Nieuwland krijgt luxe appartementen Hoogstraat- winkeliers in marketing HANDWERK! V00R3/0ETEN mmm bagbusb Vlaardingse huisartsen: nu eigen telefoondienst 'Onderwijsactie is mosterd na de maaltijd' ®®0©®©0© 0GHIEH1SSHE SBÜRIHI r NIH* WlïfBlIS CBHMf Anderhalf jaar geëist na overval op Novotel van Dalen schoenen tSUtfereJSwrsje Afscheid van wethouders Eerste specie Visserij - museum Bankovervaller gearresteerd Auto-inbraken Bromfietser botst op auto Koopavond vervroegd Scbeeres heeft eigen toernooi Prijzengeld voor Orion ■WMÏBWEE IHawraUm 6. 3131 BC Waaiamjen. PosIN, 11P. 3130 AC VlaaM^en Telefoon; OlO-foeEa;,, 435MS6,43S0S57 - semelredacléen 7375MS WOENSDAG 8 APE1L 198? ^.J. Kreeft (arts) en A. Auperlè (directeur Alarmcentrale Vlaardingen} ondertekenen het contract voor de nuisartsendienst. Vlaardingen Niet uit onte vredenheid met de dienstver lening, maar omdat zij de ser vice aan hun patiënten willen vergroten, hebben de Vlaar dingse huisartsen hun contract met de boodschappendienst opgezegd. Wie in het weekend een dokter nodig heeft, moet met ingang van 15 april niet meer het overbekende 4206611 draaien, maar 4340403, het nummer van de nieuwe huis- artsendïenst. De rode telefoon bij de Alarmcentrale Vlaardin gen wordt dan met voorrang opgenomen. Met het contract, dat gisteren werd ondertekend ten kantore van de ACV in industriege bied Het Scheur, gaat een oude wens van de Vlaardingse huis artsen in vervulling: een eigen telefoonnummer om informa tie aan patiënten door-te geven en boodschappen op te nemen. De artsen vinden de Rotter damse boodschappendienst te regionaal van opzet. „Die be dient zoveel steden, en er zijn zoveel instellingen bij aange sloten, dat wij maar een klein onderdeel zijn van hun pak ket. Wij hebben liever onze ei gen dienst", aldus A.J. Kreeft, voorzitter van de Vlaardingse huisartsenkring. Door die brede dienstverle ning van de boodschappen dienst kwam het herhaaldelijk voor, dat patiënten die 's zater dagsmorgens de naam van de dienstdoende dokter opvroe gen, een tijd op antwoord moesten wachten. Ook kwa men er soms vergissingen voor. Zo kon het gebeuren dat de Vlaardingse dokter De Vries patiënten van een gelijk namige collega uit Rotterdam aan de lijn kreeg. Feitelijk wilden de Vlaarding se huisartsen al jaren een cen traal telefoonnummer in eigen stad, maar de onderhandelin gen met de gemeente en het Holyziekenhuis liepen telkens stuk op hoge kosten of onwil. De Alarmcentrale Vlaardin gen, die ook boodschappen op neemt voor het bedrijfsleven, was wel bereid als contactper soon op te treden. In de meldkamer vol elektro nica staat de alarmtelefoon van de huisartsen naast die van glashandel Kok. Rinkelen beide telefoons tegelijk, dan krijgt de medische hulp zoe kende patiënt eerder antwoord dan de opbeller die een ruitje •wil laten inzetten. Rotterdam Een uit Colum bia'afkomstige man was, nadat hijlna een overval op het No votel in Schiedam door de po litie was gearresteerd, zo bang geworden 'dat zijn kinderen kennis zouden nemen van zijn hechtenis, dat hij een valse naam opgaf. Pas gisteren, toen hij voor de Rotterdamse recht bank verscheen, kwam het leugentje om eigen bestwil uit. De, officier van justitie toonde echter weinig medelijden en eiste een gevangenisstraf van andeihalf jaar, met aftrek van voorarrest tegen hem. Op 15 januari had de Columbi aan via een valse sleutel toe gang gekregen tot enkele ho telkamers in het Novotel. Hij nam cheques, geld en verschil lende creditcards weg. Be- drijfsrechereheurs hadden de