WATERWEG Lions Club: positieve kijk op samenleving HET WAAIGAT SPORT 19 MET DE PAAS VRIJ EN BLIJ..? PLANEET (A. Heijblom Zn. b.v.) ...Meubelen voor het leven., vanaf het begin af aan Roy van Duppen springt niet meer uit de band ''Wij zijn geen wereldverbeteraars Herstel aan Magnusschooï Boelhuis: alles onder de hamer BB'iWos/ Spelen in de regio Fietspad verlicht Schiedammers samen op weg Arbiter helpt GSS aan titel doorCHRlS WOERTS Maasland Eerst een misverstand uit de weg ruimen. Harry Koenen wil het maar gezegd heb ben: „Wij zijn allesbehalve elitair. In onze organisatie is een grote verscheiden heid aan mensen, die zich op een zo breed mogelijk gebied inzetten "voor een constructieve samenle ving", Harry Koenen en Hans van der Spek, respectievelijk presi dent en secretaris van de Lions Club in Maasland, weten dat er over de serviceclubs in het algemeen veel misverstan den bestaan. „Dat komt na tuurlijk ook omdat wij weinig op de voorgrond treden", stelt Hans van der Spek, als leraar scheikunde verbonden aan de Marnix-mavo in Maassluis. „Wij doen ons werk veelal in de anonimiteit, maar van onze organisatie zijn mensen uit alle geledingen van de bevolking üd. Onze afdeling "telt 30 le den. Daaronder een arts, nota ris, journalist, leraar, boer en noem verder maar op. Niets bijzonders eigenlijk". De Lions Club Maasland is een uniek gezelschap. „In Neder land zijn wij de kleinste ge- -rpeenschap met een eigen club. Neem Rotterdam. Met 600.000 inwoners zijn er vier Lions Clubs, terwijl Maasland met 6000 inwoners ook een vol waardige club heeft. Verder in het Westland zijn er geen af delingen en dat maakt onze club ook uitzonderlijk", maakt Harry Koenen, in het dagelijks leven journalist bij het Alge meen Dagblad; duidelijk. Een gemêleerd gezelschap in Maasland, dat zich Inzet voor sociale en culturele doelen. „Wij zijn geen wereldverbete raars, maar stellen ons wel po sitief op. Als een groep of in stelling een beroep op ons doet, dan proberen wij te hel pen", aldus Harry Koenen. Boelhuis En geholpen heeft de Lions Club Maasland al diverse ma len. Befaamd is inmiddels het jaarlijkse boelhuis, dat op He melvaartsdag wordt gehouden. De veiling, onder toezicht van een notaris, brengt ieder jaar meer mensen op de been en de opbrengst gaat naar een goed doel. Binnenkort kan streek museum De Schilpen een be drag van 10.000 gulden tege moet zien, terwijl het herten kamp in Maasland een finan ciële bijdrage kan verwachten voor/de aanschaf van vier la ma's. „Op die manier kun je daadwerkelijk iets doen voor de samenleving", verklaart Harry Koenen. Het zijn zo maar twee voorbeelden. Wille keurig gekozen, want de Lions Club Maasland zet zich bij voorbeeld ook in voor de Der de Wereld. Zo wordt hulp ge boden aan mensen in ontwik kelingslanden, die een oogaf wijking hebben. Tradities worden natuurlijk hooggehouden bij de Lions* Club, maar de Hollandse nuchterheid is ook in Maas land terug te vinden. Harry Koenen: „Zeker als je ons ver gelijkt met bijvoorbeeld Ame rika. Daar is het randgebeuren heel belangrijk, de titels, de onderscheidingen. Wij houden niet zo van al die toeters en bellen, zijn daar inderdaad te Schiedam De in februari uitgebrande Albertus Magnusschooï aan de Parkweg wordt, ofschoon nog niet hekend is wat de fi nanciële omvang van de schade is, hersteld. De verzekering