Eerste steen voor ambulancecentrum Wel 1200 Nicaraguanen op 'Vlaardingse* school Holy krijgt muziekschool op °ii koopje Rover pleit voor station Spaland 'Bijzondere' school vecht voor bestaan VlflARDlBS OflfiBUI SCNIEOftMSCHE COIIRANI HE WATERWEG COIIRANI Westwij k houdt grote schoonmaak REHORST BOUWT IN NIEUWLAND Ruimtegebrek in november voorbij Burgemeester Mendoza komt bedanken Scheidsrechter doet aangifte van mishandeling 'Waarom moesten bomen gekapt?' m WATERWEG DINSDAG 12 MEI 1987 Regionale redactie: Brede Havensraal 6. 3131 BCVlaardingen. Postbus 110, 3130 AC Vlaardingen. Telefoon: 010-4343229, 4352066, 4350557 - sportredactie: 4345209 f)i[iii!ifi!iitiiNii!i'iiiiiiiimmiiiiH!iiii]M!Miai!fiifiii!iiijiiiiifiiiit)[iimiitiri[rtfiiiii!iriiiiiitiiiiii[tr(ifiiiiiifi(iifiri>ittiiirr[MMiiiiiiiiiriiiiifiiiiiniii(iiiiiiiiiriftiiirii(ii(itiriiiiifiiiiiiiiiiii(Mfiii([iiiiiiiiiiiiii[iuif]iiii!iiiiiiiiiiiiiifiiitiiiiii!iiiiiiiiiiitiiiifijiiii[HiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiEritiiiiiit!iuniiii!n!iiiiiiiii]iiii!iiiiiiiiiiiiiMiiiiifiiii Schiedam/Delft Het openbaar vervoer tussen Schiedam-Woudhoek en Delft-Zuid moet zo snel mogelijk worden verbeterd. Het forensenverkeer tussen de twee steden is de laatste jaren sterk toegenomen, maar van het openbaar vervoer wordt weinig gebruik gemaakt. |[||M[IHII!!l(!]|lilfllllll|[lll!lll!llll[llll!ll!lllll!HIII!l!llllilll!ll[lll!llll!ll[IHIII!lI!ll!l]l|JII!l!!lt|[ll!lllil|||li]|ltillllll!lllll^ De vereniging Reizigers Openbaar Vervoer (Rover) heeft een rapport samengesteld over de knelpunten, die reizigers van Schiedam-Woudhoek tegenkomen als zij via het openbaar vervoer Delft-Zuid proberen te bereiken.diet vele malen overstappen legt een ex tra drempel, terwijl men vaak ook maar heel even in het vervoermiddel zit. Eerst moet de tram worden genomen naar station Nieuwland, daarna de trein naar Schiedam/Rotterdam-West, dan de trein naar Delft en dan nog eventueel busvervoer in Delft", stelt Rover in het rapport Er bestaan vage plannen om het openbaar tussen de beide steden te verbeteren via een sneltramverbin- ding, Rover ziet dat plan echter op korte termijn niet gerealiseerd worden. „Wij zijn voor een tijdelijke verbinding per bus. Op dez'e wijze kan met betrekke lijk weinig middelen op korte termijn een vqorzie- ning worden gerealiseei d, die zeker adequaat is". Rover Is ook van mening dat een capaciteitsuitbrei ding van hét spoorwegennet nodig is. Weliswaar staan er enkele uitbreidingen bij de Nederlandse Spoorwegen op het programma, maar uitbreiding van het baanvak Sehïedam-Delft is nog niet 'in het werkprogramma van de NS opgenomen. „Een uit breiding van die capaciteit is voor de NS voorwaarde om een station Spaland in Schiedam te bouwen", al dus Rover. Schiedam Spaland Volgens de samenstellers van het rapport moet voor het jaar 2000 de capaciteitsuitbreiding gerealiseerd zijn. „Het station Schiedam-Spaland moet dan ook gebouwd zijn. Via dit station moet een kwartierdienst worden onderhouden tussen Rotterdam en Den Haag. Ook moeter een goede aansluiting op het open- baar vervoer zijn. Tramlijn 1 moet worden doorge trokken naar het nieuwe station en er moet een goe de, snelle en op alle treinen aansluitende busverbin ding komen naar Vlaardingen Holy". Ook de eventuele sneltramverbinding tussen Schie dam en Delft wordt in het rapport besproken. Een verbinding tussen Delft en Schiedam is volgens Ro ver interessant, omdat de gemeente Delft subsidie bij het rijk beeft gevraagd om lijn 1 van de HTN door te trekken