map echter door en arresteer den de insluiper. In de lift, op weg naar de begane grond, probeerde de verdachte aan zijn -bewakers te ontsnappen door de twee CS-gas in de ogen te spuiten. Hij kwam echter niet ver. Buiten werd hij alsnog door personeel van heVhotel ingerekend. ï,Het was een stommiteit", ver klaarde de man gisteren te genover de president van de rechtbank, mr. Beijnen. „Ik had mijn been gebroken en kon daardoor al tien maanden ruet werken. Ik weet niet waarom ik het heb gedaan; ik verkeerde in psychische nood". De Columbiaan woont in Roosendaal bij zijn vriendin. Ben verblijfsvergunning heeft hij echter niet, omdat hij re gelmatig buiten Nederland vertoeft Hij is als commissio nair verbonden aan een Co- lumbiaans handelsbedrijf en werkt als zodanig in verschil lende havens in Portugal, Ita lië en Spanje. „Ik werk op provisiebasis. Werk ik, dan verdien ik geld, maar zodra ik niet doe, staat er ook niets te genover. Ik kon al tien maan den niet uit de voeten, wilde weer iets doen en toen heb ik me door een vriend laten overhalen om naar Schiedam te gaan". De twee mannen gingen sa men naar het hotel, maar de maat van. de Columbiaan bleef buiten wachten. „We hadden niets afgesproken. Ik zou de spullen halen en achteraf iets krijgen. Welk deel van de bult wist tk ook niet". „Daarom ook kun je deze man geen uitlokking ten laste leg gen", aldus de advocaat van de verdachte, mr. Kamminga. „Het geheel was zeer amateu ristisch van opzet". De officier van justitie was een andere mening toegedaan: „■Het is niet niets, een bijtende, irriterende stof in de ogen spuiten om te ontsnappen. Daarom is een straf van an derhalf jaar op zijn plaats". Uitspraak op 21 april. Vlaardingen De vertrokken wethouders IJsbrand van der .Velden en Kees van der 'Windt krijgen woensdag 15 april in het stadhuis aan de Markt een afscheidsreceptie .aangeboden. Het is alleen een afscheid van hun functie, niet .van hun politieke loopbaan, want beiden blijven deel uit maken van de PvdA-fractie in de gemeenteraad. "Derreceptie duurt van vier tot zes uur. Schiedam Het gemeen telijk Woningbeheer heeft een uniek plan ontwik keld voor vijf galerijflats in wijk Nieuwland. Naast het vastgestelde groot on derhoud kunnen de vier etages hoge flats in de Dr. Kuyperlaan en de Van Karnebeekstraat een lift krijgen, voorts een hard- glazen afsluitwand langs de galerij, een slot op de hoofdingang en brieven bussen in de entreehal. Ook worden bel en huis telefoon naar alle wonin gen aangelegd. Bovendien stelt het Woningbeheer voor, de zo tochtige door gangen onder de flats af te sluiten; daar komen ga rages en bergruimten. De verbeteringen kunnen pas van start gaan, als meer dan zeventig procent van de flat bewoners hiermee akkoord gaat. Binnenkort neemt het Woningbeheer, Schiedams grootste verhuurder, contact met hen op. Gisteravond adviseerde de raadscommissie stadsvernieu wing en volkshuisvesting het Woningbeheer stond in de vergadering toch al centraal positief over de plannen. Bijna alle kosten betaalt het Wo ningbeheer uit een post expe rimentele bouw, dus uit de re serve van de dienst. Daarom zal maar een geringe huurver hoging worden doorberekend van 23,50. Daar zit onder houd en energieverbruik van de lift bij ingerekend. De vijf flats in Nieuwland vor men aldus een nieuw experi ment. Ook op internationaal niveau wordt op dit moment naarstig gezocht naar verant woorde verbetering van soort gelijke naoorlogse portiek- en galerij woningen. Op sommige plaatsen is men zelfs zover ge