buigt zich nog over de hoogte van de vergoeding maar de ge meente Schiedam, die een eigen risico heeft van een ton, heeft dat bedrag alvast opzij gelegd, zodat de Sint Willibrordusschool reeds voorzieningen kan treffen om aan de normale eisen van het lesgeven te blijven voldoen. Andere schoolplannen, waarmee de gemeenteraad akkoord ging, zijn verplaatsing van een noodlokaal van De Peperklip naar De Kameleon aan de Thorbeckesingel, een integratiever bouwing van De Harlekino aan de Burgemeester Van Haaxen- Iaan, een nieuw speellokaal voor de Gorzenschool aan de Dwarsstraat en voorzieningen aan de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel. Harry Koenen (links) en Hans van der Spek: blij met het lid maatschapvan de Lions Club. nuchter voor. Maar wij hebben natuurlijk ook onze vaste re gels. Eenmaal per maand gaan we in het clubhuis, taveerne De Pinas, een hapje eten en verder vergaderen we een maal per maand bij één van de leden thuis. Twee dingen wor den verder streng in acht ge nomen: wij bemoeien ons niet met politiek en ook niet met de kerk". Ook is er een band met een buitenlandse club. De Lions Club Maasland heeft innige contacten met onze zuiderbu ren, een club' van gelijke naam: Maasland. Hans van der Spek: „Een agglomeratie rond Maas Mechelen in België. Ik denk dat wij de enige club in de wereld zijn, die een relatie heeft met een club in het bui tenland met dezelfde naam". Het contact met de Belgen was niet de eerste buitenlandse er varing voor de club in Maas land, die nu zo'n 14 jaar be staat. Eerder was er een ste denband, jumelage of twin ning, met een stad in Duits land. Harry Koenen: „Het klikte niet helemaal. Ik zal een voorbeeld geven: de club uit Duitsland bracht een be zoek aan Maasland en dan werk je een heel programma af. We bezochten tuinders in het Westland, maar natuurlijk ook het Binnenhof in Den Haag. Komen we daar aan, zien we een vlag met haken kruis op het plein wapperen, schildwachten in Duits uni form in de wachthokjes staan. Bleken er net opnamen ge maakt te worden voor de film Soldaat van Oranje. Een beetje pijnlijke situatie. Het contact is verwaterd en ik moet zeggen: met onze Belgische vrienden hebben we nu een heel goede relatie". Afdeling Zo maar lid worden van een Lions Club is er niet bij. Leden worden voorgedragen. Zo is dat met Hans van. der Spek en Harry Koenen ook gegaan. Hans van der Spek: „En eigen lijk weet je nu nog niet hoe je er precies bijgekomen bent, wie je voorgedragen hebben". DeLions Club Maasland is nauw betrokken bij het opzet ten van de afdeling Maassluis. „Waarom een Lions Club in Maassluis?" vraagt Harry Koe nen. „Simpel, omdat Maassluis geen afdeling heeft". Zonder slag of stoot is de Maasluisse Lions Club niet van de grond gekomen. Harry Koenen verklarend: „Een af deling zet je niet zomaar op. Eerst moet een geschikte key- man gevonden worden. Rob Petri, de conrector van Casi- mïr en voorzitter van hockey- vereniging Pollux, zegde uit- eindelijk ja op ons verzoek en dan pas kun je daadwerkelijk starten. Een heleboel mensen hebben wel interesse in de Lions Club, maar willen niet als eerste de stap wagen. Nu is er inmiddels een key-groep gevormd die uit vijf mensen bestaat, en zo zal de afdeling zich verder gaan uitbreiden. Ik moet zeggen: het loopt als een trein. De leden moeten eerst sfeer proeven, krijgen