WHHNVEG De Spiritus Deï van dolle Herman HET WAAIGAT SPORT 19 Ibrahim maakt eeif einde aan traditie :J Zweeds I vakmanschap thuis. De echte Schiedamsche Jenever (2) DE KRANT BRENGT DE WERELD BIJU Nergens blijft wasgoed zo wit als bij de AVR Rob den Hartog ri weer weggezonden 't Niëuwéïarit wil verhuizen WAAI EENS AAN Ad Bouwens: geen tijd om te genieten Eerste nederlaag voor Bastiaanse Dick Buitelaar zoekt evenwicht Toertocht van T 140 kilometer^ ï'V Vlaardingen Wijkcentrum 't Nieuwelant wü graag verhui zen. De in een houten gebouwtje aan de Goudsesingel gehuisveste ontmoetingsruimte ondervindt dagelijks de nadelen van de geï soleerde ligging. „De meesten weten ons niet eens te vinden. Toen ik hier kwam solliciteren, reed ik er zelf ook aan voorbij", aldus beroepskracht Lisa Bloem. Het wijkcentrum zou beter af Zijn met een meer centrale plek in de Babberspolder. Dat vindt Qok het college van burgemees ter en wethouders, dat deze week de rondwandeling door de wijk begon vanuit 't Nieuwelant Als de verhuizing van de Kohn- stammschool naar de Meeuwen straat in Holy doorgaat, zou 't Nieuwelant het lege schoolge bouw aan de Van Limburg Stx- mmstraat kunnen gaan gebrui ken. Snorkel* De jaarlijkss jeugddag van de Vlaarding se CJV staat paasmaandag |n het leken van de snorkels. !n de Drunense Duinen worden allerlei activiteiten gehouden, die met de snorkel figuurtjes te maken hebben. De CJV vertrekt per bus naar de duinen. Deelnemers kunnen zich tele fonisch melden: 4744745 ol 4702892. Financiële hulp Sociale dienst, ouderenbonden en de ÉNV-werkgroep uitkeringsgerechtigden In Schiedam geven 14 april voorlichting óver voorzieningen, waarvoor financiële hulp kan worden geboden. Dat gebeurt mondeling en met behulp van een videofilm. De bijeenkomst wordt gehou den in dienstencentrum 4 Molens en be gint om half twee. Ruilbeurs Liefhebbers van miniatuur-locomotie ven, wagons en auto's kunnen zaterdag hun hart ophalen In de Blauwe Brug in Schiedam-Noord. Daar houdt 't Snuffel- hulsje tussen tien en vier uur een verza- rpelruilbsurs. Behalve particuliere verza melaars zijn ook handelaars uitgeno digd. Op dia manier denken de organi satoren, dat er veel objecten van eige naar zullen veranderen. Het is voor de tweede keer, dat voor deze hobbyisten In Schiedam een dergelijke ruilbeurs Wordt gehouden. Sociaal spreekuur Hoewel bij de gemeente Maassluis al geruime tijd een sociaal consulent werkt, treedt deze functionaris vanaf april voor het eerst naar buiten. Het werk van da consulent, dia Is gestatio neerd bij de sociale dienst, is vergelljk- 'baar mei dat van een sociaal raadsman. Hij fungeert als vraagbaak voor mensen die gratis Informatie willen over zaken als huursubsidie,.uitkeringen, vrijstelling en ontheffing van belastingen, studie beurzen, schuld bemiddeling en eenvou dige juridische problemen. Vanwege de steeds grotere bBhoefte goed geïnformeerd te zijn, kunnen i dagelijks ns op ajn vecht. De Maassluizers voortaan racht en tlan 's morgens uur, In het stadhuis terecht, dienst verwacht Ben enorme animo voor -deze serviceverlening en verzoekt cfiën- iien dan ook vooraf een telefonische af spraak te maken: 19111, looste! 398 of door KOR KEGEL Schiedam Anonieme brie ven gaan doorgaans de prul lenbak in. Hoe wonderlijk is het dus niet, dat Hans van der Sloot na twee eeuwen de hand wist te leggen op een ge heimzinnig schotschrift („een ooggetuigeverslag") dat er melding van maakt hoe de tweede president van de Ver enigde Staten van Amerika in het begin van diens politieke loopbaan kachel raakte in Schiedam. Het zal dan gaan over John Adams, die in 1797 George Was hington opvolgde. In Het Echte Schiedamsche Jeneverboek noemt Hans van der Sloot hem George Adams. Er zal wel gauw een tweede druk komen, dan kan dat abuisjc eruit Bedoelde fede