gaan de bovenste twee etages te slopen en de rest om te bou wen tot eengezinswoningen. Zo drastisch wiJ het gemeente lijk Woningbeheer in Schie dam niet te werk gaan. Daar om heeft de dienst ingespeeld op concrete feiten en wensen van de huidige bewoners. Nieuwland vergrijst. Met deze voorzieningen wil de gemeen te proberen de woningen voor ouderen geschikt te maken, opdat zij'zich veilig voelen en tegen zo laag mogelijke woon lasten nog lang in hun woning kunnen blijven wonen. Nog niet duidelijk is of dit ex periment ook in andere flats in Nieuwland kan worden toe gepast. Want de reserves van het Woningbeheer, waaruit deze verbeteringen worden betaald, zijn niet onuitputte lijk. Omdat hier toch al groot onderhoud was gepland, zijn de extra verbeteringen meteen voorgesteld. Volgens wijk- en bewoners vereniging Wonen Leven Nieuwland is er bij de bewo ners groot enthousiasme voor de voorstellen. „Geregeld ko men verzoeken binnen om de ingang met een slot af te slui ten. In het verleden waren de flats vaak doelwit van vanda lisme", aldus secretaris Elgers. Een bewoonster reageert vol optimisme: „Het worden luxe appartementen!" Het Woningbeheer gaat onder zoeken of door het ministerie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieu voor sommige onderdelen van de verbetering subsidie kan. wor den verstrekt. Hans van Kleef, wethouder voor stadsvernieu wing en volkshuisvesting: „Wij willen bewijzen dat het mogelijk is de flats te behou den". Ook van hem krijgen de plannen volledige ondersteu ning. Ex- - netten boetsterW. Boerdam- Schuiten werpt de eerste specie. Vlaardingen - „Dondert u het er maar in". De euforie van het heuglijke moment moet direc teur Joop van Dorp van het Visserijmuseum tot dat weinig parlementair geformuleerd verzoek hebben aangezet. De 86-jarige ex-nettenboetster mevrouw W. Boerdam-Schouten nam zich gisteren die woor den niet ter harte. Zij verrichtte de officiële handeling voor de uitbreiding van het jubile rende museum in een bedaagd tempo. De specie voor de stalen buisfundatie werd schep voor schep uit de kruiwagen in het daarvoor bestem de gat gegooid. Van Dorp bekortte het gebeu ren door een handje te helpen en de lading in één keer leeg te storten. Als er iemand heeft genoten van het startsein voor de nieuwbouw, dan was het eregaste me vrouw Boerdam- Zij greep de gelegenheid aan om uit volle borst het loflied op haar Haring- stad 'Vlaardingen bovenal' te declameren. De plechtigheid bleef verder beperkt tot het op hoesten van cijfers en de aankondiging dat het museum gaat knokken om in totaal een half miljoen te vergaren voor het grotere onderko men aan de Westhavenkade. De stichting Jubüeumprqject heeft het ambi tieuze uitbreidingsplan in een jaar tijd dankzij 359,000 gulden aan giften handen en voeten kunnen geven. Op drie fronten wordt gepro beerd het restant bijeen te sprokkelen: via con tacten met bedrijven, acties onder particulieren en contacten met 'een' overheidsinstantie. Echt grote problemen zijn er niet meer te ver wachten, want met garantietoezeggingen is er nog maar een gat van 60.000 gulden te dichten. Schiedam De politie heeft een 28-jarige Schie dammer gearresteerd op verdenking van twee bankovervallen in Ridder kerk. De man wordt ervan verdacht dat hij op 24 fe bruari en op 19 maart het filiaal van de Rabobank aan de De Genestetstraat in Ridderkerk heeft be roofd. Bij de overvallen werd in totaal 61.000 gul den buitgemaakt. In het belang van het on derzoek is de Ridderkerk- se gemeentepolitie zeer te