drie, vier weken bedenktijd, maar de benaderde leden in Maassluis zeiden direct: wij hoeven geen bedenktijd. Aan vaarden direct het lidmaat schap. Ach, Hans en ik mer ken het zelf ook. De sfeer in zo'n club is gewoon geweldig. Niemand heeft ooit spijt gehad dat hij ja heeft gezegd tegen het lidmaatschap van de Lions Club". Maasland Ook voor dit jaar staat weer een boel huis van de Lions Club Maasland op het program ma. Op 28 mei, hemel vaartsdag, zal veilingmees ter Jan Kroes wie an ders de veilinghamer hateren. „We geven dit jaar weer 300 nummers uit. Van al les wordt geveild. Van le vende have, zoals stam boekgeiten, ganzen en ko nijnen, tot antieke auto's en kasten. Je kunt het zo gek niet opnoemen of het komt onder de hamer". Harry Koenen en Hans van der Spek kijken nu al uit naar het traditionele gebeuren. Vorig jaar trok het boel huis ruim 1000 mensen. Harry Koenen: „En dat worden er steeds meer. Niet alleen uit de directe omgeving, maar zelfs uit Groningen komen er men sen op af. Vier jaar gele den zijn we gestart en na het eerste succes hebben we gezegd: dit moeten we nooit meer afschaffen. Het is de plicht van de leden om aan het boelhuis mee te werken". Hans van der Spek: „Het klinkt mis schien paradoxaal, maar zelf ben je op zo'n dag ont spannen druk bezig". Om 12.00 uur wordt het eerste stuk geveild. Van tevoren wordt met de aan brenger een prijs afgespro ken. Wordt het streefbe drag gehaald, dan schen ken de aanbrenger en de koper tien procent van het bearag aan de Lions Club. Wordt er meer dan afge sproken geboden, dan komt de totale meerop brengst ten goede aan de club. Harry Koenen: „In Jan Kroes hebben wij een uitstekende veilingmees ter. Hij heeft alles in de faten. Een klein voor- eeld: een jongen van een jaar of tien, had zijn zinnen gezet op de koop van een gans. Hij had precies tien gulden en Jan Kroes speelde het zo, dat die jon gen ook inderdaad met die gans naar huis ging. Nog voordat iemand een tegen bod had kunnen doen, sloeg hij al af. Dat geeft een beetje de sfeer weer van het boelhuis". Op 28 mei zijn belangstel lenden welkom op het ter rein van de oude veiling, op de binnenplaats van aannemingsbedrijf Van Dijk en kistenfabriek Van Buuren. (ADVERTENTIE) *998 QQ 0B0 SS000 Dit massief grenen programma biedt veel mo gelijkheden. o.a.: hoogslapers - halfboogslapers - éénper soonsbedden - buro's - kinderbedden - sc hui fdeurk asten Waal eens aan...dan laten wij U de vele moge lijkheden zien. grenen meubelen Markt 57 - Vlaardingen -Telefoon 010-4343685 Schiedam/Vlaardingen/Maassluis De paasva kantie is voor het Schiedamse Jeugdland aanlei ding om komende week de wijken door te trek ken met uiteenlopende activiteiten. Van dinsdag tot en met vrijdag worden op verschillende plaatsen films gedraaid, zijn er creativiteitsmid- dagen en kunnen de scholieren zich werpen op een spelcircuit. Kindertheater Alphons Bom geeft woensdag om twee uur in de 4 Molens een uitvoering, kinder theater Tuffie staat donderdag om half elf in het Passagetheater en het Nederlands Marionetten theater speelt vrijdag om twee uur in de Blauwe Brug. Klapstuk van het Jeugdland-programma is de wandelpuzzeltocht, die vrijdag om tien uur be gint op de Parkweg. In Vlaardingen wordt de paasvakantie aangegre pen om het huttenbouwseizoen te starten. Vanaf tien uur dinsdagmorgen kunnen kinderen te recht op de bouwspeelplaats aan het Boerderij- pad. Uiteraard kunnen er bouwwerken worden getimmerdmaar voor wie daar geen zin in heeft ehoren ook figuurzagen, solderen, lino snijden en kleien tot de mogelijkheden. De vereniging Vrienden van het Staelduinsebos houdt tweede paasdag een speurtocht langs de wandelpaden in het bos. Tussen één en vier uur kan worden gestart. SCHIEDAM zaterdag 18 april muziek uil jaren zestig en zeventig van Fragment. Gouds bloem. 