raal uit Massachusetts zag zijn ster rijzen na een lucratieve han delsreis naar Europa in 1783 en hoe kon je, als je in Europa was, aan Schiedam voorbijgaan? De indianen dronken reeds het Schïedamse 'vuurwater' (op zijn etiketten drukte distilleerderij De Kuyper een hartje, als teken van oprechtheid, lezen we bij Van der Sloot) en later zouden De Kuyper en Herman Jansen de gedistil- leerd-markt delen op het Noord- amerikaanse continent Van der Sloot citeert uit het mys- 2 terieuze pamflet over Adams op ]|l pagina 90 van zijn nieuwe jene- o j verboek: „Y is beschonk van de $j Schïedamse nectarre. A de Scïe- dammere syn wel in hun scikke, sy doen ook, klok, klok; partout klok, klok". Het is jammer dat de schrijver naamloos is gebleven, want qua talent kan hij zich stel lig met Van der Sloot meten: een enigszins aromatische schrijfstijl. Juliana Wij lezen verder in het jenever- boek, door Van Lindonk uitgege ven ter gelegenheid van het nieu we gedistilleerd van Uto, de Jon ge Notaris. Een drankje dat het Schïedamse garantiezegel ver dient en waarvoor minister Braks volgende week naar Schie dam komt Uto en dat moet even worden gemeld is ooit opgericht door Herman Jansen, later gefuseerd met de Delftse fir ma Vlek Pagina 93: „Onder de juichende burgers die zich vermaakten met de feestelijkheden rondom het bezoek van Adams bevond zich ook Pieter Jansen. Op dat mo- SM- Distilleerderij Uto aan de Noordvest, recht tegenover molen De Vrijheid. Hier wordt sinus kort de enige échte Schiedamsche moutwijnjenever geproduceerd, geheel In de geest van Herman Jansen. der Sloot kent het volk, hij hoeft niet eens over visionaire gaven te beschikken om te weten dat Pie ter Jansen daar in 1783 best tus sen gestaan zal hebben. Een prachtige aanleiding om de fami lie Jansen te introduceren. Die familie mocht er niet in ontbre ken, het is tenslotte de zesde of zevende generatie Jansen die de Jonge Notaris op de markt brengt, met welke gegarandeerd échte moutwijnjenever Schiedam zijn reputatie van Jeneverstad weer verstevigt Op de eerste pa gina's al dicht Vr*» der Sloot de kloek vaardige Hen., -n Jansen een hoofdrol toe in de ^riagka- mer tegenover de Korenbet- rs. ment veertig jaar oud en sinds 1770 brandersknecht in één van de honderden bedrijven die Schiedam op dat moment telde". Let op! Hans van der Sloot heeft in 1962 het bezoek van koningin Juliana aan Schiedam meege maakt en herinnert zich hoe het er dan aan toe gaat Drommen mensen langs de weg, vlaggetjes, vaandels. Maar geen stadsarchi varis of gemeentevoorlichter, die dan in een logboek noteert wie er allemaal onder de juichende bur gers staan. Dat hindert niet Van Jansen Het is de tijd dat de jeneverindus trie in Weesp afbrokkelt doordat van belegen granen, muf en be schimmeld, alcohol wordt ge stookt Schiedam komt dan sterk op en laat ook Amsterdam, Rot terdam en Delfshaven ver achter zich. Pieter Jansen, van West- faalse afkomst huwt Catharine Koevoet en zij nemen Pieter Hol lander in huis, een commensaal die twee branderijen bezit Daar begint de groei. In de tweede helft van de negentiende eeuw komt de eerste zoon van Hendrik Christiaan Jansen en Ida Hermï- na Hoppe in een gespreid bedje terecht Hij groeit op in een stad, waarvan het levensritme werd bepaald door het ritme van de distilleerderij (pagina 109), hij versterkt zijn stedelijke invloed door het huwelijk met Jacoba Beukers één van de heersende namen in de Jeneverstad en hij wordt al gauw stadsbestuur der, actief ook in de missie, de ge zondheidszorg, de volkshuisves ting en de katholieke bedeling. Herman Jansen wordt één der grootste fabrikanten van mout wijn, jenever en gist Hij produ ceert twaalf merken, bouwt een eigen glasfabriek, wat verzet op levert, vandaar de naam. Uto: Uit Tegenweer Ontstaan, i In het Koffijhuïs bij de