rughoudend met informa tie over de arrestatie. De politie is de Schiedammer op het spoor gekomen, na dat getuigen zijn auto in de buurt van de bank had den zien staan. Van de buit van de overval is nog steeds niets teruggevon den. Schiedam In Schiedam zijn in drie dagen tijd acht auto-inbraken gemeld, uit de opengebroken wagens werd de radio-cassetterecorder gestolen. Gemiddeld bedroeg de schade zo'n achthonderd gulden. In één geval bleek de recorder zo stevig in het dashboard bevestigd dat de dief zijn poging opgaf. Hij nam genoegen met enkele kookboeken die in de auto lagen. Schiedam Een 66-jarige Schiedammer is giste ren door een verkeersongeluk in het ziekenhuis beland. Op de Mgr. Nolenslaan botste de man met zijn bromfiets op een auto, die een parkeerhaven uitreed. Vlaardingen Bij wijze van uitzondering is"1 er volgende week vrijdag in Vlaardingen en Maas sluis geen koopavond. In verband met de viering van Goede Vrijdag wordt de koopavond een dag vervroegd. Voor Schiedam is donderdag de ge bruikelijke koopavond. Schiedam Burgemeester Scheeres is kennelijk een goede baas voor de Schie- damse politieagenten. Het tiende zaalvoetbaltoernooi, dat de politiesportvereni- ging 9 april in de Mar griethal houdt, is namelijk naar hem genoemd. Als vanouds strijden zestien teams een dag lang om de prijzen. Behalve twee Schiedamse politieploegen vaardigen ook Vlaardin gen en Maassluis en de Schiedamse brandweer een team af. De wedstrijden beginnen om negen uur en duren tot half vijf. Uiteraard wor den de prijzen daarna door burgemeester Scheeres uitgereikt. John Knegt: „Onverwachte dus onverplichte, gratis dienstverleninq Is het toverwoord". doorCARELv.d. VELDEN Schiedam Indien Schie dammers binnenkort bij één van de de vele kle- dingboetiekjes op de Hoogstraat eens voorzich tig informeren of zij aan een groene broek met flu- oriserende blauwe ballen kunnen worden geholpen, moeten zij niet vreemd opkijken als de verkoop ster ter plekke hun broekmaat op gaat meten. De reden? Zij gaat de broek ter plekke maken, zich duizend maal excuse rend dat zij het betreffen de produkt niet uit voor raad kan leveren. Vlaardingen De Govert Maanschool in de Westwijk is maandag 13 april de enige Vlaardingse basisschool, waar de vlag niet halfstok hangt. Directeur M.J- Slagboom heeft beslist dat zijn school niet meedoet aan ae massale pro testactie tegen de bezuinigin gen van minister Deetman. Op de petitie, die Deetman maandag bij zijn bezoek aan het Vlaardingse stadhuis (de minister houdt daar een rede over het onderwijs aan vol wassenen) wordt aangeboden, zullen de namen van het team van de protestants-christelijke Govert Maanschool ontbreken. Maassluis De atleten, die zich hebben aangeslo ten bij de organisatie World Runners en die meedoen aan de West- land-marathon, zullen het prijzengeld beschikbaar stellen aan de stichting Orion in Maassluis. De bij de marathon betrokken gemeenten Maasland, De Lier, Naaldwijk, 's-Gravenzande, Monster en Maassluis hebben besloten het bij de door de at leten bij elkaar gelopen bedrag te verdubbelen. De nummer twee van het vo rige jaar, de Nederlander Adri Hartveld, baarde opzien in de editie van 1986 door zijn prij zengeld af te staan aan Unicef. Inmiddels heeft Hartveld zich aangesloten bij de World Run ners. In de Westland-mara- thon komen verder Harry Cla que, John Davies en de favo riete bij de dames, Annie van Stiphout, uit voor de World Runners. Met het geld hoopt de stichting Orion één' van de projecten in Ghana extra te