22.00 uur. Amazing Stroopwafels In Podium. 22.00 uur. cabaret Dubbel Dwar3 speelt De Vogelaar, Passagethe ater. 20.15 uur. poppentheater speelt 'Goudhaartje en de beertjes'. De Teersloof, 14.30 uur. zondag 19 april jamsessie rond de groep Blljdorp. café Podium, 22.00 uur. maandag 20 april dans- en showorkest Fuse In sociëteit Irene, 20.30 uur. VLAARDINGEN zaterdag 18 april film De appelbollenbende, Mlddelhuyse (10.00 en 12.30 uur) en Triangel (13.30 uur). film National Lampoon's European Vacation. Triangel, 18.30 en 20.45 uur. MAASSLUIS maandag 20 april orgelconcert van Jaap Kroonenburg, Grote Kerk, 20.15 uur. In Grote Kerk met christelijk gemengd koor Vlaardingen en kinderkoor Immanuel, 9.00 uur. Schiedam Nu de nieuw bouwwijk Woudhoek haar voltooiing nadert, maken steeds meer bewoners gebruik van het fietspad via Westlan der en Harreweg richting an dere wijken. De gemeenteraad heeft daarom besloten het pad te verlichten, waarvoor 46.000 gulden is uitgetrokken. Een ander fietspad, dat paral lel loopt aan rijksweg 20 ten zuiden van het Prinses Bea- trixpark, draagt sinds deze week officieel de naam Haze- pad. Twee andere nieuwe straatnamen: de Lindenhof (het plein achter het gelijkna mige voormalig weeshuis aan de Lange Achterweg) en het Stadserf {tussen stadskantoor, ruïne en Proveniershuis). Schiedam De oecumenische uitwisseling van vijf Schie damse kerkgenootschappen, onder het motto Samen Op Weg, is vrij algemeen ervaren als een zinnige kennismaking met elkanders culturen. In het blad Onze Kerk van de evan- feliseh-lutherse gemeente ehiedam laat redactrice J.P. van de Berg-Schulte Nordholt zich er hoopvol over uit. Zij noteert positieve ervaringen van de onderlinge ontmoetin gen van de Nederlandse Pro testantenbond en de gerefor meerde kerk, de hervormde, de rooms-katholieke en de lu therse kerk. Rotterdams Nieuwsblad vnjdag 'RW 17 apnl 1987 door SIMON VAN ZUILEN Schiedam Voor het eerst na zestien jaar weer eens een kam pioenschap. En dat nog wel na een kwartiertje voetbal. GSS be sefte gisteravond nog nauwe lijks, dat het de titel en de pro motie naar de afdelings hoofd klasse op zak heeft. De in allerijl aangerukte bloemen waren pre cies op tijd om het onverwachte kampioenschap op te fleuren. De Schiedammers begonnen de laatste vijftien minuten van de half november gestaakte wed strijd tegen Leonidas met OpO. Het was een wedstrijdje van tien tegen tien, omdat de 'vechters bazen' Dick Sparreboom en de vrije verdediger van Leonidas waren verwijderd, Het uitgangspunt van GSS was ook om het gelijk te houden, zo dat de titel in de thuiswedstrijd tegen WIA behaald zou kunnen worden. Op zaterdag 25 april im mers was het koud buffet be steld en zou GSS op eigen wijze het kampioenschap vieren. Scheidsrechter Cor Spek uit Ca- pelle aan den IJssel verstoorde dat plannetje echter. In de aller laatste minuut