goed produkt heeft geleverd? En wat is de betekenis van de contractuele uitsluitin gen?" vraagt de gemeente Maas sluis zich in de brief af. In de ogen van het gemeentebestuur moet de rechter nu eerst een uit spraak doen. Vlaardingen Met een gift van het comité ZomereegeË is de stichting Vlaardings Land juweel weer een stapje dichter bij het doel gekomen. Geheel onverwacht kon voorzitter Jacq, J. Koedood deze week drieduizend gulden in de kas van het artistieke festijn stor ten De bijdrage van het zegel- comité is meer dan welkom, want er gaapt nog een gat van circa 50.000 gulden in de be groting. De organisatie van de vier crea tieve zaterdagen in juni kost on geveer 75.000 gulden. De ge meente neemt 10.000 gulden voor haar rekening, de rest moet de stichting zien los te peuteren bij particulieren en bedrijven die in ruil daarvoor op het Landjuweel reclame mogen maken voor hun produkt Sponsoring is ook bij culturele evenementen niet meer tegen te houden, geeft Ad van Peperstra ten van de stichting toe. Mis schien heeft Van Peperstraten het daarom liever over een 'crea tief dan een 'cultureel' gebeuren. „Cultureel is trouwens zo'n bela den woord". Het Vlaardingse Landjuweel, ge ïnspireerd op de feesten die de Rederijkere in de late Middeleeu wen hielden, moet het gezien het krappe budget vooral van ama teurkunstenaars hebben. Met uit zondering van enkele professio nele en dus dure jazzbands worden de meeste attracties ver zorgd door liefhebbers. Onder die massale inzet van zondagsdich ters en vrijetijd-acteure hoeft de kwaliteit echter niet te lijden, verzekert Van Peperstraten. De doelstelling van het Landju weel is trouwens in de eerste plaats de bevolking in contact te brengen met de meest uiteenlo pende vormen van creativiteit VLaardingen mist zo'n evene ment al jaren, want tussen Ko ninginnedag en het Haring- en Bierfeest ligt zowel qua tijdstip als karakter een diepe afgrond. Tus sen eind april en begin september gebeurt er mets opwindends in de binnenstad. Vroeger was het Landjuweel een competitiestrijd tussen de rederij kerskamers uit verschillende ste den. Het winnen van een 'toneel concours' is nu naar de achter grond geschoven. Van Peperstra ten: „De beste omschrijving van het nieuwe Landjuweel is: - van punk tot wandelconcert". Jonge ren die gelegaliseerd met hun spuitbus aan de slag willen, zijn net zo welkom als violisten die een stukje Vivaldi spelen. Of het Vlaardmgs Landjuweel ooit zal uitgroeien tot een regio naal of zelfs landelijk evenement, hangt grotendeels af van het wel slagen van de eerste aflevering. Aan de organisatoren zal het niet liggen. Het stichtingsbestuur, dat deze week een informatie-avond belegde in café De Lijndraaier, had zich, om alle twijfel over de ernst van de bedoelingen weg te nemen, kakelbont uitgedost Muziekmuseumdirecteur Ton Stolk had het uiterlijk van een gebochelde middeleeuwer aange nomen, Cees Romers (van de Culturele Raad) had zijn baard met meel bepoederd en een schooreteenvegershoed opgezet en mr. Tineke van Lier-te Flier- haar was in haar narrenkostuum nauwelijks herkenbaar als de echtgenote van de Vlaardingse burgemeester. Alleen Jacq. J. Koedood zag van dergelijke stra- patsen af: in zijn grijze managers kostuum bleef hij zakelijk sigaren Sioux schoenen worden met de hard gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebben een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde leest uw voeten volledige steun. Vraag dus by ons naar Sioux. Wie er een past, trekt hem aan. Nog laren en jaren. uw schoenenzaak -„Or, Kuyperkade 13 - Maassluis - Tel 01899-12427 Mode In dames-, heren-en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel, 010-269029 