naar Delft-Zuid. „Alsdan de sneltram tussen Schiedam en Delft er komt, zullen de belangrijke werkgebieden in Den Haag, Rijswijk, Schiedam en Rotterdam met elkaar worden verbonden. Boven dien rijdt de tram dan door belangrijke, nieuwe wij ken. Er ontstaan goede verbindingen zonder over stappen. Onderzoek zal moeten uitwijzen of de inves teringen opwegen tegen het te verwachten passagier saantel". Realisering van al die plannen kan echter nog wel enkele jaren duren. Daarom pleit Rover voor een busverbinding tussen Vlaardïngen-Holy, Sehiedam- Noord en Delft-Zuid. „Een tijdelijke buslijn, die rijdt totdat er een trein en /of tram verbinding tussen Delft en Schiedam in dienst is gesteld". Rover stelt voor om de busdienst uit te voeren met midibusmaterieel: bussen die ook gebruikt worden voor de stadsdienst in Delft- Eersteen schuurpapiertje eroverheen; dan houdt de verf beter. Vlaardingen Geen ballpoints, maar verf kwasten namen de leer lingen van basisschool De Zuidwester gistermiddag ter hand. In anderhalf uur schilderden zij het volge- kliederde fietsenhok van hun school prachtig hel- derrood. Het middagje schilderen voor de hoog ste klas was onderdeel van een actie tegen van dalisme in de Westwijk. Onder het keurend oog van Ruud Vet, directeur van de school aan de Van- Maerlant- laan, togen de achttien jongens en meisjes aan het werk. Ge huld in verknipte vuilniszak ken en swingend op de muziek van hun eigen afscheidsmust- cal hadden zij het karwei in een mum van tijd geklaard. Behalve allerlei teksten ver dween ook een mooie teke ning van de Pink Panther on der de verf, die door gemeen tewerken ter beschikking was gesteld. Alle basisscholen, het buurt huis, de woningbouwvereni gingen, de gemeen teremiging, politie en plantsoenendienst vormen sedert een jaar de pro jectgroep verbetering woon omgeving Westwijk. Die groep heeft zich eerst beziggehouden met registratie van de gevol gen van vandalisme. Vandaag gaan de kinderen van alle scholen met prikstokken, be zems en vuilniszakken op pad voor de 'grote schoonmaak'. In het ontmoetingscentrum aan de Floris de Vijfdelaan is deze week op een tentoonstelling te zien, hoe h'et met de woonom geving in de wijk gesteld is. Het belangrijkste van al die acties is volgens directeur Ruud Vet, dat de kinderen gaan beseffen dat het beklad den van muren en andere vor men van baldadigheid niet ge woon zijn. „Want niemand kijkt er nog van op, als er iets op een muur geschilderd ïs. Dat mag wel veranderen". Met hun directeur verklaarden de leerlingen van De Zuidwester eensgezind, dat zij die schilde ringen op de muren in elk ge val niet gemaakt hadden. „Nee hoor, wij niet". Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Zes jaar na het eerste ontwerp van de tekentafel kwam, werd gisteren, officieel een begin gemaakt met de bouw van een am- bulanceeentrum voor de drie Waterwegsteden. Luub Hafkamp, voorzitter van de GGD Nieuwe Waterweg- Noord, legde aan de voet van het Kethelplein in Schie- s dam de eerste, steen voor dit 'voorportaal van het zie- kenhuis'. Als het gebouw,' met garages voor zes ziekenwagens en slaap- en wachtruimten voor het per soneel, rónd november wordt opgeleverd, is de regionale am bulancedienst eindelijk uit de huisvestingsproblemen. Want tot dusverre slaagden de drie ge meenten er niet in het zieken- vervoer op een centrale plaats een ruim onderkomen te bezor gen. Het bestek moest telkens aan de jongste bezuinigingen worden aangepast. Uitrukpost De plannen voor de uitrukpost dateren van 1981, het jaar