Beurs laat Jansen van zich horen. Hij is een uitgesproken tegenstander van accijnzen op gist en noemt één zij ner branderijen De Afschaffer. Heel Schiedam zucht eendrach tig onder de Haagse maatregelen, maar Jansen verheft zijn stem, hij protesteert, schrijft brochures en verwerft zich de bijnaam 'dol le Herman', gedreven door de Spiritus Deï, de goddelijke kracht, die sommigen aan spiritu aliën toeschrijven. r Van der Sloot noemt hem het ge weten van de stedelijke distilla teurs, zoals ze in het Koffijhuis bijeen zitten: B.A.J. Wittkampf, Beukers, Houtman, P.H. Henk es Hzn. en broer August, H. Hoppe, Legner, Wenneker, Piet Mel- chèrs, Rijnbende-afstammeling S. A. Maas, de oude De Kuyper en Pieter Bokma. Herman Jansen is één der eer sten, die inziet welk een stommi teit de gemeente Schïedanr heeft begaan door de lokale jenever nimmer te beschermen, zoals bij voorbeeld FRankrijk doet met zijn cognac. Oorlogen ontstaan er in distillateursfamilies, als een aantal ertoe overgaat goedkope melasse-alcohol te gebruiken, een smaakloze spiritus, die de borrel degradeert tot een makke lijk en tot niets verplichtend recht-óp-cn-neertje. De produk- tie ervan is lucratief, men kan er meer van op. Kwaliteit en kwan titeit staan niet noodzakelijk met elkaar in verband, merken de moutwijnfabrikanten tot hun schrik. Het moeizame proces van graan en grondstoffen drie keer afkoken en overhalen blijkt ver kort te kunnen worden door mengen en schudden. Men noemt de nieuwe jenever jonge, mild en zacht, types als dolle Her man echter vinden het laf, neu traal bocht Maar het publiek kiest ervoor, het laat de zwaarde re moutwijnjenever in de steek. Woedend is Herman Jansen, 't Is niet zo vreemd dat een eeuw later juist in zijn distilleerderij weer de gegarandeerd échte Schiedam sche jenever wordt vervaardigd. Zo wou Jansen dat OD tra B00B0 -m rn nmnnnnn Deze bank is strak maar toch vriendelijk van ontwerp. Afneembare hoezen voorzien van ritssluitingen. Leverbaar o.a. in stoffen zoals effen, streep, ruit en leer. Markt 57 - Vlaardingen - telefoon 010 - 4343685 Vlaardingse scholieren bezoeken vuilverbranding Vlaardingen Milieuvervuiling begint soms in de kindermond. Dat is de schuld van de deskundigen, die dingen wel eens nodeloos ingewikkeld maken. Zoals Peter Smaal, voorlichter bij de Afvalverbran ding Rijnmond. Na een lesje in zware me talen, verbrandingstemperaturen en at mosferen dreigen de leerlingen van de, Vlaardingse basisschool *t Ambacht het overzicht te verliezen. Al snel klinkt bedroefd de vraag: „Maar in snoep zit toch óók kleurstof?" Smaal: „Ja wel, maar dat is geen gif". „Domme vraag!" roepen klasgenootjes. Jan de Bloeme, directeur van 't Ambacht, vindt het uitstapje ondanks de moeilijke termen toch heel geslaagd: „Zo zien de kinderen eindelijk eens wat er gebeurt met de vuilniszakken die moeder op de stoep zet". De leerlingen van 't Ambacht waren de laatste Vlaardingse scholieren, die het vuilverwerkingsproces bij de AVR in Ro zenburg van nabij mochten bekijken. Twaalf scholen gingen hen voor, op uitno diging van de Vlaardingse reinigings- en ontsmettingsdienst, die in mei honderd jaar bestaat Inferno Met gele veiligheidshelmen op bekeken de kinderen achtereenvolgens de stortplaat sen, de vuilbunkers, de elektrische centra le, de chemische fabriek en de verbran dingsovens. Door een ruitje mochten ze een blik werpen in het inferno, waar bij een temperatuur van vele honderden gra den Celsius tienduizenden vuilniszakken tegelijk in rook op gingen. Dat die warmte voldoende stroom levert om een stad met 100.000 inwoners-te verlichten vond de schooljeugd .maar matig interessant De loeiende vlammen, die deden 't 'm: „Z6óó!" ;s Smaal: „Jaja, wij doen mooie dingen met 't vuil". „Maar is het hier dan niet verschrik kelijk vies?" vroeg een