MODESCHOENEN - TASSEN DIJKSTAL-3111 EE SCHIEDAM Broersvest 135, Telefoon 4260492 door DONALD BAX Vlaardingen De fusie plannen van de volleybal clubs Vlaardingen en De Blaakse/VOS hebben gis teravond een eerste basis gekregen. Het bestuur van VCS zal binnen drie weken een buitengewone leden vergadering uitschrijven, waarin de samensmelting uitgebreid uit de doeken zal worden gedaan. Bij Vlaardingen heeft men het merendeel van de leden al gepolst en is men tot de conclusie gekomen, dat een fusie de enige mogelijk heid tot overleven is. Dat standpunt manoeu vreert VCS automatisch in de positie van de eisende partij. Voorlopig heeft het er alle schijn van dat de Schiedamse leiding zich blindstaart op de extra di visieplaats die het zich via een fusie verwerft. Dat past dan weer prima in de filosofie van VCS-voorzit ter Peter van der Gugten, die al meermalen heeft la ten doorschemeren een voorstander te zijn van een prestatief ingestelde vere niging met een pyramxdale d 00 rstroming. Zeker is dat Vlaardingen geen negatief saldo mee-, brengt Het water is de club inmiddels wel dusda- - nig tot de lippen gestegen, dat men het eerste team volgend seizoen uit het di-_ visievolleybal zou moeten terugtrekken om de zaak financieel draaiende te"X houden. Aan te nemen is tevens, dat zeker in de be ginfase een scheiding zal worden aangebracht tossen. in Vlaardingen en in Schiep dam spelende teams. Bij -1 VCS zijn daarover, nog^.. voor men er goed en wel-*- over heeft gespreken, dew meningen verdeeld. door RENE DONS Schiedam Bij menig voet balfanaat was sprake van ver rassing, toen het vertrek van Ger Hoogerwerf bij HBSS be kend werd gemaakt De Vlaardingse oefenmeester was immers al negen jaar aan de derdeklasser verbonden, waarvan de eerste vijf jaar als jeugdtrainer. Na het vertrek van Roel den Hartog nam hij met veel succes de hoofd macht over. Hoogerwerf deed echter heeft een flinke stap teruggedaan door volgend seizoen bij De Hollandiaan aan de slag te gaan. „Ik kan mij voorstellen dat mijn aangekondigde vertrek insloeg als een bom", zegt Hoogerwerf. „Ik ben een beet je uitgekeken op HBSS en wil een nieuwe uitdadigïng. Bij enkele clubs heb ik gesollici teerd, maar door De Hollandi aan ben ik benaderd. Na een aantal gesprekken zag ik ze ker mogelijkheden bij deze club. Een spelersgroep, die nog weinig succes heeft gehad, valt ten allen tijde op te pep pen. Dat mis ik een beetje bij HBSS. De spelers kennen mij door en door, deze vlieger gaat andersom ook op. Het leek mij daarom verstandig een punt achter mijn HBSS-periode te zetten. Na zijn dertienjarige actieve voet balperiode bij VFC, stapte Ger Hoogerwerf bij HBSS binnen. „Sommige spelers heb ik al in de D-jeugd onder mijn hoede gehad. Toen ik de overstap maakte van de jeugd naar de selectie, heb ik een aantal van deze spelers mee genomen. Het eerste seizoen ein digde wij op de tweede plaats in de vierde klasse. Een jaar later volgde het kampioenschap. Toen plukte ik de vruchten van mijn werk. Vorig seizoen eindigden Ger Hoogerwerf...'Er zijn dit sei zoen veel spelers weggevallen'... wij op de vierde plaats", blikt Hoogerwerf terug. Op dit moment is er de klad inge komen bij de Schiedamse derde klasse r. Niet alleen de prestaties vallen dit seizoen tegen, ook de ledenaanwas bij de jongste jeugd stokt Blessures „Er zijn dit seizoen veel spelers weggevallen. Ton Gunter, Leen Rademaker, Roel den Hartog en Bas van der Leye hielden het al lemaal om verschillende redenen voor gezien. Ook bleef ik niet verschoond van blessures. Als er dan weer eens eentje terugkwam, was er wel weer een ander, die een ernstige blessure opliep. Wout Griep en Rob Rosman zijn nog steeds uit de roulatie. Ik wil