van dat kwartier tje deponeerde hij de bal op de strafschopstip, nadat Martin Schoenmaker in de rug zou zijn geduwd. In plaats van de ver wachte indirecte vrije trap 2ag arbiter Spek er een strafschop in. „Ik schrok er eigenlijk zelf van", bekende hij na afloop, „maar het was er nou eenmaal binnen. Ik stond er amper een meter van daan, het was echt een straf schop". Aldus eindigde het kwartiertje toch nog met sensa tie, nadat er voordien nauwe lijks iets was gebeurd. Daarvoor speelde vooral GSS te behouden. Koelbloedig „De bedoeling was ook om het gelijk te houden", bevestigde aanvoerder Nico de Vries. „Dan zouden we tegen WIA kampioen worden. Maar nu het zo moest gaan, prima, binnen is binneri'j./f Verdediger Joost van Dijk faal-r TjJ de vanaf elf meter niet en schoof de bal koelbloedig in de hoek: t O. Waarop arbiter Spek even laj-c^ ter voor de laatset keer floot ca?-*» GSS al vast een voorproefje voor; 'Z hel volgende week geplande"1!' kampioensfeest kon gaan ne-»- men. - - J „Je wordt natuurlijk ook niet in -* een kwartiertje kampioen", stelt., de De Vries heel realistisch;" „Dat is het werk van het hele - seizoen". Gelijk had hij, want de - ploeg van trainer Hans Schoffel- meer heeft het in deze eompeti- v tie erg goed gedaan. „Voor mij is dit kampioenschap een schitterend hoogtepunt", meende doelman Henk Schier- manni. „Dit had ik voor, geen - prijs willen missen". De 40-jari- ge doelman viert zijn afscheid na - 21 seizoenen in het,eerste elftal te hebben gestaan in de wed- strijd tegen WIA'. Een kwartier - voor tijd zal hij dan worden ge- wlsseld en door Peter van Mil worden opgevolgd. door DONALD BAX Schiedam Het verhaal wil dat Roy van Duppen, inmid dels begenadigd middenvelder in het eerste elftal van SW, en kele jaren geleden door Sparta werd weggestuurd, omdat hij de wagen van assistent-trainer Jan Nijman zou hebben be schadigd. Van Duppen kwam op een avond de kleedkamer binnen met een nieuw kapsel. Hij had een kralenrij in zijn haar aangebracht en Nijman was allerminst gecharmeerd van die 'versiering". „Meneer Nijman", kan Van Duppen zich dat voorval nog exact herinneren, „zei dat ik die dingen er af moest halen. Dat weigerde Ik en op dat moment kon ik het bij Sparta wel verge ten. Dat van die auto is trouwens de grootste flauwekul. Daar heb ik nooit aan gedacht. Ik heb la ter nog een gesprek gehad met meneer Vonk en meneer Nij man. Ik kon het moeilijk ver kroppen dat ik in die pertode geen basisplaats in het tweede had". Een jaar later stond dezelfde Van Duppen andermaal in het middelpunt van de belangstel ling, Op een troosteloze dinsdag avond speelde hij met SVV 2 te gen de reserves van Sparta en werd na een minuut of tien al van het veld gestuurd. Van Dup pen kreeg een vrije trap mee, maar kon zich niet beheersen en schopte degene die hem had aangetikt voor iedereen zicht baar na. Direct rood derhalve en een flinke schorsing. „Ik moest nu ineens tegen Spar ta spelen, de club waar ik het al tijd ontzettend naar m'n zin had gehad. Men noemde mij zelfs een talent. Bij SVV wilde ik la ten zien wat ik kon en daar was ik tegen Sparta natuurlijk hele maal op gebrand. In het begin kreeg ik drie keer een schop van Olde Riekerink en na de derde keer kon ik me nïet meer be heersen. Ik heb daar vaak aan teruggedracht, In al die jaren heb ik een gele en een rode kaart