meisje, doelend op de dikke zwarte rook. Smaal: „Nee hoor, de lucht wordt zo goed gefilterd datje was goed hier schoner zou worden dan in Vlaardingen", Van fris wasgoed viel even wel geen spoor te bekennen op het stoffige en grauwe terrein. En voor het zure luch tje dat overal hing kneep menig kind de neus dicht. Tineke van Lier-te Plierhaar, de echtge note van de Vlaardingse burgemeester, be leefde veel plezier aan het uitstapje dat zij als eregast mocht meemaken. Zij vond de nieuwe chemische fabriek met zijn wir war aan zwarte stalen pijpen, ladders, bui zen en roestbruine draaitrommeloven zelfs 'een genot om naar te kijken'. Het hoofdgebouw dat dezelfde kleur heeft als de vuilniszakken die daar bij miljoenen In verdwijnen, vond zij daarentegen 'ronduit lelijk'. Batterijen De soms moeilijke uitleg ten spijt hebben de scholieren aan de rondleiding in ieder geval de indruk overgehouden, dat de AVR er alles aan doet om schadelijke stof fen zo veilig te verbranden, dat die geen bedreiging meer vormen voor het milieu. De Rozenburgse fabriek had een bijzonder inspirerende werking, want de batterijen van hun zaklantaarn, walkman of fototoe- llen de kinderen van 't Ambacht niet meer achteloos in de vuilnisbak .en. jjie dingen vol zware metalen brengen ze voortaan naar een milieubewuste fotohan delaar terug, Of naar de speciale opslag plaats die de Vlaardingse reinigingsdienst daarvoor heeft ingericht. Chef reiniging Joop Koster hoopt maar dat hij nu niet hele voorraden batterijen tegelijk krijgt aangeboden: de dienst kan de rommel wel opslaan, maar heeft geen geld die te ver werken. Eén AVR-doos om de batterijen in te verpakken kost 6,25 en voor het sor teren berekent het bedrijf nog eens17,50. Het moet voor Koster een schrale troost zijn dat een dikke 45 procent van het Ne derlandse afval helemaal niet wordt ver werkt maar gewoon op de grote hoop wordt gegooid, ergens op een stortplaats in de open lucht En anders bieden de woor den van Peter Smaal wel enig soelaas: „Verfresten kun je ook niet terugbrengen naar de verfwinkel". Rotterdams Nieuwsblad vrijdag 'KW, 10 april 1987 Maassluis „Ik", 2egt Ad Bou- wens, „weet nog goed dat we een paar weken voor de start ineens een telefoontje uit Italië kregen. Ze wilden weten hoeveel start- geld we betaalden en of we ook even een hotel konden regelen. Ik wist echt niet hoe ik het had. Startgeld, zei ïk, we betalen he lemaal geen geld. Voor niemand niet. Je had die gasten moeten horen. Ze begrepen er geen fluit van. Maar een week later belde die man weer op. Hij wilde we ten waar we hem het beste kon den afhalen. Ja, wat moetje dan. Misschien was het wel een topat leet". „We hebben toen uiteindelijk in Rotterdam Centraal afgespro ken en de man met zijn begelei der daarna bij iemand in huis ge-" stopt. Ik dacht nog, die zien we nooit meer. Maar halverwege de koers viel ik bijna uit de auto van verbazing. Die Italiaan liep iedereen aan flarden. Alle verte genwoordigers van de media waren in paniek. Wie is dat, schreeuwden ze. Maar dat wist ïk ook niet. En ja hoor, blijkt die man, ene Magnano, vlak voor nota bene Cor Vriend, nog te winnen ook". Ad Bouwens, die bijna achttien jaar geleden de eerste aanzet gaf tot het organiseren van de West- land marathon, blijkt een goed causeur. Sinds hij met een bud get van 850 gulden samen met Rein Zwirs 54 deelnemers voor de eerste maal door het West- land liet rennen, is er veel ver anderd. De Westland marathon is niet langer afhankelijk van het doorzettingsvermogen van amateurs en een handvol spon sors. Ad Bouwens is nauwelijks ver anderd. „Natuurlijk ben ik mee- fegroeid. De eerste vijfjaar had- en we voldoende aan een bud get van tweeduizend gulden. Nu zitten we aan de twee ton. He't maakt me niet uit. Ik vind het nog altijd leuk om te doen. Heiig echt niet,zo