mij er niet achter verschuilen, maar het komt het zelfvertrou wen van de groep natuurlijk niet ten goede". In de resterende wedstrijden moeten de Schiedammers de mouwen nog flink opstropen om prolongatie van het derdeklas sersschap te bewerkstelligen. „Ach", zegt Hoogerwerf, denk met dat wij zullen degrddg- ren, maar wij moeten wel op onze1 hoede zijn. In de laatste wedsfrijJ* den spelen we tegen de staart", clubs uit de afdeling. Als je teveel' punten verspeelt, kan het moet- lijk worden. Ik hoop dat Ger Prjb (nu VFC, red) volgend seizoen, een derde kiasser krijgt en ik'dji een fijne wijze aan de slag kan bij De Hollandiaan", besluit -Ger Hoogerwerf rijn relaas. Schiedam Het Schiedamse tenniskampioenschap voor dub bels bleek in Kethelhage de voorbije weken opnieuw in een behoefte te voorzien. Dat werd niet alleen onderstreept door de aanwezigheid van wethouder Luub Hafkamp bij de prijsuitrei king, maar vooral door de meer dan driehonderd partijen die m negen categoneen werden ver speeld. Dit jaar was ook nog eens een veteranentoernooi in het pakket opgenomen. De uit Joke van der Most, Simon van. Vliet, Peter de Leede en Rem Hengst bestaande wed strijdleiding speelt met de ge dachte om het evenement vol gend jaar niet tijdens een aantal weekeindes af te werken, maar in een hele week. Gezien de gro te belangstelling overweegt men tevens het toernooi open te stel len voor spelers van buiten de stad Schiedam. Ook het gelijktijdig afgewerkte badmintontoernooi onderging een aanzienlijke uitbreiding, met enkelspelen en dubbels in zowel een wedstrijd- als recrea tiecategorie. Van de 450 badmin tonners in Schiedam, verdeeld over twaalf clubs, waren er 111 Kethelhage ongeveer zeventig van de partij. De organisatie was in handen van TSF, dat via Cees Noevers, Judith Bremmers en Peter Schotman z'n zaakjes uit stekend voor elkaar had. HOCKEY Standen DaiflM tweede klus* Ai 1. Groen Geel 13-24 (46-6). 2. Asvioo 13-22 (23-4). 3. Spirit 13-18 (33-12). 4. Krimpen 13-14 (28-23), 6. Te Wervo 13-14 (12-19). 6. Rijswijk 12-11 (11-14), 7. Cartouche 12-11 -18(2(1 7). 2. Pollux 12-17 (25-11), 3. HDS 12-17 (19-9), 4. Everorffan 12-14/21-14), S. Pijnao- ker 12-12 (21-18), 6 Westland 10-10 (14- 16). 7. Alphen 10-10(10-13), 8. Reeuw!Jk 10- 8 (10-20), 9. VCL 12-5 (4-21), 10. 8Jelsw1[k 11-3(6-19); Heran NnUkliiM A: 1. Leo nid as 13-20 (38-20), 2. Push 13-20 (22-9). 3 Warande 13-15 (22-19). 4. ZWart Wit 13-14 (22-20), S Ring Pass6.DSHC 13-12(16-26), 7. Spirit 12-11 (23-25). 8. Asvkm 13-10 (26- 35). 9. Groen Geel 13-8 (13-20), 10. Wens DJ 13-5 (12-26); Heren tweede kleaee A: 1. Roomburg 12-21 (33-10). 2. Forescate 13- 20 (37-12), 3. OopJe 13-19 (26-15), 4. Ever green 11-14 (21-14), 5. Aiedo 13-14(26-22), 6 Cartouche 13-10(11-20), 7. VCL 12-8(10- 27). 8. Aeoius 13-8 (13-29), 9 Pollux 11-5 (12-23), 10 Zoetermeer 13-5 (9-26) DAMMEN Standen Schiedams kampioenschap: Kooldklawe: 1. Ron Höusdensen Plet Bas- tlaanse 4-7,3 Tiny Mous 5-6,4Peter Lans bergen 6-6,5. Wlm Vrijland en Gen van Wil ligen 5-5.7. Paul Boerrigtfer en Edwin da Ja ger 3-3. 9. Leo Mous en Rob van BJk 4-3, 11 Thijs Huys 4-2. t2. Dirk van Schalk S-2; Eerste klasse: 1. Matthleu Smit 5-9, 2. Joop van dar Schalk 5-B, 3 Jan Luiten 4-6. 4 TheoVnJIand 5-6.5. JoopSmi! 5-5,6 Ro nald van Dijk 4-4, 7. Peier Bakker 3-3, B Erik Geldof en Jan Brenvan 3-2, 10. Bart Qulst 5-2.11Frans van der Veer en Lau VIb 4-0: Tweede klawa: V Jan Lucassen 6-11 2, Harm Ruiiw 4-7.3 Erik Bhaggoe 4-6,4, Leo Metonl 5-6,5. André K ouwen hoven 4-5, 6. Joop Bisschop. Hans de Buck en Hans Lansbergen 5-5, Tweede klasse (Jeugd): 1. Bram van der Letje 9-15.2. Djlno van Rus sol 9-13,, 3. Patrick Brulnsel 8-11,4. Miran da Huailng 7-10.5. Menno Rietveld 8-9. 