ondersteunen. Tijdens een bijeenkomst in het stadhuis van Maassluis zal de oud-ambassadeur in Ghana voor Nederland, Bijlsma, don derdagavond de promotïeprijs van de stichting Internationale Westland Marathon uitreiken. Ook zal hij verslag doen van de activiteiten van Orion in Ghana. Slagboom maakt zich welis waar zorgen om de werkgele genheid, die door de bezuini gingen op de scholen in het gedrang komt, maar hij vindt dat in de eerste plaats een pro bleem van de onderwijzers. Hij is er daarom op tegen dat ou ders en schoolkinderen bij de actie worden ingeschakeld; „Die moeten wij niet lastig vallen met onze moeilijkhe den". De directeur vindt de actie op 13 april, waaraan alle overige openbare, katholieke en pro testants-christelijke basisscho len wel meedoen, bovendien „een beetje mosterd na de maaltijd". De bezuinigingen in het onderwijs waren eind vo rig jaar actueel, aldus Slag boom. „Destijds hebben wij een protestbrief naar Den Haag geschreven. Er is geen enkele aanleiding dat nog eens over te doen". Deze radicale ommezwaai",in het winkelbeleid zou Schte-j dam dan te danken hebben aan mr. John Knegt, die gis teravond een lezing hield voor de Hoogstraat-winkeliers „in, Sitton's partyhouse. Knegt, als pionier van het marketingwezen bekend staand als de Nederlandse» marketing-goeroe, sprak over, het marketing-concept. De kern van dit concept bestaat' volgens Knegt uit de mentali-; teit van het bedrijf; de manier waarop het totale personeel de zaken aanpakt. „Je kunt ad verteren wat je wilt, maar de omzet zal je toch in de winkel waar moeten waarmaken", al dus de marketing-man. „De benadering van de klanten door het personeel bepaalt of zij tevreden over u zullen zijn; en belangrijken hoe uw zaak op de lange termijn bekend zal komen te staan. Pas als men sen positief over uw bedrijf denken, kunt u met behulp van reclame dit effect verster ken", aldus Knegt. Het lijkt een waarheid als een koe, maar volgens Knegt zijn slechts zeer weinig oncLrne- mers in staat marktgericht te denken. „Ondernemers heb ben slechts één opdracht en dat is de klant van zijn proble men afhelpen, uiteraard tot wederzijds genoegen. De En gelsman, die doorhad dat daar woonachtige Mohammedanen problemen hadden de juiste 'bidricbting' te vinden mét het aangezicht naar Mekka -j- werd multi-miljonair met het verkopen van bedkompassen*'. De aanwezige detaillisten luis teren geamuseerd toe, sommi ge driftig aantekeningen ma kend. In de pauze verzucht een ondernemer: „Het zijri mooie verhalen, maar wat doe je ermee in de praktijk?" J Knegt, sprekend op uitnodi ging van de winkeliersvereni ging Hoogstraat, had echter toch nog wel wat tips voor de Schiedamse ondernemers, die meestal hun prijzen en de aan geboden waar als een constan te beschouwen. „Onverplichte en dus onverwachte serviceris hetgeen u van uw concurrent kan doen onderscheiden", orac kelde de marketing-man. Dat kan nog leuk worden meCZ5 kledingzaakjes op een kluitjer Siouxschoenen worden met de hand gemaakt van de fijnste soorten kwaliteitsleer. Ze hebban een uit stekende pasvorm, zijn soepel en geven door hun anatomisch gevormde laest uw voeten volledige' steun. Vraag dus bij ons 0 naar Sioux. Wie' er een past, trekt hem aan. Nog jaren en jaren. i Uo69 in dames-, heren- en kinderschoenen SCHIEDAM, Broersvest 33c, tel 010-269029 MODESCHOENEN - TASSEN DIJKSTAL-3111 EE SCHIEDAM Broersvest 135, Telefoon 4268492 uw schoenenzaak - Dr Kuyperkade 13 - Maassluis - Tel 01899-1242?'

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1