waar in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis een 'zware' gemeen schappelijke regeling voor de gezondheidszorg aangingen. Nauwelijks een jaar later werd pijnlijk duidelijk, hoe nijpend het huisvestingsprobleem van de ambulancedienst was. In de Schiedamse vestiging aan de Tuinlaan viel middenin de win ter de verwarming uit en zaten de broeders klappertandend bij een straalkacheltje en de tele- foon. J Het in onderhoud veel te dure pand werd opgedoekt en de Vlaardiiigse vestiging, onderge bracht in een deel van de brand weerkazerne, verleende inwo ning aan de verkleumde Schie dammers. Dat betekende wel dat er met de toch al schaarse -vierkante meters gewoekerd moest worden. Volgens Hafkamp kan de ambu lancedienst in november voor; goed afrekenen met iedere vorm van ondoelmatigheid. Dat wordt hoog tijd, vindt de GGD-voorzit- ter (in het dagelijks leven wet houder voor welzijn en volksge zondheid in Schiedam), want ook in het al wat grijzer verle den was het altijd behelpen. In Vlaardingen werden gewon den tot circa 1940 per paard en wagen afgevoerd, Schiedam be schikte ook enkele jaren na de oorlog nog slechts over één Ca dillac met aanhanger, de zoge naamde 'lichte trailer voor twee personen'. Maassluis liet het zie kentransport tot 1964 over aan particulieren en besteedde het Luub Hafkamp, voorzitter van de GGD-Waterweg, draagt zij'n steentje bi] aan de bouw van het regionale ambulancecentrum. Aannemer Van der Waal kijkt toe. vervoer daarna uit aan Vlaar dingen, Met het ambulancecentrum aan de Hargalaan zijn overigens nog niet alle wensen van de uitruk- dienst vervuld. Hafkamp wacht nog op toestemming om het per soneel met twee man tot 27 te mogen uitbreiden; pas dan is er sprake van een optimale paraat heid. Ook over de do-regeling (pensioen) voor de chauffeurs- brancardiers is het laatste woord nog niet gesproken. Op het garagecomplex voor de ziekenauto's krijgen de bezuini gingen in elk geval geen vat meer. „Ik ben bui dat die eerste steen er nu eindelijk ligt", aldus Hafkamp. „Het kan ons nu niet meer overkomen dat het minis terie zegt* lever nog maar wat geld in. Iets wat je elders in de gezondheidszorg wel vaker ziet gebeuren". Vlaardingen De wijk Holy heeft vanaf volgend seizoen zijn eigen dépen dance van de streekmu- ziekschool Nieuwe Water weg-Noord. Dankzij een paar rollen vloerbedek king, twee wandjes en een paar tl-buizen is de voor malige kleuterschool De Boeg geschikt gemaakt om muzieklessen in te ge ven. Schiedam De leraren en ou ders van de Goeman Borgesius- school in de Schiedamse Antho- nie Muijsstraat zijn vast plan er de schouders stevig onder te blij ven zetten. Nadat de ouders maanden hard gewerkt hebben om het uit de jaren twintig date rende schoolgebouw weer een beetje toonbaar te maken, ach ten de ouders de tijd nu rijp voor een 'informatie-offensief'. Wethouder Hans van Kleef ont ving onlangs uit handen van één van de ouders een reclamefol der. Geschreven, gezet en ge drukt door ouders en sympathi santen van de Goeman, waarin de school aangeprezen wordt als 'openbaar maar toch heel bijzon der'. De onderwijzers boffen maar met deze knutselende ou ders, die ook de hand niet om draaien voor het maken van een professioneel aandoende folder. Vanwaar dit enorme enthou siasme van de zijde van de ou ders? Noor Samkalden somde de redenen op: „De Goeman is ge woon een unieke school. De hier gehanteerde lesmethoden zijn zeer progressief. Elk kind krijgt hier onderwijs, dat volledig aan sluit bij het niveau waar het kind op dat