gehad". Ontwikkeling Roy van Duppen —-inderdaad, de zoon van de legendarische Ties van Duppen die ooit bij Hermes DVS en SW furore maaktehaalt de laatste maan den alleen nog maar op positieve wijze de dagbladen. Zijn ontwik keling mag zonder schroom gi gantisch worden genoemd. Het wachten is nu op het moment, dat trainer Dick Buitelaar hem z'n vertrouwen geeft als centrale middenvelder. Een logische be slissing, omdat Chris Treling aan het einde van dit seizoen ver trekt. Het is in ieder geval zo voorspoe- dig gegaan, dat hij enkele weken geleden z'n handtekening plaat ste onder een contract dat hem Roy van Duppen heeft het bord mét, nummer acht aan zijn voeten liggen. Liever echter draagt hij nummer tien, het shirt van de echte spelbepaler. Geduldig wacht hij af tot deze kans zich inderdaad aandient. tot 1 juli aan SVV bindt. Het amateurtje, de steevaste uit drukking van Buitelaar, is vol wassen geworden. „Technisch", zegt Van Duppen, ,Loef ik niet veel meer te leren. Maar het loopwerk en de hardheid, hè, dat is het punt. Ik moet vooral nog leren een duel zonder bal te winnen". „Het tempo m het tweede elftal is vee] lager, dus de handelings snelheid ook. Daar heb ik in het begin de grootste problemen mee gehad", vervolgt hij. „Van daar ook, dat ik toen telkens na tachtig minuten werd gewisseld. Dan was ik echt versleten, maar ook dat gaat nu stukken beter. Links op het midden is niet mijn favoriete plaats, maar je zult mij niet horen zeuren. Het is de plaats waar ik een kans heb ge had en gegrepen". Basisspeler Toen de huidige competitie van start ging, rekende Roy van Duppen nergens op. Er waren zestien contractspelers en bo vendien werd de A-selectie aan gevuld met de amateurs John Rietveld en Jan Kuyt. Ineens, thuis tegen RKC, draafde Van Duppen toch op in de laatste tien minuten, omdat de groep door- schorsingen en vooral blessures; drastisch was uitgedund. Ver'-"1 volgens speelde Van Duppénl nog een helft tegen De Graaf-- schap, maar daarna was hij ba sisspeler. „Ik heb altijd geweten dat het- moeilijker zou zijn een kans te£> krijgen dan die te grijpen. Zon-.' der zelfvertrouwen kun je het natuurlijk schudden", meent hij met ten onrechte, „Ik zit nu bij SVV, maar ik wil graag naar een andere ploeg, omdat ik weet dat.; het nog beter kan. De trainer zegt dat ik soms te verliefd ben op de bal, dat ik zo graag wil poorten Daar heeft hij gelijk in. Ik moet afleren onnodig balver-, lies te lijden". Maandag krijgt SVV voor eigen- publiek de gelegenheid de vier-J de periode goed in te zetten.-; Eindhoven is in ieder geval op papier geen onoverkomelijke barrière. Van Duppen: „In de derde periode zaten we er ook j dichtbij. Dus waarom zou het nu. dan niet kunnen? Zo'n wedstrijd*- als uit tegen De Graafschap mag,, nooit meer voorkomen. We wa ren echt goed voorbereid. En waarom het niet ging, dat weet nog steeds niemand... Kom dan als een haas even langs voor zo'n spor tieve kwaliteitsflete van Batavus. Soepel sturend, licht lopend en uitgerust met eerste klas komponenten. Voor echt vrij en blij fiets- plezlerl Diverse types In a 0 voor prijzen: vanaf 719,- inklusief mijn vakmanschap ensèrvlcet ChaTipton Special (D; r Floris de Vijfdelaan 120 - Vlaardingen - Tel. 010-4348110 MWMMëC u kwatnéil onder I alle omstandigheden

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 2