dat de eerste jar«é waarover altijd zo nostalgïscE wordt gesproken, Frettiger-wèJ ren dan nu. De eerste jaren-ufo» ren misschien veel avontuflfife ker. Je ging enkele bedrijve«4rf en maakte een programmaboek je waarin die sponsors darrein advertentie konden zetten, maas verder kwam je niet", - y~v „De herinneringen aan die* eer ste tien jaren blijven. Het ev"ene: ment is een deel van mijn leven geworden, waar ik eigenlijk niet meer buiten kan. Je gelooft niet wat we allemaal hebben meege maakt met dat kleine groepje amateurs. Ik zie bij voorbeeld nog die groepen Turken aan de kant van de weg staan omdat er één van hun landgenoten mee liep Ongelooflijk spontaan wa ren die mensen. Ze zwaaiden met vlagen, schreeuwden en zongen. Je had al die Nederlan ders moeten zien kijken. Ze be perkten zich in eerste instant^ tot een sober handgeklap, maa|- doordat die Turken bleven schreeuwen, werd iedereen in eens gek". Besser Ibrahim poserend metz'n tijdens het NK veroverde prijzen. Hoewel", zegt hij, "ik m'n sport belang^ rijk vind, wil ik mijn studie niet verwaarlozen". V- door MARTIN VERMEULEN Vlaardingen Hoewel Bes- sem Ibrahim er zondag niet in slaagde voor de tweede ach- Schiedam Na Ron Heusdens, die vorige week in het Schie dams kampioenschap z'n eerste nederlaag incasseerde, is nu ook Piet Bastiaanse z'n ongeslagen status kwijt Hij moest z'n meer dere erkennen in Tiny Mous. In de hoofdklasse verloor voorts Paul Boerrigter van Thijs Huys en eindigden de ontmoetingen Wïm VrijlandPeter Lansber gen en Dirk van SchaikLeo Mous in remise. Bastiaanse en Tiny Mous hebben de leiding met acht uit zes. Zij worden ge volgd door Leo Mous (7-8) en Ron Heusdens (5-7). Mathieu Smit, de lijstaanvoer der in de eerste klasse, ging eveneens voor de eerste keer on deruit. Jan Schijf won eerst een schijf en later ook de partij. De schade viel mee voor Smit, om dat mede-koploper Joop van der Schalk door Erik Geldof be kwaam op remise werd gehou den. Runner-up Theo Vrijland liep in een damzet van Ronald van Dijk, die door deze zege ook nog tot de kanshebbers lijkt te behoren. Van der Schalk (7-11) staat nu eerste. Tweede is Mat hieu Smit (7-10), derde Jan Lui ten (6-8) en gedeeld vierde zijn Joop Smit en Vrijland (7-7). Schiedam Dick Buitelaar heeft de selectie van SVV deze week voorgehouden, dat uit de laatste elf partijen minimaal zes tien punten vergaard kunnen worden. „En dan" zegt de schei dende oefenmeester, „eindig je in de buurt van de zesde plaats. Bovendien biedt het programma van de vierde periode ook nog voldoende mogelijkheden". Zondag moet voor eigen publiek tegen Wageningen het echec van de Doetinchemse Vijver berg worden weggewerkt Dat gebeurt in ieder geval zonder denk Safari en Paul Oschner (beiden geblesseerd), terwijl Henk Dirven, Jan Mulder en Jan Könemann pas gisteravond voor het eerst met de groep trainden. „Maar toch", meent Buitelaar, „kan ik voor zondag uit een grote selectie kiezen". De opstelling geeft de strijdvaar dige Brabander nog niet prijs. Hij dubt vooral over de samen stelling van het middenveld, waarop hij op zoek is naar een juist evenwicht. „Zondag waren ze aan het zaalvoetballen", schampert hij. „Geen balverove- raars, Chris Treling keert dus na z'n schorsing terug, maar hoe de ploeg er verder uitziet, weet ik nog niet". tereenvolgende maal Neder lands Kampioen kyokushin karate {'full-contact karate') in de categorie tot zeventig ki logram te worden, was de 20- jarige Vlaardinger uitermate tevreden over zijn verrichtin gen. De eerstejaarsstudent aan de HALO werd in de Tilburg- se Pellikaanhallen beloond met de prijs voor de beste stijl, wat door de karateka -be schouwd wordt als een voor lopig hoogtepunt in zijn car rière. „Vooral, omdat die prijs be trekking heeft op alle drie ca tegorieën, waarin wordt ge