moment aan toe is. Bovendien streeft het leraren- team een brede vorming na met veel aandacht voor fotografie, toneel, video en uiteraard de computer". Vandaar dat veel ouders uit de wijde omgeving nu reeds hun kinderen naar de Goeman stu ren. Toch wringt juist hier de schoen. Door'het slechte imago van de school in het verleden en de enorme renovatieprojecten in Schïedam-West is de schooi on der de grens van honderd leer lingen gekomen, waardoor het voortbestaan van de school wordt bedreigd. De folder en twee open dagen, waar ouders van potentiele leer lingen kennis kunnen nemen van de sfeer en de onderwijsme thoden die de school hanteert, moeten ervoor zorgen dat er nog vijftien leerlingen bijkomen in het nieuwe schoooljaar. Ook Bert Knaap, wiens twee kinderen de Goeman bezoeken, benadrukte het belang dat de school open blijft: „Dit is echt een uniek schooltje. Tal van ou ders steken er al hun vrije tijd in, waardoor een 2eer gezellige on derlinge sfeer is ontstaan. Zelfs ouders, wier kinderen al van school zijn, doen nog mee". De open dagen van de Goeman Borgesïusscnool vinden plaats op 21 en 22 mei. Niet lang daarna beginnen de onvermoeibare ou ders weer met een nieuwe klus: de buitenboel moet nodig opge verfd worden. Burgemeester Carlos Mendoza van Corinto (midden) wist er niet gi >ed man. „Waarom zijn de burgemeesters In Nederland vee! dikker?" 'raag van deze jonge- Vlaardingen „Waarom zijn burgemeesters in Ne derland veel dikker dan burgemeesters in Nicara gua?" Burgemeester Car los Mendoza van Corinto weet niet zo goed raad met deze vraag. Van voet ballen hebben ze in Co rinto geen verstand, maar van baseball des te meer en de 32-jarige stadsbe stuurder heeft nog nooit oog in oog gestaan met een contra. „Ik heb wel meegevochten, maar nooit aan het front". De kinderen van Beukenhof, Ambacht en Van der Schaar- school vragen hun gast de oren van het hoofd. Het be zoek van Connto's burgemees ter aan basisschool De Beu kenhof begon gisterochtend heel ordelijk, maar ontaardde gaandeweg in een enorm ge roezemoes. Twee jaar geleden )>epen de scholieren m een sponsorloop ruim 7000 gulden bij elkaar. Gevoegd bij de op brengst van andere projecten maakte Vlaardingen daarop 25.000 gulden over voor de bouw van een school in de ge teisterde Nicaraguaanse ha venstad. Die school is nu klaar. De school werd genoemd naar een jeugdige verzetsstrijder en telt 1200 leerlingen. Burgemeester Mendoza: „Corinto is erg blij met de school. Meer mensen kunnen nu leren en dat is goed voor de vrede". Carlos is anderhalf jaar burgemeester en maakt momenteel een rondreis door West-Europa om verslag te doen van de Sandi- nistische vorderingen. De Beukenhof had van het be zoek een feestje gemaakt. Op een aantal expositieborden was het verloop van het schoolproject te volgen en Mendoza's Spaanse antwoor den werden rap in het Neder lands vertaald. Uit de eerste hand hoorden de Vlaardingse kinderen hoe hun Latijnsame- rikaanse vriendjes het maken. „Is er nog gela over?" wilde een oerhollands jongetje nog weten. Mendoza s antwoord lag voor de hand; „Neen, we hebben een mooi gebouw, maar het geld is nu wel op". Schiedam De scheidsrechter, die zondagmiddag de wedstr.jd SFC-7 tegen Jai Hind-3 floot, heeft gisteren bij de politie aangifte f fe- daan van mishandeling door een speler van Jai Hind. De 35-jaxige arbiter moest zondag het veld verlaten met een pijnlijk gelaat enen gescheurde bovenlip. Een speler van Jai Htnd, die het met een be slissing van de scheidsrechter niet eens was, had zijn