8 Peter van Winterswijk en Hans Hommel 9-9, 8. Roberto van Russet 9-6, 9. Regina van der Letje en Nettle van der Lee 9-2. TENNIS Uitstegen Schiedams kampioenschap voor dubbels gehouden in Kethelhage: HD-C; 1, tvo Adriaanaens en René Koning, OD-C; 1Addy Bekker en Gré Oilhof. GD-C: 1Berry Schiiperoord en Ivo Adrlaansens, HD-D: 1. Hans Kiel nlugten ben en Ruud Boudewijn; DD-D: t. Ank van Diggelen en Elty Vrijland. GO-D: 1 Sandra de Vathen Ed Tettelaar: HD-veb 1. Wfm Hoppe en Wlm Plat: DD-vet: 1. Renate Gróne/etd an Joke Maarieveld, GD-vak 1. Joka Maarievetd en Hans de Rutter. BASStINTON Uitslagen Schiedams kampioenschap gehouden in Kethelhage: heren enkel: 1. Jan Good, heren dubbel: 1. Ruud van Oor schol en Jaco van Leeuwen; damea enkel: 1. Denlse Eygendaal; dames dubbel: 1.De- nlse Eygendaa! en Judith Bremmers, ge mengd dubbel: 1. Denlse Eygendaal en Casper van de Broek. Recreanten: heren enkel; 1. Richard de Jong, damea enkel: 1. Adrie van Oorschot; dame» dubbel: 1, Martha Koedoot en Joke Horsmeljen haren dubbel: 1. F. Putters en R. van der Leeden, gemengd dubbel: 1. Petra en Chris Sloot weg. VOLLEYBAL Stand eerste divisie B heren: 1. Gee- vera/P&P 19-50, 2- BOVO 19-43, 3 De Blaak6e/VCS 19-39. 4. Wimegen'7319-37, S. WC 19-34.6 Datak/SDO 19-26,7. Pan- cratiu3bank/VCH 19-25, 8 Nshua/VCG 2 19-24,9. Vlaardingen 19-23,10. VC Utrecht 19-22,11. Morres/Hulst 19-10 (d), 12. Avan- j_ 119-9 (dj. Vlaardingen Jeffrey van- Loon moest heel even een brflkX wegslikken. De voor het Vlaar dingse VZC uitkomende gehaat dicapte zwemmer bleef op de 200 meter schoolslag slechts- tweetiende van een seconde ver wijderd van een nieuw wereld record. Van Loon, tevens lid van. De Ooievaars, liet de klokken stoppen op 3 07.9 minuten. Wel was deze tijd goed voor ger?.. nieuw Nederlands record. Zon dag verschijnt hij in het Kolp'a-'l bad opnieuw op het startblok om; alsnog te trachten op deze al-' stand een nieuw wereldrecord neer te zetten. Leiden Michael Nurnan";!^ verde tijdens de vierde en laatste wedstrijd van de KNZB/C-com-" petitie weer een prima prestatn»r De zwemmer van het Vlaar dingse VZC won de 400 meter wisselslag in de persoonlijke besttijd 5.19 3 minuten (was 5.31.3). Sonja Stein zette haar clubre cord op de 100 meter ondei®, 1 jaar scherper. Zij kwam nirruit op 1.18,7 en ook dat was gocil voor een gouden plak. Léon van iJzerloo vlinderde naar goud-óp de 100 meter. Zijn tijd van LOjlP was eveneens een nieuw per soonlijk record Vlaardingen De strijd om de Rotterdams Nieuwsblad Cup 1987 gaat in het district 2, waar aan uitsluitend clubs buiten Rot terdam ten noorden van de Nieuwe Maas deelnemen, op be scheiden schaal een week eerder van start Commissielid Henk Roomer heeft toestemming gegeven twee wedstrijden te verplaatsen van dinsdag 7 april naar dinsdag 31 maart. Het gaat om de ont moetingen Schiedamse Boys HBSS en V VK—Fortuna VI. Het treffen tussen Berkei en VDL (zat) is voor zaterdag 4 april (aanvang 14.30 uur) op het programma gezet. De voor dins dag 7 april vastgestelde wed strijd DCVOlympus Schiedam begint niet om 18 30 uur, maar - om 19.30 uur. Tip» *oor deze rubriek kunt u doorgavan son de sportredaktFe van deze krant (Poetbu* 110, 3130 AC Vtaardlngen). De «portredaktle Is telefonisch bereikbur onder nummer 010-4345209. WOENSDAG25MAART I Zul voet bek Wegtwijkhal Vlaardingen: I 21.00 VSV—Animo H, 21.45 RKWiXi- GWS *-4 DONDERDAG 26 MAART -J'ï. Volleybal: 19.30 Sunlight—RVC/Ubanón 5 (d), 21.15 ShellRovok 5 (d); Zaatvoetfiat 20 0QCKC—HBSS(d). TÜ/! 1 VRIJDAG 27 MAART Waterpolo: 21.30 De velVZC (h); Volley- bal: 20.15 Holy—Rovok (d>, 21-30 FfBKfi- Mevo2(h).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2