streden", verklaart Bessem. „In mijn eigen klasse ben ik zondag op de tweede plaats ge ëindigd- Over het algemeen gaat de stijlprijs naar één van de winnaars, maar aan die tra ditie is dus een eind geko men". Bessem Ibrahim beoefent ai tien jaar het 'full-contact' karate en heeft in die periode in zijn eigen gewichtsklasse vele titels vero verd. Op zijn dertiende mocht hij zich al jeugdkampioen van Ne derland noemen en toen hij vorig jaar voor het eerst gerechtigd was deel te nemen aan de Nederland se kampioenschappen voor se nioren, toonde hij zich meteen de sterkste van het land. „Door die titel van 1986 rustte er een zware druk op mijn schou ders. Ik was zondag dan ook niet echt in vorm. Ik was veel te ge spannen". De teleurstelling om het verlies van de finalepartij verdween echter als sneeuw voor de zon, toen de jury de naam van de beste karateka bekend maak te. Aan de basis van het succes staat de tien jaar oudere broer van Bes sem, Mansour Ibrahim. In alle opzichten steunt de eigenaar van sportschool Westland Dojo zijn 'broertje', die in Naaldwijk dage lijks zo'n tweeënhalf uur besteedt aan zijn trainingen. Als weder dienst assisteert Bessem zijn coach, die in de namiddag werk zaam is een pizzeria, van tijd tot tijd met het lesgeven in zijn sport school. Mansour Ibrahim kan bogen op een flinke dosis routine. „Ik'héb in Japan een half jaar lang dage lijks acht uur getraind. Ik Bègft dus een behoorlijke ervaringen die wil ik als coach overbreng gen". Zijn pupillen plukken dajnr inmiddels de vruchten van.-öok Piet Nipius (tweede plaats mid dengewicht) en Hans van; dp Ende (in tweede ronde uitgesêl&r keld), die beiden lid zijn „Kg# sportschool Sterrenburg, hadden zondag profijt van de fanatiek? coaching van Mansour. .„..L Bessem bereidt zich nu voor1 op de Europese Kampioenschappen, die op 16 mei plaatshebben in;het Poolse stadje Catowiece. Hët-& overigens nog onzeker of dé ka rateka, die vorige jaar bij de BK in Barcelona als vijfde eindigde, van de partij zal zijn achter,;h^t IJzeren Gordijn. - - „Ik zit dan midden in de tenta menperiode en hoewel ik fljijb sport belangrijk vind, wil ik mijn studie niet verwaarlozen. Ach,,nk ben nog jong genoeg om in dc(pe- komst aan dergelijke, grote'toer nooien mee te doen", realseerjLCig succesvolle vechtsporter zichvjEu dat Bessem Ibrahim nog van zich zal laten horen, staat onomstote lijk vast Met het behalen varwie stijlprijs maakte de bescheiden Vlaardinger duidelijk, dat*"hét plafond van zijn mogeKjkheÜèh nog niet is bereikt, Schiedam De fiets toerclub Rijnmond tekent zondag voor de organisatie van de 140 kilo meter lange Westeinderplas- sentocht, die onder meer föjfës de Braassemermeer, Westeih- derp lassen en Rot tem er en voert De tocht zal door ervaren fietsers worden begelelaT Jfij kennen de route en zullen),er voor zorgen dat de gemiddelde snelheid de 25 kilometer,.^er uur niet zal oversclirijden. Kr wordt zondagochtend om-aapt uur vertrokken vanaf de kanti ne van de wielerbaan in sport park Harga. De deelnemers worden rond half drie terug verwacht De kosten bedragen drie gulden per persoon. '7"^ Schiedam Rob den Hartog kan binnenkort een brief tegemoet zien, waarin het bestuur van SW meldt niet langer gebruik te ma ken van zijn diensten. De aanvaller van het schaduwteam werd dinsdagavond in de wedstrijd tegen Haarlem 2 opnieuw weggezon den, nadat hij een tegenstander zelfs had achtervolgd om hem,epn flinke optaterre verkopen. ««•- 1 Eerder dit seizoen kreeg Den Hartog een rode kaart tegen FC Utrecht 2 en kan Ton de Kruik van de Stichtse FC ternauwerriofad voorkomen dat Den Hartog de scheidsrechter te lijf ging. Hoofdtrai ner Dick Buitelaar heeft nu het bestuur geadviseerd Den 'Hartog n]pt onmiddellijke ingang af te vo^en. --

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2