ongenoe zen niet onder stoelen of banken gestoken en de man een stomp ir net De arbiter moest zijn verwonding eerst laten behandelen, voordat de wedstrijd in park Thurlede kon worden voortgezet. Schiedam Het Waddmxveen- se bouwbedrijf Rehorst ontwik kelt momenteel een bouwplan voor 18 koopwoningen aan de Dr. Kuyperlaan in wijk Nieuw land. Bovendien heeft gemeen tewerken Schiedam een plan in de maak voor 13 gesubsidieerde woningen aan de Thcrbeckesin- gel. In beide gevallen gaat het erom de open plekken in de flat- wijk op te vullen zonder het leefmilieu te schaden; in het jar gon noemt men dat verdich- tingsbebouwing. De omgeving van de Dr. Kuy perlaan en de Thorbeckesingel is een betrekkelijk open gebied, waar de gemeente voldoende ruimte aanwezig ach* om nog wat nieuwbouw neer te zetten. Vorige maand al nam de ge meenteraad een zogenaamd voorbereidingsbesluit. Daarmee werd aangegeven dat er een nieuw bestemmingsplan komt voor Nieuwland-West, globaal begrensd door Vlaardingerdijk, Burgemeester Van Haarenlaan en Nieuwe Damlaan. Vooruitlo pend op het nieuwe bestem mingsplan heeft de gemeente al vast ruimte gelaten aan het par ticulier initiatief. Het plan van Rehorst gaat uit van 1B eenge zinswoningen, In welke categorie de 13 wonin gen aan de Thorbeckesingel zul len vallen, is niet exact bekend, maar voorlopig wordt gedacht aan de premiehuursfeer. „Wij zitten weer voor een dub beltje op de eerste rij", glundert de Vlaardingse wethouder Arij Maarleveld (cultuur). Maar di recteur Hans Mulder is wat blij met de uitbreiding. De streekmuzieksehool, met dé pendances in Maassluis en Schiedam, heeft in Vlaardingen 963 leerlingen. Ruwweg 75 men sen staan er nog op de wachtlijst. Daar zijn erbij, die al een heel jaar wachten. Vooral zanglessen, en lessen voor keyboard en elek tronisch orgel zijn bijzonder in trek. De vijf extra lokalen aan de Spechtlaan geven Muideren zijn 46 muziekleraren weer wat lucht. AI rekent de directeur er vast op, dat de extra lokalen in Iloly weer voor een nieuwe toe stroom van leerlingen zullen zorgen. „Dat scheelt toch, als kinderen niet meer helemaal op hun fietste naar de Cornells Houtmanstraat hoeven te ko men". Er worden in de lokaaltjes aan de Spechtlaan al wat lessen ge geven, maar pas in september worden ze volop gebruikt Voor die tijd moet er nog wat meubi lair worden geleend. Mulder en de zijnen trekken ook nog regel matig de overall aan om hier of daar een likje verf te smeren of een spijker te slaan. En al gaat het op een koopje, toch merkt Maarleveld tevreden op: „De muziekschool krijgt nu ook vas te voet in de wijk Holy. Er ko men steeds meer voorzieningen. Zo wordt het toch wat minder een slanende satellietstad". Hans Bakker: Schiedam - Het bomen rooien, waar de plantsoenendienst twee weken geleden op de Maasbou levard toe overging, en waaro ver in de Gorzen grote opschud ding ontstond, is ook Hans Bak ker in het verkeerde keelgat ge schoten. Het PvdA-raadslid wil weten of ge gezonde bomen inder- daad-fïet veld moesten ruimen enkel om een handjevol flatbe woners een onbelemmerd uit zicht te geven op de Nieuwe Wa terweg Als dat zo is, moeten B en W maar eens uitleggen waar om de gemeente het belang van een enkeling heeft gesteld bo ven de waarde, die de bomen hadden voor grote groepen re creanten aan de Maasboulevard. In zijn schriftelijke vragen aan het college informeert Bakker ook naar de beplanting, die er eventueel voor de gevelde bo men in de plaats komt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1987 | | pagina 1